"Barbij te Nieuwe-Wetering onbedacht in den verboden kring. Voor de herberg van n werd hij aangehouden door 2 veldwach- De per telefoon opgeroepen rijksvee- ris zei dat de burgemeester van Alke- niade de zaak moest afmaken. Daar deze echter juist om de verg. van de Tweede Kamer afwezig was, kon B. eerst om streeks 8 uur naar huis gaan, nadat pro- ces-baal was opgemaakt en het varken was getaxeerd. Hoe zal dat afloopen? Kolendamp. Toen Woensdagmorgen- een der kinderen van den veldwachter Van L na het opstaan in de huiskamer kwam, viel zij bedwelmd neer. Een volgend zusje ging het eveneens, nadat zij nog eerst de tegenwoordigheid van geest had gehad om een raam open te schuiven. Daardoor kon de kolendamp, die zich door het afsluiten van de kachel in het vertrek had ontwik keld, wegvloeien en kwamen geen verdere ongevallen voor. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gemobiliseerden. Door het bestuur, der Tuinb.ver. K. en O. zal voor de gemo biliseerde leden, bedrijfsleiders, een verlen ging van het toegestane verlof aange vraagd worden. LEI MUIDEN. Schapenverkoopiitg. Bij de he£en t«n voordeel? der Kérk gehouden schapenver- iooping brachten 29 schapen op f 1009. Kocper was M. v. d. P-loeg uit Koudekerk. LISSE. - M. v. d. Veld. t In 't Piusgesticht is alhier op 62-jarigen leeftijd overleden de heer M. van der Veld. De overledene was tal van jaren lid van den gemeenteraad; hij was mede ook een der oprichters van het Ondersteuningsfonds bij Ziekte, waar van hij 15 jaar voorzitter was. Ook de Bloembollenveiling voor de R. K. Armen dankt aan zijn initiatief haar ontstaan. Tal van 'philanthropischè instellingen von den in hem een grooten financieelen steun en menige hulpbehoevende klopte nimmer tevergeefs bij hem aan. Hij ruste in vrede! Kerkschapen. Gisteren zijn alhier de kerkschapen 40 stuks verkocht. Zij werden gekocht door W. Zwetsloot te Lei den voor f1480. NIEUWKOOP. Misplaatste grap. In den nacht van "Woensdag op Donderdag is inbraak ge pleegd in een schuur van de wed. P. Ver- meij, waar eene groote bruiloftstafel stond aangezet, daar op den volgenden dag eene dochter moest trouwen. Een gedeelte der wijn was vermorst of opgedronken, de inboedel was gedeeltelijk overhoop ge worpen en de bruidsuiker, had men op een naastgelegen boerenei-f verstopt De politie heeft van de daders, vermoedelijk drie in getal, nog niets met zekerheid kunnen vaststellen. NOORD W IJK. Blcemooiiencultuur. In het soeïfe- teitszaattje van café „Het Fortuin" ver gaderde de afd. Noordwijk van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur, en- der leiding v.an den voorzitter, den heer N. M. Alkemade. Allereerst deelde de voorzitter het een on ander mede -omtrent de reeds jaren te Noordwijk. beslaande „Commissie tot we ring van bollen diefstallen". Geruimen tijd geleden riep de voorzitter der afd. Noordwijk daartoe uitigenoodigd tic or personen uit andere afdeeiingen een vergadering bij-een van afdelingsvoorzit ters, om pogingen in -heit werk te stellen, ook in andere afdeelingea zulke nuttig werkende commissies te benoemen, tn te komen tot een centrale leiding in deze. Gevolg is geweest, dat vanwege de Alg. Ver. voor B.B.C. een commissie is be noemd, om een en .ander uit te werken. Die commissie heeft een ontwerp-regle- mer.