Ingezonden stukken. OORLOGS-VARIA. de zanl van den heer H. Heydt, alhier eene ledenvergadering, Op de agenda komt toor: Opening, notulen, mededeelingen, instal latie nieuwe leden, rede van den heer M. grijgsman met het onderwerp: Schuldenaars e,i Martelaars", Vragenbue, Rondvraag en Sluiting. jubileum. Op den 22en Januari a.s. hoopt dr. P. Huijser te Leidschendam den dag te herdenken waarop hij vóór 25 jaar iich als arts aldaar vestigde. NOORDWIJK. Bloemistwerkliedenvereeniging. In de zaal van den heer P. H. v. d. Voort ver gaderde de Bloemistwerkliedenvereeni ging ,,St. Hyacinthus", onderafdeeling van den R. K. Volksbqnd. De vergadering werd geleid door den Afdeelingsvoorzit- ter den heer P. Krol. Zooals steeds bij „St. Hyacinthus", waren de leden in Hinken getale opgekomen. Na opening met gebed deelde de voorz. mede, dat de voorz. van ,,St. H." zijn func tie had neergelegd en dat bovendien twee plaatsvervangende bestuursleden moesten gekozen worden voor twee bestuursleden die thans onder de wapens zijn. Alvorens over te gaan tot deze bestuurs verkiezingen, gaf de voorzitter het woord aan den vrijgestelde van den Bond „St. Deus Dedit", den heer A. J. Loerakker, die de aanwezigen in eenige krachtige woor den toesprak en hen aanspoorde bij de verkiezing van een voorzitter goed uit de oogen te kijken en den persoon te kie zen die ons volle vertrouwen geniet. Spr. wees op de hooge beteekenis van het voor zitterschap in een vakvereeniging. Het is geen eerebaantje. De voorzitter moet voortdurend leiding geven in de vereeni- ging; hij moet zijn de man op den uitkijk, de stuurman, die het schip de juiste rich ting geeft. Ook toonde spr. aan, dat de gekozene, het als een plicht moet beschouwen, de functie te aanvaarden, tenzij buitengewo ne redenen hem van dien plicht ontslaan. De hierop volgende bestuursverkiezin gen hadden tot resultaat, dat tot voorzit ter van „St. Hyacinthus" werd gekozen de heer A. de Haas, terwijl tot plaatsver vangende bestuursleden werden aangewe zen de heeren H. de Groot en J. Kaptein. De heer Loerakker kreeg hierna nog maals het woord om het werkeloozen- fonds te hespreken. Hoewel deze zaak op een vorige vergadering reeds uitvoerig was uiteengezet, achtte de heer L. het noodzakelijk, nog eens duidelijk het nut' van dit fonds aan terioonen en verschillen de bezwaren te weerleggen, die tegen de deelname van dit fonds worden inge bracht, omdat er nog altijd eenige leden zijn, die het niet begrijpen en zich door de geringe contributie (2 cent per week) laten weerhouden. Spr. toonde aaq, dat alle leden moeten deelnemen in het werkeloozenfonds: lo. in het belang van henzelf; 2o. uit een oogpunt van solidariteit; 3o. in het belang van de vakvereeniging, omdat deze daardoor wordt versterkt. Na dezo heldere uiteenzetting en een krachtige aansporing tot propaganda voor de vakvereeniging, deelde de voorzitter nog mede, dat a.s. Vrijdag wederom zal vergaderd worden ter behandeling van den beschrijvingsbrief voor de alg. verga dering. Op een vraag van een der aanwezigen betreffende het ziekenfonds "bracht de voorz. nog ter kennis der vergadering, dat voorloopig ook andere menschen (tot 60 jaar) lid kunnen worden van het zie kenfonds, zoodat voor arbeiders, die nog buiten de vereeniging staan, het zieken fonds geen beletsel meer is om als lid van den R. K. Volksbond toe te treden. Het spreekt vanzelf, dat deze maatregel slechts een tijdelijk karakter draagt. Na rondvraag werd de vergadering, die werd bijgewoond door den geestelijken ad viseur, den WelEerw. heer J. Hermans, met gebed gesloten. Een