dr M. J- A. Moltzer, Remonstraousch niikant te Nieuwkoop. I OEGSTGEEST. Gemeenteraad. vergadering van gister- avond. Voorzitter, de heer J. G. M. v. Griethuy- burgemeester. Aanwezig alle leden. n0 notulen der vorige vergadering fortjen voorgolezen en onveranderd ,edgekeurd. *- pe voorzitter deelt mede, dat in komen zijn de volgende stukken. Missive van Ged. Staten, houde/nde Gkeuring van de in de vorige vergade- i,,,- genomen besluiten, t. w. de onder- 1 andsche verhuring van post- en tele- - raafkantoor en onderhandsche aanbe- ledin^ van rijloon van grind, puin en asalt. Verslag van de Gezondheidscommissie [atwijk over 1914. Beide stukken worden jor kennisgeving aangenomen. 1 pe Voorzitter stelt aan de orde: Aan Mej. den Ouden, op haar verzoek e,ren 1 Mei eervol ontslag te verleenen e j; onderwijzeres der Openbare Lagei e di0o 1Wordt met algemeene stemmen erkend. i- gen Missive van Heeren Ged. Staten, dat bet beroep van J. W. van Hoeken tegen t jjjn aanslag H. O. in behandeling zal ko- - „en dp Vrijdag 12 Maart a. s. des namid- la^k 2 uur, waartoe zij den Raad verzoe- en een of meer afgevaardigden te zen- ^n, teneinde de belangen van de gemeen- t jg to verdedigen. Tot afgevaardigde por(]t gekozen de burgemeester met 9 te- gen 2 stemmen. De heer Bakker vraagt naar de loodzakelijkheid van het zenden van 2 fgevaardigden. Hierover ontstaat eenige discussie, raarin de Burgemeester zegt, dat. lij, Ifaewel hij vereerd is met zijn verkie- ing van afgevaardigde, het wenschelijker i ïou vinden, wanneer iemand die zitting leeft in de Reclame-commissie H. O. tot nede-afgevaardigde gekozen zou worden. De leden betuigen hiermee hun instem- ning, waarna tot mede-afgevaardigde van den burgemeester wordt eekozen Jhr. A. J. B, Six, met tien tegen een stem. Bij de rondvraag -klaagt de heer v. d. Spek over den slechten toestand waarin de Morschweg, thans Bloemluststraat, zich bevindt. De Voorzitter zegt den heer v. d. Spek toe er na te zullen laten kijken. De heer Boon brengt onder de aandacht van den Raad de geringe diepte van de Spoorsloot, waardoor dikwijls de bagger lovenkomt, wat niet tot bevordering van de gezondheid is. De Voorzitter deelt den heer Boon nede, dat deze sloot elk jaar wordt ge schouwd, wat ook nu weer spoedig zal ge- schieden. Daarna gaat de Raad over in geheime ritting. ROELOFARENDSVEEN. De Hanze. Gisteravond hield de Han ze hare verplichte halfjaarlijksche verga- lering in de St.. Pancratiuszaal. Aanwe zig de Eerw. Heer adviseur pastoor Her- Bcheit, de heer Schneider uit Alkmaar', die zou spreken over U. B. O. (uitkeering bij overlijden) en 78 leden. Na opening met den Chr. groet door, den Voorzitter, den heer v. Berkel, waarin wordt gememoreerd dat de propaganda- avond voor de Tuinderspatroons, waaif- op als spreker de Eerw. lieer Verhaar op trad een aanwinst van 22 leden had opge leverd. Hij installeert daarop de nieuwe leden voor zoover dezen aanwezig zijn, en beveelt hun aan de Hanze krachtig te Steunen. De secretaris, de heer Snijders, doet voorlezing der notulen der vorige vergadering die onveranderd worden goedgekeurd, leest vervolgens het jaar verslag, waarin hij memoreert wat tot stand kwam. De heer Jansen penning meester doet verslag van het gehouden beheer. Aan ontvangsten was f 202.34 aan vitgaveu f 157.33 te boeken, het batig sal do bedraagt f 45.01. De Comm. tot ondei*- zoek der boeken bestaande uit de heeren Vesseur en Hoekstra, die meedeelen, dat alles correct in orde was bevonden. De heer P. de Jong Czrr. wordt als 2de secretaris herkozen met 74 van de 78 stem men en neemt onder dankzegging de her benoeming aan. In de vacature van den heer Jansen, die niet