Advertentiën. BOSKOOP. Tulnbouwarbeiders. Donderdagavond vergaderde de R. K. L. en Tuinbouwarbei- ders-vereeniging „In Geloof en Liefde bloeiend." De Voorz. opende de vergadering met den Chr. groet en verzoekt den accr. de no tulen der vorige vergadering voor te le zen welke werden goedgekeurd. Ook werd n0g verslag uitgebracht van de gehoude vergadering te Hazerswoude. Verder werd medegedeeld door den Penn. dat het batig saldo van het afgeloopen jaar niet 122.80 was, zooals op de vorige vergadering was vastgesteld, maar f 44.20. Ofschoon er op een der vorige vergaderingen een besluit was genomen om den Patronaatsdag niet zoo uitgebreid te vieren, werd dit punt nogmaals ter sprake gebracht. Men be sloot om dezen dag juist wel zoo feeste lijk mogelijk te maken omdat men an ders bang zou zijn dat het steunfonds bij ziekte te veel hierdoor zou lijden, wanneer er weer geen middelen werden beraamd om de kas sterker te maken. Om hier een persgelden gang van zaken in te krijgen werd er uit de leden een commissie ge kozen bestaande uit de navolgende hee ren: H. Slootjes, A. Nahon en J. Neder- hof en uit het bestuur J. Blom en H. Colla. Ook werd nog toegelicht de Prijs vraag. Intusschen kwam de heer Loerak ker ter vergadering om te spreken over het Werkloozenfonds. Vele leden werden overtuigd, dat zij verplicht zijn om toe te treden tot. bovengenoemd fonds, doch aan gezien het reeds te laat geworden was kon ro^n niet. tot een besluit komen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met gebed. Ongeluk. Donderdag 1. 1. geraakte liet 9-jarig zoontje van den heer P. de V., bekneld tusschen een vletbok en de over scheping aan de Dorpstraat. Hierdoor be liep hij zulke ernstige kwetsuren op, dat hij met een wagentje naar zijn woning inoest worden vervoerd. Bekneld in de vaart. De arbeider W. geraakte dezer dagen in den Voorofschen polder, met een schuit mest bekneld in de vaart. Hij overspande zich zoodanig, dat hij een breuk bekwam. Zijn toestand is bevredigend. HAZERSWOUDE Een vermakelijke boel. Een waarlijk niet alledaagsrh geval heeft zich hier voorgedaan met het woonhuis van wijlen den arbeider D. R., waarvan de erfgena men schijnen zoek te zijn. De jeugd schijnt daar rekening mede gehouden te hebben. Zij heeft in het huis dermate huisgehou den, dat de gemeente-opziohter het noodig oordeelde hei perceel met den grond ge lijk te maken. KATWIJK. Terug naar Indië. De zich in korten tijd onder de militairen algemeen bemind gemaakte pater-aalmoezenier Körndorfer S.J. begeeft zich na een jaar verlof hier te lande, den 26 Maait a.s. weer naar Ned.-Indië. KATWIJK-aan-zee. Een Kunstavond. De heerlijke kunst avond van 5 Maait zial ons lang heugen. In het „Ka-th. Mil. Tehuis", dat geves tigd is ün de ruime, nette restauratie/aal van hei Groot Bad-Hotel alhier, traden voor ons militairen gisterenavond op de heeren II. Nitjens, bariton; F. J. Preus, viool, en W. F. Huibers, piatno. Zij waren belangeloos van Rotterdam gekomen en. gaten ons een rijk programma van hooge kunst te genieten, zóó onberispelijk en artistiek, alsof het eon koninklijk audito rium betrof. Wij wi.'len hder de heeren, die geen gel delijke vergoeding wilden aannemeki, on zen hartelijken dank uitspreken. Onze welgemeende dank zij dan hun welver diend honorarium. Niet