gouden bruiloft onder droevige om standigheden. Onder de Belgische vluch telingen, die een onderHak vonden in het Sint Jeroengesticht, bevindt zich ook het echtpaar Johs. de Cort en Isabella Ar- mirotto, uit Antwerpen. Deze brave oud jes hadden zeker nooit gedroomd, hun gouden bruiloft onder zulke droeve om standigheden te zullen moeten vieren. Dinsdag 15 Dec. vieren zij hun 50-jarig huwelijksfeest. Hun lotgenooten, die mede in het St. Jeroengesticht zijn, maar voor al de Commissie zouden o, zoo graag de zen dag tot een aangenamen maken voor de gouden jubilarissen. Allen, die voor dit denkbeeld iets mochten gevoelen, kun nen hun gaven deponeeren bij de Eerw. Overste van het St. Jeroengesticht. Vooral zij, die onder gelukkiger omstandigheden een feest vieren, zullen gaarne iets afzon deren voor het Belgische gouden echtpaar. NOORDWIJK. Holl. Bloemkweekersgenootschap. De Afd. Noordwijk van het Holl. "Bloemkwee kersgenootschap (H. B. G.) vergaderde Za terdagavond in café „Flora" van den heer P. H. v. d. Voort. In zijn openingswoord wees de voorzit ter, de heer G. J. G. van Parijs, op de treurige omstandigheden, waaronder de afdeeling vergadert. Vooral de kweekers worden getroffen door de nadeelige ge volgen van den toestand. Spr. bracht hul de aan die exporteurs, die op 1 November (een der betalingsdagen) aan hun ver plichtingen ten opzichte der kweekers heb ben voldaan. Maar daartegenover staat", aldus spr. dat er exporteurs zijn die op unfaire manier getracht hebben, en he laas maar al te dikwijls geslaagd zijn, om de kweekers te korten of soms heel niet te te betalen. Wij kunnen zulke handelingen niet goedkeuren." Voorts bracht spr. hulde aan de commis sie, die met onverdroten ijver gewerkt heeft aan de totstandkoming van het syn dicaat. Al is de commissie tot heden niet in haar pogen mogen slagen, toch hoopte 8Pr., dat het der Commissie (die nog •teeds diligent is) eens mocht gelukken, het vak op te heffen nit den benarden toestand, waarin het thans verkeert. Ten slotte deed spr. een krachtig beroep op de leden, om het H. B. G. getrouw te blijven. „Een krachtig H. B. G. is noodig, meer noodig nog dan andere, om met succes werkzaam te zijn voor de belangen der leden". De voorz. deelde mede, dat was ingeko men een verzoek van de afd. Roelofarends- veen om adhesiebetuiging aan haar voor stel om openbare veilingen in het leven te roepen van leverbare bollen. Op zijn vraag om inlichtingen, waartoe de afdee ling zich bereid had verklaard, had het Bestuur geen antwoord ontvangen. DJ vergadering besloot het voorstel te behan delen, als er meer gegevens zijn. Hierna sluiting. Een verzoek. Het verzoek van den heer J. A. J. A., lid der firma C. W. A. Az., om onbepaald verlof uit den militairen dienst, wordt door het Noordwijksch Steuncomité ondersteund. De heer A. is voornemens vrij omvangrijke werkzaam heden (afzanderij) voort te zetten, indien hij in de gelegenheid gesteld wordt de lei ding op zich te nemen. Daar bij inwilli ging van het verzoek een flink aantal mannen aan het werk worden gehouden, heeft het Steuncomité gemeend het ver zoek van den heer A. te moeten steunen. Een goed werk. Door bemiddeling van het Steuncomité, dat in onderhande ling is getreden met den commandant van het Landweerbataljon, Majoor Kroon, worden voortaan de voedselresten uit di militaire keukens dagelijks uitgedeeld aan een 70-tal behoeftigen, die daarvoor naar de meening van het comité in aan merking komen. De firma Van Konijnen burg en Zn. stelde welwillend haar schuur aan de Voorstraat ter beschikking van het comité om de uitdeeling