OORLOGS-VARIA. Onveilig strand. Zaterdag 12 en Maandag 14 December zullen door de -veld-artjllerie schietoele- ningen worden gehouden. De kanonnen worden opgesteld ten N. van de Wasse- naarsche slag en ten Z. van Katwijk aan Zee in de duinen tusschen strandpaal 89 en 90. Als.onveilig zal worden beschouwd een strook van het strand tusschen de strand- palen 88 en 91 en het daarachter gelegen duinterrein ter diepte van 2 K.M. en de zee tot een afstand van 3 K.M. van de kust. Bovenstaand gilled mag op die dagen van 10 uur vm. tot na afloop der oefeningen niet worden betreden of beva ren. Niemand mag niet gesprongen projec tielen aanraken, wegens gevaar voor ont ploffing. Eij het vinden geve men kennis daar van bij de politie te Katwijk. AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. De Gemeenteraad Ver gadert op Donderdag a.s. v.m. 10 uur. Te behandelen: ingekomen stukken Be noeming Gemeente-geneesheeren voor 1915. Benoeming leden Finantieële Commission voor 1915. Benoeming leden Commissie voor de strafvorderingen voor 1915. Benoeming leden stembureau 1915. Voorstel tot het ver- leenen van een giatificatie aan den Majoor der Rijksveldwacht J. Hordijk. Voorstel ver huur Gemeente-eigendommen. Voorstel wij ziging Gemeente-begrooting 1914. Voorstel wijziging Gemcentebegrooting 1915. Verzoek Steuncomité 1914 voor Aarlanderveen maat regelen te nemen ten opzichte van de voe dingsmiddelen. - LEIMUIDEN. Zeldzame vangst. De jager Th. van der Voort, bad Dinsdag een zeldzame vangst, door op een dag drie Otters te schieten (pracht exemplaren). NOORDWIJK. Stratenplan. Door B. en W, is aan den architect Spijker te Leiden opgedragen een stratenplan te ontwerpen voor uitbreiding der gemeente ten Noorden van die plaats. Een oude kwestie. Maandag 21 Dec. zal de procureur-generaal bij het Haagsch Ge rechtshof conclusie nemen in de zaak van de gemeente Noordwijk tegen den heer Gul- demond over het maken van een weg en een brug in den z. g. Gooweg alhier, in het bijzon der met betrekking tot hetz, g. Kerkpad, een oude kwestie, die reeds van 1906 dateert. Maandag werd in de civiele zitting in deze zaak gepleit. Voor de gemeente trad op mr. Hermans te Leiden en voor den heer Guldè- mond, mr. Tideman uit Haarlem. VOORSCHOTEN. Vrijdom van personeele belasting. De Hooge Raad behandelde gisteren het beroep van B: en \V. tegen de beslissing van den directeur der belastingen te Utrecht tot afwijzing Tan het verzoek om plaatsing van de inrichting in het ge bouw ,,Het. Ambachtshuis" als inrichting van algemeen nut op de lijst voor vrijdom van personeele belasting. De Kon. beslis sing volgt later. REEUWIJK. Gemeente-ontvanger. Irf de gehouden raadsvergadering is benoemd tot ontvanger der gemeente, de heer P. Nieburg. RIJNSBURG. Dienst Ned. Indic. Voor den dienst in Ned.-Indië is bestemd de heer A. Kromhout, voor onderwijzer 3de klasse bij. het openbaar Europeesch lager onderwijs. WARMOND. Collecte. De gehouden collecte voor Kerstversnaperingen voor de militairen van grens- en kustwacht heeft f 22.45 op gebracht. Aanbesteding.. Bij de aanbesteding van het rioleeringswerk langs den Hee- renweg, waartoe in de laatste raads vergadering is besloten was de laag ste inschrijfster de firma Beugelsdijk ad f 370. De heer P. Vreeken had ingeschre ven voor f 375 en de Gebr. F. en C. Machen voor f 480. Ontbinding Vluchtelingen-commissie. De heeren der vluchtelingen-commissie en het comité van jongedames, die hun diensten bewezen tijdens het verblijf der Belgen, waren gisteravond in laatste ver gadering bijeen. Doctor Walenkamp, de voorzitter, opende de bijeenkomst en bur gemeester Schölvinck sprak het dank woord uit aan allen. Door Dr. W. werd daarenboven lof gebracht aan de