Aanbestedingen. Steuncomité Lelden Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich om steun aan: 48 personen, maakt met -het totaal der vorige week (2880) 2928 perso nen. Tot -6 Februari waren behandeld 2103 aanvragen. In de afgeloopen week kwa men in behandeling 38 aanvragen. Totaal 2141 aanvragen. Afgewezen waren tot 6 Februari 503 aanvragen. In de afgeloopen week 16 aanvragen. Totaal 519 aanvragen. OverplaatsingDe kapitein G. F. Riesz van het 4e regiment infanterie alhier, wordt overgeplaatst bij het lie bataljon van het 15e regiment infanterie. Onderscheiding. Aan den heer C. Blok- ker, adjudant-onderofficier bij het 4e reg. infanterie alhier, zal op 18 Februari a.s. de zilveren gesp worden uitgereikt, wegens dertig jaren militairen dienst. Ned.-lndië. Voor den dienst in Nederl. Indie is bestemd: Mr. J. M. van Walsem alhier, voor rechterlijk ambtenaar. Een groot succes. Door den heer J. P. de Haas voorzitter der Rederijkerskamer „Vondel" Ned. R. K. Volksbond te Leiden is op den wedstrijd te Utrecht gehouden in het gebouw Tivoli den Kampioensprijs be haald met 48 van de 50 punten met de voordracht ,,De ongelukkige Schoolmees ter" van Kees Valkensteijn. HA7ERSW0UDE. R.-K. Tuin- en Landarbeidersvereen. De R.-K. Tuin- en Landarbeidersvereeni- ging BoskoopHazerswoude" hield eene vergadering in Café Wed. C. L. Boers. Deze vergadering was in hoofdzaak be legd om de leden van Hazerswoude de be sluiten der jaarvergadering uiteen te zetten. De voorzitter, de heer P. Bett, leidde de vergadering en opende deze met den Christel, groet en heette den ZeerEerw. heer Pastoor de Groot en alle leden har telijk welkom. Daarna las de heer Cotla de notulen der jaarvergadering; de heer Jac. Kraan las de notulen der vorige huishoudelijke ver gadering, welke in orde werden bevonden. De heer Belt gaf een keurig uitgewerkt verslag der Bondsvergadering van" Haar lem, wat zeer in den smaak viel en oogst te hiervoor een dankbaar applaus. Ver volgens werd behandeld en nader toege licht de prijsvraag, welke gezien de animo h'iervoor interessant belooft te worden. Den leden_wordt een besluit meegedeeld aangaande de H. Mis welke voor ieder lid wordt opgedragen den 2den Zondag na diens overlijden, waaronder alle leden gezamelijk voor hun overleden medelid ter H. Tafel naderen. Dat het Ziekenfonds aan deze vakver,- eeniging verbonden, en waarvoor met het Patroonfeest der Afdeeling „H. Joannes de Dooper" een feestdag in 't Patronaats. gebouw te Boskoop wordt georganiseerd, aller goedkeuring wegdroeg, bewijst zonderheid, dat onze Pastoor zich als Do nateur opgaf. Vervolgens werd besproken het werkloozenfonds, hetwelk de voorzit- al ter noemde iets te zijn voor Hazerswoude, daar het gevaar hier ter plaatse van wer keloos te worden grooter is dan te Bos koop. Bij -de rondvraag kwam ter sprake Propaganda voor de arbeidersorganisatie en werd besloten het zeer actueele Vlug schrift No. 40 der Katholieke Sociale Actie te verspreiden. Na dank gebracht te hebben aan den Zeereerw. heer Pastoor voor diens tegen woordigheid en den leden voer hun op komst sluit de voorzitter met den chrls- telijken groet de vergadering. Ondanks de vele afdeeiingen en het flink ledental, ondanks den veelomvatten- den arbeid" van „Deus Dedit" meenen vele Katholieke arbeiders te Hazerswoude r.og te moeten wachten om zich aan te slui ten bij de vakorganisatie. We zullen ho pen dat het vlugschrift „De/ oorlog en onze Katholieke vereenigingen" rijke vruchten zal afwerpen voor onze afdee ling. NIEUWKOOP. IJsclub. In een zeer geanimeerde ver gadering van de IJsclub werd Vrijdagavond besloten, in afwijking van het bestuursbe sluit, met 21 van de 28 uitgebrachte stem men goedgevonden een bedrag van f 75 af te staan aan het plaatselijk steuncomité, teneinde dit geld uit te geven voor werkver schaffing. NOORD WIJKERHOUT. Inlijving. Op 2 Maart a.s. zal de in lijving plaats hebben van de volgende per sonen, wonende te Noordwijkerhout: P. van Dam, J. de Groot, M. J. Heemskerk, H. van Kampen, J. Korst, J. van der Slot en G. A. Verdegaal, welke behooren bij het 2e reg. vest.-art. Zij moeten zich be geven naar Amsterdam. ROELOFARENDSVEEN. uHet stalen Ros." Vrijdagavond hield de Wielrijdersvereniging „Het stalen Ros" in haar clublokaal Café Wagenaar naar jaarvergadering. Na opening en welkomstgroet van den voorzitter, den heer J. van Beek deed de secretaris de heer Jac. Verhaar voorle zing der notulen van de vorige vergade- fmg die onveranderll werden goedge keurd, daarna deed hij voorlezing van het jaarverslag. De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer M. Verdel gaf als resultaat dat er ruim f44 dn kas is. De commissie belast met het nazien der oeken en vaststelling der kas wordt: voor nunne werkzaamheden dank gebracht «oor den voorzitter. Wegens periodieke 'eding moet er verkiezing plaats heb- e.n van €en penningmeester en een com- •1 ltS?an9' ^tslag der stemming was M f?eide functi°narissen, zijnde de heeren verdel en W. v. d. Meer als zoodanig erden herkozen. Bij de rondvraag geeft ka ^ac- Verhaar in overweging uit de irfpii dei Ver eeniging f 5 beschikbaar te en voor de Tuindeirspajtroonsvecreeni- *"*<5 iide Hanze", bij welke vereeniging het plan voor ligt, de tuinde rslandwer- mannen door arbeidskrachten te helpen in de bebouwing van hun land, voor welk doel naar de meening van den voor steller ook geldelijke bijdragen worden aangenomen. Dit christelijk sociaal denkbeeld, het welk warme hulde verdient, wordt door den hees* Vergeer ondersteund en met al- gemeene stemmen aangenomen. Alsnu deelt de voorzitter, de heer J. v. Beek mede, dat hij ontslag wenscht te nemen, en zal derhalve in een volgende vergadering tot de keuze van een nieu wen voorzitter worden overgegaan. Nadat aldus de belangen der vereeni ging zijn behartigd, wordt de vergadering gesloten en gaan de leden zich verpoozen met prijsjassen, waarbij fraaie kunstvoor werpen te winnen zijn. Het was een gezellig samenzijn en allen keerden daarna aangenaam gestemd huis waarts. VOORHOUT. Uitvoering. Donderdag- en Vrijdag avond 11 en 12 Februari gaf de Too n eel- ver. „Eensgezindheid", onderafd. v. d. Ned. R. K. Volksbond, afd. Voorhout, twee uit voeringen. De eerste voor de leden en do nateurs van dien Volksbond, de tweede voor het publiek. Beide avonden werd on berispelijk voor het voetlicht gebracht „De Onschuldig Veroordeelde", diep aangrij pend drama in 6 bedrijven. Alle rollen werden meesterlijk gespeeld, maar vooral moet een woord van hulde gebracht wor den aan Jan Renoe en zijn zoon Adriaan. Deze personen voerden hunne zeer zware rollen onberispelijk op. Na de pauze werd opgevoerd „De Wraak van den Panlapper", kluchtspel in 2 be drijven. Onophoudelijk werden de lach spieren in beweging gebracht. WARMOND. Schietwedstrijd. In een vorig num mer berichten wij de uitslag van de schietwedstrijden wat betreft de 1ste ploeg. De 2de ploeg was uitgevallen. Deze uitslag volgt hier: 2de Ploeg. 