Belgische vluchtelingen. Comité „Zomerzorg" Leiden. Het Comité vraagt inlichtingen naar de navolgende personen: Carpontier, Gerard, met zijn vrouw M. de Pré. Franken, Maria Lena. Raemackers, Tresia. Raemackers, Johannes. Scheldeman, Aug. met zijn vrouw Atois. Tols, Tresia. Vóórhelst, Lod. BodeyRöhrer, wed. met dochter en zoon. Een mooie actie. Bij de Firma Tiele- nian en Dros, conservenfabrikanten alhier, is door den R.K. Metaalbewerkersbond in samenwerking met den Christelijken- en Alg. Met.bew.bond en de Landelijke Fede ratie, ten behoeve van de afdeeling blik slagerij een actie gevoerd, die een gunstig resultaat heeft gehad. Naast eenige kleine, maar voor de werklieden der genoemde afdeeling zeer gunstige bepalingen, zijn de tarieven belangrijk verhoogd, en is voor het g e h e e 1 e fabriekspersoneel de vrije Zaterdagmiddag toegestaan. Aldus wordt ons gemeld. En de bonden en firma onze gelukwenschen met deze langs vreedzamen weg verkregen en toegestane verbetering der arbeidsvoor waarden. Zoo'n actie is zoowel met het oog op het resultaat als met de wijze, waarop zij is gevoerd „mooi" te noemen. In den Ned. R. K. Volksbond. 't Was Zondagmiddag fest voor de Belgische vluch telingen, die uit verschillende gebouwen in den Volksbond verzameld waren. De zoo gunstig bekend staande tooneelafdeeling „Vondel" gaf hun een keur van voordrach ten te .genieten. De talrijke bezoekers stel den blijkbaar deze ontspanning op hoogen prijs. Abusievelijk is bovenstaand bericht gis teren onder „Katwijk" geplaatst. R. K. Huisvestingcomité. De Belgische kinderen, die de vorige week hier aankwa men zijn in verschillende plaatsen in ons land in R. K. gezinnen onder gebracht. He den worden wederom 20 kinderen verwacht Er is nog plaats voor honderden, daar van alle kanten aanvragen bij het comité in komen. Uit het rijksopvoedingsgesticht gevlucht. De politie te Halfweg wilde Zondag avond twee jongens tegenhouden, die op een niet verlicht rijwiel reden. De een sprong van de fiets, wierp die voor de voe ten van den veldwachter en ging aan den haal. Eerst na een uur lange jacht werd hij gegrepen. De jongen bleek, evenals zijn makker, te zijn ontvlucht uit het rijksop voedingsgesticht alhier en rijwielen te hebben gestolen. De*andere jongen had van de gelegenheid gebruik gemaakt te ontkomen. Res. Luitenant. De vaandrigs D. H. Meynen en J. A. de Boer, beiden bij het 4de Regiment infanterie zijn bevorderd tot 2de luitenant. Met ingang van 25 Nov. wordt alsnog be noemd tot reserve-tweede luitenant de vaandrig M. J. F. Meiners van het 4de regi ment. Bij het 2de regiment veld-artillerie zijn tot reserve tweede luitenant benoemd de kornetten J. H. Kessler, H. C. van Berckel, H. P. C. Zanen, A. E. van Kempen en jonk heer L. R. van Lennep» allen van het korps; Toeval. Omstreeks half tien gisteren avond kreeg de 50-jarige v. G. op de Bree- straat een toeval. Binnengedragen in de leeszaal v. Reuvens keerde het bewustzijn langzamerhand terug. Toen de man weer een beetje bijgekomen was, werd hij per politiebrancard naar zijn woning vervoerd. ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Donderdag a.s., des voormiddags 9 ure. Aan de orde zijn: In gekomen stukken en mededeelingen. Ge- meentebegrooting voor 1915. Begrootirgen Burgerlijk Armbestuur 1915. Wijziging be grooting 1914. Af- en overschrijving be grooting 1914. Aanvrage concessie drink waterleiding. Benoeming lid PI. School commissie (periodieke aftreding C. van Rijzen). Benoeming lid Algem. Burgerl. Armbestuur (periodieke aftreding J. Bon- da). Benoeming lid Burgerl. Armbestuur V. en L. Boekhorst (periodieke aftreding C. van Teilingen). LISSE. Drijfjacht. Bij