„Deze bepalingen zijn, zooals u Hoog- «delgestr. bekend is, in hoofdzaak ven- zeer van kracht voor de zeemilitie bet geen ten gevolge heeft dat ook de bedoel de aanschrijvingen in den regel door mij ten aanzien van de zeemilitie van toepas- eing kunnen worden verklaard. ,,lk heb daarom de eer u hoogedelgestr. te verzoeken, aan de burgemeesters in uwe provincie te willen bekend maken, dat hun in het algemeen bevoegdheid wordt verleend om zoover niet mijner zijds bijzondere regelen te- dier zake te hunner kennis zijn of worden gebracht, de hun door den minister van Oorlog me degedeelde aanwijzingen en voorschriften op het stuk van vergoedingen ook in toe passing ie brengen voor de ingelijfden bij de Zeemilitie." Tk heb de eer bij deze aan het verzoek van den minister van Marine te- voldoen. Geen extra Paaschgave. In de jongste vergadering van de Com missie van Uitvoering van het Koninklijk Nationaal Steuncomité heeft o. a. voor werp van beraadslaging uitgemaakt eem ingekomen verzoek om een Paaschgave aan de gesteunden in den lande toe te kennen, zooals indertijd in>et Kestmis een extra-giave van f 1 is gegeven. De Com missie heeft echter gemeend, dat zij aan dien wensch geen gevolg mocht geven, en uit overweging, dat met een Paaschgave, zelfs van slechts f 1, een groot bedrag zou zijn gemoeid, en de Verminderde- geld middelen van -bet Comité, in verband met de vele eiséïien die worden gesteld en die nog kunnen worden gesteld, iiet beschikbaar stellen van dat bedrag niet verantwoord doen achten. Ook overwoog de Commissie, dat in de laatste maan den tal van plaatselijke steuncomités zich ook aan het uitreiken van kleeding en schoeisel laten gelegen zijn en diat zoo mogelijk door een iets mindere verstrek king van deze artikelen met Paschen een heter resultaat zal worden bereikt dan door een extra-bedrag jn geld toe te ken nen, dat uiteraard toch niet dan zeer be perkt zou kunnen zijn. Uitvoerverbod van zetmeel. Bij Kon. Besl. van 30 Maart is de uit voer van zetmeel en de daaruit vervaar digde producten met ingang van dien datum verboden. De Kroon behoudt zich voor dit verbod tijdelijk op te heffen of i,n bijzondere ge vallen daar va* ontheffing t-e doen ver- Leenem. R. K. Vakbureau. Verschenen is het vijfde jaarboek van het Bureau voor de R. K. Vakorganisatie, betrekking hebbende op den omvang der Nederlandsche R. K. vakbeweging in 1914. In het vijfjarig bestaan van. het R. K. Vakbureau is dit van 10 vakorganisaties met 1356 leden op 1 October 1909 gestegen tot 22 vakorganisaties met 33,219 leden op 1 October 1914. Het jaarboek bevat een schat van voor de R. K. vakorganisatie belangrijke en hoopgevende gegevens. Geen beleefde lui. De Koningin had Za berd amid dag tegen hal ft wee de leden van het Amsterdamseh comité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen ten paleize genoodigd om inlichtingen te geven, omtrent het verrich te werk. Het ,,Volk" bericht, dat de drie sociaal democratische Leden van het comité, de heeren Bonger, Van der Veen en Voogd, niet waren verschenen. Deze burgers kunnen althans met opge heven hoofd op het Paaschcongres der S. D. A. P. komen. Maar beleefde lui zijn het niet. Weer de oude Duys. Men herinnert zich, dat het „Volk" on langs den heer Duys geducht onder han den had genomen, vooral over z'n toon. „Het geraas van Duys" heetite het toen. De heer Duys blijkt zich gebeterd en z'n oude, goede reputatie terugverdiend te hebben. Al.hans we lezen in het „Volk", dat hij te Eindhoven dezer dagen „een zóó gloedvolle