Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1911. ]n de afgeloopen week mefddeu tóch om .(Cun aan30 personen, maakt met het totaal der vorige week ad3008 een totaal van 3038 Tot 27Februari j.l. waren behandeld2223 aanvragen jjj de afgeloopen week kwamen opnieuw in be handeling 33 J, 'jgltaal 2256 Afoewezcn waren tot 27 febr.j.1552 Afgewezen in de afgeloopen week20 Totaal afgewezen. 72 m Universiteitsbibliotheek. Wegens ver bouwing der Universiteitsbibliotheek is het oude gebouw Rapenburg 72 thans gesloten en zijn leeszaal en bureaux tijdelijk geves tigd in het eertijds door Prof. H. van der Hoeven bewoonde huis, Rapenburg 22, ge opend alle werkdagen van 104 uren. De leeszaal zal bovendien ook 's avonds van 7-9 uren toegankelijk zijn. BODEGRAVEN. Coop. Boerenleenbank. Algemeene Verg. van de Coop. Boerenleenbank te Bodegraven gehouden in. 't café Rijkaart. Aanwezig 92 leden. De heer Michiel, Voorz. Raad van Toe licht opent de Verg. en heet do leden wel kom, waarna een zeer breedvoerig verslag door den heer Andr. de Vos, secr. werd uitgebracht. Bij de rekening kassier bleek dat de in komsten waren: f 758.503,857*; uitga ven f 749.615.997»; winst over 1914 f 939.92% Ontvangen spaargeld f 209838,46%; terug" betaald f 104849,50. Gegeven voorschotten 72300; terugbetaald f28850. Ontv. loopen- de rekening f 511.32,90. Uitg. f 564973.93. De rekening werd goedgekeurd. Rente stand spaargelden 4 pCt. Rentestand Voorschotten 5Vb pCt Herbenoemd werdiem die af-tiredeinden C. Vrijlant Directeur en K. Jenné 2de direc teur, en herbenoemd plaatsvervangers be stuursleden W. F. Brunt, J. M. A. Moons. Hierna bracht een breedvoerig versdag uit van de Verg. te Utrecht van Mei .1914 de heer Brunt en vian de vergadering op 2 Jan. 1915 de heer Michieden. De grati ficatie bestuur en salaris kassier bleven onveranderd. Tot leden financleele comm. 1915 wer den benoemd P. Roseboom, L. v. Velzen en J. Verburg. (Meye). Tot afgevaardigden C. R. B. Utrecht 1915 de heeren N. Breedijk en H. Speelman. KATWIJK AAN DEN RIJN. R.-K. Kiesvereeniging. De R.-K. Kies vereniging „Placht en Eensgezindheid" hield giiateren in' lokaal ,,de Kroon" van H, Fennes; haar gewone jaarvergadering. De voorzitter, de he,er P. J. Aarts opende de vergadering met den christelijken groeit waarna de notulen door den secretaris werden gelezen, benevens het jaarverslag en het verslag van den Prov. Bond. De rekening van den penningmeester wees een batig saldo aan, van 178.79. De uit gaven bedroegen in 1914 f57.755. De ont vangsten f 64.03s. Hed. saldo van vorig jaar is geplaatst op de Boerenleenbank te Kat wijk. Tot bestuurslid voor den Provincia len Bond werd gekozen de heer H. Bos kamp. De heer A. v. Paridon had bedankt. Tot afgevaardigde naar cle Centrale wérd gekozen de heer N. Ouidshoorn. De aftre dende bestuursleden H. Boskamp, J. v. Heteren en A. C. van Mil wérden allen herkozen. fot afgevaardigde naar den Provincia len Bond werd gekozen G. M. v. Bemmel met A. C. v. Mil als pdaate ver vanger. Tot wijkcomniissarissen werden benoemd de heeren P. H. v. Paa iden, G. v. d. Nou we iand, L. v. d. Valk esn N. Oudshoorn. De kiezerslijst van Katwijk bevat 1763 namen, waarvan 145 R.