alleen het ener giek handgeklap maar vooral ook het f.arocgend meegesleept worden van ons al'en door hun kunsitpraestiatie's, moet hun bewezen hebben, hoe in. ons allen bun kunst innigen dankbaren weerklank vond. In ons allen, van begin tat eind! Zelfs toen in het „Ave1 Maria" van Gou nod, als toegifje ik me een oegenbïk losscheurde uit de betoove-ring en de ruim gevulde zaal rondzag, zag ik niet één, die niet geheel en al bevangen was door de Klioone muziek. De heer Witjens zong, in spijt van zijne keelaandoening de mooie liederen niet alleen verrukkelijk mooi, maar her schiep ze tot nieuwe oreaties, dia de ziel hevig aangrepen. Zoo vooral in „Chan son de l'adieu" van Tosti, ,,Dde be'iden Grenadiere" van Schumann en de Aria nit „Benvenuto" van Diaz. Heel de .kunstenaar/lel van den heer Preus tintelde, leefde, schreide van smart of danste van vreugd in de snaren van zijn viool. En wat de heer Huibers van onze wtrak- ta, wankele, afgeleefde piano wist te ma ten, stempelt hem tot een piano-virtuoos ^-n den eersten rang. Wij danken ook de tie eren Lansbergen 611 Van Schie militairen uit ons mid den doe in de pauze voord.rach.tt-n en «ederon ten beste gaven. De heer Lansbergen heeft, iets komieks ^n zijn voordracht dat hèm alleen eigen J8. van een bijzonder genre en zóó geluk- Jhg dat het een ieder spontaan bekoort. de heer Van Sehie verwierf om zijn heide gevoelvolle zangnummers een da verend applaus. Wij wisten niet zulk een schoon zangtalent rijk te zijn. Het was een welgeslaagde avond; een eerlijke, genetvolle rust iin de vermoei- pijnlijke er. angstige oorlogsmarsch, foe we nu a.l meer dan een half jaar mee maken. Gelukkig, dat we, dank zij onzen henv aalmoezenier, nu en dan uk onze nestige loopgraven worden opgeheven m "°°gere sferen van kunst en luim. leidschendam. werkloozen. Het aantal werkloozen «er afd. Leidschendam van den Ned. R. K. Jimmerliedenbond „St. Joseph", welke reeniging is aangesloten bij het tijdelijk fwneentelijk werkloozenfonds te Stomp- bedroeg gedurende de laatste we- NOORDWIJK. De oudst» Inwoner. De oudste Üuwo- ner van Noord wijk, de heer J. Zuider duin, is deze week in den ouderdom van bijna 95 jaar overleden. De verkoop van de Kerkschapen. De verkoop van de kerkschapen heeft opge bracht de som van f 740. 21 schapen wer den verkocht. Bloomistwerklieden-vere/iniging. Gis terenavond hield de Bloermstwerklieden- Vereenig-kng „St. Hyacinth us" een welge slaagde p ro p agan d avergaderi n g in eafé „Flora" van den heer P. H. v. d. Voort. De zaal bleek bijna te klein om het groot aantal KahhoBieke arbeiders, waaronder verschillende niet-leden van „Si. Hyacin- ttius", te bevatten. De heer A. J. Loerakker, vrijgestelde van den Bond „St. Deus Dedit", waarbij „St. II." is aangesloten, bi old vooraf een heerlijke propaganda-rede. Het resultaat was, dat zich verschillen de nieuwe ledein opgaven, zoodat de Room- sche vakvereeiiiging weer met ongeveer 15 leden is versterkt. Hierna deelde de heer Loerakker den uitslag mede van de onde-r-handolingen ge voerd door het bos.tuur van „St. H." met het bestuur van de Patroonsvereeniging: hot loon bedraagt f 10.50 of f 10 met ver goeding bijv. in land. De arbeider blijft evenwel wij deze vergoeding al of niet te accepteeren. In den zomer begint de arbeid des morgens om 5 