ADVERTENTIËN. J. MEEUWS.^ Alles eigen fabrikaat. -hiniden van Colombo, 2 aardwormen von Java, 2 medusen van de kust van Java, cn 15 buizen plankton uit Straat Malakka Riouw-Archipel, Indische Oceaan, Golf van (iden, Roode Zee, Golf van Suez en kust »an Algiers. Den schenker is daarvoor de dank der ifgeering betuigd. Geslaagd. Voor examen vrije- en orde- feningen zijn te Amsterdam geslaagd de iceren D. J Korsman en M. Nederhof. Dr. J. G. H. Gunning. Alhier is in den ngeioopen 'nacht op ruim 58-jarigen leef- ]il overleden dr. Johannes Gerardus Her nanus Gunning, gepensioneerd O.-I. amb- >naar. een zeer bekend geleerde op het ;ebied der Polynesische letteren. Behoud efhonographisch museum. In jen gehouden vergadering van den ge meenteraad is nog mededeeling gedaan lan een brief van curatoren der universi teit, dat zij zich naar aanleiding van een dies van den raad andermaal tot den mi nster van binnenlandsche zaken hebben gewend om behoud van het ethnografiscli museum voor Leiden. Fanfarecorps van het 2de bataljon in fanterie In de keurig met groen versier de zaal van de concertzaal ,,Den Burcht", gaf gisteravond het Fanfarecorps van het 2de bataljon infanterie, hier in garnizoen, haar eerste concert. Ondanks het slechte weer hadden velen aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven en was de zaal geheel gevuld. Verscheidene officieren, waaronder de beschermheer, kapitein Rouffacr, majoor Fris, de bataljons-commandant, waren te genwoordig. Het fanfarecorps opende zijn eerste uit voering met het Wilhelmus en de Ope- •Marsch. Daarna gaf de heer Jo Feit- kamp een fluitsolo, Fantasie Mignon. Onze solo-fluitist toonde voor de zoo- yeclste maal een uitstekend fluitist te zijn. Als nummer drie van het programma, gaf de dirigent, de heer W. H. Versteeg, een cello-solo, Andante uit het 1ste concert van Golserman. De heer Versteeg bleek niet alleen uit muntend dirigent te zijn, maar tevens ook een uitsteken® cellist. Niemand zal het dan ook ten kwade dui den, als wij de eerepalm uitreiken aan en- zen flinken Solo-cellist. Zijn prachtig spel, boven onzen lof verheven, werd beloond met een langdurig applaus. Tiet orkest gaf daarna een Militaire marsch, .La Consorit, te hooren, waarna nog eenige solo's werden gegeven. De voorzitter, de heer A." A. v. d. Linden, trad toen op het podium om de aanwezi gen toe te spreken. Hij heette allen welkom, inzonderheid heeren officieren. Tot zijn spijt was hij genoodzaakt eerst nu den feestavond te openen. Wij hadden gedacht, zoo sprak hij, dat onze bataljons-commandant, ma joor Fris, ons feest had willen bijwonen, maar door omstandigheden is de majoor zeker verhinderd. (Majoor Fris was irtus- schen binnengekomen). Spreker wees er op, dat het fanfare corps met veel moeilijkheden te kampen h*>eft gehad. Toen wij het plan opvatten, evenals in. andere plaatsen, voor ons ba taljon een muziekkorps op te richten, meldden zich wel vele miliciens aan, maar de instrumenten ontbraken meestal. Thans evenwel hebben wij het er op.gewaagd een uitvoering te geven en ik geloof wel, al dus spr. dat gij- allen, wanneer gij straks huiwaarts keert, voldaan zult zijn. Het verdere programma werd daarna vlug afgewerkt en we kregen zeer veel mooi's te hooren. Het fanfarecorps van het 2e bataljon heeft getoond iets goeds te kunnen praes- teeren. Moge deze uitvoering nog door vele ge volgd worden. Voorschoten's Mannenkoor bij de Vluch telingen. Den vluchtelingen bij dOs.firma Zaalberg wordt nog al eens 'n genoegelijke avondje bereid, dank zij den zórg hunner nobele gastheeren. Gisterenavond gaf Voorschoten's Mannenkoor onder leiding van onzen Leidschen