Zijn buitengewone aanleg voor de ge schiedkunde kwam echter eerst tot hare volle expansie, toen hij zich eenige jaren later te Rome vestigde om daar de oprich ting voor te bereiden van het Nederlandsch Historisch Instituut, waarvan hij de eerste directeur werd. Hier stelde hij samen de „Archivalia in Italië" en vond daarbij nog gelegenheid om talrijke belangrijke bijdra gen te leveren aan verschillende Nederland- sche en buitenlandsche historische en an dere tijdschriften, zooals ,,de Katholiek", waarvan hij mederedacteur was, ,,de Haar- lemsche Bijdragen", „Het archief voor de geschiedenis van het Aartsbisdom Utrecht", „Blok's Bijdrage voor de Vaderlandsche geschiedenis", de „Revue de l'Histoire Ec- clésiastique", het „Römische Quartalschrift" enz., enz. Bekend zijn ook zijn Guide aux archives du Vatican" en zijn polemiek ,,der Niederlandische Anspruch auf die Deutsche Nationalstiftung Santa Maria dell' anima in Rom". De Leuvensche Universiteit, die hem reeds vroeger een professoraat had aangeboden, waarvoor hij evenVel be dankte, benoemde hem later tot eere-doctor. Zijn in Nederland aangevangen journa listieke werkzaamheden .zette hij ook in Ro me voort, eerst als Romeinsch correspon dent van het „Centrum" en later onder het pseudoniem „Romanus" als briefschrijver van de „Tijd". Nog dient te worden vermeld, dat Mgr. Brom ijverig deel gehad heeft in de oprich ting der afdeeling Nederland van de Orde der Maltezer Ridders. Rij gelegenheid van zijn 25-jarig priester feest werd Mgr. Brom door H. M. de Ko ningin benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, terwijl hij noo- slechts enkele weken geleden door Z. H'% den Paus tot geheim Kamerheer werd ver heven. Uit Stad en Omgeving. Volkszangavond. Wie 't onlangs verschenen artikel over Volkszang heeft gelezen, voelde in zich zonder twijfel een sterke begeerte naar zoo'n avond. Welnu de avond is er. A. s. Donderdag le half acht in de zaal van Zo- merzorg. Daar zullen heerlijke liederen ten ge- hoore worden gebracht. Daar zullen de aanwezigen in de gelegenheid gesteld wor den om zelf liederen te zingen. Een ge woon gehoor, oen gewone stem is voldoen de. Binnen 10 minuten leert gij naar eisch .tot uw groote voldoening een schoon lied zingen. In dén regel is het verrassend hoé «en samengestroomde menigte binnen een kwartier wordt omgeschapen in een mach tig koor, dat naar behooren een vroolijk lied in lustige rythmus weet te zingen. Die dus,'t maar eenigszins kan uitbreken ver- zuime niet zulk een zeldzame gelegenheid waar te nemen, 't Is een openbaring voor eens en voor altijd. De meeste menschen zijn zangers zonder dat .zij er-bewust van Zijn., Profiteeren. we van die- ons nog on bewuste gave, tot verhooging van onze le vensvreugde. Bovendien zal een zwerm van leeuwerikken over de vergadering worden losgelaten, en ieder bemachtige een exemplaar, om deze keus van 100 volksliederen voor een klein prijsje steeds bij zich te hebben. De ondervinding leert, dat wie op zoo'n avond verschijnt, weer heengaat als apostel van de vreugde en den waren volkszang. Leve het lied. Leve het volk dat zijn lie deren liefheeft en zingt. (Men vergelijke advertentie). Pastoor CHARLES DE MEULDER. Voorzitter v. h. Hoofdbest. der R. K. Ver. voor Volkszang. Herdenking 340e stichtingsdag Leidsche Universiteit. De 340e Stichtingsdag der Leidsche Uni versiteit werd heden op plechtiige wijze herdacht. In verband met den ernst der lijden was van een feestelijke herdenking in den ruimeren zin genomen ditmaal zoo-, wel van de zijde der hoogleeraren als die der studenten afstand gedaan. Het