uur, cok in Augustus (tijdelijke maatregel). Zaterdags om half 5 eindigen. Deze voorstellen, door beide besturen saamge-ateld, werd door de vergadering met algemeejic stemmen aangenomen. Tijdens de vergadering kwam ook van de Patioansvereenigiing, die tegelijkertijd vergaderde, het bericht, dat de voorstel len waren aangenomen. Deze tijding werd met een krachtig applaus begroet. NÜOROWIJK AAN ZEE. Hoog bezoek. Hedenmorgen kregen wij onverwachts bezoek van H. M. de Koningin H. M. kwam te paard langs het strand uit de richting Katwijk. Het gevolg bestond uit een generaal met een adjudant, de stalmeester, twee lakeien en een huzaar. Bij de Zuid-Boulevard reed H. M. het dorp in. In Noordwijk-Binnen stond 'n auto ge reed, waarmede H. M. in de richting Kat wijk vertrok. OUDEWETERING. Brand. In den nacht van Donderdag top Vrijdag hrak te ongeveer 2 uur een hevigen brand uit in het perceel A. no. 150, waarin de hroodbakkerij van C. A. de GrooWis gevestigd .Hoewel de brandspuit vrij spoedig op de plaats verscheen, was er bij den hevigen wind geen kans het vuur te blusschen. Het geheele huis brand de uit, terwijl ter beperking van rien brand de voorgevel moest worden omge trokken. Ook twee daarnaast staande wo ningen werden aangetast door het vuur en verbrandden insgelijks, Zoo goed als niets kon gered worden. Gelukkig was de wind ongeveer west, zoodat de vlammen en de vonkenregen naar de wegzijde wer den gedjeven.Bij meer zuidelijken of noor delijken wind zou de ramp niet te overzien geweest zijn. Ook de flinke Veensche spuit was spoe dig ter plaatse, waardoor het noordelijk liggend blok woningen, waaronder met rieten daken gespaard kom blijven. Verzekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak is nog niets zekers bekend. ROELOFARENDSVEEN. Vischafslag. Door den Zeevischhan- del „Oceaan" te IJmuideoi is Donderdag avond bij het café „De Vietr Heemskinde ren" een vischafslag gehouden. Er was een flinke aanvoer en velen maakieh' van de gelegenheid gebruik een flink zoodje voor den vastendag te koopen. De prijzen waren tamelijk. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. In de vacature-De Bruin zijn voor lid van den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren J. Bulk en G. Eikelenboom. SASSENHEIM. Gasverbruik 1914. Gedurende 1914 werden in onze gemeente verbruikt: 14652G kub. M. gas over de gewone meters; 78794 M over den muntgasmeters. Totaal 225320 kub. M. gas. Gewone meters 287, muntmeters 230, lantaarns 77, lengte van het hoofdbuizennet 4543 M. TER AAR. Benoeming. Mej. H. Niese, onderwij zeres aan de R. K. Parochiale school te Langeraar, is met ingang van 16 April a. s. in gelijke betrekking benoemd te Meije Zegveld. VOORSCHOTEN. St. Barbara. Gisteravond hield St. Barbara, onderafdeeling van den R. K. Volksbond haar jaarvergadering. Het fi nancieel verslag van den penningmeester, gaf aan inkomsten f 27.59Va uitgaven f25.10. In kas f283.61. De aftredende bestuursleden de heeren Th. Bergman en A. v. d. Berg werden her kozen en gekozen de heeren D. Groenewe- gen en L. v. d. Werf. „De Hanze". Donderdag j.l. heeft in het vereenigingsgebouw alhier een verga dering plaats gehad om te komen tot de oprichting vam eeme R.