Ingezonden stukken. Adverientiën. t Hoogheemraadschap Rijnland. VERKIEZING ^(fe-rtaJidlievende burgers mogen hei we- jeJlj dat zich hier onder onze kustwachters peil twir.r.ig'tal militairen ïiebbeai \ev- c-er.igd en. onder kundige leïding van hun tegenwoordig en diiir-ecteur, den heer H. Udo, zelf ook militair, een alleszins j-rij- jenswaardige harmonie hebben gevormd, pe naam dezer Harmonie ie daarom ook U)o welgekozen, omdat zij niet alleen is samengesteld uit de kustwachten te Kat wijk aan Zee, maar ook door hun genot volle uitvoeringen, als 't ware hier de wacht betrekken, opdat geen al te groot leed of ontevreden stemming het harde jeven onze kustbewakers binnensluipt. Huitle zij hun edel stre/ven en hulde niet minder omdat zij daarin zoo geluideig slagen Hnn meesterlijk 9pel begeesterde niet alleen de lieele zaal, maar ook allen die ,,ch bui'ten voor de ramen verdrongen, wijl in de zaal geen staanplaatsje te ver overen was. Ware ik deskundfge ik zou ongetwijfeld cp verdienstelijke bijzonderheden kunnen wijzen. Nu ka.n ik alleen getuigen dat alle stukken, van het eerste nummer af het gevoelvol „Wilhelmus" dat de zaal spon taan deed oprijzen tot hei laatste num mer toe, i'n hooge mate verrukkelijk wa ren; niet 'te schel, dank zij de groote, hoo ge zaal en getemperd samensmelten tot an harmonisch spel, ear dat ailen, zonder uitondering, meegesleept werden tot heer lijk kunstgenot. 't Is ons een behoefte om namens alle militairen u, heer Udo en uwe medele den van „de Kustwacht", onzen hartelijk- sten dank 4e brongan. voor uwe hoogge schatte, belangelooze en kunstvaardige medewerking tot dezen luisterrijken troost avond. Moge de „s-lotmarsoh" die u spe.elde, ge achte heeren van „de Kustwacht", niet de alotmarsch zijn van' uwe kunstliefde en kunst.praestaties, maar moge zij wèl een voorteelten zijn, dat spoedig, o zeer spoe dig! de werkelijke „slotmarsch" onzer afgemaitte- troepen aa.l zijn afgelegd, en daarmee de vrede weer zijn teruggekeerd in oins dierbaar vaderland, hei onver stoord geluk an onze huisgezinnen her steld! ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Woensdag 31 Maart a.s., des vóórmiddags 9 uur. Agenda.: Ingekomen stukken en mededeelingen. Aankoop en verkoop van rogge en taawe. Wijziging Begrooting 1915. Kohier Hoofd. Omslag 1915. HILLEGOM. Geslaagd. Voor examen nuttige hand werken zijn te Utrecht geslaagd de dames J. M. Hemnier en H. J. Sijnca alhier. NIEUWKOOP. Benoeming. Met ingang van 1 April is tot commies-deunvaarder voor de ge meenten Ter Aar, Nieuwveen, Zevenlio- ven en Nieuwkoop benoemd de heer J. Slager uit Vli&sdngen. NI EU WE WETERING. Mond- en klauwzeer. Op de hoeve van den veehouder C". Los alhier is klauwzeer geconstateerd. .Twee si.uk s rundvee zijn ter plaatse afgemaakt en begraven, terwijl 23 runderen naar het Openbaar Slachthuis te Leiden zijn ver roerd om aldaar te worden afgemaakt. OUDSHOORN. Grensregeling. In verband met ec.n vraag van Ged. Staten inzake de aan hangige plannen hot grensregeling der gemeentsn Alphen en Aarlanderveon be sloot de raad zich in beginsel te verkla ren voor vereeniging vani de drie ge meenten, Alphen, Aarlanderveeai en Ouds hoorn. VOORSCHOTEN. Verkooping kerkschapen. De ver koop van 46 keuitschapen heeft het niet onbelangrijk bedrag opgebracht van 11619. De bloemFrollenhandel. Omtrent den bloembo.llenhandel in het buitenland vemeenut de „O. H. Gt." uit Hillegom uit vertrouwbare bron, dat de orders meevallen. Dit geldt voor de Noor- sche rijken en voor Amerika, doch ook voor de oorlogvoerende staten. Zelfs Duitschland valt niet tegen. Dit doet in kze streken inderdaad den moed herle ven. Aanvankelijk zag het e.r duister uit. Academienieuws. Leiden. Geslaagd Voor het theoretisch apothekers examen Mej. A. M. It el ijk (Leiden). Doctoraal examen in de vis- en Sterrelcunde de neer J. E. de Vos van Steenwijlc (Zwolle). Doetoraal examen in de Nederl.' letteren wm laude de heer G. Kalff Jr. (Leiden). KERKNIEUWS. Jhr. V/. M. G. Wittert van Hoogland. Te 's-Gravenha,ge is gisterochtend op ^.