HUISHOUDSTER Meublement. hoewel er 7,eer veel technische moeilijkhe den in voorkwamen, flink en correct uit gevoerd. Hierna kregen we een fluit-solo tc hooren, genaamd Forget me not", welke uitmuntend werd vertolkt door den heer Roelink. Daarna werd op meesterlijke wijze eenige Vioolsolo's gespeeld door den heer Meylink, dio evenals de heer Abbe met zijn uitstekend pianospel een daverend applaus verdien de. Voor de Pauze werden we nog ont haald op een zeer mooi orkestnummer, waarin veel van de violisten werd ge vergd en een Trio van Haydn voor piano viool en cello, welke werd voorgedragen door de heeren Abbe, Meylink en Roijer. Na de pauze traden weer op het orkest en de verschillende solisten, waarbij de heer Meijlink niet zoo goed was of hij moest nog een ietsje geven en het orkest eindigde niet ,,Einzug der Garde", marsch, waai na directeur en leden een uitbundig applaus in ontvangst hadden te nemen. Werkelijk dezen avond was er een vol waar kunst genot. HAARLEMMERMEER. Spoorloos verdwenen. Sinds Maandag 11 Januari 1.1. is de 70-jarige E. te Hoofd dorp spoorloos verdwenen en ondanks alle nasporingen is er tot op heden nog geen spoor van hem ontdekt geworden. De fa milie is doodelijk ongerust en het vermoe den bestaat dat hem een ernstig ongeluk is overkomen. Door de familie wordt een belooning van f25 uitgeloofd aan degene die inlichtingen kan verschaffen omtrent de vermiste die tot zijn opsporing kan leiden. KATWIJK. Leger. Bij Kon. besluit is: aan den kapitein J. Reijers, van het 15de regiment infanterie, ter zake van lichaamsgebreken, onder toekenning van pensioen, eervol ont slag uit den militairen dienst verleend en het bedrag van het pensioen vastgesteld op f2083 's jaars. - LISSE. Bouwvakarbeiders. Na een krachtig pleidooi van den heer Vollaart uit Haar- lem, over de noodzakelijkheid van R.-K. Vakorganisatie werd Maandagavond al hier een afdeeling Gez. Bouwvakarbeiders als onderafd. van den R.-K. Volksbond gesticht. Propagandaclub. Gisteravond hield de propagandaclub een best bezochte ver gadering. Besloten werd al is de contribu tie ook verdubbeld toch aan te sluiten bij de V. P. U. De Kerstgave, groot f 10, voor Herwonnen Levenskracht, is verzonden. Een der leden hield een leerzaam betoog ever „Eendracht in de Organisatie". Gemeenteraad. Dit jaar moeten als lid van den Raad periodiek aftreden -de heeren J. Pijnacker, M. van der Veld en W. Krösschell. OEGSTGEEST. Hevige brand. Hedenmiddag onge veer 12 uur brak een hevige brand uit in een boerderij; gelegen in den Broekpolder," vlak aan de Zeil. De boerderij werd be woond door-twee gezinnen'/Tbïïïpp'o en Slikker. De koeien kondert worden gered en ook een gedeelte van de inboedel van Philippo. Van den inboedel van Slikker werd niets gered, terwijl ongeveer 20 var kens en biggen van S. in de vlammen om kwamen. Eer dat de brandweer uit Poelgeest ter plaatse was, had de brand zulk een omvang gekregen, dat aan blusschen niet meer te denken viel. De brand is het eerst begonnen in een houten loods, waarin hooi geborgen was hoe, is niet bekend. Door den Wind sloeg de vlam over op stal en woonhuis. Wet houder Spaargaren van Oegstgeest, de commandant van de brandweer v. d. Voet waren ter plaatse, terwijl later ook de burgemeester van Oegstgeest verscheen. Op het oogenblik, ongeveer drie uur, staat heel de boerderij in vlammen; alleen twee hooibergen hoopt men te behouden. Men deelt ons mede, dat de schade ge deeltelijk wordt gedekt door verzekering. Een goud horloge werd "vermist Twee personen, die hij het blusschen hielpen, zijn