J. MEEUWS Roastbief 30 cent per ons. Hij overleed in 1538. Gropter van afme ting is de grafsteen van Phüippus Codde, doctor in de geneeskunde, overleden in 1473. Dezo steen is met wapens en andere ornamenten versierd. Aangereden. Hedenmiddag is het zoontje van den heer van N. op de Doe- zastraat aangereden door de wielrijder A. de V. Beide wielen der fiets gingen den kleine over de beentjes. Hij kon dan ook niet meer opstaan en moest worden bin nengedragen bij zijn ouders. Volgens voor bijgangers, treft den wielrijder geen schuld. Te water. Hedenmiddag even na twaalf uur geraakte een paard bij het kee- ren op den Ouden Rijn te water. Het was dicht aan den kant, zoodat het dier vrij spoedig op het droge was. GOUDA. Directeur postkantoor. Bij Kon. be sluit van 21 dezer is, met ingang van iG December, benoemd tot directeur van het postkantoor te Nijmegen, J. J. M. Hermans, thans directeur van het post- en telegraaf kantoor alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Muziekleeraar. Tot tijdelijk muziekleeraar aan het It. K. Gymnasium is benoemd de heer Vink uit Leicïen. Corrigendum. In-het verslag van den Gemeenteraad staat abusievelijk dat de raad be-loot een bedrag van f 22000 toe te staan voor verbrocding der bruggen in Leiden met het cog op de vaartverbetering. Dit moet zijn f2200. LEIMU1DEN. «Het Groene Kruis". Gisterenavond hield „Het Groene Kruis" afdeeling Leimuiden c. a. feiie algemcenc vergadering welke tamelijk bezocht was en geleid werd door den Voor zitter den heer Dr. Bouthoorn. Notulen en jaarverslag door den Secretaris uitgebracht, werden goedgekeurd. De rekening van den penninginc'. s er werd door eene commissie van drie leden nagezien en in goede rr le bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de hecren J. H. Wolken, A. van Poelgeest en A. van Loon herkozen, in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer J.' BImmestein, weidt gekozen de heer G. van Leeuwen, Jz. Daarna werden door den Voorzitter eenige hartelijke woorden ten afscheid gericht tot het bestuurlid, den heer Ds. G. S. van den Vcet die binnenkort de gemeente metterwoon gaat verlaten. In zijn slotwoord zeido de Voorzitter dat de goederen der afdeeling thans geborgen zijn in eene schuur, die door den eigenaar welwillend daartoe was afgestaan, liet Bestuur had echter de noodzakelijk ingezien van het stichten van een eigen gebouw. Om daartoe te geraken was versterking den middelen dringend r.oodig, waarom de Voor zitter de aanwezigen opwekten te trachten nieuwe leden voor de vereeniging aan te Met dank voor de goede opkomst werd cle vergadering gesloten. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 27 October, des voormiddags te 10 uur. Te behandelen onderwerpen: Ingekomen stukken; Overeenkomst Leiden voor bezoek der Hoogere Burgerschool; Aanbieding Gemeentebegrooting voor 1915; Compta biliteit; Verlenging contract Keurings dienst; Vaststelling Kohieren: Hoofd.- Om slag le Suppl., Schoolgeld 3c kwartaal, Hondenbelasting le Suppl.; Reclames in zake Hoofdelijken Omslag 1914; Wat verder ter tafel zal worden gebracht; Rondvraag. ZGETERWOUDÈ. Eleclrisch pompgemaal. De nieuwe kracht, electriciteit, brengt steeds meer en meer veranderingen, ook op het platteland. Nu geen petroleum-lampen of z.g. gloeiende spijkers rneer in de huizen en stallen, «>f langs onze wegen, nu geen paard meer voor de karn, geen jonge meer aan de pompzwengel. En daar waar eenmaal de wieken van den molen lustig draaiden staat nu eer electromotor te snorren. Nadat twee jaren geleden de Hofmolen afbrandde hield de Ooslvlietmolen de twee polders boven water. In een gecombineer de vergadering van Ingelanden werd be sloten electrisch te gaan malen voor geza menlijke rekening. De werkzaamheden daartoe waren zoo ver gevorderd dat gisteren de officieele proefbemaling kon plaats hebben. Daarbü waren tegenwoordig de heeren H. J. v. cf Krogt en P. Koolloos, voorzitters, A. Straathof en L. v. d. Post, bestuurs leden en A. Paardekooper secretaris van beide polders, alsmede de