bet hart te jagen en ons tot nadenken te stemmen voor de toekomst? Dan vraagt Z. D. H. aan zijn B. G.Wat moeten wij dan doen, of wat mag van ons. als oprechte en brave katholieken in dezen kornmervollen tijd verwacht worden? Ten hoogste moeten wij God dankbaar zijn, antwoordt Z. D. II., dat Hij ons in Zijn oneindige goedheid al de rampen en ellen den der oorlogvoerende volkeren tot hier toe gespaard heeft. Dankbaarheid is dus onze eerste plicht, maar ook het middel om Gods tevredenheid te winnen over het verledene, en nieuwe gunsten voor de toe komst. Onze dankbaarheid nu kunnen wij niet beter toonen, dunkt ons, dan door een braaf iW! godsdienstig leven. Door te laten wat God mishaagt en te doen, wat Ilem be haagt. Wij moeten, zegt Z. D. H., de zon den vermijden en het goede doen of de deugden en goede werken beoefenen. Wij kunnen, gaat Z. D. H. voort, dankbaar zijn, vooral door het bewaren en bevorde ren van den vrede en de onderlinge liefde. Zalig zijn zij, die vrede stichten, zegt de Zaligmaker, want zij zullen kinderen Gods genoemd worden. Dankbaar niet minder door beoefening van de gerechtigheid te genover elkander, door een ieder naar ver mogen, met zorg het zijne te geven en te gunnen. KERKBERICHTEN. AARLANDERVEEN. Parochie van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Zondag De II.H. Missen om 7.30 en 10 uur. 's Middags 2 uur Lof. Dinsdag de II. Mis om '9 uur als gezon gen jaargetijde van Franciscus Jacobus Kempen. In do week de H. Mis om 8 uur. ALPHEN. Parochie van den H. Bonifacius. Zendag de H. Missen 7 uur, 8.30 (Kapel), 10 uur Hoogmis. 1.30 uur Catechismus, 2.30 uur Vespers met Rozenhoedje; <4.30 Confer, v. h. Juvenaat 7 uur Lijdens meditatie. Maandag De II. Missen om 7 uur; Kapel i uur; 8.15 uur. Dinsdag De II. Missen om 7 uur; Kapel 7 uur; 8.15 uur. Woensdag De IL Missen om 7 uur; Kapel 7 uur; 05 uur. Quatertemperdag. Donderdag De II. Missen om 7 uur; Ka- pel 7 uur; 8.15 uur. Vrijdag De H. Missen om 7 uur; Kapel 7 uur; 8.15 uur. Quatertemperdag. Na de H. Mis van 8.15 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag De H. Missen om 7 uur; Kapel 7 uur; 8.15 uur. Quatertemperdag. BODEGRAVEN. Parochie van den H. Wii librordus. Zondag 6.15 uur uitreiking der H. Com munie. 7 uur H. Mis voor de Parochie. 9 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. 1.30 uur Catechismus. 4 uur Patronaat. 6.30 Lof en Meditatie. Maandag 7.30 uur II. Mis. Dinsdag 7.30 en 8.30 uur H. Mis. Woensdag 7.30 en 8.30 uiir H. Mis. Donderdag 7.30 en 8.30 uur H. Mis. 6.30 Lof ter eere van het Allerheiligste Sa crament. Vrijdag 7.30 en 8.30 uunr II. Mis. 6.30 Oefening van den H. Kruisweg, waarna vereering dor relikwie van het H. Kruis. Zaterdag 7.30 en 8.30 H. Mas. Van 4 uur gelegenheid om te biechten. Èlken ochtend 6.15 uur uitreiking der II. CoTTTmunie; eiken avond 6.30 uur Ro zenhoedje om door de voorspraak van Ma ria den vrede van God af te smeeken. BOSKOOP. Parochie van den H. Joannes de Dooper. Zondag 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis. 1.45 Catechismus. 7 uur Lof en Vastenmeditatie. Vrijdag8.15 uur gezongen H. Mis. 7 uur Kruisweg. Gelegenheid om te biechten van 69 uur. Zaterdag Gelegenheid om te biechten van af 3.30 en 7 uur Lof met Rozenhoedje. Gedurende de week de H.H. Missen te 7 en 8.15 uur. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quater temper-vastendagen. HAZERSWOUDE. Parochie van den H. Michaël. Zondag 6% uur uitreiking der H. Com munie, waarna biechthoorcn; 7'/3 uur vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof en Lijdensmeditatie. Maandag 7% uur H. Mis in het Zuster- gesticht; Catechismus 11'/, uur. Dinsdag Zeven uur uitreiking der H. Communie; 8*4 uur H. Mis; Catechis mus 11% uur. Woensdag: 8% uur II. Mis; Catechismus 11V2 uur. Donderdag 8% uur H. Mis; Catechismus 9—10 en 11%—127, uur. Vrijdag 8% uur H. Mis; Catechismus 's nam. 3%4l/s uut. Zaterdag 8% uur H. Mds; Biechthooren: 's nam. 48 uur. HAZERSWOUDE. Parochie van de H.H. Engelbewaarders. Zondag 7% uur H. Mis. Aannemen van jeugdige kinderen, 10 uur Hoogmis en Meditatie; 2 uur Kruisweg. Donderdag 8 uur Gezongen Maandstond voor Jacoba Maria van Meurs. Vrijdag 8 uur Gezongen Maandstond voor Antonia Slootjes wed. van Joannes Ja cobus Lourier. Zate .'dag 's Avonds Biechthooren van 4 9 uur. Alle dagen Catechismus. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Parochie van den H. Bernardus. Zondag Feest der Aanbidding. Om 7 uur gezongen die-nat; om 8 uur H. Mis; csm M gur Hoogmis; half 3 Veep ere; half 7 Lof met preek, processie e® Te Deum. Maandag en overige dagen der week: eer ste H. Mis om 7 uur; tweede H. Mis om kwart na 8 uur. HOOGMADE. Parochie van de H. Maria Qeboorta. Zondag.H. Mis te 7.30 uur. 10 uur Hoog mis. 1.30 Catechismus. 2.15 Meditatie. Maandag en volgende dagen der week de H.H. Missen te 8 uur en h'alf 9. KATWIJK. Parochie van den H. Joannes Geboorte. Zondag Te half 1 Catechismus; daarna is de kerk open opdat de geloovigen kun nen bidden voor den vrede, 's Avonds te 6 uur Aantbiddingslof voor de leden der Eeuwigd. Aanbidding. Woensdag 's Middags van 1—2 uur biecht hooren voor de kinderen. Vrijdag: 'sAvonds half 8 Oefening van den II. Kruisweg. Zaterdag 's Middags van 5—9 uur gele genheid om te biechten. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Quatertemperdagen. Eiken dag na de H. Mis de Litanie van he>t H. Hart voor den vrede; op Dinsdag en Woensdagavond zal dit geschieden on der het Lof 's avonds te half 8. Eiken dag is de kerk open van 24 uur om te bidden voor den vrede. Deze week de Catechismus naar ge woonte. LANGERAAR. Parochie van den H. Adrianus. Zondag de H.H. Missen om 7 en 10 uur, waaronder schaalcollecte voor de St. Pieterspenning; 2 uur Lof en Lijdens meditatie, daama bidden voor den vre de: om 5 uur Patronaat; na de Hoogmis Catechismus voor de 4e klas. Maandag half 8 uitdeeling der H. Com munie, ook vóór.en onder de H.H. Mis sen van 8 en 9 uur; kwart vóór twaalf Catechismus voor de le klas; na de 2e H. Mis vergadering van Kerk- en Arm bestuur. Dinsdag half acht uitdeeling der H. Com munie, ook vóór en onder H.H. Missen van 8 en 9 uur; kwart vóór twaalf Cate chismus voor de 2e klas. Woensdag: Quatertemperdag; 7 en 7.30 uur uitdeeling der H. Communie; ook ■vóór en onder do H.H. Missen van 8 en 9 uur; kwart vóór twaalf Catechismus voor de le klas. Donderdag half acht uitdeeling der H. Communie, ook vóór en onder de H.H. Missen van 8 en 9 uur; kwart vóór 12 Catechismus voor de 2e klas; van 3.30— 5 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag Quatertemper. 