gefouilleerd door de rijkspolitie, doch er werd niets op hen gevonden. RIJPWETERING. Voordrachten. Gisteravond hebben wij kennis gemaakt met het duo Hellman en Van Leeuwen. Ofschoon zij voor Lei den en omstreken geen onbekenden zijn op het tooneel, en wij dus veel goeds van hen verwachtten, zijn wij in onze ver wachting geenszins teleurgesteld. Wij heb ben aTïen genoten. Het daverend applaus, dat op elk nummer volgde, was ten volle verdiend. De zaal van Café Rustoord was flink bezet. Dankbaar en voldaan keerden allen kwartier over elfen huiswaarts. SASSENHEIM. Het Oostersche Schisma. In den Maan dagavond gehouden vergaderoing van den R. K. Volksbond werd tot lid van Hulp in Nood bij acclamatie gekozen, de heer Th. v. d. Meij, wegens vertrek van den heer El- fring uit onze gemeente. De voorzitter deelde mede, dat hoogst waarschijnlijk 8 en 9 Febr. a. s. de uitvoe ringen zullen plaats hebben voor de leden. Ook spoorden de voorzitter de ledén het oude papier te bewaren, daar voor het op halen enz. een betere regel zal getroffen worden. Alsnu verkreeg de ZeerEerw. Adviseur het woord tot het houden eener bespreking over het „Oostersche Schisma". De oorsprong van dit schisma moet men zoeken in de -ie eeuw, toen Constantijn de -Groote, na zijn overwinning op de Romeinen de hoofdzetel van het Romeinsche rijk ver-, T^&tste van Rome naar Byzantium, het '-latere Konstantinopel. Constantijn deed dit met het edele doel meer vrijheid te laten aan de Kerkelijke regeering des Pausen. Door de verplaatsing van den hoofdzetel werd Bijzantium de eerste plaats in het rijk, en kwam Rome in een tijdelijk verval. Door dezen groei en bloei kwamen lang zamerhand de bisschoppen van Byzantium of wel Konstantinopel meer en meer in aanzien, ja voelden zich gelijk aan den Paus. Er kwam langzamerhand naijver op Geestelijk gebied tusschen de oude en nieu we Keizerstad. De Patriarchen van Kon stantinopel streefden er naar hun geeste lijk rechtsgebied zoo groot mogelijk te ma ken. Konstantinopel werd het middelpunt der Kerk in het Oosten, zooals blijkt uit de Kerkvergaderingen der eerste eeuwen in Nicea, Ephese en Chalcedon. Dit streven kwam eindelijk in de Xde eeuw tot een breuk onder den geslepen patriarch van Constantinopel. Photius ge naamd. Zijn Eerw. gaf ons een duidelijk beeld van dezen Patriarch en toonde aan, waardoor in de Slavische landen, het Oos tersche Chisma meer en meer toenam, overeenkomt van taal in den eeredienst, n.l. de Grieksche taal in den eeredienst, de komst van Grieksche missionarissen uit gezonden van Konstantinopel. Vervolgens liet Zijn Eerw. ons zien, dat in tijden van druk en nood, vooral de Rus sen weder naar de moederkerk terugkeer den, doch onder den invloed der Grootvor sten en Czaren, weder van den Kerk af dwaalden. De Eerw. spreker liet ons zien de eenheid van leer tusschen Katholieken en de Oos tersche Schismatieken. ZijnEerw. toonde aan, dat er maar weinig toe noodig is, om de Schismatieken tot de Moederkerk terug te'brengen. Gods genade móet vooral wer ken. Vervolgens gaf de Eerw. Spreker een overzicht van den stand der volken in het Oosten en Westen. De voorzitter was zeker de tolk der aan wezigen, toen hij ZijnEerw. dankzegde voor de schoone en leerrijke lezing voor hen gehouden. TER-AAR. Augurkenveiling. Verleden Maandag avond hield de Ter-Aarsche Augurkenvei ling eene algemeene vergadering in het „Wapen van Ter-Aar" te Langeraar. Aan wezig waren 80 leden der vereeniging. De voorzitter, de heer H. J. van Eijk, wensch- te op deze eerste bijeenkomst in 1915 de le den een „Zalig