meer voor een her benoeming in aanmerking wenscht te ko men, krijgt de heer Strijk 21 en de heer Beelen 19 stemmen, terwijl de overige stemmen op verschillende candidaten ver deeld zijn. Tijdens deze stemming ging plotseling het electrisch licht uit... Algemeene duis ternis. Met petroleumlampen en fietslan taarns moest men zich behelpen. Besloten wordt de verkiezing tot een volgende vergadering uit te stellen. De secretaris doet namens den heer beer Zwartelé (door heeschheid verhin derd te spreken) voorlezing van den stand der Hanze Bank. Gezien den korten tijd van werking waren er genomen 8 boekjes net een saldo van f 508.gedeponeerd ftOCO.leden in rek. courant f4450.—, storting op aandeelen f 110.De Voorzit ter dringt op krachtigen steun aan en spoort ieder aan een boekje te nemen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit jaar geen afgevaardigde te zenden naar de Algemeene vergadering wegens kosten en tijdverlies, doch een schrijven in te zenden, waarbij wordt verzocht dè plaats voor de algemeene w^'-mdering te kiezen aan de hoofd-spoor- fijnc-n. Op duidelijke wijze worden door den beer Schneider uit Alkmaar uit eengezet <te Yoordeelen van het fonds U(itkeering) ®('j) O(verlijden), wat de toetreding van vele leden tot deze zoo nuttige instelling tengevolge had. Bij de rondvraag verlangde niemand bet woord, waarna de voorzitter de ver- Pdering sloot met den Chr. groet. SASSENHEIM. Ondersteuningsfonds N. R. K. V. De •derafdeelimg Ondersteumingsfonds bij ziekte van den, R. K. Volïsborid hield hare jaarvergadering.- De voorzitter, de h^r M, Hoogervorst, opende de vergadering met gebed, waarna de notulen werden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ver volgens bracht de penningmeester het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat was ingekomen f 963.45, uitgegeven f 763.81, alzoo een saldo van f 199.64. Het totaal bezit der vereeniging bedraagt f 1134.82. De heeren Zandvliet en Maurits werden tot verificateurs benoemd, terwijl de heer M. Hoogervorst bij acclamatie als voorzit ter werd herkozen. Na eenige discussie werd besloten, met het oog op de tijdsomstandigheden, voor 3 maanden de uitkeering bij ziekte te br«n- gen van f 4.80 op f 5 en van f 9.60 op f 10. Langdurig werd gediscussieerd over het volgende. Bij het bestuur was een vraag ingekomen, om een persoon, die Augustus a.s. 17 jaar werd, ook in het zie kenfonds op te nemen. Met het oog op den benarden tijd werd besloten de personen, die voor 1 Maart 1916 den leeftijd van 17 jaar bereiken, als nog in het Zieken-fons op te nemen, doch deze maatregel geldt alleen tot 1 Maart 1916. Niets meer -aan de orde sloot de voorzit ter met gebed deze vergadering. De Hanze. Het bestuur van de „Plan- ze" had alhier de R. K. bloembollenkwee kers ter vergadering opgeroepen om te ko men tot een afdeel mg Bloemisten. Waar ook voor de bloemisten het parool: ver- eenigt u in een R. K. vakorganisatie, zoo noodig en nuttig is, had de opkomst wel wat beter mogen zijn. De voorzitter der afd-e-eling Sassenheim opende deze. bijeen komst, welke ook bezocht was door den Eerw. Geest. Adviseur, met den Christ. Groet. Voorgelezen werd allereersit het schrijven van het bestuur van de Coöp. Ce&tr. Credie.tbank „de Hanze", waarin werd verzocht, indien wenschelijk, een commissie te benoemen, die aan genoemd bestuur een rapport zal uitbrengen, over den noodstand der landbouwers en kleinen industrieelen en handeldrijvenden mid denstand in deze gemeente. Dit met het oog op het van regeeringswege in overleg met. de Credietbanken, die beoogen de Mid denstand credieten te verleenen. Daar de vergadering 't groote nut van dit plan