De Smeden bond. Staande de vergadering gaven zich verschillende aanwezigen als lid op. De voorzitter deelde mede, dat tot direc teur van de beide zangvereenigingen be noemd is de heer Aarts, muziekleeraar aan het Gymnasium te Katwijk. Spr. spoorde aan om lid te worden van de zangveree- niging. Hierna werd de geanimeerde vergade ring gesloten met gebed. VALKENBURG. Geen sterfgevallen. In het jaar 1914 is in deze gemeente niemand overleden. VOCRHOUT. Nationale Militie. De aangiften voor dc Nationale Militie voor jongelingen geboren in 't jaar 1S96 zal meer speciaal plaats hebben ten gemeentehuize op Maandag 11 Januari 1915, des voormiddags tusschcn 10 en 12 uur. VOORSCHOTEN. Ned. R.-K. Volksbond. Gisterenavond vergaderde de afd. Voorschoten van den Ned. R.-K. Volksbond. De vice-voorzitter, de heer B. Lamboo, opende de vergade ring met den christ. groet. De Welecrw. Kapelaan hield een cursus met het onderwerp: „God kan een bepaal den Godsdienst openbaren." De mensch is verplicht om God te^die- 1 nen en wel op die wijze, zooals God dat verlangt. God nu kan Zijn Wil op ver schillende wijzen aan de mensehen bekend maken. lo. Hij kan aan iederen mensch afzon derlijk openbaren, hoe Hij wil gediend worden. Dat echter heeft God niet gedaan. 2o. Hij kan ook Zijn Wil openbaren aan twee of meer personen, bijv. aan Abraham en Mozes, öf aan een enkele, aan Jezus Christus, in Zijn menschelijke natuur, en hen opdragen om als gezanten van God Zijn Wil aan de overige menschen mede te deelen. Willen echter de menschen geloof hech ten aan de woorden Zijner gezanten, zoo moet God hen voorzien van middelen, waardoor zij den menschen kunnen bewij zen, dat, wat zij mededeelen, inderdaad van God komt. Dat middel is het geven van een gotldël. teeken, m. a. w. tot staving hunner 'voor den iets doen, wat God alleen vermag. God immers kan niet liegen. Bevestigt Hij dus het woord van een mensch, door iets te laten gebeuren, wat Hij alleen kan, dan bevatten die woorden zeker waarheid, en moeten wij ze ook gelooven. Dat goddelijk teeken is vooral het won der, hetwelk is een ingrijpen van God in de loop der natuur, door verschijnselen voort te brengen, welke de geschapen ra- tuur zelf óf in het geheel niet, öf niet op die wijze kan voortbrengen. Dat God werkelijk kan ingrijpen in de loop der natuur, volgt uit de erkenning; dal, God de wereld' met al de wetten, die haar beheerschen, uit vrijen' wil gemaakt heeft. God heeft inderdaad ook meermalen* wonderen verricht, .zooals de geschiede nis aller tijden leert. Denk hier slechts aan de wonderen uit de Evailgelieën verhaald, aan het telkenjare terugkeerende wonder van den H. .Tanuarius te Napels, aan de vele wonderen van Lourde-s. Nu beweren echter de ongeloovigen, dat men nooit ze ker kan weten, of 't wel echte wonderen zijn. Want, zoo zeggen ze, men kent de grenzen der natuurkrachten niet. 't Kan dus wel een geheime kracht in de natuur zijn. Maar, zoo antwoorden wij hierop, al weten wij noa niet alles wat 'de natuur w 1 kan, toch weten wij in meerdere ge vallen heel zeker, Wat ze niet kan. Om dit te kunnen vaststellen, lette men: a. op den aard van de gebeurtenis. Bijvoorbeeld: een doode, d.ic vier dagen begraven ligt en reeds aan het ontbin den is, keert plotseling, op het bevel van een wonderdoener tot het leven terug; 5000 menschen voeden met 5 bj-ooden en nog overhouden; b. op de w ij z e, waarop het voorval geschiedt. Bijvoorbeeld: met een mengsel van speeksel en slijk een blinde genezen. Zulke feiten kunnen zeker niet, en nooit op natuurlijke wijze verklaard worden. Dit zien de ongeloovigen zelf ook wel in, en daarom loochenen zij die feiten. Dus. ondanks onze 'beperkte kennis- van de natuur, kan in verschillende gevallen met zekerheyl worden uitgemaakt, dat zij de krachten der geschapen natuur te bo ven gaan en derhalve