dames wegens de stiptheid en goed orde, die bij de bediening der vluchtelingen niets te wenschen had overgelaten. Prof. Rengs, de „pastor" der Belgen was tot zijn spijt verhinderd te komen. De voorzitter sprak zijn hoogachting en waardeering uit voor den arbeid van prof. Rengs. Eergisteren was door het „comiteit" een brief ontvangen van de laatste ploeg vluchtelingen, die van hier naar Nun- speet zijn vertrokken. Dé schrijfster, een jonge vrouw, dankt de Warmonders nog eens hartelijk en vertelt een eh ander om trent de bekenden en het verblijf te Nun- speet. Alles was daar wel niet zoo goed als te Warmond, maar ze waren toch dankbaar voor al het geschonkene en hoopten en baden „dat toch eenmaal de dag zou dagen, dat zij konden terugkeeren naar een v r ij vaderland!" Dit schrijven werd voorgelezen en een brief door alle vergaderden onderteekend werd teruggezonden. Bij koffie en gebakjes werd het verder deel van'den avond doorgebracht in een zeer gezellige stemming, nog verhoogd door pianospel en solonummertjes. Gemengde berichten. De ontploffing in een spoorwegcoupé. Omtrent de ontploffing in een spoorwegcoupé aah het station Weesperpoort te Amsterdam Maandagavond meldt het Hbl. het volgende Een kantoorbediende van de Pope-metaal draadlampenfabriek te Venlo moest voor zijn patroon een metalen bus doen vullen met vloeibare lucht in de fabriek Electro aan den Oruquiusweg. Deze vloeibare lucht wordt bij het luchtledig maken van gloeilampen ge bruikt. Reeds meermalen waren, zonder ongelukken hoeveelheden vloeibare lucht per spoor ge transporteerd. Het waren dan echter steeds hoeveelheden van enkele liters. Ditmaal moest de bediende 20 a 25 liter halen. De bussen zijn zooveel mogelijk geïsoleerd om den invloed van de temperatuur van de buitenlucht te weien. (Vloeibare lucht heeft een temperatuur van 180 A 190 gr, C. o'nder nul.) Toch verdampt, ondanks de isoleering, de vloeibare lucht in 17 A 20 dagen, doch dit levert, naar men aan neemt, geen gevaar voor springen op. Uit voorzorg had men, naar de directeur van de fabriek Electro meedeelde, aan de fa briek de bus niet geheel gesloten, omdat het hier een buitengewoon groote hoeveelheid be trof. Daardoor ontsnapte de lucht in gasvorm en dit gaf een suizend geluid. Vermoedelijk. Vermoedelijk bevreesd, dat dit geluid in den trein de aandacht zou trekken en wellicht tot verkeerde conclusies zou leiden, had de be diende der Venloschc fabriek, naar de direc teur van Electro vertelde, de bus geheel ge sloten. Door de warmte in den coupé schijnt er van de vloeibare lucht een meer dan nor male hoeveelheid verdamt te zijn, met het gevolg, dat de bus sprong. Afgebrand. Gisternacht is de boerderij van den landbouwer Goudsmid te Deursen (N.-Br.) tot den gfpnd toe afgebrand. Vier koeien, 4 groote en 8 kleine varkens zijn in de vlammen omgekomen, Alles was verzekerd. Scheepsbrand. Jïet stoomschip Vedra, dat petroleum vervoerde van de Golf van Mexico naar Barrow, raakte gedurende den afgeloopen nacht in brand ter hoogte van het eiland Walney. Van de 36 leden der be manning werden er slechts twee gered, die beide ernstige brandwonden hebben gekre gen. De Vedra is geheel uitgebrand. Leger en Vloot. Overplaatsing. De opperbevelhebber van land- en zee macht heeft bepaald, dat de miliciens van .de najaarsploeg der lichting 1914 op 11 dezer van de depóts der korpsen zullen worden overgeplaatst bij de le, 2e en 3e bataljons van het veldleger. (Avondp.) Promotie. De minister van oorlog heeft, naar de Asser Ct. meldt, bepaald, dat miliciens van oudere lichtingen, die door hun persoon zeker overwicht hebben op anderen en door hun algemeene ontwikkeling, maat schappelijke positie, enz. wel geschikt kun nen worden geacht tot het bekleeden van een rang, zonder examen kunnen worden bevorderd tot korporaal, c.q.