Een jas. Een student. Een café-explol- teur en een artist. Nog waren de jongens in extase over den worstelwedstrijd in „Zomerzorg' toen een student tot de minder aangename ontdekking kwam, dat zijn jas verdwenen was. Stel je voer een spiksplinternieuwe ,Raglan" op een guren Novemberavond in het buitengewone paar 1914. Om te rillen. Onze Minerva-zoon wilde zijn jas terug hebben en nam zijn toevlucht tot een neef van Sherlock Holmes, den exploitant van „Zomerzorg" de heer B., die inderdaad een tip-top detective is. Hem ontgaat niets. Wie binnenkomt, wie uitgaat, een maal gezien, de heer B. heeft z'n physiono- iiiie .e pakken. Zoo was hem op oen uo- vvusten avond niet ontgaan, dat een van Jie „café chantant" luidjes binnengeko men was in dit barre jaargetijde zonder jas, en met een „Raglan" Zomerzorg ver laten had. Sherlock Holmes Jr., gaf onzen student, die bibberde in zijn colbertje, den raad met hem naar het station te gaan, wis en zeker, daar zou hij zijn jas terug vinden. Op het station stelde onze dedeeti ve zich op en Minerva's zoon begon zijn speurtocht. Al spoedig bemerkte hij een persoon onder een troep „artisten", die blijkbaar geen last van de koude had, en... een jas over de arm had, een „Raglan"..,. de bewuste jas. Student gaf Holmes een wenk. Holmes gaf een teeken aan Her mandad Jr. en juist toen de laatste trein voor Den Haag binnenpufte, werd de „Raglandrager" verzocht even op het po litiebureau te bewijzen, dat de jas hem toebehoorde. O zeg, die heb ik bij „Peek cn Cloppenburg" in Den Haag gekocht. Wat ze wel van hem dachten, had het hee- lemaal niet koud, maar het stond gekleed een jas over je arm te hebben. Nu ja als ze het graag hadden moesten ze morgen maar in Dn Haag komen, hij had een re- toutje en wilde graag terug. In naam der wet zeide Hermandad Jr. en een treurige stoet zette zich in beweging naar het po litiebureau. Onze student moest nog een kwartiertje bibberen, ook onze artiest, want onderweg had hij 't in eens koud ge kregen. Op het bureau brandde de kachel, de student kwam meer op zijn gemak, maar de „Raglandrager" klappertandde. Miner va Jr. mocht zijn „Raglan" aantrekken en was direct een heel andere kerel. De ar tiest mocht zijn retourtje als herinnering bewaren aan de worstelwedstrijden te Leiden op een warmen-kouden-warmen No vemberavond van het jaar 1914. Vervolgens werd hij naar de logeerkamer gebracht. In Den Haag is het de 21-jarige chauffeur D. d. L. Op hol. In het Nöordeinde sloeg giste- len een paard bespannen voor een voer tuig op hol. Het beest rende door de Bree- straat en werd bij de Papengracht door den veldartillerist C. H tot staan ge bracht. De koetsier had zich juist een oogenblik verwijderd. Ongelukken twamea niet voor. Steuncomité Leiden. Oorlogstoestand 1914. In de afgeloopen' week meldden zich om steun aan65 personen, maakt met het totaal der vorige week ad1506 een totaal van 1601 Tot 31 October j.l. waren behandeld1360 aanvragen in de afgeloopen week kwamen opnieuw in be-. handeling95 Totaal 1455 Afgewezen waren tot 31 Oct. j.l..296 Afgewezen in de afgeloopen week9 Totaal afgewezen 304 AARLANDERVEEN. Gemeenteraad. In de gehouden gemeenteraadsvergade ring werd de concept-regeling gas- en electriciteitsbedrijf zonder hoofdei, stem ming aangenomen. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om enkele woningen op de Aarkade in eigendom van de gemeente, niet te ver- koopen aan X. v. Wieringa. De commissie voor het uitbreidingsplan had aldus gead viseerd. Voor den bouw van den R. K. School op het Dorp, werd dispensatie ver leend van art. 27 der bouw- en woningver ordening. Overeenkomstig het advies der finan-t tieele commissie wordt de begrooting van het eléctriciteits-bedrijf goedgekeurd met een vermoedelijk tekort van f 3400.en de begrooting van het gasbedrijf met een ver moedelijke winst van f 45346,03y2. Na eenige discussie werd de gemeente- begrooting in haar geheel vastgesteld, in ontvangst op f 47961.81%, in uitgaaf op 147623,34%, batig saldo f338,47. Het stratenplan voor den bouwgrond der gemeente behoorende tot de boerderij, thans bewoond door den heer F. Bos, wordt voorloopig vastgesteld. De Commissie voor het uitbreidingsplan, stelt voor om de verbindingsstraat tus- schen de verlengde van Boetselaarsstraat (de heer van Giessen is bereid deze door te trekken) en de Aarkade, door de ge meente te doen aanleggen; deze straat zou worden 6 Meter breed van grind met aan weerszijden een trottoir van 2 Meter; de kosten zullen bedragen f 2500. B. en W. adviseeren de straat aan te leggen als een of meer perceelen bouw grond aan die straat verkocht zijn. Na een breedvoerige discussie, spreekt de Raad uit, dat hij bereid is de straat aan te leggen, zoodra er koopers om bouw grond komen. ALPHEN. Geknipt. De korporaal der vesting artillerie, die, zooals wij reeds meldden, werd verdacht, zich bij zijn hospes een som gelds te hebben toegeëigend en daar mede naar Den Haag was vertrokken, is daar de vorige week in de Wagenstraat aangehouden door den gemeente-veldwach ter van Oudshoorn, den heer De Jong. De verdachte kwam juist terug van een rijtoer, toen de veldwachter hem arresteer de en hem met hetzelfde rijtuig naar het politiebureau aan de Groenmarkt bracht. Een fiets en een lantaarn, die hij van landweermannen had meegenomen, waren beleend. De verdachte heeft bekend. KATWIJK. K. v. Koophandel. Bij de verkiezing voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken is in de plaats van den heer W. Taat, die wegens hoogen leeftijd voor een herbenoeming niet in aanmerking wilde komen, gekozen de heer P. Meerburg. Drijvende mijn. Te Katwijk a. Zee is in den nacht van Zaterdag op Zondag, te genover hotel „de Zwaan", een drijvende mijn aangespoeld. Het vernieling bren gend monster is onschadelijk gemaakt. NOORDWIJK. „Bloembollencultuur". De zeer ac tieve Afdeeling alhier van „Bloembollen cultuur" zal Woensdag a.s. een vergade ring houden, waarin als spreker zal optre den de heer J. Beumer van Sassenheim, met het onderwerp „de Narcissencultuur". Het Bestuur der Afd. plaatste onder de aankondiging een noot, die wij om haar juistheid hier gedeeltelijk overnemen: „Het Bestuur der Noordwijksche Afd. van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, wenscht alle krachten in te spannen, om het vakverenigingsleven niet geheel ten onder te doen gaan in de huidige omstan digheden, die er zoo licht toe voeren, dat men voor bijna niets meer belangstelling toont. Dat moet voorkomen worden om Verschillende redenen. vervolgens bedenke men, dat het de vakvereniging was, die medehielp, om de bloembollencultuur tot een intensieve te maken, en tot Vroeger nooit gekende hoog te bracht, maar.... dat het ook de vakv. zal zijn, die medewerken zal, om het vak op te heffen uit de benarde omstandighe den. Als men dit bedenkt, komt men van zelf tot de overtuiging, dat de vakvereni ging krachtig moet blijven." En verder: „Het mag als een vaststaand feit worden erkend, dat in de omgeving van Noordwijk goede narcissengronden liggen, doch het moet ook erkend, dat de narcissencultuur te Noordwijk nog verre van intensief is, terwijl deze cultuur zeer loones#! kan zijn, als maar de juiste me thode wordt