Nieuwjaar", hij heette de aanwezigen welkom en opende de. verga dering. De notulen werden door den secre taris gelezen en werden onveranderd vast gesteld en onder dank geteekend. Vervol gens gaf de secretaris een overzicht over den toestand der Vereeniging en bracht zijn financieel verslag uit. Hij wees op den ongunst-igen zomer en op de moeilijk heden, die de oorlogstoestand ook aan de T.A.A.V. bezorgde. Toch gaf de uitslag nog reden tot tevredenheid. Nadat alle betalin gen zullen zijn geschied, kan nog op een batig, saldo van pl.m. f 300 worden gere kend. Van 19 Augustus af zijn 260 vaten -stek ingemaakt. Tot nu toe is er geen vraag naar. Aan het bestuur wordt de ver koop overgelaten. Bij enkele candidaatstelling worden tot leden der eind-commissie herkozen de heeren Ant, van der Jagt, D. van der Hoorn Cz. en Nic. Hoogervorst Pz. Vervolgens worden nog eenige zaken van huishoude- lijken aard behandeld, waarna de verga dering wordt gesloten. -■ Amicitia. Op Dinsdag 56 Jariüari zal de R.-K. Sociëteit Amicitia" haar gewone jaarlijksche feestavond geven. Weer zal de tooneelclub „R.-K. Zangerskring" te Langeraar met een uitgelezen program optreden, zoodat deze avond voor de leden en genoodigden een genotvolle belooft te worden. VOORSCHOTEN. Vrijdom van personeele belasting. Burgemeester en Wethouders van Voor schoten hadden plaatsing op de lijst voor vrijdom van personeele belasting gevraagd voor de inrichting in het gebouw „Het Ambachtshuis" aldaar, maar dé directeur der belastingen te Utrecht wees het ver zoek af op grond dat de inrichting aan vakvereenigingen ten gebruike werd afge staan; en bij Kon. besluit is nu, met onge- grondverklaring van het door B. en W. ingestelde beroep, beslist, dat de vakver eenigingen als hier bedoeld uit haar aard en wezen streven naar bevordering van het individueel en collectief belang harer leden en alzoo niet het algemeen belang beoogen, en dat niet kan worden aange nomen de bewering van B. en W. dat het afstaan van de zaal der onderwerpelijke inrichting aan zulk eene vakvereeniging wanneer dat slechts hoogst zelden' gè- schiedt het recht op vrijstelling niet kan doen te loor gaan. Mitsdien is de beslis sing des directeurs gehandhaafd. De Jonge Garde. De Jonge Garde hield gisteren haar 19de jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de werkkracht, die de nieuwe leden reeds ge toond hebben te bezitten, heette allen harte lijk welkom, inzonderheid den WelEerw. heer Kap. Uit het jaarverslag bleek, dat ook een jaar zonder groote verkiezingen voor een politieke vereeniging als de Jonge Garde nog wel van eenig belang kan zijn. Belangrijke bestuursverwisselingen hadden plaats. De voorz. de heer Joh. A. Mens, die zoo lange jaren de leidsman is geweest, zag zich genoodzaakt wegens drukke werkzaam heden te bedanken. Voorwaar een zwaar verlies. Wie den heer Mens als voorz." der Jonge Garde gekend hebben, weten, dat hij steeds tot alles "bereid was. Ook trof de' vereeniging nog een slag en wel liet vertrek van den heer Joh. Tromp. In stilte was hij immer werkzaam voor de R. K. zaak. Toon de de heer Mens zich steeds ook in andere politieke vereenigingen als een ijverig pro pagandist, de heer Tromp was zijn rechter hand. Aan beiden werd welgemeende dank gebracht. Ook de heer Oorschot werd dank gebracht voor zijn werkzaamheden. Verder herdacht de secr. nog de strijd in het voor jaar van 1914 en de behaalde overwinning, het succes van de rede van den "heer Spen- del, de propaganda voor de Leidsche Cou rant enz. enz. Hierna werd bij monde van den penning