-jarigen leeftijd overleden monseigneur ftr- W. M. G. Wittert van Hoogland, Pastoor der kerk van Onze Lieve Vrouwe Tan Goeden Raad aan het Bezuideniiout geheim kamerheer van Z. H. den Paus. Jhr. Wilhelmus Marie Georgius Wittert van Hoogland was den len Januari 1853 Gravenhage gebaren. Aan het Semi narie te Voorhout voor den geestelijkten ®^ad opgeleid, ontving hij in 1877 de Priesterwijding. Daarna werd jhr. Wit- van Hoogland kapelaan te Bever- ftlJk en vervolgens te Amsterdam. Na j^igen tijd rector geweest te zijn aan R -K. Weeshuis te 's-Gravenhage, Werd jhr. Wittert belast met de stichting eener nieuwe parochie, de paroóhie van L. V. v. Goeden Raad, wier fraaie J. aan het Bezuidenhouit goeddeels op )n kosten werd gebouwd en aan wier 0a'd hij in 1897 werd geplaatst, iab r a^'e6n den bouw dezer kerk 1 hem het katholieke 'e-Grawenhage, ook de hulpkerk aan de Schenkkade kwam door zijn milddadigheid tot stand, evenals hij ook bevorderde de stichting van de St.-Annastich/ting, het Tehuis voor gevallen mieisjes aan de Mariastraat; de broederschool voor jongens aan de I'a- riastraat; de zusterschool" voor meisjes aan de Paulin ast raat; de R.-K. Wijkver pleging en de Sint-Ursulastichting. Leger en Vloot. Vrijwilligers. Het organiek aantal vrijwilligers van het reservekader is voltallig bij het 4e en 15e Regiment-Infanterie. Mitsdien kunnen bij de korpsen voorloopig alleen vrijwilligers van het reservekader worden aangenomen, ter ver vulling van openvallende plaatsen. Jekkers. In plaats van de overjas, welk kleedingstuk bij de oefeningen hinderlijk is gebleken, zal aan het personeel, behoorende tot de Infan- teriemitrailleurpelotons voortaan een jekker, als bij dc militaire wielrijders in gebruik wor den verstrekt. SPORT. VOETBAL. Er. is gisteren wederom gevoetbald, d. vv. z„ terreinen werden ditmaal niet afge keurd vanwege onbespeelbaarheid of weeromstandigheden. Integendeel het weder was vrij goed en niettegenstaande het koud was was er een koesterend zon netje. Aan de sportdemonstratie in het Stadion te Amsterdam, bijgewoond voor een ge deelte door Z. K. H. den Prins werd deel genomen door de beide Haarlemsche clubs H. F. C. en Haarlem. De talrijk aanwe zigen konden nu ieder club-cliauvinisme afschudden om nu werkelijk eens te ge nieten van een voetbalwedstrijd. De wed strijd was interessant, en er waren in derdaad oogenblikken, dat hoogstaand spel vertoond werd. II. F. C. bleef ten slotte de meerdere met 43. Voor de competitie werden eenige be langrijke wedstrijden gespeeld. In het Westen werd in de eerste klas slechts een wedstrijd gespeeld, en wel te Dor drecht. D. F. C. kwam uit tegen H. V. V, Werd D. F. C. voor eenige maanden door II. V. V. verpletterd, nu waren de bordjes omgekeerd en scheelde het maar weinig of H. V. V. had geslagen naar Den Haag teruggekeerd; het moest zich nu tevreden stellen met een gelijk spel (22). In klasse D. heeft A j a x gedaan zooals wij venvacht hadden en II. B. S. II geklopt met cijfers die de verhouding juist weer gaven. (42). Ajax is dus kampioen. Concordia maakte te Delft korte metten met Quick II en won gemakkelijk met 41. Laaten wij er bijvoegen, dat Quick met 9 man speelde, zoodat Concordia gemakke lijk spel had. Door deze overwinning is Concordia