toegepast, die o.a. te Sassen heim en omgeving verrassende resultaten opleverde." Holl. Maatschappij van Landbouw. Vrijdagavond hield de Afdeeling Noord wijk en Omstreken van de Holl. Maat schappij van Landbouw een vergadering in de bovenzaal van café „Poort van Kleef", onder voorzitterschap van jhr. W. C. van Panhuijs. Na lezing en goedkeu ring der notulen, deelde de voorz. mede, dat de 2e afdeeling van den landbouwcur- sus, door de afd. opgericht, geopend en begonnen is met 7 leerlingen. Onder de in gekomen stukken kwam voor een schrijven van den Secretaris Van de Prppaganda- commissie voor"Droogmaking van de Zui derzee, in welk schrijven aan de Afd. een gratis spreker werd aangeboden. Besloten werd, dat het Bestuur deze zaak in ge dachten zal houden. Tot lid van het kringbestuur (art. 15 der Wet) werd vervolgens gekozen de heer C. Wassenaar. Vervolgens werd van gedachten gewis seld over het vraagstuk der veevoeding. Gelezen werden een schrijven van het II.B. der Holl. M. v. Landbouw en een van het Centraal Bureau van het Ned. Landbouw- Comité. In die circulaires wordt, aan ver bruikers van veevoeder Mixed Maïs aan geboden voor den prijs van f 230 per last. De heer R. J. de Groot verplichtte de vergadering door mede te deelen, dat vol gens zijn berekening, de prijs van deze maïs, Vrachtkosten, maalloon, enz., inbe grepen, zal komen op f9.15 per 75 K.G. Spr. achtte het ook wenschelijk met het oog op de vrachtkosten, dat er een zeker quantum tegelijk werd gekocht. Het resultaat der besprekingen was, dat eenige der aanwezigen aan den secretaris der Afd., den heer K. Ham, opdracht voor bestellingen gaven. Met een opdracht, die den secretaris reeds te voren was ge daan, bedroeg het totaal der bestellingen 16000 K.G., welke hoeveelheid bij het II.B. van de H. M. van Landbouw zal worden aangevraagd. Na rondvraag, die niets bijzonders ople verde, werd de vergadering gesloten. OEGSTGEEST. Er van door. De veertienjarige Belgi sche knaap Nobels, die de vorige week een soldaat met een jachtgeweer heeft gescho ten is op het oogenblik onvindbaar. Ver moedelijk heeft hij de wijk naar Antwer pen genomen. SASSENHEIM. Plotseling sterfgeval. Zondagmorgen toen de heer M. v. d. VI., armméester, zich naar de late kerk begaf, zakte hij op het Kerkplein ineen. In de pastorie binnen gedragen, stierf hij kort daarop. Men kan zich de ontroering begrijpen, toen de Zeer- Eerw. Heer Pastoor dit droeve feit na het eindigen der H. Mis aan de geloovigen bekend maakte. VOORHOUT. Forenzen. Donderdag 19 November a.s. Openbare Raadsvergadering, des voormid dags 10 uur, tot benoeming afgevaardig den in zake reclames forensen. ZOETERWOUDE. Het Patronaat. Het Patronaat St. Aloysius in de parochie van St. Joannes Onth, geeft telken jare in, het najaar ver schillende uitvoeringen. Niet zoo mocht het dit najaar zijn. De werkende leden mraUW daardoor ook het fuifje dat tradi tioneel achter de uitvoeringen volgt. De WelEerw. Moderator meende zijn trouwen patronaat jongens dit feestje niet te mogen onthouden. De kosten daarvan worden ook niet be streden door de yereenigingsinkomsten, de giften 'der donateurs, ïhaar dit ahdere bronnen. 