-milicien-on derofficier. Landmacht. Bij Kon. besluit van 7 dezer is: 1°. op zijn aanvrage, in zijn rang en ouder dom van rang, overgeplaatst bij het wapen der artillerie en wel bij het 2de regiment veld-artillerie, de majoor van den generalen staf J. C. C. Tonnet, en zulks onder eervolle ontheffing uit zijn betrekking van hoöfd der Ilde afdeeling van het departement van oor log, en 2®. in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij den generalen staf, de ma joor A. G. Maris, van het 2de regiment veld artillerie. Bij Kon. besluit van 7 dezer zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, bij het wapen der artillerie, tot reserve-tweede luitenant bij hun tegenwoordig korps, de vaandrigs P. Visser en G. J. van Deventer, Onderscheidenlijk van het 4de en het 2de regiment vesting-artillerie. Land en Tuinbouw. Pluimveehoudery. Onder voorzitterschap van den heer D. Swa- gemakers uit Tilburg is heden te Utrecht een algemeene ledenvergadering gehouden van de Vereeniging tot bevordering der pluimveehou derij en tamme konijnenteelt in Nederland. In zijn openingswoord sprak de heer Swa- gemakers, ondervoorzitter der V. P. N., de hoop uit, dat de leden niet te diep zouden ingaan op de verschillende kwesties welke ter sprake zouden komen, daar deze meest waren voor bereid door den afgetreden voorzitter. Met het oog op de tijdsomstandigheden zag spr. af van het houden van een uitvoerige openings rede. Medegedeeld werd, dat de heer Schuyleman de algemeene secretaris, tegen 1 Januari a.s. ontslag had gevraagd. Besloten werd hem dit eervol te verleenen. Mede werd eervol ontslag verleend aan den heer Spruyt als redacteur van het orgaan. Hem werd dank gebracht Voor de voortreffelijke wijze, waarop hij het orgaan heeft geredigeerd. De onder-voorzitter deelde vervolgens mede, dat de heer F. E. Pos- thuma door zijn benoeming tot minister van landbouw, nijverheid en handel zich genood zaakt had gezien als voorzitter te bedanken. In de gisteravond gehouden bestuursverga dering heeft de heer Posthuma van het bestuur afscheid genomen en verzocht op de vergade ring toch vooral aan te dringen op het behou den van den onderlingen vrede. Spr. stelde voor, den heer Posthuma tot eerelid van de V. P. N. te benoemen. Hiertoe werd onder luide instemming met algemeene stemmen besloten. De heer V. R. Y. Croesen, te 's-Gravenhage werd daarop met algemeene stemmen tot voorzitter gekozen. Tot algemeen secretaris werd benoemd de heer H. J. Bayer te Bussum. Deze nam onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen zijn benoeming aan. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Motie LimburgVan Hamel Het Leeningsontwerp. Allereerst was gisteren aan. de orde de de stemming over de motie-Limburg-Van Hamel, waarover Vrijdag j.l. de stemmen staakten. Deze motie luidt: De Kamer, van oordeel, dat een aanvulling ver- eischt wordt van de wet van 4 Sept. 1914 ier voorkoming van gedwongen ontrui ming van weekhuurwoningen en soortge lijke bepaaldelijk na opzegging, in de ge vallen waarin de huurder uitsluitend of hoofdzakelijk ten gevolge van de tegen woordige omstandigheden niet in staat is tot betaling van de huurpenningen, spreekt de wenschelijkheid uit, dat een voorstel tot aanvulling van genoemde wet in dien geest worde ingediend, en van oordeel dat de wijze waarop gel delijke tegemoetkoming kan worden ver leend aan personen die door de tegen woordige buitengewone omstandigheden, niet in staat zijn hun verplichtingen te genover de verhuurders hunner woning na te komen, zoo spoedig mogelijk van re- geeringswege behoort te worden geregeld, gaat over tot de orde