meester den secretaris dank gebracht na mens de vergadering voor zijn keurig ver slag. Blijkens het verslag van den pen ningmeester waren de inkomsten f 16.50, uitgaven f 14.03, alzoo een batig saldo van f 2.47. Hierna had de bestuursverkiezing plaats waarbij alle heeren in hun functie bleven als 2e voorzitter de heer P. v. Leeu wen, 2e secrbtaris de heer W. Koot en 2e penningmeester de heer A. Remmerswaal. Voor de vacature J. Tromp werd gekozen de heer F. v. Vliet als le secretaris. Bij de rondvraag werd reglementswijziging aan gevraagd volgens art. 20 van het reglement, waarna werd besloten tot aanschaffing van 2 jaargangen Roskam, 2 Kath. Volk, 2 Voor hoede, om de nieuwe kiezers, welke de leef tijd van 25 jaar bereikt hebben op te sporen en daarvoor over 14 dagen weder te verga deren. Hierna sloot de voorz. de vergade ring met gebed. WASSENAAR. R. K. Patroonsvereeniging. In de ver gadering der R. K. Patroonsvereeniging deelde de voorz. mede, dat het Z. D. II. be haagd heeft tot adviseur der afd. te benoe men den. Weleerw. heer A. Spegt. De eerw. adviseur, die ook geestel. adviseur is van den Volksbond, was van meening, dat dit geen bezwaar kon zijn daar beide vereeni gingen elkaar als 't ware aanvullen. Ver volgens werd besproken de beschrijvings brief voor de alg. vergadering te Haarlem. Gelezen werd een ontwerp-huishoudelijk reglement. Over 't algemeen kon men zich met de inhoud zeer goed vereenigen maar de „arbeidsvoorwaarden" werden lang en breed besproken. Met het Bestuur was men van oordeel, dat men met de vaststelling daarvan moest wachten tot de tijden weer normaal zijn. Wat voor andere plaatsen geldt is niet toepasselijk op Wassenaar. Tot afgevaardigde ter alg. verg. werd benoemd de heer C. v. d. Kroft.Plaatsvervanger de heer Jac. L. Grevers. Het rooster van af treding der bestuursleden is aldus vastge steld: eerste jaar Joh. Ruygrok Pzn., twee de jaar de heer G. Gardien, derde jaar de heer A. Prins. ZOETERWOUDE. „Nut en genoegen." De oude traditie getrouw hield het Leesgezelschap „Nut en Genoegen" gisteravond haar potvertëering of feestavond. Om twee uur 's middags kwamen de leden bijeen, om na een korte vergadering een potspel te spelen, dat zeer geanimeerd verliep en waarvan de heeren P. v. d. Le- lei en A. v. d. Krogt prijswinners werden. Tusschien vier en vijf uur kwamen de da mes ter feest en arriveerden de humoris ten Jozef van Praag en Kees de Klerk van uit Amsterdam jn de Weipoort. Omstreeks half zeven kwam de Edel- Achtb. heer A. A. van Gils het feest bii- wonen. Bij zijn binnenkomen stonden alle gasten op en werd het „Wien Neerlandsch Bloed" aangeheven. De voorzitter, de heer C. Berg verwel komde Burgemeester van Gils in een har telijke toespraak. Enorm was het succes" van de humoris ten, vooral ook om de rtiooie karakter-uit beeldingen. Burgemeester Van Gils sprak bij zijn heengaan de beste'wefïsCheh uit voor Nut en Genoegen en maakte van deze gelegen heid gebruik om de vluchtelingen op „Oud Raadwijk" in tien de plijde sterp- ming wellicht grootéh weldadigheidszin aan te bevélen. Daartoe verzocht ZijnEd. een der dames een collecte te houden, de opbrengst was pl.m. f 13.—. Alle gasten roemden om strijd de goede zorgen van den heer Dolle, voor dit feest, dat niet gauw vergeten zal zijn. KERKNIEUWS. Priester-jubilea in de Orde der Minderbroeders. 22 Maart a. s. zullen worden herdacht het 25-jarig priesterfeest door de eerw. patersP. J. Bennenbroek, provinciaal, te Weert; J. H. Crombag, gardiaan, te Nieuwe Niedorp; J. S. van der Klein, China; N. J. van de Pavoordt, H. Land; A. H. la Rose, te Maastricht; H. Scheepers, te Venraai; G. M. Schuurman, ka pelaan, te Bolsward; J. Spruit, vicaris te Vor- den; A. A. v. (1. Poel, kapelaan te Gorinchem. 