Academionieuws. Marktberichten. Liefderijke Verzorging Hoef- en wagensmid. BOERENDIENSTBODE, Een net Dagmeisje R.K. Keukenmeisje, R.-K. Boerendienstbode R.K. Boerendienstbode Boerendienstbode, Boerendienstbode Boerendienstbode, Boerenknecht, R. K. Dienstbode, R.-K. Boerenknecht, Boerenknecht, R.-K., Boerenarbeider, Flinke Boerenarbeider, R.-K. Boerenknecht 2 vaste Arbeiders, R.K. Boerenknechtje. R.K. Boerenknecht, LEIDEN UTRECHT. Met ingang van 1 Februari a. s. zal de beperkte dienstregeling bij de Staatsspoor wegen wederom belangrijk worden uitge breid- Het aantal personentreinen zal op de lijnen dezer Maatschappij met 124vwor- den vermeerderd. De aanvullingen voor Leiden—Utrecht en omgekeerd volgt hieronder. Ingelegd worden trein 295 LeidenUtrecht vertrek 3.32, aankomst 4.58; trein 294 Utrecht Leiden, vertrek 12.49, aankomst 2.06. Inbraak. Hedennacht hebben inbrekers zich toegang weten te verschaffen tot de keuken van café-restaurant ,,'t Posthof". Deur en ramen waren geforceerd. Alleen orden een kellnerscostuum en een wekker [vermist. De politie heeft een onderzoek in gesteld. ALPHEN a/d. RIJN. Concert. Het Militair Muziekcorps an Gouwsluis gaf Donderdagavond voor een talrijk uitsluitend militair gehoor een concert in het gebouw der St. Jozeph- vereeniging. De verschillende nummers van het programma werden onder groote aandacht zeer ten genoege der aanwezigen ten gehoore gebracht. Velen zullen dan ook den wensch geuit hebben, dat genoemd Muziekkorps hen binnenkort nogmaals jmet een dergelijken genotvollen avond zal verrassen. Uitvoering. Naar we vernemen, zal de onlangs opgerichte R. K. Zangvereeniging (Oefening baart Kunst) 11 Februari hare eerste uitvoering geven voor donateurs en genoodigden. HAZERSWOUDE. Onderling Hulpbetoon. Uit het jaar- Iverslag der Vereeniging „Onderling Hulp betoon" bleek dat de ontvangsten over 1914 niet inbegrip van het batig saldo van het vorig jaar f 1583.36 bedroegen, uitgaven f723.75, saldo f 859.01. Aan ziekte-uitkee- [ringen werd o. a. betaald f 579.26. 15 Maart a.s. zal deze vereeniging 40 jaar hebben bestaan. Nederlandsche Monumenten. „In oe voorloopige lijst der Nederlandsche monu menten van geschiedenis en kunst" komt onder Hazerswoude voor: Scherven van Romeinsch Aardewerk, gevonden bij de hofstede Rijnenburg, zijn thans in het Rijksmuseum van. oudheden te Leiden. De Ned. Herv. Kerk (H. Aartsengel Mi chael) is een baksteenbouw (vernieuwd 1646) bestaande uit een 5/10 gesloten choor, een eenbeukig schip, overdekt door laag houten tongewelf met steekkap- pen voor de vensters, en een toren (1646) roet wapen boven den ingang. De Kex*k bë: zit: Twee koperen lezenaars en een doop- bekkenhouder (pl.m. 1750); Eenvoudige heerenbank (1664). Zerken (o. a. plm. 1665 en 1C69); Tekstbord (plm. 1700) met schil dering: Mozes; Avondmaalzilver: twee ge laveerde bekers (plm. 1700 en een gedx*e- ven schotel (1749). Twee klokken, onder scheidenlijk gegoten te Utrecht in 1451, en in 1668, door Claude Fremij. De Roomsch Katholieke kerk bezit: ver guld zilveren, gedreven Ciborie; Gedre ven zilveren blad met twee ampullen. Zil veren Wierookvat met ouder deksel. Drie Koperen Kroontjes. Moderne Choorkap met geborduurde orfrois en schild. Een voudig schoudervelum. In hel dorp verschillende gevels. Aan den straatweg naar Leiden: hofstede. „Welge legen, Anker. Aan den straatweg naar Alfen, twee hek- posten met leeuwen. KATWIJK. Nut en Genoegen. -Zooals een adver tentie in dit blad vermeldt, geeft de R.