van den dag. De motie wordt verworpen met 50 tegen 31 stemmen. Tegen: de rechterzijde men in het oog dat Alles slechts voor kor ten tijd tot 1916'17 zal duren. De invloed zal dus niet zeer gFOot zijn. Daar tegenover staat het groote bezwaar dat aan een lagere rente is verbonden. De gelegenheid om aandeelen van an dere staatsleeningen te beleenen, zou als dan niet kunnen worden gegeven. Spr. heeft gewichtige bezwaren tegen de opcenten op de personeele belasting. Met betrekking tot de opcenten op de vermogens en bedrijfsbelasting stelt spr. aan de Regeering deze vraag: Is het de en de heeren Nierstrasz, Drion, Boisse- vain, Roodhuyzen, Ter Spill, Van Doorn, Eland, Tydeman, v. Vollenhoven, v. Fo- reest, Rink, Visser van IJzendoorn, Dolk, Jansen (Den Haag). Uit hetgeen wij over deze motie hebben geschreven, is duidelijk, dat wij de uit slag der stemming geenszins betreuren. Aan de orde was daarna de behandeling van het wetsontwerp tot het aangaan van een geldleening of leeningen van f 275,000,000 en tot voorziening in de n*id- delen tot dekking van rente en aflossïhg dier leening of leeningen. De heer De M e e s t e r (U. L.) noemt het denkbeeld eener heffing in eens aan trekkelijk, maar wijst er tevens op, dat het dit groote bezwaar op het oogenblik met zich brengt, dat niet ieder thans den omvang van zijn vermogen kan bepalen. De aangewezen weg voor de voorstanders van heffing-in-eens is thans de zaak warm te houden, op te wekken tot offervaardig heid en stemming te maken voor het denk beeld opdat dit in 1917 kan verwezenlijkt worden. Het leeningsvoorstel der regee ring is immers slechts van tijdelijken aard; over drie jaar moet opnieuw worden be slist betreffende de vraag: Leening of hef fing-in-eens. De bezwaren aan het percentage van 5 verbonden, onderschat spr. niet. Na tuurlijk zal de invloed op de andere lee ningen niet uitblijven, doch hierbij houde bedoeling behalve de 33 opcenten, voor het jaar 1915'16, ook nog de 20 opcen ten te heffen die dienen om de tekorten die niet het gevolg zijn van de oorlogs toestand te dekken? Naar spr.'s omvatting dient krachtig gestreefd tc worden naai de vermindering van deze opcenten spe ciaal voor de jaren 1915', 1916 en 1917. Daarom zou hij het begin der aflossing naar 1918 willen verschuiven. De heer Rutgers (A.-R.) wijst er op dat vele gemeente- en provinciale bestu ren in den laatsten tijd leeningen uit schrijven. Is de Minister niet van n-.ee- ning dat deze een drukkenden invloed zullen oefenen op de staatsleening? In Engeland heeft men het zóó ingericht dat de Staat alleen leent doch op dezelfde condities geld verstrekt aan de gemeen te- en provinciale besturen. Tot de bespreking van hg_t leeningsont werp komend, uit spr. de wensch, dat het aangenomen zal worden. Spr. ontvouwt vele bezwaren tegen een heffing-in-eens. Dat de bezittende klasse meer belang heeft bij de handhaving van Nederlands neutraliteit dan de arbeidende, bestrijdt spr. De politieke beteekenis van dit ontwerp schetsend, wijst hij er op dat niet alleen uit sociaal-democratische kringen verzet is gekomen tegen deze Regeering; ook bij zijn naaste geestverwanten schijnt de Mi nister van Financiën te "hebben afgedaan. In het buitenland moet het een pijnlijken indruk gemaakt hebben, dat een groot deel van de vrienden der Regeering zich tegen haar verklaard heeft. De heer P a t ij n (U.L.) meent te mo gen voorspellen dat dit ontwerp met zeer groote meerderheid zal worden aangeno men. Het schrappen van de opcenten op de successierechten betreurt spr., doch hij voorziet dat voor een blijvende verster king van 's lands schatkist spoedig een blijvende verhooging van deze rechten zal noodig blijken. Toch had spr. liever de opcenten op