te doen plaat* hebben. Paarden op hol. De paarden van eet militairen menagewagen, die Zaterdag onbeheerd stond op de Schiestraat, schrok ken door de een of andere oorzaak en sloe gen op hol. Een kind zat in den wagen ei gilde van angst. Door de tegenwoordig heid van geest van den lieer C. P., die de paarden spoedig wist te grijpen, werden persoonlijke ongelukken voorkomen. Al leen de groentenkar van J. v. B. werd aan- gefeden, zoodat groenten en vruchten over den grond rolden. STOMPWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente houdt op Woensdag 16 December e.k., des voormiddags ten 10 ure een openbare vergade ring, op de agenda staat: Mede te deelen stukkeu; Aanmerkingen Ged. Staten op de ingezonden gemeentebegrooting 1915; Wijzi ging gemeenschappelijke regeling met de ge meente Veur, betreffende de gasfabriek te LeidschendamBespreking oprichting tijdelijk gemeentelijk werkloozenfondsvaststelling suppletoire kohieren Hoofd. Omslag en Hon denbelasting, dienst 1914; Reclames Hoofd Omslag en Hondenbelasting, dienst 1914; Verder voorkomende zaken. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. 8 uur. Liturgische cursus „In den Vergulden Turk". Leiden. Bondsgebouw. 8.30 uur. R.-K. Metaalbewerkers- bond. „In den Vergulden Turk", 9 uur, R.-K. Middenstandsver- eeniging „De Hanze". WOENSDAG. L e i d e n. 9 uur. In de Vergulden Turk, Deba tingclub „De Hanze". KERKNIEUWS. Benoeming. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot rector van het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam de zeereerw. zeergel. heer A. Hollenbeig, thans leeraar aan het Semimarie Hageveld te Voorhout. Zeer geachte Redactie! Het groote belang van de zaak waarom 't gaat geeft ons vrijheid U te verzoeken ook op deze plaats een aansporing op te nemen voor Uwe lezers om de vergadering te bezoeken, welke Dinsdagavond in de Groote Zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage door den Nederlandsche Anti-Oorlog Raad wordt belegd. Een groot aantal van onze landgenooten sympathiseert zonder twijfel met het doel, dat door den Raad wordt nagestreefd. Welnu, zij kunnen door hunne aanwezigheid aan deze sympathie uiting geven. Velen echter kennen beginsel en werkwijze van den Anti-Oorlog Raad niet, staan er geheel vreemd, wellicht sceptisch tegenover. Ook zij zullen goed doen de vergadering bij te wonen, waar door spre kers van erkenden naam zal worden uiteen gezet, wat de Nederlandsche Anti-Oorlog Raad wil, hoe hij thans werkt en zich voorstelt dit verder te doen. Een drukbezochte vergadering te s'-Graven- hage, maar ook in alle andere plaatsen, waar soortgelijke byeenkomsten denzelfdcn avond worden gehouden, kan niet nalaten invloed te oefenen in ons land, terwijl de klank ervan zeer waarschijnlijk ook tot het buitenland zal doordringen. Het zou dwaasheid zijn, de verwachtingen te hoog te spannen, maar vruch teloos kan en zal een welgeslaagde betooging, heel den lande door, niet zijn. Een welgeslaagde betooging. Dit te doen bereiken, lezers, staat aan U. Het is Uwe aan wezigheid, die hiertoe kan medewerken. U, geachte Redactie, voor de plaatsing van deze opwekking beleefd dankend. Hoogachtend, Namens het Best. v. d. Ned. Anti-Oorlog Raad. Het Comité van Voorbereiding. SPORT. Voetbal. De regen van de laatste dagen .was oor zaak, dat gisteren verschillende wedstrij den niet gespeeld werden. Het zal iedereen wel verbazen, dat Haar lem op eigen terrein met niet minder dan 05 door haar stadgenoote H. F. C. ge klopt werd. De overwincïAK was volko men verdiend ofschoon niet met die cij fers. Haarlem