JE LEIDSCHE COURANT", De mannen, die de mosselen zullen rond venten, rijn voorzien van een rood-wit ge schilderden emmer Siet de letters S.CX. er op. Recepten ter bereiding worden door hen gratis afgegeven. Inkomstenbelasting, Burgemeester en Wethouders van Lei den, brengen in herinnering, dat den 30en November e.k. de 5e termijn vervalt "\an de Plaatselijke Inkomstenbelasting, dienst 19H, en dat alzoo op den lsten December minstens 5/6 gedeelten van den aanslag moeten zijn voldaan. Zij noodigen mitsdien belanghebbenden uit om, ter voorkoming van vervolgings- kosten, tot de betaling van het verschul digde ten kantore van den Gemeente-ont vanger over te gaan. Voorts zij er op gewezen, dat, nu in deze ernstige tijdsomstandigheden vele uitgaven van de gemeente gevorderd worden, het een dure plicht is, dat de belastingschuldi gen er zorg voor dragen dat, evenals hun huishuur en andere schulden, ook hun belastingpenningen stipt op tijd worden voldaan. Het verdient bovendien aanbeve ling, om, zoo mogelijk, den gèheelen aan slag te voldoen. Ten bate der St. Elisabeth-Vereeniging. De collecte, gisteravond ten bate der St. Elisabeth-vereeniging in de St. Petrus- kerk gehouden, na een predikatie van den WelEerw. pater T. X. Duynstee, van de orde der Augustijnen te Amsterdam, heeft opgebracht het belangrijk bedrag van f522.87 1/2. Vechtpartij. Gisteravond omstreeks half negen heeft in een bierhuis op de Langegracht een vrij ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen eenige arbeiders. Er werd met bierflesschen geslagen c n en kele vechtersbazen kregen leelijk klappen. Twee mannen werden niet ernstig aan het hoofd verwond. Toch moesten de verwon den in het Academisch Ziekenbhuis ver bonden worden. De politie, die de zaak in handen heeft, heeft reeds tegen eenige per sonen proces-verbaal opgemaakt. KATWIJK. Zielzorg voor de R. K. militairen. De Eerw. Pater T. J. S. Korndörffer S. J. van het gymnasium te Katwijk, is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem belast met de zielzorg van de R. K. militairen te Katwijk en omgeving. KATWIJK AAN DEN RIJN. Schade door de vorst. De plotseling ingevallen strenge vorst heeft alhier heel wat schade aangericht. Voor enkele dui zenden guldens bloemkool stond nog te veld en zal waarschijnlijk zoo goed als ge heel verloren zijn. Producten als savoije kool, roode kool, rapen enz., die beter te gen vorst kennen, staan ook nog in groote partijen te veld en hebben zeer veel gele den, voor zoover ze niet geheel waardeloos zullen zijn. Op zulk een strenge vorst was niemand voorbereid. Ook voor de bollen- kweekers komt de winter zeer ongelegen. Zeer veel tulpen moeten nog geplant en nog veel meer gedekt worden. Al is de schade groot, 't is te hopen dat de' winter van korten duur zal zijn. KATWIJK-AAN-ZEE. Mijnen. Zaterdag zijn hier weer enkele mijnen aangespoeld, dia door militairen onschadelijk zijn gemaakt met, door op grooten afstand er op schieten, ze doen ont ploffen. LEIDSCHENDAM. IJsclub. De Leidschendamschen IJsclub ,;De Vliet", houdt' op Donderdag 26 Nov. 1914, 's avonds ten 8 uur, in het café „de Zwaan" eene algemeene vergadering. REEUWIJK. Geslaagd. Voor het apothekersexamen is te Utrecht geslaagd mej. J. Nieburg. RIJNSBURG. Ontsporing. Tengevolge van verkeer den wisselstand, ontspoorde gistermiddag, ter hoogte van de Smidssteeg, de tram van 2.55 uur uit Noordwijk. Motor- en aanhangwagen stonden beide naast de rails. Na een uur was men er in geslaagd de wagens op te vijzelen en weder in het spoor te zetten. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De materiale schade is zeer gering. De dienst was pas 's avonds negen uur geheel hersteld. VOORSCHOTEN. H. Missie. Vernieuwing van de groote H. Missie van 28 Nov. tot 6 December a.s., door de Eerw. Paters Carmelieten, Augus- tinus Breek. Dominicus Wilens en Bene- dictus Verzett. Zaterdag 28 Nov., 's avonds kwart voor zeven, plechtige intocht der Eerw. Paters Missionarissen, daarna Plechtig Lof met Openingspredicatie. Jaarlijksche Schouw. De jaarlijksche schouw over kaden, dammen en schei- slooten in den Binnenpolder zal plaats hebben op Dinsdag 24 Nov. a.s. WARMOND. Een teruggekeerde vluchteling. Een der Belgen, die in de zaal van Papót ge huisvest is geweest en met vrouw en kin deren weer naar Antwerpen was terugge keerd, kwam gisteren weer te Warmond aan. „Geen eten en geen werk!" dat was de reden, waarom hij zijn huis weer had verlaten, en tijdens een sneeuwbui, teen de Duitsche wachten in hun schilderhuis jes zaten, onder het prikkeldraad door, over de grens was gekropen. Hij wil nu be proeven in Holland werk te vinden de man is schoenmaker waarna hij vrouw en kinderen zal laten komen, want cfêzen ondervinden weinig moeilijkheden bij het overtrekken van de grens. Is er geen werk te vinden, dan zal hij zich tot het kamp te Oldebroek wenden. De toestand te Antwerpen, is naar mans vertellen, zeer treurig. Hongers nood staat voor de deur, en er wordt al honger geleden, want het brood is bijna iwtït roam- tp betalen. De Dnit,ache besetting die ijit soldaten bestaat van ongeveer vty&, tig jaren oud, is wel voorkomend jegeiis de Belgen; maar och, w^t baat dai? Het gerecht is zeer streng; diefstal van eeh brood o.a. wordt met zes weken gevange nisstraf beboet. In neringen enz. is zoo goed als niets te doen. Van een andere ons bekenden vluchte ling, die ook ten tweede piale zijn land ontvlucht js, en zich nu te Gispen bevindt, vernamen wij dezen morgen, dat hij n:aar weer België zou uittrekken, want, daar hij te Nispen in een schuur zonder eenige ver warming moest slapen en wonen, was het met die felle kou niet meer uit te houden. Arme menschen! Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Woensdag a.s. ten 10 ure. Behandeld wordt o.a.: Voorstel tot aan gaan van een regeling met de gemeente Leiden, in zake toelating H.B.S. Vaststel ling ontwerp-bouw- en stratenplan; aan brengen van kolken langs Heerenweg; ver lenging contract verhuur van een gedeelte van de haven. Voetbal. De Voetbalclub van den R.-K. Volksbond verloor het gisteren tegen de Noordwijksche N. F. C. met 3—0. WASSENAAR. Voetbal. Gistermiddag werd op 't voet balveld te Clingendaal een wedstrijd ge houden tusschen Backershagen I, onder- afd. van 't Patronaat, en Clingendaal II. Stand van 't spel bij 't einde was 10. Roomsche Agenda. MAANDAG. Leiden. Bondsgebouw 8.30 uur. Vergadering propaganda- club St. Bonefacius. DINSDAG. L e i d e n. Bondsgebouw 8.30 uur. Apologetische cursus. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Op de rol staan 92 openbare zaken en 12 niet openbare. De zitting werd bijgewoond door het col lege van prof. A. G. Blok. Heden stonden terecht: A. v. d. B., beklaagd van het overtreden der jachtwet onder N o o r d w ij k e r- h o u t. Als getuige werd gehoord Nijboer. Eisch f 3 of 3 d. P. L. L. en J. v. H., hebben in Noordwij- kerhout zonder vergunning op 29 Oct. op den berm van een polder afval gelost. De eerste beklaagde is niet verschenen. De tweede beklaagde bekent gelost te hebben maar wil uitgemaakt zien of de berm van den polder is. Als getuigen worden gehoord J. v. d. Vliet en J. Ruygrok. De eerste ge tuige, lid van het polderbestuur, zegt dat er gelost is, weet niet of de berm van den polder is, hij weet het alleen bij overleve ring. Veldwachter J. Ruygrok weet ook niet of de berm van den polder is. Deze zaak wqrdt uitgesteld tot over 14 dagen. P. v. d. V., landbouwer boer zegt be klaagde heeft op 31 Oct. en 1 Nov. te Noordwijkerhout een koe laten loo- pen op een land beplant met bollen van E. v. d. Plas. Bekl. zegt, dat de koe weggeloo- pen is. E. v. d. Plas als getuige gehoord, zegt, dat hij beklaagde gewaarschuwd heeft en gevraagd een betere draadversperring te maken. Beklaagde wilde het doen als ge tuige de helft betaalde. Getuige meent dit niet behoeven te doen. Getuige Boon heeft geconstateerd, dat een pink op het land liep, .maar op dat oogenblik liep de pink niet over de bloembollen. Hij heeft echter het land onderzocht, dat er erbarmelijk uitzag. Eisch 2 boeten v. f 3. J. J. G. te L e i d e r d o r p, wegens het overtreden der arbeidswet in zijn lompen zaak. Als getuigen worden gehoord ver schillende lompensorteerders. Eisch 2 m. f 10 subs. 4 d. Een Loterijzaak te Warmond. Heden werd opnieuw behandeld de zaak tegen J. J. S., beklaagd van het overtreden der loterijwet door het in bezit hebben en verkoopen van premieloten ,,De Tijdgeest". Verschillende getuigen werden gehoord. De Ambtenaar bij het O. M. was. van meening dat er geen sprake is van een leening in den zin der wet, maar van een loterij. Eisch f 10 of 4 d. Jachtovertreding en loopen op verboden grond. Voortgezet werd heden de zaak van S. S., beklaagd van overtreding der jachtwet en lcopen op verboden grond, resp. onder Noordwijk en Voorschoten. S. S. leest het stuk voor, waaruit blijkt dat hij de jacht gehuurd heeft van J. Toen in den Hooggewegchen polder onder Noord wijk van 1913—1915. Op jacht in den polder, werd hij daarin verhinderd door Graaf van Limburg Stirum die zeide de jacht gepacht te hebben van H. v. Eeden, die het land in huur heeft van J. v. Toen. H. v. Eeden zegt het land gehuurd te hebben in Januari van dit jaar met de jacht. J. v. Toen zegt, dat hij het jachtrecht verpacht heeft aan beklaagde voor 1913—'14 Wat hij geteekend heeft weet hij niet. In het betreffende stuk staat 19131915. Bekl. die geen advocaat noodig heeft, verdedig de zijn zaak uitstekend. De Ambtenaar bij het O. M. was het echter niet met hem eens en beriep zich op de jachtwet, waarin een bepaalde tijd wordt aangegeven voor het jagen op waterwild en vroeg een boete van f 10 usbs. 4 d., voor twee andere feiten f 3 en 2 d. en vroeg voor nog een ander feit, vrijspraak. Deze laatste zaken hebben wij reeds behandeld. Beklaagde was het met den ambtenaar niet eens en stond verbaasd dat deze zich op de jachtwet beriep, waar hij het geheele jachtrecht gepacht had en meende van alle gevallen vrijgesproken te moeten worden. Wij hoorden toen nog dat het hier een graaf betrof, van klassejusti- tje en zien met belangstelling naar de uit spraak van den kantonrechter uit. Winkelsluiting. De Kantonrechter sprak heden vrij A. G., terecht had gestaan, dat hij aan een milicien na 9 uur 's avonds in zijn winkel aan de Haarlemmerstraat te Leiden eenige vischjes had verkocht. A. G. had de vischjes niet in den winkel