-K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" op 4 Febr. een uitvoering. Zeker is het goed gezien door de Ver. dat men in deze ernstige tij den eens iets geeft om de parochianen (en natuurlijk venvachten de leden ook vele .van buiten de parochie) wat op te beuren. O.m. zal opgevoerd worden: „Janus de Wonderdokter", „Het paardenspel van Smeerkanus Co.", „Professor en zijn knecht", en andere. Een aanmoediging om de uitvoering bij te wonen, is, vooral nu, zeker wel overbodig. Die meent, geen vermaak noodig te hebben, gaat natuur lijk om het doel, het steunen der armen. Indien geen overvolle, dan toch zeker een volle zaal komt den leden toe. LEIDSCHENDAM. Onderling Kunstgenot. De R.-K. Too- neelverceniging „Onderling Kunstgenot" gaf Maandag- en Donderdag-avond in de zaal vaja den heer II. Heyst, alhier, de reeds aangekondigde uitvoeringen, ten ba te van de Steuncomité's te Stompwijk en Veur. Beide avonden was de zaal geheel gevuld; geen enkele plaats was onbezet. De heer A. van Riel, president der Ver eeniging, richtte tot de genoodigden en verdere aanwezigen een kort welkomst woord en wenschte allen een grettigen avond. Het muzikale gedeelte van den avond werd geheel belangeloos verzorgd door de heeren H. Heyst (violist) on De Goede (pianist). Keurige muziek brachten zij ten gehoore, zoodat een woord van hulde aan beide genoemde hoeren niet misplaa^ét is. Ofschoon zoo hier en daar wel wat aan te merken was, vooral wat uitspraak en costumeering betrof, werd het drama „Uitgeboet" over het algemeen goed goed gespeeld. Jammer mag het ge noemd worden, dat blijkbaar door ver schillende toehoorders de strekking van het stuk niet begrepen werd, waardoor het door do spelers dikwijls moeilijk werd het ernstige van hun rol goed te doen uit komen. Het kluchtspel „Een candidaat voor de 2e Kamei-", (op enkele plaatsen gewijzigd) werd uitstekend gespeeld en bracht de lachspieren van de toehooi-ders zoo nu en dan danig in beweging. Tot slot werden door de heeren Van Riel en Luynenburg nog eeniige aardige voordrach ten ten beste gegeven. Omstreeks 12 uur keerde allen wel voldaan huiswaarts. Wij felioiteeren de Vereeniging O.K.G. met haar eminenten leader, van harte geluk met het behaald succes en uiten den wensch nog meerdere malen van hare uit voeringen te mogen genieten. R. K. Bijz. Jongensschool. Tot hoofd der R. K. Bijz. Jongensschool alhier is be noemd de heer Smeele, ondex-wijzer aan de St.-Vincentiusschool te 's-Gravenhage, (Westeinde.) LEIMUIDEN. Uitvoering. Op Dinsdag 2 en Woens dag 3 Febr. zal de R. K. Tooneelveeeniging „Voorwaarts" haar jaarlijksche uitvoei'ing geven. Onder meer zal worden opgevoerd ,,'t Paardenspel van Smeerkanus en Co.", „Een tafelschuimer", enz. Zij die „Voor waarts" kennen weten dat zij steeds haar beste krachten inspant om reusachtig voor den dag te komen. LISSE. Retraite Spaarfonds. In de gister avond gehouden vergadering van het Re traite-Spaarfonds werd inzake Reglements wijziging besloten een artikel in te las- schen bepalende, dat de leden 10 cent con tributie per jaar zullen betalen; hierdoor krijgt men een band tusschen de leden en 't' fonds. Deze contributie zal echter wor den gebruikt om hen tegemoet te komen, welke vanwege hun gi-oot gezin niet het volle bedrag kunnen inleggen. Voorts werd het bestuur met twee leden uitge breid en is als volgt samengesteld: P. Warmerdam; voorz. P. Vrijburg PWz., secrt. W. Mesman penningm.; Ant. de Lange en M. Salman, commissaiissen. Voorloopig zal eiken Zaterdagavond na het Lof zitting worden gehouden ten gerie ve der inleggers. NOORDWIJK. St. Hyacinthus. Gisteravond hield de R.