mistte Bakker en Schra- vendijk, terwijl spoedig na half time Jur Haak door een ongevaf'üit moest vallen. De stand was toen reeds 03. II. F. C. had haar sterkste elftal in het veld en zal wel al het mogelijke doen om de eerste plaats te behouden en het kampioenschap naar Haarlem te brengen. H. V. V. zal echter ook nog wel een woordje mede- spreken. Zij had Zondag weer een be vlieging en sloeg U. V. V. met 52. Her cules en Quick deelden de puntjes (00). Zeer tot aë teleurstelling der Rotterdam mers ging de wedstrijd Sparta—D. F. C. niet door. In de D.-afdeeling ging alleen de wedstrijd Quick IIV. U. C. door. Quick verloor op eigen terrein met 03. In het Oosten verloor Vitesse, dat zonder Göbel was van U. D. met 2—4, waardoor de kansen van Quick (N.) op het kam pioenschap gestegen zijn. Leidsche Voetbalbond. Leiden—L. V. V. 2—2 Beresteijn—Lugdunum 3—0 Lugdunum IIBeresteijn TI 24 De Sportman IINorvicus 62 D. V. V.De Sportman III 02 Norvicus II—L. F. C. III 0—1 Noordwijkerhout—Lisse II 3—0 Korfbal. Fluks heeft ons gisteren enorm teleur gesteld, het leed een verschrikkelijke ne derlaag tegen het I-Iaagsche Vitesse en met cijfers die spreken. 80 zijn geen cijfers, waarmede een eerste klas club ver liezen mag. Met dit alles bezet Vitesse de eerste plaats. De stand is nu als volgt: Z u d. Vitesse (H.) 6 5 1 42 18 10 1.66 Fiuks 7 5 2 27 22 10 1.43 Vitesse (L.) 5 3 2 21 12 6 1.20 O. S. C. R.. 4 1 3 11 23 2 0.50 H. S. V. 5 1 4 11 22 2 0.40 Velox 3 0 3 —8 23 Vitesse (Haag)F luk s, 8-0. Om ruim 2 uur begon deze wedstrijd onder leiding van den heer Heyboer. Het begin was ontzettend zenuwachtig, met Vitesse iets in de meerderheid. Lang zamerhand ontwikkelde zich een vlug doch van beide kanten slecht spel. Fluks zocht tevergeefnaar haar vorm en heeft dien ook den ganschen wedstrijd niet kunnen vinden. Bij Vitesse kwam er steeds meer vuur in en weldra was zij Fluks geheel de haas. Door haar slechte doelcapiciteiten en ondoordacht spel in den aanval bleven de puntjes voorloopig uit. Eindelijk had Heins met een ver schot succes en leidde Vitesse dus met 10. Even na dit punt moest een Fluks- dame, wegens een klein ongeval, het veld verlaten. Vóór rust wist Vitesse nog eenmaal den korf te vinden, zoodat rust Inging met 20 voor Vitesse. Dan scheen Fluks wat beter te gaan spelen, maar neen, het was maar van korten duur en we kregen hetzelfde spel van voor dezen tijd. Vitesse wist den stand achtereenvol gens op te voeren tot 80, met welken uitslag haar kampioenskansen enorm zijn gestegen. Het geneel was een tamelijk woeste partij korfbal, met Vitesse ver in de meer derheid. Fluks had echter wel een tegen- puntje verdiend, maar het mocht niet zoo zijn. De heer Heyboer 'hield de teugels zeer strak, doch niettegenstaande moest nog 4-maal voor kleine ongevallen ge stopt worden. Een le-klasse-wedstrijd was het lang niet en Vitesse moet nog heel wat leeren, wil zij met pere kampioen harer afdee ling worden. N. Ct. Dammen. Nederlandsche Dambond. De Nederlandsche Dambond heeft gis teren te Utrecht zijn jaarlijksche verga dering gehouden. De voorzitter, de heer C. G. Vervloet, uit Rotterdam, wees in zijn openingswoord op den invloed van den oorlog ook op het spelleven; verschil lende sterke spelers zijn in militairen dienst, de jaarlijksche competities moes ten daardoor vervallen, waarvoor in de plaats noodcompetities zijn gekomen. Ook de wedstrijden óm hetmeesterschap en de internationale wilstrijden werden niet gehouden. Volgens het uitgebracht jaarverslag zijn bij den bond 38 clubs aangesloten. De héeren C. G. Vervloet, D. de Waard