Uit Stad en Omgeving. OORLOGS-VARIA. norgd dat ze kleeren kregen en met een hunner, Jameson, een drietal rijwielen ge kocht voor f 55 te zamen. Onmiddellijk daarop was de Engelschman met zijn beide vrienden Gebr. Klein opgestegen en in de richting Assen vertrokken met het plan naai- Rotterdam te gaan. Bij Meppel werd het drietal echter reeds aangehouden en naar de kazerne te Groningen terugge bracht. Tegen O., die bekende, werd een maand gevangenisstraf geëischt. KATWIJK-AAM-ZEE. Liefdadigheidsconcert. De zaal van het Kath. Mil. Tehuis, (Paviljoen van het Groot Bad-Hoteil), to Katwijk aan Zee, was Donderdagavond gaarne afgestaan voor een liefdadigheidsconcert ten bate van do Belgische vluchtelingen alhier. Het Belgisch comité, dat dezen genot vollen avond organiseerde, bereikte een schitterend succes. Voor een eivolle zaal met uitgelezen gehoor Katwijk's Bur gemeester, oud-minister de Waal Malefiji merkten wij ook op werd een rijk pro gram uitgevoerd, door artistien die een zeldzamen rijkdom van talenten deden genieten. Mej. Suze de Wekker zong hare schalk- eche liedjes, vooral ,,Mis poes", ,,In den regen", ,,Een kwajongensstreek", Elfjes, dk kom", zóó schalksch, zóó guitig, zóó lief, naïef, intiem, zóó kf en betooverend mooi, als grenzend aan, 't onbereikbaar sublieme! Haar pose, voordracht, mimiek en heel haar lieve verschijning verhoogde nog het genot van haar onberispelijk zanggeluid. Indien zij vermoedt wie dit scii rij ft is zij stellig overtuigd dat het. r.iet alleen m ij n oprechte meening is, rnaar ook den lof van gehéél het gehoor weer geeft. Sonate paithétdque" van Beethoven en Invitation h la balse" van Weber pianon (quatre-mains), viool en cello verrukkelijke meesterstukken, werden verrukkelijk en meesterlijk weergegeven. In 't bijzonder schitterde de cellist uit, de heer Kamerlringh-Onines, die nóg moer van zijn artistiera-talenten blijk gaf in een solo voor cello, het machtige „Largo" van Handel, waarlijk een tweede Hollman! Ook de tenor G. van Wijk oogstte voel •lof in. Hij is schijnbaar een groot min naar van Wierts en een waardig vertol ker. De baryton F. Stevens, wiens eerste nummer, het „Ave Maria" van Gounod, nog aa.n zenuwachtige vermoeienis oer voorbereiding van dezen avond deed den ken, won gaandeweg in volheid en schoon heid van stem. Insgelijks bleek ook de heer A. Schram een veelbelovend violist te zijn. Allen prijzen we ons gelukkig don kunstdeclamator Willem Benoy te heb ben kunnen bewonderen vooral in „do Kurassiers van Canrobert", Pol de Morvt, eri „Klokke Roeland" van A'lb. Roden- bach, kunstuiting van dichter en voor drager zoowel als kunstmeevoelen van het geheel gehoor bereikten wel hun top punt hier. Zóó voordragen is meesleepen! Niet minder overrompelde de bekende kunstzanger Jos. Ariens met een twaalf tal liedekes van Hullebroek en de Klerk, ons allen van het begin tot het einde, vie bou ook ongevoelig kunnen blijven bij dat volle sonore geluid en die listig-gultige voordracM van nóg listiger, guitiger ge- voelsliedjes. Een zeer bijzonder woord van lof komt allers/le'liligst toe aan den h'eer Keilholz, een accompagnateur, we mogen gerust zeggen, zonder weerga 1 Vlak voor de uit voering plotseling hevig ongesteld ge worden had dien wij zijn zeldzaam kunst- genet moeten missen. Tóch zette hij zich voor de piano en met zuilk een succes, dat dikwerf piano, zanger zelfs pianist uit onze oogen verdween en wij ons waanden in een sprookjesparadijs met trippelende nymfen en