't Ging er in het zaaltje gisteravond pret tig van langs. Alle leden present en in een oudere en jongere groep Verdeeld, werden de wed strijden begonnen. De uitslag van de sjoelbak-wedstrijd was als volgt: le pr. G. Amsterdam, 130 p.; 2e pr. Filip van Benten, 123 p.; 3e pr. G. Vlasveld, 114 p.; 4e pr. L. v. d. Hoeven Gz., 102 p.; 5e pr. L. v. d. Poel, 97 p. Prijswinners van het potspel waren C. Onderwater, Hermanus Oudshoorn, Jac. v. d. Akker, Nic. van Diemen en Jos. v. d. Kolk. Zuke prijsspelen zijn een goed middel de gezelligheid en het vermaak te verhoogen. Met Veel animo en onder groote belang stelling werden de spelen afgewerkt. Roomsche Agenda. DINSDAG. Leiden. „In den Vergulden Turk", 8 uur Vergadering „Ge loof en Wetenschap". WOENSDAG. Le i d e nR. K. D. Vrouwenbond, Liturgische Cursus. „In den Ver gulden Turk", 8 uur. Leiden. Bondsgebouw, 9 uur. Ledenvergadering, Ned. R. K. Volksbond. Gemeentezaken. Gemeenteraad. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Donderdag 19 November 1914, des na middags te twee uur. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid der Commis sie voor het Stedelijk Museum „de La kenhal", 2o. Benoeming van een Curator van het Gymnasium. 3o. Benoeming van een hoofd der school 3e klasse No. 3. 4o. Verzoek van mej. A. E. S. Michel- sen om eervol ontslag als leerares in de plant- en dierkunde en in de aardrijks kunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. 5o. Verzoek van H. J. Zijlstra cm eervol ontslag als hoofd der Jongensschool le klasse. 6o. Verzoek van E. J. Blekkink om eer vol ontslag als hoofd der school 3e klasse No. 4. 7o. Verzoek van M. H. Tuinder om eer vol ontslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 4e klasse No. 1. 8o. Verzoek van H. J. van Zon om eer vol ontslag als onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de school der 3e klasse No. 8. 9o. Verzoek van mej. C. E. de Vos om eervol ontslag als onderwijzeres aan de school der 2e klasse in de Heeenstraat. lOo. Voorstel: a. tot het verbinden van de school der £e Klasse o-atv Uo- Qnd.e Vest als leerschool aan de Kweekschool voor Onderwijze a en onderwijzeressen, in plaats van de school der 3e klasse No. 5; b. tot het openen van het bij art. 29, 7e lid der wet op het Lager Onderwijs bedoel de overleg met den Districts-Schoolopzie- ner, ten aanzien van de benoeming Van de hoofden der nieuwe school 2de klasse aan de Langebrug, der school 2de klasse aan de Oude Vest en der school 3de klasse No. 5. llo. Voorstel tot het openen van het hij art. 29, 7e lid der wet op het Lager Onder wijs bedoelde overleg met den Districts schoolopziener, ten aanzien van de benoe ming van een hoofd der school 3e klasse No. 4. 12o. Verzoek van Ch. F. H. Dumont om toestemming tot het geven van onderwijs aan de opleidingsschool voor commies bij den Indischen post-, telegraaf- en telefoon dienst. 13o. Supplet. staat van begrooting, dienst 1914, van de gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest". 14o. Voorstel tot wijziging der begroo ting, dienst 1914, ten behoeve van de uit gaven in verband met de buitengewone tijdsomstandigheden. 15o. Voorstel in zake de verhuring van de Bouwmanswoning „Endegeest", met de daarbij behoorende landerijen, aan J. de Groot. 16o. Voorstel tot verhuring van een ge deelte van perceel gemeente Oegstgeest, Sectie C No. 283, aan J. J. Nijssen. 17o. Voorstel om de Kooilaan c. a. in be heer en onderhoud bij de gemeente over te nemen van de Holl. Electrische Spoorweg- Maatschappij. 18o. Voorstel tot kostelooze overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige gedeelten van de Schelpenkade en de Magdalena Moonstraat. 19o. Voorstel inzake de kostelooze over name in eigendom bij de gemeente van een aan G. H. Sijthoff toebehoorend ter reinstrookje aan den Witten Singel, deel uitmakende van perceel Sectie M No. 1938. 20o. Voorstel tot het verkoopen van hand brandspuit no. 8. 21o. Voorstel tot het verkoopen van een strook grond, kad bekend gemeente Lei den, Sectie L No. 553 ged., aan het Rijk ten behoeve van den bouw van Ziekenhuis inrichtingen. 