ADVERTENTIEN. c. Aanbesteding. Ac uitspraak plaats gehad fn de volgende zaak: Hooger beroep van de Rijksverzekerings bank tegen de uitspraak van den Raad an Beroep te 's-Gravenhage, waarbij met ver nietiging eener beslissing van de Bank, die schadeloosstelling weigerde, aan C. S., opperman te Voorschoten, eene rente is toegekend van f 0.97 per werkdag naar 100 pCt. inv., ter zake van een ongeval, daarin bestaand^, dat hij is uitgegleden en met zijn linker scheenbeen op een scherpen kant is terecht gekomen. De Centrale Raad, niet overtuigd dat de aandoening (been zweren) aan het linkerbeen'van S. het ge volg is van een ongeval, vernietigde de uitspraak en bevestigde de beslissing der Bank. WARMOND. Correctie. In het verslag van Bet gint Caecilia-concert, komt voor: „de grimeur, de heer Ov'erdiep", dit moet zijn: (!e heer Osendarp. KcorcJirecteur. Tot directeur van het Parochiaal Zangkoor is benoemd de heer A. C. van der Geest. Schietvereeniging. Omdat vele leden der Nationale Schietvereeniging O. V. on der do wapens zijn, zullen er voorloopig geen officieel© prijswedstrijden worden uitgeschreven. Wel zullen niet gemobili- seerden eens bij elkaar komen, om een onderlinge schieterij te houden. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden: In den Vergulden Turk: 8 uur: Liturgische cur sus.. WOENSDAG. Leiden: In den Vergul den Turk. 9 uur: Debating club ,,De Hanze." DONDERDAG. Leiden: Bondsgebouw 81/, uur: N. R. K. Metaalbewer- kersbondj Academienieuws. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na verdediging van „Stellingen", de heer Jacobus Cornelis Frederiks, geboren en wonende te Deven ter. De Geneeskundige Staatscommissie be vorderde heden tot arts den heer J. Tho- mée (Delft); tot semi-arts dén heer D. G. Cohen Tervaert (Den Haag). KERKNIEUWS. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot. assistent te Meddeho. den Wel- Eerw. lieer II. H. R. van Esveld. Z. D. H. de Bisschop van Breda heeft óp verzoek eervol ontslag verleend aan den Zcereenv. heer N. Buckens als pastoor te Phi lippine en heeft benoemd tot pastoor te Phi lippine den Zeereerw. heer A. Vermunt, tot kapelaan te Hontenisse den. weleerw. heer A. van Dijk, die assistent \vas te.Philippine. SPORT. Worstelen. Placké—Auionitch. Onze landgenoot heeft de uitdaging van den reus Antonitch aangenomen, om eiken inzet door den Serviër te bepalen. Datufri en plaats voor deze ontmoeting zijn nog niet vastgesteld. Biljarten. In de biljartzaal van „Zomerzorg" te Leiden heeft gisterenavond een revanche- cadré-wedstrijd plaats gehad tusschen De Grauw (Holland) en Moons (België). De Grauw maakte 400 caramboles er won in de 40ste beurt. Het gemiddelde was 10. Moons maakte. 164 caramboles, liet gemid delde was 4 1/10. De tijd was 2y2 uur. Schaatsenrijden. De IJsclub Haarlem en Omstreken heeft Donderdagavond een algemeene vergade ring gehouden, waarin de secretaris mede gedeeld heeft, dat het aantal leden was ge stegen tot boven de 600, en de penning meester, dat er een batig saldo in de kas was van ruim .f 3600. Tot bestuursleden werden benoemd dr. H. van Linden Tol en J. H. Sauveur; tot eerelid de afgetreden penningmeester J. Boogaardt. Leidschendamsche IJsclub. De afdeeling Leidschendam der Z.