de gisteren op het land-* goed „Beukenhof" in de Lageveenen ge houden drijfjacht, werden door 4 schutters geschoten 65 fazanten, 13 hazen, 11 eenden, 6 konijnen en 3 houtsnippen. Botsingen. Ter hoogte van de Catrij- nelaan had gisteravond een botsing plaats tusschen een auto gem. H. 3883 en een vrachtwagen van H. Gerritsen alhier, wel ke van Leiden kwam. De wagen werd om geworpen en kwam dwars over den weg te liggen. Het paard ging aan de haal en, een ongeluk komt zelden alleen, liep een eind verder tegen een andere auto, een fonkelnieuwe Roode Kruiswagen, gem. G 1871, en bezeerde zich zoodanig aan den bek, dat de tanden er uit hingen. Beide auto's waren beschadigd aan de spatbor den en lantaarns. De wagen van G. was natuurlijk onbruikbaar. De schuld van het ongeluk ligt geheel bij den chauffeur van eerstgenoemde auto, welke niet uithaalde. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en was spoedig ter plaatse en maakte van een en ander proces-verbaal op. NIEUWKOOP. Benoeming. De directeur der Directe belastingen te Utrecht heeft benoemd tot geagreëerd klerk ten kantore van den Rijksontvanger alhier den heer F. J. Over hand Landberg, ambtenaar ter secretarie. NOORDWIJK. uDe Hanze". De R.K. Middenstands- vereeniging, afdeeling van „De Hanze", heeft op haar statuten de Bisschoppelijke goedkeuring verkregen. Door Z. D. H. is de WelEerw. heer J. Hermans tot advi seur der afdeeling benoemd. RIJPWETERINC. Vernietigd. Bij Koninklijk besluit van 24 October j.l. is het besluit van Gedepu teerde Staten, waarbij de dienstplichtige der loting 1915, J. van Gerven, wegens kostwinnerschap van den dienst bij de militie werd vrijgesteld, op verzoek van belanghebbende vernietigd. WARMOND. Katholiek-Leven. Zeer velen hebben gisteren bijgewoond den eersten cursus avond, gegeven door den ZeerEerw. Hoog- gel. heer prof. Seysener. Een verslag van dezen avond ontvingen wij te laat voor dit nummer. Voetbalmatch. De Voetbalclub E.M.M. speelde Zondag met de Noordwijkei-hout- sche club „de Zwaluwen", en scheidden met 1—1. Op het terrein van „De Zwaluwen" zal deze onbesliste match worden voortgezet. ZOETERWOUDE. Sociale cursus. Terwijl knetterende geweersalvo's, bevelen tot aanvallen en daarna hoerageroep en krijgsgejoel een oogenblik tot in het zaaltje doordrongen, zaten bijna alle cursisten vreedzaam en rustig te luisteren naar de oorzaken en de middelen ter oplossing van het Maatschap- plijk vraagstuk. Eerst wordt een samenvatting gegeven van het behandelde: „Oorzaken van het maatschappelijk vraagstuk." Door verschillende richtingen worden de middelen aangewezen ter oplossing van het maatschappelijk vraagstuk n.l. door de individualistische school economisch libe ralisme), de socialistische school (socialis me) en de christelijke school (solidarisme). Om het verkeerde van het liberale stelsel, dat zijn uitgangspunt vindt in een valsche opvatting der menschelijke vrijheid, eens te toetsen aan onze christelijke beginselen en om laatstgenoemde daardoor nog beter te doen uitkomen, zal spr. geheel het liberale stelsel behandelen. Men kan een drievou dige uiting van het liberalisme onderschei den: het godsdienstig, het staat kundig en het economisch libera lisme. De eerste uiting, het godsdienstig, libe ralisme, kreeg na reeds lang te zijn voorbe reid vasten vorm bij de Fransclie revolutie. Het godsdienstig liberalisme ontkent alle gezag op godsdienstig gebied en roept de volkomen onafhankelijkheid (autonomie) van den menschelijken geest uit. Daarom verwérpt het liberalisme het ge loof (dogma), dat boven de rede uitgaat, en bant eiken godsdienst uit het openbare leven, derhalve scheiding van kerk en