orgelende elfen. Eene dame naast mij gezeten, vriendin van den groo- ion piano-virtuoos, en bègrijpielijk zeer bezorgd voor 's kunstenaars gezondheids toestand, vergat echter haar angst onder zijn kunstvaardig spel en tintelde, niet Van alles wat. Weekpraatje. Er is een nieuw weekblad verschenen onder redactie van hoogstaande mannen als prof. Valckenier Kips, Dr. van Vre- denburch en prof. Sleeswijk. Het blad heet „De Toekomst". De bedoeling van het blad is a n t i-D u i t s c h e stemming te gen te gaan. Uit dc inleiding van de redactie zou men opmaken, dat behalve de redactie van ,,De Toekomst" heel Nederland anti-Duitsch is. W ij Jezen toch: „Wel kennen wij als Nederlanders geen andere belangen als Nederlandsche, doch wij wenschen ons te verzetten tegen het veldwinnen eener speciafiek anti-Duitsclie stroomlng in Nederland, overtuigd als wij zijn, dat het belang van Nederland zou worden geschaad, als de indruk eener hier te lande eenzijdig tegen eene be paalde mogendheid gerichte openbare ge zindheid werd gevestigd. Wij willen doen uitkomen, dat er ook Nederlanders zijn die Duitschland niet haten. Zooals wij Duitschland meenen te ken nen, zoo willen wij onze meening over Duitschland uitspreken." De redactie bedoelt het natuurlijk goed; drukt zich alleen een beetje verkeerd uit. Zij wil opkomen tegen enkele bladen, die door dik en dun anti-Duitsche beschouwin gen geleverd hebben en leveren en doen uitkomen, dat er ook vele Nederlanders zijn, die het met deze beschouwingen niet eens zijn. Ofschoon het doel prijzenswaardig moge zijn, toch gelooven wij, dat het beter ware geweest, wanneer het blad niet versche nen was. Het blad kondigt aan een gepro nonceerde meening te hebben en zet op den voorgrond Duitsche sympathieën te minder dan schrijver dezes, van betoo- veiend kunstgenot. Loofde ik, dit kort verslag beginnend, mej. Suze de Wekker, ik wil dit sluiten met mijn hulde te bieden aan een andere •dame, mej. Nelly Meerburg van Katwijk aan Zee, die liaar zeldzaam mooie, zacht en volk linkend e piano voor dezen avond afstond en, in de pianopartij van Wiener's en Beethoven's ovenrijke composita es ten volle bewees een pi an o nku nst e na resse van den eersten rang te zullen worden... zoo zij djt niet reeds is. Na nog vermeld te hebben dat de heeren Jos. Ariën, Willem Benoy, T. Stevens en A. Schram zelf Belgische vluchtelingen zijn en alle artisten gratis medewerkten aan dezen overheerlijken avond, willen wij hier namens alle toehoorders en toehoor deressen, ook namens de 50 militairen die de hoekjes der volle zaal aanvulden, den hartelijksten dank brengen aan het ijve rige Comité en hopen wij en wij weten die hoop is reeds vervuld dat het gelde lijk resultaat de verwachtingen verre over troffen heeft, en de meer dan honderd allerarmste Belgische vluchtelingen, die van alle ondersteuning ontbloot zijn, voor eenigen tijd een minder bezorgd bestaan hebben. De neutraliteit heeft wellicht belet open lijk te uiten dat het gisteren (8 April^ juist de verjaardag was van Koning Albert van België; de neutraliteit behoeft geluk kig niet te verhinderen door kunstvreugde leniging te brengen in felle smart van arme moeders en hongerende kinderen. NIEUWKOOP. Gemeenteraad. Afwezig de heer P. A. Th. van der Weij- den wegens ongesteldheid. Wegens afwe zigheid van den heer P. G. Overvliet fun geert als secretaris de heer F. J. H. Over hand Landberg, ambtenaar ter secretarie. Na opening door den Voorzitter worden de notulen