en indrukwekkende rede" heeft gehouden, dat er aan het applaus schier geen einde kwam. De partijgenooten te Eindhoven «uilen toch geen geraas hebben toegejuicht? „Hsgz." Korfe Kroniek. Te Utrecht is in den ouderdom van 52 jaar over's den de heer A. M. Hnoolen, directeur der Kon. Nederlandsche Tabak en Sigarenfabriek, voorheen G. Ribbius Peletder Jr. De overledene was o. a. vooratter van het Verbond van Vereenigmgen van' Si garenfabrikanten in. Nederland. Te Rotterdam wfl men, in navolging van 's-Gravenhage, een pension oprichten voor R. K. winkeldames. Zooals bekend, be<zit Leiden reeds lang zulk een nut tige instelling. Drente zal eerlang weder een spoor lijn rijker worden, n.l. de lijn Stadska naalTer ApelDui.tsohe grens, waar voor de benoodigde gronden reeds zijn aangekocht. Diit jaar za.l in de omgeving van Amerongen niet veel tabak worden, ver bouwd. Hiervoor komen in de plaats cul tures van erwten, aardappelen en boonen. De gewone audiëntie van den minis ter van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag 3 April niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. R. K. Land- en Tuinbouwbond. Gisterenmiddag had in Café Zomerzorg een vergadering plaats van de Besturen der in den laatsten tijd opgerichte R. K. Roerenbonden Aanwezig waren, behalve een drietal heeren Geestelijken de bestu ren ven Zoeterwoude, Leiinuiden, Hong- made, Reeuwijk, Gouda. Bericht vtyp verhindering was gezonden door de on langs opgerichte Boerenbonden te Sloten en Weesp. De vergadering was opgeroepen dooij het Centraal Bureau voor de K. S. A. als zijnde belast met de oprichting van bo vengenoemde organisatie, door Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem. Aan de orde kwam in de eerste plaats: Mededeelingen omtrent den stand van za ken en der propaganda. Het bleek, dat er veel animo onder de Land- en Tuinbouwers, voor de nieuwe organisatie bestaat, zoowel in het Noor den als in het Zuiden van het Diocees. Tal van bestaande Boerenbonden en Tuin bouworganisaties, deels staande op Chris- telijken, deels staande op Neutralen grond slag, hebben alreeds toezegging gedaan zich bij de hieuwe organisatie aan *c sluiten. Deze blijkt dus in een wezenlijk gevoelde behoefte te voorzien. Als tweede punt kwam ter sprake: Hoe practisch de nieuwe organisatie zou moe ten worden ingericht? Dit betrof de vraag: Boerenbond of en Tuinbouwbond? De vergadering was unoniem van mee ning, dat de te kiezen vorm moest .zijn: Land- en Tuinbouwbond, wijl men meen de, dat deze alleen in de bestaande be hoefte aan een Algemeene, het geheele platteland omvattende organisatie, kon voorzien. Zoo spraken zich uit verschillende Boe ren en ook een der ter vergadering aan wezige Tuinders. Wel achtte men het noodig dat opge richt werden twee Bonden; een voor de Boeren, dus een Boerenbond, en een voor de Tuinders of een Tuindersbond, beide met eigen besturen. Beide organisaties zullen samen vormen den R. K. Diocesa- nen Land- en Tuinbouwbond. Hoe zeer verlangd wordt naar katholie ke organisatie kan blijken uit het feit, dat uit den boezem der vergadering voorstel len werden gedaan, tot uitgebreider pro paganda. Men zal namelijk beleggen, op centrale punten, als Gouda, Bodegraven enz., dis trictsvergaderingen, waarop alle omlig gende gemeenten zullen uit.genoodi.gd worden. Het Centraal Bureau zal daar voor een spreker beschikbaar stellen. Besloten werd dat met de definitieve oprichting van den R. K. Land- en Tuin bouwbond nog zal worden gewacht uiter lijk tot Mei a. s., als