te Uit Stad en Omgeving. Kerstklokken. Vanavond te halftien, zal het carillon van den. Stadhuistoren alhier bespeeld worden. Het programma luidt: 1. Koraal: Ge/.. 229. Daar is uit 's werelds duistrc wolken. 2. Chor uit „Judas Maccabeus". (Seht. er kommt mit Preis gekrent.) 3a. O,Kerstnacht,schooner dan de dagen. (Oud-Ned. lied.) b. O, gij heilige, o. gij zalige! Siciliaansche wijs. 4a. Herders, hebt gij niet vernomen? (Oud-Ned. lied.) b. Een roze frisch ontloken. Melodie 16de eeuw. 5. Cantique de Noël, Adam. 6. Koraal: Gez. 114. Nog iuicht ons toe die zaalge nacht. 7. De heilige stad. (Jeruzalem). 8a. Er ruischt langs de wolken. (Kerstljed.) b. Adeste fidele. (Kerstlied.) 9. Koraal: Gez. 117. Halleluja! looft den Heer. (Engelenzang.) 10. Stille nacht, heilige nacht. (Kerstlied.) De vergadering van den Armenraad. Dinsdag vergaderde onder voorzitter schap van Mr. P. E. Briët, de Armenraad in zijn geheel voor den vierden maal in den Raadzaal ten Stadhuize. Na voorbe reidende werkzaamheden, werd o.m. medegedeeld, dat tot Boekhouder door het 'üügelïjksche Bestuur was benoemd heer K. van Zanen, sergeant-majoor, in structeur der Infanterie hier ter stede. Zulks na zeer nauwkeurig en onpartijdig onderzoek uit de ruim 40 sollicitanten en ten slotte na eene loting tusschen twee der meest geschikste candidaten. Vervol gens wees de Voorzitter er op, dat de Ar menraad zich ecnen weg begint te banen onder het publiek, getuige de verschillen de Instellingen van Weldadigheid die thans reeds, tot hunne groote ingenomen heid, van de Kamer van Navraag gebruik maken; toch zijn er nog Instellingen die zich nog verre houden. De voorzitter ver meldde, dat er naar aanleiding daarvan meerdere besprekingen hadden plaats ge had tusschen het dagelijksch bestuur van den Armenraad en de verschillende In stellingen van Weldadigheid, ten einde tot nog grootere samenwerking te komen. Verder werd breedvoerig besproken de vraag welke moet de verhouding zijn tusschen het Steun-Comité en de verschil lende Instellingen van Weldadigheid be treffende de ondersteunden? De voorzitter wees er o]| dat in de be stuursvergadering van den Armenraad reeds breedvoerig over dit belangrijk on derwerp gesproken is. Thans wenschte het dagelijksch bestuur ook de meening van den Armenraad in zijn geheel. Drieërlei moet als richtsnoer gelden le. De Instelling van Weldadigheid ver- wijze hen, die om hulp komen, alléén dan naar het Steun-Comité als de oorzaak der armoede, moet gezocht worden in den huidigen oorlogstoestand. 2e. De Instelling van Weldadigheid als het Steun-Comité reeds steunt en omge keerd. Wordt er gesteund, doe men dat goed, en afdoende. 3e. Niet ondersteunen dan na scherp onderzoek. Hierover ontwikkelde zich een breed voerig en ontwikkeld debat, waaraan meerdere leden der vergadering deelna men. Ten slotte hield de voorzitter, mr. P. E. Briët, gen voordracht over „Onderstand in ,geld en in natura". Duitsche Roode Kruis. Het Comité voor het Duitsche Roode Kruis te Leiden heeft 1.1. Maandag 50 stellen wollen on dergoed en eenige kisten Nederlandsche versnaperingen aan de Centralsammel- stelle für das Rote Kreuz in Düsseldorf verzonden. Het hoopt maandelijks eeii dergelijke zending te kunnen samenbren gen. Te Groningen is geslaagd voor examen Engelsch 1. o. de heer H. Th. Franken, alhier. Rijksuniversiteit. Door den Minister van Binnenl. Zaken zijn, allen voor het tijdvak van 1 Jan. tot en met 31 Dec. 1915 benoemd: tot prosector bij de pathologi sche anatomie aan de Rijksuniversiteit J. P. L. Hulst, arts, alhier; tot conserva tor bij de hygiëne en bacteriologie aan de Rijksuniversiteit II. J. de Wolff, arts, al hier; tot prosectoren bij de anatomie aan de Rijksuniversiteit M. N. Roegholt, D. Snoeck Henkemans Jr. en J. llaga; tot prosector bij de anatomie aan de Rijks universiteit J. W. P. Fransen, arts, al hier. Adjunct Insp. Politie. Door den bur gemeester is met ingang van 1 Januari bij de politie als adjunct-inspecteur benoemd de lieer A. Poelman, thans te Harlingen. Uit armoede. Een zwerver een zekere H. v. 