gelezen en ongewijzigd vast gesteld. Overgelegd wordt de door Gedeputeerde taten goedgekeurde begrooting der inkom sten en uitgaven voor den dienst 1915, slui tend met een totaal aan inkomsten en uit gaven van f 34,144.91. Mede wordt overge legd een proces-verbaal van gedane kas- opneming bij den gemeente-ontvanger op 12 Februari 1915. Ingekomen is een schrijven van Gedep. Staten, waarbij de wensch wordt te ken nen gegeven om niet in te gaan op het voorstel van den heer T. P. Klein, burge meester van Woubrugge, tot het geven van concessie ten behoeve van aanleg en ex ploitatie eener waterleiding en voor eeft waterleveringscontract, alvorens de uit slag bekend is van de pogingen om, hetzij van Rijkswege, hetzij met Rijkssteun eene centrale drinkwaterleiding tot stand te brengen, waaromtrent de minister van Binnenlandsche Zaken in Juni van het vorig jaar eene circulaire aan de gemeen tebesturen toezond. Ingekomen is eeno schrijven van B. en W. der gemeente Nieuwveen, waarbij wordt medegedeeld dat de raad der ge meente Nieuwveen, naar aanleiding van het besluit der gemeenteraad van Nieuw koop om af te zien van het plan tot stich ting van een gasfabriek voor rekening van Nieuwkoop, Nieuwveen, Ter Aar, Zevenho ven en Rijnsaterwoude, welke stichting zou opgedragen worden aan de Maatschappij tot Bouw- en Exploitatie van Gemeentebe drijven te Utrecht en door welk besluit dit plan geheel moest worden opgegeven, de wenschelijkheid overwoog toch tot andere en beter verlichting te komen en nu in beginsel besloot voor een onderzoek bij de raden der gemeenten Nieuwkoop, Zeven hoven en Ter Aar om met de.ze gemeenten tezamen van de gemeente Leiden, volgens vroeger ingeokomen concept-voorwaarden eolectrisch licht te betrekken. Aangezien de raad reeds eerder in be ginsel besloot om mede te gaan met het voorstel der gemeente Leiden, kwam men ook thans zonder veel discussie overeen zich bij het voorstel der gemeente Nieuw veen aan te sluiten. Vastgesteld wordt het kohier van de be lasting op de honden, vermeldende 85 hon- deon van de eerste klas tot een bedrag van f 170 en 81 honden van de tweede klas tot een bedrag van f 81, tezamen f 251. Herbenoemd wordt tot lid van de com- hebben. Waar blijft nu de neutraliteit? Al staat het misschien niet duidelijk in de opzet, het blad wil en zal stemming maken. Wij Nederlanders moeten ons daarvan onthouden. Immers het is niet onmogelijk, dat andere hoogstaande men- schen ook een blad gaan uitgeven met de bedoeling een anti-Engelsche of Fransche stemming tegen te gaan. En waar is het einde? PEDROSER. Gedachten. Het ongeluk heeft een slecht geheugen: het klopt vaak aan, waar het al zoo dik wijls geweest is. Groot is ieder, die zich niet door vrees of bedreigng van de wijs laat brengen, maar de stem van zijn geweten hooger stelt dan het woeste geschreeuw van de op een dwaalspoor gevoerde menigte. Men noemt de wereld een wisselvallig en veranderlijk tooneel, maar toch speelt ze altijd weer dezelfde stukken, alleen met verandering van décor en acteurs. Nieuwe spreekwoorden. In het „Hbld." geeft een inzender de volgende verzameling nieuwe spreekwoor den: Hoe later op den avond, hoe meer slaap. Wie aan den weg timmert moet een ha mer hebben. Als het kindje binnen komt, gaat de deur open. Geen koe zoo bont, of ze kan gemolken worden. Na volbrachten arbeid is er altijd nog meer te doen. Wie hoog klimt, moet ook weer omlaag dalen. Veel varkens maken veel mest. Rijkdom is geen schande, en arbeid