en D. Brouwer, werden onderscheiden lijk als voorzitter, 2de secretaris en 8ste bestuurslid herkozen. In de plaats van den heer C. Mosselman^ die bedankt had, werd als redacteur van de afdeeling pro blemen van het hondsjaar benoemd de heer Presburg te Amsterdam. Haarlem werd aangewezen als plaats voor de volgende vergadering. IJsclub te Rijpwetering. In café Rustoord is de algemeene verga dering van de IJsclub gehouden. Om acht uur opende de voorzitter; vervolgens bracht de secretaris een keurig verslag uit over de vorige vergadering en hetgeen in het afgeloopen jaar is voorgevallen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo is van 502.60. Boeken en bescheiden waren door een commissie onderzocht en in orde bevonden. Als be-i stuursleden werden herkozen de heeren J. J.v.Benteen en J.Bakker. De heer S.Strijk heeft als bestuurslid bedankt en in deze vacature moet nog voorzien worden. Te ongeveer 10 uur werd de vergadering ge sloten. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De kantonrechter heeft heden vrijge sproken v. L., beklaagd ven het leveren van reuzel van ondeugdelijke samenstel ling aan de Doelen-kazerne te Leiden en B. W. te~Voorschoten, beklaagd dat hij een nog levend varken in de broeikuip in het slachthuis te Leiden had neergelaten. Leger en Vloot. Volontairs. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat in afwijking van het voorschrift op het In structie-Bataljon, van 12 tot en met 31 Dec. 1914 gelegenheid zal bestaan voor dienstne ming als volontair bij het Instructie-bataljon voor jongelieden, die 1 October j.l. den leef tijd van 16 jaar wel, doch dien van 19 jaar nog niet bereikt hebben. Deze volontairs gaan eene verbintenis aan voor 4 jaren. De aanneming geschiedt bij het Depót bataljon der Vie Infanterie-brigade te Delft. De opleiding zal plaats hebben bij dat Depótbataljon, tot dat het Instructie-Batal jon weder te Kampen in werking kan worden gesteld. Voor bekendmaking, het verstrekken van inlichtingen en oproeping zorgt de Comman dant van het Instructie-Bataljon. Academienieuws. Leiden. Met gunstigen uitslag afgelegd het Eindexamen voor den Ned. Ind. ad- ministr. dienst door de heeren E. L. Ie Roux, H. C. Boogaard (beiden den Haag) K. Th. Beets (Utrecht); het Voorbereiden d examen voor den Ned. Ind. administi, dienst door den heer J. J. ten Siethoff(den Haag). Brugge in nood. Een bijzondere correspondent van de „Tijd" schrijft: Op 6 Dec. is de gemeente Schelbebelle tot 50,000 francs boete ver oordeeld wegens schade toebrengen aan de telegraaf- en telefoon-lijnen. De daders zijn tot nog toe onbekend. De proclamatie was geteekend: Von Keudell. Sedert Vrijdag wordt het garnizoen van Eecloo door de stad onderhouden. Per persoon moet de stad 1.50 franc betalen. Omtrent den toestand in Brugge het volgende: De werkloosheid is bijna alge meen. De 500 600 dokwerkers jcijn zon der werk. De constructie-werkplaats ,,La Brugeoi- se", die in normale omstandigheden een kleine 2000 arbeiders heeft, heeft haar personeel verminderd tot 200, en dan nog met ingekorten werktijd. De drukkerij „Sint-Augustines", die 400 typo's en drukkers heeft, werkt met tus- schenppozen. De linnenfabrieken liggen stil. Metse laars, timmerlui enz. hebben evenmin verdiensten. De werklieden van de christelijke syn dicaten krijgen 2 francs per dag, gemid deld gedurende 2040 dagen-.