Arbeid, welk gebied zich alieen over de gemeente Leiden uitstrekt, als patroons oi in hun dienst als werklieden werkzaam zijn geweest. en om die lijst of lijsten vóór 15 J a- ii u a r i e.k. aan hun College in te zen den. De formulieren dezer aangiften, zoo mede die der lijsten zijn kosteloos voor belanghebbenden ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar. Voorts worden de hoofden en bestuur ders van de hierboven genoemde bedrij ven er, voor zooveel noodig, aan herin nerd, dat het opmaken en Inzenden dei- lijsten eene verplichting is, tegen wier niet-nakoming straf is bedreigd bij arti kel 43 der wet op de Kamers van Arbeid. orde- mej. Geslaagd. Voor examen vrije oefeningen is te Rotterdam J. C. S. van Venetie, alhier. Universiteit. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken, zijn, voor het jaar 1915 benoemd tot assistent aan de Rijksuniversiteit te Leiden, in het ziekenhuis: afdeeling geneeskunde, D. J. Steenhuis en A. J. B. Poortman; afdee ling heelkunde, C. J. van Houwininge Graftdijk en H. la Chapelle; afdeeling. oogheelkunde, H. J. Meyling; afdeeling verloskunde, tevens belast met het geven van een cursus in kraamvrouwenverple- ging aan de verpleegsters, B. Nierstrasz; voor de heelkunde, dr. 3VI. P. Kingma Bol- tjes; J. C. Koch en J. C. van Vliet; voor de verloskunde en gynaecologische kliniek en polikliniek, P. C. R. Mingelen en rnej. C. H. Vermaas; voor de geneeskunde, B. Quispel en W. C. de Graaff; voor de oog heelkunde, dr. C. S. Lechner; voor de neus-, keel- en oorheelkunde, dr. C. J. A. van Iterson; voor de pharmacologie, J.W. Palte; voor de psychiatrie, F. P. Muller, G. J. B. A. Janssens en dr. E. de Vries; voor de pathologie, S. Kroonenberg; voor de vergelijkende pathologie, G. Kapsen- berg, dr. E. Gorter en dr. J. Roos; voor de phvsiologie, J. Bijtel Jr., J. Endtz en P. Meerburg; voor de scheikunde, mej. W. C. de Baat, dr. H. J. Taverne, W. Th. A. J. M. Tombroek, M. Brander, dr. J. Th. Bronwater, I. Vos en W. H. van Mels Jr.; voor de natuurkunde, P. G. Cath, H. A. Kuypers, dr. K. Hof en dr. J. E. Verschaf feit; voor de pharmacie, H. J. Lemkes en mej. A. P. Olivier; voor de botanie, mej. M. F. A. Affourtit en mej. H. C. C. de la Rivière; voor de zoölogie, dr. H. C. Dels- roan en mej Ch. L. du Rij van Beest Holle. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen week meldden zich om steun aan41 personen, maakt met het totaal der vorige week ad. 2005 een totaal 2046 Tot 19 December j.l. waren behandeld1764 aanvragen in dc afgeloopen week kwamen onnienw in ha-, Totaaï TS2TT Afgewezen waren tot 19 Dec. j.l387 Afgewezen in de afgeloopen week19 Totaal afgewezen. 406 Valsche rijksdaalder. Donderdag middag is op het politiebureau een val sche rijksdaalder, gedeponeerd, dragende de beeldenaar van wijlen Koning Willem III en het jaartal 1870. Het muntstuk was slecht nagemaakt. Diefstallen. Ten nadeele van J. v. T. werd Zaterdagnamiddag in café Zomer- lust een rijwiel ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Ten nadeele van den winkelier C. d. R. in de Jan Vossensteeg werden Zaterdag middag twee potten Boerenjongens ont vreemd door twee bekende jeugdige Leid- sche misdadigers. De eene pot hadden ze stuk gegooid, de andere leeggegeten. De politie had de boefjes spoedig te pakken en maakte proces-verbaal op. Bewusteloos. De wed. O. is Vrijilag- morgen in bewusleloozen toestand in haar woning aan de Oude Vest aangetroffen, zittende bij €611 mand, die was gaan smeulen, doordat zij eenige testen met vuur daarin had geplaatst. De ijlings ontboden geneesheer achtte haar over brenging naar een ziekenhuis noodzake lijk. Brandje. Gistermorgen werd een be gin