-K. Bloemistwerkliedenvereeniging „St. Hyacinthus", onderafd. van den R.-K. Volksbond, een drukbezochte jaarvergade- ring in de zaal van den heer P. v. d. Voort. Na opening met gebed door den voor zitter, den heer A. de Haas, bracht de secre taris, de heer H. de Groot, het jaarver slag uiit. Bij de hierop volgende bestuurs verkiezing werden de voorzitter, de 2e secretaris en de penningm ester bij accla matie herkozen. Het bestuur werd met 2 leden uitgebreid door de verkiezing van de heeren S. de Haas en J. Caspers, tei*- wijl voor een bestuurslid, dat onder de wapenen is, een plaatsvervanger werd ge kozen in de persoon van den heer C. Riet- meijer. Uit het jaarverslag van den pen ningmeester hoorden we, dat de inkom sten van 1 Nov. 1913 tot 31 Dec. 1914 be droegen f 401.70, de uitgaven f 375.95, zoo dat het batig saldo over 1914 f 25.75 be draagt. Het batig saldo over 1913 bedroeg f 49.607,, in kas is thans f 75.35%. Na lezing van het verslag van den Bondsraad bracht de voorz. rapport uit van de gecombineerde bestuursvei-gade- ring van de afdeelingen Lis9e, Sassen- heim, Voorhout, Noordwijk.en Noordwij- kerhout, gehouden te Voorhout. Door deze afd. werd besloten, dat vanaf 1 Maart 1915 niet onder heit oude loon (f 11 f 12) zal worden gewerkt. Na een belangrijke bespreking van meer intiemen aard werd de vergadering ge sloten. Liederenavond. In aansluiting van ons verslag van Donderdagavond van den Liederenavond kunnen wij mededeelen, dat ook de liederen- en voordrachtenavond doof dezelfde dames en heeren aangebo den aan de landweermannen van het 28e bataljon, uitnemend is geslaagd. Behalve door een groot aantal militairen en eenige officieren, werd deze uitvoering ook we derom bijgewoond door majoor Kroon, die na afloop in een korte krachtige speech de zangeressen en zangers mede uit naam van zijn officieren en zijn „mannen" be dankte voor de genotvolle uren hun ge schonken. Een driewerf hoera bekrachtig de deze toespraak. De netto-opbrengst der uitvoeringen, die, zooals onze lezers weten, ten goede komt •aan het St. Jeroensgesticht, bedraagt f 69.70. De Coöp. Bakkerij „De Verbetering". In de zaal van café „Het Fortuin" van de Erven Gordijn had gisterenavond de ver gadering plaats van aandeelhouders in de Coöp. bakkerij „De-Verbetering" onder lei ding van den Voorzitter, den heer Th. van Dam. Het bestuurslid, de heer H. Salman, werd als zoodanig herkozen. Ook de heer H. B. J. Haanappel, lid der Commissie van Toezicht, werd herkozen. De Secretaris, de heer K. C. de Monije, las de balans en de verlies- en winst-reke ning voor. Er werd 160825 K.G. brood geprodu ceerd. Aan leden werd verkocht voor f 20756.47, en aan niet-eden vaar f 2864.04% te zamen alzoo voor f 23620,51%. Inclusief het saldo van 1913, bedroegen de inkomsten over 1914: f 7792,48, de uitga ven beliepen f 24142,08%, zoodat er een kassaldo was van f 3650,39%. De geheele meeh'ekenmg over 1914 be droeg f 14493,29%; de geheele melkrekening f 1095,26, en de geheele gistrekenlng f 498.04. De bruto-winst bedroeg f 2661,45% Nadat daarvan verschillende afschrijvin gen en uitkeeringen hadden plaats gehad, kon