-" De stad geeft daarvan 75 centiemen. Aan onge veer 15000 personen (van de 54,000) wordt dagelijks onderstand gegeven door een comité, riTT. 1 L. soep en 500 gr. brood per persoon. De Nat. Bank geeft elke 24 dagen 50 fres. terug op spaarbankboekjes. De requisities bedragen dagelijks een waarde van 10,000 frs. De gijzelaars moeten in hun wohingen blijven. In Brugge mag men niet komen dan met een specialen verlofpas. Langs de Noord- en Westzijde is het onmogelijk de stad te verlaten. ALLERLEI. Gebakken melk. December is vanouds de bekende hak maand. Eerst komt St. Nicolaas met spe culaas en boterletter, dan Kerstmis met Kerstbrood, Kerstkransen en plumpud ding. En last not least komt Oudejaars avond met oliebollen, appelbollen en wat dies meer zij. Gebakken melk zal dus nu niemand vreemd in de ooren klinken. Lekker is het; gemakkelijk en goedkoop in 't ma ken. Het eenige noodige is een steenen, vuurvasten kan en de te bakken melk. De kan sluit men van boven met dik wit papier en dan laat men de melk een uur of acht tien in een matig heete oven staan tot de melk ingedampt is tot de dikte van room. Laatste berichten. LEIDEN. Keukenwagens. Elke compagnie van de hier liggende in fanterie ontving hedenmiddag een nieu,we keukenwagen. Op eiken wagen kan onder den marsch voor 250 manschappen warm eten gekookt worden. De Leening. Naar wij met zekerheid kunnen mededeelen zijn berichten, dat de leening van f 275.000.000 zou worden uitgegeven tegen 97 percent, be slist onjuist. De bedoeling is deze lccning A pari uit te geven. Opening van de Amsterdamsche Beurs. Uit goede bron wordt vernomen dat om trent het tijdstip van de opening des Amster damsche Beurs nog geen beslissing is geno men, omdat dit samenhangt met de regeling van het prolongatie-vraagstuk hetwelk ten aanzien van verschillende onderdeelcn nog niet volkomen tot klaarheid is gebracht. Belgische beambten naar Engeland. Men meldt ons: De minister van de Belgische Staatsspoorwegen is in accoord gekomen met de Staatsspoorwegen van Engeland, om zooveel mogelijk Belgische beambten te plaatsen, zooals Paswerkers, smeden, schrijnwerkers, ketelmakers, blikslagers, koperslagers, electriciens. chef-baanwerkers en baanwerkers, tevens treinwachten en dito chefs, en klerken,, die de Engelsche taal machtig zijn. Artikel I. De reis zal geschieden als volgt: .Van hun verblijfplaats via Vlissingen naar Tilbury (Engeland) per boot, van Tilbury per spoor naar Londen, waar zij zullen ingedeeld worden in het Palaco Alexandra Hotel; dit alles zal kosteloos ge schieden tot het tijdstip waarop hun een plaats zal worden aangewezen. Zooveel mogelijk zullen de Belgische werklieden hijeen worden geplaatst onder toezicht van Belgische meesters. Art. II. Ieder beambte zal betaald wor den volgens zijn ambt, in vergelijking met de Engelsche beambten. De Belgische» maatschappij zal uitbetalen, zoolang tot dat de Belgen aan de Engelsche Maat schappij zijn overgegaan. Al wat men not van de Belgische spoorwegen te goed heeft wordt betaald tot vertrek van Vlissingen. Ieder wordt vrijgelaten en niemand wordt tot deze overgang naar Engeland gedwongen. Marktberichten. ROTTERDAM. 14 Dcc. Vee. Aanvoer -459 runderen, 80 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 85 schapen, 0 bokken, 747 varkens. Prijzen perVz K.G.: Koeien en ossen 32-38- 38.50 vel te kalveren 521/2-57V2-621/2. export knlv. 50-55. Prijzen per stuk: schapen 22-27, lammeren 30—35. Varkens 36-36V;r37 licht soort 29-33 export soort 27-28. ROTTERDAM, 14 December. Binnenlaud- sclte Granen. Winter- en zomergerst tamelijk aanbod, per 100 K.G. 12.5013.00 Haver ruimer aan geboden per 100 K.G. 12.