de tusschenkomst van een hoogere kracht, d. i. van God, vereischen. Het wonder is dus mogelijk en kan ook als zoodanig gekend worden. Hiermede is tevens gegeven de mogelijk heid der openbaring. Want God kan ons een zeker teeken geven, hetwelk ons over tuigt van de goddelijkheid der leer, ons door Zijn gezanten gepredikt. De voorzitter bracht den Eerw. spreker dank voor diens leerrijk betoog. WASSENAAR. Wedstrijd. Gistermiddag werd tusschen Backershagen I en Wassenaar I de eindwed- Btrijd gehouden om de bronzen medaille. De voetbalclub Wassenaar I werd de medaille toegewezen. Dc wedstrijd eindigde met 32. WOUBRUGGE. Droevig ongeluk. Maandagavond stond het zoontje van G. W. alhier op de brug ter wijl de brugwachter de klap van de brug aan de tegenovergestelde zijde opzette. Het ventje geraakte ongemerkt met zijn hoofd tusschen de buffer en de balans, de hersenen werden ingedrukt. De plaatselijke geneesheer consta teerde dat de dood onmiddelijk was ingetre den. De ouders waren verbijsterd van smart door dit plotseling verlies. ZEVENHOVEN. Liefhebbers. Voor de vacante betrekking van gemeenteveldwachter, hebben zich 23 sollicitanten aangemeld. ZOETERWOUDE. Sociale Cursus. Op den eersten cur- tuisavond in het nieuw ingetreden jaar, zoo begon de WelEerw. heer Chr. S. Des- sing ongeveer, zal ik beginnen met een bijzondere taak te vervullen n.l. u allen een Zalig Nieuwjaar toe te wensehen. Op de eerste plaats een Zalig Nieuwjaar zooals Katholieken dat wenschén en be doelen een nieuw jaar dat véél winst zal opleveren voor ohstè zalig heid, voor den hemel; op de tweede plaats een gelukkig Nieuwjaar, opdat God ons zelfs in stoffelijke belangen moge bijstaan. De eerw. spreker werpt vervolgens een blik op de huidige toestanden, wekt op tot een fier belijden van de katholieke begin selen. Een hartelijk applaus volgde op deze woorden. Hierop gaf de Eerw. inleider het woord aan den heer G. van Slingerland, die zulks had gevraagd. Spr. zegt eenige malen de cursussen te hebben bijgewoond en tot zijn verwonde ring opgemerkt te hebben, dat nooit een der cursisten een vraag stelde. Spr. schrijft dit toe aan het feit dat velen hun gedach ten niet in woorden kunnen omzetten. Om daarin verbetering te brengen wil spr. voorstellen een debatingsclub op te richten waarin elk lid zich verplicht een spreekbeurt te vervullen zij het dan ook heel in het kort over een simpel onder werp. Ten slotte verzoekt de heer Van Slinger land de WelEerw. inleider zijn meening over het voorstel te willen zeggen. De Eerw. inleider zegt, dat het plan hem zeer sympathiek is. Over het nut zal heid is niet slechts nuttig, maar ook noo- dig. is niets slechts nuttig, maar ook noodig. In onzen tijd, waarin de noodzakelijk heid van vereenigingen bestaat, moeten de vergaderingen geleid worden door een goed bestuur, en is het zeer noodig dat daartoe onze kath. mannen gevormd wor den. De sociale cursus is in dien geest, in die richting opgericht en spr. wijst er op, dat hij verleden jaar aangedrongen heeft op wat nu de heer v. S. voorstelt, opdat niet alleen theoretische maar ook practische ontwikkeling het resultaat van dezen cur sus zou zijn. De heer van Slingerland meent dat een club vormen met het doel sociale onder werpen te behandelen moeielijkheden zal opleveren omdat o. a. een bibliotheek ont breekt. Dit bezwaar ondervangt de eerw. inlei der met te verwijzen op de soc. bibliotheek van de K. S. A. Vervolgens gaat spr. verder aan de be schouwingen van het „Socialisme en Eigendomsrecht. Hierbij zegt spr., dat de socialisten, als zjj wijzen op de treurige toestanden, op het groote contrast tusschen arm en rijk, beweren, dat deze ongezonde toestand al leen is toe te schrijven aan het tegenwoor dig heerschende privaatbezit. Dat doen zij zonder zulks te bewijzen, om propaganda te maken voor