Voor de duidelijkheid der films zou het o. i. beter zijn wanneer de directie het rooken verbood. Wie nu eens werkelijk een aangenamen en vroolijken avond wil hebben, verzui- me niet naar de Familie-Bioscoop te gaan. Diefstal van konifnen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn een tiental konijnen ontvreemd uiF schuurtjes in de omgeving van de Gevangenlaan. Dank het onderzoek van den ijverigen recher cheur v. Es is gistermiddag de vermoe delijke dader aangehouden en in bewaring gesteld. Vechtpartij. Omstreeks kwart over twaalf vannacht ontstond een vechtpartij in het koffiehuis van H. aan den Stations weg tusschen burgers en militairen. Een burger werd niet ernst.ig aan het hoofd verwond, terwijl de inventaris van het café het danig ontgelden moest. Rijwiel ontvreemd. Terwijl v. H., koopman te Haarlem, Zaterdagmiddag tegen drie uur een bezoek aflegde bij V. in de Steenstraat, kwarn hij bij zijn ver trek tot de minder aangename bevinding, dat zijn rijwiel, hetwelk hij tegen het raam had gezet, ontvreemd was. De poli tie heeft de zaak in handen. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1014. In de afgeloopen week meldden zich om steun aan47 personen, maakt met het totaal der vorige week ad. 1833 een totaal van 1880 Tot 7 November j.l. waren behandeld1592 aanvragen in de afgeloopen week kwamen opnieuw in be handeling 81 Totaal 1673 Afgewezen waren tot 128 Nor. j.l321 Afgewezen in de afgeloopen week38 Totaal afgewezen. 359 AARLANDERVEEN. Drinkwaterleiding. In de afgeloopen maand zijn aan het buizennet der drink waterleiding weder tien perceelen aan gesloten, terwijl nog een aanial op aan sluiting wachten. Eenige inwoners, die bij den aanleg der leiding aan het ge meentebestuur hadden opgegeven dat zij niet bereid waren hunne woning aan het buizennet te doen aansluiten, hebben thans reeds water uit de leiding. Daar uit blijkt alweder dat nu de gelegenheid er maar' eenmaal is, de aansluitingen wel volgen. NIEUWKOOP. Edelwacht van het H. Sacrement. Vrijdagnamiddag te 4 uur, den eersten Vrijdag der maand, had in onze parochie kerk een innig-treffende plechtigheid plaats. 51 kinderen, 22 jongens en 29 meisjes werden onder leiding vap dén WelEerw. Heer J. P. A. Saulenn, Kape laan alhier, toegelaten tot de Aartsbroe derschap der Edelwacht van het H. Sa crament,^ waarmede tevens deze Broeder schap voor het eerst in onze parochie is gevestigd. Na het Veni Creator bad de Eerw. Di recteur eenige gebeden^ waarna een der kleinen namens allen de opdracht ver richtte en vervolgens de plechtige inwij ding plaats had. In eene schoone toespraak onderhield nu de Eerw. Directeur de kinderen over hun voorrecht van thans te zijn pages, hovelingen van Jezus in Zijn H. Sacra ment, gelijk de engelen dat-zijn van Gods troon, over hunne verplichtingen zij het dan niet op zonde om minstens driemaal per week tot de H. Tafel te na deren, voorts om steeds eerbiedig te zijn in de kerk en immer met goede voorbe reiding en godsvrucht tot de H. Commu nie te naderen en hoopt .dat allen zullen volharden in hun onschuld, om later uit stekende parochianen te zijn. De Eerw. redenaar betuigde openlijk zijn oprechten dank aan de Eerw. Zusters voor het vele goed dagelijks door haar in de parochie verricht en ook nu weer met zoo waren zielenijver voor het oprichten van deze Broederschap aan den dag gelegd. Vervolgens werden de kleinen omhangen met een medaille en werd de plechtig heid gesloten met een Te Deum en Tan tum Ergo, waarna de kinderen onder