van brand geconstateerd op de bo venverdieping van perceel no. 1 Nieuw- steeg. Een mandje, waarin eenige. smeu lende poetslappen had vuur gevat. Met een emmer water werd het vuur ge- bluscht. De bewoner was afwezig. Kerstzangers. De Kerstzangers hebben oils in den steek gelaten. Sinds menschen- heugenis kwamen zij, in groote of kleine groepen, het meest onmogelijke Kerstlied, waarin sprake is van een „scheepje zeilen met een hoogen mast", enz. aan de deuren afzagen om beloond met een paar centen per deur, naar de stad terug te keeren. HAZERSWOUDE. Begin van brand. le Kerstdag ont stond een begin van brand bij den winke lier A. A. v. d. T. Door het flink optreden van enkele omwonenden bleef het huis voor de vlammen bewaard. KATWIJK. Geslaagd. Voor examen Fransch L. O. is te 's-Gravenhage geslaagd de heer F. J. Drijkoningen alhier. Te veld staande groenten. 't Is met de te veld staande groenten als bloem kool, peen, rapen, zoo goed als afgeloo pen. Bloemkool is zeer laag in prijs, roo- de en savoye kool wordt ook al door de lage prijzen in schuren bewaard, in af wachting op hoogere prijzen. De kwali teit der bloemkool laat ook veel te wen- •chen over. Meer en meer blijkt dat de vorst aan dit artikel groote schade ge daan heeft. Uitvoering. De bekende R.-K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" alhier zal 30 Dec. a.s. Yoor de R.-K. Millitairen in hun Tehuis een uitvoering geven. Geheel belangloos zullen de jongelui voor de militairen optreden. Dat men in deze ernstige tijden eenige op beuring en vermaak noodig heeft hebben de leden dezer vereeniging ook begrepen. In den a.s. vastenavond denken zij een uitvoering te geven in het lokaal Fennes. Den juisten datum zal later worden bekend .gemaakt. NIEUWKOOP. Benoeming. In de plaats van den heer H. J. Welp, commies der Directe belastingen, met ingang van 1 Januari 1915, in gelijke be trekking benoemd te Maarsen, is aangesteld dc heer M. Postma uit Bunde L. NOORDEN. «Helpt Elkander." In de Dinsdagavond gehouden Bestuursvergadering van bet Zieken fonds „Helpt Elkander" werden 5 nieuwe leden tot de vereeniging toegelaten, vervolgens werden in de commissie tot het driemaande lijks controleeren van de kas van den pen ningmeester gekozen de heeren J. D. van den Helder en H. Rietveld. NOORDWIJK. Verlof. Aan den milicien P. v. d. Meer, van het 4e regiment infanterie, is door den minister van Oorlog vier maan den verlof verleend, onder verplichting van zoo spoedig mogelijk weder onder de wapenen te komen, zoodra gedurende dat verlof Nederlandsche troepen in vij andelijkheden mochten worden gewikkeld. Kerstfeest. Op initiatief en onder lei ding van Mevrouw Jhr. Van Panhuys is den kinderen van alle gezindten een aar dig Kerstfeest bereid. De dames der Com missie vonden het zóó sneu voor de klei nen, dat St. Nicolaas dit jaar zijn gebrui kelijke rondgang door het dorp niet had gemaakt, dat zij besloten, wat geld bijeen te zamelen voor een kerstboomfeest, dat nu op tweeden Kerstdag in de lokalen van de openbare school te Noordwijk-Binnen is gehouden. Aan de hoofden van alle scholen was opgave gevraagd van namen van kinderen, die voor bijwoning van het feest in aanmerking kwamen. Van alle scholen waren dan ook kinderen aanwezig behalve van de bijzondere Hervormde, waar zooals we vernamen een eigen Kerstboomfeest werd gevierd. Er stond een groote, rijk verlichte en versierde Kerst boom, er werd gezongen en verteld en tus- schen het zingen door werden de kinderen onthaald op chocolademelk met krenten broodjes en biscuitjes.. En bij het heen gaan kreeg ieder kind nog een pakje mee, waarop de inhoud het kinderhart verblijd zal hebben. Er was vreugde en