staat, met erkenning van het recht der bur gers op godsdienstvrijheid, de Staat zelf is godsdienstloos. Ieder moet vrij zijn in druk zijn meenin gen te uiten. Door deze consequentie van de liberale vrijheidsleer kon de boeken markt de vuilste literatuur brengen. In den breede wijdt spreker uit over de school, naar liberale wetten gevormd. Zij wisten zoo goed de liberalen, dat. hadden zij eenmaal beslag op de school ge legd, de kinderen, het toekomend geslacht zou worden doortrokken van hun beginse len. De ouders moeten vrijheid hebben hun kinderen 't onderwijs te geven, dat zij goed achten. Die vrijheid wordt juist door het liberalisme miskend. Het staatkundig liberalisme dankt even eens haar ontstaan voor een groot deel aan Hobbes, Locke, Spinoza, Rousseau e. a.het eischt volkomen onafhankelijkheid van den mensch op staatkundig gebied. Het volk is, volgens dit stelsel, souverein. oppermachtig. Een wet is een uiting van de wil der burgers. De afgevaardigden ontvan gen hun macht niet van God maar van het volk. Het volk heeft het recht een staats hoofd af te zetten, kan revolutie prediken. De gevolgen van deze leer lieten zich gevoe len. Hoe schoon is daarentegn de kath. leer, die zegt, dat de Staat een door God gewilde ordening is, welker noodzakelijkheid de na tuur van den mensch aanwijst. Het economisch liberalisme eischt voor den mensch volkomen onafhankelijkheid op het gebied van volkshuishoudkunde. Het geeft aan den Staat alleen een negatieven taak, n.l. de burgers te bescher men. Het is volkomen waar, dat door het ver keerd begrip der menschelijke vrijheid de maatschappij uit haar verband is gerukt, wat, aldus, spr. de volgende week, als het socialisme, het kind van het liberalisme, wordt behandeld, nog duidelijker zal blij ken. Spoorweg Gouda Schoonhoven. De spoorweg GoudaSchoonhoven wordt Maandag a .s. voor het publiek verkeer ge opend. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Zitting van gisteren. Op de rol staan 72 openbare zaken. Als waarnemend griffier treedt op Mr, Krabbe. Heden stond terecht: W. J. G., beschuldigd die niet voldaan te hebben aan het bevel van een politieagent om door te loopen bij een opstootje aan de Steentraat te L e i d e n ontkent dit. De ver balisant wordt gehoord en nog een ande re politieagent, die zeggen, dat beklaag de, zich niet onmiddellijk heeft verwij derd. Eisch f2 of 2 d. F. H. B., uit Den Haag heeft te Zoe- terwoude gevischt of gehengeld zon der een acte.. Hij is bekeurd geworden door veldwachter Deegenaars maar heeft een valschen naam opgegeven. Beklaagde zegt, dat hij te Den Haag eenmaal half de dans ontsprongen is, omdat hij half gelogen had. De commissaris van politie te Schevenïngen heeft hem toen gezegd als je wil liegen, moet je het goed doen. Beklaagde heeft dat nu in practijk ge bracht. Eisch f 0.50 oi 1 d. en 110 subs. 10 d. C. J. V. en W. J. de B., te Den Haag hoor den hetzelfde tegen zich eischen voor dezelf de gevallen. Bekl. de B. zeide dat hij per „ongeluk" een verkeerden naam had opge geven en vond het onrechtvaardig, dat reen dergelijke boete geëischt wrjrd. Brommend en jets roepend over België verlaat beklaagde de zaal. C. H. heeft te Noordwijkerhout op verboden terrein met een geweer geloo- pen in jagende houding. Beklaagde, die bloemistknecht is, zegt, dat hij uit een huisgezin van vijftien kinderen is en er bij heeft willen verdienen met het oog op de slechte tijden. Er wordt maar half uit betaald. Getuige Ruygrok zegt, dat be klaagde nog wel geen strooper is, maar het worden kan. Het geweer is niet in be slag genomen. Eisch f 4 of 4 d. en verbeurd verklaring van het geweer. Is het geweer niet meer te bekomen