verkocht, maar gebracht in de eetkamer. De mili cien had ze daar niet opgegeten maar me- degenomen. In al deze zaken uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden: A. B. F. C„ 29 jaar Groentenkoopman te Rotterdam, wegens diefstal met braak te Rijswijk, overeenkomstig den eisch van het O.M. tot 3 jaren gevangenisstraf. N.N. 26 jaar en A. v. d. B. 17 jaar, beiden bloemistknecht te Warmond wegens vernieling ieder tot f15 boete, voor den eersten te ver vangen door 10 dagen hechtenis voor den tweeden door 1 maand tuchtschool. Bevestigd werden: het vonnis van den Leidschen kantonrechter waarbij E. B, werd ontslagen van rechtsvervolging inzake Jachtwetovertredingdat van denzelfden kan tonrechter waarbij LI. A. V.. spekslager te Leiden werd veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag wegens overtreding van de verordening op de winkelsluiting. Woonschip of vrachtschip. Voor de rechtbank stond heden terecht J. van B., eigenaar van een kermispanorama, wonende te L e i d e n, ter zake, dat hij ge weigerd heeft voor zijn schip, liggende in •ie Leidsche grachten, havengeld te betalen en den ontvanger der havengelden ge vei- ger l heeft een onderzoek in te stellen, ten einde te kunnen bepalen of het schip is een woonschip dan wel een vrachtschip. L'ekl. 'beweert, dat z:jn chip is te beschou wen als een vrachtschip; hij woont te L e i- d e n in de Steenstraat, hij slaapt slechts in het achter-onder ter bewaking van de schuit. De ontvanger daarentegen bene vens een haven-rechercheur verklaarden evenwel dat het schip is een woonschip, dat daarvoor geheel is ingericht. Toen de ha venmeester, na herhaalde weigering, ein delijk op het schip werd toegelaten om een onderzoek in te stellen, vond hij een ge deelte van het ruim, afgeschoten door een gordijn. Hem werd door bekl. pertinent ge weigerd achter dat gordijn te kijken. Bekl. beweerde thans, dat achter dat gor dijn de geheimen van zijn vak behandeld werden. Erkennende, dat de zaak niet zeer sterk stond, vorderde voor ieder feit 5 boete of 5 dagen hechtenis. Berooving. Ter zake zich te hebben schuldig ge maakt aan berooving van zekere Roodak- Kers, stond voor de rechtbank terecht de 21-jarige los-werkman J. J. T. te W a s s e- n a a r. Na een bezoek aan het café Nau- wens onder Voorschoten op den 14 September 's avonds zou hij R., die daar mede op bezoek was geweest, een porte- monnaie ontfutseld hebben met ongeveer f71. T. ontkende pertinent, wel heeft hij met R., geworsteld, maar hij dacht met een ander te doen te hebben, die hem aan viel. Daar het donker was kon hij zijn te genstander niet zien. Een der getuigen heeft echter gezien, dat bekl. R. heeft aan gevallen. Na de worsteling was R. zijn portemonnaie kwijt. Op de plaats van de worsteling lag den volgenden dag R's. pet en ongeveer f 4. Het O. M. de schuld van bekl. bewezen achtend, vorderde 5 maan den gevangenisstraf. Uitspraak in deze zaken 30 November a.s. Aanbestedingen. Leiden. Bij de heden door Burg. en "Weth. gehouden aanbesteding van „het le veren en bedrijfsklaar monteeren van den Electrischen aanleg in de H. B. S. vcor jongens, aan den Hoogen Rijndijk, in aan sluiting op het kabelnet der Stedelijke Electriciteitsfabriek", waren ingekomen 16 inschrijvingen, t.w. van: Gebrs. Polak, Vlissingen, f 10846; Mijnssen Co., Am sterdam, f9592; J. J. Veltkamp Co., Den Haag, f 8606; N.V. Electr. Technisch Bu reel v/li. J. A. M. Becking, Amsterdam, f 8500; Alg. Electr. Gesellschaft, Amster