pleizier on der de kinderschaar, waaronder ook een aantal kleine Belgen, óie in ons dorp ver toeven. RIJPWETERING. Droevig ongeluk. Ter aanvulling van ons bericht van Donderdag meldt men ons nog: De rijksveldwachter Wijne ging yact^öW^gJihr8tfcafteek en enHijnaïTr geweer mede om een boutje voor de Kerst dagen te schieten. Toen hij bij zijn roei boot was gekomen (hij moest het water oversteken) welke hij, zooals gewoonlijk, den vorigen dag bij den heer v. H. had laten liggen, wilde hij er het geladen ge weer inzetten. Terwijl hij de loop in de rechterhand had, gleed hij echter .uit, met het gevolg, dat de haan van het geweer tegen de rand van de roeiboot stootte, het schot afging, W. de volle lading in de rechterborst kreeg en aan den kant neer viel. Op het geluid van het schot kwam H. toegesneld. Verschrikt zorgde hij on middellijk voor het halen van priester en dokter. Beiden waren spoedig ter plaatse. Dr. Willink kon niets meer doen, tenge volge van het verschrikkelijke bloedver lies, terwijl de Kapelaan hem het H. Olie sel toediende. W. stond bij zijn superieuren en colle ga's hoog in aanzien, als een weerbaar politieman en goed kameraad. SASSENHEIM. Ned. R. K. Volksbond. Op den 2den Kerstdag hield de afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond hare lsten feestavond. De voorzitter de heer A. Weijers opende deze bijeenkomst met" gebed, heette de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom en wees er op dat niettegenstaande de benar de tijdsomstandigheden, de afdeeling Too- neel „Door Vriendschap Saamgebracht," gemeend had, alsnog een uitvoering te geven, want het is wel eens noodig, dat een mensch, een weinig verzet krijgt. Na de installatie van eenige nieuwe leden, werd door de aanwezigen het bondslied gezongen. Alsnu werd aan de tooneelaf- deeling gelegenheid gegeven van haar ijver blijken te geven. De tooneelvereeni- ging kwam op waardige wijze voor den dag. Opgevoerd werd het schoone en ver heven drama: Tarcisius of „De Martelaar van het H. Sacrament." dat in alle moge lijke opzichten uitstekend vertolkd werd. Zooals wij dit steeds van onze Room- sche tooneclvereenigingen gewoon zijn, waren de rollen in goede handen. Alle medespelende gaven door hun spel blijk, dat zij medeleefden en dat zij vol geloof waren. Ook de knapen waren met een woord uitstekend vooral de knapen Tar dus en Caecilius speelden zeer vrijmoedig en wij gelooven niet, dat waar dit drama' ook al wérd opgevoerd, deze rollen in be ter handen kunnen geweest zijn. Ook mo gen wij zeker geen woord van hulde ont houden, aan de jonge dames, die door hun zang, de ernst en verhevenheid van het drama, zoo zeer verhoogden. Vooral viel ons op de zuivere zang en uitspraak van het latijn, waar menig R. K. zangkoor wel eens een lesje aan nemen mocht. Het drama werd met één woord gezegd op waarlijk meesterlijke wijze vertolkt en men zou vaak me enen, dat niet amateurs, doch vaktooneellisten optraden. Ook viel het décor, de costuums en de grimeering zeer te roemen, wat vooral wat de grimeering betreft, niet valt te verwon deren, als men weet, dat de heer Osendorp van Warmond voor de grimeering ge zorgd heeft. Deze avond heeft weer blijk gegeven dat onze R. K. Tooneelvereeniging. „Door Vriendschap Saamgebracht" haren ouden roem gehandhaafd heeft. De voorzitter was dan ook zeker de tolk der aanwezigen, toen hij de tooneellisten dank zegde voor dezen schoonen en verheven avond. Maan dagavond is er wederom een feestavond voor de leden van den R. K. Volksbond. Dinsdagavond voor de donateurs en kunst lievende leden en Woensdagavond zal de Tooneelvereeniging tegen een matig en tree wederom hetzelfde drama opvoeren. Niemand