dan 12 of 4 d. voor het geweer. Nog een jachtzaak. De zitting stond in het teeken van de jacht. S. S. had zich voor vier jachtovertredingen te verantwoorden maar hij heeft zijn zaak verdedigd op een wijze, die menig advocaat hem zou benij den. Het betrof jagen in den Hoogge- rechtschen polder te N o o r d w ij k en op verschillende weilanden onder Voor schoten. Er werden niet meer dan 10 getuigen gehoord. Beklaagde zeide in twee gevallen vergunning te hebben, in een an der geval beriep hij zich op de uitspraken van kantonrechters, dat het geoorloofd is, geschoten wild, dat op een andermans grond neervalt, op dien grond weg te ha len. Een vrijspraak werd door den ambte naar gevraagd namelijk wat het loopen betreft over het land van Blok. De andere gevallen zullen over 14 dagen behandeld worden, daar de ambtenaar nog twee getuigen wil hooren. De volgende zaak is wederom een jacht zaak niet zoo ingewikkeld als de voor gaande. Het betreft J. S. en A. v. d. li., die te Noordwijkerhout nii N o o r d w ij k zooals in de dagvaarding staat tegen de Jachtwet moeten gezondigd hebben. De een moet met geweer in jagen de houding geloopen hebben in den Zwet- polder, de ander moet met een carbiedlan- taarn bijgelicht hebben. Er worden drie getuigen gehoord, allen veldwachters. Geen van de drie kan onder eede bevesti gen, dat zij op het bepaalde jachtterrein den een met een geweer in jagende hou ding den ander met een brandende lantaarn gezien hebben. Daarentegen spreken getuigen elkander tegen, üp den een is later een stuk geweer bevon den, op den ander een brandende lantaarn. Eisch f4 of 4 dagen. J. C. L. heeft onder N o o r d w ij k op een plaats waarop een bordje met „Verboden Toegang" staat, zitten hengelen. Beklaag de vondt het zaakje niet erg en vraagt ol er geen werk van zal gemaakt worden, „daar hij van den Hoogen Raad is." De kantonrechter vraagt of hij lid van den Hoogen Raad is. Neen zegt beklaagde hij is er bode. Maar hij zou het verschrikkelijk vinden als bode hij den Hoogen Raad ge vonnist te worden. De ambtenaar zegt, dat het hem nog al mede zal vallen en vraagt een boete van f 0.50. Maar U, zegt beklaagde tegen den kantonrechter kunt me toch nog vrijspreken. J. en L. de H., vader en zoon, hebben on der N o o r d w ij k een privaatput geledigd in verboden tijd. Het was te verklaren zeide de kantonrechter in dezen mobilisatietijd, nu zoovele bewoners meer gebruik maak ten. De ambtenaar was dezelfde mee ning toegedaan, gaf den jongen terug aan de moeder en eischte tegen den vader f 0.50. Uitspraak over 14 dagen. Tijdgeestloten. Het kantongerecht te Geldermalsen heeft zeven ingezetenen van Culemborg, die be klaagd waren van overtreding der Loterij- wet (het zonder vergunning in voorraad hebben van Tijdgeestloten) vrijgesproken, overeenkomstig den eisch van den ambte naar van het O. M. Haagsche Rechtbank. Huisvredebreuk en Mishandeling. Voor de rechtbank alhier waren gis teren gedagvaard G. van D., D. H., C. van D., K. v. D., L. R., J. v. d. P. L. v. d. P., en D. v. D., allen jeugdige visschers te Kat wijk aan Zee. Slechts de tweede beklaagde was verschenen. Hem is ten laste gelegd huisvredebreuk, het wederrechtelijk binnen dringen in de woning van Jen fotograafVan E., mishandeling van den kastelein R., en wederspannigheid tegen de politie en mis handeling van den buitengewoon veldwach ter en nachtwaker S., op den 2den Juli. De fotograaf v. E., als getuige gehoord, deelde mede, dat hem voor f150 schade is berokkend, daar beklaagden veel van wat in zijn atelier aanwezig was, hebben vernield. De bekl. H. verklaarde, dat hij met zijn kameraden zieh wilden laten fotografe eren, doch niet