er f 1452,95 aan de leden-afnemers worden uitgekeerd, dat is naar een grond slag van 7 pCt. (dividend). Het aantal le den nam in 1914 toe met 63, en was dus einde 1914 gestegen tot 220. De balans werd vastgesteld en de ver lies- en winstrekening goedgekeurd. Een welvei'diend woord van dank bracht men aan den Administrateur, den Heer B. Smit, die met ijver en accuratesse het be drijf beheerd. De Voorzitter dankte ook de Commissie van toezicht en zijn mede bestuursleden voor hun ijverige medewer- kind. OUD-ADE. Afscheid. Mej. KrebbersHofman, de echtgenoote van het hoofd der R.-K. Par. School .alhier, die tegen 1 Februari eeiwol ontslag gevraagd en verkregen had als onderwijzeres in de handwerken aan die school, en welke betrekking zij met 1 Ja nuari j.l. 25 jaar had vervuld, gaf gisteren haar laatste les. De Zeereei-w. heer Pasitoor wijdde bij deze gelegenheid namens het Schoolbe stuur een hartelijk woord van waa*dee- ring en dank aan haar verdienstelijken arbeid in het belang van het handwerk- onderwijs en wenschte haar toe, dat het haar gegeven moge zijn, nog vele jaren van de welverdiende rust te genieten. Ook haar leerlingen toonden op harte lijke wijze hun dankbaarheid voor het ge noten onderwijs en boden haar een ge schenk als aandenken. Moge de wensch, dat zij nog vele jaren geniete van de rust, voor juffrouw Kreb bers in veI-vulling gaan! RIJNSBURG. Steuncomit'. Het steuncomité houdt zitting in een der Lokalen van 't gemeen tehuis, alwaar iederen Zaterdagavond te halfnegen bijgedragen kan worden tot ondei-steuning. In den loop van de volgende week collecte met open schaal langs de huizen, welke in de welwillendheid der burgers zeer wordt aanbevolen. STOMPWIJK. Mond- en Klauwzeer. Thans is door den districts-veearts geconstateerd, dat de 13 varkens van den heer C. van der Eyk, niet lijdende zijn aan Mond- en Klauwzeer. TER AAR. R.-K. Sociëteit. De feestavond van de R.-K. Sociëteit mag zeer goed geslaagd heeten. Allen hebben genoten en waren buitengewoon voldaan. Het optreden van den R.-K. Zangerskring heeft ver de ver- wachting overtroffen. Een woord van hulde mag niet onthouden wox-den aan den heer Staats uit_Leiden voor de keurige grimeering. Er werd vlot en onberispelijk gespeeld. De Zeereerw. heer Pastoor prees met reclït de spelers en Zijneerw. bracht een hartelijk dankwoord aan de Sociëteit mede namens den Eerw. heer Kapelaan, voor de uitnoodiging, waaraan hij ver klaarde gaarne te hebben voldaan, omdat Z.E. sympathiseei-t met dit Katholieke ge zelschap, dat hij voortdurende bloei en uitbreiding toewenschit. Volgens een in de ,,L. C." geplaatste advertentie zal de R.-K. Zangerskring met hetzelfde program op treden in de zalen van den heer Speet te Langeraar en De Lange aan heit F apen- veer, waar zij zeker op groote belangstel ling zullen mogen rekenen. VOORSCHOTEN. Ned. R.-K. Volksbond. De afd. Voor schoten van den Ned. R.-K. Volksbond zal Maandag 1 Febr., 's avonds te 7.30 uur, haar jaarvergadermg houden. Aan de orde is o.m. bestuursverkiezing, financieel vérslag van den penningmeester, enz. Normale arbeidsdag. Naar wij ver nemen zal voor het personeel van de Kon. Fabriek van Goud- en Zilvei-werken, Van Kempen en Zonen, te beginnen met a.s. Maandag 1 Febr., wederom de normale arbeidsdag worden ingevoerd. WARMOND. Vreemdelingenverkeer. De jaarverga dering van de Vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer had gisteravond plaats in hotel „de stad Rome". De heer De Vries, die het vorig jaar in de vacature van den heer Van Delft was gekozen, had zijne benoeming niet aangenomen, zoodat er wederom een verkiezing moest plaats hebben. Dit ging echter zoo gemakkelijk niet, want tftlkens bedankte de gekozene; eindelijk was het de heer Ferd. Machen, die.de verkiezing aanvaardde. In de kas bleek aanvankelijk een tekort te zijn, maar hu de contributië reeds ge- ind was, was er weer een batig saldo te constateeren. Met eenige bespreking over de werkzaamheden der vereeniging in 1914 en over datgene, wat in 1915 te doen zal zijn, sloot men de vergadei-ing, om over te gaan tot het verloten van kistjes sigaren. R.-K. Kiesvereenïging. De R.-K. Kies- vereeniging „Kiesrecht is Kiesplicht" hield gisteravond haar jaarvergadering in hotel „De Zon". De voorzitter, de heer L. Papöt, verhin derd zijnde, werd de presidentszotel inge nomen door den heer C. M. van Stijn, vi ce-voorzitter. De notulen werden na voorlezing goed- gekeurd. De ingekomen stukken werden door den voorzitter der vergadering medegedeeld. De penningmeester bracht den stand der kas ter kennis, n.l. f 47.92 inkomsten, f 41.65 uitgaven, f 6.27 batig saldo. Een nauwkeurig verslag der Centrale Kiosvereeniging werd uitgebracht door den heer C. Zwetsloot, die afgevaardigde was. Als afgevaardigde naar den Provin cialen Bond werd gekozezn de heer Jac. Zwetsloot. Om reden de plaatsvervanger buitenslands domicilieerend, dus niet stem gerechtigd is, kan hij niet langer zijn man daat waarnemen. In zijn plaats werd ge kozen de heer P. G. Paardekooper. Het geheele bestuur treedt jaarlijks af. Het bestuurslid, de heer Th. Zwetsloot, die uit de gemeepte vertrekt, komt niet meer in aanmerking. In deze vacature wordt gekozen de heer C. Zwetsloot. Het bestuur stelde voor een wijziging van art. 11 van het reglement, om n.l. voortaan een rooster van aftreding der bestuursleden aan te leggen, opdat niet elk jaar het geheele bestuur zou aftreden. Argumenten hiervoor waren o.m., dat men, vóór men zich in de zaak had inge werkt, weer plaats zou moeten ruimen. Besloten werd, dat voortaan het bestuur jaarlijks in twee gedeelten zou aftreden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter met den christelijken groet de vergadering. WASSENAAR. St. Deu8 Dedit. Donderdagavond ver gaderde de afd. Land- en Tuinb.ver. „St. Deus Dedit". Na opening met gebed door den Voorzitter, werd een lezing gehouden over de Hyacinth. De spreker behandelde achtereenvolgens de volgende punten! oor&pi-ong der naam, geschiedenis, cul tuur, in- en uitwendige structuur en ten slotte het gebruik voor den Liefhebber. Het betrekkelijk kleine aantal aanwezi ge volgde met aandacht den spi^eker, die ons verschillende interessante wetens waardigheden op vakgebied uiteenzette. ZOETERWOUDE. Uitvoering. Wie in dezen ernstigon tijd eens gul wil lachen, ontrukt aan de kommervolle gedachten, kan a.s. Donder dagavond een goede gelegenheid vinden in het café van den heer Dolle. Jozef van Praag de sneldichter komt als goede bekende met zijn collega's weer een avond in de Weipoort. Leiden. Met gunstigen uitslag afge legd het Candidaat s-examenin de rechten door den heer P. F c h- ter (Den Haag). CORRESPONDENTIE. L i d v. d. J. G., t e Z. Uw schrijven is van persoonlijken aard. Hoort dus niet in de courant thuis. T. Q. Niet geplaatst daar uw naam ons onbekend is. Bovendien, een