-K. Mi'ddenetamds- ve reeniging, een afdeehng vam, „De Hanze". De vergadering beantwoordde aan het doel en men besloot tot de oprichting der nfdeeliing. Tot leden der vereemiging tra den 21 personen toe. De statuten en het conceptreglement, die door het voorioopige beetuur waren opgesteld, werden artikelsgewijs behan deld en na e enige discussie vastgesteld. Tot voorzitter der afdeeling is. gekozen de heer Joh. A. Mensen, tot bestuursleden de heeren N. van Cassel, W. Meyer, Slewe en J. Waayer. De heer Slewe nam echter de benoeming niet aan wegens de drukke werkzaamheden en in diens plaats werd gekozen de heer G. Niersman, 'dié de be noeming aannam. De bestuursfuncties -Mam vice-voorzatter, le en 2e secretaris en penningmeester .werden door het bestuur onderging ver deeld en.wel:" J. Waayer, v-ice-vooratier, G. Nuersman, le secretaris, N. van Cas sel, 2e secretaris en W. Meyer, penning meester. Bij de rondvraag vroeg de heer G. v. d. Werf, welke voordeelen de C. C. Bank gaf boven andere banken. De heer H. W. Spendel uit Leiden, die ter vergadering aanwezig was, beant woordde den vrager uitvoerig, le. De ge makkelijke, 2e. de zeer goedkoope wijze, waarop men geld voor zijn bedrijf beko men kan en 3e. de voordeelen, die den middenstand in het algemeen tien deel vallen door den ouderlingen steun, welken men zijne standgemootem aldus verleent. WARMOND. Een jubilé. Woensdag a, s. is het vijf en twintig jaar geleden, dat de heer C. M. van Stijn zijn aanstelling ontving als agent van de Verzekeringsmaatschap pij „Utrecht." WOERDEN. Geslaagd. De heer A. J. T. Hofman alhier, heeft aan het Technikum, te Alten burg, in Saksen-Altenburg het inge nieurs-examen afgelegd. Roomsche Agenda. MAANDAG. 8 uur ledenvergadering van den R. KV Vrouwenbond in de bovenzaal van „In den Ver gulden Turk". Lezing van me vrouw P. LissoixeWierdels over: j,De oorlog en wat wij vrouwen van den oorlog kun nen leeren". MAANDAG. Leiden. 8 uur Maan- delijksche Recollectie voor de Oud Retraitanten. MAANDAG. Z o e t e r w o u d e. Deba tingclub. Inleider de heer H. Mentink. Onderwerp: Het An archisme. •Voorschoten. Verg. Ned. R. K. Volksbond, tevens Ont wikkelingsavond. DONDERDAG. Leiden. Zomerzorg 8.30 uur. Propagandaclub de „Jon ge Garde" spreker Mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen. „De jongste encycliek van den Paus." CORRESPONDENTIE. Verschillende verslagen van vergade ringen ontvingen wij te laat om ze nog in het nummer van heden te plaatsen. Faillissementen. Uitgesproken: A. van Zutphen, winkelier to Utrecht, cur. mr. A. Ph. W. Alta; J. C. Brüning, koopman te Bergen op Zoom, cur. mr. J. K. van der Meulen, tc Bergen op Zoom. Opgeheven IJ. ter Horst, venter en winkelier, laatstelijk te Oldcnzaal, thans vermoedelijk in Duitsch- land. Geëindigd: D. Uittenbogaard, kaashandelaar te Nijme gen; A. Zwijsen, caféhouder te Nijmegen. KERKBERICHTEN. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: H. Missen 7 uur en half 9; half 11 Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Lof. 7 uur H. Familie. Maandag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Dinsdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Woensdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. 6.30 uur Sint Joseph-Lof. Donderdag: H. Missen 7 uur en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Vrijdag: H. Missen 7, 8.15 uur. 12 uur Ca techismus. 