1ste Vogel. S. Duivenvoorde, Noordwijkerhout, vleugel, J. van Schoten, Noordwijkerhout, vleugel; J. Zoetendaal, Noordwijk, romp- vlag; J. J. Leenen, Warmond, staart; N. Kors, Noordwijkerhout, kop. 2de Vogel: W. Duivenvoorde, Noord wijkerhout, vlag; J. Nulkens, Noordwij kerhout, -kop-vleugel; A. Brama, Noord wijkerhout, staart; C. v. d. Zoet, Noord wijkerhout, romp. 3de Vogel: J. de Bruijn, Haarlemmer meer, vlag; P. Meijer, Noordwijkerhout, vleugel; P. Kors, Noordwijkearhout, staart; J. Nulkens, v.n. kop-vleugel; F. v. d. Berg, Noordwijk, romp. 4de Vogel: R. Koster, v.n. vlag; P. Goe- mans, Noordwijkerhout, staart; J. Dui venvoorde, v.n., romp; F. v. d. Berg, v.n., kop én vleugel. Auto-ongeluk. Een dochtertje van D. B. in het Oosteinde alhier, is gasteren óp den. Sassenheimer straatweg door een automobiel overreden. In hoogst ernstigeri toestand is zij naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden overgebracht. ZOETERWOUDE. Voor de Belgische Vluchtelingen. De uitvoering 1.1. Vrijdag ten bate der Bel gische Vluchtelingen gehouden in het café van den heer L. Dolle is uitnemend geslaagd. De heereh Hellmann en Van Leeuwen hebben hun beste beentje voor gezet en het publiek een uiterst aange- namen avond bereid. Ook de pianist, de heer G. Plu, heeft kranig werk ge- praesteerd. De opkomst was zeer talrijk. De heer F. Trel dankte de aanwezigen en richtte speciaal tot den burgemeester een woord van oprechten dank. Uitvoering. Donderdag en Zondag avond heeft de tooneelvereeniging van het St. Aloysius patronaat wederom haar vastenavond-uitvoeringen gegeven en het mag gezegd worden, op verdienstelijke en lofwaardige wijze. Het eerste stuk „Teruggevonden" werd uitstekend weergegeven; allen vervulden hun rol naar behooren, sommigen zelfs on verbeterlijk, wat dan ook wel van ernstige studie getuigt. De Kinderhulde die er in voorkwam werd alleraardigst weergege ven; de kleintjes zongen heel lief hun feest liedje ter eere van den burgemeester op zijn vijf en twintig jarig feest. De burge meester nam deze aardige hulde hulde in dank aan; onthaalde de kleintjes verder op eene versnapering. De heeren muzikanten (van den R. K. Volksbond uit Leiden) hebben er ook het hunne toe bijgedragen om de uitvoering zoo luisterrijk mogelijk te doen slagen. Een fraai tableau onder schitterende ver lichting van béngaalsch vuur besloot het stuk. Daarna kregen wij „Fotograaf en Tele fonist", een blijspel, dat allen in vroolijke stemming bracht. Een daverend applaus beloonde de spelers. Drie jolige liedjes van Abcoude werden zeer goed gezongen en vielen erg in den geest van 't publiek. Tot Slot nog een spektakel-scène „Terug van het carnaval", wat niet minder voldeed. Ons verslag zou niet volledig zijn als wp niet melding maakten van degenen die* „achter de schermen" op waarlijk niet ge ringe wijze het hunne hebben bijgedragen tot welslagen van deze uitvoeringen, m. n. den regisseur J. B. v. Leeuwen en den grimmeur K. O. G. Staats van Leiden. Voor de Belgische vluchtelingen te Zoeterwoude. Ontvangen te Zoeterwoude van N. N. f 5; van N. N. 50 pond meel. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. 8.30 uur. Bondsge- bouw. Apologetische Gursus. WOENSDAG. Leiden. 9.15 uur. Verga- dej-ing Hande-ls- en Kantoor bedienden. St. Jozephgeaellen- vereeniging. ZONDAG. Leiden. 12.30 uur. Onder steuningsfonds. Bondsgebouw. LEIDEN. De commissie van beheer over Endegeest en Rhyngeest heeft hedenmorgen ten raadhuize alhier aanbesteed: De levering van 500 H.L. aardappelen, waarvan 200 H.L. aardappelen le kwaliteit en van 300 H.L. 2de kwaliteit (stamppot aardappelen) voor het tijdvak van 1 Maart 1915 tot 1 Juni 1915. De H.L. berekend 70 K.G. Aantal inschrijvingen 3. Th. J. B. Haan, Leiden, le kwaliteit 6V2 ct. per K.G. f4.55 per H.L. 2e kwaliteit öVs ct. per K.Gt f3.85 per H.L. Johannes Kor- pershoek, Leiden, 100 H.L. 2e soort f3.60 per H.L., liefst in Maart en in eens te leveren. Paulus Peerenboom, Leiden, le kwaliteit f4.56 per H.L. 2e kwaliteit f3.56 per H.L. De gunning zal later worden bekend ge maakt. RECHTZAKEN. Kantongerecht te LEIDEN. Op de lijst staan 66 openbare en 17 niet- openbare zaken. Waarnemend griffier Mr. B. H. Vos. Heden stonden terecht B. H. J. v. L., te L e i d e n, beklaagd dat hij op 31 Dec. 1914 vier jongens in de bak kerij heeft laten werken '8 avonds na zes uur. Get. Buis zegt, dat hij dien avond bezig was met paleisbanket. Het was dien dag druk, het werk moest af. Hij was even naar boven, toen hij gewaarschuwd werd, dat de politie er was. Het was over zes. Ge tuige is toen in de fondantkast gekropen op last van den patroon. De rechercheur Verkuylen heeft hem daar aangetroffen. Lenoble, oud 15 j. zegt niet meer in dienst te zijn. Wel was hij op 31 Dec. bezig met dribbelen van chocolade. Hij is echter pre cies om 6 uur weggegaan. Op een vraag van den kantonrechter, hoe hij dat weet antwoordt getuige, dat toen hij de bakkerij verliet het 6 uur op de electrische klok bij de Plantage was. De kantonrechter zegt, dat die klokken niet te vertrouwen zijn. Burgerjon oud 15 jaar, zegt dien avond bezig te zijn geweest in den „offiese" met suikerwerk. Het was dien avond half 7 ge worden omdat he^ op Oudejaarsavond zoo druk was. Hij is gewaarschuwd door den patroon toen de politie kwam en is toen op het dak gekropen. Get. Winterkamp bevestigt een en ander. Er wordt nog wel eens meer over gewerkt als het druk is. Eisch 4 geldboeten van f 10 subs. 4 m. 2 d. De vorige beklaagde stond nog terecht dat hij geen aanteekening had gehouden op de arbeidslijst, van een jongen in de fabriek. Eisch f 3 of 1 d. E. G., weduwp N. v. d. V. te Voor schoten, staat terecht,, dat zij varkens heeft laten loopen op het land van Wölfif haar buurman.Bekl. zegt, dat zij hooit een waarschuwing; hééft gehad van Wolff dat rij huiverig van dieri man is, omdat hij valsch is hij heeft gezegd de varkens te zullen vergeven; verder zegt beklaagde, dat een sloot beide boerderijen scheidt. De kantonrechter geeft haar den raad