musicus, den heer Corns. Bonten, welwillend eene uitvoering. De Belgen zullen een goeden indruk ge kregen hebben van dit goed keoefend koor. Wat beste krachten schuilen daaronder, hoe stijlvol wisten ze de welgekozen num mers voor te dragen; hoe degelijk bleek alles ingestudeerd. Een welverdienden bij val genoot de compositie van den directeur zelf, op woorden van een Vlaamsche dich ter. Nu begrijpen we dat dit koor dit jaar nog op een algemeen concours een gouden medaille veroverde. Een bijzondere vermel ding verdient nog de tenor-solist-landweer man voor zijn keurige solo-nummers. De waardeering en dankbaarheid der Belgen met hun verzorgers, was groot, getuige het aandachtig luisteren en het steeds luider handgeklap, 't Was wel verdiend. Extra-verlof voor militairen. Daar het niet mogelijk is alle militairen in de gelegenheid te stellen de a.s. feest dagen (Kerstmis, Oud- en Nieuwjaar) in hunne gezinnen te doen doorbrengen, heeft de opperbevelhebber van het leger, ter ge- moetkoming hieraan bepaald, dat aan ieder militair, die in het tijdvak van 1 De cember tot en met 2 Januari a.s. op zijn beurt met verlof gaat, eenmaal in genoemd tijdvak, twee etmalen langer verlof kan verleend worden, dan waarop hij anders aanspraak heeft. Van deze gunstige bepaling zijn uitge zonderd, de militairen aan wie reeds een buitengewoon verlof werd verleend en zij, die straf hebben gehad omdat zij hun vrij- biljet vervalschten of wel langer van ver lof uitbleven. Door een auto aangereden. Óp de Hoogewoerd, ter hoogste van de Plantage, werd gisterenvoormiddag een bejaard heer dcor een auto aangereden, waardoor hij kwam te vallen. Na in een naburig café te zijn binnengebracht werd de eerste heel kundige hulp verleend door Dr. B., die ernstige schouderontwrichting bij den pa tiënt constateerde. Ter verdere behandeling werd hij over gebracht naar de Waalsche ziekeninrich- ting aan het Rapenburg. In „Zomerzoj-g". Een ongetwijfeld door velen zeer geapprecieerde gedachte van den exploitant van ,,Zomerzorg" om de abonné's van de Zomeravondconcerten in de gelegenheid te stellen ook eens in de Schouwburg-zaal van hooge kunst te pro- fiteeren. Hooge kunst was het, die gisteren door het opera-solisten-ensemble te go- nieten werd gegeven. Een keur van opera- fiagmenten werd ten gehoore gebracht door Maria Nagel, dramatische sopraan van de Vlaamsche opera te Antwerpen, Jos Mastenbroek, 1ste tenor v. d. opera te Gent, Anton Dirks, 1ste bariton v. d. Vlaamsche opera te Antwerpen, J. v. Sebaik, pianist-accompagnateur Antwer pen. Toen hetzelfde gezelschap den lsten November in „Zomerzorg" optrad, heeft onze Muziek-recenscnt reeds den su perben kwaliteiten dezer kunstenaars de verdiende eer geschonken Wij zullen dus nu niet in herhaling vallen. Wij hopen, dat de exploitant van Zomerzorg" nog eens het gemis van de Zomer-avond con certen op zulke wijze zal weten aan te vul len. Snoeper. Door een winkelier aan de Hoogewoerd werd aan de politie overgo- lexerd een twaalfjarige knaap, die van 'le toonbanklade een rolletje chocolade had weggenomen. In zijn domheid of angst ga* de jongen ook nog een verkeerden naam op De knaap werd, nadat proces-verbaal vas opgemaakt, weder op Vrije voeten ge steld. LISSE. Hersteld. Onze pastoor, de Zeereerw. heer Klekamp, die eenigen tijd in de St. Joh. de Deo, te Haarlem verpleegd is, heeft deze inrichting gisteren hersteld'verlaten. NIEUWKOOP. Buikgordels en bivakmutsen. Het co mité voor het vervaardigen van buikgor dels en bivakmutsen voor de soldaten be staat uit de dames H. G. A'. BotsTen Brink, E. W. M. C. van Maarschalker- wterdHeijnen. D. MolZinkweg en G. Onderwater. In