het collec tief bezit. De natuur van dep mensch eischt privaatbezit, dit kan dus in zich nooit dat gevolg teweeg brengen: andère oorzaken hebben dien toestand gebracht De vrijheid op economisch gebied door de libeïaile leer gepredikt is daarvan de oorzaak; de bandeloosheid tengevolge der vrijheid in doen en laten. Spr. weerlegt op duidelijke wijze de op werpingen met behulp der H. Schrift ge daan tegen het privaat bezit. De naasten liefde was groot bij de eerste christenen, zoodat men van gemeenschap van goede ren leest in de H. Schrift, waarin echter ook op vele andere plaatsen van het pri vaatbezit in de eerste christengemeenten sprake is. De Socialisten komen ook dikwijls voor den dag met uitspraken van de H. Kerk vaders. Op het eerste gehoor meent een leek zich daarbij soms overwonnen, doch de eerw. inleider zegt hierbij dat men altijd twee zaken in het oog moet houden: 1ste is de algemeene leer overeenkomstig één aanhaling? 2de men moet rekening hou den met de omstandigheden. De H. Am- brosius noemt privaatbezit een geschenk van Gods goedheid. Dat de socialisten met hun kloosterhart een klooster als model voor collectief bezit aannemen hekelt spr. scherp en overtui gend. Ook wijzen de socialisten op een indus- trieele onderneming als bewijs. In zulk een onderneming hebben echter de arbei ders het bewustzijn ondergeschikt te zijn terwijl in den toekomststaat gelijke rech ten zouden moeten zijn. In geval van uitersten nood mag men, wat voor dat óogenblik noodig is tegen den wil van den bezitter, nemen. Dit grond op het recht op behoud van het leven, zwaar der dan het eigendomsrecht. Wanneer het algemeen welzijn in bot sing komt met het persoonlijk bezit, heeft de Staat het recht om in te grijpen. Ont- eigeningsrecht belastingen enz. Opdat bij het verkrijgen van bezit geen wanordelijkheden zouden ontstaan heeft de Staat het recht de wijze waarop men het verkrijgt vast te stellen. Contracten, Testamenten enz.) Als het een of ander bedrijf een bijzon der groot voordeel voor het algemeen wel zijn is, kan de Staat zich het monopolie ervan nemen. Spr. zegt, verder dat wij katholieken nooit de socialistische stelsels kunnen aan vaarden. Velen hdrer beginselen zijn in strijd met de leer der Kath. Kerk. Een katholiek kan de eisch van gemeenschap pelijke productiemiddelen niet onderschrij- Roomsche Agenda. DINSDAG. L-e i d e n. Bondsgebouw 8.30 uur. Apologetische Cursus. DONDERDAG. L e i d e n. Bondsgebouw 9 uur. Vergadering besturen Ned. R.-K. Volksbond en alle R.-K. Vakvereenigingen. ZONDAG. Leiden. Bondsgebouw 12.30 uur. Vergadering Ned. R.-K. Volksbond. Faillissementen. Uitgesproken: A. Lemmens, caféhouder, te Hulsberg cur. mr. L. Haex. G. W. Overeein, timmerman, te Oud- Leusden. cur.mr. H. J. M. van den Bergh, te Amersfoort. J. B. Gerritè, winkelier te Babberich. cur.: mr. Feldbrugge, te Zevenaar. L. M. Jansen, eigenbouwer, te Arnhem, cur.: ma. J. R. H. van Schaik. Geëindigd: I. P. van Elfrinkhoff, zonder beroep, te Santpoort. A. Landkroon, stoelenfabrikant en koop man te Noordwolde. D. Slager, melkrijder te Kampen. Rechtzaken. Frans Rosier. Advocaat-generaal Mr. Besier nam heden bij den Hoogen Raad requisitoir in de revi- sieverzoeken van le. den bekenden „uitbreker" Frans Rosier, door het Gerechtshof te Amsterdam veroor deeld tot 5 jaar gevangenisstraf, wegens poging tot doodslag, door het lossen van twee revol verschoten. Gerequireerd werd, dat de Hooge Raad door nader onderzoek zou gelasten omtrent de vraag of dit feit van verzoeker wegens destijds bestaande gebrekkige ontwikkeling of storing van zijn verstandelijk vermogen niet kan worden toegerekend. De lijk verbrand ingsquaestie. Gisteren werd voor den Hoogen Raad het cassatieberoep behandeld van den officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem tegen het ontslag van