prikkeldraadversperring aan te brengeh. Beklaagde doet een omstandig verhaal over de verhouding tusschen haar en haar buurman. Haar dochter is met zijn zoon getrouwd. Wolff is daar ook de schuld van, hij heeft het huwelijk in elkaar gepracti- seerd, zij kan er nu iedere week zooveel bijleggen. Getuige Wolf zegt veel last van de var kens te hebben. Hij heeft beklaagde her haaldelijk gewaarschuwd, is bij den bur gemeester geweest en heeft gevraagd of hij iets op den grond mocht strooien. De waarnemende burgemeester heeft gezegd van ja. Hij is is tegen het huwelijk ge weest. Zijn buurvrouw had de varkens ge makkelijk af kunnen houden. Er werd niets tegen gedaan, de varkens hadden reeds een weggetje in de sloot gemaakt en kwamen herhaaldelijk over en vraten zijn gras op. Als getuige wordt nog gehoord de knecht van Wolff, die een en ander be vestigt. Wij krijgen nu eenige familietafe reeltjes te hooren, waarna de ambtenaar twee geldboeten van f 2 subs. 2 d. eischt. P. v. Sch., beklaagd te Noordwijkerhout op de Schippersloot na repetitie van de tooneelclub zevenklappers te hebben afge stoken op drie M. afstand van een hooi berg. Bekl. bekent maar pleit verzachtende omstandigheden. Eisch f 4 of 4 d. E. M. D., wed. F, beklaagd dat zij op 11 Jan. na het bepaalde uur een persoon in heer café te L e id e n heeft toegelaten. Beklaagde zegt, dat die persoon is binnen gekomen tegen het sluitingsuur, dat zij hem verzocht heeft het café te verlaten. Die persoon wilde niet heen gaan. Zij heeft toen de deur opengezet, zij was alleen in huis en kon daarom niet de politie waar schuwen. Toen de deur openstond is de politie binnengekomen. Eisch f 2 of 1 d. De ambtenaar bij het O. M. eischte nog vrijspraak tegen J. C. v. d. H., te V o o r- -schoten, beklaagd dat hij een uit nood geslacht kalf heeft laten vervoeren zonder aangifte gedaan te hebben. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: J. deJ. schipper te Leiden, wegens verboden uitvoer van steenkolen uit de stelling van Amsterdam tot f5, boete. J. P. T. en W. de J. te Leiden, wegens overtreding van de hondenbelasting' de eerste tot f 12, boete of 2 dagen de tweede tot f6, boete of 1 dag hechtenis. A. II. de M., werkman te A arl and erve en, wegens ver nieling tot 10 dagen gevangenisstraf. C. J. N. werkman te N o 0 r d w ij k, wegens wederspan- nigheid, tot f10 boete of 10 dagen hechtenis. A. K., werkman te Leiden, wegens vernieling tot f6 boete of 6 dagen hechtenis. J. T. de M., minderjarige te L e i d e n, werd wegens diefstal van een zinkenbuis, eveneend ter beschikking van de regeering gesteld zonder toepassing van eenige straf. Vrijgesproken werden de minderjarige J. P., te Leiden die terecht stond wegens vernieling en diefstal van een rywiel en J. J. B., werkman te Noordwijk, die terecht stond wegens wederspannigheid! De Bleeker-Wonderdokter. De kantonrechter te Leiden veroordeelde heden P. H. Hagenaar, bleeker te Leiden, tot vier geldboeten van f 3 sub. 4 maal 1 dag, wegens het zonder noodzaak uitoefenen der geneeskunde. De ambtenaar bij bet O. M. had 4 geld boeten van f 25 sub. 4 maal 5 dagen geëischt. Loiisico. Naar wij vernemen, zijn de pleidooien in zake de conversie der polissen van Lo iisico, welke eerst bepaald waren op den 