slechts enkele dagen had men hier en te Noorden reeds meer dan 80 voor dit doel ingezameld. VOORHOUT. Gemeenteraad. Voorzitter J. G. M. van Griethuysen, burgemeester. Afwezig de heer P. van Rei- sen. De voorzitter stelt voor de notulen niet te lezen en aan te houden tot een volgen de vergadering. Mededeeling wordt gedaan dat is inge komen van Ged. Staten een beschikking op de reclame Hoofd. Omslag van J. van Wouw, die niet ontvankelijk is verklaard in zijn beroep als zijnde te laat ingezon den. Ook is van Ged. St. ontvangen een af schrift van het Kon. Besluit betreffende goedkeuring verhooging salaris Secretaris en Ontvanger. Voorts een adres van den ZeerEerw. Heer van den Burg, leeraar aan het Semi narie Hageveld, waarin adressant den Raad verzocht vermindering van zijn aan slag II. O. en met die omschreven omstan digheden rekening te houden voor een vol gend dienstjaar, als excuus geeft schrij ver aan dat zijn aanslagbiljet te laat in zijn bezit is gekomen, om tijdig te kunnen reclameeren. De V o o r z. stelt voor om deze reclame niet ontvankelijk te verkla ren. De heer Van der Laan -Vraagt door welke oorzaak die aanslag door adressant te laat is ontvangen. De V o o r- z i 11 r zegt dat de Raad daar geen reke ning meê behoeft te houden, wanneer die in ontvangst-wordt genomen. De heer Van der Laan wil weten of de schuld aan den Raad ligt, dan zou hij voorstellen daarin tegemoet te komen. De Voorzitter zegt dat "de ontvan ger de biljetten laat uitreiken en daarvan aanteekening wordt gehouden, zonder dat het noodig is te weten of de aangeslage- nen het persoonlijk onder de oogen krijgt, waarom hij den Raad voorstelt deze re clame niet ontvankelijk te verklaren. Al dus wordt besloten. Vervolgens leest de Voorzitter voor een adres van J. W. van Reisen, bloem- bollenkweeker alhier, waarin hij mede deelt dat hij sinds 1 Augustus onder wa penen, bij het 2Qste Landweerdistrict, is, dat hij sinds di^i tijd geen steun geniet zooals anderen landweerplichtigen onder de wapenen, waarom hij verzoekt ver mindering van zijn aanslag Hoofd. Om slag. De Raad kan goedvinden dat tot een di recte behandeling van dit verzoek wordt overgegaan en wordt met algemeene stem men afwijzend beséhikt. Een missive van Ged. St. houdende me dedeeling dat in haar zitting van Vrijdag 20 Nov. (heden) n.m. 3 uur zullen worden behandeld de reclames der forensen aan slagen van J. Alkemade Az., Noord wijk, H. van Zonneveld, Sassenheim, A. Rotte veel Pz., idem, H. P. Hulsebosch, Lisse, en J. L. Veldhuijsen van Zanten, iedem, waar dan de gemeente een gemachtigde kan zenden tot verdediging van hare be langen. De Voorzitter zou gaarne zien dat vak- menschen daarvoor werden afgevaardigd. De heer C o 1 ij n zegt, om nutteloos stemmen te voorkomen, on die datum we gens fabilieomstandigheden verhinderd te zijn. Met algemeene stemmen worden geko zen de heeren van Griethuijsen, burge meester, en W. van der Laan. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waai-op de voorzitter de vergadering sloot. WARMOND. Een slaclitoflcr. Een Belgische vluchte linge alhier, die door overspanning en afmat ting al gcruimen tijd ziek was, is, na vervoerd te zijn naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden, thans daar overleden. De Hanze. Zijn Doorluchtige Hoog waardigheid de Bisschop heeft den Hoog- eerw. heer Mgr. N. J. Smeulders benoemd tot geestelijk adviseur van de onlangs ge stichte Hanze-af deeling. Vertrek vluchtelingen. 