7 uur en half 8 uitdeeling der H. Communie, ook vóór en onder de H.H. Missen van 8 en 9 uur; kwart vóór 12 Catchismus voor de 3e kl. Zaterdag Quatertemper; half 8 uitdeeling der H. Communie, ook vóór en onder de H. Mis van 8 uur; in het St. Antonius- gesticht ook vóór en onder de H. Mis van 8 uur; 's avonds 6 uur bidden vo.or den vrede, daarna Lof; van 38 uur ge legenheid om te biechten. Door de week vóór de H.H. Missen ge legenheid urn te biechten. LEIDSCHENDAM. Parochie van de H. Petrus en Paulus. Zondag 7 uur H. Mis; 10 uur Hoogmis; kwart vóór 2 Catechismus; 3 uur Ves- pers; halfzeven Lof en Lijdensmeditatie. Donderdag Half zeven Lof. Gelegenheid om te Biechten van zes uur tot balf zeven. VrijdagHalf negen gezongen H. Mis. Half zeven Kruisweg. Zaterdag Half zeven Lof. Biechthooren van 4 uur tot half negen. LEIMUIDEN. Parochie van den H. Joannes de Doopar. Zondag 7 uur de stille H. Mis; 9.30 uur de Hoogmis. Onder beide H.H. Missen collecte v. d. St, Pieterspenning. 1 uur Catechismus; 2 uur Meditatie. Maandag en volgende dagen de H. Missen om 7 uur en half 8. Woensdag Quatertemperdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Vrijdag Quatertemperdag, geboden vas ten- en onthoudingsdag; half 8 gezongen H. Mis, daarna oefening van den H. Kruisweg en vereering van de relikwie van het H. Kruis. ZaterdagQuatertemperdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Na de 2de H. Mis en des namiddags van half 4 af gelegenheid om te biechten. LISSE. Parochie van de H. Agatha. Zondag te 7 uur en half 9 de gelezen H.H. Missen meit onderrichting; te 10 uur de Hoogmis met predikatie; te half 2 Catechismus; te half 3 de Vespers en 's avonds te 7 uur Lof en Lijdensmïdi- tatie. Maandag slechts 2 H.H. Missen te half 8 en half 9. Dinsdag 's avonds te 7 uur Lof, waaron der de Rozenkrans dal gebeden worden. Woensdag Quatertemperdag, ook ge smolten vet veirboden. Donderdag's Avonds te 7 uur Lof en de oefening van den H. Kruisweg. Vrijdag Quatertemperdag. Zaterdag Quatertemperdag, ook gesmol ten vet verboden, 's Namiddags van 3 uur ai gelegenheid om te biechten, 's Avonds te 7 uur Lof, waaronder de Rozenkrans zal gebeden worden. MEIJE EN ZEGVELD. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: 7 uur vroegmis; 9 uur Catechis mus; 10 uur Hoogmis; 2 uur Kruisweg oefening en daarna Lof. Maandag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Dinsdag: 8 u. H. Mis; 12 u. Catechismus. Woensdag: 8 uur H. Mis; dee avonds 6.80 uur Lof ter eere van den H. Joseph, waaronder Meditatie. Donderdag: 8 uur H. Mis; 12 uur Catechis mus. Vrijdag: 8 uur H. Mig. Zaterdag: 8 uur H. Mis. Na de H. Mis ge legenheid om te biechten voor hen die in de H. Mis aanwezig zijn en verder des nam. van 3.308 uur. NIEUWKOOP. Parochie van de H. Maria Hemeivaart. Zondag: half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; half 2 Catechismus; half 3 Vespers. Maandag: 7 en 8 uur H. Mis. Dinsdag: 7 en 8 uur H. Mie. Woensdag: 7 en 8 uur H. Mis. Donderdag: 7 en 8 uur H. Mis. Om 8 uur gezongen H. Mis. Vrijdag: 7 en 8 uur H. Mis. Zaterdag: 7 