het personeel zien vervallen. Hij is echter be reid over persoonlijke opvattingen heen te stappen. Reeds nu wil spr. verklaren dat hij bereid is zijn stem aan dit ontwerp te geven ook al blijft dit geheel ongewij zigd. Het zou spr. zeer spijten als het bedrag er niet uit vrijwillige leening kwam. Aan gezien echter de laatste loodjes het zwaarst wegen, zou hij den Minister wel willen vragen het bedrag te beperken tot 225 millioen. Hij zal er geen amendement van maken, doch stelt slechts de vraag. De Voorzitter deelt mede, dat he den (Woensdag) de debatten worden voortgezet en dat er zoo noodig Donder dag- en Vrijdagavond zal worden verga derd, ten einde deze week het leenings ontwerp af te handelen. Vergadering van heden. Het algemeen debat over het Leeningsont werp wordt voortgezet. De heer Vliegen stelde voorop dat de agitatie onder de verschillende groepen tegen het ontwerp niets te maken heeft met de quaestie van ons zelfstandig volksbestaan. Het debatteeren over de finantieële quaestie hoe de oorlogslasten behooren te worden gedekt heeft niets te maken met de eendracht onzer natie naar buiten. Spr. critiseert als niet aanneembaar de door de regeering voorgestelde middelen tot dekking, vooral keurt hij daarbij af de hef fing van opcenten op het personeel, die hou derden minvermogende huurders zal treffen. Al6 zeer onredelyk schetste spreker het los laten van de helling van opcenten op de successierechten, door de regeering aanvanke lijk gewild. Papieren dekens. Een poos geleden werd aanbevolen een proef te nemen met het gebruik van pa pieren dekens, dekens n. 1. van couranten papier samengesteld* Plumpudding. Elk huishouden houdt er zijn eigen re cept op na van de z.g. echte, onvervalsch- te plumpudding, die dikwijls alleen den naam en het uiterlijk gemeen hebben. In de „Daily Mail" vind ik het volgende recept van „de beste van alle plumpud ding?, die elk jaar met Kerstmis aan het Engelsche .hof wordt opgediend, sinds George I op den troon zul". Neem 1% Engelsch pond fijn gesneden nierenvet, 1 Eng. pond suiker, 1 Eng. pond kleine krenten, 1 Eng. pond rozij nen in tweeën gesneden, 4 Eng. onzen dunne schijfjes citroen, 4 Eng. onzen su- cade, 1 theelepel gemengde kruiden, theelepel nootmuskaat, 2 theelepels zout. 1 Eng. pond broodkruimels, Yj Eng. pond fijne bloem, 1 Eng. pond eieren, met schaal en al gewogen, 1 wijnglas vol goe de brandewijn, L. versche melk. Klop de eieren flink en roer ze dan door de melk; daarna worden alle bovenge noemde ingrediënten er doorheen ge mengd. Roer net zoolang, tot het een ge lijkmatig geheel vormt. Laat het meng sel vervolgens twaalf uur op een koele plaats staan, doe het dan in den vorm en kook het acht uren lang. Van bovengenoemde hoeveelheden krijgt men drie puddingen van het gebruikelijke model. Voor verzending naar kennissen of soldaten in forten, en aan de grens, wordt de pudding in vetdicht papier ge wikkeld, terwijl de gleuven worden opge vuld met schoone papiersnippers. Geen smakelijker cadeau voor een sol daat en geen gemakkelijker, want hij be hoeft de pudding na aankomst slechts drie kwartier of minder nog te koken en de meest voedzame, meest geliefde van alle Kerstmislekkernijen is gereed. 1 Eng. pond heeft 16 onzen en weegt in Hollandsche maat pl.m. 453.6 gram. Laatste berichten. Berouw komt na de zonde. De onlangs uit het interneeringskamp ge vluchte Duitsche officieren, kceren, na in Duitschland op hun verplichtingen te zijn ge wezen, vrijwillig naar Nederland terug, om zich ter beschikking te stellen van de mili taire autoriteiten. Beijers gedood? JOHANNESBURG, 8 December. Officieel: Beijers, de leider van den opstand in Transvaal, heeft een schot gekregen. Men gelooft, dat hij dood is. Burgerlijke Stand. NIEUWVEEN. Geboren: Clara Maria, d. van B. Nout en M. Duker. Overleden: Jonas de Vink, 76 j.; Mathijs Erkelens, 48 j. Marktberichten. AMSTERDAM. 