lieeren Smulders en Eeuwens Directeur en Ingenieur van de machinefabriek „Jaffa" te Utrecht, de hee ren Arnmcrs en v. Oerle, Directeur en hoofdopzichter van de S. F. van G. en E. te Leiden, de heeren met het technisch ge deelte belast en de heeren Vreeburg en Wiisonburg, aannemers. Nadat de proefneming beëindigd was, werd een verslag uitgebracht. Het voor waterloop was, door een dam", op een op- voerhoogte van 1.84 M. gebracht; de wa teropbrengst was daarbij 3J.5 k. M. Het contract eischte maar 1.80 M. opvoerhoogte en 30 k. M. Het stroomverbruik bleef bin nen de grenzen van het contract, zoodat een en ander accoord werd bevonden. De heer H. J. v. d. Krogt bracht daarna een woord van dank voor de accurate op levering aan de heeren technici, leveran ciers en aannemers. Spr. wenscht de heeren bestuurderen en de ingelanden geluk met de onderneming. Tot spreker's spijt is Bur gemeester van Gils niet tegenwoordig we gens een lichte ongesteldheid. Den secre taris wordt verzocht Zijn Edelachtbare een schrijven van dank te zenden voor zijne he- moeingen in de bemalingsaangelegcnheden. Men bleef nog eenigên tijd gezellig bijeen onderwijl de zoon van den voorzitter de motor lustig liet draaien tot aller bewonde ring. KERKNIEUWS. Z. 1). H. MGR. HOPMANS. Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, benoemd bis schop van Breda, ontving gisteren de officieele stukken zijner benoeming uit Rome. DE NIEUWE AFLAAT OP 2 NOVEMBER. Het heeft Z. H. Paus Pius X den 25 Juni 1914 behaagd een vollen aflaat te verleenen, op 2 November van dit jaar cn van alle vol gende jaren te verdienen, alleen ten voordeele der Geloovige Zielen, zoo dikwijls men op dien dag op de gewone voorwaarden eene kerk, open bare kapel of bidplaats van gestichten enz., ten voordeele der Zielen in het Vagevuur be zoekt. Dus ook kloosterbroeders en zusters, zoowel als alle priesters on leeken, die in één huis te zamen wonen (seminaries, ziekenhuizen etc.) kunnen in hun eigen bidplaats dien af laat verdienen. Hierbij zij herinnerd, dat men dien aflaat reeds vanaf 1 November 12 uur 's middags verdienen kan, want volgens een Decreet van liet H. Officie van 26 Januari 1911 (cfr. Nederl. Kathol. Stommen 1911 pg. 97) kan iedere af laat (volle zoowel als gedeeltelijke) niet slechts op den aangegeven dag, doch ook van l^uur 'smiddags van een vorigen dag verdiend wor den. Deze toties-quoties aflaat is dus te ver dienen van 1 November 12 uur 's middags tot 2 November 12 uur 's nachts. laten wij bij het verdienen van deze aflaten de zielen der in deze dagen gesneuvelden vooral niet vergeten! EEN NIEUWE KERK. Eergisteren had te Beverwijk de plechtige eerste steenlegging plaats voor de nieuwe R.K. kerk aldaar. De plechtigheid werd verricht door den Hoogcerw. heer deken A. Waare van Bever wijk, geassissteerd door den ZeerEerw. heer H. J. C. Haver, pastoor der nieuwe kerk en de Eenv. heeren kapelaans der St. Agathakcrk tc Beverwijk; verder waren aanwezig de Zeer- eerw. heer rector van de R. K. kweekschool voor onderwijzers te Beverwijk; de heeren kerkmeesters, de architect der nieuwe kerk A. J. Kropholler, de aannemer G. van den Elshout en een groote schare geloovigen en belangstellenden. Letteren en Kunst. DE HOOGESCHOOL TAN LEUVEN WORDT OVERGEBRACHT NAAR CAMBRIDGE. Een bijzondere berichtgever telegrapheert uit Londen aan de „Tijd." Ilecds kort na de verwoesting der boekerij en vele gebouwen van Leuven had het. bestuur der hoogeschool van Leuven aan Z. Em. kardinaal Mercieren Mgr. Ladeuze met evenveel kieschheid als edel moedigheid aangeboden, de cursussen der Leuvensche universiteit voor het naaste school jaar te doen houden te Cambridge. Niet enkel zouden aldaar gemeente- cn hoogeschool-ge- bouwen voor dit doel kosteloos wordehbesclrik- baar gesteld, maar ook zouden de Belgische hoogleeraren en studenten in overleg met de curatoien cn den Senaat der hoogeschool van Cnmbidge, geregeld gebruik kunnen maken van de aanwezige laboratoria, de bibliotheken en al de universitaire hulpmiddelen. Aanvankelijk