-K. Gevraagd) werd of een gedeelte der nog al goed voor ziene kas soms voor een nuttig doel be steed kon worden. Men meende echter dat deif ee,n of anderen tijd de gelden soms zeer noodig konden zijn, redenen waarom men besloot het saldo gewoon 'te laten «aan, tot opnemen noodfg bleek. A.s. zo mer zal er gemeenteraadserkiezing noo- mg zijn door het periodieke aftreden van de heeren C. v. Tol, A. J. van Walsem, R. Ouwehaod, D. W. Ouwehand en M. v. Kgmond. Daar niemand het woord verder verlangt, sluit de voorzitter op de gebrui kelijke wijze de vergadering. Mijn Dn. Gisteren zijn weer een twee- aangespoelde mijnen door de militai- maaktiemMde bedast. onschadelijk ge- leidschendam. Mond- en Klauwzeer. De Afd. L'dam— veur van de Holl. Maatsch.pij. van Land bouw hield een druk bezochte vergadering m het café van den heer H. Heydt, alhier m welke vergadering de WelEd. heeren nemmels, inspecteur van het Veeartsenij- undig Staatstoezicht en Van Genderen Stort, secretaris van het Ned. Landbouw- comité, als sprekers optraden, over het Wtueelé onderwerp der laatste" maanden nhet mond- en klauwzeer." De heer v. Genderen Stort spoorde de aanwezige veehouders krachtig aan, om °°k te dezer plaatse zoo spoedig mogelijk «n z- g. commissie van Waakzaamheid in ev«n te roepen. Over de ziekte zelf en over de wijze, waarop deze z. i. het beste testreden kan worden, kwam ons de «de spreker, de heer Lemmers na genoeg een vol uur bezig houden. In een elder en duidelijk betoog schetste de waarop de gevreesde ®e te ons land thans is binnengedron- "€tgeen naar sprekers meening niet «Aders is dan uit Duitschland, waar het fif i"..en klauwzeer, gedurende den laat- n tijd hoogtij vierde. Het komt spreker so uut hoogst onwaarschijnlijk voor, dat nit n i^el eens wordt beweerd, de ziekte Z0U zi3n overgebracht. Vervol- 8 spreker mede, dat mep ginds 1911, het jaar waarin ons land zoo enorm geteisterd werd door de gevreesde ziekte, omtrent de wijze van bestrijding een an dere methode is gaan volgen, welke naar sprekers oordeel de juiste is, omdat bij, deze bestrijding, de smetstof der ziekte di rect onschadelijk wordt gemaakt. Voorts, deelt spreker mede, dat hij de vaste overtuiging heeft, dat met een alge meene samenwerking der veehouders in de ze veel te bereiken is, ja, .geeft de verze kering, dat wanneer de veehouders met al de kracht, die in hun is, aan de bestrij ding medehelpen, er weldra een tijd zal komen, dat, men de thans zoo gevreesde ziekte in onze macht zal hebben. Duidelijk toont spreker aan dat niet het veeartsenij- kundig staatstoezicht alleen bij machte is het succes der bestrijding te verzekeren: medewerking der veehouders moet hoofd zaak zijn. En betreurenswaardig noemt spreker het dat het besef, dier medewer king bij vele veehouders, zij het dan mis schien niet hier ter plaatse, zoo weinig doordrongen is. Met pakkende voorbeel- beelden toont spreker aan, dat het in de meeste gevallen aan onvoorzichtigheid der veehouders is toe te schrijven, dat mond en klauwzeer voorkomt, maar ook dat met een goeden wil en een eerlijk en oprecht medewerken, veel, enorm veel goeds te be reiken is. Daarna geeft spreker in U kort een over zicht waarin de medewerking der veehou ders bij de bestrijding van het mond- en klauwzeer zal moeten bestaan en komt dan tot de conclusie, dat zij weinig daar voor zullen hebben te doen, maar veel te laten. Spreker doet vervolgens een beroep op alle veehouders te dezer plaatse om hetgeen door hem dezen avond over de bestrijding van het mond- en klauwzeer is gezegd, zooveel mogelijk in practijk te brengen, en al mocht er iets in zijn be toog zijn voorgekomen, dat strijdt met de ideeën of de zienswijze van den een of ander, dan noodigt hij hen uit, het toch aan te nemen op gezag. Een welverdiend applaus viel den spreker voor zijn hoogst- interessante rede ten deel. LISSE. Onder een auto. Bij het uitgaan der Hoogmis raakte A. N. door het slippen van zijd rijwiel onder een vlak achtrr