9 December. Vee. Aan gevoerd 136 vette kalveren, le qual. 1.16 tl 120 c. 2e qual. 115 c., 3c qual. 110 A c., p. icilo, graskalveren f ;l 44 nuchtere kalveren f12 a 18, schapen fa lammeren, 625 vette varkens, Holland sche le qual. 64 a 66 e., idem 2e en ScquoL 62 a. 64 c., Geldersche en Overzceeche le qual. a c., 2e en 8e qual. a c. Fransche a c. per kilo, 000 melk- en kalfkoeien fA PURMEREND, 8 Dec Kaas. Aangevoerd 64 stapels, f4041.50 de 50 K.6. Roter. Aangevoerd 1214 K.G., fl.551.65 per K.G. Vee. 429 runderen vet vee, f0.780.92 per K.G,; 47 paarden37 vette kalveren, f0.951.15 per K.G.191 nuchtere id., f1226 per stuk; 524 vette varkens, f0.620.66 per K.G.24 magere id. f1826 per stuk; 161 biggen, f610 per stuk; 1407 schapen en lamineren. Eieren, f1011.50 per 100 stuks. 60 1/2 L. appelen f22.50. 40 11.L. peren fl.502. 510 ganzen f45, zwanen f89. Handel matig. SNEEK*8 Dcc. Boter. Aangevoerd V-rVsPRi8 le keur f62. Bij do vereeniging le keurf62, Fabrieksaanvoeren 5/6 en 0/O v. f 68. Noteering van de commissie der vereeniging voor boter en kaashandelaren in Friesland: le soort f68. Vee. Aangevoerd 80 koeien (16 vette), 11 kalveren, 193 schapen, 729 lammeren, 384 varkens en biggen. Prijzen van vet vee per KG. Varkens 2729 ets., voor export 2223 ets. Handel in Melk- en kalfkoeien, prijshoy- dend; vette koeien gewild, varkens vlug, KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Dcc. Veiling Tuinbouwver. K. en O. Manden ronde aard appelen f0.a f 0.Eigenheimers klei p. HL. fü.a 0.en dito zand f0.a f0.Peen, f2.50 a 0.Uien per baal f 3.35 a f 3.45, Bloem kool I f 5.— a f 8.00 dito II f. 0.75 a fl.50 roode kool f 0.a 0.savoijo kool f 0.a 0. WASSENAAR, 2 Dec. Radijs 00 a 00 c., scldery f0. peen f 0.aO.p. ben, kroten p. b. 0 A00c., Spinazie a c., zuring 0 a 00c., kropsla f 0.a f 0.andijvie f 0.90 a f 1.00, bloemkool f 2.a f 5.groene savoyekool fl.50 a 2.50, gele savoyekool f2.50 a 4. spruitkool f0.a 0.roode kool f4.a6— boerenkool f 0.80 a 1.15 p. ben, princessebooncii f0.per ben, Tomaten f 0.a 0.peren f 0.—a 0.—, per ben, eieren per 100 f 11a 12.— kippen per stuk f0.a 0.—, konijnen per stuk f 0.70 a 1.75. Knollen f0.15f0.25. BODEGRAVEN, 8 Dec. Aangevoerd 131 partijen kaas. le soort Goudsehe f42 A f44, 2e soort 1'39 a f41 zwaardere Goudsche f45 A f 47V2i le soort Edammer f 0.a f 0.Handel matig. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 9 December 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilut. Hoogste barometerstand 761.9 Breslau. Laagste barometerstand 744.5 Christiansund. Verwachting tot den avond van 10 Dcc. Aanvankelijk zwakke tot matige winden, uit Oostelijke richtingen. Nevelig tot zwaarbewolkt waarschijnlijk nog regen, iets kouder. Woensdag Zonsopgang 8.00, Zonsondergang 3.45 Licht aan fietsen 4.15. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Het Gerechtehof te 's-Gravenhage hééft heden arrest gewezen in de zaak tegen: J. J. P. v. d. B., huisvrouw van J. v. d. M. te Noordwijkerhout, door de recht bank veroordeeld wegens mishandeling tot f19.boete of 10 dagen hechtenis. Het vonnis werd vernietigd alleen voor wat de straf betreft en bekl. veroordeeld tot f5. boete of 5 dagen hechtenis. 407e Staatsloterij. Trekking van Woensdag 9 December. lste klasse, 3e lijst. No. 2799, f 5000. No. 8221, f 2000. No. 12892, f 1000. Nos. 919, 20084, ieder f 400. No. 11851, f 200. Nos. 6524, 15795, 15867, 16187. ieder 1100. Prijzen van f 20. 