lei ding van een Eerw. Zuster een danklied zongen. Wie het kind heeft bezit de toekomst, daarom zal ieder goed parochiaan zich oprecht verheugen over deze nieuwe in stelling, den Eerw. Directeur innig dank baar zijn voor dit initiatief en de Eerw. Zusters voor hare ijvei'volle medewerking. SASSENHE4M. Gemeenteraad. De Gemeenteraad vergadert Dinsdag 8 December, des na middags 2 uur. Ondei'werpen ter behan deling: Ingekomen stukken. Rioleerixig gedeelte Hoofdstraat. Instructie gemeen te-opzichter. Comptabiliteit 1914. Lager onderwijs. a. Militieplicht onderwijzer der openbare school, b. Vei'ordening tot regeling der jaai-wedden van het onder- wijzend pei-soneel. Aanvullingscohier schoolgelden 4de kwartaal 1914. Idem hon denbelasting 1914. Idem hoofdelijk omslag 1914. WASSENAAR. Voor de Belgische vluchtelingen. Gis teravond bracht Sinterklaas een bezoek aan 't patronaat, waar nog een aantal Belgische vluchtelingen verblijven. Gezetep op een wit paard strooide hij met volle handen pepernoten. Vervolgens hield hij een toespraak, waarin hij dank bracht aan allen, die er zooveel toe bijbrengen om 't den vluchtelingen zoo aangenaam mogelijk te maken. Met milde hand deel de hij den kinderen geschenken uit en gaf den ouden verschillende nuttige ca- deaux. Ook de dames, die de vluchtelin gen dagelijks bedienen ontvingen èen passend geschenk. De ZeerEerw. heer pastoor ontving een korf met bloemen, evenzoo de heer P. C. Houbolt, die zich zooveel moeite heeft getroost om den Bel gen zulk een aangenamen avond te be zorgen. Onder begeleiding van den heer Maandag (piano) en eenige Belgische mu zikanten werd onder zang en dans de avond verder gezellig doorgebracht. Autoverbinding. Naar wij vernemen zal de het volgend jaar te openen nieuwe auto-verbinding tusschen Wassenaar en Den Haag, behalve autobussen voor schoolkinderen ook omvatten een auto- vrachtdienst, teneinde de thans kwijnen de mai-kt van Wassenaar uit zijn isole ment op te heffen. De Tuinstad. In overleg met het Steuncomité te Wassenaar is, ter werk verschaffing aan een aantal werklooze vakarbeiders uit die gemeente, een aan vang gemaakt met het graven, op de ter reinen van de Exploitatie-maatschappij ,,De Kievit", van den grooten vijver in het aan te leggen park, hetwelk het mid delpunt zal vormen van de door den ar chitect den Hèer Joh. Mutteis Jr. ontwor pen tuinstad. Commissarissen der Maatschappij heb ben voor dit graafwerk f 10,000 beschik baar gesteld. Staten-Generaal. Oorlogsleening. Eindverslag is uitgebracht betreffende het wetsontwerp tot het aangaan van een geldieening of geldleenin&en van J 275,000,000 en tot voorziening in de mid delen tot dekking van rente en aflossing dier leening of leeningen. De nieuwe MHIioenen-nofa. Bijna onopgemerkt gaat vooro:j, dat aan de Memorie van Antwoord betreffende ilcofdstuk I der Staatsbegrociing een nieu we editie van de „Millioenen-nota" is toe gevoegd, verbeterd eenei'zijds overeenkom stig de in onderscheidene hoofdstukken der begi'ooting aangebrachte vermindei^ngen. anderzijds naar de lagere raming der ont vangsten in 1915. De uitgaven zijn thans in totaal geraamd op f 253,094,158, waarvan f30,060,691 bui tengewoon. Het eindcijfer is ondanks de aangebrachte verminderingen nog bijr-a 12 millioen hooger dan dat van de raming voor het loopende jaar. De gezamenlijke Aei'lagingen van alle hoofdstukken-samen, zooals ze in September waren ingediend, bedragen nog geen 4 millioen waarbij echter geen rekening gehouden is met de aanzienlijke