Brandkast. Advertentiën een soliede 2e-hands M. Langezaal Zn. Kleur, afwerking en klank verschillen van 1 een echte. Te water. Hedenmorgen ongeveer half elf reed de 12-jarige knaap J. V. bl] de Kippenbrug met een handwagen. Op een zeker oogenblik was hij den wagen niet meer meester. In plaats van den wa gen los te laten, hield hij dezen stijf vast, zoodat hij en de wagen in het water te recht kwamen. De jongen klauterde spoe dig op het droge, eenige minuten later werd de wagen opgehaald. Steuncomité Oorlogstoestand 1914 LEIDEN. Staat van Ontvangsten en Uitgaven tot en met Dinsdag 17 November. Vorige opgaaf f 26,132.97% Sedert ontvangen van: Dr. A. K. te Oegtgeest f 16.—; Mej. P., i 100.—; Ds. W. f 10.—; Dr. K. f 10.Schaalcollecte Zen- dings-bidstond Pieterskerk I 21.8-Hfo Militairen f 15.40; Whistpotje D. S. f 4.Dir. en JJeainb. postkantoor f 7.38; Ged.; personeel N. Z. T. Trammij. f 53.37V6; Fabr. personeel Hoo- genstraaten 11e maal f 10.20; j Afdracht „Leidsch Dagblad" f 16.88; Personeel de Automaat 7e maal f 6.60; Hospitaal f 0.43; Militairen f6.97; W. J. v. H. f 3.wek. bijdragen mej. A. 11.—; H. v. d. B. f 0.25; R. f 1.—; V. d. W. f 1.—; T. M. f 50.—; S. B. f 2.50; A. J. d. H. f 2.50; Prof. Ch. v. O. f 10.—; C A. F. f 2.50; Ds. J. S. f 1.—; Mr. A. v. d. E. 15.—; I. S. 10.25; N. f0.10. Te zamen f 353.18V-> Totaal f 26,486.16 Uitgaven le week t. 10e week f 16.772.83V6 lie week 1,907.11% 18,679.95 Saldo f 7,806.21 Personen, die zich in Leiden hebben gevestigd. W. H. de Roos en .gez., timmerman, Hoogl. Kerksteeg 1 A. H. C. de Bruin, dienstbode, Hooge Rijn dijk 96. M. Schaper, kinderjuffrouw, Witte Sin gel 8i D. H. J. B. Bokern, winkelbediende, Hooge- woerd 150 A. U. K. Landa, Lange Mare 74. A. Prins, schipper, 2e Binnenvestgr. 1. F. A. Kramer, dienstbode, Hópital Wallon. Wed. J. Verster, Hoogewoerd 95. J. Hammelburg, Rapenburg 63. J. C. van Vliet, arts, Aloëlaan 21. II. J. R. Willemsen en gez., Botermarkt 1. H. W. Berg en gez., leeraar, Thorbecke- straat 8. P A. van der Ploeg, Vischmarkt 1617. W. van der Heijden, bouwk. teekerjaar, liiu'enmarkt 9. K. W. F. Doorman, jur. stud., Rapen burg 51. 1'. van Gils en gez., los werkman, Rem- brandtstraat 24. Personen, die uit Leiden zijn vertrokken. H. J. Verhulst, Loosduinen, Legerplaats. Johs. Meeuwsen, Leiderdorp, Verl. Mau ri tsstraat. A. A. Caljé, Den Haag, Weimarstraat 28. G. J. Tasbender, Den Haag, Doubletstr. 8. Mej C. J. v. d. Knijff, Leiderdorp, aan Doesbrug. M. Marbus, Leiderdorp. E. W. de Vries, Den Haag, Sweelinck- straat 7. J. C. v. Leeuwen, Rotterdam, Drie Vrien denstraat 28b. J. Bonte, Wassenaar. D. Chr. v. d. Starren, Ter Aar, Kerkweg. II. v. d. Veen, Delft, Nieuwe Laan 42. Mej. C. E. v. Egmond, Den Haag, Oude Molstraat 12b. G. M. Bresser, Den Haag, Rijklof v. Goens- straat 67. Mej. M. KohLmann, Den Haag, Rijklof v. Goensstraat 67. Mej. C. J. Plattel, Amsterdam, Vijzel straat 37. Mej. L. v. Dijk, Baarn, Laanstraat 40. ALPHEN. „De Hanze". De WelEerw. Heer Kape: laan van Leipzig is door den Bisschop van Haarlem benoemd tot Geestelijk Adviseur van „de Hanze". St. Jczefsvereenigtng. Naar we verne