wel ge plaatst stuk heeft eenzelfde strekking als het uwe. LEEUTVARDEN, 29 Jan. Vee. Ter markt zijn heden aangevoerd: 25 stieren f 100320, ossen, fO0845 vette koeien f210—310, per i/2 K. G. 33—43 ct., 519 melk- en kalf- koeien f 1802S0, 140 pinken f 60110, 25 vette kalveren f 4968, "per 1/2 K- G. 4555 ct., graskalveren f169 nuchtere dito f 8 a 16, 591 vette schapen f 2838' 110 weideschapen f 1824, 000 lammeren f195 vette varkens f 8090, per 1/2 K.G. 3537 ct., 144magere varkens f3848, 1373 vette biggen f 3858, idem voor do Londensche markt per 72 K.G. 24 a 25 c., 25 kleine biggen f612, Totaal aangevoerd 3641 stuks vee. ALKMAAR* 29 Januari. Kaas. Aange voerd 148 stapels, wegende 82,057 kilo. Prijs voor kleine fabrieks- f 42.72» commissie f middelbare- fboeren- f39.commissie boerenkaas f40.middelbare f39..Handel vlug. WASSENAAR, 29 Jan. Veiling. Bloemkool f2.5.groene savoyekool 10.801.20, gele savoyekpol f0.0.roode kool i'O.0. wil te kool 0.Boerenkool per 100 ll).a fO. Peen per ben f0.0.Kroten per ben f0.a fO.Spruitkool f0.28 a f0.38. An dijvie per 100 f0.a fÜ.Knolrapen per stuk f0.a f0.Bruine boonen 1*0.180.20. Eieren, per 100 stuks f6.50 7.Kippen fO. a '0.Konijnen fl.10. a 11.15. HOOFDDORP. 29 Jan. Gruanbeurs: Witte tarwe f 13.a f 13.50, Roode tarwe f 12.50 a f13.—Haver f15.a f 15.50, Groene erwten f a f l'nardenboonon 1' 11a f 11.25 Duiveboonen f 11.50 a f12.Bruineboonon f a fKarweizaad f 17.af 17.50. Wint erge rat fO.— a 10. LEIDEN, 30 Januari. Korenbeurs. Hoewel de stemming kalmer was, bleven de liooge prijzen gehandhuafd. Haver goed gevraagd en hooger betaald. Erwten met meur animo, te noteeren zijn: Tarwe fl2.8Uf 13.60 per 80 Kilo. Haver per 100 kilo f 15.a f 15.60, Gerst per 65 kilo f9.a f9.50. Erwten per H.L. f 18.75 f 15.25. Eiereuveiling. De eieren zijn gestempeld V. P. N. Aanvoer 5978 stuks. Kipeioren f6. tot f 6.60. Eendeneieren 16.25 il f 6.40. Handel matig. SCHIEDAM, 29 Jan. Moutwijn f17.Je never 1 21.Commissie f I6.7» Stemming prijsh. Spoeling fl.80. GraanspiritUfl f23.74 28.3/4 Melasse Spiritus f22fltuwe Spiritus 111-74—12. LEIDEN, 30 Jan. Botermarkt. Prima fa- brieksboter van f64 a f66 goede fabrieks- botcr f62.a fprima boeronboter f66 a f68. goede boerenbotcr f 62 a f 64. Aangevoerd 151/8, en 46/16 vaten wegende 3480 K. G. Han del Hauw. Turf. Aangevoerd van 25 tot en met 29 Jan. 90.000 Lange turven, van f5.25 tot f5.50. ZOETERWOUDE. Geboren: Maria, d. v. C. Zandbergen en v. J. van der Zon. Johannes Jacobus Antonius z. v. M. Vink en v. C. Lourier. Antonia Johanna Maria, d. v. B. J. Kem perman en v. B. A. van Loon. Helena Maria, d. v. C. Klijn en v. C. G. van Vel- sen. Overleden: Alida Vlasveld 81 j. Alyda TimeSsen 81 j. Getrouwd: Johannes Bernardus v. Mastwijk 34 j. en Maria de Jong 33 j. Advertentiën. Geboren514 MARTINA MARIA. Corn. A. J. M. LANGEZAAL. H. L. C. LANGEZAAL-Voeten. 30—1—'15. Hooigracht 110. Heden overleed zachtenkalm, na een langdurige ziekte meer malen voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den, mijn geliefde Echtgenoot P. J. HUEBER, in den ouderdom van bijna 59 jaren. Wed. P. J. HUEBER' en kinderen. Rijpwetering, 28 Januari 1915. UITVOERING Tan de Harmonio-Yereenigiug «de Heerlijkheid Hoogmade", op DINSDAG 2 FEBRUARI voor Êereleden en Donateurs WOENSDAG 3 FEBRUARI tegen entrée, lR de zaal v. d. Heer C. HILLEBRAND. I Kaarlcn Terkrijgb. bjj II. E.J. IUkk |er> s avonds aan de zaal. 469 