te sporen: het feest der opstanding van Christus werd van ouds als het beeld der opstanding uit de zonde als het beeld van de begrafenis van den ouden en der opstanding van den nieuwen mensch aangemerkt, die naar God geschapen is in ware gerechtigheid en heiligheid. Vandaar dat het Paaschfeest vooral in de Westersche kerk en na de kerkver gadering te Macon in Gallië (585) ook bestemd werd tot de toediening van den II. doop aan de catechumenen, wat door vele plechtigheden weid voorafgegaan en gevolgd, die alle symbolen waren, dat de gedoopte het rijk der ongerechtigheid vaarwel zeggen, en zich geheel aan Chris tus verbinden moest. Onder deze behoorde ook dat de doope- lingen een wit gewaad van linnen, het my- stische kleed of het kleed van Christus ge noemd, ontvingen, en zij, die 't droegen, heetten de in het wit gekleeden, de sneeuwwitte kudde of het blanke leger. „Vanwaar het gébfuik zijn oorsprong nam, is onzeker", zegt prof. W. Moll. „Waarschijnlijk werd het ontleend aan de bij de oude volken zoo algemeene ge woonte, om bij bijzondere gelegenheden witte kleederen te dragen als een teeken van vreugde. Bij de overgave van dit kleed deed men deze of soortgelijke toespraak: „Ontvang dit witte en onbesmette gewaad en draag het zonder bezoedeling voor den rechterstoel van onzen Heer Jezus Christus opdat gij het eeuwige leven hebt. Amen." Het was een welgekozen symbool van de verplichting der gedoopten om altijd in reinheid te wandelen en werd in de Wes tersche kerk gedurende acht dagen door hen gedragen. Hoogstwaarschijnlijk is het gebruik om zich Paschen witte kieederen aan te schaf fen ook doorgegaan tot de oudere gemeen teleden, daar toch ook voor hen het feest der Opstanding het beeld der reiniging des harten was, en heeft het zich eindelijk al leen bepaald tot nieuwe kleederen. „N. H. Crt." KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag en Maandag: de H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. In de week de II. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H, Bonifacius. Zondag: Hoogfeest van Paschen. De H. Missen te 7 uur, 8.30. (Kapel.) 10 uur Hoogmis. 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje. Na de Vespers biechthooren. Maandag: De H. Missen om 7 u.; (Kapel) 8 30; Hoogmis 10 uur; 2.30 Vespers; biechthooren, zoo lang er achtereen volgens zijn. Dinsdag: De H. Missen om 7 uur. Kapel 7 uur. 8.15 uur. Woensdag: De H. Missen om 7 uur; Kapel 7 uur, 8.15 uur. Donderdag: De H. Missen, 7 uur; (Kapel) 7 uur; 8.15 uur. Vrijdag: De H. Missen 7 uur; (Kapel) 7 uur; 8.15 uur. Zaterdag: De H. Missen, 7 uur; (Kapel) 7 uur; 8.15 uur. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wk'librordus. Zendag: 7 uur H. Mis voor de Parochie. 9 cn 10 uur H. Mis. 7 uur Lof. Maandag: 7 uur II. Mis; 9 uur uitreiking der H. Communie. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof. Dinsdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Onder de H. Mis van 7.30 uur de gez-a- melijks Paaschcommunie voor de kin deren. Woensdag: 7.30 uur H. Mis. Donderdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Zaterdag: 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Eiken ochtend 6.15 uur uitreiking der II. Communie; eiken avond 7 uur Ro ze nhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis. 2.30 uur Vespers, waarna gelegen heid tot biechten, z-oolang er achter eenvolgens bieohtelingeci zijn. Maandag: 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Vespers. Donderdag: Des avonds van, 6—9 uur ge legenheid om te biechten en te 7 ure Lof. Vrijdag: 8 uur gezongen II. Mis met uitstelling van het Allerli. Sacrament. Zaterdag: Gelegenheid om te biechten vanaf 3.30 uur en des avonds te 7 ure Lof met Rozenhoedje. Gedurende de weck de H. Missen te 7 cn 8.15 uur. HAZERSWOUDE. 'V Parochie van den H. Michaël. Zondag 6Vê uur uitreiking der H. Com munie, waarna biechthooren; 77a uur vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Ves pers, daarna geil', om te biecihten. Maandag: Geen verplichting van mis- hooren. 7.30 eerste H. Mis; om 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Dinsdag: 7 em 7.30 uur de H.H. Missen in het ZustergesLicht. Catechismus voor de aannemeling en om half 10 op Dins dag, Woensdag en Donderdag. Woensdag: 7 uur lo H. Mis; 8.15 uur 2e H. Mis. Donderdag: Catechismus en examen voor hen, die den Catechismus gaan verla ten. 7 uur le, 8.15 uur 2e H. Mis. Vrijdag. 7 uur le H. Mis; 8.15 2e H. Mis. Zaterdag: 7 uur l«e, 8.15 uur 2e H. Mis. Gelegenheid om te biechten 's nam, van 48 uur. A.s. Zondag sluiting van den II. Pao s T/. ijd HAZERSWOUDE (Groenendijk). Paroehie van den H. BernardU6. Zondag: Half 8 eerste H. Mis; 10 uur Hoogmis. Om hailf 3 Vespers en Lof. Maandag De H. H. diensten als op Zondag, De H.H. diensten ails op Zondag. Dinsdag: en de overige dagen de eerste Mis om 7 uur de 2de kwart na 8 uur. Woensdag: 's Avonds om half 8 Lof ter eerfr van St. Joseph. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis. Geen Catechismus. 2.30 uur Ves pers. Maandag: 2de Paaschdag. H. Missen 7.30 uur, en 10 uur Hoogmis; 2.30 uur Ves pers. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag: Eerste Paaschdag. De H.H. Mis sen te 7, 9 en 10 uur. Vandiaag geen Catechismus. Te 3 uur Vespers. Daarna gelegenheid om te biechten zoolang er achtereen biechtelingen zijn. Vandaag en morgen is de kerk niet geopend om ite bidden voor den vrede; die hiervoor devc-tie heeft, wordt verzocht aan de pastorie te schellen. Maandag: 2e Paasohd-ag, de H.H. Mis sen als op Zon dog; vanavond te kwant vóór 6 uuir Rozenhoedje en te 6 uur het Lof. Vandaag geen Cathechismus. Woensdag: 's' 'Middags van 12 uur gele genheid om te biechten voor de kinde ren. Door de week de H. Mis te 8 uur. Eiken dag na de H. Mis de Litanie van het H. Hart voor den vrede; op Dinsdag en Woensdagavond zal dit geschieden onder het Lof 's avonds te half 8. Eiken dag is de ker kopen van 24 uur om te bidden voor den vrede. Deze week de Catechismus naar ge woonte. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag: de H.H. Missen om 7 en 10 uur, 2 uur Vespers, lied 25, daarna biecht hooren zoolang men achtereenvolgens blijft komen; geen patronaat. Deze week geen Catechismus. Door tY week voor en na de H.H. Missen en 34 en 78 biechthooren; maai- vóór de H.H. Missen niet voor hen, die in Lan- geraar wenen; 6.30 uur Lof in "t ge sticht. Maandag: geen verplichting, maar ver zoek om als Zcndag te vieren; de H.H. Missen om 7 en 10 uur; 2 uur Vespers, daarna biechthooren zoolang men ach tereen komt; 6.30 uur Lof in het ge sticht. Dinsdag: 7 uur