in-zag, werd besloten een commissie te benoemen, waarin behalve 't dagelijksch bestuur der afdeeling oo-k zitting hebben de heeren C. Joseph, G. Rotteveel en B. Brink man, welke commissarissen zoo spoedig mogelijk een rapport zullen uitbrengen over den noodstand en de volgens hare inzich ten beste wijze van verbetering. Nadat door enkele aanwezigen het groote nut voor de bloemisten van zich veree-nigen was aangetoond, o. a. werd gewezen op het coöperatief inkoopen van mest, riet enz., werd besloten eene afdeeling op te richten. Als tijdelijke maatregel werd be sloten het bestuur der afdeeling te verster ken -met 2 heeren bloemisten en dan later een definitief bestuur te verkiezen. VOORSCHOTEN. Propagandaclub. De R. K. Propa- gandaclub St. Paulus, onderafd. van den Volksbond, hield haar eerste jaarvergade ring. Na opening door den voorzitter, den heer P. v. d. Werf, bracht de secretaris, de heer C. v. d. Brecht, het jaarverslag uit, waarin hij memoreerde de verschillen de werken, waarmede men met succes had gecolporteerd. Verschillende werk zaamheden waren wegens de ongunstige tijdsomstandigheden uitgesteld. Het keu rig jaarverslag oogstte den dank der ver gadering. Het financieel verslag van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f 5.23 en werd accoord bevon den. De secretaris, periodiek aftredend, werd met algemeene stemmen herkozen. D Wel Eerw. kapelaan spoorde de leden aan tot flinke actie, waarna de voorzitter ZijnEerw. hartelijk dankte voor den groo- ten en onmisbaren steun in het vereeni- gingsjaar ondervonden. Hierna werd de jaarvergadering gesloten. WARMOND. Een jubileum. Door den heer C. M. van Stijn werd gisteren den datum her dacht waarop hij, vijf en twintig jaar ger leden zijn aanstelling ontving tot agent van cle „Utrecht'-verzekering. Aan veel belangstelling heeft het niet ontbroken, o. a.- kwamen namens de Verzekering hem gelukwenschen de heer Maaswinkel, de inspecteur-generaal, en de heer Van der Linden, chef van het bijkantoor te Rotter-, dam, waaronder de agentuur van den ju bilaris ressorteert. Een medaille en een couvert waren de bewijzen van erkentelijkheid, die uit naam der Maatschappij Utrecht, door den heer Maaswinkel aan den jubilaris werden overhandigd. WASSENAAR. Een dubbel feest. De zaal van 't Café Lempers was getooid met groen en bloe men voor een dubbel feest. De Bond van politieambtenaren vierde zijn 12'/.,jarig be staan en het lid, de rijksveldwachter Van den Burg, herdacht het heugelijk feit, dat hij vóór 40 jaren zijn aanstelling ont ving als rijksveldwachter. Gedurende al die jaren bleef hij hier gestationeerd en deed zich kennen als een politieman, die bij ieder in achting was, zoowel om zijn trouwe plichtsbetrachting als om de wijze, waarop hij tegenover het publiek optrad. Hij werd hartelijk toegespoken door den Voorz. der Vereeniging, die hem namens de leden een fraai geschenk aanbood. De Burgemeester als hoofd der politie, was ook aanwezig en sprak hem hartelijk toe. de leden aansporend tot samenwerking en eensgezindheid. De Brigadier der rijk veldwacht, Vermeulen, wenschte Van den Burg geluk^ terwijl de majoor schrift) v lijk van zijn instemming met dit feest blijk had gegeven. De feestvreugde werd verhoogd door 't afleggen van proeven in schermen waarvan de leden ParlevlTét, Van Beek, Halma en Lamboo deelnamen. Worstelen werd gedaan door de leden Loo ter en Lamboo en andere leden dezer on- derafdeeling. Nieuwe leden gaven zich; daarmee op. De noodige voordrachten maakten dat men eerst laat uiteenging. De bestaande band tusschen de leden is door deze gezellige bijeenkomst zeker meer versterkt. WOUBRUCGE. Een nieuwe school. Wegens