maakt niet altijd gelukkig. Beter één kogel in de hand dan tien in den rug. missie tot wering van schoolverzuim de heer P. G, Overvliet. Vervolgens worden nog goedgekeurd 15 af- en overschrijvingen op de begrooting dienst 1914 en 1 op de begrooting dienst 1015, waarna de raad overgaat in gesloten zitting ter voorloopige behandeling van het kohier van den Iloofdelijken Omslag. De stad der puinhoopen: leperen. Een bijzondere correspondent van de „Tijd" schrijft uit Ieperen: Alhier zijn in de laatste dagen weer bommen gevallen. Een tijd lang was de stad er van gespaard geble ven, en de bevolking was gedeeltelijk reeds teruggekomen. De overheden waren op hun post. De onvergelijkelijke deken, de Brouwer, die dioor zijn Brugschen bisschop tot vi caris-generaal aangesteld is voor bet deel van het diocees, dat door d>e strijd'linie heen niet te bereiken is, heeft wonderen gedaan van menscblievendbeid. Aan den vriendelijken grijsaard heb ik moeten be loven, er niet over te spreken. Ook de buageme este r-ve rt>egon wo or di- ger Cóllaert is op zijn plaats. Hij spreekt er reeds van, dat de hallen en hiet belfort moeten hersteld worden. Het is echter een vrome wiensoh van iemand, die, se dert vijf en twintig jaar, tijd en studie besteed 'heeft aan 't herstellen van de kunstgebouwen zijner stad. De hallen en het belfort zijn één ruïne, die van onder tot boven uitgebrand is. Alleen de geroos terde dikke muren staan nog recht, met hier en daar gnoote gapingen, vooral in het belfort. Van de vroegere kathedraal, nu hoofdkerk St. Martin us, is ook de to ren in brand geschoten, bet dak is ge heel weg en 't gewelf van de viering en 't koor is laatst ingevallen. Het koor van Slt. Martiinus js een heerlijk monument van den overgangstijd tusscben de Ro- maansohe en de Gothisohe bouwkunst. De ingenieur-stadsarchitect, Jules Coo- mans, die zijn levenswerk met de her stelde monumenten en tevens de helft van zijn huis zag vernietigen, js reeds lang teruggekomen en ijvert nu voor de herstelling van de riolen en de gas- en waterleiding. Want er moet hier veel ge daan worden voor de volksgezondheid. Stil aam komt het leven terug in de stad der puinhoopen. Er verschijnt zelfs reeds een krant. Ze is echter meer be stemd voor het leger dan voor de bevol king. 't Is een „gealliëerde" krant. Ze heet „Het Ypersche Volk" en beeft haar kaïmp samengeslagen met het „Journal d'Ypnes". Daarenboven draagt zij nog een derden titel: „Ypres-Weekly News". Zijn eerste nummer bevatte een kranige betuiging van eensgezindheid. Onze soldaten zijn vol goeden moed en toonen een groote koelbloedigheid. Toch zullen de vurige Belgische soldaten, die branden van ongeduld, om hun land te verlossen van den wederrechtelijken druk het nooit zóóverre brengen in oorlogs- flegma als die Engelsche vliegenier, ciie onlangs hier dichtbij Ieperen neer moest strijken. Een Belgische voorpost, die aan" het tdrailleeren was in een boschje, zieit een vlieger dalen. Men loopt naar den rand van het boschje en de vliegmachine landt op 20 meters afstand. Men houdt de geweren gericht op den vlieger, die een vreemde kleedij aan heeft. Kalm stijgt hij uit zijn zitplaats, springt van tusschen het stalen dradennet op den grond, richt zich met de handen op den rug en roept: English.... Sóhieszen! De Belgen kijken verbaasd op, en r.og- mael8 roept hij: All right, fusilieren.... Moa Anglais. Toen antwoordden de Belgen: Wij zijn geen Duitschers. Wij zijn Belgen. De Engelsche officier vond die