22o. Verzoek van het Bestuur der ver- eeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen om een voorschot van f 5000, in de kosten van demping 'van den vijver en de verschillende slooten op liet Kooiterrein. De stukken liggen voor de leden ter le zing in de Leeskamer. Demping vijver Kooiterrein. B. en W. stellen den raad voor aan de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen een bedrag van f 5000 te verstrekken, tegen een rente van 4 1/2 's jaars en af te lossen in 40 jaar, teneinde haar in staat te stellen tot het dempen van den zich op het aan de ver- eénTging toefieh'oörende Kooiterrein bevin dende vijver, alsmede van de verschillen de daar gelegen slooten te kunnen over gaan. Tevens wordt dan in de behoefte van werkverschaffing voorzien. Het Steunco mité Leiden 1914 heeft zich bereid ver klaard de meerdere kosten tot een maxi mum van i 1250 voor zijn rekening te ne men. B. en W. stellen als voorwaarde dat bij het tot stand komen der door adressante ingediende plannen tot bebouwing van het Kooiterrein, het terrein wordt ingebracht tegen zijn tegenwoordige waarde, vermeer derd met het bedrag, dat voor de demping •van den vijver en de slooten, onder nor male omstandigheden zou zijn noodig ge weest. De Kooilaan. De Hollandsche Electrische Spoorweg maatschappij, stelt er prijs op te worden ontheven van het onderhoud van de Kooi laan en die laan in den vervolge als een toegangsweg naar haar station aan den Heerensingel in den zin van art. 70 dei- Spoorwegwet te beschouwen. De Mij. wil de verplichting tot het onderhouden der Kooilaan ten laste der gemeente brengen, tegen een betaling van f 800 ineens. B. en W. geven den raad in overweging daartoe te besluiten. Bouw Academisch Ziekennuis. B. en W. geven den raad in overweging een strook gronds ter grootte van ruim 4000 M2., nabij de Rijkswerkinrichting aan het rijk te verkoopen tegen betaling van f 0.78 per M2., onder voorwaarde, dat dit terrein bestemd wordt ten behoeve van de bouw van het nieuwe Academisch Zieken huis. Het perceel is verhuurd aan W. J. Zwetsloot Voor f 310 per jaar, die tegen den verkoop geen bezwaar heeft. Bouwvereeniging „De Eendracht". De Bouwvereeniging „De Eendracht" heeft aan den raad te kennen gegeven de voor straat bestemde tik-reingedeelten (Schelpenkade en Magdalena Moonstraat), kosteloos aan de gemeente te willen over dragen. B. en W. geven den raad in overweging de terreingedeelten over te nemen, onder voorwaarde, dat door de vereeniging ter nadere verrekening een bedrag van f -1500 in de gemeentekas wordt gestort, noodig ter bestrijding Van de kosten voor een vol ledige aanleg van de over te nemen ter- reingedeelten. Uit de Pers. Slecht vooruitzicht. Onder dit opschrift schrijft het „Huis gezin": De tegenstanders van een oorlogsschat ting ineens zijn van oordeel, dat de rente der te sluiten leening door gansch het Ne- derlandsche volk moet worden gedragen en dat van sociale verbeteringen voorloo pig moet worden afgezien. „Gansch het Nederlandsche volk" is een woord, dat een goeden klank Het verbeeldt sterk onze saamhoorig- heid en spreekt luid tot ons nationaal ge- -vofiL Maar practlsch- zal het grootste deel van het Nederlandsche volk niet in staat zijn, aan de rente mee te betaler* en ware het onbillijk het daartoe te dwingen. Van kleinen man en kleinen burger mogen voorhands de lasten niet dan in den uitersten nood worden verzwaard. De Staatsbegrooting zal, waarop men ook poge te bezuinigen, in de toekomst eer een hooger dan. een lager eindcijfer aanwijzen. Afgezien