13 Maart het 40-jarig priesterfeest door de eerw. patersP. W. Arts, pastoor te Gorinchem; M. L. Cornelisse, rector, te AmmerzodenH. H. Geevers, pastoor, te Ammerzoden; J. H. Hoo vers te Weert; P. A. F. Rooijakkers, pastoor te HaarlemW. Verhoeks, pastoor, te Vragen- den. PASTOOR B v. GELDORP f. Men meldt uit Spierdijk, d.d. gisteren aan de „Msbd.": Nadat het lijk van den Zeereerw. heer B. v. Geldorp, oud-pastoor van Spierdijk, gister avond van Nijmegen naar hier overgebracht de overledene had n.l. den wensch te ken nen gegeven, om in de parochie, waarin hij 10 jaar pastoor was geweest, begraven te worden werden gisteravond om 7 uur de plechtige Metten gezongen, waarbij o. m. te genwoordig waren de Z.Z. E.E. heeren W. Nix, pastoor van Spierdijk, en J. M. Eg, pas toor van Obdam, de Eerw. heeren W. E. S. Duyn en F. H. Cornet, kapelaans te Spier dijk. en Th. Lobman, oud-kapelaan te Spier dijk, en een Eerw. Broeder van St. Johannes de Deo te Nijmegen. Hedenmorgen om 10 uur had de plechtige uitvaart plaats, welke door den Zeereerw. heer W. Nix gecelebreerd werd. Mgr. Dr. Maunens. Het heeft Z. II. den Paus behaagd Mgr. dr. P. Mannens, Geheim Kamerheer van Z» H. den Paus, Proost van het Kathedraal Ka pittel en President van het Groot-Seminarie, te Rcermond te benoemen tot Huisprelaat. Dc Hoogeerw. heer H. W. Beijs, kanunnik en oud-Deken van Gulpen, is door Z. H. den Paus benoemd tot eerekamerheer. Land en Tuinbouw. Tengevolge van het uitbreken van mond en klauwzeer op de hofstede van den heer J. J. van Weel te Wolphaartsdijk, heeft deze aanzegging gekregen, dat al het hoornvee, 60 stuks, benevens 12 varkens, van rijkswege zal worden afgemaakt. Het mond- en klauwzeer, dat zich dezer dagen in sporadische gevallen te Ulvenhout voordeed, woedt geleidelijk voort. Thans is deze ziekte reeds op een tiental plaatsen uit gebroken. Last is gegeven, al het vee af te maken. Gemengde berichten. De aardbeving in Italië. De koning van Italië heeft 300.000 lire geschonken voor de minderjarige kinderen, die door de ramp hunne ouders verloren hebben. Deze som zal bestemd worden om het „Patronaat voor verlaten kinderen", opgericht door koningin Elena, tc steunen. De kqfiingin heeft eenige zalen van het Quirinaal bestemd om gewonde kinderen, wier ouders vermist worden, tc verplegen. De Italiaansehc bladen klagen zeer over de onvoldoende organisatie ift de hulpvcr- lcening, hoewel zij de opoffering en de liefde der vrijwillige redders en den arbeid dor militaire overheid zeer op prijs stellen. Vele gehuchten zijn nog altijd aan hun lot over gelaten, zoodat de overlevenden door gebrek aan levensmiddelen, voedsel en geneesmid delen, gevaar lóopen ellendig om te komen. Ieder reiziger, die de streek bezoekt, wordt door de uitgehongerde bevolking omringd en om voedsel gesmeekt. Tal van gewonden liggen nog onder den blooten hemel. Velen moeten in goederenwagens naar Rome worden vervoerd; zij liggen op een dunne stroolaag, zonder hulp of verlichting, in de bitterste koude. Dynamietontploffing. Uit Christiania wordt gemeld, dat Maandag bij de mijnen te Kirkenaes ongeveer 2000 K.G. dynamiet ontploften, waardoor zes of'zeven arbed- ders gedood werden. Brand te Trenton. Door een brand, die de geheele fahriekswijk van de stad Trenton in New-Jersey bedreigde, is voor een millioen dollar schade aangericht aan de fabriek van John A. Roebling Sons