bezuinigingen, aangebracht in de begrooting van de Posterijen, telegrafie en telefonie, welke dit jaar voor heL eerst een afzonderlijk geheel vormt. Doet men dit wel dan bedragen de bezuinigingen bij na 6' millioen. Wat de Middelen betreft, deze heeft de minister zich genoodzaakt gezien twintig millioen drie em eeri halve ton lager te ra men dan voor 1914 geschiedde. Dientengevolge stijgt het geraamde te- Kort op den geheelen dienst, dat oorspron kelijk op bijna 39 millioen 'geraamd was tot f 72,887,353 en dat op den gewonen dienst (oorspronkelijk f 20,777,228) tot f 47,064,092 een in onze financieele ge schiedenis ongekend cijfer. Trekt men er de gewone besparingen" af, door den Minister op 1/9 millioen ge raamd, dan vermindert het geraamde te kort tot f 45,164,000. Wie zich hierdoor ge rustgesteld mocht gevoelen (hij zou met weinig tevreden zijn wordt evenwel op nieuw ontsteld door de weinig troostrijke herinnering waarmede de herziene Nota besluit n.l.: dat bij het geraamde tekortcijfer geen re kening is gehouden met de uitgaven we gens de mobilisatie, die ten koste van 1915 zullen komen, noch met de andere buiten gewone uitgaven die uit de crisis zullen voortvloeien. ZOETERWOUDE. Sint Nikolaas bij de vluchtelingen. De goede Sint heeft ook de arme vluch telingen niet vergeten. Eenige dames hadden gisteren een Sin- tei'klaas-avond georganiseerd, waar de heilige bisschop, met myter en staf, ver gezeld van zijn onmisbaren Pieterman de kleinen kwam verrassen en vermaken, de Welearw. heer dr. S. Dessing waren de WelEerk. heer dr. S. Dessing waren bij dit echt gezellig feest tegenwoordig en hielden nadat St. Nikolaas tot de kleinen had gesproken, schoone toespraken tot de Belgen, waarna een der heeren de tolk van aller dankbaarheid was, door allen, die tot dezen gezelligen avond hadden bij gedragen, hartelijk te bedanken en na mens allen te beloven de gegeven wenken ter harte te zullen .nemen en op te volgen. SPORT. VOETBAL. In Haarlem zal gejuicht zijn, toen ver nomen werd, dat Quick H. V. V. met 21 geklopt had. H. F. C. toch sloeg H. B. S. met 2—1 en bezet nu de eerste plaats. Het Haagsche Quick kan van het elftal waar mede het Zondag uitkwam nog plezier be leven. De overwinning was verdiend, of schoon H. V. V. niet had behoeven te ver liezen, indien met evenveel vuur was' ge speeld. De spanning is echter des te groo- ter en H. F. C. zal nu wel het beste beentje voorzetten om de eerste plaats te behou den. H. B. S. dat eenige van haar beste spelers mistte hield zich anders kranig. Sparta trok met een onvolledig elftal naar Utrecht en speelde tegen een volledig U. V. V. gelijk 11. D. F. C. heeft Zondag de voetbalwereld nog eens verbaasd door Haarlem met 20 naar huis te zenden. H. V. V. en Haarlem hebben sterke elftallen op papier, maar schijnen aan hetzelfde euvel te lijden. „Zij spannen zich niet in" zij denken wij komen er toch wel. Na een zwaren strijd wist V. O. C. op eigen ter rein het tegen Hercules tot een gelijk spel te brengen 2—2. -^4^ In afdeeling D heeft A j a x zich vrij sterk op de eerste plaats genesteld, door dat Sportman het tegen Quick II niet verder brengen kon dan een gelijk spel 22. Sportman dat voor de rust met den wind mede speelde maakte 2 doelpunten. Quick deed hetzelfde na de rust. A j a x maakte in Den Haag korte wetten met D. V. V. en won met 30. Het zou ons niet verwonderen of A j a x leidt op het einde van deze noodcompetitie in afdeeling D. Concordia dat verleden week met 40 te gen Sportman won, verloor nu