en half acht uitdeeling der H. Communie, ook vóór en onder H.H. Missen van 8 en 9 uur. Woensdag: 7 uur en half acht uitdeeling der Heilige Communie; ook vóór en on der de H.H. Missen van 8 en 9 uur. Dondetdag: 7 en 7.30 uur uitdeeling dei- der H. Communie; ook vóór en onder de H.H. Missen van 8 en 9 uur; 's av. half zeven Lof in het gesticht, 's Mor gens 10 uur bij de kerkes'tal verkooping van schapen voor 't St. Antonius-ge- eOicht. Men gelieve de schapen daar vóór 9 uur te bezoigen. Vrijdag: 7 en 7.30 uur uitdeeling der H. Communie; ook vóór en onder de H.H. Missen van 8 en 9 uur. Zaterdag: 7 en 7.30 uur uitdeeling dei' II. Communie, ook vóór en onder de H. Missen van 8 uur; 7 uur Lof in 't gesticht, ook om 8 uur de H. Mis. Van 3—8 uur biechthooren. LEI DSC HEN DAM. Parochie van de H. Petrus en Paulus. Zondag: 3 uur Vespers; daarna biecht hooren tot 8 uur. Maandag: 7 uur H. Mis; 10 uur Hoog mis; 3 uur Vespers. Donderdag: Eerste plechtige H. Commu nie, 8.30 uur ge.zongen H. Mis. 3 u. Lof. Zaterdag: 59 uur biechthooren. 6.30 uur Lof ter eere van de H. Maagd. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zendag: Hoogfeest van Paschen of de de Verrijzenis des Heeren: 7 uur Vroeg mis; 9.30 uur Hoogmis. Onder de 1I.H. Missen Gollecte v. h. Seminarie .te War mond. Na de Hoogmis tot 12 uur en na de Vespers van 2.30 uur gelegenheid om tie biechten, zoolang als er achtereen volgens biechtelingen zuilen zijn. Maandag: 2de Paaschdag, dag van devo tie: de H.H. Missen als op Zondag. 2.30 uur Vespers. Biechthooren als op Pa schen. Dinsdag: 7 uur de H. Mis in het Gesticht. Na de 2de H. Mis begint de voorberei ding der kinderen, die tot de plechtige H. Communie worden toegelaten. Zaterdag: na de 2de H. Mis biechthooren voor de kinderen der plechtige H. Com munie en des nam. van 3.30 uur af ge legenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag: het Hoogfeest van Paschen: te 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen; te 10 uur plechtige Hoogmis; 's namid dags half 3 de Vespers, waaronder feest predikatie. Maandag,: 2e Paaschdag, dag van devo tie: de H.H. Missen als op Zondag; te 10 uur plechtige Hoogmis; 's namid dags half 3 de Vespers, waaronder de Rozenkrans zal gebeden wo-rdiew. Dinsdag: slechts 2 H.H. Missen te half 8 en half 9. Dinsdag en de overige dagen dezer week van 68 uur gelegenheid om te biechten. Dinsdag, Donderdag en Zaterdagavond te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. Zaterdagmiddag van 3 uur of gedegen heid om te biechten. MEIJE EN ZEGVELD. Paroohie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Vespers. Gelegenheid om te biechten van 57 uur. Maandag: dag van devotie: te 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 9 uur Cate chismus; 2 uur de Vespers. Dinsdag: dag van devotie: 8 uur H. Mis; na de H. Mis Catechismus. Woensdag, Donderdag en Vrijdag: 8 uur H. Mis, na de H. Mis Catechismus. Zaterdag: 8 uur de H. Mis; 's namiddags biechtgelegenheid van 3.307.30 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemelvaart. Zondag: half 8 Vroegmis; 10 uur Hoog mis; half 3 Vespers. Maandag: 7.30 en 10 uur H. Missen; dc H. Mis van 10 uur gezongen. Half 3 I-cf. Dinsdag: 7 en 8 uur de H. Missen. Woensdag: 7 en 8 uur H. Missen. Donderdag: 7 uur Stille H. Mis; 8 uur gez. H. Mis; 4 uur Lof. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Missen. Zaterdag: 7 en 8 uur H. Missen, 's Mor gens en 's Avonds van 6 uur af biecht hooren. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag en Maandag: 7 uur Vroegmis; half 10 Hoogmis; half 3 Vespers. Na de Vespers gelegenheid om te biechten tot 4 uur. De H. Communie wordt uitgereikt: Op Zon- en verplichte feestdagen onder de Vroegmis en kwant vóór 9 uur. Op ge wone weekdagen: half 7, kwant na 7, en vóór en onder de H. Mis. In de week bestaart, er gelegenheid cm te Biechten 's morgens van half 7 tot 9 uur; Zaterdags daarenboven van 46 en van na het Lof tot half 9 uur.. Zaterdag: 7 uur Maria-Lof. NOORDEN. Parochie van den H. Martinus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers. Maandag: als Zondag. Dinsdag:, en overigk dagen II. Missen om half acht en half negen. Zaterdag: biechthooren van 57 ure. Dagelijks Catechismus. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag: De H. Missen te 7 en 8.30 uur. 10 uur gezongen H. Mis. 3 uur Vespers, 7 uur Lof met feestpredikatie. Maandag: De H. Missen te 7 en 8.30 uur. 10 uur gezongen H. Mis. 3 uur Vespers. In de week de H. Missen te 7, 7.30 en 8.30 uur. Donderdag: 's Avonds 7.30 uur Lof met Rozenhoedje en gebed v. d. Paus. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor, Zondag 7 uur en half 9 stille H. Missen 10 uur plechtige Hoogmis; 's namiddags 2 uur Vespers met feestpredikatie. Maandag: 7 uur en half 9 stille H.H. Mis sen; 10 uur Hoogmis; 's namiddags 2 u. Lof en Rozenhoedje. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7 uur Vroegmis; 10 uur plech tige Hoogmis met feestpridikatiz. Geen Catechismus. 2.30 uur Vespers, waarna Lied no. 25, vervolgens gelegenheid tot biechten, zoolang de biechtelingen aan sluiten. Maandag: ofschoon, geen verplichte Zon dagviering, toch alle kerkelijke dien sten als op Zondag. 1.30 uur Catechis mus voor de Aannemelingen. 2.30 uur Vespers, waarna Lied no. 26. Na de Hoogmis laatste zitting van het kerkbestuur, tot het ontvangen van koop- en plaatsengel den. Dinsdag: 7 uur H. Mis in het St. Joseph- gesticht; 8 uur in de parochiekerk; 9 uur Catechismus in school en kerk. 's Morgens vóór de H. Mis en 's avonds van 57 uur gelegenheid tot biechten. Zoo ook de volgende dagen. Woensdag en volgende dagen: 8 uur H. Mis; 9 uur Catechismus. Vrijdag: ook te 3.40 Catechismus. Zaterdag: van 2.30—8 uur gelegenheid tot biechten. OEGSTGEEST. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag: 7 en 10 um- H.H. Missen; 2.30 Vespers; 6.30 Lof met feestpredikatie. Na de Vespers biechthooren tot 5 uur; na heit Lof tot 9 uur. Collecte voor het Seminarie te Warmond. Maandag: H.H, Missen 7 en 10 uur. 1.30 uur Catechismus. 2.30 uur Vespers. 6.30 uur Lof. Biechthooren na de Vespers tot 4.30' uur, na het Lof tot 8 uur. Dinsdag en v.v. dagen de H.H. Missen te 7 en 8 uur; te 9 en 3 uur Catechismus. Biechthooren nam. van 5.30—7 uur. 6.30 uur Lof voor den vrede. Woensdag: 9 en 3 uur Catechismus. Biecht hooren van 5.307 uur. Donderdag: 8 um- Eerste H. CoöUnunie. 3.30 uur n.m Lof. 5.30—7 uur biecht hooren. Vrijdag: nam. van 5.306.30 onderricht voor de vormelingen, Biechithoorén pam. van half zeven tot half acht. Zaterdag: 's nam. biechthooren van 4—9. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag: le Paaschdag: H.H. Missen te kwart voor 8 uur en te. kwart voor 10 uur. Te 2 uur Vespers; daarna biecht hooren tot 7 u. Maandag: 2de Paaschdag. De H.H. Missen als op Zondag. 2 uur Lof, daarna biecht hooren tot 4 uur. Dinsdag: te 8.15 uur begömt de voorberei ding tot do le H. Communie. A.s. Zondag de le H. Communie. Onder de H.H. Missen de jaarlijiksctoe open- schaalcollecte voor de school. De H.H. Missen zijn dien dag te half acht en te half elf. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: Hoogfeest van Paschen, d.i. de Verrijzenis de6 Heeren. De H.H. Mis sen om 7 en 10 uur. Onder de Missen schaal collecte voor de kerk. Geen Cate chismus. 3 uur plechtige Vespers, .waarna biechthooren, zoolang als er achterecanvalgens biechtelingen zullen zijn. Maandag: 2e Paaschdag: de H.H. Missen om 7 en 10 uur. Onder de Missen col lecte voor het Seminarie Warmond. Des namiddags 3 uur de Vespers. Dinsdag: 3e Paaschdag. De H. Mis om half 8 op alle verdere dagen in deze week. Alle dagen om half negen is in deze week de Catechismus voor de kinderen der le Communie. De H. Communie wordt uitgereikt 6.30 en 7 uur, vóór en ander de Mis. Zaterdag: van half 5—9 uur gelegenheid tot biechten. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag: H. Missen te 6.30, 8 en 10 uur; Te 3 uur Vespers, waarna gelegenheid van biechten tot 6 uur. Maandag: Dag van devotie; de H. Mis sen als .op Zondag; te 10 uur plechtige Eerste H. Mis van den Weleerw. Pater Vligiilius Hoogeboorn. Te 12 uur Congrecatie en te 3 u. Vespers. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrij dag: H. Missen 7, 7.30 en 9 uur. Zaterdag: H. Missen 7 en 9 uur. Biecht hooren van 49 uur. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Heden het Hoogfeest van Pa schen of van de Verrijzenis des Heeren; ook 1ste Zondag van de maand: te ver dienen volle Aflaat. 2de Collecte tot on derhoud van kerk en pastorie. Ter stond na de Hoogmis tot 12 uur gele genheid cm te biechten alleen voor de genen, die het verste wonen. Na den middag geen Gaiteeh.; te 2 um- plechtige Vespers, en 's avonds 57 uur gele genheid om te biechten. Maandag: 2de Paaschdag: dag van de votie, maar volgens verlangen van den Paus en van den Bisschop te vieren ials Zon'dag. 2de Collecte voor het Semi narie te Warmond, welke Collecte dooi den Bisschop dringend aan uwe mild dadigheid wordt aanbevolen. Na den middag te 2 uur Vespers met Rozen hoedje; en daarna moeten de kleintjes, die a.s. Woensdag hun 1ste H. Com munie zullen doen, in de kerk blijven. Dinsdag: 3de Paaschdag, dag van devotie: te half negen gezongen H. Mis. De kin deren, die den volgenden dag hun 1ste H. Communie zullen doen, moeten Dinsdag biechten: de meisjes te 10 uur, de jongens te 11 uur. 's Avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten voor de ouders en voor anderen. Woensdag: te 8 um- de H. Mis voor den vrede (zonder de Litanie van Alle Hei ligen). Woensdag en Zaterdag vte 11 uur Catechismus voor de kinderen die voor hun plechtige H. Communie leeren. Donderdag na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Zaterdag: vóór de H.H. Missen vanaf 7 uur, na de H. Mis van hailf negen, en 's middags van 48 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag „Beloken Pasohen", ein digt voor degenen, die reeds plechtig zijn aangenomen (behalve voor de zie ken), de Paaschtijd; ook eindigt op Ida en dag weder de „Besloten Tijd." 2de Collecte voor de armen. Na de Hoog mis de lofzang „Te Deum" tot sluiting van den Paaschtijd. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 1ste Paaschdag. 7.30 uur 1ste H. Mis; 10 uur Hoogmis; 2.30 Vespers, waaiv na biechthooren. 6 uur Lof met feestpre dikatie. Na het Lof biechthooren tot 9 u. Maandag: 2de Paaschdag. 7.30 H. Mis en 10 uur Hoogmis. 2.30 uur de Vespers, waarna biechthooren. Woensdag: 's Avonds 7 uur Congregatie der H. .Maagd. Zaterdag: 's Middags 3 uur biechthooren 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. Door de week de H. Missen ten 7.30 en 8.30 uur; 's avonds tot en met Vrijdag van 6—8 uur biechthooren. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10 u. 3 uur Vespers. Na de Vespers gelegen heid om te biechten. Geen congregatie. Maandag: 7.30 uur Vroegmis; 10 u. Hoog mis. Te 2 um- Vespers, daarna gedegen heid om te biechten. Dinsdag: de Catechismus voor de kleinen en de grooteren. De H. Missen ten 7 en 8 uur, ook op de volgende dagen. Woensdag: Catechismus voor de kleinen en de grooteren. Donderdag: Catechismus voor de groote ren. Des avonds hiet Lof te 7 uur. Vrijdag: Catechismus voor de grooteren. Zaterdag: gelegenheid, om te biechten van 4 uur a,f. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis; 2.30 uur Vespers. Maandag: 7.30 uur Vroegmis; 10 u. Hoog mis; 2.30 uur Lof met Rozenhoedje. Dinsdag en overige dagen 12 uur Cate chismus. Zaterdag: 58 uur Biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: te half 8 d» Vroegmis, daarna generale Absolutie voor de leden vnn de 3de Orde. Te 10 auv Hoogmis. Na de Hoogmis Bibliotheek. Geen Catcchi». mus en geen vergadering van St. A ley. 6ius. Des middags te half 3 de Vesp»r^ daarna gelegenheid om te biechten. Maandag: 2de Paaschdag. Geen Zondag en geen verplichting van de H. Mis le hooren. Doch om aan liet verlangen van Z. H. den Paus cn der Doorl. bis schoppen te voldoen de Heilige Missen evenals op Zondag te half 8 en ie lo uur. Geen Catechismus. Des middags te ha.lf 3 de Vespers en daarna gelegen heid om te biechten. Dinsdag: de H. Missen te half 8 en te 8 uur. Na de 2e H. Mis Catechismus voor de jongens die zich voorbereiden tot d plechtige II. Communie. Woensdag: de le II. Mis te 8 uur. Te 9 uur de II. Mis tot afwering van ziekte cn- der het vee. Woensdag, Donderdag en Vrijdag de Catechismus te half 12 voor de hinde ren die zich voorbereiden tot de plech- 'tige H. Communie. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag de H. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: na schooltijd komen de kinde ren, jongens en meisjes biechten om Zaterdag onder de II. Mis van 8 uur te Co mm unice eren. Zaterdag: des middags van 3 uur af g& iegeaiheid om t,e biechten. Gedurende deze week eiken dag vóór en na de H. Missen en des avonds -au 68 uur gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag sluit de Paaschtijd voor deze parochie, des avonds te 7 uur plecli- itdg Lof met, den Lofzang Te Deum. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: de H.H. Missen om half 8, 9 ea 10 uur; des nam. 3 uur Vespers, daarna Biechthooren tot 8 uur aan drie biecht stoelen. Maandag: de H.H. Missen om half 8, 9 cn 10 uur; des nam. 3 uur Vespers, daarna Biechthooren zoolang er achtereenvul- gens biechtelingen zijn. Dinsdag: heden cn volgende dagen gele genheid om te biechten des voorm. tot 10 en des nam. van. 68 uur. De H.H. Missen om 7 en 8 uur. In deze weck geen Catechismus. Woensdag: om 7 uur de II. Mis op de kapel. Half 8 uitreiking de«r H. Com munie. 8 uur de II. Mis in de kerk. Donderdag: De H. Mis om 7 uur; de ge zongen H. Mis om 8 uur ter eere van het II. Sacrament des Altaars. Vrijdag: de H.H. Missen om 7 en. 8 uur. Zaterdag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. De-s 'voorm. biechthooren tot 10 uur, des nam. van 3—5 uur voor de kinde ren, vervolgens tot 8 uur aan drie biechtstoelen. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag de H.H» Missen: gelezen te 7 8 30 uur; de Hoogmis te 10 uur. iie< Catechismus. Te 3 uur Congregatie vcor mannen en Vrouwen, waarbij ook niet- leden worden, uitgenoodigd; a.s. Zon dag te 6 uur voor de mannen. Maandag: de H.H. Missen als vorigen dag; 3 uur Vespers. Dinsdag en overige dagen de H.H. Mis- sen te 7, 7.30 en 8 uur. Zaterdagavond: 7 uur Lof ter eere van Maria. Deze week geen Catechismus. Gelegen heid tot biechten bij elke godsdienst oefening; bovendien len Paaschdag n de Congregatie, tot half 9; 2en Pa-isch- dag na de Vespers tot zoolang er - aaneengesloten biechtelingen zijn, cp de overige dagen 's a.vonds van 6—7 u; Zaterdag van 4 tot half 9. Woensdag, den 28en April a.s., te één uur, zal Mgr. onze Bisschop liet II. Sacr. des Vormsels toedienen te Voorschoten, waar voor ditmaal ook onze Vormelingen verwacht worden. Deze week begint voor dezen in de kerk de voorbereiding: 2e Paaschdag te 12 u., en Woensdag en Vrijdag na de H. Mis van 8 uur voor de vrouwelijke, Dinsdag, en Donderdag, 's av. tie 7 uur en a.s. Zon dag te 12 uur voor de mannelijke vorme lingen. Ze worden verzocht een II. Fami lieboekje mee te brengen. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorle. Zondag: 6.45 uur II. Communie; 7.3(1 uur Vroegmis; 10 uur Hoogmis met faest- predikatie. 2 uur Plechtrige Vespers. Lied 93, waarna Biechthooren. Maandag: 6.45 uur H. Communie. 7.30 u. Vroegmis; 10 u. Hoogmis; 2 u. Lof md Rozenhoedje en de Lit. v. a. Heiligen- Lied 25, waarna. Bieohthooren. Alle volgende dagen der week o 7 uur Communie-uitreiken; om 8 uur II. Mis. Biechthooren, jederen diag, behalw Maandag, vóór en na de 11. Mis. Zater dagmiddag 4, 5, 6 en 7 uur. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: Hoogfeest van Paschen. De Missen 7 uur. 8.30 en 10.30 uur Hoogmis. Geen Catechismus. 2.30 uur plechtige Vespers. Na de Verpers biecl hoore-n voor hen die in de Vespers z'J1 En van 68 uur ook biechthooren. Maandag: Tweede Paaschdag. De H. - sen om 7 uur en om 10 uur de IW mis; 2.30 uur Lof en Rozenhoedje. Dinsdag: de H. Missen om 7 en 8.15 uur. 7 uur Vincentius Conferentie. Woensdag: de H. Missen om 7 en 8 Onder de H. Mis van 8 uur plecMV eersite H. Communie der kinderen 7 laar- o «a Donderdag: de H. Missen om 7 en Vrijdag: 7 uur gezongen H. Mis; de i de H. Mis om 8.15 uur. 7 uur I»* eere van het H. Hart. f Zaterdag: de H. Missen 7 en 8.15 Biechthooren om 4 urn. ^,,r^ Voorzien van de taaiste H.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 10