uitbrei ding van het getal leerlingen der bijzon dere school alhier, is door het bestuur be sloten een nieuwe school te bouwen voor vier leerkrachten. ZOETERMEER. Mond- en Klauwzeer. De heer H. van Alphen uit de Roggeveen, alhier gaf heden aan, dat bij hem vermoedelijk mond- en klauwzeer onder het vee is uitgebroken. Bij onderzoek door den Rijksveearts bleek het blauwe mazelen te zijn. De nieuwe kerk. Niet, zooals wij gis teren meldden, zal Dinsdag 16 Maart, maar Woensdag 17 Maart door den Hoogeer waarden heer Deken F. C. X. Mosmans de plechtige eerste steenlegging van de nieu we kerk geschieden. Om 9 uur zal Zijn Hoogeerw. de plechtige H. Mis opdragen en daarna den eersten steen leggen. Melkfabriek Nutricia. Naar wij uit goede bron vernemen, heeft de directie van de maatschappij Nuticia besloten te beginnen met April a.s. de uitbetaling der melk halfmaandelijks te doen plaats heb ben. Te water. Heden geraakte in de Vla mingstraat paard en rijtuig van N. Ouds hoorn uit Stompwijk te water. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. Met moeite werd paard en rijtuig weer op 't droge gebracht. ZOETERMEER-ZEGWAART. Gemeenteraad. Gisteren kwamen in gecombineerde vergadering bijeen de ge meenteraden van Zoetermeer en Zegwaard in het Raadhuis te Zoetermeer. Voorzitter de heer F. S. G. Bos, burgemeester van Zoetermeer. De heer J. v. d. Sar had bericht gezon den wegens ongesteldheid verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. Als eerste punt was aan de orde: de be noeming van een onderwijzer aan de open bare school. Op de voordracht van B. en W. stonden 5 personen, twee hadden zich ech ter teruggetroikken en wel nummer 1 van de voordracht, de heer J. J. Kamermans, en nummer 3 van de voordracht, de heer J. K. v. d. Valk. Met op een na algemeene stemmen werd benoemd de heer J. A. Wes- sel uit Voorburg, thans onderwijzer in Den Haag. Vervolgens kwam aan de orde de bouw van een hulplokaal aan do openbare school. De beide gemeenten hebben tezamen een openbare school. Door de groote aanwas der bevolking in Zegwaard is de thans be staande school te klein geworden; de zaak is niet gemakkelijk op te lossen en daarom is het wijs besluit der vroede vaderen om voorloopig zich te redden door het bouwen van een hulplokaal. Voorgesteld werd op de tegenwoordige speelplaats een lokaal te bouwen; een an der stelde voor een gedeelte van het gym nastieklokaal te huren. B. en. W. stelden voor te bouwen in den tuin van den heer P. Herwijnen, welk voorstel met algemee ne stemmen werd aangenomen. Door diens zoon is de bouw aangenomen voor f 725 onder deze voorwaarde dat ultimo Sep tember 1916 dat gebouw zijn eigendom wordt voor f 225. Dat lokaal kost den- ge meenten dus f 500. Het lokaal zal worden 7 meter lang, 6.50 breed en een gang van 1.50 meter breed. Ruimte voor 40 kinderen. Daarna werd de vergadering gesloten. KATWIJK. Aardappelen. De eerste aardappelen zijn gisteren geplant door G. v. D. aan het Prins-Hendrik-kanaal. Binnen enkele dagen komt de drukte in deze werkzaam heden weet aan. ALKEMADE. Vergadering van heden. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer P. R. v. Wichen. bur gemeester. De notulen worden voorgelezen en vast gesteld. De voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn missives van Ged. Staten, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Onder bepaalde voorwaarden hebben Ged. Sta ten geen bezwaren dat de O. School te Roelofsarendsveen opgeheven wordt. ïn de volgende zitting zullen B. en W. met een omlijnd voorstel komen. Medegedeeld wordt nog, dat onderwijzer Klees, die on der de wapenen is, een adres aan Ged. Staten heeft gericht, waarin