van V. U. C. met 0—5. Voetbal is een eigenaar dig spel. H. V. V. II won van H. B. S. II met 3—0. Het werd tijd, de geelzwarte Ha genaars hadden wel een puntje noodig. In het Oosten verloor Be Quick op eigen terrein van Quick (N.) met niet meer dan 37. Robur et Velocitas deed beter werk en klopte Go-Ahead met 31, terwijl U. D. hetzelfde deed door G. V. C. met 3—0 naar huis te zenden. LEIDSCHE VOETBALBOND. LeidenO. N. I. 01. Ajax IIILugdunum II 3—2. D. L. -V. II—De Sportman II 2—3. Norvicus IILisse II 12. O. N. I. II—L. F. C. III 0-3. KORFBAL. Fluks stevent op het Kampioenschap af indien de beide Vitesse's er geen stokje voor steken. Maar dan zullen ze hard moeten werken. Het zou ons echter niet verwonderen indien deze pas gepromo- veex-de eerste klasser met den eeretitel ging strijken. Het is meer gebeurd. Met 20 won ze ditmaal van H. S. V. Verdere uitslagen: 2de klas Den Haag: Vitesse II (H.) O. S. C. R. II 4—2. 3de klas. Den Haag: A. L. O. II—Vitesse II L. 2—4. Rotterdam: R. S. G. V. I—O. K. K, I 3-2 4de klas. Den Haag: Residentie.Spartaan III 60t Gorcum: W. I. K.Maas 31. Rotterdam: Rozenburg B—Dordt II 3—1. De stand in het Zuiden is als volgt: Fluks6 5 1 27 14 10 1.60 Vitesse (H.) 5 4 1 34 18 8 1.60 Vitesse (L.) 5 3 2 21 12 6 1.30 O. S. C. R. 4 1 3 11 23 2 0.50 H. S. V. 5 1 4 11 22 2 0.40 Velox 3 0 3 8 23 IJsclub te Stompwijk. De ijsclub „Nut en Vermaak alhier hield verleden week haar gewone jaarvergadering in het Café de „Gouden Leeuw" van den Heer J. v. d. Geest. De voorzitter opende deze vergadering met een welkom aan de opgekomen leden en sprak zijn spijt nit dat deze vergadering zoo slecht was bezocht. De notulen werden .onveranderd goedgekeurd ook de rekening bleek in goede orde.hoewel de kas sterk verminderd is. Bij de daarop vol gende verkiezing werden de aftredende leden de heeren Vogelaar en Salm met algemeene stemmen herkozen en in "de plaats van J. Starrenburg aftredend wegens vertrek uit de Gemeente werd na herstemming gekozen (de heer Mar Waaier. Hierna werd na rondvraag de vergadering door dén voorzitter gesloten IJsclub te Ter Aar. Op 4 dezer werd dooi de IJsclub van Ter Aar de gewone jaai-vergadering ge houden in het Café van de Wed. Lam mens. De vice-voorzitter, de heer J. Slot, opende de bijeenkomst met een hartelijk welkom, waarna de notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Uit het jaarvei-slag kon men vernemen dat de vereeniging, ofschoon de winter in de laatste jaren niet zoo veel ijssport te zien gaven, nog weinig in ledental terug ging- Hierna bleek uit de rekening van clen Penningmeester dat, met inbegrip van vroegere saldo was: ontvangen f 1235.87 en uitgegeven f 182.61, zoodat een bedrag van f 1052.76 in kas aanwezig is. Deze re kening werd door de heeren M. Stigter en J. de Bruin nagezien en accoord bevon den. Alsnu werd in de plaats van den heer W. de Bruin, die een vroegere benoeming niet had aangenomen, gekozen de heer L. van Tol, die onder dankzegging voor het genoten vertrouwen de door hem in dit jaar waargenomen post als Penning meester opnieuw aanvaardde. Door deze benoeming ontstond een vacature als baan-commissaris, voor welke functie werd gekozen de heer P. den Haan. Ook werden als baan-commissarissen gekozen de heeren C. Vermeulen en P. Hooger- vorst Jz. Met groote meei'derheid van stemmen wei'den herkozen de aftredende leden van het Bestuur: de heeren J. Hoogenboom, als secretaris; J. Slot, S. Wetter en J. Kelder. Bij de rondvraag werd door den heer G. C. Weeren gevraagd of