verzuime toch, dit drama te zien opvoeren. Kerstfeest. Gisteren had in de St. Annaschool de jaarlijksche Kerstuitvoe ring plaats, bijgewoond door den Zeer Eerw. Heer Pastoor en Kapelaan en de ouders der kinderen, welke bij de 'uitvoe ring betrokken waren. Een keurig samen gesteld programma, bestaande uit gods dienstige en profane voordrachten werd door de kleintjes op uitstekende wijze af gewerkt, terwijl het spel werd afgewisseld door voortreffelijke muziek- en zangnum mers, waaronder vooral dat van de jonge juffrouw Betsy Rotteveel een bijzonder woord van lof verdiende. Nadat de aan wezigen door herhaaldelijk applaus hun dankbare instemming hadden betuigd voor hetgeen de kinderen hadden ten bes te gegeven, was de ZeerEerw. Heer Pas toor de tolk der aanwezigen, hulde bren gend aan de jeugdige speelsters, maar ook aan de Eerw. Zusters van het St. An- nagesticht, onder wier uitstekende leiding zooveel schoons was tot stand gebracht. Met genoegen over het genotene en met dankbare stemming keerden allen voldaan huiswaarts. TER AAR. Augurkenbond. Op Woensdag 23 De cember hield de Augurkenbond „Bid en Werk" eene ledenvergadering. Opgekomen waren 65 leden, terwijl 6 volmachten wer den ingeleverd. De voorzitter, de heer J. A. Koeleman, verwelkomde de aanwezi gen en opende de vergadering. De notu len der vergadering van 20 Juli werden gelezen en goed gekeurd. Gevraagd werd naar de notulen der laatste ledenverga dering. Dc secretaris merkte op, dat hij deze vergadering niet bijwoonde en dat er van deze spoedeischende bijeenkomst geen notulen bestaan. De voorzitter is van meening dat die vergadering wel degelijk eene officieele was en zegt toe dat alsnog notulen zullen gemaakt en later gelezen worden. De secretaris-kassier doet daar na eenige voorloopige financieele mede- deelingen. Aan de tuinders is uitbetaald f 26195.en blijft nog te betalen f 2115. Van verschillende kooplieden is nog te ontvangen f 827.Totaal waarde der in gemaakte augurken (331 vaten) wordt be rekend op f 3333.—. Voor ongeveer f 300.— aan ingemaakte augurken is rèeds ver kocht. De voorzitter geeft daarover nade re toelichting. Er ontspint zich een vrij tcWiil 'ri düt dpri vnnrz. noopt een beleid? die evenwel niet }tt~m-r^in 7iiu_ komt. De voorz. stelt daarna de leiding der vergadering in handen van den secre taris. Door den heer J. Uyttewaal wordt stemming gevraagd over zijn voorstel, om terrein en pakhuis uitsluitend ie doen ge bruiken door den Bond en aan niemand, wie dan ook, een gedeelte in huur of in gebruik af te staan. Met 35 tegen 24 stem men wordt dit voorstel verworpen. Ver volgens heeft verkiezing plaats van een Eind-commissie en worden met groote meerderheid herkozen de heeren D. Heijns, Jan Hoogervorst en C. Hoogervorst Lz. Na nog eenige mededeelingen en bespre kingen van huishoudelijken aard sluit de voorzitter de vergadering. VOORHOUT. St. Urbanus. De onderafd. St. Ur- banus van den R.-K. Volksbond verga derde in 't Patronaatsgebouw. De leden waren in flinke getale tegenwoordig, ook de G. A. was aanwezig. Heel wat verkie zingen waren aan de orde, ten le werden herkozen, met bijna algem. stemmen de heeren P. v. d. Holst, le secr., en H. v. d. Voet, comm.; ten 2e C. Angwaare en P. v. d. Holst, als afgev. naar de jaarverg. St. Deus Dedit, van welke verg. de beschrij vingsbrief werd voorgelezen. Ten 3e tot controleurs in zake 't Werkloozenfonds P. v. Leeuwen, C. van Dam en J. van Wouw. Een Prop.club werd opgericht, waarvoor zich in deze verg. opgaven 10 personen, meerdere kunnen zich aanmelden bij 't bestuur. Voorgelezen werd 't adres aan Z.Exc. den Min. van Landbouw, om steun te verkrijgen voor 't Werkloozenfonds, welk