hij opkomt, dat Vi der jaarwedde wordt uitgekeerd. Ged. Staten hebben echter geantwoord dat zij het besluit goedkeuren omdat bet conform de verordening is. De Voor zitter deelt nog mede, dat gisteravond ingekomen is het rapport van den ge meente-opzichter in zake het plan om een brug te bouwen in Oude Wetering, en stelt voor, het rapport in handen van B. en W. te stellen, daar onderzoek nog niet moge lijk is geweest. De heer B o n d a is van meening, dat er gegevens genoeg zijn. In verband met andere gemeenten zou spreker gaarne zien, dat de raad in beginsel een besluit neemt. Besloten wordt deze aangelegen heid in geheime zitting te behandelen. Aan mej. A. Roosendaal wordt eervol ontslag verleend als onderwijzeres in do handwerken school wijk C. De benoeming tot hoofd der school v/ijk C wordt aangehouden na een voorstel van den heer B o n d a, dat de voordracht on voldoende was. B. en W. uitnoodigend met een nieuwen voordracht te komen. Er bleef een candidaat op de voordracht ever. De meeste leden waren van meen ing dat rekening diende gehouden te worden niet de bevolking, die katholiek is. Tegen stem. den de heeren Los, Bakker, v. Reysen. Benoemd worden tot leden van de com missie reclames H. O. de heeren v. Rey sen, Bonda, Kokshoorn, tot ledep van de commissie van onderzoek rekening en be grooting voor 1915, de heeren Strijk, Bon- da, v. d. Meer cn tot leden van de com missie opname openbare Gemeentewerken en eigendommen 1915, de heeren Sirijk, de Jong, Straathof, nadat de heer Strijk er op aangedrongen had dat rekening zal gehouden worden met de adviezen van de commissie. Tot ldi van de commissie voor wering van schoolverzuim te Oud-Ade wordt her benoemd de heer v. d. Voort. Het kohier Hondenbelasting 1915 wordt vastgesteld op i 205. Goedgekeurd wordt een af- on over schrijving op de begrooting 1914 en i915 ten bedrage van f 1530 en 280. Het laatste bedrag is voornamelijk voor bodendien sten. Waar dit bedrag wordt toegestaan voor bodendiensten en daardoor de politie van die diensten zoo goed als ontheven wordt, dringen verschillende leden er op aan, dat de politie nu werkelijk eens sur veillancediensten gaat doen. Besloten wordt twee perceelen land te Ruigsloot te verhuren aan D. Krijger voor f 355 per jaar. Besloten wordt het Post- en Telegraaf- gebouw wederom voor den tijd van 5 ja ren te verhuren aan het Rijk voor f 615 per jaar, ingaande 1 Jan. 1916. Goedgekeurd wordt het oude schoolge bouw te Kaag aan den openbaren dienst te onttrekken en publiek te laten verkoo- pen het schoolgebouw met erf en oude woonhuis met erf. De heer Rotteveel heeft het gras gewas langs de wegen gehuurd voor f 76. Hij waagt een vergoeding van f 25 wegens aangebrachte schade, doordat de 9tukken der artillerie er over gereden hebben. De Voorzitter zegt, dat B. en W. daarop niet in kunnen gaan en stellen voor een vergoeding te geven van f 5. De heer Kokshoorn stelt voor een schadevergoeding van f 10 toe te staan. Het voorstel wordt ondersteund door den heer Strijk. Het voorstel van den heer Kokshoorn wordt verworpen met 74 stemmen die van de heeren Strijk, Kokshoorn, v. d. Meer, de Jong. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In behandeling komt een adres van Patrimonium om verlichting spoorweg brug over Kanaal. B. en W. stellen voor afwijzend op het adres te beschikken omdat de lantaarn zal moeten geplaatst worden niet op ge- meenteterrem maar op particulier terrein van de spoorwegmpij. De heer Bonda wenscht de zaak aan te houden en B. en W. op te dragen met de Spoorwegmpij. besprekingen te voeren, omdat hij daar verlichting beslist noodig acht met het oog op de veiligheid. Besloten wordt het adres in handen van B. en W. te stellen om praeadvies. Naar aanleiding van het verzoek van den heer Borst telephoonkantoorhouder te Rijpwetering, om met het oog op de tij den de bezoldiging te verhoogen, stellen B. en W. voor die bezoldiging van i 95 te brengen op f 110. Het voorstel wordt aangenomen. Verbod van vervoer. De Minister van Landbouw heeft van heden af ingetrokken zijn beschikking van 17 Februari, waarbij werd verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkau wende dieren of varkens uit, naar of bin nen een kring, respectievelijk in de ge meenten Zegwaard en Zoeter meer, in de gemeente A 1 p h e n (Z.-H.) en in de gemeente V e u r. Van 13 Maart af zijn beschikkingen van 29 Januari, waarbij werd verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkau wende dieren en varkens uit, naar of bin nen een kring in de gemeente Zoeter- w o ud e. -Het vervoeren of doen vervoerean van herkauwende dieren en varkens is verbo den uit, naar of binnen een kring, in de gemeente Zoeterwoude, omvattende de Oost- en Westbroekpolders en den Ouden Gelderwoudschen polder. Roomsche Agenda. DONDERDAG. Leiden. Zomerzorg 8.30 uur. Propagandaclub de „Jon ge Garde" spreker Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen. „De jongste encycliek van den Paus." ZONDAG. Leiden, 12^ uur. Buitenge wone ledenvergadering Ned. R. K. Volksbond. Spreker de heer Moereb van Oudewater. MAANDAG. Leiden. 9 uur in „Zomer zorg". Vergadering van de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". Gemeentelijke Aankondigingen. Burgemeester en Wethouders v. Leiden. Gelet op de artt. 12 en 37 der Drankwet; Door JAN BOON is een verzoekschrift ingediend, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in het benedenvoorlokaal en het zaaltje aan den Rijn van het perceel Hoo- gewoerd no. 88. CORRESPONDENTIE. J. A. T., te Wa96enaar. I. Wel een ma ximum, maar geen minimum bedrag is vastgesteld. II. De vergoeding moet worden uitbe taald door den Burgemeester aan hem of haar die in het gezin achterblijft, terwijl de kostwinner in dienst is getreden. Hoe nu door den Burgemeester kostgeld zou worden afgetrokken, is ons niet duidelijk; dit vereischt toelichting om daarop een afdoend antwoord te kunnen geven. Laatste berichten. LEIDEN. Benoeming. De heer F. J H. Albert!, reserve-officier van gezondheid bij het 4e rcg. infanterie, is bij Kon. besluit benoemd tot reserve-officier van gezondheid der 2o klasse bij het personeel van den genees kundigen dienst der landmacht en vordt in verband met die benoeming ontheven van de door hem bij dat korps aangegane verbintenis als vrijwilliger. Naar Japan. Het Eerste Kamer-lid de heer Van Kol zal zich, naar wij vernemen, den 26en dezer op de van Rotterdam vertrekkende „Rijndam" inschepen voor zijn reis naar Japan. Gelijk gemeld vertrekt de heer Ketner over morgen om zich, na een verblijf te San-Fran cisco, bij den heer Van Kol te voegen. De heeren zullen elkander te Yokohama ontmoeten. Ten behoeve der noodlijdenden. Door H. M. de Koningin werd uit Orango City, Vereenigde Staten van N.-Amcrika, wederom eene bijdrage ontvangen ten behoevo der noodlijdenden in Nederland. Dit bedrag groot f295.23 werd namens Hare Majesteit, afgedragen aan het Koninklijk Nationaal Steuncomité. Bestrijding van Speelzucht. In de gisteravond gehouden jaarvergade ring van het Plaatselijk Comité der Katho lieke Sociale Actie te 's-Gravenhage werd beraadslaagd over het voorstel van het he-, stuur tot het indienen van een adres aan de ministers van Justitie on Financiën en aan de Volksvertegenwoordiging, in zalco bestrij ding van speelzucht aoor uitbreiding der Staatsloterij en het