Groot-auditorium, wegens bouwval- ligen toestand sedert enkele jaren buiten gebruik gesteld, werd na een kostbare Restauratie heden voor de eerste maal weder in gebruik genomen. De rector-magnificus Prof. Dr. J. M. Janse, hoogleeraar in de botanie, besteeg te 2 uren 's namiddags het spreekgestoelte en hield een rede over: Een physiologische v e r g e- lijking tusschen plant en dier. Nadat Z. H. Gel. enkele waardeerende woorden gewijd had aan de herstelling van de Aula, welke het hem aangenaam is in haar nieuw kleed in te wijden, ging spr. over tot het onderwerp zijner rede. Zonderling weer. Terwijl wij hier den winter doorsukkelen niet regen en storm afgewisseld door nu en dan eens wat zonneschijn, sneeuwt en vriest liet in het noórden van ons land er «ïstig op los. Gisteren was het hier een triestige dag door een vervelende motre- egn, in het Noorden echter vol op winter- west. Toen daar gisterenmorgen de men- °hen ontwaakten lag de sneeuw er dik op ae straten, jtoodat de menschen van buiten met de arreslede ter kerke gingen. In Zwol- 7n a d®sneeuw ™o dik, dat den geheelen zondag het tramverkeer stop gezet moest worden, en op slooten en ondergeloopen iand was de jeugd druk aan het schaatsen- WeJ ^Pisch een dergelijk verschil in een klein landje als het onze. Naar België. v Mevr Ivellenaers en Mevr. de la Faille i Antwerpen zijn hedenmorgen vanwege net R. K. Huisvestingscomité wederom naar e gië vertrokken, waar zij een bezoek zul len brengen aan de geteisterde streken rond JJuffel en Leuven. Ook zullen zij een bezoek brengen aan cardinaal Mercier. Het R. K. Huisvestigingscomité mocht de- *®r dagen door bemiddeling van een hoog geplaatst Engelschman te Philadelphia een een gift van 750 gulden ontvangen. Bak- en Braadproeven met Delftsche Slaolie en Delfiavet. De Graanbeurs wordt deze week g bruikt voor kookproeven met Delftsche Slaolie en Delfiavet. Daar wordt gebak ken en gebraden, dat het een lust is om te zien. Het geschiedt om aan huismoe ders en dienstboden meer bekendheid te geven van de vele doeleinden waartoe genoemde olie en vet gebruikt kunnen worden. Alles is keurig verzorgd, de vertegen woordiger der fabriek is iemand, die uih stekend met dames weet om te gaan, ter wijl de kok alles zoo heerlijk weet toe te bereiden, dat men gaarne zijn gast zou willen zijn. Wij zagen hoe de Delftsche olie en het Delfiavet zich uitstekend le enen voor een veelvuldig gebruik in de keuken. Trou wens hier zijn vele huismoeders al ceni- gen tijd van overtuigd, maar er zijn er altijd nog veel, die het niet kunnen ge- looven, dat slaolie te gebruiken is in plaats van vet of boter. Vooral bij het visch en oliebollen bakken is deze olie een ware uitkomst te noemen, daar men hierbij niet die overal doordringende baklucht ruikt. Wij raden daarom ieder aan de thans geboden gelegenheid, om iets op keuken- gebied te leeren, niet ongebruikt te laten voorbijgaan. Familie-Bioscoop. De Directie der Familie-Bioscoop heeft deze week een zeer gelukkige keuze gedaan uit haar film voorraad. Behalve eenige komische films en natuur opnamen, zagen wij een van Charles Dickens meesterwerken op het doek, Samuel Pickwick's avonturen en na de pauze het zoo actueele nummer Oorlogsgruwelen. Goede explicatie verduidelijkte de beelden, waarbij toepasselijke muziek werd ten gehoore gebracht. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich om steun aan50 personen, maakt met het totaal der vorige week ad. 2830 een totaal van 2880 Tot 30 Januari j.l. waren behandeld2049 aanvragen in de afgeloopen week kwamen opnieuw in be handeling 54 Totaal 2103 Afgewezen waren tot 30 Jan. j.l Afgewezen in de afgeloopen week Totaal afgewezen. 