't W. meldde zich gistermiddag bij de politie aan, met de mededeeling, dat hij te Amsterdam een rijwiel, dat onbeheerd op straat stond, had ontvreemd en uit ar moede voor f 8 aan een uitdrager verkocht had. Tegen den man, die vermoedelijk den winter in de gevangenis wil doorbrengen is proces-verbaal opgemaakt. Hij is heden morgen naar Amsterdam overgebracht. Hoofdbuis gesprongen. Gisternamid dag sprong de hoofdbuis van de waterlei ding aan de Raamsteeg. Door de goede zorg van de directie van de waterleiding was de buis spoedig hersteld en werden ongelukken voorkomen. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag, 30 De cember, des voormiddags ten 9 ure. Aan de orde zijn: Ingekomen stukken en mededeelingen. Aanvrage eervol ent- slag onderwijzeres Immens, aan de o. 1. school te Roelofarendsveen tegen 1 Febr. 1915. Benoeming onderwijzeres school Rjjpwetering. Idem Roelofarendsveeh. Stemming over voorstel van den heer S. Strijk, wegens staking der stemmen in vorige vergadering. Wijziging en af- en overschrijving begrootingen voor 1914 en 1915. Adres van C. van Leeuwen te Ouda- de om ondersteuning voor verpleging van zijn zoon. Schrijven van de St. Elisabeth- vereeniging te Roelofarendsveen om straatverlichting 's morgens van 6.30 tot 7 ure. Schoolgeldkohier 4e kwartaal 1914. kohier Hoofdelijken Omslag Lli. Reclames Hoofdelijken Omslag 1914. Gratificatiën politie. HAZERSWOUDE. Eeierenveiling. - Op een gehouden ver gadering van de Hazerswoudsche Eeieren veiling werd door den secretaris, den heer L. Blonk, verslag uitgebracht. Aan gevoerd waren 99120 eieren, 150 stuks pluimvee, als kippen, duiven, hanen en eenden. Het ledental is gestegen tot 84. De toestand der kas bleek bevredigend. Nat. Militie. Aangifte voor de Nat. Militie, lichting 1916, van 1 tot 31 Januari metr bepaald op Donderdag 14 Januari' van ,les v.m. 9.30 tot n.m. 1 uur ter gemeente-secretarie. LISSE. De t.ambaan versperd Gistermor gen zijn tusschen de Engelbrug en de btaalbrug van een goederenwagen der N. Z. H. T. M. geladen met cokes, de as sen gebroken, waardoor het verkeer ge heel gestremd was. Reizigers van beide zijden moesten overstappen. De getrof fen wagen is gelost en daarna uit de rails verwijderd, waardoor het verkeer tegen 1- uur weder normaal was. NOORDWIJK. Plotseling strafgeval. Een onzer meest achtenswaardige ingezetenen, de heer Jacobus de Groot, is hedennacht plotseling door den dood aan de zijnen ontrukt. De overledene, die den leeftijd van 66 jaar bereikte, was oud-lid van den Baad, waarvan hij meer dan vijf-en-twin- tig jaar een der ijverigste en invloedrijk ste leden was. Meermalen heeft zijn be zadigd woord, dat steeds "getuigde van een helder doorzicht en van grooten ijver voor de belangen der gemeente, een lieil- zamen invloed uitgeoefend op den gang van zaken in den Daad. fn 1912 vierde de overledene zijn 25-jarig jubilé als raads lid, bil welke gelegenheid hem van alle zijden de meest ondubbelzinnige blijken van hoogachting werden gegeven. De heer De Groot was ongeveer twinti" jaren commissaris (de laatste jaren pre°- sident-commissaris) van de Spaarbank voor Noord wijk en Omstreken, aan welker bloeih.ij letterlijk tot aan zijn dood heeft gearbeid. Eenige uren toch vóór zijn heengaan presideerde hij nog de verga dering van commissarissen en toen hij omvèïaartS kCerde' 8evoelde hij zich De overledene was nog bestuurslid van het St. Jeroensgilde en Weeshuis, tot wel ke laatste functie hij onlangs werd her benoemd. Ook de armen en behoeftigen verliezen in den lieer De Groot een edelen helper en beschermer, wiens stille weldadigheid door hen die in nood verkeerden, nooit te vergeefs werd ingeroepen.' Zijn nage dachtenis zal bij hen in hooge eere zijn De gemeente betreurt in den overledene een hooggeacht ingezetene en de parochie een voorbeeldig katholiek. Hij rustte in vrede! NOORDWIJKERHOUT. St. Bavogesticht. - Het St. Bavogesticht voor mannelijke krankzinnigen is zóóver voltooid, dat reeds een honderdtal rustige patiënten zijn opgenomen. Den lsten Geneesheer, den heer Bouw dijk Bastiaanse, die wegens de mobilisatie dienst deed als reserve officier van gezond heid, is verlof verleend alhier zijn functie waar te nemen. De benoeming van een tweeden Genees heer is spoedig te wachten. De Rector van het Gesticht, de ZeerEerw Heer Rijkenberg, heeft tijdelijk een huis nabij het Raadhuis betrokken. In 't begin der volgende maand zullen weder een 70-tal patiënten worden opgeno men, welk getal zal toenemen, naar mate de bouw vordert. ROELOFSARENDSVEEN. Besmettelijke ziekten. Ten huize van B. van der Meer alhier doet zich een geval van besmettelijke ziekte, febris ty- phoïdea, voor. Het kenmerk „besmettelijke ziekte" is aangeplakt. -RIJPWETERING. Schot in het hart. De Rijksveldwach ter Wijnen werd heden met een schot in het hart thuis gebracht, en is na ongeveer drie kwartier overleden. Men vermoedt, dat de man bij het instijgen in een roei boot de haan van het geweer heeft afge trokken. De man laat een vrouw met twee kinderen achter. SASSENHEIM. Vooruitgang. De woningbouwvereni ging „Vooruitgang" alhier, heeft besloten het maken der betonfundeeringen, riolee- ringen, loozingen enz.; benevens de water voorzieningen, ten behoeve van den bouw van 56 woningen op een terrein aan de Zandslootkade in deze Gemeente, te gun nen aan den heer C. J. Kiebert, zijnde laagste inschrijver van perceel II, en voorts, den opbouw der woningen op de bestaande fundeeringen, zijnde perceel III na gehouden ondershandsche aanbeste ding op te dragen aan de heeren Oudshoorn en J. E. Dijkstra, allen in deze gemeente woonachtig. De werken zullen worden uitgevoerd on. der leiding van den heer A. L. .Verhoog, architect alhier. De Hanze. Aan den oproep van den ZeerEerw. heer Pastoor onzer parochie, om Woensdagavond in de zaal van den heer J. Koning te komen, om aldaar door den beer J. Spendel, van Leiden, de voor deden van de R.-K. Middenstandsver- eemging „De Hanze" en haar crediet- bank te hooren uiteenzetten, hadden ruim 30 personen gevolg gegeven. Wegens ver hindering van den ZeerEerw. heer Pastoor werd de vergadering door den Eerw. heer Kapelaan met den Christelijken groet ge opend. Zijn Eerw. sprak den wensch uit, dat de uiteenzetting door den heer Spen del er toe moge leiden, dat ook alhier een afdeeling gesticht worde. De heer Spendel zette op duidelijke en bevattelijke wijze het doel en de werking van „De Hanze" en haar credietbank uit een. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door enkele aanwezigen gebruik gemaakt, en de vragen werden afdoende beantwoord. Ten slotte bleken 22 personen bereid tot een alhier op te richten afdeeling toe te treden. Besloten werd in het begin van Januari weder een vergadering te houden en zoo veel mogelijk propaganda te maken. Deze vergadering zal toegankelijk zijn voor aiie R.-K Middenstanders en de liter Spendel verklaarde zich bereid dan we der als spieker op te treden. onze gemeente schijnt het misver stand te bestaan, dat bloemisten en bloem bollenkweekers niet in „De Hanze" thuis behooren. docli dc heer Spendel verklaar de uitdrukkelijk „dat de plaats van de -K.-K. bloemisten en kweekers juist is, in Middenstandvereeniging ,',De Zuurkool cn Snljboonen. Gistermid dag werd vanwege de gemeente aan allen cue zich hiervoor opgaven, gratis 1 K.G. zuurkool en 1 K.G. snijboonen verstrekt. TER AAR. Gemeenteraad. in de gehouden ver gadering van den gemeenteraad werden „L ,^ende, adressen van de Tucht-Unie gesteld in de handen van onderwijzers en raadsleden. Krachtens art. 74 der Ge meentewet werd besloten aan Ged. Staten mede te deelen dat de raad geen bezwaar heeft clat burgemeester jhr. K. W. L. de Mui-alt in Oegstgeest woont. Besloten werd zich met verschillende gemeenten in verbinding te stellen en mede te weiken ter verkrijging van electrisch licht. De begrooting 1914 werd gewijzigd, de gewij zigde politieverordening werd goedgc- keuid. benevens het gewijzigd besluit be treffende verhooging van opcenten op de Personeele belasting. VOORHOUT. Sociëteit „Door Vriendschap bloeiend." In de gisterenavond in de zaal Boer- haave' gehouden vergadering der Veree- niging „Sociëteit Door Vriendschap bloeiend", werd met meerderheid van stemmen besloten de gebruikelijke feest avond wegens de gedrukte tijdsomstan digheden niet te doen plaats hebben; con tributie en boeten geregeld te blijven be talen en zoo de tijden beter worden, al is het in den zomertijd, een feestdag te or- ganiseeren. De periodiek aftredende secretaris werd met algemeene stemmen herkozen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. - De Baad dezer ge meente vergadert op Maandag 28 Decem ber a.s. des voormiddags te 10 uur. Onder werpen ter behandeling zijn 1. Ingeko men stukken. 2. Vaststelling verordening en tarieven \Y aterleiding. 3. Raadsbesluit wijziging begrooting 1914. 4. Vaststelling suppletoir kohier hondenbelasting. 5 Vaststelling suppl. kohier hoofdelijke om slag. 6. Reclames hoofdei, omslag. Ongeluk. Op de Constructie-werf van de N. V. v./h. Van Egmond en Co. had gistermiddag een ongeval plaats. Bij het ophalen van een ijzeren balk viel deze. door onklaar worden van het hijschwerk, naar beneden en trof 'wee werklieden. De een bekwam een ernstige verwon ding aan het hoofd en moest naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden voerd, de tweede kwam er met enk-;le schrammen en een hevige schrik af. De vluchtelingen. - Sedert het begin de- zer maand worden hier op Oud-Raadwijk een 35-tal Belgische Vluchtelingen gehuis vest, en van al het noodige voorzien en wel door particuliere bijdragen uit Leiden en Zoeterwoude zonder steun van regeerings- Zeer doelmatig is het gebouw, dat voor heen ons „stadhuis" was, ingedeeld. In de zaal, waar tot vóór het jaar 1870 de vroede vaderen de belangen der ge meente bespraken, is de vrouwen-slaap zaal ingericht. De mannen slapen op de groote zolder en de twee flinke kamers aanéén dienen voor eetzaal en verblijf plaats voor de lange avonden. Overdag wordt de tijd zoo goed mogelijk besteed. Vier mannen hebben hier nu eenig werk gevonden werkeloosheid be staat bij ons gelukkig nog bijna niet twee zijn er dagelijks in