men, zal de tooneelclub der St. Jozefsver- eeniging wederom haar jaarlijksche win- teruitvoering geven. Opgevoerd zullen worden: „De Pauselij ke Zouaaf', een tooneelspel met zang in twee bedrijven, spelende in de Kerkelijke Staten ten jare 1867, en „De Dertiende Klokslag", een blijspel in twee bedrijven. De uitvoering zal gehouden worden op Zondag 22, Maandag 23 en Dinsdag 24 No vember, terwijl Woensdag 25 November nogmaals gespeeld zal worden voor de mi litairen. HAARLEMMERMEER. Geslaagd. Voor examen vrije- en orde oefe ningen der gymnastiek is te Amsterdam ge slaagd: de heer B. P. v. d. Bau. LEIMUIDEN. De „Hanze". Tot Geestelijk Adviseur van „de Hanze" is door Z. D. H. den Bis schop benoemd de WelEerw. kapelaan Berkhout. NOORDWIJK. R.K. Jongensschool. Tot tijdelijk on derwijzeres aan de R.K. Jongenschool is benoemd Mej. M. J. de Kok van Rotterdam. Noordwijk's Zangkoor. Een groote me nigte, waaronder talrijke officieren en manschappen, vulde gisteravond het kerk gebouw der Ned. Herv. Gemeente te Noord- ^ijk-binnen. „Noordwijks Zangkoor" gaf rijn dertigste uitvoering, waarvan de op brengst ditmaal werd gestort in de kas van het Steuncomité. Het concert werd geopend met eea or gelpartij, gespeeld door den directeur, den heer C. B. Duijster. Het hoofdnummer van het programma was „De zeven kruis woorden" van Haydn, voor soli en koor met begeleiding van piano en strijkorkest. Er werd keurig mooi gezongen. Het was een innig mooi geheel: de zang der dilet tanten en de begeleidende muziek van piano en strijkinstrumenten. En den di recteur en den leden van N. Z. komt een woord van lof toe voor de moed en de ijver, waarmee dit omvangrijke werk, waarin zooveel moeilijkheden te overwin nen zijn, in te studeeren en op zoo onbe rispelijke wijze uit te voeren. Ook de so listen waren heel goed, terwijl ook de cel list, de heer W. H. Versteeg van het opera orkest te Den Haag, veel bijval oogstte. RIJNSBURG. Benoeming. De heer M. J. Grimbergen alhier, onderwijzer aan de R. K. School te Oegtgeest, is benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de R. K. school te BovenkerkAmstelveen. ROELOFARENDSVEEN. Vrijstelling militiedienst. Op een beroep van J. v. G. alhier, is door den raad van State vernietigd het besluit van Geel. Staten Zuid- Holland waarbij voor een jaar vrijstelling van militiedienst wegens kostwinnerschap werd verleend, nadat was gebleken, dat de vrijstelling niet werd verlangd. SASSENHEIM. Ned. R. K. Volksbond. Dinsdagavond vergaderde de R. K. Volksbond. De op komst was zeer gering. De voorzitter open de de vergadering met gebed, waarna de notulen werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Een tweetal nieuwe leden werden geïntalleerd. De voorzitter verzocht de aanwezigen alle leden aan te sporen a.s. Zondag tot de H. Tafel te naderen, getooid met het insigne. Meegedeeld werd, dat tot 15 Dec. a.s. namen van candidaten in de vacature Jac. Groen in 't Woud bij het be stuur worden ingewacht. Deze candidaat- lijsten moeten onderteekend zijn door min stens 10 leden. Ook werd meegedeeld, dat in de maand December een vergadering der St. Barbara-vereeniging zal plaats hebben. De viering van het feest van den patroon heilige, den H. Willebrordus, zal hoogst waarschijnlijk plaats hebben in het laatst van de maand December. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze ver gadering. Na afloop dezer vergadering had de aan- .gekondigde lezing plaats van den ZéerEerw. Adviseur, pastoor J. H. A. Thus. De Zeer- eerw. adviseur zeide, dat de geringe op komst hem zeer teleurstelde. Zijneerw. wil daarom zijn plan, om dezen winter meer dere cursusavonden te geven, niet door zetten. ('t Is te hopen, dat de leden van den Volksbond den Zeereerw. heer pastoor een betere opkomst zullen garandeeren, en zul len toonen, het op prijs te stellen, dat hun Geest. Adviseur hen door middel zijner veelzijdige kennis meerdere ontwikkeling wil bijbrengen, opdat Zijneerw. zijn oor spronkelijk plan kan verwezenlijken. R e d.) De Eerw. Adviseur had dezen avond tot onderwerp gekozen „In memoriam Pius X". De geheele wereld en niet het minst de kar dinaal zelf stond verbaasd, dat het conclave Kardinaal Sarto, den Patriarch van Ve netië, tot opvolger van den grooten Leo XIII tot Paus had gekozen. De wereld zag in deze verkiezing geen zegen voor de Kerk, doch de regeering van Paus Pius X heeft deze meening schitterend gelogenstraft. Paus Leo XIII heeft volgens gefoofwaardige getuigen reeds dikwijls er op gezinspeeld, dat kardinaal Sarto eens Paus zou worden. In den breede schetst de Eerw. spreker, wat Paus Pius X heeft gedaan voor de vorming der geestelijkheid, voor de liturgie, voor de pers. Ten .slotte beschouwde Zijneerw. Paus Pius X in zijn persoonlijk leven, het leven van een heilige, dat werd geleefd in Chris tus, voor Christus eh door Christus. De leerzame rede werd met aandacht ge volgd. WASSENAAR. Autodienst. Alhier zal een Maatschap pij opgericht worden tot exploitatie van een autobusonderneming tusschen Den Haag en Wassenaar. Behalve voor perso nenvervoer zullen de bussen tevens inge richt zijn voor het vervoer van pakketten. ZOETERWOUDE. Statuten. De St. Ct. No. 271 bevat de statuten van de N. V. Constructie-werkplaatsen, macliinefabriek en grofsmederij, voorheen van Egmond Co. alhier. Verdronken. Een schippersknecht, pas in dienst van den heer Post alhier, viel Maandagavond van diens motorschuit in den Rijn ter hoogte van de Westvaart. Po gingen tot redding faalden. Eerst twee uren later vond men zijn lijk, dat naar de gemeentelijke barak te Hazerswoude werd gebracht. De drenkeling was ongehuwd en scheen lijdende aan toevallen. Watervoorziening. Door den heer T. P. Kleyn, Burgemees ter van Woubrugge is aan ruim 16 ge meenten in het Noordelijk deel dezer pro vincie een tweeledig voorstel gedaan voor watervoorziening in die gemeenten. Volgens het eene voorstel (A) kan de ge meente concessie verleenen Voor volledige watervoorziening; volgens het andere voor stel (B) kan de gemeente het water in het groot betrekken, om het dan voor eigen risico aan de ingezetenen te distribueeren. In beide gevallen moet 4 M3. per jaar en per inwoner worden gegarandeerd; een hoeveelheid, die reeds in het eerste be- drijfsjaar