't Was gisteren d2 laatste dag, dat de laatste Belgische vluchtelingen in deze gemeente vertoefden. Gisterenmorgen werd de uitvaartdienst gehouden voor een van hen, een jonge vrouw, die in het Academisch Ziekenhuis deze week is overleden en te Leiden begra ven. Deze H. Mis werd opgedragen door den ZeerEerw. Hooggel. Heer E. Rengs, professor van het Seminarie, die bereidwil lig den taak van zielzorger der hier gehuis veste Belgen op zich had genomen en met veel toewijding dit werk heeft volbracht. 's Middags was er in de huisvestingsloka len een kleine feesttafel als afscheidsmaal aangericht, en des avonds kwam, hoofdza kelijk ten pleiziere d,er kleinen, iemand, die ook gevlucht schijnt te zijn, want hij was bizonder vroeg dezen keer: Sint Nicolaas en zijn zwarte bediende. De heeren der vluchtelingen-commissie en de dames, die dagelijks hun hulp verleenden bij de maal tijden, alsook drie heeren professoren en da Eerw. zusters waren tegenwoordig om hun opwachting te maken bij den 6 Decem ber-Man. Deze hield een toespraak tot de Belgen en de andere aanwezigen, waarna hij zijn gaven ging ronddeelen. Niemand werd vergeten, zelfs de Hooggeleerde pro fessoren ontvingen een geestige surprise van den goeden Sint. Doctor Walenkamp, voorzitter der com missie, richtte ten slotte een woord tot al len, een dankbetuiging aan de dames en heeren, die zooveel moeite zich hebben ge troost voor de arme vluchtenden, een af scheid aan de Belgen, die uit ons midden vertrekken, om in het kamp bij Oldebroek te worden ondergebracht. Wie zal zich verwonderen, dat in deze vroolijke oogenblikken, toch 'n traan in aller oogen kwam, toen de doctor hun het hartelijk vaartwel" toeriep. Na den aftocht van S.t Nicolaas bewezen de warme handdrukken de dankbare gevoe lens der vertrekkenden. „Van harte het beste, zulle!" Dezen morgen zijn ze heengegaan. Nog velen kwamen hen aan den trein nog eens vcor 't laatst groeten. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Voorzitter de heer F. P. Kleyn bur gemeester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Voorgelezen wordt: 1ste Missive Ged. Sta ten, goedkeuring Gemeenterekening 1913. 2de circulaire van de tuchtunie te Utrecht medewerking aan den Raad verzoekende de kinderen ernstig te onderhouden zich ordelijk en beleefd te gedragen tegenover vreemdelingen. Besloten wordt deze circu laire te stellen in handen van de hoofden der scholen met verzoek hun medewerking te verleenen. Het verzoek van den heer S. Winters, om afschrijving H. O. voor 8/12 gedeelte, wordt toegestaan. De Voorzitter brengt ter tafel de Gemeentebegrooting 1915. Alle posten wor den voorgelezen. De Voorzitter merkt op, den alleen de hoogstnoodige posten op ile begrooting zijn gebracht. De heer Liever se achtte het wensche- lijk, dat de raadsleden thuis de begrooting ter inzage kregen. De Voorzitter had daartegen geen bezwaar; voor ieder ligt Je begrooting ter secretarie ter inzage. Door B. en W. wordt voorgesteld het trac- tement van den plaatselijken geneesheer bij zijn herbenoeming op 1 Januari a. te bepalen op f 300 per jaar. Deze bezui niging was noodig geoordeeld met het oog op den financieelen toestand. De heer Vander Voorn keurde alle bezuinigingen noodig ook deze. Het voorstel wordt met algemeene stemmen goedge keurd. De Voorzitter benoemt een finan- cieele commissie tot bet nazien der begroo ting n. m. 1. de heeren VanderVoorn, Heenk en Peters. Na goedkeuring van het suppletoire ko hier hondenbelasting gaat de raad over in geheime vergadering ter behandeling H. O. Gemengde berichten. Ook een naam. Werdt onlangs gemeld, dat een kind „Mobilia" is gedoopt, een pas geboren Belg te Nieuw-Amsterdam (Dr.,ont ving den naam.... „Shrapnel"!! Misdaad Sedert Donderdagavond wordt te Winschoten vermist de 23-jarigo scheeps jongen Dijhuis. Men denkt aan