54 113 131 158 170 213 275 287 299 304 333 473 479 543 577 601 610 682 817 824 841 873 877 1020 1105 1126 1197 1200 1256 1283 1340 1423 1436 1439 1461 1526 1534 1592 1644 1669 1685 1694 1724 1777 1783 1790 1834 1847 1964 2005 2086 2118 2154 2192 2203 2220 2224 2236 2274 2308 2466 2522 2523 2599 2649 2682 2699 2714 2789 2879 2958 3010 3018 3065 3128 3191 3217 3412 3423 3533 3662 3668 3678 3686 3726 3746 3786 3816 3911 3939 3944 4012 4047 4072 4184 4256 4263 4333 4395 4407 4429 4615 4655 4658 4703 4760 4812 4833 4861 4870 4962 5037 5039 5090 5091 5168 5216 5239 5378 5385 5414 5442 5454 5493 5569 5580 5611 5651 5676 5691 5734 5806 5807 5841 5848 5872 5873 5904 5912 5998 6125 6128 6183 6275 6308 6390 6405 6412 6433 6452 6454 6494 6575 6580 6671- 6753 6775 6780 6803 6805 6838 6841 6861 6872 6877 6912 6966 7003 7020 7024 7029 7103 7109 7132 7141 7183 7184 7203 7219 7249 7299 7308 7383 7385 7489 7513 7514 7527 7570 7604 7618 7627 7649 7654 7705 7899 7937 7946 7993 8031 8066 8088 8092 8110 8122 8263 8339 8419 8420 8433 8512 8600 8621 8682 8747 8754 8803 8832 8951 8973 8986 9016 9023 9041 9122 9154 9258 9411 9425 9178 9564 9590 9615 9621 9625 9702 9724 9884 9898 10023 10075 10126 10150 10231 10238 10295 10324 10347 10411 10428 10456 10621 10652 10711 10740 10818 10899 10941 10989 11041 11095 11135 11184 113113 11320 11399 11405 11525 11655 11658 11680 11740 11748 11791 11956 12022 12102 12123 12222 12226 12308 12310 12325 12369 12426 12433 12466 12499 12521 12537 12564 12628 12669 22689 12695 12708 12723 12838 12907 12923 12925 12965 12993 13012 13058 13097 13099 15141 13142 13183 13206 13207 13265 13295 13388 13400 13441 13462 13467 13492 13527 13543 13568 13613 13698 13704 13810 13842 13999 14029 14075 14276 14294 14304 14403 14454 14547 14677 14694 14733 14875 15036 15057 15121 15132 15135 15155 15170 15197 15306 15318 15359 15395 15403 15472 15478 15486 15536 15544 15660 15699 15782 15801 15830 15831 15962 16114 16208 16237 16252 16281 16358 16395 16409 16563 16581 16582 16606 16693 16720 16749 16824 16831 16953 16980 16996 17003 17043 17090 17163 17225 17242 17400 17420 17484 17489 17532 17548 17621 17656 17673 17681 17688 17745 17887 17990 18033 18049 18076 18136 18295 18305 18363 18393 18504 18521 18523 18574 18635 18665 18714 18728 18819 18833 18851, 18879 18933 18991 18992 19037 19039 19063 19067 19212 19263 19283 19332 19342 19344 19419 19432 19515 19551 19614 19624 19670 19673 19713 19771 19785 19844 19855 19876 19902 19920 19953 19995 19999 20056 20067 20079 20105 20110 20119 20160 20161 20248 20282 20372 20375 20377 20382 20391 20422 20432 20489 20508 20540 20584 20594 20701 20707 20745 20841 20862 20896 20932 20947 20952 20995 Loods op de Engelsche kusten. Men zat zich herinneren, dat in den loop der laatste jaren herhaaldelijk in het En gelsche Parlement is geklaagd, dat zoo veel vreemdelingen het diploma van loods op de Engelsche kusten hebben. Men zag daarin een gevaar voor oorlogstijd. De Engelsche admiraliteit heeft nu kennis ge geven, dat alle loodsdiploma's voor de Zuidkust van Engeland van Pdymouth af Oostwaarts, en om den Oost tot aan Groot- Yarmouth zijn ingetrokken. Niemand mag op die kust meer als loods dienen dan op een bijzondere vergunning, die voor nooit langer dan viertien dagen aaneen wordt verleend. De vaart op de Engelsche kusten wordt hoe langer, hoe moeilijker. Dat vuurto rens, lichtboeien en bakens op de Oost kust worden gedoofd of weggenomen, is al een oud bericht; van Donderdag af aan zal een dergelijke maatregel in het Kanaal tot aan het eiland Wight worden toege past; de Oostelijke havens zijn voor de meeste buitenlandsche schepen gesloten; de Engelsche visschers mogen geen vreem delingen meer aan boord hebben, en nu is de Golf van Forth voor de visscherij ge sloten. ALLERLEI.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3