van de laatste plaats, welke zij aan D. V. V. afgestaan heeft. In het Oosten is het kampioenschap be slist. Hadden de aanhangers van Tubantia nog hoop, dat ditmaal Hengelo aan de spits in het Oosten zou staan, Vitesse heeft die verwachting de bodem ingeslagen door te Hengelo te winnn met 05. U. D. won met 3—1 te Deventer van Be Quick. In het Zuiden nog een kampioenswed strijd. Het ging te Tilburg tusschen Wil lem II en Wilhelmina (Den Bosch), twee bekende tegenstanders. In Tilburg was een ieder zeker van de overwinning. Edoch voetballen is een eigenaardig spel. Tilburg kon het ditmaal tegen Den Bosch niet verder brengen dan een gelijk spel (11.) Voor de overige wedstrijden verwijzen wij naar het volgend lijstje. Bekerwedstrijden. 2de ronde. Groep C. Apeldoorn: Robur et Vel.Veendam 21 Haarlem: R. C. H. IIO. D. E. 31. 3de ronde: Groep A. Amsterdam: SpartaanV. R. C. 20. Groep B. A. F. C.—W. F. C. 2—0. Groep C. Den Haag: H. B. S.—S. V. V. 1-0. Groep D. Breda: N. A. C D. V. S. 3—2. Groep E. Rotterdam: Excelsior—Quick^(Haag) 1-3. Groep F. Utrecht: U. V. V.—Enschede 0—2. Groep G. Nijmegen: QuickM. V. V. 10. LEIDSCHE VOETBAL BOND. D. L. V.—O. N. I. 2—0. L. V. V.—L. F. C. 2—2 onder protest. Lugdunum Ajax II 23. 2 d e k 1 a s s e. LisseSportman II 21. Lugdunum IIAjax III 36. 3de klasse. O. N. I. II—Norvicus II 14. KORFBAL. De competitiewedstrijden in Noord en Zuid zijn afgeloopen, er wordt nog alleen gestreden in het Oosten. De kampioen, promotie en degradatie wedstrijden vragen nu het meest onze aandacht. D. V. D. te Amsterdam, kampioen Noord, heeft gisteren haar tweeden kam pioenwedstrijd gespeeld en wel tegen On der Ons, oostelijk kampioen. De eindstand was 121, een uitslag, die te verwachten was. Oost kan op geen stukken na in de schaduw staan van Noord en Zuid. Oost moet vertrouwd raken met het fijnere spel Noord-Zuid en daarvoor zijn wedstrijden tegen de Noordelijke en Zuidelijke clubs de aangewezen weg. In Rotterdam werd de degradatie-pro motiewedstrijd gespeeld tusschen Velox en A. L. O. (Den Haag), nummer één in de tweede klasse Zuid. Trots alle voorspellin gen wist Velox zeer gelukkig te winnen met 3—2; omgekeerd was de verhouding beter geweest. In Den Haag zullen de Rot. terdammers er niet zoo gemakkelijk afko men. Kampioenscopetitie. D. V. D. 2 2 0 0 17 3 4 2 Vitesse (H.) 1 0 1 0 2 5 0 Onder Ons 1010 1 12 0 Zuid.Hollandsch Twaalftal. Op uitnoodiging van het bestuur van den Amsterdamschen Korfbalbond hebben de zelfde heeren, die de commissie voor het Zuidelijk twaalftal vormen, te weten G. Fran^oys (Den Haag), K. J. Heijboer (Rot terdam) en A. Sjouw (Leiden), zich bereid verklaard het Zuid-Hollandsch twaalftal saam te stellen. Dit twaalftal zal Zondag 25 April uitkomen in het stadion tegen het Amsterdamsche, om den bronzen beker, uitgeloofd door den A. K. B. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Geachte Redactie, Volgens het. verslag, dat uw blad geeft van de jaarvergadering der R.-K. Cen trale KiesvereenigLng „Katwijk-Leider dorp", schijnt men ter vergadering van meening te zijn geweest, dat voorstellen, bestemd voor de agenda, door mij houden zijn achtergehouden. Naar aanleiding daarvan verklaar ik bij dezen, geen voorstellen be halve dat van de afd. Noord w ij ker hout ontvan gen te hebben. Met dank voor de plaatsing verblijf ik, Uw dw. dien., C. P. PAARDEKOOPER, Secretaris der „Centrale". Amersfoort, 27 Maart 1915. De annexatieplannen. M. de R. Dank voor uw uitvoerige toelichting bij mijn ingezonden stukje. Het doet mij genoegen dat het ouder- wetsche spoorwegpoortje aan den Maredijk welk poortje zelf wel aan de H. IJ. S. M. zal toebehooren nog op Leidsch