dubbele vergissing en zijn redding wel prettig zult ge meenen, en zal zijn blijdschap wel luidruchtig geuit hebben. Toch niet. Hij neemt zijn pijpje en terwijl hij stopt, zegt hij: Ha, gij Belgen? Very well. Mijn ma- chine defect. Hoe heet, dit dorp? Oost West, maar thuis is het ook niet altijd best. Zooals het klokje thuis tikt, tikt het in den lommerd ook. Wie een hond wil slaan, moet er eerst ern hebben. Keulen en Aken liggen nog ver van de Fransche grens. Als de wijn is in den man, is de flesch leeg. Wie zijn billen brandt moet den dokter halen. Holle vaten zijn leeg. Na regen zijn de pannen nat. Wie geeft wat hij heeft, houdt niets over. Hoe ouder, hoe beleefder. Men kan nooit weten, hoe een koe aan mond- en klauwzeer komt. Wie met pek omgaat zal wel schoenma ker zijn. Een rotte appel in de mand is niet lek ker. Hoe meer zielen, hoe minder plaats. Wie niets heeft, moet het zien te krijgen. Druiven zijn duur. Van andermans leer moet mén afblijven. Neutraal in de taal. Het volgende is authentiek, zegt de „N. Amst.": Een ambtenaar van een der ministeries komt tehuis en vertelt onder den maaltijd aan vrouw en kinderen, dat zekere juf frouw is benoemd tot lectrice van de Ko ningin. „Waarom niet voorlezeres?" vraagt de veertienjarige zoon, leerling der hoogere burgerschool. „Dat kleedt zoo niet", zegt mama: „wij noemen onze huishoudster toch ook ména- gère, en de Koningin zelve houdt er da mes du palais op na." „En", voegt de vijftienjarige nuf er aan toe, „ga maar eens onze straten langs, en daar staan overal Fransche, geen Neder- En eerst toen men, door dein nood ge dwongen, verplicht was de machine in brand te steken en toen vlammen opsloe gen, toonde hij zich eenigszins geroerd. Met zulke mannen is er oorlog te voeren. Faillissementen. Uitgesproken: N. V. Fabriek van Chocolade, Suikerwerken en aanverwante artikelen, voorheen A. Ver lanen en Co., te Amsterdam, cur. mr. F. W. C. H. Oldewelt. N. Morell, boekhandelaar te Amsterdam, cur. mr. A. Fockema. Geëindigd: J. G. van Veen te 's-Gravenhage. J. M. Yardin Millord, commissionair te Rotterdam. Opgeheven: wegens gebrek aan actief van H. W. Mijn- ders, te Amsterdam, cur. mr. P. Langeveld. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstiinmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. 2 Klerken, 17 timmerlieden, 20 metselaars, 3 steenhouwers, O voeger, 10 opperlieden, 10 stucadoors, 20 schilders, 1 behangers, 5 meubelmakers, 0 stoffeerders, 3 stokers, 2 smeden, 1 grofbankwerker, 0 electriciens, 0 blikslager, 8 typografen, 3 kleermakers, 2 bakkers, 0 spekslagers, 2 kellners, 1 huis knecht, 1 koetsier, 2 schippers, 7 grondwer kers, 15 loopknechten, 5 loopjongens, 49 losse werklieden, 0 sigarensorteerder, 1 war moezier, 1 bankjongen. Afd. Yrouwen (Yolkslmis). Geopend van 912 uur. Telefoon 1477. 8 Dienstboden, 11 werksters, 9 naaisters, 1 waschvrouw, 1 strijaster, 3 huishoud sters, 1 kookster, 7 fabrieksarbeidsters, 8 textielarbeidsters, 1 kinderjuffrouw, 14 vrou wen allerlei, 1 kantoorbediende. Schaakrubriek. Oplossing van probleem 222 Lg5. Correcte oplossing ontvangen van: P. van Velzen, Q. Doeswijk, Jac. van Steijn, C. Klaassen, Zoeterwoude; J. Heemskerk, Roelofarendsveen; C. J. van Veen, Zeven hoven; R. Paulides, Leiden; A. van Ha meren, Veur; J. Berk, Noordwijk a. Zee; Jac. v. d. Meer, Hoofddorp. Van No. 221 is tijdig goede oplossing in ons bezit gekomen van J. Berk, Noordwijk aan Zee. Correspondentie. H. P. A. K. te Z. en II. S. te W. Uwe