-t voor eon „Centrale diefrtall€oi;eoni- misaë" ontworpen, en dat rondgezonden, mot het verzoek, voorstellen tot wijziging of aanvulling te doen. Op e.en daartoe ge houden vergadering heeft de Noordwijk- sche Commissie'voorstellen tot wijziging en aanvulling gedaan, voor'gesproken uit en gebaseerd op haar jarenlange on dervinding. Toen nu dezer dagen het vast gestelde reglement we,rd toegezonden, Heek dat met de Noord wij ksc'he voorstel len niet alleen geen rekening is gehouden, maar dat helt reglement op sommige plaatsen zóó is, dat de Noordwijkscho Commishe zich niet kan aansluiten, waar om dan ook besloten is, zelfstandig te blij ven werken en hoegenaamd geen relaties met de Centrale diiel'tetaüwen commissie aan te knoopen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het afdeel-ingsvoorstel om hot salaris van ■ki Alg. Secret.-Penningmees.ter te ver bogen, na overleg met het Hoofdbestuur behandeld zal worden op de December- ^erga dering. Daama werd behandeld de beschrij vingsbrief van de 130ste algem. vergade ring. Bil behandeling van punt 6, een voorstel van de afd. Beverwijk, behelzende '-rn ai 34c van de statuten zóó te wijzi- dat ieder lid den* Alg. Ver. voor B.B.C. n&i in eerste en hoogste ressort heeft-te onderwerpen aan een uitspraak van het scheidsgerecht, werd na ampele bespre- besloten, op de alg. verg. een motie >an orde i-n te stellen, waarbij genoemd voorstel van cl'e agenda worclt afgevoerd, behandeling e-r van uitgesteld tot o december-verg adering, o-m van te vo- pogingen in 'heit werk te stellen, cm van een scheisdgerochtuitspraak ■og'Cijk te maken. K eon VOOI"Srteil-n-aarlem, om op de nagsche bloemenkeuring ook buiten- n sche belangstellenden toe te laten, i? de verg- zich vereenigen. Jot afgevaardigden naar de Alg. Verg. »os men de (hoeren N. M. AJkemade en raun, tot plaatsvervangers de heeren r!":.v- d- Meer en Jac. G. v. Eeden. Jl rondvraag kwam voor de zoo- e maal iter sprake het sdechte ver- •"üeringbezoek. NOORDW IJKERHOUT. Bloembollenkweekers. In het café van den heer L. van Heilsbergen vergaderde gisteren de Bloembollenkweekers-onderaf- deeling. Om «.25 opende, wegens afwezigheid van den voorzitter, de heer E. Oostdam Hz. de tamelijk druk bezochte vergadering. Na voorlezing vnn de notulen wordt mededee- ling gedaan van het gevoelen van het be stuur omtrent het voorstel van den Alge- meenen Bond aangaande het instellen van een subcommissie belast met het waken tegen het stelen van bollen. Het bestuur ziet het nut hiervan thans niet in, doch na eenige woorden gewisseld te hebben met den heer N. Mooyman, wordt besloten hiertoe over te gaan. De stemming wijst de heeren C. Bouwmeester, E. Oostdam Hz. en N. Zalm tot leden dezer commissie aan. De voorzitter leest de te behandelen pun ten op de Algem. Vergadering voor en ha een klein debat worden de heeren L. van Noort en E. Oostdam Hz. tot afgevaardig den voör de algemeene vergadering be noemd. De heeren N. Zalm en.N. Mooyman als plaatsvervangers. Na eene verloting van sigaren en andere voorwerpen sluit de voorzitter deze gezel lige vergadering. RIJNSBURG. Kranzinnig. Gisterenavond werd N. de H. in krankzinnigen toestand naar Loosdui- e.i vervoerd. Des 's middags was hij niet te vatten. Nog deze week stond hij terecht voor den kantonrechter te Leiden. VOORSCHOTEN. Broodprijs. Naar aanleiding van een schrijven van den minister is door den burgemeester alhier de maximumprijs van het tarwebrood, met of zonder bijvoeging van bloem, bepaald op 20 cent per kilo. WARMOND. Bloembollencultuur. In de gehouden vergadering van Bloembollencultuur is in zake de Beschxijvingsbrief besloten: le: Voor de tentoonstelling van bol- en knolgewassen f 5Q0 toe te staan. 2e. Aan te nemen het voorstel-Beverwijk. Elke afd. zal voortaan verplicht zijn even- tueele geschillen te onderwerpen aan het scheidsgerecht en diens uitspraak. 3e. Buitenlandsche belangstellenden toe gang te verleenen op keuringen, na afloop, van den beurs. 