en 8 uux H. Mis. Voor den middag biechthooren tot 12 uur; na den middag tot 9 uur. 40 uren Gebed Vrijdag en Zaterdag. NIEUWVEEN. Parochie van den H. Nicolaas. Zondag: half 8 vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof met Lijdensmeditatie. Dinsdag: 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius, waarna vereering van zijne relikwie. Woensdag: Feest v. d. H. Apostel Mat thias, Dag van Devotie; tevens 4e van de zeven Woensdagen ter eere van den H. Joseph. Vrijdag: Half 3 gezongen Kruiswegoefe ning. Zaterdag: 7 uur Marialof. Des Zondags wordt de H. Communie uit gereikt onder de vroegmis en kwart na negen. In de week is de H. Mis om 8 uur. De II. Communie wordt uitgereikt om kwart na zeven, alsook vóór en onder de H. Mis. Gelegenheid om te biechten dagelijks van na het eerste Communie-uitreiken tot 9 uur; Zaterdags daarenboven van 46 uur en van na het Lof tot half 9. NOORDWIJK. Parochie van den H. Jeroen. Zondag H. Missen te 7, 8,30 en 10 uur. I.30 uur Catechismus; 2.30 Vesper; 7 uur Meditatie over het H. Lijden des Heeren. Maandag en volgende dagen de H. Mis sen te 7, 7.30 en 8.30 uur. Dinsdag Lof met Miserere. Rozenkrans met gebed van den Paus te 7.30 uur. Vrijdag te 7 uur oefening vain den II. Kruisweg. NOORDWIJKERHOUT. Parochie van den H. Victor. Zondag 7 uur en half 9 stille H. Missen met onderrichting; 10 uur Hoogmis met predikatie, 's Namiddags v2 uur lof en Lijdensmeditatie. Donuorrlag half .9 gezongen H. Mis. Vrijdag Na de H. Mis van half 9 oefe ning van den Kruisweg. NOOTDORP. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag 7 uur vroegmis met onderrich ting; 10 uur Hoogmis met predikatie; 1.30 uur Catechismusonderricht;2.30 Vespers, waarna Rozenhoedje; 6.30 Lof met Lijdensmeditatie. 'Na de Hoogmis vergadering van Kerk- en Armbestuur in de pastorie. Maandag 7 uur H. Mis in het St. Jo- sephgesticht; 8 uur in de parochiekerk. 9 uur Catechismus voor de kiemen in de school, voor de toekomstige .aanne- melingen in de kerk. Dinsdag 8 uur H. Mis, daarna Catechis mus. Woensdag 8 uur H. Mis, daarna Cate chismus. Donderdag 8 uur H. Mis, daarna Cate chismus. Vrijdag 8 uur H. Mis, daarna Catechis mus; 6.30 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag 8 uur H. Mis, daarna Cate chismus. 11.30 biechthooren, alleen voor de schoolkinderen; 's middags van 2.30 —8 uur biechthooren voor de anderen. OEGSTGEEST. Parochie van den H. WMIibrordus. Zondag De H.H. Missen te 7 en 10 uur. 2.30 Lof met Rozenhoedje cn Litanie; 6.30 uur Lijdensmeditatie. Maandag en volgende dagen dezer week te 7 uur uitreiking der H. Communie; de H. Mis te 8 uur. Dinsdag.6.30 uur Lof voor den vrede. Donderdag 6.30 uur Lof voor den vrede. Vrijdag 6.30 uur plecfilige oefening van den II. Kruisweg. Zaterdag Biechthooren na de H. Mis en 's middags van 59 uur. De Catechismus deze week naar ge woonte. OUD-ADE. Parochie van den H. Bavo. Zondag H.H. Missen te kwart voor 8 en kwart over 10; 2 uur Lof. Zaterdag: Gewone tijden biechthooren. In de week Catechismus volgens ge woonte. OUDE WETERING. Parochie van den H. Jacobus. Zondag: le Zondag van den Vasten. De H. Missen te 7 en 10 uur. 2 uur de Cate chismus. Onder de H.H. Missen echaal- oolkcte voor de