adres gezonden was door 't Hoofd bestuur van St. Deus Dedit. In zake een eventueel te houden loonactie, werd be sloten zich te houden aan 't advies van den vrijgestelde, dat hierop neerkwam: ten le voorloopig geen directe actie te voeren; ten 2e zich niet anders te verhu ren dan persé voor een geheel jaar, voor al niet „voor den zomer en dan zullen we met den winter wel weer zien." Besloten werd dat in 't vervolg steeds een presen tielijst en vraagbus aanwezig zullen zijn. Met den Chr. groet werd de vergadering gesloten. WARMOND. Voetbal. Nadat tot tweemaal toe de match tusschen de Warmondsche E.M.M. en de Noordwijkerhoutsclie „Zwaluwen" onbeslist was gebleven, heeft E.M.M. op 2den Kerstdag, op het veld van „Zwalu wen" overwonnen met 10. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van heden. Voorzitter de heer A. A. van Gils, bur gemeester. Aanwezig 8 leden. Afwezig de heeren Rotteveel, Van Konijnenburj Dorrepaal. De heer Rotteveel met kennis geving. De notulen worden aangehouden tot een volgende vergadering. Ingekomen zijn de volgende ingekomen stukken. Den Raad wordt in een schrijven in overweging gegeven een verordening te ontwerpen in den geest van art. 249 der Amst. Politieverordening, ter voorkoming van het den laatsten tijd zoo groot geble ken brandgevaar aan torens en groote gebouwen door loodgieters ontstaan. Wordt gerenvoyeerd aan B .en W. Ontvangen is een aanbieding van de Fabr. van G. en E. te Leiden van slak ken, een product geschikt voor het ver harden van wegen en paden. De Voorzitter zegt dat een be stelling is gedaan groot 2 scheepsvrach- ten. Dat materiaal zal aan de Uitterdijk (Wijpoort) worden aangebracht. De Sted. Fabrieken van Gas en E. ge ven kennis van de verhooging van den gasprijs voor particulieren. De gasprijs voor de straatverlichting aan den Haag- weg blijft dezelfde, daar deze is gecon tracteerd per lantaarn. De Voorzitter geeft kennis van een gevoerde correspondentie met de Electriciteitsfabrieken te Leiden, ontstaan door een aanvraag van conditiën door de Goud- en Zilverfabriek de Firma van Kempen, te Voorschoten. Bij aansluiting dier fabriek zal de stroom van de Vliet- weg worden betrokken. Den 14en December 1.1. is van den inge nieur Hederik een schrijven ontvangen, waarin de motieven tot het spoedmaken ter samenstelling van een verordening en tarieven voor de waterlevering zijn aangegeven. Een ontwerp-verordening, den leden ter hand gesteld, wordt artikelsgewijze in behandeling genomen. (Wordt vervolgd.) Yaii wielrijders. Twee wielrijders kwamen Zaterdag alhier op de Vrouwenweg zoodanig met elkaar in botsing dat de een in de Vrouwen vaart en dc andere met een verbogen fiets over den weg- terecht kwam; een nat pak en wat ontvellingen waren de resultaten dezer aanrnding. Ook op den Stompwijkschenweg onder deze gemeente je wam een wielrijder (doordat een rijtuig niet genoeg uitweek) op den berm van dien weg tusschen 't hout terecht, het rijwiel was niet beschadigd, doch de wielrijder be zeerde een zijner armen. Lange reis. Een briefkaart, op 2 Sept. 1.1. van Noordwijk verzonden, bereikte, na misschien lange reizen gedaan te hebben, plaats van geadrsseerde, diens neef eerst gistermorgen. De felicitatie, die zij bevatte, kwam dus vier maanden te laat. ZOETERWOUDE, (Hooge Rijndijk). Patronaat. Zaterdag en Zondagavond hebben alhier de uitvoeringen plaats ge had van het St. Aloysius Patronaat. Na dat door allen het Patronaatslied gezon gen was werd opgevoerd: „Een Scène in den dominen Ezel", dat goed gespeeld werd en onophoudelijk de lachlust op wekte. „Een dag in het café de gouden Ster" bracht eveneens het publiek in een vroolijke stemming. Tusschen