rechtsvervolging van mr. M. J. Meyer, gepensioneerd Indisch ambtenaar, te 's-Gravenhage, terzake van het in het crematorium bij de begraafplaats Westerveld te Velzen op 1 April 1914 doen verbranden van het lijk van dr. C. J. Vail- lant te Schiedam, die aldaar op 27 Maart 1914 was overleden, zoodat de gerequireer- de, schoonzoon en executeur-testamentair van den overledene, in strijd met de Be grafeniswet niet zou hebben zorggedragen dat diens lijk werd begraven. De kantonrechter had aangenomen dat ofschoon de bedoelde wet het verbranden van een lijk verbiedt en het na de verbran ding begraven van het overschot, gelijk hier had plaats gehad, niet als begraven van een lijk valt te beschouwen, de wetge ver verzuimd heeft de bepaalde personen aan te wijzen die voor het begraven aan sprakelijk zijn en daarvoor moeten zorgen. Overeenkomstig het requisitoir van den officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem bevestigde dit college in hooger beroep dit vonnis. Een en ander bleek uit het uitvoerig rapport van den raadsheer-rapporteur mr. Fentener van Vlissingen. De officier van justitie voerde in zijn cassatie-memorie aan, dat ten onrechte art. 71 van de Begrafeniswet, in .verband met art'. 1 dier wet niet waar toegepast. Mr. P. Rink pleitte op dezelfde gronden als destijds te Haarlem. Vervolgens diende de analoge zaak van den officier van justitie bij de rechtbank te Haarlem, tegen het ontslag van rechts vervolging van dr. Ph. K. van Lissa, arts te 's-Gravenhage, secretaris van de.Vereeni- ging voor Facultatieve Lijkverbranding wien ten laste was gelegd dat hij het be doelde lijk had verbrand en zoodoende het begraven onmogelijk gemaakt. In deze zaak was nog overwogen dat deze beklaagde in elk geval niet kan gezegd worden met de zorg voor het begraven van het bedoelde lijk belast te zijn. In deze zaak refereerde mr. Rink zich aan zijn pleidooi in de vorige zaak. Advocaat-generaal mr. Besier zal 18 Ja nuari in deze zaken conclusie nemen. Land en Tuinbouw. De tuinbouw en de crisis. „Hoe zou het in het vruchtbare West- land, dat als groententuin zoowel dienst doet voor Duitschland als voor Engeland, gesteld zijn in verband met de mobilisatie, het nog gebrekkige goederenvervoer, de' schokken van het crediet, enz. enz.?" Ziedaar altemaal vragen, die een redac teur van het Nederlandsch Corresponden tiebureau er toe brachten eens op inlich tingen uit te gaan. Hij wendde zich tot den heer G. J. van Marrcwijk, den secretaris- penningmeester der Vereeniging De Loos- duinsche Groentenveiling zelf een tuin bouwer, die werkt met verscheidene kas sen, een man, practisch en theoretisch dus volkomen tot oordeelen bevoegd en ver nam de volgende bijzonderheden Groote schade leed het Westland vooral in de eerste maand van den oorlog en wel voornamelijk met de tomaten. In verband met de mobilisatie toch, ontbrak materiaal tot vervoer. Spoedig trad echter eenige ver betering in. Verschillende artikelen werden uitgevoerd naar Duitschland, dat uit Frankrijk geen producten meer kon be trekken. Van de schorseneeren waren de prijzen zelfs nog al aardig hoog. Van de druiven waren de prijzen ook beter dan het vorige jaar. De Belgische streek tus schen Brussel en Luxemburg voerde n.l. niet naar Duitschland uit, hetgeen het Westland ten goede kwam. En van de uien zijn de prijzen zeker wel driemaal zoo hoog. Er was feitelijk naar alles vraag, maar het bleef nog tamelijk sukkelen met het ver voer. En zelfs nu is de toestand nog zoo, dat een wagon spruitjes, naar Duitschland ge zonden, in plaats van twee dagen, soms wel zeven dagen onder weg blijft, zoodat de inhoud verrot aankomt. Overdreven angst bracht den eersten tijd van oorlog nog al schokken te weeg in het crediet. Geleidelijk herstelde zich dat ech ter weder, niet zoozeer omdat het gevaar als geweken was te