kan worden verkregen. De ta rieven, die volgens het voorstel A zullen gelden komen overeen met de gewone wa- terprijzen. Distribueert de gemeente zelf, dan is zij in het bepalen dier prijzen vrij. Kosten voor aanvoerleiding en watertoren heeft de gemeente niet te maken; het wa ter wordt op druk in de gemeente gele verd. Academienieuws. Leiden. Met gunstigen uitslag afgelegd het doctoraal examen in de Nederl. let terkunde door den heer J. C. H. de Pater (Rotterdam). RECHTZAKEN. Gerechtshof. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen: J. P. v. d. L. en J. F., beiden losse werk lieden te 's-Gravenhage. door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 3 maanden gevan genisstraf, wegens wederspannigheid te Valkenburg. Het vonnis werd vernietigd, en op nieuw rechtdoende bekl. veroordeeld met een andere kwalificatie van de straf, tot 6 we ken gevangenisstraf. Lotisico. De ambtenaar bij het O. M. bij het kan tongerecht te '|.-Gravenlfage, jhr. mr. Lun- singh Wichers, heeft gisteren tegen 18 hoofdagenten en agenten 'van Lotisico in Den Haag, wegens het ten verkoop aanwe zig hebben van aandeelen in een loterij, f 25 boete of 5 dagen hechtenis voor ieder geëischt, met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen briefjes. Met verwijzing naar een arrest van den Hoogen Raad d.d. 21 Maart j.l., W. v. h. R. 9003 pleitte mr. Denekamp, vrijspraak, subsidiair nietigheid van de dagvaardin gen. Zich daarbij beroepende op het vrij sprekend vonnis in een dergelijke zaak, onlangs door den kantonrechter gewezen. De kantonrechter, mr. van Raalte, be paalde de uitspraak op 1 December a.s. Faillissementen. Ui tgesprok en: F, J. Tronchet, koopman te Waardenburg cur. mr. W. F. van Everdingen. A. P. Ver hoeven, suikerbakker te Nijmegen, cur. mr, J. F. A. M. Wierdels. P. H. Verstraelen, te Roermond, cur. jhr. mr. G" Michiels van Kes- senich. Frans Schaap, Jr., rechtskundig advi seur te 's-Gravenhage, cur. mr. A. O. H. Tei legen, J. W. Hoefnagels Den Haag. cur. mej. mr. G. M. van Driel, Mevr. Jac. Renard, koop vrouw Den Haag, cm-, mr. M. de Mos. A. de Haan, landgebruiker te Faan, ge meente De Leek; cur. mr. A. M. J. de Jager, te Groningen. Geëindigd: H. J. Lamet te's-Gravenhage. S. Falkenburg te Utrecht. S. Jolink, te Arnhem; L. Brouwer Ezn., gewoond hebbende te Amsterdam en thans zonder bekende woon- of verblijfplaats,1- J. de Bake, te Nieuwendam. O j) geheven: J. J. van der Meer te 's-Gravenhage, P. van den Bogaard te Rijswijk. Stoomvaartherichten. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Batjan, 16/11 te Suez, Java n. Amsterdam Dardanus 14/11 te Falmouth v. Batavia, vertrok n. Londen. Grotius 16/11 te Suez, Java n. A'dam. Holiandia 16/11 te Dover, Buenos-Ayres n. Amsterdam. Java, 16/11 te Suez, Java n. A'dam. Medan 16/11 te Suez, Java n. R'dam. Merak gech. p. 16/11 Dungeness, R'dam n. New-York. Palembang p. 16/11 St Helena, New-York via Kaap de Goede Hoop n. Java. Rembrandt p. 16/11 Perim, A'dam n. Java. Ceylon 15/11 te Calcutte v. Java. Holiandia 17/11 v. Dover, Buenos Ayres n. Amsterdam. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Maria, dr. van B. Devilee en J. van der Pluym. Klaas, zn. van J. Rietkerk en N. JBreedijk. Engelina, dr. van J. Kroon en J. P. J. van Berkel. Johannes, zn. van H. Boekkooi en C. Ar- noldus. Johanna Catharina, dr. van C. J. van Varik en J. Jansen. Carolina, dr. van F. Mierdmet en C. Boeff. Catharina Jacoba, dr. van J. Schouten en E. R. van Geelen. Abraham, zn. van A. van der Vos en G. Selier. Maria Gerarda Johan na, dr. van G. H. Lankester en M. Schip- aanhoord- Magdalena, dr. van J. van 't Zand en M. Verbiest. Willem, zn. van H. Moenen en J. W. Neuteboom. Hen drik, zn. van H. van Duuren en J. van Tongeren. Wilhelmina, dr. van C. E. Metelles en M. L. de Groote. Gerardus Johannes, zn. van J. Narold en M. W. L. Plu. Hendrik, zn. van A. Stevens en W. van Veen. Marianna, dr. van P. Kouprie en M. J. Diémei. Grietje, dr. van W. Heykoop en G. Wouda Gehuwd: J. deJong jm. en W. M. J. E. van der Meijde w. S. Zandvliet jm. en E. J. de Neef jd. E. G. Wijntjes en L. C. Walraad jd. J. J. Weijers jm. en S. Schregel jd. P. J. H. van der Pluym jm. en J. Jong jd. D. van Donk jm. en C. J. Sandberg jd. C. Kling jm en H. Mes jd. P. van der Reyden jm. en E. C. Koo ien jd. D. Mieremet w. en C. Bogaards w. Overleden: F. E. Boeschoten, m., 67 j. J. Beumkes, w., 71 j. L. Rippen geb. Brouwer, 62 j. H. A. Barnhoorn, jd., 31 j. B. P. Goelen, d., 27 j. C. Plu d., 25 j. J. M. Teljeur, van Dorsten, 70 j. J. F. Bronkhorst, d., 1 d. E. Sibbes geb. v. d. Akker, 47 j. Uit de Pers. Het leeningsontwerp. Uit het „Huisgezin": Ieder betaalt dus aan de oorlogsbelasting mee, rijk en arm,. Het lijkt mooi van gelijkheid, maar betis leelijk van ongelijk. Want de kleine man en de kleine burger man, die vooreerst eerder verlicht dan zwaarder gedrukt behooren te worden, moeten hun evenredig part bijdragen. Wij kunnen best begrijpen, dat minister Treub als minister van financiën niet naar dit ontwerp wenscht beoordeeld te worden. Dat hij bij voorbaat reeds met nadruk op komt tegen een aanwijzing van de richting van zijn financieel beleid, welke men in het ingediende ontwerp zou meenen te vinden. Dat het ontwerp er heel ander zou uit zien indien hij zijn eigen denkbeelden had mogen volgen. Wij kunnen dit alles begrijpen. Maar wat we niet begrijpen is, dat de heer Treub in die omstandigheden de por tefeuille van financiën heeft kunnen aan vaarden. Minister Treub beroept zich ter verdedi ging van zijn vreemde houding op 's lands belang. Ten onrechte, dunkt ons. De heer Treub acht zijn eigen financieele denkbeelden, die hij n i e t toepast, natuur lijk in 's lands belang. Maar hoe kan hij dan tevens de toepas sing van denkbeelden, welke niet de zijne zijn, in 's lands belang rekenen? Er is hiec een dubbelhartigheid, welke niet goed te praten is. En op den stoel, waarop hij thans zetelt, had de heer Treub, met verloochening van zijn beginselen, niet behooren plaats te nemen. Laatste berichten. Begrafenis slachtoffers van de ramp te Westkapelle. Bij de begrafenis, morgen, van de over blijfselen der bij de mijnontploffing te Westkapelle verongelukte officieren en minderen worden vertegenwoordigd de