19den Maart a.s. thajns door de rechtbank te 's-Gravenhage gesteld op den 2en Maart a.s., des morgens 10 uur. SPORT. Voetbal. Ondanks regen en wind zijn gisteren toch nog eenige wedstrijden doorgegaan. De wedstrijd QuickSparta te Den Haag had nog een 500 menschen getrokken. Sparta was en bleef de meerdere en be haalde na een spannenden wedstrijd met 51 de overwinning. D. F. C. verloor dit seizoen voor de eerste maal op eigen ter rein en wel van V. O. C. met 02. In afd. D. had slechts een wedstrijd plaats. V. U. C verloor op eigen terrein van H. V. V. II met 12. In hest Oosten wist U. D. gelijk te spelen tegen Vitesse (2-*€) De kansen van Quick (N.) zouden hierdoor gestegen zijn. Voetbal is echter een eigenaardig spel... Quick verloor op eigen terrein van van Go-Ahead met 01 hoewel de Nijme- genaars den geheelen wedstrijd sterker waren. De storm sprak een woordje mede. Robur et Velocitas won ten slotte met 10 van Be Quick. Voetballen op Zondag. In de gehouden raadsvergadering van den gemeenteraad te Nijmegen was aan de orde een adres van het bestuur der K. S. A. inzake het verbod van voetbalspel des Zondags vóór 12 uur en het door de raadsleden De Rooij, De Haan en Van Cranenburgh ingediende voorstel om in verband hiermede de politieverordening te wijeigen. De heer Van Cranenburgh verdedigde in een uitvoerige rede dit voorstel en wees er in het bijzonder op dat tot taak der overheid behoort de godsdienstviering op Zondag te bevorderen, dat geen wettelijke beziwaren daartegen bestaan, omdat de sportbeoefeningen des Zondagsvoormiddags zulke afmetingen hebben aangenomen, dat ze de plichtmatige uitoefening der gods dienstplichten in den weg staan. De heeren Alberts en Bonté bepleitten uitbreiding van het verbod tot 12 uur ,'s middags. Het -voorstel werd bestreden door den heer Backer (lib.), die meende dat zoolang geen Engelsche Zaterdag is ingesteld een dergelijk verbod practisch geen invloed heeft en door de heeren Van Scherpenberg (lib:) die practische bezwaren ontwikkelde en Van Bijlert (lib.), die zich geheel en al plaatste op het standpunt van scheiding tusschen Kerk en Staat. Na eenige discussie werd het voorstel met het door de heeren Alberts en Bonté ingediende amendement aangenomen met 20 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Munk (lib.), Van Bijlert (lib-), G. Jansen (Kath.), Backer (lib.) en Scherpenberg (lib.) Korfbal. Op het Schuttersveld te Rotterdam is de wedstrijd Velox—Fluks gespeeld. De Lei- denaars wonnen gemakkelijk met 6—1. Velox is nu wel aangewezen om de degra datiewedstrijden te spelen. Het terrein van Vitesse (L.) was afgekeurd. De 24-uurs-wedstrijd voor Motor wielrijders. Te ongeveer 4 uur startten Zaterdag namiddag van de Boschhrug te 's-Graven- hage een 54-tal van de 68 ingeschreven motorwielrijders in den 24-uurs-wedstrijd, uitgeschreven door het V. M. M. C. tVrij- willig Militair Motorrijderskorps). Telkens om de halve minuut vertrokken, op een sein van den leider^an den wedstrijd, den len luit. Rob. R. toe Laer, vier deelne mers. De tocht ging van Den Haag over Rotterdam, Dordrecht, Breda, Tilburg, Den Bosch, Grave, Nijmegen, Arnhem, Apeldoorn, Deventer, Zwolle, Meppel, Steenwijk, door Gaasterland, naar Sta voren, per pont over