603 4de Reg. Inf. De res-2de luit. mr. P. R. Blok van het 4de regiment infanterie, i§ tijdelijk geplaatst bij het depot der brigade grenadiers1 en jagers en werkzaam gesteld bij' den. krijgsraad in het eerste militaire arrondissement. Bij Kon. besluit van 5 dezer zijn benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot tijdelijk militair tandarts; de milicien-sergeant J. P. A. Brand, van het 4de reg.infanterie; de milicien-korpo raal J. van der Heide van het 4de reg. inf. KATWIJK. De kapitein J. van Kaathoven van het 15de Reg.-Infanterie wordt op 10 Febr. a.s. verplaatst naar Kampen, alwaar bij het Instructie Bataljon de opleiding van vo lontairs tot kader wordt hervat. VOORHOUT. H. M. de Koningin In onze gemeente. Zaterdagmorgen vertoefde H. M. de Konin gin ongeveer een half uur in deze gemeente Om twaalf uur arriveerde H. M. per auto aan het buurtschap 't Soldaatje (hoek Schravêndamsche en Voorhouterweg). Tot het gevolg van H. M. behoorde Freule Sloet van Marxveld, hofdame, Baron J. H. Taets van Amerongen, kamerheer, Jhr. Quarles van Uffort, ordonnans-officier en Jhr. Van Geen, particulier secretaris van H. M. Nadat de daar aanwezige troepen in de richting Sassenheim en gedeeltelijk in de richting Voorhout voor H. M. hadden gede fileerd vertrok het hooge gezelschap weder in dezelfde richting van waar zij gekomen waren. Een groot aantal toegestroomde nieuwsgierigen juichten H. M. luide toe. WARMOND. C-dur. Het nieuwe zanggezelschap is „C-dur" genoemd, en de heer Piet Zwet sloot zal voorloopig als directeur optre den. Het ligt niet in de bedoeling een ver- eeniging op te richten, d.w.z. contribuee- rende leden enz. aan te werven, maar 't blijft een „gezelschap", bestaande uit liefhebbers(sters) van zangkunst. Het belooft iets fijns te worden, want alleen zij, die degelijke muziekkennis be zitten en zich kunnen verheugen over een zeer goede stem, zijn tot deelname uitge- noodigd. Gemeenteraad. Woensdag a.s. 's mor gens om 10 uur vergadert de raad dezer ge meente. ZOETERWOUDE. Mond- en Klauwzeer. Weer is een ge val van mond- en klauwzeer geconstateerd, nu op het Watertje bij den landbouwer v. d. P. Hedennacht zal ook dezen veestapel worden afgemaakt. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leiden. Recollectie voor de Oud Retraitanten. DINSDAG. Leiden. St. Jozefzaal, 8 u. Liturgische cursus van den R.-K. Vouwenbond. WOENSDAG. Leiden. 9 uur. In den Vergulden Turk. Debating club der Hanze: „Moderne Wereldbeschouwing". Inleider de heer J. Huisman. Land en Tuinbouw. Bloembollencultuur. De Algemeeno Vereeniging voor Bloem bollencultuur heeft benoemd tot leden der jury voor de beoordeeling der hyacinthen inzendingen op de Spring Bull Show der Royal Horticultural Society te Londen op 9 en 10 Maart a.e. de heeren C. J. L. van der Meer te Noord wijk, A. Guldemond en J. M. Veldhuyzen van Zanten, beiden te Lisse. SPORT. Voetbal. In de eerste klas van het Westen had den gisteren drie wedstrijden plaats. Na een vinnigen strijd wist V. V. V. te Utrecht Hercules op eigen terrein met 2—1 te kloppen. H. F. C. slo-eg Quick te Haarleni met sprekende cijfers (51), terwijl V.O.C. uit haar slof schoot en H. B. S. op eigen terrein met eventjes 62 klopte. In klasse D kon Sportman (Lei den) het niet verder brengen tegen D. V. V. dan een gelijk spel (11). H. V. V. II klopte Concordia met 30, terwijl H. V. C. op eigen terrein van H. B. S. II verloor met 24. In het Oosten moest Quick (N.) zich te gen Tubantia tevreden stellen met een gelijk spel (11), waardoor de kansen op het kampioenschap verminderd zijn. Vi tesse won zeer gemakkelijk van G. V. C. met 60. Korfbal. Vitesse te Leiden heeft haar doel- gemiddelde uitstekend verbeterd dóór Velox met 16—1 te verpletteren. Het Haagsche Vitesse won op het kantje (32) van O. S. C. R. LEIDSCHE VOETBALBOND. lste klasse. Ajax II—D. L. V. 7—1 BeresteynL. V. V. 51. L. F. C.Leiden niet gespeeld., I O. N. I.Lugdunum 32. 