zijnde den tijd, waar op de onderhandelingen met den Prov. N. H. Christelijken Boerenbond, over een eventueele reorganisatie in katholieken geest, kunnen zijn afgeloopen. Daarna zal, waarschijnlijk te Haarlem, de definitieve oprichting plaats hebben, en zal met kracht aan den verderen uit bouw der organisatie worden gewerkt. Verschillende Besturen verklaarden met het Centraal Bureau voor de K. S. A. al hun krachten daarvoor te zullen inspan nen. Bij monde van den Z. E. Heer Pastoor van Reeuwijk werd aan het Centraal Bu reau voor de K. S. A. een woord van dank gebracht voor de flinke wijze waarop dit Bureau de zaken heeft ter hand genomen. Uiterst voldaan over dit eerste samen zijn ging de vergadering uiteen. R. K. Huisvestingscomité. De mede deel ing, waartoe wij uit het ons verhaalde meenden te mogen besluiten, dat n.l. het R. K. Huisvestingscomité van Duitsche zijde tegenwerking ondervindt, is naar de heer Kellenaers ons verzekert niet juist. Ten bewijze daarvoor deelt de steeds in- actie zijnde directeur van ge noemd comité ons mede, dat gisteren we derom een aantal kinderen uit den Ant- werpschen middenstand alhier zijn ge arriveerd onder geleide van mevr. De la Faille. Ze hebben vannacht in liet gesticht De Voorzienigheid op de Hoogewoerd ge logeerd en zijn heden naai- Nijmegen ge bracht, waar ze zijn toevertrouwd aan de R. K. Mlddenstandswereenigong aldaar. Werkloozen. Lijst van geheel en gedeeltelijk werkloo zen, die .zich aangemeld hebben bij de Arbeidsbeurs. (Het Steun-Comité eischt als voorwaar de voor steun aanmelding bij de Beurs, zoodat dit staatje wel een juist beeld zal geven van de werkloosheid.) Ook werkloozen uit de omstreken zijn hieronder begrepen. (Dit aantal vrij ge ring.) Leiden, 29 Maart 1915. Grondwerkers 12 Overige vakarbeiders bij de bouw vakken in ruimsten zin 163 Totaal 175 Mannelijke vaklieden in andere vakken voor een deel gedeeltelijk werkloos 49 Vrouwelijke vaklieden (waaronder dienstboden naaisters en werksters) 43 Losse werklieden 60 Gedeeltelijk werkloozen: Fabrieksarbeiders (veelal gedeelte lijk weekloon) 220 Fabrieksarbeidsters (veelal gedeel telijk weekloon) 18 Vrouwen voor allerlei Jongens voor allerlei 6 Totaal 575 Spelenderwijze gedood. In de als kazerne in gebruik zijnde school aan de Oude Vest heeft zich gister avond een treurig drama afgespeeld. Zoo als het helaas meer gebeurt waren solda ten aan het spelen met een geweer. En spelenderwijs richtte een der soldaen het geweer op een anderen soldaat Wijnvoort genaamd. Opeens knalde een schot, Wijn voort zakte in elkander, de ongelukkige jonge man had een lading scherp in de borst gekregen. In zeer zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen en naar het St. Elisabethgesticht vervoerd, waar hij hedenmorgen overleden is. Het slachtoffer van dit droevig drama is naar wij verna men te Loosduiten woonachtig. De soldaat 'die aanlegde, wist niet dat het geweer met scherp geladèn was. Nog dienzelfden avond is hij ter beschikking van de militaire autoriteit gesteld. Wanneer zullen de menschen er toch eens van doordrongen worden, dat spelen met dergelijk speelgoed de noodlottigste gevolgen kan hebben. Het is onbegrijpelijk, hoe een geweer met scherp geladen komt, daar de geweren na de schietoefeningen worden ontladen en nauwkeurig geïnspecteerd. Geslaagd. Voor examen nuttige hand werken zijn te Rotterdam geslaagd de da mes M. F. J. Meijs en A. F. M. Dingjan. Duitsche Roode Kruis. Het perma- aren/te comité alhier heeft dezer dagen over Diisiseldorf ais derde zending 18 kisten met warme onderkleedimg voor 100 perso nen alsmede versch-MLende versnaperin gen naar het oostelijke front verzonden. Na afloop van een kleine tentoonstelling ten huize v.an mevr. M. Nieuvvenhuizen Von Uexküll, Jan van Goyenkade 44, wierd tot voortzetting van dit liefdewerk besloten. Maatschappij van Nederl. Letterkunde. De gewone maandvergadering van de Maatschappij van Ned'eai. Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag "9 April a.s., 's avonds te 8 uur, in een der lokalen van het Nulsgebouw. Als spreker zal optre den prof. df. W. Martin, directeur van het Mauritahuis te 's-Graveruhage, rnet het onderwerp „De bestudeering van de geschiedenis der moderne schilderkunst". Politic-diploma. Het politde-diiploma met aanteekening is verworven door den agent J. Arentsen. Ongevallenverzekering. In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzit ting van den Centralen Raad van Beroep heeft de uitspraak plaats gehad in de vol gende zaak: Hooger beroep van de Plaatselijke Com missie te L e i d e n tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te 's-Gravenhage, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij is ge weigerd de namens J. H. v. W., timmer man te Leiden, gevraagde schadeloos stelling ter zake van een ongeval, waar uit hij heeft overgehouden eenige beper king van de actieve buiging van den lin ker wijsvinger. Getroffene werd niet meer ongeschikt geacht tot arbeid. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken/ D. v. Merfkestijn, Rotterdam, Diergaar delaan 13a. J. Kokkedee, Leiderdorp, Verl. Mau- iriltsstrflat 46. C. de Jonglh, Zeist., Utr.weg la. A. v. d. Helm, Den Haag, Sdhiestraat 42 W. v. Steenbergen, Leiderdorp, Verl. Maurit&straat 11a. Wed. v. d. Kwasit—Horree, Leiderdorp, Bronkhors'tstraat 35a.x Wed. J. W. v. d. Steen—de Matter, lei derdorp, Bronkhorststraat 4a. J. Erades, idem, idem. J. J. v. Geuns, 's-Hertogenbosch, Oirthen- ötraat 43. H. W. Tie'eman Jr., Noordwijk a. Zee, Villa Bianoa. Mej. E. M. v. d. Hart, Rotterdam ^Hoog straat, bij Vroom en Dreesman. Mej. Chr. M. v. d. Hart, Hoofdplaat. Mej. A. v. Egerscliot, Rotterdam, Witte de Withstraat 20. J. R. Immink, Deventer, H. Serano, Alkmaar, bij H. Kraan, Ka naaldijk 137. Mej. P. M. H. Fr. Korter, 's-Bosch, R.-K. Liefdegesticht. J. M. A. M. v. d. Bergh, Den Haag, Westeinde 132. H. A. Borché, Oegstgeest, Beukerstr. 4. H. J. Brand, Zeist, Bothalaan 73. Wed. Voeten—Lier, Amsterdam, Ter Haurstraat 13. W. fred. de Wolf, Rotterdam, Punt- straat 56b. P. v. d. Zwart, idem, Puntstraat 58a. Personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. H. F. M. Meijer, onderwijzer, Haar lemmerstraat 170. P. Nannis, spoorwegarbeider, Oude Singel 228A. C. J. van der Loo, banketbakker, Hoo gewoerd 4547. E. Knijn, Oude Rijn 74. A. Verhoog en gez., broodbakker, Oos terstraat 14. Wed. J. A. EndtzGraftdijk, Oude Sin ged 36A. J. J. Heijstraten en gez., smid, Pr. Steynstraat 8A J. de Vries en gez., reiziger, Lokhorst- straat 21. M. M. A. Smits, ordezuster, R.-K. j ief- degesticht, Pelikaanstraat. J. F. L. de Boer en gez., bouwk. opzich ter, Beerenstraat 108. G. G. van der Kaaden en gez., O.-I. ambtenaar, Wasstraait 31. P. Jansen en gez., sigarenmaker, Mus- schenbroek straat 11A. ALKEMADE. Gemeentei aad. Aanwezig 8 leden. Afwezig die heeren Strijk, De Jong en. Kokshoorn. Voorzitter de heer F. H. v. Wichen, bur gemeester. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat in gekomen zijn missives van Ged. Staten welke voor kennisgeving werden aange nomen. Eenige maanden terug heeft Dr. v. Doorn, arts te Roelofarendsveen, zich tot B. en W. en den raad gewend, met het verzoek van gemeentewege een rijwiel- brancard aan te 6chaffe.n De Voorzitter Leest een. schrijven van genoemden arts voor, waarin deze nogmaals op de aaak terugkomt en zijn verwondering te kennen geeft, dat zijn verzoek in den rood rog niet aanhangig is gemaakt. In dit schrijven worden neg verschillende gevallen van jongen datum genoemd, waarbij een rijwielbrancaril groote diensten had kunnen bewijzen. De Voor-zitter zegt, dot door ver schillende oorzaken de zaak nog altijd in onderzoek is. Hij stelt voor ook dit schrij ven te stellen in handen van B. en W. om praeadvies uit té brengen. De heer Straathof vraagt, of het niet de korste weg zou zijn om advies in te winnen van eenige doktoren. Dit zou de zaak zeer bespoedigen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hiermede rekening zullen houden en dat de zaak bespoedigd zal worden. N-aar aanleiding van een. schrijven van een bureau te Amsterdam, waarin ver zocht wordt stenographische verslagen te leveren van het behandelde in den raad, wordt aan B. en "W. opgedragen te onder zoeken weLkie kosten een dergelijk verslag voor de gemeente zou medebrengen. De Voorzitter deelt mede dat hij gisteren een onderhoud heeft gehad met den inspecteur van de electriciteiitsfabrie ken te Leiden. Naar aanleiding van dit onderhoud heeft hij hedenmorgen, een rapport ontvangen, waarin uitvoerig de verlichting in deze gemeente besproken wordt en wel wat betreft de straatverlich ting des nachts, een goedkoopere verlich ting voor particulieren, het aansluiten van verspreide woningen en do electri- sche verlichting van arbeiderswoningen. B. en W. stellen den raad voor dit rap port "te stellen in handen van B. en W. om het nader te bestudeer en; in de vol gende zitting zullen zij met nadere gege*- vens en voorstellen komen. Het voorstel wordt aangenomen. De prijs van de straatverlichting des nachts zou gereduceerd kunnen worden tot 10 et. per K.W. De kleine lampen zul len op 50 kaarsen licht moeten gebracht worden. Wat de particulieren betreft, uit eengezet wordt in het rapport, dat de beste oplossing zou z n stroom te leveren vo'jgens dubbel tarief. Nu de materialen zoo duur zijn, stui.t het aansluiten van verspreide woningen op vele moeilijkhe den. De fabriek wil de kosten van aanleg van electrioiteit voor arbeiderswoningen voor haar rekening nemen. De kosten zul len dan in den prijs gevonden worden. Voor het eerste lichtpunt zou dan 20 cent, voor de volgende 3 cent moeten betaald worden. De Lampjes komen bij vernieu wing voor rekening van den verba-u iker. Aan de orde komt nu punt 2 van de agen da „Aankoop en verkoop van rogge en tarwe." De Voorzitter deelt mede, dat de destijds opgevorderde en opgeslagen rogge moet betaald worden. Ook is niet uitge sloten dat eventueele tot den aankoop van 'tarwe zal worden overgegaan. In verband hiermede vragen B. en W. bij den raad een crediet van f 1000 aan. De Voorzitter zegt nog, dat hij na overleg met de wethouders den raad in overweging geeft deze ro<'"° tpfon in koopsprijs verhoogd met eenige kosten te distrubueeren ontier de Dakr.