misdaad. De politie heeft verschillende personen in verhoor genomen. Men zal het kanaal afdreggen. De moordaanslag in dc Waruioesstraat.De man, die Woensdag te Amsterdam in het te huis „Welkom" in de Warmoesstraat, drie revolverschoten loste op een meisje, dat ernstig gewond werd, heeft zich gisternacht van het leven beroofd. In een deurpost van een der oude pakhuizen op den O. Z. Kolk had hij zich opgehangen; om drie uur werd hij daar gevonden. De toestand van het getroffen meisje is nog zeer ernstig. Laatste berichten. Vrijgesproken. De krijgsraad heeft vrijgesproken den land- wecrkorporaal J. W. v. d. M. van doodslag van den landweerman Bovet door schuld. Een verslag over het spel van de violiste Kathleen Parlow, gisteravond in de Leidsche Schouwburg, en een correspondentie uit Noordwijk moesten wij tot morgen laten liggen. Marktberichten. LEIDEN. 20 Nov."Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden f 0.— a f 0.—0 Veulens f O— a f 0 17 stieren f95 a f 290, 83 kalf- en melk koeien f140 a f330, per kilo f a 75} varekoeien f90 a f255, 267 vette ossen en koeien f170 a f340, per kilo f 0.70 a f0.84, 289 graskalverenf 30 a f 100, 55 kalveren (vette) f45 a f125, per kilo f 0.80 a f 1.05,39 kalveren (mager) f6.a 14.986 schapen (vette) f 20 a 40, per kilo f 0.60 a f 0.70, schapen (weide) f a f 0 Lammeren (magere) fa fdito vette jarige fa f 450 varkens (magere), f12 a f30, per kilo 42 a 45 ct, 0 varkens (vette) f0.a f0.115 biggen f 2.a f4.15 bokken of geiten f3 a f16. Ter markt aangevoerd: Runderen; 1407 Kalveren 94; Schapen 986 Lammeren Kaas. Aangevoerd 38 partijen Besteed werd voor: Goudsehe kaas van f38 tot f40.20 soort van f36 tot f37. Derby kaas van f tot fLeidsche kaas de 60 KG. van f35 tot f36.50 2e soort van f31 tot f34. Edammer kaas van ftot f Aan de stadswaag gewogen 35 partijen, 1467 stuks kaas, wegende 9939 KG. HOOFDDORP 19 Nov. Graanbeurs. Haver a f12.a f13.Paardenboonen f 10.a f 10.50, Duivenboonen f 11.af 11.25 Groene erwten f14.a f15.Kanariezaad fa fKarweizaad f 15.75 a f16.witte tarwe f 10.50 a fll. Veemarkt. Aangevoerd werden 15 guste koeien van f140 tot f180, 8 werkpaarden en hitten van f80 tot f225. De handel was stug. DELFT, 19 November. Yee. Vette koeien lc qual. f225 a 850, dito 2e qual. f150 a 225, kalfkoeien 1 qual. f200 a 350, dito 2e qual. f150 a 200; vaarkoeien le qual. f180 a 275, dito 2e qual. f100 a ISO; vette kalveren le qual. f80 a 125, dito 2e qual. f50 a 80, vette schapen le qual. fa dito 2e qual. f a schapen met lammeren le qual. fa dito 2e qual. fa vette lammeren f 20 a 25,50 weilammeren f a magere varkens f 14 a 36, Biggen f 4.a 14. nuchtere Kalveren f 5.a 30.Paarden f 50a 250.stieren f af Rundvleesch f 0.92 a 0.84 a 0.76. Vet Kalfs- vleesch fl.20 a 1.10 a 1.schapenvlecsch a c., lamsvlecsch a c., alles per kilo. Aanvoer 282 Runderen4 Paarden20 vette Kalveren; 89 magere Kalveren; 375Schapen of Lammeren, 229 Varkens; 512 Biggen; 19 Geiten of Bokken. Graan. Rogge f 12.a 13.Tarwe f 14.25 a 15.50, Chevaliergerst f 14.50 a 15.Zomer- gerst f 14.a 14.50, Haver f 12.25 a 13.25, Paardenboonen faBruine Boonen f 13.a 15.25, Duivenboonen f a Groene Erwten f 14.a 16.Mixed Mais f 11.50 a 14.per 100 kilo, Koolzaad f a per H.L., Lijnkoeken f a DELFT, 19 Nov. Boter, f 58.—a f66.— per 1/4 vat van 40 kg. Aanvoer 95 achtste en 29 zestiende vaten, wegende samen 2190 kg. GOUDA, 19 Nov. Vee. Vette varkens met redelijken aanvoer handel vrijwel, 29 il 32Vo c- P- half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlug, 21 a 23 c. per kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel traag, f 0.60 f 1.00 per week. Lammeren met goeden aanvoer, handel vrijwel, f20 il 25. schapen met weinig aanvoer, handel vrij wel f 28 a f34. Nuchtere kalveren met redelijken aanvoer, handel vlug, fll af 16. Graskalve ren met goeden aanvoer, handel vrijwel, f 45 il f 85. Fpkkalvcren f 17 A f 32. KAAS. lc qual. f 37.