Aanvang half zeren. UITVOERING in Café „Klein Rustoord", OUD-ADE, op WOENSDAG 3 FEBRUARI. Optreden van de Heeren HELLMANN van LEEUWEN. Kaarten le rang 50 cent, 2e rang 35 cent. 483 Aanvang des avonds 7 ure. Laat uwe Kerk- Lees- Stiidie-, Muziek-, en Biblio theekboeken, Tijdschriften, II- lusstratie's enz. netjes en sterk tegen billijken prijs inbin den bij: J.M.JANSEN Hooglandsche Kerkgracht 13. gevraagd voor jongetje, 47* maand oud, in Den Haag of omstreken, tegen billijke vergoeding. Br. fr. no. 280 adv. bur. fa. C. ORANJE, Den Haag. 486 Een beste staal BAGGER te koop aangeboden, te zien bij L. VAN DER ZALM, Landbou wer, Veur. 419 By den Gemeentelijken Reinigings dienst te Leiden kan worden geplaatst een Hoef- en Wagensmid, leeftijd be néden 35 jaar, tegen een weekloon van f 14. Zich te vervoegen aan het kantoor der Gemeente-Reiniging Noor derstraat, tusschen 10 enl2urenv.m. en 2 en 4 uur h.m. 511 H.H. VEEHOUDERS N. D. VERSLOEP Vee- en Verloskundige en Castreur te Voorschoten, blijft zich beleefd aan bevelen. Adres: St. Nicolaaslaan. 478 Gevraagd tegen Mei een R. K. bij L. J. v. d. KLEIJ, Voorschootsehe- weg. (461) gevraagd. Zich aan te melden 's avonds na 7 uur. MARIA GONDASTRAAT 18d (Haagweg). 457 Mevr. AUG. DRIESSEN, Zoeter- woudsche Singel 92, vraagt met l Mei een flink zelfstandig kunnende koken en netjes werken. 506 Zich te melden 's avonds na 7 uren. GEVRAAGD een R.-K. Dienstbode bij M. H. VAN DE POLL, Metselaar en Aannemer, Bodegraven. 471 GEVRAAGD met Mei goed kunnende melken, bij Th. KEM PEN, Alfen-Hoorn. 476 Gevraagd: met Mei een bij J. van TEIJLINGEN, Groenendijk Hazerswoude. 378 Wordt gevraagd eene goed kunnende melken, liefst 1 Maart of Mei bij J. BUYS, Mijdrecht nabij Vrouwenakker. 269 Gevraagd een R.K. Boerendienstbode en een R.K. Boerenknecht by J. v. d. POEL, Groenendijk, Hazerswoude. 497 Wegens huwelijk der tegenwoordige een gevraagd met Mei bij J. F. v. EEDEN, Landbouwer, Rypweteiing bij Huig- sloot H&arl. meer. 879 Direct of met Mei gevraagd een R. K. tegen hoog loon bij M. VERWOERD Noordzij te Bodegraven.(488) Gevraagd een R. K. (491) leeftijd 16 jaar goed kunnende melken bij L. v. d. POEL, te Voorhout. Gevraagd met Maart of Mei, een niet benedon de 16 jaren bij P. HOO- GEVEEN, Landbouwer te Oud-Ade, bij Leiden. (492) Tegen 1 Mei GEVRAAGD een goed kunnende melken: Bij G. v. d. KROGT, Zoetèrwoudë (Vliet). 519 GEVRAAGD met Mei een goed kunnende melken. Bij L. BEL'J' Voorhout. 50' Gevraagd: een goed kunnende meiken en ïyden, en zij die kunnen ploegen genieten de voorkeur by: P. LANGK6LAU, Land bouwer, Rynzaterwi GEVRAAGD met half Maart, een goed kunnende melken, huis disponi bel. Bij J. BUNNINK, Aarlanderveen (Ziende).276 Met Mei of eerder GEVRAAGD een bóven de 15 jaar en goed kunnende melken bij C. BONTJE Jz. Nieuwe Wetering.373 Gevraagd met 1 Mei, of Vader me. aankomenden Zoon, bei den goed kunnende molken, bij J. v. B EI J E It ENRij n za t c rivruid(460) Gevraagd met Mei een Brieven nr. 320 agent van „De L CrL", Wassenaar. 49£ Met Mei gevraagd een goed kunnende melken, bij P. J. v. d. 1 fiJ - L', Landbouwer, Voorhout. 4-17 Naaimachine. Te koop een prachtige, splinter- nb-uv.p origineele, Hoogarm-Naaima- iiifijne kast cn alle apparaten, voor f2ó. Gratis onderricht 5 jaar schrif telijk. garantie. Adres: Sigarenmaga zijn STEENSTRAAT 6, vlak over Boorhiuivo. r 020

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 5