in deze buitenge wone tijdsomstandigheden ook op andere wijze dan door baanvegen in de werkloos- heid kon worden voorzien. Namens het bestuur werd hierp geantwoord dat het, steunende op artikel 1 van het reglement t deze vraag reeds had overwogen en in geval er geen winte.' mocht komen, deze zaak nogmaals een ondei-werp van be spreking zou uitmaken. Hierna bracht de voorzitter zijn dank voor dé gezellige sa menwerking en sloot de vergadering. Aangezien het vorige jaar was besloten, dat ter aanmoediging om de vergadering bij te wonen een verloting zou plaats heb ben werden ditmaal 2 paar schaatsen ver loot. De Friesche werden gewonnen door P. Mulder en de Hollandsche door C. Ver meulen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op de rol staan 71 openbare z#.ken en 12 kinderzaken. G. v. L., spekslagèr te Leiden, moet op 23 Oct. door zijn knechtje J. v. Rampa een open emmer reuzel hebben la ten brengen naar de Doelen kazerne, welke later bleek van ondeugdelijke samenstelling te zijn. Ge tuige Rampa zegt, dat niet G. v. L. maar de knecht C. Brouwers hem last heeft ge geven. Voorgelezen wordt een verklai'ing van G. v. L. waaruit blijkt, dat hij zelf last heeft gegeven en wist, dat de x*euzel met water vermengd was. Mr. Fokker, de verdediger noemt deze verklaring een pamplet. Get. G. Brouwers zegt, dat hij last heeft gekregen van zijn patroon om reuzel te laten brengen naar de kazerne, hij heeft er eenig water bijgedaan om de reuzel blank te houden. Dr. N. v. Eek heeft de reuzel gekeurd en bevonden dat er 24.6 water in was, terwijl er hoog stens 1/2 water in mag zijn. Hij heeft G. v. L. de bewuste verklaring voorgele zen en deze is door hem geteekend. De ambtenaar bij het O. M. eischt zes dagen hechtenis. De verdediger, Mr. Fokker, komt er te gen op, dat een directeur van een keu ringsdienst dergelijke verklaringen laat teekenen en waarschuwt belanghebbenden dergelijke vei'klaringen te teekenen. Ver der bestrijdt de verdediger de dagvaardi- ging en vraagt vrijspraak voor zijn cliënt. Mocht hij toch veroordeeld worden, dan vraagt spreker een kleine boete. De ambtenaar bij het O. M. blijft bij zijn eisch. Uitspraak over 8 dagen. B. W. te Voorschoten staat te recht dat hij op 2 September een nog le vend varken in de broeikuip heeft neerge laten in het slachthuis te Leiden. Be klaagde zegt, dat hij het beest neergelaten heeft. Uit de verklaringen van de verschil lende getuigen blijkt, dat het varken voor het in de kuip gelaten werd schijnbaar dood was. Dr. \V. Stuurman als deskun dige gehoord legt een deskundige verkla ring af, en is er wetenschappelijk van overtuigd, dat het beest nog levend was. De Ambtenaar bij het O. M. is van oor deel, gehoord de vérklaring van den des kundige, dat beklaagde de voorzorgsmaat regelen niet in acht heeft genomen en eischt een boete van f 3 subs. 2 dagen. Mr.- de Jongh zegt, dat, waar te voren de proeven genomen zijn, die zelf door een keurmeester als goed aangegeven worden, om te onderzoeken of het beest zichtbaai dood was, beklaagde vrij moet worden ge sproken. G. de W. te Noord.w ij k staat te recht, dat hij op een wagen naar Leiden vervoerd heeft vier schapen, lijdende aan rotkreupel. Beklaagde zegt, dat toen hij oplaadde, de schapen rad liepen, hij weet er niets van dat de beesten kreu pel waren, hij hoorde dat eerst later van de keurmeesters. Keurmeester Noe, zegt, dat hij aanstonds bij het afladen gezien heeft, dat de beesten lijdende waren aan rotkreupel, onderweg kxinnen de beesten het niet gekregen ^hebben. De districts veearts Ubbels verklaart hetzëlfde. De ambtenaar eischt f 3 boete subs. 3 dagen met verbeurtv'erklaring van de vier schapen. Een drankdrama. Maria K-.