—12.70 Bruine boonen per II.L. 12.50—15.85 Mais 2.42. Telegrafisch Weerbericht. vólgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 December 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 750.0 Haparanda. Laagste barometerstand 734.2 Helder. Verwachting tot den avond van 14 Dec. Matige tot krachtige tijdelijke wellicht stormachtige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind betrokken of zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring. Waarschijnlijk eenige regen zelfdo temperatuur. Dinsdag Zonsopgang 8.05. Zonsondergang 3.45. Licht aan fietsen 4.15. Burgerlijke Stand. LEIDEN. G e b o r e n: Jannetje Johanna Wilhel- mina dr. van J. J. Ramak en J. Schouten. Jacobus zn. van A. Vergunst en E. C. Buis. Johann Hermann Maria dr. van I. L. Bertels en G. M. de Gooyer. Elisabeth dr. van N. Uljó en C. P. J. Drics§en. Johannes z. v. J. Brouwer en P. Rietber gen. Paulina Catharina Jr. van R. W., Pell en P. II. Kaenders. Gerda dr. van L. P. J. de Vos en A. G. Wempe. Simon Cor nells, z. van L. Straathof en C. Hoogen- boom. Johanes zn. van P. v. Rosse en J. E. R. v. Heuzen. Cornelis z. v. J. v. Sons- beek en C. G. Kruif. Johan Philip z. v. A. v. Egmond en J. Sloos. Sijsje dr. v. A. 01- deriks en S. M. Lugtigheid. Henricus Jo hannes Simon z. van J. J. M. Meyers^n E. C. J. van Baal. Elisabeth Maria Wilhel- mina d. van A. van Iterson en E. M. de Heyde. Janna Margaretha d. v. J. A. de Does en J. Smits. Geertrui Sara d. v. J. van Vliet en G. de la Rie. Anna d. v. D. Monfels en A. Abbink. Ondertrouwd: J. H. Meyer jm., en E. T. Ungcr jd.; J. H. Meycrink jm., en M. M. Morlang :d.; Th. Ph. C. de Winter jm., en C. Zwart jd.; G. C. van Leeuwen jm., en H. Jansen jd.; H. Le Mair jm., en J. M. C. v. d. Meijden.; I. Vavicr Wcdr., en J. It. Jong bloed jd.; W. Keereweer m., en G. Philippo jd.J. D. Hoog jm., en M. van Strien jd. P. Bekooy jm., en J. Scheen jd.; H. C. Wesse- lius jm., en D. M. v. d. Rcydcn jd.; A. Serct m., en M. G. Frentzen jd. O v e r 1 e d e n; P. G. J. M. van Gorp, zn. 2 d. G. Jesse geb. van den Nieuwendijk v .50 j. J. A. van der Voort z. 16 j. B. J. Goossens m. 64 j. J. van Eijk w. 75 j. S. Kettenis geb. van der Leek vr. 64 j. A. Pronk d. 7 m. NOORDWIJK. Geboren: Cornelia, d. van N. van Os, en C. van Duijn. Petrus Hendricus, zoon van II. A. Vink en J. Groes. Corne lls, zoon van P. Plug en M. van Duijn. Maarten, zn. van J. van der Zwan en W. Bouwmeester, tijdelijk alhier, wonende te Stompwijk. Engeltje, d. van Jac. v. Duin en J. Plug. Ondertrouwd: Gotlieb Friedrich Wilhelm Lubbert, 30 jaar, te Voorhout en Clasina Wilhelmina Meijer, 21 jaar, te Noordwijk. Getrouwd: Willem Hoek, 26 jaar cn Johanna Zuidbroek, 26 jaar. STOMPWIJK. Geboren: Jan, z. van Cornelis Toeken en van Aartje van ter Meij; Catharina, d. van Hendrik Akerboom en Catharina Schijff; Maria, Cornelia, Christina, d. van Bernardó» Jacobus Krqon en van Susanna vafi den Berg. VOORHOUT. Geboren: Gerardus Adrianus z. v., Gerardus van den Berg cn Maria v. d. Geer. Margaretha Dermina d. v. Johan nes Cornelis Marijt en Elisabeth Waaning. Ondertrouwd: Wouterus Marlid nus van Reisen j.m. oud 24 jaar van Voor hout en FrancLsca Maria Hermina Ver- waayen j.d. oud ?1 jaar van 's-Graven hage. WASSENAAR. Geboren: Johannes, z. v. P. A. van der Spek en Th. J. Tolido. Johannes Adrianus z. v. R. J. Sirre en C. P. Gar- dien. Bartholomeus Cornelis z. v. L. Vo gels en H. M. v. Biecht. Petrus Theodo- rus z. v. Th. A. Remmerswaal en A. C. v. d. Geest. Hendrik Cornelis z. van II. Braat en N. J. van der Stoel. Helena En- gelberta d. v. J. Kortekaas en D. Remmers waal. Johanna Theodora d. v. Th. II. Vo- gens en B. van Veen. Anna Christina

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3