sieraden der kerk. Te 3 uur Lof, waaronder de oefeningen ter eere van de H.H. Martelaren van Gor- kum. Daarna de bibliotheek ©pen tot half vijf. Maandag: de II. Mis om half acht. De H. Communie wordt alle dagen uitgereikt om half zeven, zeven uur, en vóór en onder de H. Mis. Dinsdag: De H. Mis kwartier over 7. Te 8 uur Catechismus. Woensdag: Quatertemperdag. De H. Mis kwartier over 7. Te 8 uur Catechismus. Donderdag: Feest van den H. Matthias, Apostel, dag van devotie. Te half 8 zin gende H. Mis. Des avonds half 8 Mise rere, Meditatie over het H. Lijden des Hoeren en kort Lof. Vrijdag: Quatertemperdag. De H. Mis kwartier over 7. Te 8 uur de Catechis mus. Des avonds half 8 de oefening van den H Kruisweg. Zaterdag: Quatertemperdag. De H. Mis om half 8. 11 uur Catechismus. Des na middags biechthooren van half 5 tot negen uur. De kinderen van de Catechismus moe ten zooveel mogelijk steeds Zatrdag in den morgen vóór en na de H. Mis komen biechten, niet des namiddags. ROELOFARENDSVEEN. Parochie van de H. Petrus-banden. Zondag H. Missen te 7, 8.30 en 10.30 uur. Aanbiddingsdag. Geen Vespers, 's avonds 7 uur plechtig Lof, processie, Te Deum. Maandag H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur gezongen, 's Avonds 7 uur Lof. Dinsdag H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur gezongen. 's Avonds 7 uur Lof. Woensdag: H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur. Quatertemper, geen vleesch of vet. 7 uur Lof. Donderdag: H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur groot Jaargetijde, 's Avonds 7 uur Lof. Vrijdag: H. Missen te 7, 7.30 en 9 uur eer ste Jaargetijde. Quatertemper, geen vleesch of vet. 's Avonds 7 uur Lof. Zaterdag H. Missen 7 en 9 uur. Quater temper, geen vleesch of vet.. Van 48 uur biechthooren. RIJPWETERING. Parochie van de H. Maria Geboorte. Zondag: Volle Aflaat voor Broed. v. Ged. Aanbidding en voor Broederschap v. d. lev. Rozenkrans. Vroegmis 7.30 u. Hoogmis 10.15 u. Te 1 uur Catechismus. Te 2 uur Overweging over het Lijden des Heeren. Maandag: Te 11 uur Catechismus. Dinsdag: Te 9 en te 11 uur Catechismus. Woensdag: Quatertemperdag. Feest v. d. H. Apostel Matthias, dag van devotie: te half negen gezongen H. Mis. Te 11 uur Catechismus. Donderdag: Na de H. Mis van half negen gelegenheid om te biechten. Te 11 uur Catechismus. Vrijdag: Quatertemperdag. Na de H. Mis van 8 uur vereering der Relikwie van het H. Kruis. Zaterdag: Quatertemperdag. Te 11 uur Catechismus, 's Morgens vóór de H.H. Missen van af 7 uur na de H. Mis van half negen en na den middag 48 uur gelegenheid om te biechten. SASSENHEIM. Parochie van den H. Pancratius. Zondag: 1ste H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10 uur. Catechismus 1,30 uur. Meditatie en Lof 6 uur. Maandag: alleen H. Mis ten 7.30 uur. 12 uur Catechismus. 4 uur Catechismus. Dinsdag: H. Missen 7.30 en 8.30 uur. 12 uur Catechismus. 4 uurCatechismus. Woensdag: H. Missen 7.30 en 8.30 uur. 12 uur Catechismus. 7 uur Mannen- Congregatie. Donderdag: H. Missen 7.30 en 8.30 uur. 12 uur Catechismus. 4 uur Catechismus. Vrijdag. H. Missen 7.30 en 8.30 uur. 12 uur Catechismus. 4 uur biechthooren. Zaterdag: H. Missen 7.30 en 8.30 uur. Van 39 uur biechthooren. 