dam. f8194; Looijinga Co., Den Haag, f8060; Bouvy Co., Den Haag, f 7385; A. C. van Rijn, Den Haag, f 7345; Machine Fabriek, Breda, f7220; Electr. Gasmaat schappij v/h. De Vries Stevens, Leiden, 1 6800; Groeneveldt, v. d. Poll Co., Am sterdam, f 6740; Kievit Faassen, Heem stede, f6600; Groeneveldt, Rurapol Co., Amsterdam, f6633; F. Koster, Rotterdam, f 6400; Gebr. W. en P. van den Berghe, Den Haag, f 6200; Kloosterboer Van San ten, Den Haag, f 5444. Laatste berichten. De Koninklijke Familie. t)e Koninklijke Familie, sedert September verblijvende op het Huis ten Bosch, zal a.s. Woensdag het Paleis iu het NoordEinde -we der betrekken* R.-K. Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden. Onder voorzitterschap van den lieer A. A van Hamersveld, uit Amersfoort, is gis teren te Utrecht de jaarlijksche vergade ring gehouden van den Nederl. R. K. Bond van handels-, kantoor- en winkelbe dienden St. Franciscus van Assisië. Vertegenwoordigd waren 20 afdeelingen, w. o. enkele vrouwen-afdeelingen. V.olgens het jaarverslag werden 6 nieu we afdeelingen opgericht en telt de bond thans pl.m. 700 leden. Tot afgevaardigde voor de examen-fede ratie werd gekozen4 de heer J. F. de Rooy, te 's-Gravenhage; de tweede afgevaardig de zal door het bondsbestuur worden aan gewezen. Aangenomen werd een voorstel van het bondsbestuur, strekkende om de verplich te aansluiting aan het bonds-werkloozen- fonds één jaar uit te stellen, in afwach ting of de regeering in het jaar met een wettelijke regeling in zake werkloozenver- zekering komt, en zoo niet,' met ingang van 1 Januari 1916 de aansluiting van alle afdeelingen bij het bondswerkloozenfonds verplichtend te stellen. Besloten werd tot aanstelling van een vrijgestelde; als zoodanig werd benoemd de heer A. A. van Hamersveld, te Am sterdam. De jaarl. contributie der mannelijke le den werd bepaald op 4.5^ die der vrou welijke op 2 ei^ die der adspirant-leden op 1.50. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren A. G. Moone, te Eindhoven en J. van Binnebeke, te Roermond, terwijl als zoodanig gekozen werden de heeren H. Have te Amsterdam en B. Hinterdink, te Zwolle. Het bondsbestuur werd opgedragen te gen het volgend jaar een voorstel voor te bereiden tot aapsluiting van den bond bij b*t R. K. Vakbureau. Als plaats voor de volgende jaarverga dering werd weder Utrecht aangewezen. Tot leden van de redactie van het or gaan Het R. K. Beginsel werden benoemd de heeren Baar, te 's-Hertogenbosch, Hin terdink, te Zwolle en Lammers. De Duitschers in Frankrijk en België. PARIJS, 22 November. Officieel bericht van 11 uur 'b avonds Heden heeft een heyige beschieting van Yperen plaats gehad, waarbij de lakenhal en het stadhuis vernield zijn. Vrij hevig geschutvuur is er geweest in de streek van Soissons en Vailly. Van het overige gedeelte van het front valt niets te vermelden. OOSTBURG, 23 November. Sedert Zaterdag wordt weer dag en nacht kanongebulder uit Zuidwestelijke richting gehoord. Gisteren was het zeer hevig. Van het Russisch-Turksche gevechtsterrein. KONSTANTINOPÉL, 22 November. Mede- deeling uit het hoofdkwartier: Bij een aanval van onze troepen op de Russische strijdkrachten, die in het dal van de Moerad wilden oprukken, sloegen de Rus sen onder aanzienlijke verliezen op de vlucht. Wij vermeesterden 3 veldkanonnen. ALLERLEI. Duizend en één Nacht. Een blad in Perzië verspreidde in de binnenlanden al daar het volgend krijgsbericht: „Het Duitsche