-H. IJsvereeniging ,,de Vliet" hield gisteren avond in de zaal van den heer Iiegdt al hier een ledenvergadering. De opkomst was droevig. Nadat de voorzitter de ver gadering had geopend, las de secretaris de notulen der vorige vergadering voor, die werden goedgekeurd. Daarna werd door den secretaris het jaarverslag voor gelezen. Vervolgens deed de pejaningi meester rekening en verantwoording over zijn gehouden beheer over 1913/14. Uit het verslag bleek, dat de kas der vereeni- ging sloot met 'n batig saldo van f 275.49'/,, De commissie van onderzoek,, bestaande uit de heerén L. v. Groenewegen, J. Mul der, en H. J. van Delft, adviseerde de vergadering, de rekening goed te keuren. De heeren Keukenmeester, Loeber, G. van I-Ipen, en A. van Veen werden bij acclamatie herkozen als bestuursleden der Vereeniging. De heer Hiep, die eveneens periodiek moest aftreden had een schrij ven aan het Bestuur gezonden waarin hij mededeelde een eventueele herbenoe ming niet te aanvaarden. In diens plaats werd bij tweede vrije stemming gekozen de heer J. T. Bleijs te Veuiv Alsnu werd een schrijven voorgelezen van het bestuur der Arbeidsbeurs, van Slomp wijk cn Veur, waarin verzocht werd bij eventueele werkverschaffing door dfe IJsclub met genoemde Arbeidsbeurs voe ling te houden. Na ampele bespreking dezer aangelegen heid, nadat het schrijven door den voor zitter der Arbeidsbeurs nader is toege licht, werd besloten bij het werkverschaf- fen in den winter, de noodige werkkrach ten zooveel mogelijk te nemen uit degene, die zonder wérk zijn eri zich bij de Ar beidsbeurs hebben doen inschrijven. Vervolgens wordt nog door eenige hee-. ren de wenschelijkheid te kennen gegeven om .het gedeelte der Gooj tusschen de gas^ fabriek te Leidschendam en Hydra, beter berijdbar' t'ê "5})fCkë'n""als :fer_Tjs ié) aange zien is gebleken dat verschillende schaat senrijders, ter wille van dat slechte ge deelte niet naar Leidschendam r»den, waardoor verschillende neringdoenden al daar schade ondervonden. Door het be stuur werd toegezegd te zijner tijd al dat gene te doen, wat in haar vermogen ligt, om dat gedeelte goed berijdbaar te maken. De voorzitter sloot hierna de vergade ring. IJsclub te HOOGMADÊ. J.l. Donderdag vergaderde in de zaal van den heer Jaspers het Bestuur van de IJsclub alhier met baan-commissarissen. Na een korte herinnering aan het afge- loopen seizoen -werd medegedeeld, dat het bezit der vereeniging op dit oogenblik be draagt f 277.30. Tot nieuwe baan-commis sarissen werden benoemd de heeren: D. van Wielingen en Joh. v. d. Post. De al gemeene Verg. zal gehouden worden op 22 December. Vóór die verg. zal de bode de contributie ophalen. Besloten werd de halve contributie te innen, waarbij werd bepaald, dat alleen zij, die vóór de algem. vergadering betaald hebben, aan even tueele wedstrijden der vereeniging mogen deelnemen. Medegedeeld werd,, dat dei werktuigen en gereedschappen nog in goeden staat zijn en dat van de vereeni ging 3 dreggen zijn beschikbaar gesteld bij: Van Leeuwen, Mooren en Klein. Het dagloon der werklieden werd bepaald op f 1 van 's morgens 8 tot 's middags.4 uur met 1 uur rusttijd. Werklieden kunnen zich aanmelden bij de commissarissen. Nadat zoo de voornaamste maatregelen tegen den komenden winter waren vastge steld, sloot de Voorzitter deze prettige vergadering, constateerende, dat de be langstelling in Hoogmade's IJsclub nog onverzwakt is. Voetbal. Morgen worden de volgende wedstrij den gespeeld. Westelijke Afdeeling. A. H. V. V.