4e. Het voorstel Noordwijk te steunen, d. i. meer verlof te verzoeken voor gemobi liseerde kleine kweekers. Deze zullen zich te richten hebben tot den Minister van Landbouw, door wiens bemiddeling na informaties door deze bij Bloembollencul tuur of Landbouwraad, het verzoek dooi den Minister van Oorlog zal worden inge willigd. Tot "afgevaardigden naar de algem. ver gadering werden gekozen de heeren W. K. Heyl en G. Onderwater, en tot plaatsver vangers de heeren J. Th. Kouwenhoven en G. B. de Vroomen. Tot leden der sub-commissie ter voorko ming van bloembollendiefstal werden aangewezen de heeren W. K. Heyl, G. On derwater en M. Hooimans. WASSENAAR. Ned. R.-K. Volksbond. De groote zaal van het patronaat was gisteravond naar dunnetjes bezet met Volksbonders. De voorzitter moest dit alweer tot zijn droef heid ooonstateerem. Aan een der leden van de ander afd. „Land- en Tuinbouw arbei ders" wend voorgerekend, dat deze afd. meer van den Bond ontvangt, dan. waar op de afd. aanspraak meent te mogen ma- kan. Tot lid van. den Centrallen Raad werd bij acclamatie gekozen de heer J. Tolido, terwijl de voorzitter op dezelfde wijze tot plaatsvervanger werd benoemd. Zoo noodig zal vóór de vergadering van den Central en Raad nog een ledenverga dering worden gehouden. Dit werd afhan kelijk gesteld van de meer of mindere be langrijkheid van den beschrijvingsbrief. De afd. zal aan het Hoofdbestuur mede werking vragen om verlof te krijgen voor lieden die land beteelen, bijna uitsluitend voor eigen provisie. Gemeenteraad. Vergadering van heden. Aanwezig 10 leden. Afwezig de heer Kuype.r. Voorzitter de heer Storm van 's Graven- zand?, burgemeester. De V o o r z i 11 e r deelt mede, dat in gekomen zijn missives van Ged. Staten, welke voor kennisgeving worden aange nomen. Op voorstel van B. en \V. wordt afwij zend beschikt op een verzoek van den heer Vester om een boom naast zijn per ceel in de Langstraat te rooien, om reden deze niet hinderlijk is. De regeling lager onderwijs met Den Haag wordt wederom, voor een jaar be stendigd. Aan de orde komt vaststelling rooilijn voor verschillende straten. B. en W. stellen voor de breedte van den Zijdeweg -te bepalen op 12 Meter. De -"freer Wouters stelt met lict cog op het verkeer dn de toekomst, speciaal het verkeer met automobielen, voor de breedte 'te bepalen op 14 M., welk voor stel ondersteund wordt door den heer Hooft Graafland. Het voorstel-Wouters wordt aangeno men met 92 stemmen, die van de heeren v. Pallandit en Ruygrok. De heer Jochems bleef buiten stemming. De breedite voor den Molenweg wordt vervolgens bepaald op 7 M. B. en W. stellen voor de breedte van den weg van af Nieuwe Laan (Zijde Weg) tot Zandewijnsche brug te bepalen op 16 Meter. De heer Wouters stelt voor de breed te van den weg van af Nieuwe Laan (Zijde Weg) tot aan de Kievit te bepalen op 24 M. en van de Kievit tot Zandewijnsche brug op 16 M. Dit voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving op begroo/ting 1914 en 1915. Naar aanleiding van een schrijven vah Ged. Staten wordt het besluit omtrent de geldleening in dien geest gewijzigd, dat in 1916, 1917 en 1918 jaarlijks reeds f 625 zullen worden afgelost, maar dat de loe- ning in drie jaren kan worden afgelost. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt art. 7 der salarisrege ling der onderwijzers gewijzigd in dien geest dat voor iederen onderwijzer hoe kort. hij in de gemeente is, in elk geval 6 maanden half tractement bij ziekite wordt uitgekeerd. Een zelfde bepaling wordt vastgesteld voor de andere gemeenteambtenaren. Aan de orde komt de verordening: hef fing vaart-, haven- en kade-geld. In de ver ordening is vastgelegd, dat niets mag ver voerd worden van den grond van de ge meente, wanneer niet voor de quitantie aan den havenmeester getoond is, dat het geld betaald is. Art. 2 wordt vervolgens gewijzigd en in art. 6 vervalt het 3e lid. De verordening wordt vervolgens met algemeene stemmen vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer R u ij g- rok den voorzitter of hij zich in verbin ding kan stellen met den leider van den auto-dienst Goudo.Leiden om n.l. een auto-verbinding tot stand te brengen tus- schen Wassenaar en Den Haag. De Voorzitter zegt, dat het con tract met de H. A. T. O. nog twee jaren duurt, in dien tijd is ingrijpen moeilijk. Echter is spreker gaarne bereid zich met de auto-onderneming GoudaLeiden in verbinding te stellen en met den burge meester te Boskoop, ofschoon hij er niet veel van venvacht. Spreker heeft zijn best reeds gedaan om soliede ondernemers voor een plan te vinden een verbinding tot stand te bren gen, maar de meeste ondernemers huive ren omdat in den winter het vervoer be trekkelijk gering is en in den zomer nog moeilijk te berekenen is hoeveel wagens noodig zijn. De heer v. d. Hulst vraagt of het tijd stip niet aangebroken is om onderhande lingen te beginnen om de Kerkstraat te verbreeden nabij de meisjesschool. De Voorzitter zegt, dat wachten in het belang van de gemeente is. Op voorstel van den heer Rooyac- kers wordt besloten de notulen weder om te doen voorlezen. De Voorzitter sluit hierna de ver gadering. ZOETERMEER. Eierenveiling. Aangevoerd 5314 eieren in 31 partijen, prijs f 4.60f 500. Eendeieren 160 stuks, prijs f4 60f5 17 ganzeneieren per etuk 19 cenit. Schapenverkooping. De 50 kerkscha pen brachten in de verkooping op f 35 pea* stuk. Uit de bollenstreek. De groote bloei van de bloembollen is nog 'lang niet daar, maar waar overal elders de natuur eerst begint te ontwaken, daar steekt de bollenstreek zeer gunstig af. De streek tusscben Leiden en' Uitgeest kan men voor een uitstapje bezigen, al kan men Lisse en Hillegom als de centra daarvan beschouwen. Op sommige velden staan de orocussen al volop in bloei. Van de andere bolgewaseen is het laat ste deik verwijderd of wordt afgehaald. Een mooi, frisch groen kleed vervangt het vaaigrauwe wintemlek en brengt vroo- lijkheïd en leven aan. Het iele crocusbloempje wekt als eerste ling wel belangstelling, vooral omdat veeltijds' bét weer meer aan den winter dan aan lente doet denken, .'t Geeft ook geen beeld van bloemenpracht, doordien hert. vaal groene, ook neerliggende kruid, nieit zorgt voor den gewenschrten onder grond en dit bolgewas eigenlijk beter uit komt tusscben gaskanten en gazons. De bloei de/i* bloembollen zal, dit jaar riet vroeg te verwachten zijn, docli men ver wacht sterken bloei. De byacinthen en tulpen zullen vermoe delijk niet zoo mooi gelijk in bloed zijn als verleden jaar. De byacinitlien beginnen ial te kleuren, zij ontwikkelen zich goed en, als we wat zonnig weer krijgen, valt er voor liefheb bers, die Zondag een kalm .fietstochtje weoschen te maken al aardig wat te zien. De crocussen en narcissen, zijn ook mooi. Men ga echter vooral langs de binnenwe gen. Gevaar voor verdwalen is al heel gering, daar de hoofdweg zich spoedig laat vinden. Uit de Pers. Poging tot vergelijk. De Standard" driestart: Het pleit voor Rechts, dat drie Kamerle den saam de drie fracties vertegenwoordi gend, een poging hebben aangewend, om door de eedskwestie liet Bestand niet te laten storen. Hei zijn de H. H. Rutgers, De Visser en Van Wijnbergen. Deze heeren toch hebben een amende ment ingediend, dat de Regeering zooveel mogelijk in het gevlij komt, en slechts één speciaal doel beoogt, om namelijk de definitieve beslissing van de eedsquaestie niet nu, maar eerst na herstel van den vrede en den terugkeer tot normale ver