grond gebied staat, wijl immers de stad daar dus grooter blijkt dan ik dacht. In de gegeven omstandigheden, nu onze Maredijk uitloopt op een beslist onvoldoend wegjescomplex, ware het vooralsnog over bodige weelde, alleen dat poortje te gaan moderniseeren, maar, zoodra verderop goede verkeerswegen komen, moet natuur lijk dat smalle doorgangetje er ook aan. Met belangstelling zal ik gadeslaan, hoe de verkeerstoestanden zich daar zullen verbeteren, want dat het niet zoo blijven kan, zult u toch wel met mij eens wezen. Mogen de Vroede Mannen van Leiden en Oegstgeest het eens worden over de beste en goedkoopste manier dan gaan U en ik waarschijnlijk ook wel accoord. Dankend, Hanzeiiat. Wij gaan accoord. Samenwerking tuo- schen de gemeenten is het rechtvaardigste en goedkoopste middel om onge- wenschte toestanden te verbeteren. De be trokken gemeente zal heel goed voor sa menwerking te vinden zijn, daar, als zij zou weigeren, Ged. Staten zouden ingrij pen en bij de regeering een annexatie-voor stel zouden indienen. Deze ware dan, maar ook dan alleen als het eenig middel ter oplossing van moeilijkheden te wenschen. Red.) RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: P. deai O., las-werkman, zonder vaste woonplaats, wegens diefstal van geld te Leiden, tol 6 maanden gevangen is- straf. A. P.. B. de J. en Th. G. B., minder jarigen te Leiderdorp, ter zake van s/bnoaperij van andijvJestruiken, ieder tot 1 maaaid tuchtschool. Diefstal te Noordwijk. Voor de rechtbank te 's-Gravenbage stond heden terecht Ha. K., dienstbode, wonende te Warmond, ter zake zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van tafelzilver, lepels, vorken en messen en handdoeken, ten nadeele van hare meesteresse, de directrice van het Pen sion „Solo Miis" te Noordwijk, in den nazomer van Wet vorig jaar. In de woning van haar ouders werden de voorwerpen gevonden; hoewel 't een groote hoeveelheid' was, beweerde bekl. thans dat zij het tafelgerei gevonden had in de duinen. De handdoeken kon zij mis schien per vergissing met vuil goed mede genomen hebben. Gestolen had ze in geen geval. De 'directrice van het Pension als ge tuige gehoord, deelde mede, dat het vin den van tafelzilver in de duinen absoluut uitgesloten is. Het zilver werd zelfs niet eens in de keuken afgewasschen. Behal ve hetgeen bij bekl. gevonden werd, is tijdens bekl. bij haar werkzaam was zeer veel gestolen, ook zelfs sieraden van gas ten. Aanvankelijk had getuige geen ver denking op bekl. en heeft zij daarom ook haar naam niet genoemd, toen zij aangifte deed bij de politie. Bij een onderzoek ingesteld door de po litie betreffende een andere zaak is deze uitgekomen. Bekl. was belast om na de lunch het zilver te poetsen en later de tafels te hel pen dekken. Uit het verhoor van den inspecteur an politie uit Noordwijk, den veldwachter van Warmond en een onderofficier van de Landstorm, die met hun drieën met den Burgemeester het onderzoek instel den, bleek dat bekl. toen reeds, en later op het Gemeentehuis te Warmond be kende, de goederen successievelijk mede genomen te hebben. In het feit, dat de verklaringen van den genoemden potitie-inspecteur en den veldwachter niet klopten met hun pro ces-verbaal en op sommige punten in strijd met elkaar waren, vond rechter Jellinghaus aanleiding om daarover op gestrengen toon zijn misnoegen te kennen te geven. Een passumerie-thandielaar udt Noord wijk geefit een gunstige getuigenis \an bekl. De officier van Justitie Mr. del Gampo, requisitoir nemend, meende, dat de te genstrijdigheden in de verklaringen van de politiebeambten zeer verklaarbaar waren. De politie op de dorpen kan men niet gelijk