6.30 uur Kruisweg en Lof. Zaterdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 4 uur Biechthooren. Voorzien van de laatste H. Sacramen ten Margaretha Smitv. Leeuwen; Hen- drika Sebel—Knippcrsluis; Jacobus v. d. Heiden. Leger en Vloot. Cursussen. De minister vnn Oorlog heeft bepaald, dat het onderwijs in het tweede studiejaar van de cursussen ter opleiding voor den officiers rang bij het wapen der infanterie, met ingang van 9 Maart a.s. weder zal worden hervat, en dat dit onderwijs door daarvóór aan te wijzen leeraarspersoneeltc Kampen zal worden ge geven. De onderofficiers, leerlingen van die cur sussen, zullen op 8 Maart op Kampen moeten worden gedirigeerd. Generaal U. TV. van Hasselt. Gisteren is te Doetinchem overleden de heer H. W. v. Hasselt, gepensioneerd generaal- majoor der artillerie. De overledene, 12 Juli 1837 te Naarden geboren, was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, De begrafenis heeft Maandagmiddag a. s. te Doetinchem plaats. Laatste berichten. Brand In de infanterlekazerne te Delft. Hedennacht is te ongerveer 1 uur brand uitgebroken in de infariTeriekazerne op de Paardenmarkt te Delft, waar nog onge veer 400 m«an liggen. Het vuur greep snel om zich heen, vooral door eeti groote hoe veelheid stroo op de zolders. De brand weer, stoomspuiten van de constructie werkplaatsen en van de spiritusfabriek Londen alleen voorkomen dat het front- gebouw in asch werd gelegd. Om 3 uur verschoen nog de auto-brand spuit uit den Haag. De oorzaak van den brand is onbekend. Nader meldt men ons: De commandant van de eerste divisie, generaal-majoor Klerk de Reus, heeft he den te Delft den toestand op het terrein van de gedeeltelijk afgebrande kazerne in oogen schouw genomen. Ook vertoefde daar met hetzelfde doel de generaal-majoor Stuten, inspicteur van de genie. Er is een voorloopig onderzoek inge steld. De juiste oorzaak is tot dusver niet vastgesteld. Wel staat vast, dat gister avond in de kazerne stroozakken gevuld zijn. Of daarbij onvoorzichtig met vuur is omgegaan zal nader moeten blijken. De brand schijnt tegen 1 uur ontdekt te zijn door den korporaal van de wacht. Leening Ned -lndië. De wet tot het aangaan van een geld- leening ten name en ten laste van Ned.- Indië is door H. M. de Koningin bekrach tigd. Naar wij vernemen heeft H. M. de Ko ningin aan de Nederlandsche Handels maatschappij medegedeeld, dat H. M. voor f 500.000 in de Nederlandsch-Indische iee- ning wenscht deel te nemen. Duitsche duikboot getroffen. Officieel wordt uit Parijs gemeld: Een schip van een flottielje van het tweede lichte Fransche smaldeel heeft gisteren in het Kanaal een Duitschen onderzeeër van het tpye U 2 beschoten. De duikboot, die getroffen werd door drie granaten, dook en verdween zonder een spoor achter te laten. Stoomvaartberichten. Transatlantische lijnen. Noorderdijk, p. 4/3 Dungeness, Eng. Kanaal n. Rotterdam. Triton, p. 3/3 Lydd, Amsterdam n. W.-Indië via Fayal. Arundo, 4/3 v. Newport News n. Rotterdam. Bandoeng, p. 4/3 Dover, Java, n. Rotterdam. Koningin der Nederlanden, p. 4/3 Gibraltar, Java n. Amsterdam. Maasland, p. 4/3 Dungeness, Amsterdam n. B.