and Company. Daar op deze fabriek geïsoleerd telefoon- en telegraafdraad voor het gebruik te vel de en kettingen voor het voorttrekken van geschut worden vervaardigd, houdt men het er voor, dat de brand door kwaadwil ligen is gesticht. Burgerlijke Stand. WASSENAAR. Geboren: Albert, z. v. A. Bloemendal en J. van Ankeren. Cornelis Petrus, z. v G. A. M. van Wissen en J. C. van Haas teren. Overleden: A. Grundeker, z. 16 d. G. Gerritse, vr. 60 j. C. Raaphorst, m. 90 j. L. W. Slats, z. 4 m. J. Bors- boom, m. 72 j. Laatste berichten. Het Ongeluk op de Schelde. De Prins der Nederlanden bracht heden een bezoek aan de opperbevelhebber van land- en zeemacht om hem deelneming te betuigen met het groote verlies door de zee macht geleden bij het ongeval met den ma rinesloep gisteren op de Schelde. Door den chef van den Marinestaf wordt medegedeeld dat het ongeluk gipternamiddag op dë Wes- ter-Scheide, niet is veroorzaakt door liet stooten op een drijvende mijn', maar dat de ontploffing plaats had toen de Inijnen- legger Triton bezig was met het periodiek verwisselen onzer leger-mijnversperiingcn. Een Duitsch luchtschip boven Londen. Gisterenavond half negen verscheen een Zeppelin boven Yarmouth en wierp enkele bommen naar beneden. Drie menschen werden gedood, terwijl talrijke ruiten sprongen. Binnen de tijd van 10 minuten waren de bommen geworpen. Om kwart voor elf verscheen een luchtschip boven het Koninklijk paleis te Sandringham. De Koning en Koningin hadden het juist ver laten. Een nog niet bevestigd gerucht meldt dat een der Zeppelins door een krui ser naar benedeai geschoten is. Marktberichten. AMSTERDAM, 20 Januari. Vee. Aange voerd 193 vette kalveren le qual. f 1.08 d f 1.12, 2e qual. 1.05 a 0.3e qual. 1.a 0.per Kilo, graskalvcren f 0.a 58 nuchtere kalveren f12 a 18, schapen f lammeren, 855 vette varkens, Hollandsche le qual. 68 a 70 c., idem 2e en 3e qual. 66 68 c., Overzeesche en Geldersche le qual. a c., idem 2e en 3c qual'. a c. Fransche a c. per kilo. 000 kalf- en melkkoeien f0f0 STOMPWIJK. 19 Jan. Eieren. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 1265 kip peneieren, die verkocht werdén a f 7.30 a f 7.90 de 100 stuks, benevens 36 eenden eieren, die f6.85f7.opbrachten. HAARLEMMERMEER, 19 Jan. Op de ge houden winterpaardenmarkt te Hoofddorp, werden aangevoerd 10 werkpaarden, prijzen f140 tot f400. 18 slachtpaarden, prijzen fGO tot f130. 17 jonge paarden, prijzen f210 tot f325. De handel was slechts matig. PURMEREND, 19 Jan Kaas. Aangevoerd 63 stapels, f3439 de 50 K.G. Boter. Aangevoerd 533 K.G., fl.701.75 per K.G. Ycc. 408 runderen vet vee, f0.780.95 per K.G,; 26 paarden31 vette kalveren, fl.051.25 per K.G.; 294 nuchtere id., f1426 per stuk; 399 vette varkens, f0.700.74 per K.G.; 41 magere id. f 1230 per stuk; 116 biggen, f814 per stuk; 1087 schapen en'lammeren, SNEEK 19 Jan. Boter. Aangevoerd 2/8 v. prijs le keur f62. Bij de vereeniging le keur f62, Fabrieksaanvocren 4/6 en 0/0 v. f 64. Noteering van de commissie der vereeniging voor boter en kaashandelaren in Frieslandle soort f64. Ycc. Aangevoerd 64 koeien (35 vette), 5 kalveren, 278 varkens en biggen. Prijzen per KG. varkens 3235 c.; biggen voor Londen 2425 c. Varkens gewilcl. Kalveren traag. Rest prijshoudend. ADVEKTENTIËN. Die iets (o vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van "den Heer JACOBUS PETRUS WALEN K AMP gctmoiid heb bende te Leiden, Nieuwe JLyn no. 23 cu aldaar overleden 10 Januari 1915, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling tc doen vóór 25 Januari 1915, ten kantore van Mr. J M. J. H. KERSTENS, Notaris tc Leiden, Hooi gracht 40. 