van de rente voor een oorlogs- leening zal dus reeds verzwaring van las ten niet kunnen uitblijven. Aan die verzwaring zullen reeds niet al len kunnen ontkomen, voor wie 't hoogst gewenscht en billijk ware dat men hen verschoonde. Komt er nu nog de rente voor de oor- logsleening bij, dan kan een hoogere aan slag ook van de minstgegoeden haast niet uitblijven. Een talrijke categorie personen, voor wie men tevens alle uitzicht op verbete ring van hun bestaan voor afzienbaren tijd wil afsnijden. Een dergelijke methode zou averechtsche politiek zijn. Nederland moet, als de oorlog voor ons met geen ander verlies dan een grooten financieelen schadepost eindigt, zich met verdubbelden ijver op een verstandige welvaart-politiek toeleggen. Daartoe moet vooreerst die schadepost niet een reeks jaren op ons budget blijven drukken, maar ineens worden gedelgd, en moet verder de werkgelegenheid worden uitgebreid en het opgroeiend geslacht voor het werk geschikt worden gemaakt. Wie op_het onderwijs ging bezuinigen en de sociale wetgeving stop zette, zou onze volkskracht verzwakken in plaats van ze te bevorderen. Voor de vermogenden, die op de alge- meene welvaart voor ons geheele volk prijs stellen en de waarde daarvan voor ons volksleven beseffen, is er thans een mooie gelegenheid om van dat inzicht blijk te geven. Met te zeggen zooals wij ergens le zen dat tegen een oorlogsschatting zijn wie in die oorlogsschatting geen cent zul len hebben bij te dragen, bevordert men een objectieve bespreking van het gewreh- tige vraagstuk dat ons bezighoudt, niet. KERKNIEUWS. Door Z. D. H. de Bisschop van Haarlem is gisteren in diens huiskapel de H. Wijding van het Subdiaconaat toegediend aan den ecrw. heer W. van Benten, (Bodegraven) theo logant aan het Gr. Seminarie te Warmond. SPORT. Voetbal en Korfbal. Door het buitengewoon ongunstig weer in de middaguren moest gisteren.verreweg het grootste gedeelte der wedstrijden worden uitgesteld' RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde hedenS. 19 jaar, boerenarbeider te s'-Gravenhage wegens dief stal van een rijwiel te Warmond tot 5 maanden gevangenisstraf. G. v. d. A., schipper te Waddingxveen wegens wederspannigheid te Delft, tot f15 boete, of 15 dagen hechtenis. G. v. D.D. H. C. van D., L. R. J. van der P., I-. van d. P. D. van D. allen jonge vis- scherslieden te Katwijk aan Zee wegens wederspannigheid tot 1 maand gevangenisstraf ieder. Verboden nitvoer. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde heden tegen N. van den E., 36jaar graanhandelaar te Nicuwveen, wegens ver boden uitvoer van 15 zakken tarwe op 22 Sept. cn van 2 zakken tarwemeel op 30 Oct. uit de stelling van Amsterdam 2 maal 2 weken ge vangenisstraf met verbeurd verklaring van do in beslag genomen goederen, terwijl tegen den 25 jarigen schipper W. v. d. B. te Zevenhoven wegens verboden uitvoer van 10 mud haver uit meer genoemde stelling 1 maaiul gevange nisstraf met verbeurd verklaring van de haver. Uitspraak 30 Nov. a.s. Ondankbare Belgen. Voor de rechtbank te Middelburg werd zes maanden gevangenisstraf tegen een aldaar tij delijk vertoevenden Belg geëischt, wegens dief stal van een horloge uit een winkel en tegen tweo andere Belgen wegens diefstallen van rijwielen aan het station te Vlissingen, respectievelijk een jaar en drie maanden. Dc officier verweet hen, zoo weinig dankbaarheid getoond te hebben voor de genoten gastvrijheid. Tegen nog een anderen Belg, werd 14 dagen gevangenisstraf geëischt wegens het terug- kecren in Hansweert, dat in staat van beleg verkeert, nadat hem het verblijf aldaar door