leger naderde tot op een afstand van vier farsaks (vier-en-twintig K.M.) Parijs, besloten om eene harde les te geven aan de Parijzenaars, die waan den weerstand te kunnen bieden aan de Duitsche macht. Eene automatische auto mobiel 'werd uitgerust, gewapend met veertig kanonnen, die zoo geplaatst wa ren, dat zij allen in verschillende richting konden schieten en elk voorzien waren van vijf-en-tachtig granaten van verschrik kelijke ontplofifngskracht. Men bracht toen de automobiel in beweging op den weg naar Parijs. De Duitsche ingenieurs had den den weg, welken de moorddadige ma chine nemen moest, zoo schrander bere kend, dat de verwoester juist stil hield voor het gouvernementsgebouw, in het hart der Fransche hoofdstad. Het stil staan der automobiel ontsloot eene veer en alle kanonnen begonnen te gelijk vuur te geven, duizenden slachtoffers makend. Toen de drie duizend granaten verschoten waren, slaagde het Fransche leger er in, om de automobiel te overmeesteren. Maar de Fransche ingenieurs konden, ondanks hunne geleerdheid, haar niet meer in be weging brengen, noch het geheim van haar mechanisme ontdekken, zoodat zij onbe weeglijk staan bleef, waar zij ophield. Sinds dien tijd zijn alle poorten van Pa rijs gesloten en iedere automobiel, die binnenkomt, wordt nauwkeurig onder zocht." Het is te gelooven als een sprookje in de Duizend en één Nacht. De veertig ka nonnen behoeven slechts vervangen te worden door de veertig roovers van Ali Baba. Marktberichten. AMSTERDAM. 23 November. Yee. Aan- geVoerd 359 vette koeien, le qual. 82 ft 88 c. 2e qual. 76 A 80 c., 3e qual. 70 a 78 c., p. Kilo, graskalveren f A 79 nuchtere kalveren f12 a 18, 39 schapen f22 a 28. lammeren, 629 vette varkens, Holland- sche le qual. 61 a 63 c., idem 2e en 3e qual. 59 a 61 c., Geldersche en Overzeesclie le qual. a c., 2e en 3e qual. a c. Fransche a c. per kilo, 140 melk- en kalfkoeien f200 A 830. ROTTERDAM. 23 Nov. Vee. Aanvoer 335 runderen, 118 vette kalveren, 1 nuchter kalf, 2954 schapen, 0 bokken, 1265 varkens. Prijzen per Va K.G.: Koeien en ossen 32-37- 42, vette kalveren 50-55-60, vette varkens 32- 33-34, export 25265. Export kalveren 0000. varkens van 100 K.G. 29-31. Prijzen per stuk: schapen 20-25, lammeren 30—36. ROTTERDAM, 16 November. Binncnland- sche Granen. Gerst niet getoond, chevalier klein aanbod 100 K.G. 1313.75, winter- en zomergerst weinig aangeboden 1212.70, Haver per 100 Kilo, Bruine booncn tamelijk aanbod iets beter verkocht per H.L. 12.a 15 LOSSE NUMMERS VAN zijn iederen avond verkrijg baar bij de onderstaande adressen: J. FLEUR, Haarlemmerstraat. J. N. GEYER, Botermarkt 26-27. KIOSK, Apothekersdijk. G. KLEIJNHANS, Pelikaanstraat. P. H. MASSA, Haarlemmerstr. 117. Faillissementen. Uitgesproken: H. Sluysmans, molenaar, te Margraten, cur. mr. R. voii Geldern. W. van der Haagen, winkelier, te 1 iel, cur. mr. J. Versteegh. Burgerlijke StantT AARLANDERVEEN. Overleden: Chr. v. d. Oest, 20 jr.; Hendrik Schild 67 jr. cchtg. van A. G. Lengheck. ALPHEN. Geboren: Zoon v. Van Dijk en Zuy- dam. Z. v. Van Egmond en De Korte. D. van Sampimon en Vis; Z. van v. d. Laan en Sweris. Overleden: W. Altona. BOSKOOP. Geboren: Adriana Sophia, d. van J. A. Straver en J. H. v. Hevelingen; Geer- truida Maria, d. van P. v. d. Louw en J. Rip; Neeltje, d. van J. van Veen en A., Blanken; Henriette Wilhelmina, d. van D. Mesman en P. G. van der Loo; Johanna Wilhelmina Maria, d. van W. Satter en H. M. J. Maassen. Getrouw: J. Hogervorst 24 j. en A. Both, 25 j. Overleden; Jan van Oosterom, 74 j. KATWIJK. Geboren: Gerard, z. v. Y. Plug en G. Aandewiel. Johanna Wilhelmina, d. v. T. Onderwater en A. v. d. Bent. Trijn- tej, d. v. T. Vlieland en L. Meijvogel. Agatha, d. v. J. den Hollander en A. 