tegengaan van het mis bruik der particuliere loterijen. Het bestuurslid de lieer Mr. J. Simons lichtte dit voorstel toe, dat ten slotle werd aangenomen. Aan andere vereeuigingen zal adliaesie met dit voorstel worden verzocht. Kerkelijke Hoogleeraren. Commissie voordracht benoeming van Kerkelijke Hoogleeraren d£r Ned. Herv. Kerk heeft heden de volgende voordracht opgemaakt ter benoeming van een kerke lijke hoogleeraar in plaats van Professor W. Malinckrodt te Groningen, die wegens ongesteldheid en hoogen leeftijd aftreedt: Dr. W. J. Aalbers, predikant te Beesd, Ds. P .de Buck, predikant te Leeuwarden, Dr. A. Eekhof, Buitengewoon hoogleeraar te Leiden. Uit de voordracht zal de Synode 7 April a. s. een benoeming hebben te doen. Een Eng.elsch vliegtuig in Zeeuwsch- Vlaanderen. Uit Oostburg meldt men aan de ,,N. R. Ct.": Een Engelsch vliegtuig heeft gisterna middag in den Elizabeth-polder, onder de gemeente Biervliet, een noodlanding ge daan. Ln het vliegtuig zaten de kapitein der artillerie Francois Edward Fryer en de tweede luitenant Geoffry Hugh Eastwood, van het vliegerskorps. Volgens hun opgave waren zij 'e mor gens halfzes nabij Yperen opgestegen en eerst over het oorlogsveld gevlogen. Jaar na waren zij door het mistige weer uit hun koers geraakt. Toen hun benzine-voorraad opraakte, en zij voorzagen, vermoedelijk verplicht te zullen zijn in de Duitsche linie te lalon, besloten zij te trachten, de NederlandsJio grens to bereiken. De grenswacht had het vliegtoestel be schoten, en enkele schoten hadden doel getroffen, maar de beide vliegers waren niet geraakt. De beide Engelsche officieren zijn geïn terneerd en worden vandaag naar Gro ningen overgebracht. Marktberichten. STOMPWIJK, 9 Maart. Eieren. Heden werden ter eicrenveiling aangevoerd 3575 kip- Feneieren, die verkocht werden a f 5,4<J a 5.70 de 100 stuks, benevens 400 eenden eieren, die f4.70f5.50 opbrachten en 0 gan zeneieren it cents per stuk. DELFT, 10 Maart. Ter vette varkens- markt waren heden aangevoerd 284 stuks. Prijs f0,74 a f0,97 per kilo lichte, fU.OO a f0,00 per kilo zware. SCHIEDAM, 10 Maart. Moutwijn f 17i/2, Je never i 21V2. Commissie f 17J/4. Stemming prijsh. Spoeling f2.10, Graanspiritus f 23'/2 233/4, Melasse Spiritus f20y2f203/1. Ruwe Spiritus f12 VOORSCHOTEN. 10 Maart, Eieren. Vrijo veiling 1327 eieren f 5,50 f6.1U Veiling V. 1'. N. 1640 eieren f5,40f6, ZOETERWOUDE, 10 Maart. Eicrenveiling. 3937 kipoicren f5,105,60. 71 Eendeneieren f5.30—f5.50. DELFT, 11 Maart. Vee. Vette koeien le qual. f250 a 400, dito 2e qual. f150 a 250, kalfkoeien 1 qual. f225 a 375, dito 2e qual* f150 a 225; vaarkocien le qual. f180 a 500, dito 2e qual. f100 a ISO; vette kalveren lo qual. f80 a 125, dito 2e qual. f50 a 80, vette schapen le qual. fa dito 2e qual. f a j schapen met lammeren le qual. f40 a 52, dito 2c qual, fa vette lammeren faweilammeren famagere varkens f 16 a 40, Biggen f 5,a 16, nuchtere Kalveren 1' 5,a 36,Paarden f 50a 200,stieren f af Rundvleesch f 1,— a 0,90 a 0,80, Vet ICalfs- vlcesch fl,25 a 1,15 a 1,05, schapenvlecsch a r- c., lamsvleeach a c., alles per kilo. Aanvoer 285 Runderen6 Paarden10 vetto Kalveren; 380 magere Kalveren; 57 Schapen of Lammeren, 365 Varkens; 334 Biggen; 9 Geiten of Bokken. Graan. Rogge fi Tarwe f 18, a 19,Chevaliergorst f 15,a 15,75, Winter Gerst f 14,75 a 15,25, Haver f 14,75 a 15.25, Paardenboonen faBruine Boonen f 18,— a 19,—, Duivenboonen f il Groene Erwten f 15,25 a 15,75, Mixed Mais 12,a per 100 kilo, Koolzaad f aper H.L., Lijnkoeken f 16,a 17, Boter f 01,— a 09,— per 1/4 vat van 40 Ic.g. Aanvoer 87/8 40/16 wegende samen 2140 k g.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3