stellen met die in de steden, welke meer en beter geschoold is. Wat niet in de verklaringen van deze'beamb ten klopt, schrijft spr. meer toe aan ze kere slordigheid, welke de gemeente-po- litie eigen is. Wat de feiten betreft, is het ten laste gelegde z. i. volledig wettig en overtui gend bewezen, haar ontkennen thans, kan bekl. niet meer "baten, waar ze voe ger reeds bekende. Zonder eenige restric tie neemt spr. bekl.'s schuld aan en vor dert haar veroordeellng tot 1 maand ge vangenisstraf wegens diefsital. De verdediger, Mr. de Gleircq, meent dat er verschillende lezingen zijn te ge ven hoe het zilver is verdwenen uit het pension. Daar in die dagen te Noordwijk tal van militairen gekanitonneerd waren is het volstrekt niet onmogelijk, dat een dee.1 van het overgebleven eten in het Pension zijn weg heeft gevonden naai* de magen van sommige soldaatjes, in de duinen is toegediend en bij een daarna bij wijze van dessert gehouden stoeipartij is verloren geraakit en later weer door bekl. ie gevonden. Is #t zoo dan heeft bekl. ziich schuldig gemaakt aan verduis tering, wat haar niet is ten laste gelegd. Bovendien is niets gebleken van de we derrechtelijke toeëigening. Pi. concludeert dus tot vrijspraak, mocht de rechtbank een andere nieening zijn toegedaan dan roept pl. de clementie voor bekl. in. Uitspraak 8 April- a. s. De Zandbakgeschiedenis. De kantonrechter te Leiden veroor deelde heden eaikele kapiteins tot geld- boete's van f 30 voor ieder geval dat zij zonder vergunning in het boezemwater van Rijnland met zandbakken gevaren hebben. Stoomvaartberichten. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON vertrok 27 Maart des nam. 5 uur van Immingham naar Amsterdam. BATJAN vertrok 27 Maart van Amster dam naar New-York. BANKA arriveerde 28 Maart van Java, l.v. Gravesend te Amsterdam. BOETON vertrok 26 Maart van New-York naai* Amsterdam. BOE ROE ((thuisreis) vertrok 26 Maart van Marseille. KAMBANGAN (thuisreis) arri veerde 27 Maart te Sueiz. KARIMDEN (uitreis) vertrok 27 Maart van Suez. KONINGIN EMMA (uitreis) vertrok 27 Maart van Colombo. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitreis) passeerde 28 Maart des voorm. 11 uur de<n Noord-Hin der. ROEPAT (uitreis) arriveerde 27 Maart Kaap del Armi. HOLLAND-AMERIKA LIJN. AMBRA, van Sandefjord naar Newyork passerede 26 Maart Dungeness. HELENA, vertrok 28 Maart van Rotterdam naar Newyork. MAARTENSDIJK, arriveerde 28 Maart van New-York te Rotterdam. NOORDAM, vertrok 28 Maart van Rotter dam naar New-York. WESTERDIJK, ver trok 28 Maart van Rotterdam naar Balti more. ZAANDIJK, vertrok 28 Maart van Rotterdam naar New-York. ZIJLDIJK, van Rotterdam naar New-York, pass. 26 Maart Dungeness. KON. WEST-IND. MAILDIENST. JAN VAN NASSAU, thuisreis, vertrok 27 Maart van Las Palmas. KON. HOLL. LLOYD. GOOILAND, uitreis, passeerde 27 Maar^ Bevezier. SALLAND, uitreis, arriveerde 27 Maart te Santos. MAASLAND, uitreis vertrok 27 Maart van Bahia. GELRIA* thuisreis, vertrok 27 Maart van Bahia. RIJNLAND vertrok 27 Maart van Amster dam naar Brazilië. Laatste berichten. In de Noordzee. IJMUIDEN, 29 Maart. Binnengekomen stoomschepen rapporteeren tusschen het Maasvuurschip en Schouwenbank een groot model Duitschen onderzeeër gezien te hebben. Engelsche torpedojagers maakten jacht op de vijandelijke duikboot, die door onderdui ken wist te ontkomen. Het uitgaande stoom schip Lapwing, bestemd voor Londen, is tengevolge van dit bericht voorloopig te IJmuiden blijven liggen. „N. R. Ct". CORRESPONDENTIE. W. Dank voor het verslag. Wegens plaats gebrek uitgesteld tot morgen. Marktberichten. AMSTERDAM, 29 Maart. Yec. Aangevoerd 595 vette koeien, le