--en Maria E. oud 16 en 14 ja ren, fabrieksmeisjes,- zijn op 9 Nov. in •gezelschap gekomen van F. V., oud- 23 jaar. Zij hebben eerst in een gelegenheid een broodje gegeten, in een volgende ge legenheid een zure haring en een fleschje cider gedronken. En wat is er na de hors d'oevre gebeurd, vroeg de kantonrechter aan Maria K. Toen waren we in de kroeg, U bedoelt koffiehuis zegt de kantonrechter gekomen van N. v. d. P., zetkastelein, daar had de royale heer weer getrac- teei'd. Hij zelf had een bittertje gedron ken, de twee kinderen twee glaasjes Catz. Voor het feit aan een der kinderen, een meisje beneden de zestien jaren, sterken drank te hebben verkocht stond de zet kastelein N. v. d. P. terecht. Beklaagde verontschuldigde zich door te zeggen, dat hij achter was, toen het gezelschap bin nen kwam en Maria E. den indruk gaf zestien jaar of ouder te zijn. F. V., de royale heer, bierbotteler, nu zonder werk bevestigt een en ander. Maria K. vertelt dat zij in nog drie kroegjes geweest zijn en telkens sterken drank gedronken heb ben. Ten slotte zijji zij in de Haarlem merstraat aan 't zingen gegaan, wat er toen gebeurd js weten zij niet meer. Ze waren wakker geworden in een politie posthuis. De kinderen waren stomdron ken geweest. De ambtenaar eischtte tegen den zet kastelein een boete van f 4 subs. 2 (lagen. In al deze zaken uitspraak over acht dagen. Een loterijzaak te Warmond. Door den kantonrechter is heden vrij gesproken J. J. v. Z., te Warmond die voor 14 dagen terecht heeft gestaan, be klaagd van het overtreden van de loterij- wet, in de bekende Tijdgeestloten. Jachtwetovertredingen. De kantonrechter veroordeelde heden S. S. te N o 0 r d w ij k "tot f 1 subs. 1 d. we gens het overtreden van de jachtwet. Van de drie andere gevallen sprak de kanton rechter hem vrij. Verduisteringen. De Dortsche rechtbank heeft Zaterdag C. O., bankier te Dordrecht, wegens vier verduisteringen, gepleegd door iemand, die het goed uit hoofde van zijn beroep onder zich had, veroordeeld tot een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van 3 maanden voorioopige hechte nis. Een kannibaal. Voor de rechtbank te Heerenveen stond Donderdag terecht J. M., te Langezwaag, thans gedetineerd, die bij eene vechtparl-y op 26 Oct. j.l. aldaar zijn tegenstander een stuk üit het oor beet. Het stuk oor was ter terechtzitting als stuk van over tuiging hanwezig. Het O. M. requireerde tegen hem eeno gevangenisstraf van 2 maanden. Op ver zoek der verdediging werd hij uit de vooi'- loopige hechtenis ontslagen., HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde lieden J. C. R., 40 jaar, zonder vaste woon plaats, wegens diefstal van kippen te Zeg waar t, tot 3 maanden gevangenisstraf. J. S., te Leiden, wegens het twee maal plegen van ontucht tot 6 maanden ge vangenisstraf. A. C. K., minderjarige, te L e i d 0 n, did terechtstond wegens diefstal, werd veroor deeld tot 1 jaar tuchtschool. M. O., los werkman, te B o s k o o p, we gens diefstal tot 2 maanden gevangenis straf. J. P., 47 jaar, kuiper te K a t w ij k, werd veroox-deeld tot 1 maand gevangenisstraf, wegens mishandeling van een hit. De eisch was 14 dagen. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. Bondsgebouw 8.30 uur. Apologetische cursus. VRIJDAG. Leiden. Bondsgebouw 830 uur. Werkloozenfonds „St. Petrus". Land en Tuinbouw. De varkensziekte. Men schrijft uit Kexk Driel aan do „Geld.": In tegenstelling met vele andere plaatsen blijft de ziekte onder de varkens nog steeds aanhouden en komen er nog vele gevallen met doodelijken afloop voor. Daar het in den regel zware varkens zijn, is het voor den houder direct een schadepost van be- teekenis. Ongeveer een derde deel der krul staarten zijn hier bij de onderlinge var kensverzekering ingeschreven, doch de kas van het fonds is reeds zoodanig aange sproken, dat de contributie ten tweede male is verhoogd geworden. Faillissementen. Geëindigd: J. B. A. Rooker, winkelier, te Haarlem- mermeei-. P. J. Van der Bij, voorheen manufactu- rier te Kootstertille. 407e Staatsloterij. lste klasse, 1ste lijst. Trekking van Maandag 7 December. Hooge prijzen: Nos. 9551, 15740, ieder f 1500. Nos. 7720, 9-470, ieder f 1000. Nos. 13152, 20439, ieder f 400. Nos. 558, 8328, 12423, ieder 1 200. Nos. 2232, 6486, 7768, ieder i 100. Marktberichten. AMSTERDAM. 7 December. V««. Aan gevoerd 474 vette koeien, le qual. 0.8b it 092 c. 2e qual. 080 a 84 c., 3e qual. 74 tl 82 c., p. Kilo, graskalveren f tl 67 nuchtere kalveren f12 a 18, 13 schapen f24 a 28. lammeren, 537 vette varkens, Holland sche ie qual. 62 a 64 c., idem 2e en 3e qual. 60 a 62 c., Geldersche en Overzeeeche le qual. a c., 2e en 3e qual. a c. Franseho a c. per kilo, 000 melk- en kalfkoeien f ROTTERDAM. 7 Dec. Vee. Aan voor 497 runderen, 81 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 1127 schapen, 0 bokken, 584 varkens. Prijzen per t/2 K.G.Koeien en ossen 31-88- 46, vette kalveren 521571 /•,>-62Vovetto var kens 34-36 Lichte van 100 K.G. 29-31 export 25—26. Prijzen per stuk: schapen 20-25, lamineren 28—32. ROTTERDAM, 7 December. Binncnland- sclie Granen. Gerst. Weeerom niet noemenswaardig ter markt Winter- en zomergerst met tamelijk aanbod. Flauw onveranderd verkocht. Brou werijsoort per 100 K.G. 13.2513.50, vocr- soort 12.50—1300. Haver 12.12.7-5 Bruine boonen per H.L. 12.5015.25 Mais mixed 2.45 Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 1 klerk, 0 klerk (vrouwelijke), 0 reiziger, 44 timmerlieden, 65 metselaars, 6 voegers, 2 behangers, 34 schilders, 11 meubelmakers, 1 stoker, 2 grof-bankwerkers, 0 bovenwerkers. 2 bakkers, 5 smeden,0 blikslager,3 loodgieters, 5 typografen, 4 kleermakers, 7 sigarenmakers, 2 schippers, 0 motor-schipper, 3 bloemisten, 4 warmoeziers,52grondwcrkt-i10loopknechts, 5 jongens (allerlei), 1 rijwielreparateur, 0 mach, monteur, O typogr. much, zetter, 8 voorslaan- ders, 0 babbclaarskokcr, 102 losse werklieden, 190 mannen allerlei, 3 wnschvrouwcn, 15 naai sters, 13 v/evkstei-s, 4 dienstboden beneden 18 jaar, Sdieustboden boven 18 jaar, 1 winkeljuf frouw, 0 kinderjuffrouw, 42 vrouwen (aller lei). 0 kappersbediende, 1 wagenmaker 23 fabrieksarbeidsters, 62 tcxtielarbeidstcrs. 1 strijkster. 5 steenhouwers, 1 sigarensorteerder, 25 stucadoors, 1 timmerman-trappenmaker. 2 schoenmakers, Telegrafisch Weerbericht. volgons waarnemingen verricht in den morgen van 6 December 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bi lelt. Hoogste barometerstand 761.5 Munchen. Laagste barometerstand 789.9 Skagon. Verwachting tot den avond van 7 Dcc. Meest krachtige Westelijke tot Zuidelijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt met tijde lijke opklaring, Waarschijnlijk regenbuien. Aanvankelijk koeler. Dinsdag Zonsopgang 754, Zonsondergang 3.44 Licht aan fietsen 4.14.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3