—Sparja. Quick—V. O.- C. H. F. C.Hercules. D. F. C.TL B. S. U. V. V.—Haarlem. D. Quick II—II. B. S. II. ConcordiaSportman. Ajax L.—V. U. C. D. V. V.—H. V. V. II. Oostelijke Afdeeling. A. Q uick N—G. V. C. VitesseRobur et Velocitas. Tubantia—U. D. Leidsche Voetbal Bond. BeresteijnLeiden te Voorschoten. L. F. C.— Lugdumim 12 uur te Lei den. O. N. I.—L. V. V. te Leiden. Lugdunum II—L. F. C. II te Leiden. De Sportman IIIL. V- V. II te Lei den. D. L. V. II—Lisse I te Leiden. Lisse IID. V. V. t$ Lisse. Korfbal. Zuid. lstelilas, Rotterdam: O. S? C. ,R.— Fluks. Den Haag: H. S. V. F—Vitesse I (L.) 2de Ti l a s; Den- Haag: Vitësse II (H.*)—A. L. O. 3de ~k a s; Gouda: SwiftFluks II. Dordt: Dordt I.— R. S. G. V. I. 4de klas, Rotterdam: Rozenburg B—Dordt II. Gorcum: W. I. K.Maas. Zilveren D. V. D.-krans. Het Amsterdamsche D. T. V. is de eerste club geweest die een club-prijs uitgeloofd heeft, de zilveren D. T. V.-bal. Deze wissel- prijs, uitsluitend voor eerste klassërs uit geloofd, is 't vorig seizoen eigendom van 't Leidsch Vitesse geworden. D. V. D. looft nu op haar beurt een wisselprijs uit, die onder vrijwel gelijke voorwaarden zal worden gespeeld. Wederom kunnen alleen eerste klassers deelnemen. Ook de dag waarop de wedstrijden zullen gehouden worden, is' dezelfde, n.l. tweede Kerstdag. Faillissementen. Uitgesproken: T. Stoof, melkslijter, te Aalsmeer;.cur. mr. A. H. J. Merens, te Haarlem. Firma Gebrs. A. en P. de Heus en haar individuecle leden A. H. en P. de Heus, koop lieden, te Wijk bij Duurstedecur. mr. S. M. S. Furnée, te Utrecht. J. Lioni, gescheiden eclitgenoote van I. de Vries, laatst wonende te Amsterdamcur. mr. H. R. Goudsmit. J. Franken, oliebezorger, te Amsterdamcur. mr. T. H. Fokker. M. Aals, koopman in paarden, le Rotterdam cur. mr. A. E. Kok. B. Ratgers, koopman in manufacturen, te Musselkauaal; cur. mr. J. Heres Diddens. A. F. v. d. Meer, verlofhouder, Den Haag; cur. jhr. mr. E. C. U. van Doorn. Gerehabiliteerd: P. J. van Beers, fabrikant van schoenwerken, te Rotterdam, failliet verklaard 13 October 1909. Geëindigd: De boedel van wijlen E. Koekebacker, wed. van A. Maasbommel, in leven particuliere, to Rotterdam. IT. van Kroonenburg, winkelier, te St. Mi- chiels-GcstelP. Vaalburg, timmermansknecht tc Haarlemmermeer (Nieuw Vennep). Opgeheven: C. G. van Cooten, wed. A. Doeser Sr., zonder beroep, te Utrecht. Laatste berichten. Hofbericht. De Prins der Nederlanden ontvangt he denavond prof. dr. Struijcken, lid van den Raad van State op het paleis Noordeinde. Roggebloem. In den maximum prijs van f 19 per 100 K.G., onlangs vastgesteld voor den verkoop door roggebloemfabrikanten, uitsluitend aan in Nederland gevestigde koekfabrikan ten, koekbakkers en