houdingen, te doen volgen. Vrij hadden ze de hand hierbij niet. Er was door het bekende vonnis van den Hoogen Raad d .d. 28 Juni 1914, periculum in moré. Wel was er, op drie maanden na, reeds lieel een jaar sinds dien fatalen dag verstreken, en zou, bij hope op spoe dig vredesherstel, allicht nog een uitstel van een half jaar niet ondoenlijk zijn ge weest, maar de oorlogskansen staan nog altijd sterker dan de vredeskansen. En daarom konden de geachte voorstellers geen voorstel doen, waarin niet met het vonnis van den Hoogen Raad gerekend werd. 1 Een eigen wetsontwerp voor het ingedien de in de plaats te schuiven, en alzoo een noodmaatregel in eigen trant ter behande ling aan te bieden, ging evenmin. Het Re- geeringsvoorstel zou door zijn gegaan, en de linksche meerderheid zou al wat van opzen kant kwam, in den doofpot hebben gestopt. Er schoot daarom niet anders te doen over, dan wat nu beproefd is. Men geeft nu tijdelijk toe, wat de Regeering het meegaan niet onmogelijk maakt, en zet alleen het beginsel door, dat de eedsquaestie geen zaak is om tijdens het Bestand tot stellige beslissing te brengen. aNtuurlijk had men onzerzijds liefst meer gewenscht; doch erkend moet, dat de ge achte voorstellers, zou er eenige kans van slagen blijven, niet verder gaan konden. Alles zal er nu maar aan hangen, of de Linksche meerderheid, uit eerbied voor het Bestand, in uitstel van de eindbeslissing bewilligt. Doet ze dit, dan vervalt de gerezn moei lijkheid. Door ons wordt dan verkregen, dat we ons recht van oppositie voor later behou den, en voor. de tegenpartij, dat wie tegen den eed staat, reeds nu een uitweg vindt. 1-Iet is dan een compromis. Als zoodanig .zal 't dan ook in de Eerste Kamer vermoedelijk niet op oppositie stui ten. En voor het oogenblik althans zijn we er dan. De principieele strijd wordt nu afgeketst en zal dan vallen in vredestijd. Laatste berichten. TWEEDE KAMER. Vergadering van heden. Eedsquaestie. Aan de orde komt het wetsontwerp tot nadere regeling van het eedsvraagstuk. De heer De Visser (Chi*. H.) licht de volgende motie toe: „De Kamer, van oordeel, dat in de te genwoordige omstandigheden het wen- schelijk is betreffende de verplichting tot het al dan niet afleggen van den eed gc.cn definitieve hc-slissing te nemen en der halve aan het .tlhans aan de orde gesteld wetsontwerp liet karakter toe te nennen va.n een tijdelijke noodregeling." Spr. wijst er op dat noch de Regeering, noch de Kamer op dit oogenblik op een breede behandeling gesteld zullen zijn. Er zijn leden die principieele bezwaren heb ben tegen de in het ontwerp voorgestelde regeling en anderen die in beginsel tegen de door liet amendement-Rutgers voor gestelde noodregeling zijn. De motie be doelt dan ook alleen op dit oogenblik noo- delooze .debatten af te snijden, zonder iemand te beletten nader de quaestie prin cipieel te bespreken. De Voorzitte r stelt voor de motie ■tegelijik met het ontwerp te behandelen. De heer N o 1 e n s wijst er op dat het amendement-Rutgers bewijst dat een nood regeling mogelijk is. Er is een spoedige regeling noodig om in een noodtoestand te voorzien. En nu is het vrij zeker, dat de debatten over het ontwerp lang zouden ophouden; terwijl we ook niet weten wat verder het lot van het ontwerp zal zijn. Daarom is het beter de motie vooraf te behandelen. De heei Visser van IJ zendoorn acht het niet oirbaar de motie vooraf te bespreken. Het ontwerp staat op de agent- de en de Kamer heeft dus recht op be spreking. Bovendien is het niet mogelijk over de mot.ie te spreken, zonder ook het eedsvraag.stuk in zijn to 11 en omvang te behandelen. De heer Rutgers meent dat het wel mogelijk is over de motie te - spreken, zonder op de eedsquaestie in te gaan. Hij stelt voor de motie te behandelen voor de algemeene beschouwingen over het ont werp. De Voorzitter betoogt dat de motie niet tot beperking van het debat zou lei den. We zouden .integendeel sommige be sprekingen tweemaal krijgen: bij de motie en bij liet ontwerp. Hét voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen met 38 tegen 28 stem men. Met de linkerzijde stemt de heer Biehon (C. H.) voor. Aangevangen wordt nu met de algemee ne beschouwingen over het ontwerp en de bespreking der motie. De lieea* Eerdmans bestrijdt de motie. Men seint ons: Minister Ort verklaart, dat de Regee ring geen bezwaar heeft tegen een ?iood- regeling. zooals die wordt voorgesteld in het amendement-Rutgers, mits die rege ling slechts een tijdelijk karakter zal hebben. Netlerlandsch schip beschoten. Men meldt uit Vlissingen d.d. 25 Maart aan de N. R. Crt. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat Dinsdagmorgen, 9 mijl Noordwest van West- kapelle, driemaal is geschoten op de naar Engeland vertrekkende mailboot Mecklenburg van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland. Dit geschiedde door een bewapende stoomtreiler, welke geen vlag of onderscheidingsteeken voerde en van Zeebrugge afkomstig was. De mailboot heeft door zijn grootero snelheid den treiler kunnen ontloopen. Aanval van een Duisch vliegtuig. LONDEN, 25 Maart.. De Daily News meldt: Het Britsche koopvaardijschip Teal, gis teren te Londen aangekomen, heeft gerap porteerd dat het Dinsdag bloot heeft ge staan aan een_aanval van een Duitsch vliegtuig, dat bommen en stalen pijlen heeft geworpen en ook uit een machinege weer heeft geschoten. De Teal was op dat oogenblik 30 mijl van de Nederlandsche kust. In het vlieg tuig, dat op een hoogte van ongeveer 200 voet vloog, bevonden zich 2 mannen. De aanval duurde drie kwartier, gedurende welken tijd er 4 bommen werden gewor pen. Daarop kreeg het schip vuur uit wat blijkbaar een machinegeweer was, terwijl er ook een aantal stalen pijlen vielen, ge lijk aan die welke in Vlaanderen in ge bruik zijn. Geen schade werd aangericht. Een pijl, die door het dek was gedron gen, is door den kapitein als aandenken bewaard. De bemanning vertelde, dat een vaartuig, blijkbaar een treiter met talrijke bemanning, de basis vormde, vanwaar de Taube uitovloog, en dat er tusscben den treiler en de vliegers seinen gewisseld werden. Moord. Op den Scliiedamschen dijk te Rotterdam wandelde in den afgeldopen nacht vrouw S. M. de B., uit de Halve Maanstraat, met haar vriendin C. van II., van den Visschersdijk. Daar ontmoetten zij vrouw M. C. F. van N., uit de Zand straat, die in gezelschap was van vrouw J. J. V., van den Scliiedamschen dijk. Van deze vrouwen kregen S. M. de B., en C. v.. H. twist over een man. Het gevolg van de zen twist was, dat de beide vrouwen hand gemeen werden, elkander de haren uit trokken en over de straat rolden. Zij wer den; doc/r co po.'ibe, gescln en. Vrouw van N., ging toen met vrouw V. naar naar haar woning op den Scliie damschen dijk om zich wat op te knappen, want haar blousje was gescheurd en met modder bevlekt. Toen zij een half uur la ter met vrouw V. in het portaal van haar woning stond, kwamen S. M. de B., en haar vriendin C. van H., daar voorbij. Over en weer werd er gescholden en vrouw de B. zou gevraagd hebben: „moet je mij hebben?" Iemand heeft gezien, dat vrouw C. van H., toen met een groot mes in de hand op de B. toeliep, en haar een steek gaf onder den rechterarm. Door een twee de steek werd vrouw C. van II., die zich over de dadelijk op de straat ineengezakte vrouw de B. heenboog, niet ernstig in den rechteronderarm gekwetst. Vrouw de B. was bewusteloos en bloedde vreeselijk; het mes is vermoedelijk tot in de long doorgedrongen. Zij werd naar het Ziekenhuis gedragen, waar zij bij aan komst reeds overleden was, zonder nog een woord te hebben gezegd. Vrouw C. van II., die in de woning van vrouw J. J. V. op den Scliiedamschen dijk gevlucht was, is daar gearresteerd, naar het politiebureau in de Paauwensteeg ge bracht en opgesloten. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren Willem Frederik, z. v. P. Stol en J. Ronselaar. Ki Tiong, z. v. H. T. Yap en L. E. Taw. Franciscus Jozef Daniël, z. v. A. F. van der Pol cn M. C. de Smit. Wilihelmina Catharina d. v. B. G. de Gunst en P. M. Bonte. Antoinette Dorothea WiLhehnina Josefine d. v. C. B. Strotmann en A. M. E. die Graaf. Joseph Johannes, z. v. C. J. van Iterson en M. C. Teske. Engeltje, d. v. H. G. de Groot en F. Offermam. Susan na Wilhelmina Johanna, d. v. P. Laiter- veer en S. W. Paauw. Johanna, cl. v. D. Kalkhoven en A. J. de Meij. Gerar- dus Joseph Anithonius, z. v. G. W. van de Kooij en W. P. Belt. Pieter Johan nes, z. v. J. van der Waals en M. Selier. Alida, d. v. A. Ciere en H. Onderwater. Willem Karei Johannes, z. v. P. Z. Dubbelaar en J. Schroef. Johanna Cor nelia, d. v. J. fan Rooden en C. I5arte- vliet, Jozef Jean Herman, z. f. L. P. J., Tossens en M. F. F. de Lignière. llen- nicus Eduard z. v. W. F. Koenen on II. G. de Wit. Johannes Cornells, z. v. II. J. van Dijk en J. S. Klaverwijden. Hen drik, z. v. M. J. van den Berg en J. C« Erades. Overleden: C. Weijeneken, Wed. II. A. Bonte 70 j. C. C. de Regt m. 59 j. N. v. Veer, wed. P. Beurze 80 j. C. Meijers 40 j. J. J. van der Weyden. wed. A. Habraken 77 j. A. Jansen geb. Ouwerkerk 26 j. C. de Jager wed. H. J. Hendriksen 83 j. Marktberichten. WOERDEN, 24 Maart. Kous. Op de kaasmarkt waren heden 59 party en aangevoerd. Men besteedde voor Goudsche kaas 1ste soort f 43,a f 47,dito 2de soort f 40,a f 42,dito zwaardere f 46,a fdito, rijksm. f46 afper 50. Handel vlug. SIOMPWIJK, 24 Maart. Eieren. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 5165 kip peneieren, die verkoel»t werden a f 4,05 a f 5.20 de 100 stuks, benevens 585 eenden eieren, die f4.70f5.20 opbrachten cnü gan zeneieren cents per stuk. VOORSCHOTEN. 24 Maart, Eieren. Vrije veiling 1980 eieren f4,50f5.20.150 eendeieren f4,705,10. Veiling V.l'.N. 2380 eieren f 4,80- fö.Kaas 4042 ct. liet pond, 15 kippen fl.1,50, 4 konijnen f 0,60—1,20, duiven 17 ct. per stuk, aardappelen f2,20 per mud. DELFT, 25 Maart. Vee. Vette koeien lo qual. f250 a 410, dito 2e qual. f150 a 250, kalfkoeien 1 qual. f225 a 375, dito 2o qual* f150 a 225; vaarkoeicn le qual. f160 a 300, dito 2e qual. f100 a 180; vette kalveren le qual. f80 a 115, dito 2e qual. f50 a 80, vette schapen le qual. fa dito 2c qual. f a schapen niet lammeren le qual. f40 a 54, dito 2e qual, fa vette lammeren faweilammcrcn famagere varkens f 14 a 36, Biggen f 4,a 14, nuchtere 5 Kalveren f 5,a 26,Paarden f 50a 275,stieren f af Rundvleescli f 1,a 0,90 a 0,80,Vet Kalfs- vleesch fl,15 a 1,05 a 0,95, schapenvleesch a c., lamsvlccsch a c., alles per kilo. Aanvoer 468 Runderen3 Paarden6 vette Kalveren; 479 magere Kalveren;364 Schapen of Lammeren, 179 Varkens; 482 Biggen; 21 Geiten of Bokken. Graan. Rogge fTarwe f 17, a 18,Chevaliergcrst f a Winter Gerst f 13,50 a 15,25, Haver f 14,25 a 15,25, Paardenboonen faBruine Boonen f 16,a 18,—, Duivenhoonen f Groene Erwten f 14,50 a 15,50, Mixed Mais 10,50 a 12,per 100 kilo, Koolzaad f" a per H.L., Lijnkoeken f 16,a 17,— Boter f60,— a 67,— per 1/4 vat van 40 lc.g. Aanvoer 124/8 46/16 wegende samen 2940 lc.g.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3