werden toegelaten, hij erkende, dat de anderen beschonken waren, hij was 't even wel niet. Na 't getuigenverhoor, waarbij de vader van den kastelein de oude heer R. mededeelde, dat beklaagden zich beestachtig hadden ge dragen vorderde het O.M. vrijspraak van den ten laste gelegde huisvredebreuk, omdat ten laste is gelegd binnendringen in een .woning, terwijl die heeft plaats gehad in een afzon- derstaand atelier, doch wegens mishandeling en wederspannigheid voor ieder der beklaagden 2 maanden gevangenisstraf De toegevoegde verdediger Mr. Denekamp uit den Haag zich kunnende vereenigen met het eerste gedeelte van den eisch. pleiten vrijspraak wegens ge4 brek aan overtuigend bewijs wat de mishan deling betreft, en clementie voar wat betreft de wederspannigheid. Uitspraak 16 Nov. a.s. Winkelsluiting. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank requireerde gisteren bevestiging van een vonnis van den Leidschen kantonrech ter waarbij de spekslager H. A. V., te Leiden werd veroordeeld tot 1 boete of 1 dag hechtenis, wegens overtreding van de verordening op de winkelsluiting., Uitspraak 23 November éls. aachtwetovertreding. Het O. M. vorderde gisteren bevestiging van een vonnis van den Leidschen kantonrechter, waarbij zekere E. B. werd ontslagen van rechtsvervolging in een zaak waarin hij werd vervolgd wegens jacht wetovertreding. Uitspraak 23 November a.s. KERKNIEUWS. Encycliek van Z. H. Paus Benedictus XV. De Romeinsche correspondent van de „Tijd" schrijft aan zijn blad: Men verwacht hier, dat binnenkort een pauselijke Encycliek zal verschijnen, die het regeeringsprogram van Benedictus XV zal uiteenzetten. De tekst van het pauselijke document zou reeds zoo goed als vastgesteld zijn. Letteren en Kunst. H. van der Geld. t Te 's-IIertogenbosch is overleden de beeldhouwer II. van 'der Geld. De heer v. d. Geld, bekend om zijn altaar-scheppin gen, werd den 9den November 1883 in Els- hout bij Heusden geboren. Faillissementen. Uitg esproken: J. Wals IJzn., caféhouder en koopman te Oostzaan, cur. mr. F. W. van Stytum, te Haarlem. J. Cohen, koopman in diamant, cur. mr. N. A. Menshiug van Charante. L. Hoekstra, te 's-Gravenhage, cur. mr. A. N. Speijer. P. G. van Rijn, winkelier te Noordwijk- Binnen, cur. mr. T. Breedeveld, te Noordwijk. Opgeheven: J. J. van der Meer, en J. Ruhl, beiden te 's-Gravenhage. Geëindigd: A. |W. C. van Andel, te 's-Gravenhage; H. P. Hamakers, te De Bildt; H. Buhrman, te Amsterdam; N. C. Hin, te IJmuidcn: G. J. Hiddink, vroeger architect te Wormerveer. M. van Logcliem, koopman, laatst wonende te 's-Gravenhage, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Laatste berichten. Vice-pres. van den Raad van State. Men seint ons uit Den Haag: De aanwezigheid van den heer Dr. R. M. v. Leeuwen, commissaris der Koningin in Noord-Holland, te 's-Gravenhage en zijn be zoeken bij den minister van Binn. Zaken staan in verband met een benoeming tot vice-president van den Raad van State. OEGSTGEEST. Uit speelschheid. In de Kerkbuurt alhier heeft gistermiddag een 14- jarige Belgische knaap den 27-jarigen mili tair Koot, terwijl deze met een ander stond te praten, met een jachtgeweer door het hoofd geschoten. De militair is in vrij zorg- wëkkenden toestand naar 't Elisabethgast- huis te Leiden vervoerd. De knaap ver klaarde, dat hij uit speelschheid had aan gelegd. De Kortenaer. Hr. Ms. pantserdekschip „Kortenaer" is gisteravond Prawlepoint gepasseerd en zou van Dover volgens aanwijzing van een stoomboot verder het Kanaal doorva ren ter vervolging van zijn reis naar Nieuwediep. ALLERLEI. Duitsche aniline-kleurstoffen. De „New-York Herald" deelde onlangs mede, dat er één tak van nijverheid is, waarin Duitschland inderdaad monopolie heeft, n.l. de fabricage van verfstoffen. De oorlog heeft, aldus meldt daarover een B. L.