hem aan komende auto. Door het krachtig remmen der chauffeur kwam N. er nog betrekkelijk goed af alleen een paar ontvellingen, een ge scheurde jas en een gehavende fiets, 't Is te hopen dat N. in 't vervolg een weinig voor zichtiger wordt en minder wild tusschen de kerkgangers door fietst dan heeft dit ongeval nog een goede zijde. De heer der auto kwam hem eenigszins tegemoet inzake de schade aan zijn rijwiel. NIEUWKOOP. R. K. Kiesvcreeniging. Voor de R. K. Kiesvereeniging trad als spreker op, de ZeerEerwaarde Pater Borromaeus de Greeve O. F. M. Geen plaatsje iffi het (toch zoo ruim lokaal van de R.-K. Jongensschool was onbezet, ook uit Noor dein was een groot getal personen opge komen. Spreker stond voor de moeilijkheid een onderwerp te ikiezem, nu wij niet staan voor een onmiddellijken verkiezingsstrijd, doch meent dat een kiesvereeniging niet slechts tot taak heeft het voeren van ver- kieeingsactie, maar ook het vormen van degelijke staatsburgers. Daarom meent spreker het best eene be schouwing tie kunnen leveren over het operibaiar katholiek leven. Het ds onmogelijk de geheel© rede weer te gewen; wij zullen daarom enkel© punten naar voren brengen. Wij lieven aldus spreker in een cri- tieken tijd, do maatschappij doorstaat een crisis, geen tijd waarin zij meer bedwelmd was door eigen grootheid dan thans. Grootsch is zij in haar vindingen en toch diep ongelukkig. Steeds meer groeit het heir leger aan' van hen die onvoldoende gekleed en gevoed zijn; duizenden willen werken maar kunnen niet. Men moet ver der kijken dan zijn dorp en men wordt gewaar hoeveel onrecht in de maatschap pij bestaat en hoe weinig het recht wordt erkend. Er bestaat ©en sociale quaestie en die eisoht oplossing; de maatschappelijk© toe standen moeten verbeterd door bescher ming der verschillende klassen. Het zwaard in d© eene en de troffel dn de an dere hand. Opgewekt moet worden: le het sociaal-, 2e. het katholiek- en 3e. het krachftsgevoel. Denk niet: och op ons rustig dorp is die actie overbodig, die vereenigingen maken de menschen maar meer ontevreden, neen, patroons en hooger© standen, het is ook in uw belang het vereendgingsleven uwer werklieden te bevorderen, ge kunt den stroom van den tijd toch niet keeren, en is het ten slotte niet met u, dan zonder u en God beware tegen u. Als wij niet op tijd helpen, dan, ee.loof me, zal dé tijd komen dat zij zichï toch vereenigen, maar dan onder de roode vaan. Hoevelen. zijn door de vereeniging weer dn die kerk ge komen en zijn als zoovele strijders voor den Christus. De patroon verlangt werk lieden, onderdanig, eerlijk en trouw, wel nu brengt ze in bonden waar ze dit leeren. De Eerw. spreker wijst nog op het ka tholiek voelen, op het geestelijk element onzer katholieke drankbestrijding. Niet gaat het tegen de herbergiers, doch tegen het alcoholisme, tegen het te veel voor maag en beurs, dat ook in Nieuwkoop heerscht. Als een groep wil opstaan om een kruisverbond op te richten, dan ben ik bereid een geheelen avond te komen spreken, .thans zou het mij te ver voeren. Met een krachtige peroratie eindigde deze schitterende redenaar zijn betoog, waarvan wij helaas maar een tapje kunnen weergeven. Een enthousiast applaus breekt los. Het overweldigend woord van den redenaar had ingeslagen, doel getroffen ©n d© voor zitter, de heer A. J. P. Bots, was zeker d© tolk van allen (toen hij den spreker in zijn dankwoord toewenschte dat het vereeni- gjmgsle<ven tóch (hier meer zal vestigen en ontwikkelen ials resultaat van zijn heer lijke rede. Spr. dankt den Z. Eerw. Pastoor en Kapelaan voor hunne