Leiden aan den arbeid. De andere mannen gaan „gansch" den dag visschen, en somstijds met succes. Onder de vluchtelingen bevonden zich een paar kunstenaars. Een schilder maak te in Leiden op zijn „atelier" in de St. Josefzaal een schildering van de vlucht uit Antwerpen. Ook heeft hij portretten ge maakt voor verschillende familiën tot zeer groote tevredenheid der bestellers. Gister avond zagen en hoorden wij onze tweede kunstenaar zijn instrument bespelen een xylophone, (een instrument bestaande uit houtjes waaruit door twee hamertjes met een buitengewone vlugheid allerschoonste muzieknummers worden geslagen.) Zon dagavond zal deze muziek-virtuoos in het Café van den heer Deckers, als bewijs van dankbaarheid aan de ingezetenen, een voor ieder toegankelijke uitvoering gev Naar wij vernemen zal zijn meesterwerk door pianospel worden geaccompagneerd/ Ook vernamen wij nog dat de kinderen na de kerstvacantie naar de parochiale scholen uilen gaan. Een drenkeling. De zaak is, dunkt ons, niet voldoende in de courant besproken. Extra Kerstgift. Het Koninklijk Nationaal Steuncomité heeft de plaatselijke comité's in het gc- heele land gemachtigd aan alle hoof den van huisgezinnen, die door die comi té's ondersteund worden een extra Kerst- gave uit- te reiken van f 1. De kosten dezer bijzondere ondersteuning komen geheel voor rekening van het Koninklijk Natio naal Steuncomité. AGENDA'S. Ned. R. K. Volksbond. Afd. Leiden en Omstreken. Zondag, 4-5 Spaar- en Voorschotbank, Maandag, 9 uur Bestuursvergadering; 9-10 uur Brandstoffencommissie. Zaterdag, van 9 tot 10 uur Spaar- cn Voor schotbank. St. Jozefsgezellen-Vereeniging. Zondag, dc zaal open van 12Vï272 en van 57 uur voor de leerlingen; van 8 10 verplichte bijeenkomst voor de gezellen; ten 8»/4 uur Kegelclub „Hout of Fout". Maandag, Vrijdag en Zaterdag is de zaal beschikbaar voor de gezellen. Vrijdag. Nieuwjaarsdag de Zaal open als op Zondag. Zaterdag, zitting spaarkas cn bibliotheek op de gewone uren. N.B. Zondag, uur verg. van het Eucha ristisch apostolaat. Zita-Vereeniging. Zondag. geopend vanaf 12 uur; half vier Kerstfeestviering Patronaatsmeisjes, 's Avonds voor Dienstboden. Van half 5 tot half G uur, Spaarkas. Bi bliotheek Patronaatsmeisjcs. 's Avonds tot 10 uur gezellige bijeenkomst de lokalen der winkeljuff. en dienstboden. Dinsdag, van 11 tot 12 uur voormiddags van 89 uur 's avonds arbeidsbeurs. In lichtingen voor verschillende betrekkingen; van 8 tot half tien uur knipcursus. Woensdag, van 810 uur gezellige bijeen komst voor dienstboden, Spaarkas en Bibliotheek van 89 uur, ook voor niet-leden. Van 89Va Jmr Costumc- cursus. Donderdag-avond, dc zaal geopend voor dienstboden. Vrijdag, Nieuwjaar de zaal geopend als op Zondag. CORRESPONDENTIE. Laatste berichten. Schaakrubriek. Oplossing van probleem 207 van C. J. BERRY, te Londen, c.5. (2e prijs llamstead and Hig'ngate Express 1903.) Correcte oplossing van: R. Paulides, C. H. Hoenders, te Leiden; Jac. van Steijn, P. van Velzen en P. Reeuwijk, te Zöeter- woude; A. van Hameren, te Veur; Jac. van der Meer. te Aalsmeer; J. Heemskeik, te Roelofarendsveen. Correspondentie Oplossing van 207 D. d. 1 faalt op antwoord van Zwart P*. g. 2. \V. v. K., te B. Uw bijdrage laat een nevenoplossing toe, n.l. D. d. 4 E. de R., te O. Uw bijdrage ligt ter correctie. Onze dank. Probleem 210 van D. BOOTH Jr., te Leeds. (Bekroond in een wedstrijd van „Foot ball and Field".) :'"p I i JL .4 i i ;i i JL lp JL H 4; /W'; ÉS W', Si i i .f m missie lc soort fabrieksbotcr 1.60; ncC - ring van boter, en kaush. in Friesland Kaas 86C9 K.G., 32 -54. Handel gcdriVN. LEIDEN, 24 Dcc. Botermarkt.Aangevoerd 150/8, en 31/16 wegende 2300 K. G. Pnnih fabricksboter fCi a f66. goede dito f60 62 Priiüa boerenboterf60a f62. goede dito f57 a 59, Handel matig. Turf. Aangevoerd 90.000 stuks. Pryzou 15.a fö.2ö ZOETERWOUDE, 23 Doe. Eicrenveiling. 