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. STOMPWIJK. Parochie van den H. Laurentius. Zondag: Vroegmis 7.30 uur. T© zingen H. Mis 10 uur. 2 uur Meditatie over het Jijden en den dood van Jezus. Te 1.15 en te 3 uur geen Catechismus. Te 6 uur geen Congregatie. Woensdag: geboden vasten- en onthou dingsdag. Des avonds het Boetelof te 7 uur met Rozenkransgebed. Donderdag: des avonds het Boetelof te 7 uur met Rozenkransgebed. Vrijdag: geboden vasten- en onthoudings dag. Na de tweede H. Mis "de oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag; geboden vasten- en onthoudings dag. Des middags gelegenheid om te biechten van vier uur af. VOORHOUT. Parochie van den H. Bartholomeus. Zondag: 7.30 uur Vroegmis. 10 uur Hoog mis, daarna Catechismus. 1.30 uur Bij belles Ca/foechismus>leeren. 2.30 uur Lof, Lijdensmeditatie. Maandag: 12 uur Catechismus. Dinsdag: half 12 en 12 uur Catechismus. Woensdag: Quatertemperdag. 12 uur Cate chismus. Donderdag: half 12, 12 uur, half 4, Cate chismus. Vrijdag. Quatertemperdag. 12 uur Cate chismus. Zaterdag: Quatertemperdag. 5—8 uur Biechthooren. VOORSCHOTEN. Parochie van den H. Laurentius. Zondag; De H. Missen te half 8 en te 10 uur. Half 2 Catechismus. Te 6 uur Ver gadering van St. Aloysius. Te 7 uur Lof met Meditatie. Woensdag: le H. Mis te 8 uur, de 2e te 9 uur. Op de overige dagen van de week de H. Missen te half 8 en te 8 uur. Vrijdag: na de H. Mis van 8 uur veree ring der Reliquie van het H. Kruis. Vrijdagmiddag na schooltijd komen de kinderen, jongens en meisjes biechten om Zaterdag onder de H. Mis van 8 uur te Communiceeren. VriidA*»«vond te 7 uur Kruisweg en daarna vereering der Reliquie van het H. Kruis. Zaterdag: vóór en na de H. Missen en des middags van 3 uur af gelegenheid om te biechten. Gedurende deze week de Catechismus naar gewoonte. Woensdag, Vrijdag cn Zaterdag jjja Quatertemperd agen. Maandag, Dinsdag en Donderdag mag men vleeschspijzen gebruiken. WARMOND. Parochie van den H. Matthias. Zondag: half 8 vroegmis; 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus; 3 uur Kruisweg, el. ken Zondag in de Vasten; half 7 Lij. densmedita.tiie. Maandag: de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Dinsdag: De H.II. Missen om 7 en 8 uur. Woensdag: Quatertemper. Onder de Hoo-.;. mis feestpreek, 's Avonds 7 uur Lof mei Reliquie-vereering. Gebruik van vleesch en gesmolten vet is niet geoorloofd. H, Matthias, Apostel, Kerkpatroon, gevierd als Zondag uit godvruchtige gewoonte, Donderdag: 8 uur gezongen II. Mis ter eere van het H. Sacrament des Altaars. Vrijdag: Quatertemper. H.II. Missen orn 7 en 8 uur. Gebruik van gesmolten vet is niet geoorloofd. Zaterdag: H.H. Missen om 7 en 8 uur. Quatertemper, gebruik van vleesch en gesmolten vet is niet geoorloofd. Des vooito. tot 10 uur en des nam. van 3-8 uur gelegenheid om te biechten. Zondag: De H.H. Missen om half 8 en 10 uur; half 2 Catechismus; 3 uur Kruis wegoefening; half 7 Lijdensmeditatie. Eiken dag Catechismus deze week, uit genomen Woensdag. WASSENAAR. Parochie van den H. Willibrordus. Zondag de H.II. Missen: gelezen te 7 ec 87a uur; de Hoogmis te 10 uur. Te 2 uyr Catechismus, te 3 uur Vespers. (Laatste Zondag der maand: Kruisweg.) Te 6 uur