— il f39.—, 2e qual. f 34.— d f 36.—, zwaardere f 37.—, a f 40.—. Noordhollandsche kaas fa f.Aan gevoerd 72 partijen. Handel vlug. BOTER met weinig aanvoer; handel vlug; prijs der goe- fl.60afl.65, wei- fl.50afl.55. MEPPEL, 19 Nov. Boter. Aanvoer 1000 kilo. le soort per V4 vat f 29.a 2e soort f 27.a 3e soort f 26.a stukken van l1/» kilo f 2.20 a 2.40. LEEUWARDEN, 20 Nov. Boter. Boercnhoter lste soort f58Aanvoer V^5/»» Fabrieks- boter f58.aanvoer 2%, 2>/]C. Noteering van de Commissie 1ste qual. l'abricksbotcr 1.53 per K.G. Noteering van de Commissie der Vereenigiug van Boter- en Kaashandelaren in Friesland, lstc soort fabrieksbotcr f 62. met consent. Kaas. Aanvoer 22994 K.G. 3075 Han del vlug. ZOETERWOUDE, 19 Nov. Elercnvelling. 338 kipeieren f 10.50 a f 10.85, 53 eendeie ren f6.70 a f6.85, roode kool f2.50, wortelen f3.50 witte kool f2,50 p. 100. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20 November 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilat. Hoogste barometerstand 772.7 Sylt. Laagste barometerstand 764.5 Bodo. Verwachting tot den avond van 21 Nov.: Zwakke tot matige oostelijke tot noordelijke wind, gedeeltijk pewolkt weinig of geen neer slag eenige vorst in den nacht. Overdag zelf de temperatuur. Zaterdag. Zonsopgang 7.32, Zonsondergang 4.00 Licht aan fietsen enz. 4.30, Breestraat No. 111. Telefoonn. 32. MAINZER ZUURKOOL. De bekende prima Geldersche Rookworst. Frankforter Knackworstjes 20 ct. p. paar. Zoeterwoudsche Singel. Telefoonn. 921. Te Koop: een flinke groote Trekhond bij W. v. d. SALM, Weipoort, Zóeter- - woude. 5630 Abonneert U op De Leidsche Courant. COÖPERATIEVE CENTRALE MIDDENSTANDS-CREDIETBANK van „DE HANZE" in het Bisdom Haarlem. LEIDEN: Bijbank Lange Mare 66, Interc. Tel. 1218, AARLANDERVEEN: Correspondent J. P. v. d. Does. A. J. Zwartelé (Roel.veen). H. J. v. d. Putte. Jac. Meijer. F. Dankelman. J. A. Engelsman. L. J. van Douveren. W. J. v. d. Hoorn Az. J. J. Smit. ALKEMADE: ALPHEN: KATWIJK: LISSE: NOORDWIJK: OEGSTGEEST: TER AAR: VOORSCHOTEN: waar steeds inlichtingen zijn te verkrijgen. SPAARKAS. DEPOSITO'S. BELEENINGEN. REK KNING-COUR ANT. VOORSCHOTTEN. INCASSO'S. ABONNEERT U OP DE „LEIDSCHE COURANT". FAMILIE-BIOSCOOP HAARLEMMERSTRAAT 52. Heden en volgende avonden de eerste film der groote artisty?ke kunstserie LYDA BORELLI. De beroemste Italiaansche Film-Artiste in VROUWENLIEFDE EN LEED. Groot Sentimenteel drama in G bedrijven. Zeldzame attractie. Extra Hoofdnummer. KONING OEDIPUS. Prachtvol drama in 2 afdeelingen, de hoofdrol vervuld door den beroemden Louis Bouwmeester, prachtvol spel uit den romeinschcn tijd. Verder groot varioerend Prachtprogramma. Niemand verzuime dit onovertroffen succesprogramma te gaan zien lederen avond Gala-Voorstelling. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag door- loopertde voorstelling, aanvang 7 uur. Zaterdag, Zondag en Donderdag aanvang 8 uur. PRIJZEN DER PLAATSEN Soirée: Loge 60 cent. Stalles40 le Rang. 30 2c Rang. matinée: Loge'40 cent. Stalles 30 le Rang. 20 2e Rang 10 Militairen alle rangen half geld. MATINÉES, WOFNSDAG. en ZATERDAG 2 UUR. De Directie behoiu t zich htt recht voor, het programma te wijzigen. 5650 Anijs-, Saffraan-, Slemp- VanillefableHen Slemppoeder en Slempsiroop Anijs- Slempsuiker 6648 Hoogewoerd 3 Teleff. 899 Haarlemmerstr. 6. Telef. 788

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3