^ro en u„- tu minvermogende particulieren. Voorts stellen B. en W. voor, de tarwe, die reeds ingeslagen is aan dezelfden ver koopbaar te stellen tegen een prijs van f 8 de 50 K. G. B. en W. zullen dan den ge meenteopzichter met de distributie belas ten. In verband met een en ander kunnen de prijzen van het brood desnoods nader geregeld worden. De heer Straathof is van meening, dat het beter is den prijs van de tarwe iets hooger te stellen. De prijs van het brood kan dan blijven zooals die is. Hierdoor be sparen wij de bakkers moeilijkheden en de gemeente komt ten slotte de winst ten goede. De Voorzi tter zegt, dat het niet gemakkelijk is in verband met de prijzen in den handel. De zitting duurt voort. Mond- en klauwzeer. Wegens het heersclien van mond- en klauwzeer op de boerderijen te Nieuwe-Wetering en op de boerderij van J. van Benten te Rijpwete- ring, is door den Burgemeester dezer gemeente een kring aangewe zen, waarin, waarnaar of waaruit het vervoeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens verboden is. De grenzen van deze kring zijn: in het noor den de ringvaart van den Haarlemmer meerpolder en de Hanepoel; in het westen de Ade, de Kielpoel, de Koppoel. de Zomer- sloot, de dwarsweg door den Hertogs- en Akkerslootspolder en het verlengde daar van tot aan den spoorweg; ten zuiden en oosten den spoorweg. Ook is het verplaatsen van herkauwende dieren en varkens in de wijk Nieuwe-We tering verboden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkocping. Gisteren had in Hotel De Roskam de verkooping plaats van den tuin van wijlen Burgemeester de Ridder. 7 perceelên, alle geschikt voor bouwgrond kwamen in bod als volgt: Perceel I 47 R.R f 270. Opgehouden perceel II 45 R. R. f 260. J. Meijer, alhier. III 44 R. R. f 260 de zelfde. VI 427a R- R- f2G0 dezelfde. V 40 R. R. f240 dezelfde. VI 73 R. R. f 400, N. v. d. Meij, alhier. VII 28 R. R. f280, A. J. Caspers, alhier. Er was weinig kooplust, getuige de lage prijs. KOUDEKERK. Een zeldzaamheid. Bij den veehou- der C. N. J. K. alhier is een kalf ter we reld gekomen, waarvan de moeder 7 Fe bruari 1914 is geboren. Voorwaar een zeldzaamheid. LISSE. Rijkstuinbouwwintercursus. Gister avond werd door den heer K. Volkertz, rijkstuinbouwleeraar alhier, de Rijkstuin bouwwintercursus in een der lokalen van de O. L. S. gesloten. Behalve de leerlingen en leeraren waren mede tegenwoordig en kele leden der Comm. van Toezicht. De leerlingen werd een klein examen afgeno men wat tamelijk wel van stapel liep. In zijn slotwoord drong de heer Volkertz er met klem op aan het thans geleerde te toet sen aan dc praktijk. Er blijkt hier al n!< veel animo voor iets dergelijks, want ze cursus, welke was begonnen met i eindigde met 8 leerlingen. RIJPWETERING. Mond- en klauwzeer. Bij dien lajjj bouwer J. J. van Bente-n is mond- klauwzeer onder het vee gecomCateerj De geheele stapel, ruim 40 stuks hoornve en 70 varkens, is gistermiddag naar 1 abattoir te Leiden vervoerd om afgemaafc worden. De stal van. W. van Bent® sitaat op ongeveer honderd meier afstaai De 8 vairekceien zijn echter, hoewel ]lf geen tongblaar is geconstateerd, toch of onteigend. SASSENHEIM. Veiling. Op de Dinsdag e*-i-oi:de, iiling van afgesneden bloemen warn aangevoerd 125,000 narcissen, meest Prij oeps, II. Erving en Golden Spur, die vy 10 tot 14 ets per 100 stuks opbrachten Handel vlug. TER-AAR. R. K. School. Gisteren was het Icm voor ac R.