dergelijke onderne mers, van door bedoelde fabrikanten te fabriceeren bloem is begrepen een com missie voor den tusschenhandel. Weer Wittebrood. Met ingang van 1 December a.s. zullen de meelfabrikanten behalve ongehuild meel, tot levering waarvan zij in de eerste plaats verplicht zijn, ook bloem mogen verkoopen, zonder verplichting tot bijleve ring van ongehuild meel. Als 'gevolg bier van wordt de maximumpiijs van wit brood met-I .cent verhoogd. De maximumprijs voor biuin brood blijft onveranderd. Van het Duitsch-Oostenrijksch— Russisch gevechtsterrein. ST. PETERSBURG, 27 November. Aan 't front Czenstochowa—Krakau—Tymbark (zuidoostelijk van Krakau) hebben wij belang rijke resultaten ver kregen. Onze troepen hebben gisteren meer dan 4000 gevangenen gemaakt. Onë offensief was vooral gelukkig in de streek van de ben^den-Srzeniawa (linkerzijrivicr, v/d. Weichsel, noordoostelijk v. Krakau), waar zich een geheel bataljon van het 31ste honved-regiment heeft overgegeven. Onze troepen hebben ook een krach tig versterkte stelling der Oostenrijkers aan den linkeroever van de Raba (rechter zijrivier v/d. Weichsel, oostelijk v. Krakau) veroverd. Enkele van onze troepenafdee- lingen hebben aldaar deze rivier, nadat het ijs was losgeraakt, doorwaad, waarbij het water den manschappen tot den hals kwam. De Oostenrijkers hebben verwoeden tegenstand geboden te Bochina (a/d. Raba) dat wij na hevigen strijd hebben genomen en waarbij wij meer dan 2000 gevangenen gemaakt hebben en mitrailleurs en 10 ka nonnen vermeesterden. De vijand irekt zich op den rechteroever van den Weich sel in wanorde naar de streek van Krakau terug en wprdt krachtig vervolgd. Marktberichten. SCHIEDAM, 27 Nov. Moutwijn f 18.— Jenever f 22.Commissie f 17. Stemming kalm. Spoeling f 2.20. Graanspiritus I8V2 18:V4, Melasse f 171/4-l73/4- Ruwe spiritus f 9. DELFT, 28 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 23 stapels kaas, wegende le zamen 5703 Kilo. Geen noteeriug. LEIDEN. 28 November. Korenbeurs. Do stemming was heden zeer kalm, waardoor do zaken niet levendig waren cn er zeer weinig verhandeld werd. Te notceren zijn: Haver per 100 kilo f 12.25 a 113.Gerst per 65 kilo f8.60 a f9.Erwten per H.L. f 16.25 a f 17. Eierenveiliug. De eieren zijn gestempeld Jj. E. V. Aanvoer 1017 stuks.Kipeieren 1*11.20 tot f 11.60. Eendeneieren f8.50 u f8.80, Handel vlug. LEIDEN, 28 Nov. Botermarkt. Aangevoerd 71/8, 17/16 vaten, wegende 1590 K.G. Geen noteering. Geen handel. Turf. Aangevoerd Lange 180,000 f 4.75 tot f 5.—. GOUDE, 26 Nov. Kaas. Aangevoerd 36 partijen. Handel zeer vlug. le qual. f 40 f 13, 2e qual. f 36—39. zwaardere f 4044., Boter. Aanvoer red. Handel vlug. Goe- boter f 1.60—1.65, weiboter f 1.50—1.55. Vee. Melkvee aanvoer red. llandel en prijs zeer wel. Vette varkens aanvoer red. Handel matig, 29—32'/s ct. per half K.G. Biggen voor Engeland aanvoer goed. Handel vlug, f 0.21—0.23 per half K.G. Magere biggen, aanvoer goed. Han del traag, 1 0.60—f 1 per week. Vette scha pen, aanvoer red. Handel vrijwel, f 28—34. Lamineren, aanvoer goed. Handel vrijwel f 20—26. Nuchtere kalveren, aanvoer goed. Handel vlug. f 12—16. Graskalveren aanvoer red. Handel vrijwel, f 4090. Fokkalvëren f 1832. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 November 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te Do Bildt. Hoogsto barometerstand 771.6 München. Laagste barohietcrslaml.756.5 Skagen. Verwachting tobden avond van 29 Nov. Meest matige tot krachtige zuidelijke t t westelijke wind. Betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke opklaring, wellicht eenige regen. Zelfde temperatuur. Zóndag. Zonsopgang 7.45 Zonsonder gang 3.51. Licht aan fietsen 4.21. Maandag zonsopgang 7.45, Zonsondergang 3.51. Licht aan fietsen 4.20. Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien van de laatste Ii.H. Sacramenten der sterven den onze inniggeliefde Moeder, Behuwd en Grootmoeder Maria, Louise, Catharina Keizer, Weduwe van wijlen den heer J. D. SPEET, in den ouderdom van bijna 87 jaren. V. E. SPEET, M. E. SPEET. A. VAN VELSEN-Speet. F. VAN VELSEN en kinderen. Leiden, 27 Nov. 1914. Havenkadc 2. Bezoeken van rouwbeklag kunnen niet afgewacht worden. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekende bericht hier mede dat hij zich sedert 15 November GEVESTIGT HEEFT ALS METSELAAR, in de zaak van wijlen den Heer J. M. v. d. STAAI, en beveelt zich als zoo danig beleefd aan. 5662 A. VAN BEEK, Hazerswoude Rijndijk. Couranten-Militairen. Het Vrouwencomité „Oorlogstoe stand 1914" alhier deelt mede, dat van het ophalen der Couranten door wei- kelooze jongens wegens onregelmatig heden is moeten worden afgezien. Dit werk zal van Maandag 30 Nov. af, op andere wijze geschieden. A. M. S. Heeres- Van Troostenburg de Bruyn pres. M. Kl'jyver- 5772 Honigh Secretaresse. Gevraagd een R. K. Boerenknecht, die kan rijden met hit en brik en v- g- voorzien, bij C. Warmerdam Ie Voorhout. 5810 Gevraagd a.s. week een nette Loopjongen. H- WILLE Co. 582a Flinke Werkster 'gevraagd. 5822 AdresSTIJNMAN, Burgsteeg. Een Boekhoudster gevraagd op een R. K. handelskan toor. Brieven met uitvoerige inlich tingen no. 5805 Bureau Leidsche Cou rant. Wegens Dienstplicht van den tegen- woordigen gevraagd een Bakkersknecht, bij CHR. M. v. d. MEER, Bakker, Zuidbuurt, Zoeterwoude. (5793.) Te Huur voor 6 jaren bij Inschrijving A. de Bouwhof „DE LAAR," geheel aan elkander gelegen te Eist langs den straatweg Eist-Arnhem, aan den stoomtram Nijmcgen-Elst-Arnhem en aan de halte Laarstraat van den Staatsspoorweg Arnhem-Nijmegen, be staande in Woonhuis met Achterhuis, Schuren, 2 Hooibergen, Tuin, Boom gaard, circa 34 H.A. prima Weiland, waarin kan worden gevettf eid en circa 9y2 H.A. best Bouwland te zamen groot 44.26.90 H.A. Aanvaarding als volgt: de Weilan den, de Boomgaard en Tuin met on geveer 2 H.A. Bouwland op 22Febr., de gebouwen op 1 Mei en de overige landerijen herfst stoppelbloot alles van het jaar 1915. Te bezichtigen Dins dags en Donderdags. B. de Hofstede „DE LANGE KAMP," waarin 2 woningen voor Arbeiders gezinnen met Schuurtjes gelegen tegenover bovenstaande boerderij, langs den voormelden straatweg Eist-Arn hem groot 1.37.GO H.A. te aanvaarden 1 Mei 1915. Inschrijfbiljetten voor een van beiden afzonderlijk of te zamen, bevattende opgaaf der