-Ayvres. Nieuw-Aiusterdam, 5/3 te R'dam v. Newyork. Oranje, 4/3 te Sabang v. Amsterdam. Rindjani, 5/3 te Rotterdam v. Java. Sarpedon, p. 3/8 Sagres, Batavia n. A'dam. Terje Viken (gech.) 4/3 te New York v. Rotterdam. Ambon, p. 3/3 Dungeness, Java n. A'dam. Callisto, (gech.) 5/3 v. R'dam n. Newyork. Celebes, 3/3 v. Port Said, Java n. A'dam. Gelria, 3/3 v. Pernambuco, Amsterdam n. Buenos Ayres. Goentoer, 4/3 v. Port Said, Java n. R'dam. Koningin Anima, p. 8/3 Ouessant, A'dam n. Batavia. Alles wel. Ron an, st. 4/3 te Leith v. Rotterdam. Triton, p. 3/3 Dungeness, A'dam n. Colon. Zaanland, 4/8 v. Buenos-Ayres n. A'dam. Burgerlijke Stand. ALKEMADE. Geboren; Hubertus Jacobus, z. v. W. van Bonten en M. C. A. Molkenboer. Wilhelmus Cornells Joephus, z. v. J. J. Reijnders en H. P. Kester. Petrus Cor nells, z. v. J. van Berkeil en C. M. Nig-ten. BODEGRAVEN. Geboren: Dirk, z. v. C. v. d. Beek en A. van Elk. Ondertrouwd A. van Vuure 33 j. en A. S. Schouten 28 j. H. Verkaik 29 j. en C. Diecks 42 j. Overleden: A. Boele, gehuwd met H. J. Blaazer 36 jaar. HAZERSWOUDE. Geboren: Hugo, z. v. H. van Velde en J. van der Linden. Cornells, z. v. P. Meyer en A. Groen in 't Woud. Hen- drika, d. v. J. J. Zondag en H. van Buren. Overleden: C. H. van der Voort, vr. v. J. A. Schouten, 42 j. NIEUWVEEN. Geboren: Aart, z. v. D. Zuidam en L. Kruiswijk. Overleden: D. Bakker, m. v. G. Schoone, 77 j. F. J. van Wilgenburg, echtg. v. H. Kamp, 71 j. G. van de Lin den, wed. v. Jac. Stoute, 77 j. NOORDWIJK. Geboren: Wouter, z. v. W. J. van Kampen en M. H. van Leeuwen. Petrus Cornells, z. v. C. P. Smit en P. W. van Tol. Elisabeth Apoloraia, d. v. P. G. de Haas en A. Zoetendaal. Matthijs Petrus z. ,v. J. v. d. Linden en A. Vitok. Overleden: J. van der Meulen, 50 j., d. v. E. v. d. Meulen en A. v. d. Wiel. A. C. Jansen, 20 mnd., a. v. N. Jansen en H. Bisschop. H. A. van Ruiten, 6 mnd., d. v. A. van Ruiten en C. Th. Straathof. E. A. de Haas, 8 j., d. v. P. G. de Haas en A. Zoetendaal. P. W. van Toil, 24 j., vr. v. C. P. Smit. J. Zui derduin, 94 j., wedr. v. A. v. q. Meer. TER-AAR. Geboren ComeJis Arnoldus, z. v. P. Egberts en A. van den Boogaard. Pietertje Petronella, d. v. P. Boeken- steijn en M. van Wingerden. Cornelia Joanna, d. v. J. Mank en M. J. van Zijl. Levenl. aangeg. kind van J. Ambagts- heer en M. C. Droog. Ondertrouwd: H. .van Vugt jm. 20 j. en M. Vis jd. 22 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Antonius, z. van J. van Leeuwen en C. P. van der Salrn. Abra ham, z. van A. Zonderop en H. Ammer- laan. Ondertrouwd: G. Batterman 28 j. en A. C. van Toen 28 j. O v e r 1 e d e n: J. C. P. den Eisen 11 m. Marktberichten. LEIDEN, 6 Maart. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f 60 a f 62 goede fabrieks- boter f a fprima boerenhoter f 60 a f 62, goede boerenbotcr f56 a f 59. Aangevoerd 251/8, en 28/16 vaten wegende 4580 K. G. Han del vlug. Turf. Lange turven, van f5,— lot f5.25 Aan gevoerd van 1 tot eu met 5 Maart. Lang» turf 180,000 stuks. ElereuvcIIing. De eieren zijn gestempeld L. E. V. Aanvoer 11260 stuks. Kipeieron f 5,80 tot fö,60. Eendeneieren f5,30 d f5,60. Handel matig. LEIDEN, 5 Maart. Korenbeurs. Het aanbod was niet groot. De stemming was vast en prijzen nagenoeg onveranderd. Als volgt zijn te noteeren: Tarwe f14,50—f15,25 per SO Kilo. Haver per 100 kilo f 14,75 a f 15,50, Gerst per 65 kilo f9,50 a flC,Erwten per H.L. f 14,50 X f 15,60. WASSENAAR, Veiling. 