de Zuiderzee, en dan van Enkhudzen, via Hoorn, Alkmaar, Be verwijk, Haarlem weder niar Den Haag ■terug. Den geheelen middag had het hevig ge regend, doch op het oogenblik van vei trek was het althans droog, hoewel drijvende wolken den deelnemers niet veel goeds voorspelden. De amateur-wereldkampioen, langen af stand, Blekemolen, 6tartte te gelijkertijd perfiets. Hij zou trachten met behulp van motorwielrijders als gangmakers, den zelfden tocht te volbrengen. Een, het slechte weder in aanmerking genomen vrij talrijk aantal toeschouwers woonde het vertrek bij. De bereden politie trachtte den weg voor de deelnemers vrij te houden. Na de controle aan den Moerdijk gingen 49 rijders het nachtelijk Noord-Brabant in. De wegen waren meer dan slecht, zoodat slechts 39 deelnemers uit Tilburg vertrok ken naar Mook. 's Nachts om half 3 waren te Apeldoorn nog slechts 36 deelnemers te controleeren; 3 daarvan hadden, naar men mededeelde, een gratis bad' in overstroomde waarden van de Maas genogien, echter zonder per soonlijke ongelukken. Overal was, zelfs 's nachts, bij iedere controle veel publiek aanwezig. Bleke molen, die op „Hima" binnen den slui tingstijd elke cnotrole passeerde, was een voudig bewonderenswaardig. Na Apeldoorn en Zwolle togen ze het hooge Noorden in. Het. traject Wolvega LemmerStavoren was vooral slecht. Ge lukkig bleef het weer goed, de zon was om 6.45 prachtig opgegaan. Doch eenmaal te Stavoren begon het te regenen. 31 Deel nemers werden aldaar gecontroleerd, waaronder ook weer Blekemolen. Om elf uur vertrokken ze met de pont van Stavoren. Na een gezellige zeerreds vonden ze Enkhuizen hun Hollandsche sportvrienden, wparvan verscheidene» hen naar Den Haag begeleidden. Toen ze daar in den steeds neervallenden regen aan de Boschbrug aankwamen waren nog 28 deelnemers van de 53 aanwezig. Een diner in „Centraal" heeft dezen rit besloten. Een telegram van hulde werd- aan H. M. de Koningin verzonden door de leden van 's corps en zijn gasten. Van de 54 deelnemers aan den 24 uur- rit voor motorrijders hebben 24 het eind doel bereikt. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Eva Maria, d. v. P. de Wolf en R. Timmer. Pieter, z. v. P. Mioch en H. C. Crama. Cornelis Hen drik, z. van C. II. van Venetiën en C. S:. Moraal. Joseph z. v. W. F. Hanno en C. de Meij. Johannes Wilhelmus' Christiaan, z. G. Riebroek en M. van dei; Steen. Isaac z. v. I. van der Reyde^ en J. W. L. Trouwee. Philippina He lena dr. v. H. Muller en W. P. van der Moolen. Jacoba, d. van S. Jansen en A. Ouwerkerk. Machiel, z. J. P. Sie- rat en J. Smit. Anna Frederika, d. v. C. W. Driessen en J. F. Rietbergen. Gerretje, d. v. Schutte en T. Eveleens. Johannes z. v. A. Teljeur en E. de Visser. Ondertrouwd: H. Breijer jm. 27 j, W. C. Brakhoven jd. 24 j. R. S. Koek koek jm. 31 j. C. S. van der Blom 32 j. S. Zondervan jm. 26 j. G. J. Brussee jd. 21 j. J. P. Velberg jm. 20 j. C. Jurgens jd. 27 j. P. van der Reyden jm. 25 j. J., C. de Ilingst jd. 22 j A. Kroesemeijer jm. 22 j. J. Rietkerken jd. 22 j. D. W. C. Kool jm. 32 j. II. J. Pieroew jd. 29 j. Overleden: A. Spaapen, d. 1 j. II. M. van der Krogt, geb. Langezaal. 