-bericht, den regelmatigen toevoer daarvan naar Amerika doen ophouden en de chemici in de Vereenigde Staten heb ben zich aaneengesloten en een prijs uit geloofd voor den Amerikaan, die een me thode kan aangeven voor de vervaardiging van anilin-kleurstoffen in "de Vereenigde Staten. Dit had echter niet spoedig genoeg het gewenschte gevolg. Een twaalftal lei dende mannen in de chemische nijverheid van de Vereenigde Staten hebben nu een aantal afgevaardigden naar Washington gestuurd en tengevolge van hun bemoei ingen hebben de oorlogvoerende staten toe stemming gegeven voor den uitvoer van een bepaald quantum verfstoffen uit Duitschland over Holland. Om deze mate rialen over te brengen, is een stoomschip, de „Matanzas" gecharterd, dat ongeveer 3600 tons aan verfstoffen uit Rotterdam moet gaan halen. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen ■van 10 November. 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.1 München. Laagste barometerstand 746.9 Bodo. Verwachting tot den avond van 11 November: Matige tot krachtige Zuidwestelijke tot Wes telijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. Woensdag. Zonsopgang 7.07, Zonsondergang 4.16. Licht aan fietsen enz. 4.46. Marktberichten. Rotterdam, 10 Nov. Vee. Aanvoer Paarden 107, Veulens 1, Ezels 7, magere Runderen 1424, vette Runderen 745, Kalve ren 168, nuchtere Kalveren 359, Graskal veren 385, Biggen 319, Bokken 2, Koeien en Ossen 33—39—43, Stieren 30—34—37, Kalveren 5055571/,, Melkkoeien 150 290, Kalfkoeien 160—310, Süeren 130-370, Pinken 100—140, Graskalveren 30—100, Vaarzen 110—170, Paarden 100—350, Slacht- paarden 100140, Hitten 100140, Biggen 510, Fokkalveren 2034, Slachtkalveren 815, Biggen per week 1.101.20, Boter 21/8 18/16 156 stukken van K.G., Stuk ken 1/2 K.G. prijs le. 61, 2e. 59, 3e. 57, Stukken 1/2 K.G. 77 1/2—821/2. Aanvoer eieren 7229, Kippeneieren p. 100 st. 8.35 11.00, Eendeneeren 6.40, 7.85, Kalk.eieren 6.35, Ganzeneieren 10.00. LEIDEN, 10 Nov. Yarkensmarkt. Vette var kens, 347 vet soort f0.64 a f0.65 237 Licht soort f0.50 4 f0.52, Handel matig. ROTTERDAM, 9 November. Vlas. In het land was de vorige week de vraag goed en werden tot vorige weeks prijzen verschillende partijen opgeruimd. Heden aan de maikt be stond de aanvoer uit: Blauw Vlas 1770 steen, Zecwsch 1180 steen, Groningsch 2000 steen, Holl. Geel 200 steen. De vraag was weder zeer levendig en kon er over 't algemeen een verdere prijsverhooging bedongen worden. Men betaalde van 50 tot 70 stuivers. Zaai-lynzaad vast en hooger; door ophef fing van het uitvoerverbod bestond er leven dige vraag en bewogen de prijzen zich in een stijgende richting. Er werd tot f30 per honderd kg. betaald. ROTTERDAM, 9 November. Buitenlandsclio granen. Rogge, per 2100 K.G., Taganrog disponibel f350. Gerst, per 2000 K.G„ Bóurgns disponibel'f 000 Azoff Zwarte Zee disponibel f280. Haver, per 100 K.G.,Donau disponibel f 12.25 Probsteier disponibel f Petersburger dis ponibel f 12.50. Mais, per 2000 K.G., grove Donau disponibel f0.Amerik. mixed mais snilgrade, oude oogst, November aflading, vermoedelijk per s.8 Soestdijk f230. La Plata disponibel van f270 tot f275. Bcssarabische disponibel f280. AMSTERDAM, 9 November. Binnenlandsche granen. Nieuwe tarwe per 80 K.G, fll.50 Haver per 100 K.G. f 1350. Paardeboonen per SO K.G. f10, Bruine boonen per HX. f1313.50. Groene erwten per H.L. f 18-15.Vale erwten per H.L. f17—19.Karwijzaad per 50 K.G. f 16.500.Bruin mosterdzaad per 70 K.G. f22.Blauw Maandzaad per 50 K.G. f 17.50 Duiveboonen per 85 K.G. f 11.25. SCHIEDAM, 9 Nov. Moutwijn f 17.50. Jenever f 21.50. Commissie f 17V2- Stemming traag. Spoeling f 2.