aanwezigheid. ©n in het bi-zonder de kiezers uit Noor den, die onze broeders en medestrijders zijn en hoopt dat ook met hunne hulp bij den komenden stembusstrijd het katho liek raadslid, de heer P. Groenendijk, die zoo brouw samenwerkt met die heeren Van der We ij den en Mourats, een schitte rend© overwinning heb ale en meant dat na deze heerlijke rede van Pater Borro maeus di© pogingen ongetwijfeld met suc ces bekroond zullen worden. NOORDWIJKERHOUT. Paspoorten. Tot bedien zijn reeds 25 paspoorten voor het buitenland afgegeven waarvan 3 voor Engeland en 22 naar Duitschland. Inenting. Op 16 Maart a.s., n.m. 2 uur zal kosteloos ingeënt worden in de openbare schooi alhier. Op 17 Maart a.s. v.m. 11 uur in de Zilk, in de openbare school. Aanmelding voor of op 12 Maart a.s. voor bet dorp aan het Raadhuis, voor de Zilk bij 't hoofd der school. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Woensdag as. des namiddags te 7 uren. Onderwerpen ter behandeling zijn: MededeeJing ingekomen stukken. Adres mej. Den Ouden om ontslag als onder wijzeres. Missive Ged. Staten inzake re clame Hoofd. Omslag Van Hoeken. ROELOFARENDSVEEN. Ond. Brandw. Mij. In de jaarverga dering der Onderl. Brandwaarborg Mij. St. Pancratius waren aanwezig 54 leden. Door den secretaris, den heer S. v. Rui ten, werd het verslag over 1914 voorgele zen, waarbij de verzuchting voorkomt dat de pogingen door het bestuur aangewend, de gemeentegebouwen in de verzekering te krijgen, op het voetspoor van andere gemeenten, nog altijd tot de vrome wen- echen blijft behooren en aanbevolen toch vooral het geduld te beoefenen tot tijd en wijl hierin een gunstige oplossing komt Aan het jaarverslag wordt het volgende ontleend: Inkomsten saldo's vorig jaar f -1600.36, aan inleggelden f 300.70, aan premiën f 1944.22, zegelkosten f 2.45, rente belegde gelden f 176.85, samen f 7024.58. Uitgaven: drukwerken en zegel f92.77, pmemiöu van reassurantie f 315.23, uitkee- nfcng brandschade f 59.98 (6 posten), terug betaalde premie f 11.22, bode en taxateurs f 129.95; Bestuur en beheer f 195; samen f 804.15, zoodat er een voordeeilag öaldo is van f 6220.43. Er werden 40 nieuwe leden aangeno men, wegens vertrek werden er 3 afge schreven, totaal leden 325. Uitgegeven werden 64 nieuwe polissen met een ver zekeringsrisico van f 155,000. Op 1 Januari waren in omloop 501 polissen met eene to tale verzekeringsrisico van f 1,275,000. Aan hooge posten, dot zijn die boven de f 8000 werd f 29,600 aangenomen, zoodat deze af- deeling nu een risico aangeeft van f 337,600, waarvan f 165,000 door reassu rantie is gedekt, wat reglementair niet juist de helft is zijnde f 3700 te laag, die de Mij. dus meer draagt. Ale gevolg van de B. T. O. waardoor de reassurantie Mijen. geen hooger bedrag aannemen. Op de reserve werd bijgeschreven f 1620 en daardoor stijgt tot f 6220.43. Deze reserve is rentegevend belegd, gedeeltelijk op obli gatie ten laste der R.-K. Kerk alhier, ge deeltelijk bij de Boerenleenbank en een klein saldo als contanten in kas. Onder applaus werden deze mededeelin- gen die den gunstigen toestand der Mij. helder aantoonden begroet en ontving de secretaris dank voor zijn gehouden admi nistratie van den voorzitter, daarbij te rugblikkende op het gezegend jaar, dat voorbij was, en het vertrouwen uitspre kende dit jaar wederom velen zullen toe treden. Punt 4. Verkiezing van 3 bestuursleden, die aan de beurt van aftreding zijn en wel van de heeren H. v. d. Hulst, J. J. v. d. Meer en J. Bakker Hzn. Deze worden her kozen resp. 54 (algem.), 51 en 48 stem men. De twee eersten nemen hunne her benoeming onder dank aan. Den heer Bak ker, afwezig zijnde, zal van zijne herbe noeming kennis worden gegeven. Bij d© rondvraag dankt de heer v. Wie- ringen het bestuur voor het werk en hoopt dat het aldus zal voortgaan. De voorzit ter doet een woord vam wederdanik hooren en sluit de vergadering. Roomsche Agenda. MAANDAG. 