2de k1 a Alphen IILugdunum Beresteyn II- 2de klasse B. D. 'L. V. IINorvicus 31. 3de klasse. O. G.L. F. C. Ill 10 gestaakt Norvicus II—O. N. I. II 2—3. 1 a s s e A. num II 50 1$ F. C. II b-3. Rechtzaken. HAAGSCHE RECHTBANK. Met gesloten deufeii werden heden voor de rechtbank behandeld de zaken tegen N. V. d. H. minderjarige té L e i d e n, beschul digd van diefstal van een fléscRboerenjongens. J. T, de M., minderjarige te Leiden be schuldigd van diefstal van een zinken buis. J. van W., minderjarige te Le i de n beschul digd van diefstal van een rijwiel. Uitspraak in deze zaken 15 Februari a.s. De rechtbank veroordeelde heden: G. W., koopman te Boskoop wegens belee- diging tot f30 boete of 15 dagen hechtenis. G. v. d. A., landbouwersknecht te Kouder- kerke, wegens diefstal van hooi tot 14 dagen gevangenisstrafen wegens melkvervalsching tot 6 weken gevangenisstraf. P. O. en P. K. visschers te Katwijk aan Zee, wegens beleediging van een ambtenaar tot f10 boete of 10 dagen hechtenis. L. R. A. H. en A. van D. visschers te K a t- wijk aan Zee, wegens vernieling, de beide eersten tot f5, boete of 5 dagen hechtenis de derde tot f3 boete of drie dagen hechtenis. A. v. d. R. koopman te Leiden, wegens beleediging van een ambtenaar tot f10 boete of 10 dagen hechtenis. J. L., werkman te Leiden, wegens belee diging tot 2 dagen gevangenisstraf. C. v. 't Z. te Voorhout wegens openbare schennis van de eerbaarheid tot 1 maand ge vangenisstraf. R. W. de B. visscher te Katwijk, wegens mishandeling tot f15 boete of 10 dagen hech tenis. J. C. O., minderjarige te Naaldwijk, we gens verwonding tot f10 boete of 14 dagen tuchtschool.. Het O. M. bij de rechtbank requireerde heden tegen J. de J., schipper, te L e i d e n, wegens verboden uitvoer van steenkolen uit de stel ling van Amsterdam, f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. P. T. en W. de J., beiden te L e i d e n, bij verstek f 5 boete of 5 dagen hechtenis, wegens overtreding van de verordening op de Hondenbelasting. A. H. de M., werkman, te A a r 1 a n d e r- v e e n, wegens vernieting, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. C. J. N. en J. J. B., arbeiders te N o o r d- w ij k, wegens wederspannigheid 1 week gevangenisstraf ieder 11 A. K., werkman, te L e i d e n, wegens vernieling f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Uitspraak in deze zaken 15 Februari a.s. Het maken van een stoep. Advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, Mr. Ledeboer, nam heden conclusie in de zaak van G. P., metselaar te Nieuw koop, tegen een vonnis der Rechtbank te Utrecht, waarbij hij tot f 20 boete of 5 dagen hechtenis is veroordeeld wegens het maken van eene stoep vóór eene wo ning te Nieuwkoop in strijd met eene ver ordening van die gemeente. Aangevoerd was dajt ten onrechte eene veroordeeling is uitgesproken wegens het maken van een stoep, wijl hier heeft plaats gehad het herstellen van een stoep, en dat de verordening wèl Het ma ken doch niet het hebben van een stoep in strijd met hare bepalingen verbiedt. De conclusie strekte tot verwerping van het beifoep. Uitspraak in deze zaak 8 Maart. In een aantal andere zaken werden de op heden bepaalde conclusiën vier weken