'Haas noot. Pieter, z. v. P. v. d. Plas en M. van Duijn. Leendert, z. v. L. Parlevliet en K. Ouwehand. Overleden: Gerrit Pluijmgraaff, 43 j., echtgen. v. A. Bloot. Arendje Aan dewiel, 75 j.wed. v. P. Kuijt. Gehuwd: C. Zwanenburg jm. en H. v. d. Boon jd. J. van Rijn wed. en C. de Best jd. J. Windhorst jm. en E. Drie bergen jd. LISSE. Geboren: Catharina ITendrika, dr. van J. H. Mohlmann en van W. Deen; Jo hanna Wilhelmina, dr. van J. van der Zijden en van C. Raadschelders; Gerrit, zn. van Th. J. van t Wout en van J. de Rooij; Johannes, zn. van A. van Dijk en van K. C. van der Ploeg. Gehuwd: Johannes Mens en Marga- retha van der Hulst. NOORDWIJKERHOUT. Overleden: Maria Wilhelmina van Kampen, 55 j. W. van Nieukerk, 81 j. OUDSHOORN. G e b o r e n: z. van v. Wermeskerken en Julsingha; z. van Zaal en Hendriks. Gehuwd: A. J. Niemeijer 21 jr. en A. van Wieringen 25 jr. STQMPWIJK. Geboren: Johannes Theodorus, z. v. Th. J. Moerkerk en S. J. Schouw. Ilcn- drika, d. v. J. Vogelaar en H. van den Sloot. Johanna, d. v. B. C. Starrennurg en J. Lelijveld. Overleden: Alida van Rijn, 67 j., echtgen. van S. van Es. VEUR. Geboren: Thomas Willem, z. v. C. Vieveen en J. P. Remmannool. Ondertrouwd: G. P. Roos, 26 j. te .Veur en N. M. van der Linden, 24 j. te Vinkeveen. WASSENAAR. Ondertrouwd: C. W. van Velzen en G. van der Ham. J. D. Klinkenberg en C. E. van Aken. Geboren: Cornelis Godefridus, z. v. C. G. van den Aardweg en M. Vrijburg. Hendricus Cornelis, z. v. H. P. Corel en C. M. J. Kortenbach. Cornelia Christina Catharina, d. v. C. Noordover en J. Knij- nenburg. Helena Maria, d. v. L. C. Koot en C. M. Borsboom. Adrianus Johannes z. v. J. J. Westgeest en P. A. Bierman. Christiaan, z. v. N. II. de Roo en M. W. van Maanein. Cox-nelia, d. v. A. van Kuyen en C. de Greef. Overleden: P. Schrama, m. 81 j. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stads timmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 2 klerken, 0 klerk (vrouwelijke), 1 reiziger, 63 timmerlieden, 32 metselaars, 3 voegers, 2 behangers, 30 schilders, 10 meubelmakers, 1 stokers, 6 grof-bankwerkers, 0 bovenwei-kers, 3 bakkers, 2 smeden, 0 blikslager, 4 loodgieters, 14 typografen, 2 kleermakers, 10sigarenmakers, 2 schipper, 0 motor-schipper, 3 bloemisten, 2 warmoeziers, 25 grondwerkers, 16 loopknechts, 7 jongens (allerlei), 1 rijwiclreparateurs, 0 mach, monteur, O typogr. mach. zetter, 2 voorslaan- ders, 0 babbelaarskoker, 70 losse werklieden, 185 mannen allerlei, 3 waschvrouwen 20 naai sters, 15 werksters, 3 dienstboden beneden 18 jaar, 5 dienstboden boven 18 jaar, 2 winke.lj uf- frouwen, 1 kinderjuffrouw, 53 vrouwen (aller lei). 1 kappersbediende, 1 wagenmakers 28 fabrieksarbeidsters, 72 textielarbeidster,. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 November 3914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.9 Wisby. Laagste barometerstand 753.1 Bodoe. Verwachting tot den avond van 24 Nov.: Zwakke tot matige wind aanvankelijk uit oostelijke richting. Gedeeltelijk bewolkt, voorloopig nog weinig neerslag, temperatuur om het vriespunt. Dinsdag. Zonsopgang 7.38. Zonsondergang 3.55. Licht aan fietsen 4.25.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3