8 uur ledenvergadering van den R. K. Vrouwenbond in de bovenzaal van ,,In den Ver gulden Turk". Lezing van me vrouw P. LissoneWierdels over: ,,De oorlog en wat wij vrouwen van den oorlog kun nen leeren". MAANDAG. Leiden. 8 uur Maan- delijksche Recollectie voor de Oud Retraitanten. MAANDAG. Zoeter w oude. Deba tingclub. Inleider de heer H. Mentink. Onderwerp: Het An archisme. Voorschoten. Verg. Ned. R. K. Volksbond, tevens Ont wikkelingsavond. WOENSDAG. Leiden. 9 uur. Debating club der Hanze. Onderwerp: „Waarom „R.-K." georgani seerd?" Inleider: de heer H. W. Spendel. DONDERDAG. Leiden. Zomerzorg 8.30 uur. Propagandaclub de „Jon ge Garde" spreker Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen. „De jongste encycliek van den Paus." Faillissementen. Uitgesproken: W. J. de Jong, scheepstimmerman, te Zuid-Scharwoude; cur. mr. Kraakman. L. Pasterkamp, koperslager, te Broek op Laneendijk; cur. mr, A. J. M. Leesberg. A. de Groot, scheepsimmerman, te Kal- verdijk, gemeente Haringcarspel; cur. mr. J. P. Bosman. L. Voorma, bakker en winkelier te Zwol le; cur. mr. I. R. van der Pot. H. H. Meiners, fabrikant te 's-Hertogen- bosch; cur. mr. E. van Zinnicq Bergmann. C. Kruitwagen, weduwe van H. J. Wie- ge rink, winkelierster te Zevenaar; cur. mr. Th. V. J. M. Feldbrugge, te Zevenaar. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE DELFT. Veroordeeld: M. J. P. te Nootdorp, wegens ©an weg op verboden wijze berijden, tot f 2 ©f 2 d. Ontslagen van rechtsvervolging: N. J. B. te Stompwijik. HAAGSCHE RECHTBANK. De hechtbank veroordeelde lieden: A. N. v. d. H., itimmerman te Wasse naar, wegens verduistering en oplich ting tijdiens hij werkzaam was als slagers knecht, tot 3 maanden gevangenisstraf. F. G. P. A., los werkman, zonder vaste woonplaats, wegeng rijwieldiefstal te Wassenaar, tot 4 maanden gevange nisstraf. P. K., boomkweeker te Zwammer- dam, wegens verduistering van geld, tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. J. K., los werkman te Delft, wegens we- dersparanigheid, tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Bekrachtigd werden de verstekvommissen gewezen tegen: Dr. J, H. van K., te Leiden, waarbij hij veroordeeld word tot f 65 boete of 24 dagen hechtenis, wegens overtreding van de wet op de Personeele belasting. J. C. D., werkman te L e i d e n, wegens diefstal van 2 schoppen teOegstgeest veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Diefstal te Voorschoten. In den nacht van 14 op 15 Jan. j. 1. om streeks 3 uur zagen de veldw. Hoogteiling en Kooy te Voorschoten, licht bran den in een bollenschuur van den kweeker De Bruin aan den Paapweg. Dit verdacht vindende stapten zij het erf op om een on derzoek in te stellen. Terwijl Kooy zich voor den ingang van het erf posteerde ging Hoogteiling naar den schuur, waar echter niets meer te zien was. Samen met Kooy zocht hij toen verder en toen zagen zij licht in een broeikas. Zich daarheen be gevende, ontdekten zij twee mannen, di' daar gehurkt zaten en iets schenen uit te zoeken bij het licht van een kaarsje. Zich ontdekt ziende bliezen zij de kaars uit. Ontsnappen was echter niet meer moge lijk. De veldwachters arresteerden de mannen en stelden hen in arrest. Het bleek een goede vangst te zijn; de