den bevclvoerenden officier was ontzegd. Ernstige mishandeling. De rechtbank te Middelburg heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen J. v. E., 21-jarig arbeider, wonende te AjccI en thans geduti- ncerdi tegen wien 6 jaar was geëischt, wegens het mishandelen van den 10-jarigen Adriaan Cornelis de Kraker, welke jongen nog den zelfden dag aan de bekomen wonden over leed. De rechtbank veroordeelde bekl. tot een gevangenisstraf van 5 jaar, met aftrek van het voorarrest. Opruiing. De letterzetter H. D. M. W., te Middelburg tegen wien zooals wij meldden, zes maanden gevangenisstraf was geëischt, wegens het ver spreiden van opruiende geschriften onder de militairen, is thans door «le rechtbank ver oordeeld overeenkomstig! den eisch. Laatste berichten. Mijnen aangespoeld. Tusscben Kijkduin en Terheijden zijn gister 4 mijnen en 2 lijken aangespoeld. Waarschijnlijk zijn het Duitschc mijnen. Een ervan bad een lont van 70 cM. Dc soldaten lieten één dier mijnen springen. Zij sloeg een gat van 2 Meter in den grond. Du drie overige mijnen werden vastgelegd en onder militaire bewaking gesteld. De Duitschers In Frankrijk en België. PARIJS, 15 November. Officieel bericht van 11 uur 'savonds; Het belangrijkste voorval van den dag van gisteren is het terugwerpen van den vijand op den rechteroever van het Yser-kanaal. Het gedeelte van den linkeroever, dat de Duitschers nog bezet hielden, is nu geheel ontruimd. Ten zuiden van Bixschoote hebben wij een klein bosch heroverd, dat bij een nachtelijken aanval was verloren gegaan. Aan het einde van den dag beproefde de vijand ten zuiden van Yperen zonder succes een aanval. Van liet overige "gedeelte van het front geen nieuws. Faillissementen. Uitgesproken: G. J. Horst, rijwielhandelaar, te Zutphen cur. J. L. Sülner, te Zutphen. P. van Hordeek A. Czn., bandelaar in bloe men en planten, te Amsterdam, cur. mr. IC. Jansma. P. J. J. Nuijens, journalist, te Utrecht* Cur. mr. P. J. A. Jordens, te Utrecht. J. C. Tubbing, zorider beroep te Arn hem. Cur. mr. M. J. Wolff, te Arnhem. A. "Hettema, timmerman en aannemer, te Sneek. Cur. J. H. Doodkorte, te Sneek. A. Mondt, caféhouder. Cur. mr. C. C. A. Oskam. Geëindigd: J. Stibbe, te Amsterdam; C. Leenders, te MaldenJ. H. Pretorius. wed. van S. Alctrino, te AmsterdamE. H. de Roos te Leuvenhcim. G. van der Linde Amsterdam. O. Fokkema, koopman in cartonnages enz. Opgeheven: Wegens gebrek aan actief van: X. M. Kleijnenberg. Cur. mr. I. L. Polak. D. Acathan. Cur. mr. I. L. Polak. Marktberichten. ROTTERDAM. 16 Nov. Yec. Aanvoer 365 runderen, 113 vette kalveren, 0 nuchter kalf, 23S1 schapen, 0 bokken, 1065 varkens. P rij zon per Va K.G.Koeien cn ossen 33-38- 43, vette kalveren 50-525-576, vette varkens 31- 32-33-34,export 2327. Export kalveren 4550. Prijzen per stuk: schapen 20-25, lammeren 30—35. Binuenlandsclie Granen. Tarwe en rogge: blijft te weinig aange boden om te kunnen noteeren. Gerst, klein aanbod. Chcvallier per 100 k lo 14.5014.75, iets hooger betaald, winter- en zomer-gerst iets flauwer, 13.50—14.00. Haver bijna niet. getoond. Bruine boonen per H.L. 1150, tame lijk aangeboden. Mais 230. AMSTERDAM. 16 November. Yt Aan gevoerd 427 vette koeien, le qual. 2 88 c. 2e qual. 76 a 82 c., 3e qual. 70 a 7 p. Kilo, graskalveren f 80 nuchtere kalveren f12 a 18, 19 schapen f22 a 28.—. lammeren, 460 vette varkens, Holland sche le qual. CO a 62 c., idem 2c en 3c qual. 58 a 60 c., Geldersche en OVerzeeec.be le qual. a c., 2e en 3c qual. a c. Fransche a c. per kilo, 145 inelk- en kalfkoeica f200 4 330.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3