qual. 94 a,98ct.,2e qual. 86 a 90 c., 3e qual. 82 a 84 c., 155 melk- en kalf- koeien f250 a 350, 348 nuchtere kalveren f10 a 10, 42 schapen f24 a 32, 327 vette varkens. Hollandsche le soort 95 a 97 c., idem 2e en 3e soort 93 a 95 c. ROTTERDAM, 29 Maart. Vee. Aanvoer 479 runderen, 220 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 266 schapen, 1 hok, 1152 varkens. Prijzen perVa^.G.: Koeien en ossen 32-40- 50 ct., vette kalveren 5257726272 ct., export id. 0000ct., schapen 25-40 ct., lammeren 0000 ct., varkens 46-47-48, lichte varkens 3542. export varkens Graanmarkt. Tarwe f1617,25 Gerst 1' 13,13,25 f■-.winter- en zomer- gerst 1'haver f14,2514,60 per 100 K.G. Bruine boonen per HL. Mais f197; Mixed-mais f212; La Plata 197. Vette koeien en ossen met flinken aanvoer, bevredigenden handel, -hooge prijzen. Vette kalveren niet gewonen aanvoer, iets hooger pryzen. Varkens matigen aanvoer, trageu handel, tamelijk hooge prijzen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Maart 1915, medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilut. Hoogste barometerstand 759.1 Sylt. Laagste barometerstand 744.1 Bodoe. Verwachting tot den avond van 30 Maart. Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuidelijke, later wellicht Zuidwestelijke wind gedeeltelijk bewolkt weinig of geen neerslag, nachtvorst vooral in het Zuidoosten, zachter overdag. Tot onze diepe droefheid over leed heden in den leeftijd van 64 jaren, voorzien van de genade middelen derH. Kerk, onze lieve Moeder en Grootmoeder, Mevrouw de Weduwo ANNA LOUISA GEERTRUDIS SANDERS, geboren van Wensen. 's-Gravenhage, Dr. H. C. J. SANDERS. P. W. Ch. SANDERS— Sutorius en Kinderen. Leiden, J. F. X. SANDERS. 's-Gravenhage, G. A. M. STRUYCKEN Sanders. Mr. A. A.H. STRUY CKEN en Kinderen. A.C.M. SANDERS. Bus sum, A. L. M. SANDERS. J. M. A. SANDERS. 's-Gravenhage, 27 Maart 1915. Emmastraat 112. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de Pa rochiekerk van O. L. Vrouw van Goeden Raad (Bezuidenhout), op Dinsdag 30 Maart a.s. Dc H.H. Missen zijn te 772 en 8 uur en te 9 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis van de Kerk uit op het R.K. Kerkhof te Leiden. 1605 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij bet overlyden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder, zeggen wy oprechten dank. 1608 F. S. J. H. WILKENS— Stkumehler, A. G. J. C. WILKENS,— en Kleinkind. Utrecht, 29 Maart 1915. Verkiezing Voor de verkiezing van een Hoofdingeland -plaatsvervanger in het 8e district, hoofdplaats WOUBRUGGE, wordt dringend aanbevolen de Heer Th. B. Noordman, landbouwer in dat district. 1606 Vele Ingelanden. Vereeniging voor den Leidschen Geld- en Ef fectenhandel te Leiden. Het bestuur bericht dat Vrijdag en Zaterdag 2 en 3 April, de Kantoren der bij de Ver eeniging aangesloten firma's wegens Beursvacantie ge sloten zullen zijn. 1011 Namens Het Bestuur: AUG. L. REIMERINGER, Voorzitter, Mr.H. I. J. M. VAN WENSEN, Secretaris. Leiden, 29 Maart 1915. Hoogheemraadschap Rijnland 8e district Hoofdplaats WOUBRUGGE op 1 April 1915. Bij de verkiezing voor Hoofd ingeland en Hoofdingel.-plaats vervanger in het 8e district be velen verscheidene ingelanden aan als Hoofdingeland den Heer Jhr. M. J. A. de Ranitz te den Haag, als Hoofdingel.-pBaatsvervanger den Heer H. Straathof Azn. te Alkemade. 1614 Verscheidene ingelanden. Huisknecht. Gevraagd in een café-Restaurant, ©en nette Huisknecht, om alle voor komende werkzaamheden tc verrich ten. Zij, die met tuinwerk op de hoogte zijn, hebben de voorkeur. Br. fr. bur. van „De Leidscne Courant" onder no. 1610.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3