gearresteerden bleken te zijn de 23-jarige W. G. T., werkman en A. P. L., oud 26 jaar koopman, beiden wonende te 's-Gravenha- ge, goede bekendeii van de iustitie en meermalen veroordeeld. Er werden in hun bezit en in de broei kas verschillende rijwielonderdeelen en koperen voorwerpen gevonden, die bleken ontvreemd te zijn uit de schuur van De Bruyn, die 's avonds door den eigenaar was gesloten, en blijkens moeten in het hout, met een jiijptang, die later ook werd gevonden, was opengebroken. Beide beklaagden ontkenden hardnekkig iets gestolen te hebben, wèl waren zij in de broeikas geweest, maar zij waren aan gelokt door een lichtje, daarheen gegaan om een slaapplaats te zoeken, daar zij doodvermoeid waren, zij kwamen van Utrecht, en waren op weg over Amsterdam en Leiden naar Den Haag. Uit het getuigenverhoor bleek echter, dat komende van Leiden een licht in de schuur niet is te zien, wèl indien men uit de richting Den Haag komt. Tevens bleek, dat zij onderweg, tijdens hun overbrenging naar het arrestantenlo kaal, enkele voorwerpen die uit de schuur vermist werden, hadden laten vallen" en bij hun arrestatie hadden opgegeven, naar Den Haag naar de markt te moeten. Do Officier van Justitie Mr. del Campo gen. Camp, het wettig en overtuigend be wijs geleverd achtend, vorderde vieroordee- ling wegens diefstal met braak tot 2 jaren gevangenisstraf voor ieder der beklaag den. De verdediger Mr. van Voorst Vader, riep de clementie voor hen in en verzocht aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak 15 Maart. Laatste berichten. Van hot Oostelijke gevechtsterrein. ST. PETERSBURG, 7 Maart. Het com muniqué luidt: Onze aanvallen in de streek van Mlawa werden met succes bekroond. Wij maakten 500 gevangenen en vermeesterden 3 ma chinegeweren. Op den linker-oever van de Pilica neemt de strijd het karakter van een grooten veldslag aan. Subsidie jeugdige kunstschilders. De Commissie voor de Koninklijke subsidie aan jeugdige kunstschilders heeft voor dit jaar eene toelage toegekend Aan d© dames E. M. Tijdeman, te 's-Gnaven- hage; I.. Luitomirski, te Amsterdam; en de heeien H. Frauenfelder, te Valken burg; H. J. Kuijten, te Amsterdam; L. van der Vlast, te Leiden. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren Margareiüia Catharina, d. v. K. Cnama en P. S. Lam an. Elizabeth d. v. B. J. Huurman en W. F. PI anjer. Allda Catharina, d. v. K. Weilinga en C. Elkerbout. Josephus Wilhelmus Maria, z. v. M. A. J. M. Boggia en A. L. J. Lup- pee. Geraixla Alida, d. v. N. Verberg en G. A. de Graaf. Tjerk, z. v. T. Gaastra «n E. Gordijn. Margojetha, d. v. J. J. de Kier en M. J. Plan je. Hendrik, z. v. A. Ju en J. Goedwald. Bernard us, z. v. G. Visser en E. Biegstraaten. Marie Antoinette, d. v. J. P. Mulder en A. M. van der Most van Spijk. Antonius Wil helmus, z. v. W. J. van Abswoude en E. C. Langezaal. Gideon, z. v. P. Beun ci> A. C. Roekwijt BarthoJomeus Arnoltius z. v. B. A. Gybels en E. W. Verhoogt Ondertrouwd: H. Kalkhoven jm. 23 j. en J. M. Gyzenij jd. 24 j. D. van den Bung jm. 24 j en M. van der Linden jd. 20 j. J. P. de la Rie jm. 24 j. en A. C. den Haan jd. 23 j. J. Kooien jm. 22 7. en T. E J. Vinck jd. 22 j. J. Roelfzema jm. 26 j. en*M. A. de Groen jd. 22 j. J. J. van Vechgel jm. 21 j. en A. dc Zwart jd. 23 j. Overleden: J. C. Hartman gcb. Van der Wijngaard, 64 j. J. Vermond, d. 11 j- J. F. van Rooijen, ongeh. v. 88 j. W. Smit, z. 1 dag. W. Rijkeen, d. 7 weken. C. H. viain Po lanen geb. de Mooy, 36 j. A. W. den Hertog, d. 19 j. ALPHEN. Geboren: Z. van Corbeek en Labots. Getrouwd: J. P. van. der Born en