613 kipeieren 1*6.40 a f8.55. VOORSCHOTEN. 11 Nov. Vrije veiling, 480 eieren f8,50 f9,50. Veiling V. P. N.730 'aren f8,30 f9,20. DELFT, 24 December. Vee. Vette koeien le qual. f250 a 365, dito 2e qual. flóü a 250, kalfkoeion 1 qual. f225 a 365, dito 2c quid. f150 a 225; vaarkoeiou lc qual. 1'180 a 275, dito 2c qual. f100 a 18-"; vette kalveren le qual. f80 a 275, dito 2c qual. f50 a 80, vette schapen lc qual. fa dito 2c qual. f -; schapen met lammeren le qua!, fa dito 2e qual. f a vette lammeren f20 a 26,woilanuneren famagere varkens f 12 a 36, Biggen f 4.a 12. nuchtere Kalveren f 5.a 32.Paarden 50a 260.stieren f af Rundvleesch f 1.a 0.90 a 0.80. Vet Kalfs- vleesch f 1.25 a 1.15 a 1.05, schapenvleeech a c., lamsvlcesch a c., alles per kilo. Aanvoer 224 Rundcron3 Paarden17 vette Kalveren; 99 magere Kalveren; 59 Schapen of Lammeren, 208 Varkens196 Biggen; 16 Geiten of Bokken. Graan. Rogge f a Tarwe f Chevaliergerst f a Gerst f 12.25 a 12.90, Haver f 12.75 a 18.15, Paardenboonen faBruine Boonen f 12.50 a 15.25, Duivcnbooncu f a Groene Erwten f a Mixed Mais 10.a 1L50 per 100 kilo, Koolzaad f per H.L., Lijnkoeken f 14-.50 a 15. Boter. Geen noteering. Aanvoer 83 achtste en S0 zestiende vaten, wegende samen 1960 kg. WIT. Stand der stukken WitK. a. 3; D. e. 3; T. c. 8; T. e. L. d. 5; L. h. 2; P. d. 2; pionnen b. 2; 4: f. 7. ZwartK. d. 6; D. g. 2; T. a. 5; T. g. 3; L. b. 5; L. f. 8; P. a. 1; P. e. 1; pionnen i. 4; a. 6. c. 2; d. 7; e. 2; g. 7; h. 4. Wit begint en zet mat in 2 zetten. Oplossingen worden ingewacht tot Za terdag 9 Januari, onder motto Schaak, .Leidsche Courant", Leiden. Marktberichten. LEEUWARDEN, 24 Dec. Boerenboter geen aanvoer; fabrieksboter 5862, aan voer 18/8 12/16. Noteering van de com- Advertentiën. Geboren CATIIARINA ANNA GERTRUDA, dochter van C. W. ALKEMADE en M. ALKEMADE—V. P. Weijden. Noordwijk, 23 December 1914. Voorstraat 56. 6220 Op 22 December 1914 overleed tc 's Hage onze lieve Zuster e.i Behuwdzuster J. A. A. BONGAARDS, echtgenoote van den Weledcl- gestrengen Hoer W.HUYGENS. A. A. Ko6tkr- Bosgaakds. 8. J. Koster. .Kapitein-Kwartiermeester. Plantsoen 17. Leiden, 23 December 1914. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 6192 Heden overleed in ruim 90- jarigen leeftijd onze geliefde Moeder, wed. van den lloer P. VAN DER SCHILDEN, gcb.: Maria, Margaretha, Anna Litzau. Uit aller naam: 6217 J. de Graaf, A. v. d. Schilden, J. Oudshoorn, J. M. v. d. Schilden, D. Oudbhoorn, D. Vis. BleisWijk, 22 December 1914. Kennisgeving aan familie cn bekenden in en buiten Rottcrd. D Den 18en Januari 1915, hopen H onze geliefde ouders Q THEODORUSLODEWICUS D VAN KEMPEN O WILHELMINA STADELMAN, U den dag tc berdenken waarop fj zij voor 55 jaar in den echt zijn I* vereenigd. e Hun dankbare kinderen, Q behuwd- cn kleinkinderen. Q Leiden, 24 December 1914. R Hcerenstraat 31. 6215 A. Seret5 arts, is vanaf 28 December tot na der aankondiging niet te con sulteeren. De H.H. Doctoren Bruining,Fabius.Niemer, Rassers en Weebers zijn •bereid de practijk waar te nemen. (De beide eersten i iet voor fondspatiënten. ,;22l FAMILIE-BIOSCOOP HAARLEMMERSTRAAT 52. Gedurende de Kerstvacantie iederen dag IVlafinée. Aanvang 2 uur. i

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3