namen, voor namen, beroep en woonplaats van gegadigden en 2 solide borgen, bene vens den Jaarlijksclien pachtprijs wor den ingewacht vóór Donderdag 24 Dec. 1914, bij den eigenaar Smit Gompertz te Stratum bij Eindhoven, alwaar de verhuringsvoorwaarden voor gegadigden verkrijgbaar zijn. 5785 De Commissie van Beheer over ENDEGEEST, VOORGEEST en RHIJNGEEST zal op MAANDAG 14 DECEMBER 1914, des voormiddags te elf uur, op het Raadhuis te Leiden, in het openbaar aanbesteden de leve ring gedurende de maanden Januari, Februari en klaart van het jaar 1915 van z.g. Oorlogsbrood of Gebuild Melkbrood enjongebnild Tarwebrood, in écu perceel, Ruud- en Kalfsvleesch, Rund- en Kalfsvet, Spek, Reuzel, Soep en Tafelrjjst, Gort, bruine Boonen, groene Erwten, Capucyiiers, Boek weiten Grutten, Boter, Margarine, Santos- en .Tava-Koffleboonen, Chinee- selie en Java-Thee, Witte cn Basterd suiker, Stroop, Goudsche eu Leidsche Kaas, Eieren, Zout, Vermicelli, Prui- nieu, Abrikozen, Schyfjes-appelen, Rozijnen, Krenten, Maizcna, Gries,- en Aardappelmeel, Havermout, Sago, Beschnit, Peekoffie, Boterolie, zachte groene-, kokos- en geplette Zeep, Soda, Tarwestijfsel, Rooktabak, Si garen en Pypen. JDe voorwaarden der. aanbesteding en levering liggen eiken werkdag van 104 uur op het bureau van ENDE GEEST ter lezing en zijn op franco aanvrage aldaar verkrijgbaar tegen betaling van f0.25. De inschrijvingsbiljetten, mede on derteekend door de borgen, moeten één uur'vóór de aanbesteding franco zijn ingeleverd ten Raadhuize en de monsters vrachtvrij aan het Gesticht „ENDEGEEST". De Commissie van Beheer voornoemd: N. C. DE GIJSELAAR, Voorzitter. 5815 J. DRAAIJER, Secretaris. R.K, Prop. Club „De Jonge Garde" Zoeterwoude afd. Ryntlyk-Haagweg Algem. Verg. op Woensdag 2 Dcc. 1914 in bet Patronaatsgebouw ITooge Rijn dijk aanvang 71/2 uur waarin o.m. de Heer Engels, een lezing zal houden met het onderwerp De Algemeene Politieke omstandigheden in rerbaud met den Oorlog cn do oorzaaken van dien Oorlog. Toegang hebben de Donateurs en Leden cler beide afdee- lingen en ook de leden van de kies- vereeniging. 5S19 HET BESTUUR. Te huur. Modem ingerichte beneden- en bo venhuizen, en een winkelhuis, voorzien van W. Cs, electr. licht, enz. Gelegen Witte Rozenstraat. Huurprijzen vanaf f 275. per jaar. Inlichtingen geeft D. VAN LITH, architect, Papengracht 20. (5787) Oegsfgeest. De Gemeente-ontvanger van Oegstgeest, noodigt de be lastingschuldigen, die hun aanslag in den Hoofdelijken omslag der Gemeente over 1914 nog niet hebben betaald, ter voorkoming van vervol- gingskosten uit, hieraan als nog te voldoen op VRIJDAG 4 DECEMBER a.s. De Gemeente-ontvanger, 5S06 G. LUBBE. Oegstgeest, 28 Nov. 1914. Rijwielen. Te koop een prachtig Heerenrijwiel dubbel lclokkenlager, stofvrije assen, freewiel, zware rem, geheel compleet, ook met lamp voor slechts f29.50 en een mooi Damesrijwiel voor slechts f25.beiden nog met garantie, ook genegen in te ruilen. Adres Sigarenmagazijn, Steenstr. 6, vlak over Boerhave. 