oplossingen falen op pion f5. J. B. S. te S. Na uw oplossing verde digt Zw. zich door Pf4. E. de R. te O. Uw probleem laat ne venoplossingen toe, n.l. Td2; Tf5t. Probleem 225 van A. BERK, Zoeterwoude. (Maasbode.) ZWART. Stand der stukken. Wit: Kh5; Td7; Ld5; Lg5; Pf7; pion e2. Zwart: Kf5; Df8; Te8; Pc3; pionnen e5; h7. Wit begint en geeft in 2 zetten mat. Oplossingen worden ingewacht tot Za terdag 24 April, onder Motto Schaak, „Leidsche Courant", Leiden. landsche namen, b.v. Coiffeur, Patissier, Cuisinier. Grand Hótel, enz." De zoon wil van al die Fransche woor den niets weten en wordt zelfs heftig. „Bedaardt wat", zegt papa, „voor het behoud van onze neutraliteit zijn ai die Fransche „woorden hoogst noodig. De Nederlandsche taal is toch óók doorspekt met Germanismen, te talrijk om ze te noemen. En gebruiken we ook niet het Engelsch al meer en meer in onze schrijf- en spreektaal? Denk maar aan al die En gelsche woorden in onze sporttaal en aan five-o'c.lock-tea, ponney, jockey. Neen, zoo behouden we onze neutraliteit en blijven we goede vrienden met alle oorlogvoe renden." De liefde doet wonderen. Uit een roman: „Hij viel op de knieën voor haar, die hij in zijn armen droeg." 'n Zeldzame acrobatische toer. '8 Werelds roem. Eenige sigarenwinkeliers zijn op het idéé gekomen hunne cliëntèle in herinne ring te brengen, dat 's werelds roem ver vliegt als rook in den wind en hebben in hun étalage een reclamebiljet opgehangen waarop te lezen staat: „Rookt minister Treub." Eén bankbiljet, één vinder en duizend verliezers. In een „Jobsiade" van de „Makasaar- sche Courant" lezen wij: „Deze week heeft een mijnheer het ongeluk gehad in dit blad te doen annonceeren, dat zijn stamhouder een bankbiljet had gevonden, hetwelk de rechthebbende terug kon bekomen; infor maties gaf de. redacteur. Echt Sherlock Holmeslike had hij er niet bij gezet hoe groot het biljet was, waar en wanneer het was gevonden. Ingezonden inededeeiingen a 30 cent per regel. De kwellingen van aambeien, in het begin niet zoo hevig, zijn ten slotte onuistaanhaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot bedaren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zij komen meer voor bij vrouwen dan bij man nen, en worden vaak veroorzaakt door verstopping, een zittende levenswijze, enz. Bloedende zoowel als droge, in- zoowel als uitwendige aambeien kunnen volkomen genezen worden door Foster's Zalf. Menig, maal werd de patiënt door aanwending van één doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Leiden verkrijgb. bij D. M. Kruisinga N. Rijn 33, Reijst en Krak, Steenstr. 41, en D. de Waal, Mare 56. Toezending ge schiedt franco na ontv. v. postwissel A 11.75 per doos. 1828 Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Cor, zn. van Zij verden en H. F. Servaas; Johannes, zn. van P. Guleij en C. Otte; Antonie Pieter, zn. van A. P. Blok en J. E. R. Blansjaar; Andreas, zn. van B. E. Spijker en J. Schreuder; Cornells Johannes zn. van R. Cramer en I. StolJacobus en Dorus, zoons (2-ling) van A. Kershof en S. W. Hey- koopMelia Maria, dr. van E. de Heer en A. M. NieuwenhuizenAdriana, dr. van G. van Klaveren en P. M. RutgrinkCornelis, zn. van T. Rietkerk en H. J. L. de Roode. Overleden: A. H, Bakker Korft', ongeil, v. 80 j.; J. Verlind, z. 11 m. C. W. Crama Wed. Th. W. van der Klugt, 71 j. E. Kleinhout, d. 2 j.; P. Selier geb. Fleur, 74j.; P. Brou wer, z. 4 j.; J. Vlug, w. 80 j.; O. Stoker, ra. 59 jr., H. v. d. Zwaan, z. 2 d. BODEGRAVEN. Gelonen: Maria, d. v. P. Marchal en J. M. Rijkaart. Johanna Mart a, d. v. P. J. Vonk en C. Jacobi. Willemina Cornelia, d. v. G. Uithol en R. VDam. -Pieter, z. v. A. Osnabrugge en M. Oos- .terum. Jannetje, d. v. W. I. Verweij er. C. J. van lagen. Goris, z. v. A. Edel man en T. vaan Rijsdam. Ge trouw ld: J. Luiting 23 j. en A. B. Muller, 24 j. Overleden: A. C. van, Briemen, 5 maanden. NIEUWKOOP. Getrouwd: N. Danien 27 j. en A. Vermeer 24 j. te Utrecht. J. van den Berg 23 j. te Goudia en B. Damen 24 j. Geboren: Adriana, d. v. A. de Lan ge en H. de Vos. Gijsberta Maria, d« v. Chr. vam de Loo en H. A. de Jong. Hendri'ka Maria, d. v. G. J. Vergeer en Lath en C. van Soest. Hendrik, z. v. J. A. M. Mulders. Anneike, d. v. A. J. van Immerzeel en T. Rademaker. Overleden: G. Hoogerwerf, echt genoot vam D. Leliveld, 39 j. H. Hijman echtgenoote van B. Albers, 76 j. VOORHOUT. Geboren: Johannes Cornelis, z. v. M. L. Tetiteroo en M. v.an der Lans. Johanna Gerarda, d. v. P. van der Lans en W. Berbée. Overleden: J. van der Hulst, 57 j., m. v. J. M. Romijn. Marktberichten. ALKMAAR. 9 April. Kaas. Aange voerd 160 stapels, wegende 125,000 kilo. Prijs voor kleine fabrieks-f 48,50, commissie f middelbare- fboeren- f46,50; commissie boerenkaas f 44,middelbare f43,50. Handel goed. ZWOLLE, 9 April. Boter. Aangevoerd 800/8 120/16 v. en 1000 stukken, wegende samen 17,760 kg. prijs 1/8 vat f 29—303/4, per kg. f 1.30a 1.45. Vee. Aangevoerd 1005 Runderen, waarvan op de stallen 120, 275 Kalveren, 31 schapen, 91 varkens, 899 biggen. Handel in neurende en kalvende koeien en vaarzen stug; vette runderen, prijshoudend. Stieren vlug. Kalveren redelijk. Men besteedde voor het vee per Kg. runde ren f0,720,92, kalveren f 1,001,20, varkens fO,6S.0.72; schapenflS38.p. stuk. Den volgenden dag begon de ellende, niet voor hem, maar voor de behulpzame re dactie. Eerst kwam een mijnheer, die f 100 had verloren, welk bedrag niet door genoem den stamhouder was gevonden. Daarna kwamen nog ettelijke anderen, die allen bankbiljetten hadden verloren van grooter waarde dan het bewuste lapje. Een dezer wilde per sé eerst weten, hoe groot het ge vonden bankje was. Een ander noemde liet juiste bedrag; toen hem gevraagd werd, waar hij het kon verloren hebben, noemde hij een weg op aan het andere einde van de stad, dan daar, waar het geluk den vinder gediend had. Toen hij bemerkte, dat de weg niet klopte, herinnerd? hij zich, ook nog elders geloopen te hebben, ook dit klopte niet. Daarna gaf hij het op. j Maar de kroon spande een gladde vogel, die twee dagen na dc publicatie kwam vertellen, dat hij een heel pak bankbiljetten had verloren van f 5 tot f 200 toe, waar onder zelfs van ettelijke meer dan één. J Gevraagd, waar hij had geloopen, bleek hij zoowat de geheele kota te zijn doorge- wandeld. Maar op de vraag: wanneer gaf hij ten antwoord: gisteren. Hij bleek het bericht den vorigen dag pas gelezen te hebben in de „Pembrita Makassar", welk blad het van de „Makassarsehe Courant had overgenomen. Hij had zijn kapitaal dus verloren twee dagen nadat het gevon den was. „Nooit van mijn leven geef ik meer in formaties over gevonden bankbiljetten besloot de nu hulpvaardige redacteur; „ik zou je danken." „Toch moogt ge wel dankbaar ziJD merkte ik op. „Zoo", vroeg hij geërgerd, „waarom? „Wel je hebt nu gezien, wat voor kapi talen op de Makassarsehe wegen liggen «n weet nu, wat voordeelig baantje dat \a geldzoekcr is."

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2