Congregatie voor de MANNEN; den vol genden Zondag te 5% uur Congregatie voor de VROUWEN. Maandag de H.H. Missen te 8 en 9 uur. Dinsdag de II.H. Missen te 7, 8 en 9 uur, Woensdag de H. Missen als op Dinsdag. Donderdag de H. Missen als op Dinsdag. Vrijdag de H. Missen ails op Dinsdag, 's Avonds te 7 uur Lof met Lijdens- meditatie. Zaterdag de H. Missen als op Dinsdag, 's Avonds te 7 uur Lof ter eere van Maria. Deze week zijn Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen, geboden Vastendagen. ZEVENHOVEN. Parochie van de H. Joannes Geboorte. Zondag: v.m. kw. vóór 7 u. II. Communie, Half 8 u. Vroegmis met onderrichting, 10 u. Hoogmis met Meditatie. N.m. 2 u. Lof met Lied 4-4. Lit. v. a. Heiligen. Maandag: 7 u. H. Communie. 8 u. H. Mis. Half 12 u. Catechismus. Dinsdag: 7 u. H. Communie. 8 u. Gezon gen Rouwmis. Woensdag: Quatertemperdag. 7 u. H, Communie. 8 u. H. Mis. Donderdag: 7 u. II. Communie 8 u. H. Mis. Half 12 u. Catechismus. Vrijdag: Quatertemperdag. 7 u. H. Com munie. 8 uur gezongen H. Mis; relikwie vereering. Half 12 u. Catechismus. Nam. 7 uur Kruisweg met rel ik w i evereering. Zaterdag: Quatertemperdag. 7 uur H, Communie. 8 uur H. Mis. Van 4-6 ec 7 uur Biechthooren. ZOETERMEER. Parochie van den H. Nicolaus. Zondag: H. Missen 7 uur en half 9; hall 11 Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Lof. 7 uur II. Familie. Maandag: II. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Dinsdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 12 uur Catechismus. Woensdag: H. Missen 7 en 8.15 uur.-12 uur Catechismus. Quatertemper. Donderdag: II. Missen 7 uur en 8.15 uur, 12 uur Catechismus. Vrijdag: H. Missen 7 en 8.15 urn*. 12 uur Catechismus. 6.30 uur Kruisweg en Lot Quatertemper. Zaterdag: H. Missen 7 en 8.15 uur. 4 uur Biechthooren. Quatertemper. Voorzien van de laatste H. Sacramen ten Margaretha Smitv. Leeuwen; Hen- drika Sebël—Knippersluis; Jacobus v. d. Heiden. ZOETERWOUDE. Parochie van den H. Joannes Onthoofding. Zondag 773 en 8 uur stille H. Missen; 10 uur plechtige Hoogmis bij gelegen heid van het zilveren jubileum van dei. Z.Eerw. Heer F. C. X. Mosmans, al' Deken en Pastoor van Zoeterwoude. uur namiddag plechtig Lof en Te Deum. Maandag 7 en 8% uur H. Mis; 8 uur Catechismus. Dinsdag 7 uur H. Mis in het Liefdege sticht; 8% uur H. Mjs; 8 uur Catechis mus. Woensdag Quatertemper. 7 en 8% uur H. Mis; 8 uur Catechismus. Feestdag van den H. Matthias. Dag van Devotie. Donderdag 7 uur H. Mis; 8% uur gezon gen H. Mis; 8 uur Catechismus. Vrijdag 7 en 8% uur H. Mis. Na de H. Mis van 8% uur de godvruchtige oefe ning van den Kruisweg. Zaterdag7 en 8% H. Mis. Gelegenheid om te Biechten namiddag van 3—5 en 67 uur. ZOETERWOUDE—LEIDERDORP. Parochie van de H. Maria Onb. Ontvangenis. Zondag: De H.H. Missen om 7.30 en 10 uur. Kwart voor 7 uitreiking der H. Commu nie. 2.15 uur Catechismus. 3 uur Ves per. 6.30 uur Lof en Meditatie. Maandag en volgende dagen der week uit reiking der H. Communie om 7.30 uur, de II. Mis om 8.30 uur. Dinsdag: Half acht Lof en Rozenhoedje- Vrijdag: Half acht Lof en Rozenhoedje. Zaterdag: Half acht Rozenhoedje. Zondag: 2e van de Vasten, begint het uur gebed.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 6