beschouwen, dan wel, omdat men zreh ook zelfs al spoedig aan gevaar gewent. Vele tuinbouwers zijn op bescheiden schaal indertijd hun bedrijf be gonnen en hebben 'dat met geleend geld telkens weder uitgebreid. Een hypotheek te krijgen op zjjn grond, bleek niet zoo moei lijk, doch geheel anders was het gesteld met het verkrijgen van geld op de kostbare? glazenkassen, die van één hagelslag veel schade kunnen lijden. Het dure geld zal ook hier dus op het bedrijf vermoedelijk een nadeeligen invloed gaan uitoefenen. Ook de mobilisatie bracht veel ongerief. Niet alleen, dat vele tuinbouwers een groot ge deelte van hun knechts moeten missen, doch uit vele bedrijven werd ook de bedrijfslei der uit zijn werk gerukt en dit laatste dus aan minder deskundige knechts overgela ten. Daarbij konden, wat betreft verlofda gen in verband met de behoeften van het bedrijf van overheidswege slechts weinig faciliteiten worden verleend. De vereeni ging „Loosduinsclie Groentenveiling" wend de zich in deze met een adres tot de. Re geering, doch kreeg nul op het rekest, ter wijl, naar ons werd medegedeeld, aan de z.g. Vrije Groentenveiling" wel fa ciliteiten werden verleend. Waaraan dit verschil moet worden toegeschreven, weet men niet en verdiept men zich in gissingen. Op het oogenblik is het in den tuinbouw nog kalm. Maar in Februari komt eerst recht de nood aan den man. Dan moet men beginnen met in de kassen de toma ten, komkommers, kropsla en spinazie te zaaien, vervolgens gewone komkommers en gewone sla. Dan beginnen voor liet Westland de 13 drukste weken van het jaar! De grondstof moet dan overal ge legd worden. Voor Juli moet de tuinbouwer zijn slag hebben geslagen, al kan het najaar nog wel wat goedmaken. Nu komt men in het voorjaar handen te kort! Men kan wel Scheveningers krijgen voor het ruwe werk bijvoorbeeld, maar dat zijn geen vaklui. En hoe moet het gaan in de bedrijven, waarvan de leider onder de wapenen is en de arbeiders niet in staat zijn zelfstandig te werken? En verder zal alles aankomen op het vervoer! Dat is eigenlijk de hoofdzaak! Dat het vervoer de volgende maanden be ter zou zijn geregeld daarvan is nog niets bekend. Ook het overladen aan de grens is een groot oponthoud en in verband met den aard der producten, een groot nadeel. Terwijl Loosduinen in hoofdzaak naar Duitschland verzendt, voert het eigenlijke Westland ook veel op Engeland uit, o.a. aardappelen en tomaten. Ook voor verzen ding per scheepsgelegenheid is de vracht prijs in verband met de grootere risico ver hoogd. In het begin van den oorlog is er zelfs een tijd geweest, dat de vracht was verdubbeld. Summa summarum ziet het er dus voor deze groentenstreek bij uitnemendheid verre van rooskleurig uit! Laatste berichten. Van het Westelijke gevechtsterrein. PARIJS, 4 Januari. Officieel bericht van 11 uur 's avonds: Zeer hevige gevechten worden nog in de streek van Cernay (Duitsch: Sennheim; in den boven Elzas gelegen) geleverd. He denmorgen kwamen wij in het bezit van het geheele dorp Steinbacli. Een oogen blik verloren wij de ten westen van Cer nay op den vijand veroverde veldwerken, doch de Duitschers hebben er zich niet kurfnen handhaven. De stelling blijft in onze handen. Van het Russisch-Turksche gevechts terrein. ST. PETERSBURG, 4 Januari. Mcde- deeling van den generalen staf van het Kaukasische leger: De slag bij Sarykamysj wordt in ons voordeel voortgezet. Gisteren hebben onze troepen bij het aanbreken van den dag Ardahan aaigc- vallen. Tetren den avond werden de Turken met ernstige verliezen na verwoeden strijd uit hun loopgraven geworpen. Marktberichten. HAZERSWOUDE. 4 Jan. Veiling 921 kip eieren f5.7.5 f6.20 per honderd. LEIDEN, 5 Jan. Vorkcnsiuarkt. Aange voerd 455 stuks. Vette varkens prijzen van f0.70 f0.71. magere varkens f 0.64 (i f0.65. Handel matig. BODEGRAVEN, 4 Jan. Aangevoerd 158 partijen kaas. le soort Goudsche f 42 a f 44, 2e soort f39 a f41 zwaardere Goudsche f44 A f 46le soort Edammer f 0.a f 0.Handel matig. ROTTERDAM. 