C. Blom. Overleden: G. Langerveld jd. 74 j. BOSKOOP. Geboren: Johannes Hendrikus, z. van J. Rodenburg en H. Bosman. Geertrui, d. van A. van Tol en A. Geers. Anna .lo- hanna Cafharina, d. van G. van den Hoek en P. K. Huisman. Overleden: H, van Es, 1 jaar. D. W. van Es, 2 jaar. LISSE. Geboren: Jacob, z. van C. van der Leede en M. Groen. Johannes Adrianus, z. van J. P. van der Voort en II. van Oosten. Overleden: M. Smit, echtg. van P. van der Lans, 63 j. NIEUWKOOP. Geboren Petrus, z. v. C. Zimmer man en C. van Wijngaarden. Cornelia d. v. G. J. Voshart en G. Hoogendooni. Overleden: P. Tork, wedr. v. J. M. Wilkens, 82 j. A. Kooy, vr. v. G. van Leeuwen, 82 j. W. Pauelsen, 61 j. C. Vo9hart, 3 d. NOORDWIJKERHOUT. Overleden: H. Lemmers, 55 j. Noordwijkerhout Cornelia M. Kapte in, 64 j., id. OUDSHOORN. Geboren: Z. van Velis en De Maar. Overleden: P. van Klaveren 1 jaar. VOORHOUT. Geboren: Hendrica Adriana, d. v. II. J. Oostdam en E. Ruig nok v. d. Wc.rvc. Aric, z. v. H. A. Gaspers en A. N. Die penhorst, won. te Rotterdam. Hendrica Wilili'elmina, d. v. A. A. van Berkel cn C. J. Maat. Overleden: P. van Steijn, 71 j., wedr. van M. Duivenvoorden. Stoomvaartberichten. Transatlantische Lijnen. Arakan, 6/3 v. Norfolk. Banka, p. 7/3 Noord Hinder, A'dam n. Z.-Amerika. Banka, 7/3 te Gibraltar, Java n. A'dam. Ceylon, 7/3 v. R'dam n. Sandy Hook. Djebres, 7/3 te Port Said, R'dam n. Java InsuLinde, 6/3 v. Napels, R'dam n. Java. Kediri, 7/3 v. R'dam n. Java. Koningin Emma, p. 6/3 Kaap St. Vincent Amsterdam n. Java. Maartensdijk, 6/3 te N.-York v. R'dam. Malang, 5/3 tie Gibraltar, R'dam n. Java. Menado, 7/3 v. R'dam n. Java via Londen. Oranje, 7/3 te Singapore, A'dam n. Java. Prins der Nederlanden, 7/3 v. IJniuidcn n. Suriname. Prins Willem V (gech.), p. 6/3 Lizard, New-York n. Rotterdam. Roepat, 7/3 v. Suez, A'dam n. Java. Veendijk, 7/3 te R'dam v. New-York. Westerdijk, 6/3 v. Baltimore n. R'dam. Resoeki, 6/3 te R'dam v. Huil. Djocja, 6/3 te Batavfa v. R'dam. Kambangan, 6/3 v. Singapore, Java n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden, p. 6/3 Kaap Finisterne, Java n. A'dam. Minerva, p. 5/3 Dungenese, A'dam 31. La Plata. Rijndijk, 6/3 te New-York v. R'dam. Veendijk, p. 6/3 Wight, N.-York n_ R'dam Marktberichten. AMSTERDAM, 8 Maart. Vcc. Aange voerd 385 vette koeien, le qual. f(>,91 X f 0,95, 2e qual. 0,83 X 0,87, 3e qual. 0,79 a 0,81 per Kilo, grnskalvercn f0, 241 nuchtere kalveren f12 a 14, 32 schapen f24, a 32,lammeren, 0, 511 vette varkens, Hollandsche le qual. 93 a 95 c., idem 2e en 3e qual. 91 a 93 c., Ovcrzeeeche cn Gelder- sche le qual. a c.f idem 2e en 3o qual. a c. Fransche a c. per kilo. 115 Melk- en kalf koeien f200 a 340. ROTTERDAM, 8 Maart. Vee. Aanvoer 411 runderen, 120 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 475 schapen, 1 bok, 783 varkens. Prijzen per V2 K.G.: Koeien en oasen 34-40* 50 ct., vette kalveren 5052571/0 et., export id. 0050ct., schapen 28-40 et., lammeren 0000 ct., varkens 4850-, liehto varkens 4448. export varkens 3032Va. Graanmarkt. Tarwe f1717,50 Gerst f 13,'.5 14,f.winter- en zonier- gerat fhaver f14,5015,per 100 K.G. Bruine boonen per HX. Mixed-mais f216; La Plata 0 Vette koeien, en ossen mot flinkcm aan voer, redelijken handel, hooge -prijzen. Voor Duitschland ©n Zwitserland werd druk gekocht Vette kalverc-n mot behoor lijken aanvoer, langzaniein handel, dezelf de prijzen. Schapen met iets ruimer aan voer, langzamen handel, onveranderd# prijzen. Varkens met middelmatige ian- voer, redelijken handel, hooge prijzen.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3