313 Toezicht op studie van leerl. H.B.S. of Gymn., door er varen onderwijzer, in het bezit van Akten mod. talen, dipl. H.B.S. 5j.c., Staatsct. A en B. Brieven onder No. 342 Bureau Leidsche Courant. Dienstbode. Wordt tegen 15 Februari in Den Haag gevraagd eene eenvoudige Dienst bode liefst boven de 25 jaar, kunnende koken cn netjes werken. Loon f140 met opslag, f26 waschgeld. Br. onder No. 339 Bureau van de Leidsche Crt. GEVRAAGD, niet beneden de 20 jaar, R. K., bij een alleenwonend Heer, uit den boerenstand, goed koken verelscht, liefst een boeren- of tuindersdochter. Br. fr. onder no. P 25, aan het bur. Nieuwe Dagblad, Rotterdam. 335 H. H. LANDBOUWERS. Er biedt zich aan een 384 R.K. BOUWMEID, bekend met zoete kaas, ook ge negen als Huishoudster. Br. fr. lett. B aan JAC. VAN VLIET, Alphen a.d. Rijn, l.z.V-63. Tuindersknecht of Daglooner gevraagd tegen 1 Februari. Die met de groenten- teelt bekend zijn hebben de voorkeur, bij J. KLEIWEG, Waddinxveen bij Gouda. 323 Ter overname aangeboden, een groot 343 M. LANGEZAAL Zn. HOOIGRACHT 110. Van een kcurigen inboedel een prach tig modern Salon- en Huiskamer- Ameublement, mass, eiken (handwerk) aangeboden. Ook afzonderlijk. Van bekende solide firma afkomstig. Zoo goed als nieuw; kwitantie en zes jaar blijvend garantiebewijs tér inzage. Nu voor den halvcn prijs te "koop. Te zien en over te nemen tot a.s. Vrijdag middag dagelijks van 10 tot 4 uur aan de bergplaats van inboedels van J. B. HOOGEVEEN, Mr. Timmerman, Mare 35, Leiden. 318 GEVRAAGD tegen Mei een nette Boerendienstbode, geen kaasmakerij. Bij ARN. J. DE JONG, Rijndijk tc Hazerswoude. DIENSTBODE gevraagd, loon f130.Br. bureau v. „De Leidsche Crt." onder nr. 308. H.H. Bakkers! Wegens ziekte van den tegenwoordige gevraagd een Ilinko Bróodbakkcrskn. z. k. w., om terstond in dienst te treden bij H. J. v. HENSBERGEN, Noordwij- kerhout. 322 TERSTOND GEVRAAGD een nette R.-K. Dienstbode, goed kunnende melken, bij P. VAN DER GEEST Pz., Landbouwer, Oud Ade, gem. Alkemade.275 GEVRAAGD, met 1 Febr. of eerder, ecu flinke Boerenknecht, R.-K. Adres Th. VAN DER HULST, Landbouwer, Oud Ade. 277 Gevraagdtegen Maart of eerder een R.K. Boerenknecht goed kunnende melken bij J. J. MOOY- MAN, Zoeterwoude a/d Vliet. 219 GEVRAAGD een RUND- en VARKENS- SLAGERSKNECHT. van goede getuigen voorzien, bij P. TH. VERHOEF, Haarl.straat 15. 337 GEVRAAGD met 1 Mei een Boerenknecht, liefst beneden de 20 jaar. Adres te bevragen bij II. v. d. BERG, Leid- schendam, VociU'Straat 172.346 RIJWIELEN. Te koop 1 mooi Eugelsch Hccren- rijwiel dubbele remmen, dubbel freem nieuwe banden geheel compleet ook met lamp voor slechts f29.50 met nog schriftelijk garantie. Tevens nog 1 sterke 2de hands voor f 13. Een prach tig luxe damesrijwiel voor spotprijs, ook genegen in te ruilen. AdresSiga renmagazijn Steenstraat 6, vlak over Bocrhave. 638 Te koop aangeboden 40 a 50 ton dunne Koemest, te bevragen bij C. LANGERAK, Hooge Rijndijk, Zoeterwoude. Aan hetzelfde adres te koop ge vraagd 5 of 6 duizend pond hooi, vrij yan heermoes, 333 Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 Januari 1915, medegedeeld door liet Kon. Ncd. Meteorologisch Instituut tc De Bildt. Hoogste barometerstand 775.6 Münchcn. Laagste barometerstand" 746.9 Bodoe. Verwachting tot den avond van 21 Jan. Matige, tijdelijk wellicht krachtige zuidelijke tot westelijke wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, wellicht eenige regen icta zachter.

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3