— Graansphitus f I8.V4 I8V2. Melasse flöVi—l V/j. Ruwe" spiritus f9. OUDEWATER, 9 Nov. Kaas. Aangevoerd 69partijen8105stuk-, -Mulepl.m. 15,400K.G. le soort van f35 tot f37, 2c soort van f32 tot f34, gestempelde f34 tot 37, zwaardere f37 tot f39. Handel flauw. GORIC1IEM, 9 November. Yec. Aanvoer 426 runderen, 14 nuchtere kalveren, 51 vette varkens, 425 biggen. De prijzfen waren als volgt: zware kalf- koeien f260 a 320, kalfvaarzen f140 a 190 guiste vaarzen f120 a 170, melkkoeien f140, a 190, 2y2-jarige ossen f a iy2-jarige dito f90 a 120, pinken f agraskalveren f40 a 80, nuchtere kalveren fló a 19. Vette varkens 29 a 31 c. per half kilo, biggen f4.— a f 11. Aangevoerd schapen en lammeren; schapen 0 a en lam meren fa per stulc. HAZERSWOUDK, 9 Nov. II. E.-Vellhig. 461 Kipeieren fl()—f 10.90 per 100. Hanen f 0.per stuk, Kippen f 0.f 0.per stulc. UTRECHT, 9 Nov. Op de heden alhier ge houden paardenmarkt waren 1590 paarden en veulens aangevoerd. De prijzen beliepen voor: weeldepnanlen f550 a 700, werkpaarden f140 a 400, oude paarden f 80 a 140, l'/o-jarig© veuleus f240 a 500, 2-jarige dito 280 a 425, jonge dito f90 a 200, hitten f a 406e Staatsloterij. Trekking van Dinsdag 10 Nov. Nos. 3843, 9286, 116-45, ieder f 1000. Nos. 13770, 20571, ieder 1400. No. 17318, 1200. Nos. 5809, 6306, 7015, 9717, 11599, 14225, 18757, 19243, 19372, 20883, ieder f 100. Prijzen van i 70. 34 55 79 117 256 295 459 772 866 919 932 1012 1025 1048 1118 1140 1-428 1451 1478 1510 1575 1576 1753 1875 1995 2006 2174 2212 2283 2414 2505 2523 2543 2571 2747 2762 2788 2900 2917 2988 3094 3139 3375 3388 3449 3670 3678 3687 3688 3726 3804 3985 4058 4130 4133 4145 4166 4212 4288 4290 4322 4330 4357 4362 4373 4561 4566 5082 5617 5630 5730 5810 5826 5893 6172 6347 6380 6653 6763 7054 7077 7188 7224 7295 7359 7373 7385 7440 7533 7695 7806 7872 7959 7968 7980 8016 8143 8225 8270 8292 8290 8313 8329 8354 8369 8417 8467 8559 8596 8612 8956 9044 9051 9112 9175 9251 9253 9273 9508 9740 9997 10392 10569 10621 10798 10823 10849 10870 11044 11050 11060 11250 11306 11374 11752 11767 11869 11902 12024 12137 12146 12156 12341 12348 12417 12427 12440 12500 12637 12641 12684 12777 12845 12847 12865 12886 12938 13090 13137 13172 13207 13393 13417 13720 13739 13813 13925 13926 13934 14190 14242 14251 14266 14270 14332 14396 14430 14432 14487 14872 1489-4 14961 15054 15197 15255 15319 15432 15459 15491 15542 155-46 15577 15682 15881 15922 16044 16048 16171 16466 16483 16532 16577 16809 16961 17198 17298 17303 17393 17520 17565 17641 17684 17710 17803 17940 17968 18211 18218 18223 18368 18452 18587 18666 18889 19022 19165 19421 19503 19589 19638 19642 19657 19809 19821 19825 19943 19945 20006 20110 20271 20499 20567 20647 20741 20954 Trekking van Maandag 9 Nov. NIETEN. 43 94 174 213 237 274 330 359 402 405 436 457 515 527 543 518 552 561 592 729 749 751 804 809 850 873 907 944 977 1028 1124 1133 1143 1214 1227 1326 1429 1480 1517 1620 16-16 1690 1716 1719 1724 1750 1774 1803 1834 1865 1880 1920 1949 1970 1980 2042 2065 2088 2159 2182 2185 2204 2229 2230 2234 2254 2298 2314 2347 2365 2411 2426 2453 2509 2545 2546 2569 2630 2641 2651 2720 2726 2737 2748 2760 2798 2844 2861 2891 2966 2980 2991 3030 3080 3216 3232 3291 3294 3342 3370 3377 3384 3404 3445 3158 3501 253-4 3415 3465 3570 3580 3609 3642 3C64 3677 3702 3737 3793 3798 3818 3845 3850 3854 3914 3954 3957 3960 4010 4015 4022 4037 4057 4137 4186 4213 4255 4293 4298 4323 4333 4388 4390 4397 4410 4469 4471 4484

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3