5815 Peulerwten per maat, te bevragen bij P. VAN DER HOORN Lz., Roelofarendsveen en J. KOELEMAN Cz., Langcraar en gevraagd Yeensche Stoksnijboonen. Er biedt zich aan een Wagenmakersknecht, liefst om voor rijtuigv erk te worden op geleid. Van goede getuigen voorzien Br. Bureau "De „Leidsche Courant" on der no. 5797. Te Koop: Een ijzeren vletschouw en een ijze ren roeiboot beiden nieuw en een in goeden staat zijnde bagger- of vlctbok. GEBR. BLUGELSDIJK, Scheepma kers, Rijpwetering. (5817) Gevraagd: wegens huwelijk dor te genwoordige een R.-K. Boerendienstbode, goed kunnende melken, bij H. VINK, Landbouwer te Rijnzaterwoude. 5657 GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordige met Februari of eerder een nette R.K. Dienstbode, niet beneden de 20 jaar bij M. LEK, Alphen l.z. (Z.-H.) 5654 Er biedt zich aan een net R.K. Buitenmeisje, genegen alle huishoudelijke bezig heden te verrichten, in staat de ge- heele huishouding op zich te nemen. Br. fr. letter B, hulppostkantoor te Rijpwetering. 5734 BAKKERSKNECHT. Een Bakkersknecht, op de hoogte met het paard, zoekt binnen of bui ten de stad plaatsing. Brieven onder no. 5824 bureau van „De Leidsche Courant". Er kan geplaatst worden de som van 4700 Gulden als eerste Hypotheek op Weiland tegen billijke rente. Br. aan het Bureel van De Leidsche Courant onder No. 5802. Jongensfiets. Te koop voor spotprijs een prachtig luxe Engelscli Jongensrijwiel dubbele rollerremmcn Perry Frewiel verder ge heel compleet met nog 12 maanden Schriftelijke garantie ook genegen i te ruilen. Adres: Sigarenmagazijn Steenstraat G, vlak over Boerhaavc. 581 Naaimachine. Te koop 1 prachtige splinternieuwe origineele hoogarm Naaimachine n fijne kast en alle apparaten voorl* Gratis onderricht. 5 jaar schriftelijke garantie. 5818 Adres Sigarenmagazijn' Steenstr. 6, vlak over Boerhave. Te koop. Een beste waakhond, ook zeer ge schikt voor karn- of trekhond. Groot 60 centimeter. Adres J. W. VAN DER GEEST. Aan de Zijl, Warmond. (6761) Aangeboden: Lage cn Stamrozen in soorten. Coni feren en Klimplanten. Vorder vele andere planten voor aanleggen. Appel en Pereuboomen in vele beste soorten, rnchtigc waar. Billijke pryzen. 5408 Netto bediening. Beleefd aanbevelend, JAC. STRAVER, ALPHEN, Gomvsluis 151. Veiling. De Coöperatieve Veiling te Roelof- endsveen zal op Donderdag aanstaan de bij niet vriezend weer circa 150 stuks rachtboomcn veilen. 5792 HET BESTUUR. Houtdraaibank. met bijtels en oen Handkar te koop bij A. A. NEDERSTIGT Mr, Tim merman te Rijnzaterwoude. 5796 Te Huur of te Koop gevraagd een Bouwmanswoning, met ongeveer 15 k 20 Hectaren land, in de Rijnstreek, in dc omgeving van Leiden of Alfcn. Fr. Br. lelt. D. aan SWARTSENBURG's Adv. Bureau, Gouda. 5767 St. Nicolaas-Garderobe eu Prinscnpak iii Huur. „ERATO" 5821 Korcnbrugstccg 7 - LEIDEN.' Surprises - Fopperijen - Aardigheden. Hooi te koop. Prima gesneden Koe- cn Paarden- hooi per baal cn Stroo per bos, tegen sterk concurreerenden pims bij J. G. VAN TONGEBEN, Warnind. 5827 Tc koop aangeboden nieuwe ijzeren Roeibooten, met en zonder roer, ook van gegal vaniseerd ijzer. Aan hetzelfde adres gebruikte bou ten Roeibooten te kooi». JAC. VERHAAR, Scheepmaker, Roelofarendsveen. 5825 Abonneert U op De Leidsche Courant.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 5