uitgesteld. Gemengde berichten. Spionnage. In verband met de aanhouding van twee Belgen te Bergen-op-Zooi*, verdacht van spionnage, is te Vlissingen een Belgische vrouw gearresteeid en na eene huiszoeking naar Bergen-op-Zoom overgebracht. Vogelvrij verklaard. De veekoopman Heijmans te Borculo ontving in 't laatst der vorige maand een koe per spoor. Het dier ontvluchtte bij het ontladen van den wagon en was niet weer te vinden. Voor een paar dagen werd het te Hengevelde, gemeente Ambt-Delden, gezien. De eigenaar heeft thans eene premie uitgeloofd aan hem, die de koe voor hem doodschiet. Stoomschip gezonken. Het Noorschc stoomschip Fix, cargadoors firma Cornelder en Zonen te Rotterdam, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag met een lading stuk goed en deklast, bestaande uit volle en ledi ge olievaten, uit Londen naar bier vertrok ken. In den nacht van Zaterdag op Zondag, ongeveer kwart voor vier, was het schip op een paar kabellengten den liehtopstand op tien Zuiderpier nabij den Hoek van Holland genaderd, toen bet plotseling door het van R'dam naar Goole vertrekkende en metstuk- goed geladen stoomschip Eimstad, cargadoors de firma Hudig Pieters aldaar, aan stuur boordzijde, recht tegenover den achtermast, werd aangevaren. De stoven van de Eimstad drong ongeveer vijf voet in de Fix, waardoor de lading dadelijk begon weg te spoelen Spoedig na de aanvaring is de Fix aan den Zuiderpier op den wal gezet, doch het achter schip zonk onmiddellijk en de deklast spoel de in zee. Kapitein Th. Hiorth en de 13 op varenden, die alleen het noodigste konden medenemen, zijn met reddingsbooten van de loodsboot no. 5 van boord gehaald en naar Hoek van Holland gebracht, vanwaar zij per spoor naar Rotterdam vertrokken. Het stoomschip Eimstad, dat een groot gat in den bakboordsboeg boven de waterlijn kreeg en water maakte in de voorpiek, is naar hier teruggekeerd en heeft ligplaats ge nomen aan de Westerkade. Persoonlijke ongelukken hebben er niet plaats gehad. Branden te Tilburg. In den laatsten tijd kwamen te Tilburg herhaaldelijk branden voor. Thans is de vermoedelijke brandstichter, zekere T. uit Tilburg, naar Breda overge bracht en in het Huis van Bewaring opge sloten. Een kapitale dief. De voormalige post beambte Meyer uit Hannover is gearresteerd, die in 23 steden bij aanzienlijke personen inbraken pleegde en hondderdduizenden buit maakte. _In een dagboek heeft de aangehoudene al zijn daden nauwkeurig aaugeteekend. Aanranding. De bakkersbediende Les- terhuis van den bakker H. L. te Oostwold (Gr.) werd een dezer avonden, toen bij per rijwiel van Woldendorp terugkeerde, dicht by Oostwolderpolder aangerand. De aanrander stak een stok tusschen bet achterwiel dei- fiets, waardoor deze ontredderd werd en sloeg daarop op L. los, om Vervolgens het hazenpad te kiezen. L. werd zoo geslagen, dat de hulp van den dokter ingeroepen moest worden. Brand. To Deventer is Zaterdagmorgen een zware uitslaande brand ontstaan in het huis, toebehoorende aan den heer Th. te Riele gelegen aan de Houtmarkt, tegenover de kazerne. De militairen, die den brand het eerst-ont- dekten, waren reeds aan het blusschen, toen de brandweer ter plaatse kwam. De woning brandde gedeeltelijk af. Huis en inboedel wa ren verzekerd. Oorzaak onbekend. Kras. Gisteren herdacht de heer P. J. Kielman te Sluiskil (gem. Terneuzen) zijn 102den geboortendag. Terdonken. Yan een aan den Kloveniers burgwal te Amsterdam liggende stoomboot is gisterennamiddag een 7-jarig meisje te water gevallen. Toen het kind door baar vader werd opgehaald, waren de levensgeesten reeds ge