5 Jan. Vee. Aanvoer Paarden 121, Veulens 0, Ezels 0, magere Run deren 45, vette runderen 654, vette kalve ren 226, Nuchtere kalveren 391, graskalvcren 0, schapen 1, varkens Biggen 150, Bok ken 0, Vette koeien en ossende besle 0 a 0 ct. hooger, stierenct., vette kalverenct., melkkoeien 32-40-50, Kalfkocicn 160-320, Stieren 30-35-42, Pinken 000-000, Vaarzen 000-000, graskalve ren 50-60-65, Paarden 100-300, Slachtpaarden 100-140, Hitten 100-250, Biggen 7—13.00, Fokkalveren 18-30, Slachtkalveren 8-16, Big gen per week 1.20-1.50. Boter, 18/8 16/16 168 stukken van V2 KG. stukken V> KG. Prijs le 00, prijs 2e 00, 3e stukken Va KG. Geen noteering. Eieren, aanvoer 2076, Kippeneieren p. 100 8t. 5.157.05. Eendeneieren 5.756.90. Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen zeer ruim. Handel zeer le vendig. Vette kalveren handel goed. Jong vee kleine aanvoer. Nuchtere kalveren tamelijko aanvoer. Handel in slachtpaarden en hitten bevred. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 5 Januari 1915, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilclt. Hoogste barometerstand 756.4 Memel. Laagste barometerstand 744.2 Hamburg. Verwachting tot den avond van 6 Jan. Zwakke tot matige, winden uit westelijke richtingen tijdelijk opklarend, later wellicht toenemende bewolking en kans op regen. Mogelijk nachtvorst iets zachter overdag. Advertentiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een lang en geduldic* leiden onze innig geliefde dochter, zuster en behuwdzuster MARIA JOHANNA PETRONELLA AKERBOOM in den ouderdom van 24 jaar en bijna 3 maanden. Uit aller naam Corn. Akekiioom Cz. 1 Januari 1915. 62 Heden overleden tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de laatste IT.H. Sacra menten, onze innig geliefde Moeder Mej. CHATRINA HELENA VAN HAASTER, Wed. van den Heer Adrianes Goemans in den ouderdom van 67 jaar. Nederderliout den Berg. A. (I V. D. POEL— Goemans. G. V. D. POEL 82 en Kinderen. Leiden. M. J. MOONS— Goemans. A. J. MOONS— en Kinderen. H. M. GOEMANS. A. C. GOEMANS. Koudekerk, 3 Januari 1915. Algemeene kennisgeving. Met wederkeerigen heilwensch brengt de ondergeteekende zijn op rechten dank aan alien, die hem bij de wisseling des jaars, blijken van belangstelling gaven. C. MUNNICH. (97) Notaris, Wassenaar. Met wederkecrige gelukwenschen betuigt ondergeteekonde zijn dank voor de vele blijken van belangstelling bij den aanvang van het jaar ontvangen. Dr. DE BRUINE, (101) Arts, Leiderdorp, van de Afdeeling Alphen en Omstreken van den Bond Smeden Patroons „Nederland", brengen bij deze ter kennis, dat in het vervolg aan hunne Cliënteele op 3 maan den de rekeningen op gegeven zullen worden. Te koop: S 2 dubbele Inrijhekken, hoog 1.50 en 2 M., alsmede twee gebruikte Veevoederketeis M. Langezaal Zn. Hooigracht 110. Flinke Jongen gevraagd, die goed kan fiets rijden; zich aanmelden 100 Haarlemmerstraat 70. Terstond gevraagd een SLAGERSKNECHT, R.K. en van goedo getuigen voorzien. Br. fr. letter H, aan 21 J. DE JONG, Drukkerij, Roelofarendsveen. Gevraagd met Mei a. s. een R. K. Dienstbode, bij Th. W. STRAATHOF, Landbou wer te Rrjpwetering. (93) Gevraagd met Mei een R.K. Boerendienstbode Adres: C. H. V. VLIET, 67 Voorschoten. Meid-Huishoudster. Gevraagd een R.K. Meidhuishoud ster, genegen met een hulpbehoevende vrouw omte gaan, bij G. PRINS te Voorhout nabij 't Spoor. 105 Vleeschhouwersknecht Gevaagd met 1 Febr. of eerder een R.-K. Vleeschhouwersknecht v.g.g. v. Adres: C. CASPERS, Vlceschhouwer Lisse. 20 Gevraagd: een R.-K. Boerenknecht, om direct in dienst te treden, goed kunnende melken bij, A. VERHAAR, Warmond a/d Zijl. 83

Leidsche Courant | 1915 | | pagina 3