de stukken door werden door allen liedjes gezongen uit de Leeuwerik. Na de pa'iz^ k^gon _no_ voordracht ten'tooneelé werd gevoeril cn int cint I)e rijk geworden visscl^ersjon- mpt een daverend applaus - ,"Hiid was de gn- meenng (werk van den ireci -^.Qats) in uitstekende handen. Ten slotte nog ao~ de dames, die voor consumptie zorgden, een woord van dank. Na dat door de geza- melijke tooneelisten een danklied (werk van den regisseur, die zeer veel heeft bij gedragen voor dezen zoo goed geslaagden avond) werd gezongen, waarin dank werd gebracht aan dc ZeerEerw. heer pastoor, de pianist, den concierge en alle aanwezi gen, werd den aanwezigen goeden nacht gewenscht en gingen zeker allen welvol daan huiswaarts. Voetbal. Uitslagen: lste Kerstdag. Quick (Haag)Belgisch Elftal 11 Vitesse (Arnhem)Hercules (Utrecht) 6—3 Utrecht: V.V.V.Robur ct Velocitas 46 Hengelo: TubantiaSparta 2de Kerstdag. Den Haag: QuickQuick (N.) Arnhem: Vitesse IIH.V.V. II 's-Bosch: WilhelminaSparta Zondag. Ajax (A.)Belgische Vluchtelingen Utrecht: Hercules-^-Quick (N.) competitie-wedstrijden gingen van wego het slechte weer niet door. Seriewedstrijden V.V.C. (Voorschoten.) lste Kerstdag. V.V.C. I—Leiden II Wassenaar IL.V.V. II Leiden II—L.V.V. II Wassenaar IV.V.C. I V.V.C. I—Leiden II Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. Gebouw der Zita- vereeniging. Alg. Verg. van de Mariabond. Leiden. St. Jozefszaal. 8 uur. Liturgische cursus. Leiden. 9 uur Vergadering R. K. Drankbestrijderspropa- gandaclub. Rechtzaken. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Leidsche kantonrechter veroordeelde heden J. C. v. d. F. tot 2 maal f 10 subs 2 maal 3 dagn, die in de vorige zitting terecht had gestaan wegens het geven van dansuitvoeringen in de Graanbeurs tegen entree zonder vergunning van B. en W.. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: K. M. brandstofïenhandelaar te Hazer •woude, wegens diefstal van een plank tot f40.boete of 10 dagen hechtenis. Bevestigd werden de vonnissen van den kantonrechter te Leiden, waarbij H. J. de H., kweeker te Leiden en H. te Katwijk werden vrijgesproken van de aanklacht var kens te hebben ingevoerd lijdende aan vlek ziekte. Nog werd veroordeeld P. A. G., spoorweg arbeider te Leiden, wegens mishandeling tot f15.boete of 10 dagen hechtenis. Diefstal. De 21-jarige bediende D. de L., vroeger chauffeur wonende te 's-Gravenhage was zon der werk en accepteerde daarom een „baantje" om entréekaartjes in te nemen bij gelegen heid van een worstelwedstrijd in het Café „Zomcrzorg" te Leiden od 15 November j.l Van deze gelegenheid maakte hij gebruik om ten nadeele van een Leidsch student, die in de zaal onder de toeschouwers zat, een mooie overjas te stelen. Toen dc student zijn jas vermiste, ging hij even kijken op het perron van het Holl.-Sp, Station waar hij bekl. aantrof met de gestolen jas over den arm. Bekl. werd gearresteerd en legde nu een bekentenis af. Geldgebrek had hem tot de daad gedreven. Het O.M. vorderde 6 maanden gevangenis straf. Mr. Bockhold pleitte verzachtende omstan digheden. Ambtenaar togen ambtenaar. De rijksambtenaar, die niet voldeed aan het bevel van een agent van politie, om aan den overweg van dc stoomtram aan hen Hobbemaplein te' 's-Grnvenhngc te wachtte, tot een aanradende tram gepasseerd was alvorens de rails over testeken, is veroordeeld tot f5 boete of 2 dagen hechtenis. Eenvoudige boleedlgiug. De Rechtbank te Haarlem veroordeelde dr. J. W. te Beverwijk tot f20 wegens eenvou dige beleediging van een postambtenaar. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Ötadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 2 klerken, 0 klerk (vrouwelijke), 0 reiziger» G8 timmerlieden, 67 metselaars, 7 voegers» 0 behangers, 45 schilders, 7 meubelmakers, 4 stokers, 4 grof-bankwerkers, 0 bovenwerken» 5 bakkers, 7 smeden, 0 blikslager, 1 loodgieter. 13 typografen, 18 kleermakers,9 sigarenmakers, 5 schippers, 0 motor-schipper, 13 bloemisten, warmoeziers, 50grondwerkers, 18 loopknechts, (2 jongens (allerlei), 1 rijwielreparateur, 0 nuieh, monteur, tvpogr.mach. zetter, 9 voor.-laan- ders, 0 babbelaarskoker, 95 losse werklieden, 190 mannen allerlei, 2 waschvrouwen, 12 naai sters, 16 werksters, 6 dienstboden beneden 18 jaar, Odienstboden boven 18janr, 1 winkeljuf frouw, 0 kinderjuffrouw, 29 vrouwen (aller lei). 0 kappersbediende, 0 wagenmaker 15 fabrieksarbeidsters, 49 texiclnrbcidslers. 2 itrijksters.8 steenhpuwers, 1 sigarensorteerder, 28 stucadoors, 1 timmerman-trappenmaker. 0 schoenmakers, 2 Slagers, 1 Kantoorbediende. SPORT. 2—1 3-3 0-3 0—6 2-2 1—6 1—2 0—2 Leidsche Voetbalbond. lste Kerstdag, lste klasse. D.L.V.Lugdunum 2de klass^. F. C. II—Ajax III 3de klasse. 2—0 1-2 2-4 2de klasse B. L.V.V. II—D.L.V. II 2—0 IJsclub te Hcogmade. De ijsclub alhier heeft haar jaarverga dering gehouden. 62 leden waren aanwe zig. opening door den Voorz. en voor lezing der notulen, kwam het jaarverslag, waarin met voldoening werd melding ge maakt van in Januari gehouden hardrijde rij en de daarop gevolgde uitdeeling van boenen rijst en spek, terwijl bleek dat het ledental stijgende is. Derekening van den penning meester door de H. H. A. v. d. Meer en P. Zwetsloot Bz., nagezien, sloot met een batig saldo van f 2GG.Secretaris en pen- pingmeester werd door den Voorz. namens de Verg, dank betuigd voor de aan de Ver eeniging bewezen diensten. De beide af tredende Bestuursleden: J. Jansen en N. v. d. Salm werden op voorstel van een der leden bij acclamatie herbenoemd. Na eenige korte mededeelingen, kwam de ver rassing, daar eenige kistjes sigaren aan de vergaderden werden uitgereikt. Opge wekt en vroolijk liep ook dit deel van de agenda af. De rondvraag bracht niemands tong in beweging en in opgeruimde stem ming werd de vergadering gesloten. Marktberichten. ROTTERDAM. 28 Dcc. Vee. Aanvoer 203 runderen, 60 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 75 schapen, 0 bokken, 663 varkens. Prijzen per Va K.G.: Kooien en ossen 31-38- 48_ vel te kalveren 5560—65 export 27-27*/® magere kalv. 30-33. Prijzen per stuk: schapen 22-28, lammeren 28—33. Binnenlandsche granen. Geen notcering. Vette koeien en varkens minder aangebo den als vorige week, aanvankelijk geen handel, later werd het beter, vooral in puike koeien: deze waren duur. De afioop der markt was bevredigend. Alleen aan den aanvoer kon men bemer ken, dat de uitvoer was verboden. AMSTERDAM, 28 December V e e. Aange voerd 272 vette koeien lc qual. f0.90 A f 0.94, 2e qual. 0.82 A 86, 3c qual. 0.78 a 80 per uilo, graskalveren f 0.A RH) nuchtere kalveren fll a 15, 12 schapen f24. .12. lammeren, 387 vette varkens, Hollnndsche le qual. 66 a 68 c., idem 2e en 3e qual. 64 a 66 c., Overzeesche en Geldeische le qual. a c., idem 2e en 3c qual. a c. Franscho a e. per kilo. 135 melk- en kalikoeien f200 a f340. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 December 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.9 Neufahrwasser* Laagste barometerstand 744.2 Helder. Verwachting tot den avond van 29 Dec. Matige tot krachtige, tijdelijk wellicht storm achtige, zuidelijke tot zuidwestelijke wind. Be trokken tot zwaarbewolkt, wellicht tijdelijk opklarend. Waarschijnlijk regenbuien. Zelfde temperatuur. Dinsdag Zonsopgang 8.18 Zonsondergang 3.52. lacht aan ftotflon 4.21.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3