5 Maart, spruitkool, f0,40a 0,48 per ben, groene savoyekool fl»a f2,per 100, roodc kool f7,9,per 100, knolrapen f4,a 6,per 100. Eieren per 100 fö,50 f6,25 Kippen fl, por stuk, Konijnen fl,C0 per stuk. LEEüWAltDEX, 5 Maart. Toe. Ter markt zijn heden aangevoerd: 45 stieren f 100320, ossen, f—0—0—543 vette kooien f215— 310, per 1/2 K» G. 3613 cl., 979 melk- en kalf- koeien f 165—290, 155 pinken f 50—90, 25 vette kalveren f 4560, per V2 K. G. 4550 ct., grask al veren f599 nuchtere, dito f 10 d 16, 85 vette schapen f 8342, 389 wcidcscluipen f 1624, 000 lammeren f,163 vette varkens f 100110, per V2 K. G.-4446 ct., 134 magere varkens f3848, 970 vette biggen f 4060, idem voor de Londensche markt per 1/2 K.G. 26l/2 a 27Va c-» 259 kleine biggen f813. Totaal aangevoerd 4296 stuks vee. ZWOLLE, 5 Maart. Boter. Aangevoerd 500/8 96/16 v. en 780 stukken wegende samen 10340 kg. prijs 1/8 vat f 27s2'J'ri per kg. f 1.40 a 1.50. Vee. Aangevoerd 716 Runderen, waarvan op de stallen 100, 190 Kalveren, 30 schapen, 64 varkens, 554 biggen. Neurende en kalvende koeien en vaarzen als vorige week. Vette koeien, stieren en kalveren auur. Men besteedde voor het vee per Kg. runde ren f0,760,89, kalveren f 0,80—0,90, schapen f1845.p. stuk, varkens f0,900,93. ALKMAAR. 5 Maart. Kaas. Aange voerd 109 stapels, wegende 72,166 kilo. Prijs voor kleine fabrieks- f 45,commissie f middelbare- i"boeren-f39,commissie boerenkaas f40,middelbare f41,.Handel goed. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Maart 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.0 Haparanda. Laagste barometerstand 749.7 Lijlt. Verwachting tot den avond van 7 Maart. Matige tot krachtige Noordwestelijke to^ Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt tot betrok* ken, later waarschijnlijk weer regen. Zelfde temperatuur. Voor de ontvangen bewijzen van deelneming bij hetoycrlyden van onzen Vader en behuwd Vader, betuigen wij onzen oprechten dank. F. C. PUFKUS— BRINKMAN, P. M. J. PUFKUS. Leiden, 6 Maart 1915. (1083) H. J. DIEBEN en M. DIEBEN— Aewerdonk, berichten dc geboorte van een 1111 ZOON. 5 Maart 1915. Heden overleed, tot onze die pe droefheid, na een langdurige ziekte, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden onze innig geliefde Zuster JOHANNA VAN DER BURG, in den ouderdom van bijna 70 jaren. E. P. VAN DER BURG. C. VAN DER BURG. Hazerswoude-Groenendijk, 6 Maart 1915. 1099 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een lang durige ziekte, voorzien van de H. Sacramenten der Stervenden, onze inniggelicfde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder JOHANNA VAN DER BURG, inden ouderdom van by na 70 jaar A. DE JONG. ARN. J. DE JONG. I. M. I. DE JONG— Noordman en Kinderen. A. P. M. DE JONG. Voorburg: C. W. DE JONG. J. A. DE JONG— Huybkens en Kinderen. Hazerswoude: J. J. DE JONG. M o e r d ij k C. W. DE JONG, Religicuse. H Hazerswoude: II. J. DE JONG. M. A. DE JONG-Kroft. Bergen: E. M. DE JONG, Religieuse. Hazerswoude-Groenendijk, 6 Maart 1915. 1100 Heden overleed te Haarlem zacht en kalm in den ouderdom van 85 jaar onze innig geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARGARETHA KAPTEIN, Wed. van Thcodorus Verkleij. 1067 Uit aller naam P. F. Vebkley en Familie. Leiderdorp, 5 Februari 1915-

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3