Koningin door een ordonnance officier, de minister van Marine door kapitein ter zee Van der Hegge Sties en de opperbevelheb ber van Zee- en Landmacht door kapt. ter zee Van Leschen en den reserve-majoor van den gen. staf Cremer, de minister van Koloniën door luitenant-kolonel v. Gogch en Croeser, chef v. d. militaire afdeeling. Eerste Kamer. In de heden gehouden zitting huldigde de voorzitter de slachtoffers, omgekomen bij de mijnramp te W e st k a p e 11 e en betuigde de deelneming der Kamer in de rouw der familiën. Namens de regeering sloot de minister van Marine zich hierbij aan. Op verzoek van minister Treub om het ontwerp-Inkomstenbelasting eerst in de 2e helft van December of le helft van Ja nuari te behandelen heeft de Eerste Ka mer dit ontwerp voorloopig van de agenda gevoerd. Aan de grens. Van Duitsche zijde is eenigen tijd gele den te Nieuweschans op onze grenswacht geschoten. Whj vernemen, dat gebleken Is dat zulks geschied is door Duitsche grenswachters. Van Duitsche zijde zijn verontschuldigin gen aangeboden, onder verzekering dat het gebeurde te wijten was aan een ver gissing, daar men onze grenswacht voor smokkelaars had aangezien. De zaak is nog in onderzoek. De Duitschers in Frankrijk en België. PARIJS, 17 November. Officieel bericht van 11 uur 's avonds-: Volgens de laatste berichten heeft de vijand te Yperen zijn aanvallen, die den toestand niet hebben gewijzigd, hernieuwd. In de twee laatste dagen hebben wij enkele kleinere of grootere vorderingen gemaakt. Wij hebben aanvallen ondernomen bij Het Sas (t. Z. v. Bixschoote), tutsschen Armen- tières en Atrecht en op de Maasheuvels. Marktberichten. BODEGRAVEN, 17 Nov. Aangevoerd 227 partijen kaas. le soort Goudsche f37 a f39, 2e soort f35 a f36 zwaardere Goudsche f39 a f42, le soort Edammer f 00.afO..Handel vrij vlug. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 Nov. Veiling Tuinbouwver. K. en O. Manden ronde aard appelen f 0.a f 0.Eigenheimers klei p. HL. f0.a 0.en dito zandfO.a f0.Peen, f 2.a 2.20 Uien per baal f 3.50 a f 3.60, Bloem kool I f4.50 a f7.75 dito II f.1.— a f2.50 roode kool f 3.a 4.75 savoije kool f 4.a 5.25 Aangevoerd 15000 bloemkoolen. STOMPWIJK. 17 Nov. Eieren. Heden werden ter eierenveiling aangevoerd 495 kip peneieren, 'die verkocht werden A f 11.20 f 11.55 de 100 stuks, benevens 67 eenden eieren, die f7.75fO.— opbrachten per hon derd. WASSENAAR, 17 Nov. Radijs 00 a 00 c., seldery f 0. peen f 2.40 a 2.60 p.ïï.L;, kroten p. b. 0 &30c., Spinazie a c., zuring 0 a 00c., kropsla f 0.a f 0.andijvie f 0.40af0.60, bloemkool f 3.a f 6.—, groene savoyekool fl.75 a 2.50, gele savoyekool f2.80 a 3.50, spruitkool f 0.28 a 0.32, witte kool f 0.a 0. boerenkool f0.aO.p.lOO.princesseboonen f 0.per ben, Tomaten f 0.a 0.peren f o.a 0.per ben, eieren per 100 f 10.a 11. kippen per stuk f 0.a 0.konijnen per 6tuk f 0.— a 0.—. AMSTERDAM, 18 November. Vee. Aam gevoerd 183 vette kalveren, le qual. f 1.0a A f 1.10, 2e qual. 11.—, 2e qual. f 0.95, 'pet- kilo; 48 nuchtere kalveren f 12 f 18; 894 vette varkens: Hollandsche le qual. 60 a 62 c., idem 2e en 3e qual 58 a 60 c. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 20)November 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.9 "Vlissingen. Laagste barometerstand 754.6 Neufahnvasser Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord- o stelijke wind nevelig tot lichtbewolkt, waar schijnlijk droog weer zelfde temperatuur. Donderdag. Zonsopgang 7.29, Zonsondergang 4.02 Licht aan fietsen enz. 4.32. T Geboren ENGELLNA HILLEGONDA MARIA dochter van J. J. KAPTEIN. A. M. KAPTEIN- Otte. Hoogmade, 17 November 1914. 5623 Voor de vele blijken van belang stelling, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Dochter en Zuster Theodora Cornelia Omtzigt betuigen wij onzen liartelijken dank. Uit aller naam 5593 Th. OMTZIGT. Zevenhoven, 16 November 1914. Een flinke JONGEN gevraagd voor loop en winkelwerk, die goed kan fiets rijden. Zich aan te melden 5620 Haarlemmerstraat 70. Te koop Hooigracht 110. 56S5 Aangeboden: La^e en Stamrozen in soorten. Coni feren en Klimplanten. Verder vele andere planten voor aanleggen. Appel en Perenboomen in vele beste soorten. Prachtige waar. Billijke prqzcn. 540S Nette bediening. Beleefd aanbevelend, JAC. STRAVER, ALPHEN, Gouwsluis 151. Mevrouw VEKWJER-van WENSEN vraagt tegen 1 Februari een bekwame Keukenmeid, genegen huiswerk te verrichten. Liefst boven 25 jaar en v. g. g. v. 5592 Terstond gevraagd een nette R.K. Meid als Kuishoudster in een gezin zonder kinderen, bij JAC. VAN DER HANI, Schoolstraat no. 65, Wassenaar. 5609 Een net R.K. Meisje vraagt een R.K. Vriendin, niet jonger dan 20 jaar en geen dienst bode. Brieven bureau van „De Leidscho Courant" onder no. 5617. Terstond gevraagd een R.K. Boerenknecht, niet beneden IS jaren bij C. HEEMS KERK, Landbouwer, Oud-Ade (gem. Alkemade), 5510 Wordt gevraagd een flinke jongen, van 15 a 16 jaar, goed kunnende fiet sen en v. g. g. v. Zich aan te melden aan het bureau van „De Lcidsche Courant". 5611 Tegen 25 Nov. gevraagd een nette R.K. Boerenknecht, goed kunnende melken. AdresW. HEEMSKERK, Paarden- burg, Zwammerdam. 5614 Fransch en Engelsch. Belgisch heer, vóór den oorlog lcer- raar aan 't Athenaeum te Mons, Dr. in dc letteren, wenscht tegen matigen prijs les (e geven in bovengenoemde talen. Br. onder No. 5580 aan het Bu reau van de „Leidesche Courant". BOEKHOUDEN. G. J. SCHOLTE, leeraar M. O., l'ic- texskerkkoorsteeg 14a. 5084 Wederom ontvangen een wagon beste Friesche Kleiaardappelen en een partijtje groote drielingen tegen concurreerendenpiijs bij J. C. BONTJE, Roclofaiendsveen, Noordeinde. 5608 Te koop aangeboden ongeveer 1000 kilogram gele Sjalotten bij 1'. KOEK, tuinder Roelofarcndsv. 5599 Boonenbrood. Vanaf heden voorhanden veebrood hetwelk uit degelijke grondstoffen is samengesteld. Aanbevelend, Js. van RIJN, Electr Bakkerij Rijpwétcring. Te koop aangeboden Zware Aardbeiënplanten. Geschikt voor den bak bij 5575 W.HOOGEN BOOM Azu. Roel.arc ndtv. Katholieken, koopt niet in winkels waar onzedelijke artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stations-boeken kasten of kiosken alleen die lectuur welke zeker geen gevaar oplevert

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3