41 j. M. M. Rietvink, wed. W. Devilee 80 j. C. J. van Rosse ongeh. v. 21 j. R. de Houwer d. 17 j. L. J. v. d. Krogt z. 4. J. Haasnoot ongeh. v. 49 j. ALPHEN. Geboren: D. v. Westdorp en Schrijer Z. van Stapper en Spruit D. v. v. d. Werff en Versteeg,. Z. van Santvoort en v. d. Wetering, z. van v. Arkel en van Iperen, D. van Bouwman en Achterberg. Getrouwd: J. D. v. d. Akker met W. van Zwieten. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Adolf Ch., z. van H. J. Smits en H. Scheeper. Jan, z. van W. van Rheenen en C. Eigenbrood. Cor nelis, z. van J. Duivenvoorde en J. v. d. Berg. Overleden: C. van den Burg, 40 j. P. Meeuwenoord 1 dag. F. Meeuwen oord 2 dagen. C. van Doorn, 60 j., wed. C. Leeflang. WOERDEN. Geboren: Josepliina Elisabeth d. v., F. Boddin en P. v. d. Ven. Gerardus Pieter z. v. J. Pels en A. Hamoen Cor nelia, d. v. L. Hoogendoorn en D. Blonk Anthonie, z. v. L. Blok en J. van Zijll Langhout. Overleden: J. Timmerman 82 j., geh. met C. van Straaten. Laatste berichten. De Duitsche verklaring. Hedenochtend had in liet Departement van Buitenlandsche Zaken een langdurige con ferentie plaats, tusschen de Ministers van Buitenlandsche Zaken en van Marine, met vertegenwoordigers van groote Nederlandsche Stoomvaartlijnen, Reedcrijcn cn Handels kantoren. O. m. was er bij tegenwoordig een lid der Directie van de Holland-Amerikalijn en de heer van Aalst, President van dc Ncdcrland- sche Handels-Maatschappij. Een Belgische minister. In hotel Paulez te 's Gravcnhage heeft gisteren zijn intrek genomen de Belgische minister voor wetenschappen en Kunsten Prosper Poullet. Zijn reis heeft ten doel een bezoek te brengen aan de inrichtingen ten behoeve van de Belgische vluchtelingen hier te lande, opgericht teneinde zich met hen in verbinding te stellen'. Marktberichten. AMSTERDAM, 15 Februari. Vee. Aange voerd 442 vette koeien, le qual. f0,88 a f 0,92, 2e qual. 0,82 ;l 0,84, 3o qual. 0,7ü a 0,78 per Kilo, graskalveren f(), 140 nuchtere kalveren f12 a 16, 33 schapen f 22, a 34,lammeren, 0, 960 vette varkens, Hollandsche le qual. 84 a 86 c\, idem 2c en 3e qual. 82 a 84 c., Overzeescho cn Gelder- sche le qual. a c., idem 2e en 3e qual. a c. Franscho a c. per kilo. 140 Melk- en kalf koeien f200 a 340. ROTTERDAM, 14 Febr. Vee. Aanvoer 407 runderen, 166 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 236 schapen, 0 bok, 1854 varkens. Prijzen peri/2 K.G.Koeien en ossen 34-40- 48 et., vette kalveren 505560 ct., export id. 5055 ct., schapen 28—40 ct., lammeren 0000 ct., varkens 45-46-47, lichte export 2930. Varkens van 100 kg. Graanmarkt. Tarwe flG1/^ a 17,50 Gerst f 13,9014,10 f.winter- en zomer- gerst fhaver f14,5014,75 per 100 K.G. Bruine boonen per H.L. 13, 15,Mixed-taais f233; La Plata stoomend. Vette koeien en ossen met tamelijken aanvoer. De omzet ging bevredigend. De afwijkende soorten konden goed verkocht worden. Vette kalveren met tamelijken aanvoer, omzet bevredigend, prijzen gelijk aan vorige week. Schapen met kleinen aanvoer, vlugge omzet en behoorlijke prij zen. Varkens met ongekend grooten aan voer. De omzet ging aanvankelijk redelijk, maar door den aanhoudenden aanvoer werd niet zoo goed verkocht. De prijzen waren zeer hoog. Voor Duitschland werd zeer goed gekocht, voor Londen iets beter dan vorige week.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3