weken. Ongeluk. Zondagmiddag ongeveer drie uur geraakte te Zwolle eei\ rijtuig, waarin de heer v. D. met zijn vrouw en dochter gezeten waren te water, doordat het paard schrok voor een vogel. De heer v. D. met zijn dochter kwamen met de schrik en een nat pak vrij. Mevrouw echter was door de ruit van de coupé heen geraakt en kon slechts met groote moeite gered worden. Met een gebroken been en ernstige snij wonden kon zij naar baar huis ver voerd worden. Marktberichten. ROTTERDAM, 8 Febr. Toe. Aanvoer 429 runderen, 158 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 467 schapen, 1 bok, 1222 varkens. Prijzen perV2 K.G.: Koeien en ossen 34-40- 48 ct., vette kalveren 505560 ct., export id. 0000 ct., schapen 25-30 ct., lammeren 3035 ct., varkens 43-44-44V2, lichte export 2829. Varkens van 100 kg. 38-42. Binnenlandsche Granen Tarwe f167217, Gerst f 13,7514,10 fwinter- en zomer- gerst fhaver f14,5015,per 100 K.G. Bruine boonen per H.L. 12,50 14,50; Mixed-mai8 f233; La Plata stoomend f228. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Februari 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Höog6te barometerstand 775.4 Haparanda. Laagste barometerstand 753.9 Groningen en Sylt. Verwachting tot den avond van 9 Febr. Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuid westelijke tot Zuidoostelijke wind. Toene mende bewolking met kans op regen of 6neeuw, later wellicht opklarend, mogelijk nachtvorst in het oosten. Iets kouder overdag. Prijzen van f 70.—. 0 210 446 511 407e Staatsloterij. Trekking van Maandag 8 Februari. 5de klasse, 5de lijst. Nos. 4365, 17620, 18656, 20402, ieder 11000. Noe. 7580, 12878, ieder f 400. Nos. 5311, 6265, 12687, 15969, 18815, 20470, ieder f 200. Nos. 1404, .1867, 1969, 3098, 5517, 7246, 8509, 8863, 9715, 11271, 11981, 12730, 15085, 16245, 17055, 18158. ieder 1100. 1092 2097 2978 3488 4186 4491 5265 5795 6408 6832 7331 8129 86-13 9206 9953 10576 11331 11850 12275 13068 13538 14623 15080 16049 16691 17038 17772 18267 19158 20016 20599 916 1250 2511 3267 3791 4255 4807 5513 6020 6587 7084 7741 8232 8957 9329 996 1333 2544 3322 3827 4264 4825 5646 6378 6660 712G 7770 8392 9018 9430 1192 1208 2511 2489 3022, 32-4-4 3556 3653 4188 4248 4514 4741 5280 5456 5837 5899 6421 6531 6833 6975 7593 7708 8137 8146 8768 8883 9226 8327 102-40 10346 10363 10370 10747 10831 10860 10969 11356 11465 11535 11765 11883 11945 11965 12058 12507 12518 12677 12762 13091 13216 13261 13348 13947 14119 14211 14416 14660 14674 14747 14758 15192 15572 15615 15761 16155 16171 16291 16438 16718 16727 16789 16800 17082 17259 17455 17495 17838 17890 17974 18227 18585 18760 18762 18978 19208 19372 19489 19523 20184 20276 20312 20322 20768 20812 20904 20954 NIETEN. 55C 562 1001 1053 1349 2082 2772 280" 3452 4076 4324 5217 5769 6406 0748 7323 7999 8541 91:48 9911 3376 3968 4265 4944 5652 6381 6722 7273 7916 8516 9118 9637 10449 10516 11055 11062 11800 11834 12238 12256 12841 12910 13394 13i61 14122 34516 14806 14996 15804 76016 16542 16598 16905 JG932 17699 17708 18254 78261 19002 19040 19689 19705 20481 20493 104 107 112 150 283 284 295 351 383 387 448 451 457 465 474 608 635 747 762 765 801 854 858 947 968 971 1078 1113 1118 1131 1172 1239 1241 1252 1262 1263 1351 1359 -1440 1522 1524 1543 1544 1566 1571 1579 1687 1747 1756 1797 1803 1835 1874 1894 1920 1933 2031 2037 2040 2071 2074 2076 2083 2148 2285 2339 2350 2358 2372 2432 2459 2504 2515 2562 2590 2591 2611 2617 2657 2744 2753 2764 2813 2816 2822 2878 2881 2889 2910 2973 3000 3006 3015 3031 3050 3053 3076 3087 3173 3196 3251 3324 3371 3381 2386 3398 3401 3493 3503 3517 3562 