-K. School te Langeraar, de da; der jaariijksche prijsuitdeering. Om titj uur werden door de feestelijk uiige, doste schooljeugd met een welkomstlief ontvangen de Zeereerw. heer Pastoor Kapelaan en de heeren Kerk- en Ann meesters. Door een knaap uit de hoot ste klasse werd daarna eene toespraai gehouden, waarin hij namens al zijn i descholieren dank bracht aan du Pastoor, het Schoolbestuur, Eerw. zuster? onderwijzers en onderwijzeressen, en h loofde door deugd, ijver en goed met daden in de toekomst dien dank ti toonen. Daarna werd door den Ze er eer* heer Pastoor in de verschillende klass* een examen afgenomen, waarbij Zijneer,v, he rha aided ijk gelegenheid vond zijne te vredenheid te betuigen. Aan e-'ik der kb deren werd vervolgens naai' verdiensr een prijs uitgereikt voor geta-ouw school bezoek, gedrag en vorderingen. Het un deelen der prijzen werd afgewisseld me bet zingen van toepasselijke liederen, i voordrachten en spelen en besloten m= c-ene toespraak van den Zeen-eerw. hw Pastoor, die dank bracht aan het hooli der school en het onderwijzend personeel en de kinderen opwekte tot steeds deugd en ijver. Voor allen, maar vooral voor de kinderen was deze dag een l eef lijke feestdag. WARMOND. Lezing mr. Aalberse. Prof. Seysena is nog niet geheel hersteld van een cog- aandoening en is voorloopig niet in staal den apotogetiscben cursus in „KatholieJ Leven" voort te zetten. In de week m Paschen zal echter mr. Aalberse in K. I een lezing houden naar aanleiding den laatsten Pauselijken Encycliek. Gemengde berichten. Een lage daad. Gistermiddag is tus schen 1 en 2 uur in een woning aan dé Joh. Camphuysstraat te 's-Gravenhage en pakje bezorgd aan het adres van een bi. den bewoner inwonende schoondochters welk pakje bij het openen ontplofte. Hei pakje bevatte een kistje, aan het deksel waarvan bevestigd was een mechanisch werkende sigarenaansteker, terwijl de ii houd voorts bleek te bestaan uit spijkers en gruis en drie rolletjes met buskruit een rolletje was op den grond g en niet geheel ontploft; een ander bied geheel verbrand, terwijl het derde in ea vertrek grenzende aan dat waarin de opening van het pakje plaats vond, te rechtkwam. De bedoelde schoondochter bekwam bij het openen van het pakje brandwonden in het gelaat en aan de handen en is ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen. I-laar toestand is echter niet ernstig; de bekomen brandwonden zijn niet gevaar lijk. Door de ontploffing ontstond brand, doordien een paar gordijnen en eenig ander huisraad vlamvatten, doch welk' brand spoedig gebluscht was. Men acht het vrij zeker, dat hier aan een wraakneming moet gedacht worden Ijverige nasporingen worden gedaan om te weten te komen wie het pakje heeft gezonden. Faillissementen. Uitgesproken: Ch. A. F. M. We erts, agent in garens» wol, koopman te Tilburg, cur. mr. LI. J- A- Scheidelaar, te Tilburg. A. F. Habraken,her bergier te Gestel bij Eindhoven, cur. mr. E. C. de Groot, te 's-Hertogenbosch F. vu den Hansvoort, caféhouder te Woensel, mr. Fr. Tilman, te Eindhoven. J. J. Smem handelaar in manufacturen en tabak, tc Hoiit- hem, cur. mr. Ch. Evers, te Maastricht..!.*1- Hendels, handelaar in meubelen te Amsterus® cur. mr. G. Jansen. Geëindigd: P. J. J. Nuijens, vroeger te Amsterdam, thans te Utrecht; J. Trommelen te 'l'etenn- gen; A. Roodbergen, te Bteenwijk; B Apeldoorn, te Boskoop; C. Baas, te ZaanfflW M. Bakker, te YelsenK. Bol Jzn., te Aalsine® Land en Tuinbouw. Wekelijksche mededeeling betreffend» Mond- en Klauwzeer. Sedert de vorige opgave d.d. 24 Ma j.Li werden gevallen van mond-fj klauwzeer geconstateerd: in No o Brabant in elk der gemeenten H donk, Zevenbergen, Kaatsheuvel veg - Tilburg en St. Michielsgestel: één gew Gelderland: één geval te Zeven in Zuid-Holland: vier gevallen Alkemade. In de gemeenten Axel en Ginncken den de maatregelen opgeheven.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 2