3577 3588 3614 3616 3644 3715 3795 3842 3860 3928 3955 3969 3987 4005 4007 4023 4040 4112 4116 4135 4164 4173 4338 4410 4426 4544 4554 4605 4630 4665 4697 4714 4742 4745 4746 4747 4749 4801 4838 4866 4873 '.996 5064 5072 5078 5107 5153 5156 5167 5180 5219 5225 5254 5281 5296 5304 5344 5347 5375 5392 5416 5438 5452 5549 5603 5636 5641 5659 5692 5721 5731 5754 5812 5819 5832 5867 5953 5970 5999 6027 6037 6040 6064 6138 6146 6240 6257 6260 6281 6311 6382 6385 6458 6463 6482 6489 6500 6533 6581 6598 6604 6608 6635 6675 6688 6719 6763 6765 6799 6815 6839 6852 6856 6867 6897 6900 6925 6927 6934 6939 7037 7053 7085 7099 7182 7187 7220 7271 7277 7355 7388 7397 7416 7417 7525 7540 7544 7566 7574 7594 7611 7681 7698 7748 7757 7806 7812 7857 7879 7880 7919 7953 7970 7988 8015 8049 8097 8132 8174 8229 8238 8393 8299 8326 8361 8396 8422 8432 8455 8-190 8572 8576 8579 8624 8630 8039 8666 8680 8756 8780 8785 8787 8831 8870 8899 9014 9031 9043 9067 9080 9137 9139 9149 9151 9173 9242 9263 9296 9310 9313 9377 9378 9405 9413 9401 9422 9436 9471 9493 9553 9631 9643 9653 9711 9720 9740 9753 9756 9777 9886 9970 10049 10057 10062 10064 10106 10124 10142 10148 10165 10261 10271 10280 10325 10543 10547 10571 10618 10624 10658 10681 10690 10691 10762 10816 10823 10842 10843 10844 10848 10849 10971 11042 11045 11074 11085 11164 11285 11334 11344 11350 11388 11390 11445 11453 11466 11468 11481 11490 11506 11560 11561 11704 11712 11723 11729 11731 11743 11752 11802 11872 11899 11928 11939 11964 11998 12017 32042 12062 12087 12161 12176 12185 12205 12214 12240 12242 12268 12298 12304 12331 12381 12-105 12480 12526 12563 12565 12567 12586 12615 12659 12665 12670 12690 12732 12759 12799 12830 12849 12853 12862 12894 12901 12908 12928 12941 12945 13028 13075 13112 13145 13159 13184 13204 13312 13316 13406 13472 13481 13487 13516 13528 13531 13600 13604 13642 13669 13670 13710 13749 13766 13779 13848 13910 13922 13928 13956 13958 13961 13968 14025 14079 14118 14165 14242 14297 14299 14315 14316 14370 14379 24394 14403 14407 14432 14434 14505 14552 145G0 14567 14644 14680 14683 14734 14736 14765 14790 14802 14833 14881 14883 14904 14917 14931 14977 15105 15106 15111 15130 15149 15179 15263 15293 15212 15434 154115 15438 15545 15631 15677 15720 15731 15748 15765 15776 15811 15869 15903 15949 16023 16052 16072 16127 16133 16149 16186 16203 16220 16228 16236 16251 16286 16352 16403 16451 16456 16460 16493 16637 16600 16680 16711 16736 16820 16825 16869 16874 16909 17002 17009 17063 17065 17155 17201 17223 17224 17250 17280 17304 17403 17422 17427 17-s44 17463 17474 17504 17569 17574 17617 17789 17880 17966 17969 17988 18063 18079 18098 18102 18106 18115 18141 18165 18195 18208 18240 18293 18338 18384 18440 18464 18503 18505 18513 18540 18542 18548 18651 18571 18603 18609 18641 18647 18664 18678 18688 18759 18807 18816 18844 18848 18870 18873 18878 18915 18938 1894G 19016 19028 19085 1912G 19142 19219 19261 19262 19357 19371 19376 19378 19468 19487 19490 19504 19528 19587 19604 19627 19632 19665 19710 19755 19763 19841 19870 19895 19969 19982 19984 19989 20049 20096 20114 201-40 20189 20261 20283 20311 20361 20395 20426 20473 20477 20479 20491 20498 20501 20503 20556 201.62 20619 20628 20651 20764 20766 20773 20784 20795 20953 20957 20970 20988 20991 20993 5e klasse, 4e lijst; 5144 m. z. 5244; 11954 f 70 ra. z. 11955 f 70. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Buitengewoon credlet. Ten aanzien van hetgeen de Minister .onder het hoofd Mobilisatie had opge merkt ten aanzien van eenige punten,

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3