aarzelden de Belgische over heden op dit voorstel in te gaan, daar het ongelooflijke moeilijkheden verwekte. Ook wilde men nog eenige weken den toestand aanzien, daarbij met demogelijkheid rekenende, dat eerlang wellicht de oorlog zou geëindigd zijn, en rustiger toestanden de heropening van de hoogeschool te Leuven zouden ver oorloven. Thans heeft de Kardinaal, Aartsbisschop van Mechelen, in overleg met de universitaire over heden te Leuven besloten om de voornaamste cursussen (niet alle) te Cambridge in te richten. De Leuvensche hoogleeraren zullen te Cam bridge hun voorlezingen houden tot bij tijd cn wijle rustiger toestanden in Europa intreden. Velen verblijven op het oogenblik jn het gast vrije Holland, maar maken reeds aanstalten zich te vervoegen bij hun ambtgenooten, die het Kanaal overstaken en te Cambridge het werk der wetenschap en des geloofs zullen voortzetten, dat zij te Leuven begonnnen hadden. Leger en Vloot. Benoemingen. Bij Kon. besluit van 21 dezer zijn be noemd: bij den generalen staf, met ingang van 1 November, tot luitenant-kolonel, de ma joor V. Noest, van dien staf, chef van den staf der lilde divisie; bij het wapen der genie: a. met ingang van 1 November, tot ge- neraal-majoor, de kolonel J. Z. Stuten, in specteur van het wapen; b. tot eerste-luitenant, de tweede-luite nants G. Heshuysen, W. A. Gravelaai^en J. Zwart .allen van het wapen; bij het reserve-personeel der landmacht, bij de infanterie der landweer, met ingang van 25 dezer, tot reserve-luitenant-kolonel, de reserve-majoors A. W. A. de Koek van Leeuwen en G. Nijpels, commandanten on derscheidenlijk van het 43ste en het 35ste bataljon landweer-infanterie. Bij Kon. besluit van 21 dezer is benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, tot tijdelijk paar denarts der He klasse, de landweerplich- tige soldaat H. J. M. Hoogland, van het 19de bataljon landweer-infanterie. Faillissementen. U tg esproken: J. Bier, broodbakker te Wormervcer, cur. mr. J. F. E. Boele, te Zaandam. H. Bakker, tuinder te Velsen, cur. mr. A. Moens, te Beverwijk. N. Boerkool, fabrikant in terrazzo en hout- granietvloeren te Haarlem, cur. mr. Joost de Graaft" te Haarlem. IC. Banier dc Haan, kleermaker en winke lier te Nijehaske, cur. M. S. van der Goot, te Heerenveen. J. Bakker aannemer te Laren, cur. mr. E. Fhilips. Jac. Bas, timmerman en aannemer te Am sterdam cur. for. Th. F. K. M. Hilterman. J. A. Faesen, cur. als voren, te Amstrdam. W. Koomen. restaurateur te Rotterdam cur. mr. I. L. Polak. H. J. Weverink, winkelier in eieren enboter, te Rotterdam, en cur. als voren. C. A. Humfeld, te Rotterdam cur. als voren. H. P. den Boer, fabrikant van bakovens, te Rotterdam, cur. mr. W. van Gelder. G e i n d i g dH. W. Leur firma J. F. Tilburg, te Amsterdam; A. Wiersma, te Dokkum; W. van Enek, te Diepenveen; J. Schoenmakers, te Loon op Zand. Opgeheven: wegens gebrek aan actief van: M. C. Arens, te Amsterdam cur. mr. I. L. Polak. Aanbestedingen. LEIDEN. Bij de heden door den beer bouwkundige J. Splinter Gzn. in Zomer- zorg gehouden aanbesteding namens de Bouwvereeniging „de Eendracht", voor „het bouwen van 35 enkele woningen en 0 beneden- en bovenwoningen op een terrein gelegen aan de 3 Octoberstraat, Magda- lena Moonsstraat en de Schelpenkade" wa ren ingekomen 13 inschrijvingen, t.w. van J. Meijer, Haarlemmermeer, 110.000; A. en J. den Ouden te Oudshoorn en Leiden, 102.620; C. van Eikelen, Scheveningen, 101.000; D. van Lidth, Leiden 99,900; Scheer en Karman, Bodegraven, ƒ96.605; Gebrs. Dessing, Gouda, 94.935; A. Lelie veld en C. G. van der Pol, 89.250; E. Boots te Roelofarendsv,een 88600! M. de Graaf, Voorburg 82.550; C. P. P. Smit, den Haag, 89.999.67; J. J. van Benten, Leiden; 79.000; J. Dietz, Leiden 78,980; T. G. Barten, Leiden, 78,900. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staats commissie bevorderde heden tot arts den heer A. W. K. Arntzenius. Gemengde berichten. Branden in West-Borneo. Reuter seint dd. gisteren uit Batavia: Een reusachtige brand verwoest geheele streken van West-Borneo. Dichte rookwolken belemmeren de scheepvaart tusschen Java en Singapore. Zij benemen den schepen het uitzicht en de lichten der vuurtorens worden er door erduisterd. Kippen doodgebeten. Te Surhuisterveen (Fr.) cn omgeving worden tegenwoordig bij nacht veel kippen doodgebeten. Bij één vee houder in één nacht ruim 100. Men gaat nu allen zetten. En een boer ving daarin achter eenvolgens een jong stekelvarken, een bunzing, een volwassen stekelvarken en een kat. Ketcl-ontplofflng. Gistermiddag te Eind hoven had een ontploffing plaats in een acelyleen-ketel van de fabriek der firma Philip» te Eindhoven. Een werkman, Zwart geheéten, werd zwaargewond, twintig werklieden kregen lichte kwetsuren. Alle ruiten in den omtrek sprongen. Braad. Te Rustenburg (N.-H.) is verbrand het huis met slachtplaats van Gebr. Klaver. De perceelen waren verzekerd. Ongeluk. Te Draaibrug sprong gister morgen een te Sluis vertoevende vluchteling van de beweging zijnde tram met het gevolg dat hij er onder geraakte en geheel vermorzeld werd. Hij laat een vrouw en kinderen na, die ook te Sluis verblijven. Gemeentezaken. Ontwerp-begrooting 1915. Verschenen is het algemeen verslag van het verhandelde in de secties van den ge meenteraad bij het onderzoek van de ont werp-begrooting der gemeente Leiden voor het jaar 1915 met de memorie van antwoord van Burgemeester en wethouders. De vergaderingen werden bijgewoond n de eerste sectie door de hee ren J. A. van Hamel, Wethouder-voorzitter, J. Bosch, financiën, K. H. Korff, Fabricage, mr. P. J. M. Aalberse, K. Sytsma, C. J. van Tol, mr. A. v. d. Eist, mr. P. J. Brict, P. Hoogenboom, mr. A. J. Fokker, Rapporteur. In de tweede sectie door de heeren mr. J. C. van der Lip, Wet houder-voorzitter, A. L. Reimeringer, Fi nanciën, H. W. Fischer, Fabricage, J. C. Vergouwen, S. de Boer Az., J. Roem, mr. J. H. Carpentier Alting, J. Botermans, J. Hartevelt, Rapporteur. In de derde sectie door de heeren J. A. Bots, Wet houder-voorzitter, A. Mulder, Fabricage, J. Korevaar, J. P. J. Driessen, P. J. Mulder, D. van Grutting, Dr. H. J. Zwiers, mr. J. E. Heeres, mr. CC. W. van der Pot, Finan ciën .rapporteur. Aan het antwoord dat B. en W. gaven op de algemeene beschouwin gen in de secties ontleenen wij het vol gende: I. Het aanbrengen van bezuinigingen in verband met den financieeien toestand der gemeente. Gaarne, aldus B. en B. geven wij den le den, die hieromtrent eenige opmerkingen in de afdeelingen hebben gemaakt, toe, dat het totaal bedrag der bij ons schrijven van 18 September jl. voorgestelde bezuinigingen (bijna f 17.000) niet bijzonder groot is. Ook ons College zóu het met het oog op de bui tengewone tijdsomstandigheden en den fi-, nancieelen toestand van de gemeente aan genaam geweest zijn, indien wij bezuini gingen tot een hooger bedrag hadden kun nen voorstellen. Zooals echter zeer terecht van andere zijde in het verslag wordt op gemerkt, voor welke opmerking wij on ze erkentelijkheid betuigen heeft bij het samenstellen der concept-begrooting reeds zooveer een streven naar bezuiniging voorgezeten, dat- verlagingen op groote schaal niet meer mogelijk bleken te zijn. De meeste der posten, welke wij U in over weging hebben gegeven van de begrooting voor 1915 af te voeren met het oog op de zeer buitengewone tijdsomstandigheden, zullen zelfs, zoodra de omstandigheden het slechts eenigszins toelaten, wederom moeten worden voorgesteld. Ook hierin echter Is andermaal een bewijs te zien van de zuinigheid, die bij het opmaken der concept-begrooting in acht is genomen. Met het bedrag, dat in verband met de voorgestelde bezuinigingen op de begroo ting voor 1915 o.i. kan worden bespaard, zouden wij voorloopig den post voor „On voorziene Uitgaven" willen verhoogen. Dat dit, zooals in het verslag ter anderer plaatse is aangeteekend, geen algemeene instemming vond, is ons niet recht duide lijk. Tengevolge van dc buitengewone tijds omstandigheden zal het naar alle verwach ting noodig zijn, evenals thans reeds, ock in het volgende jaar verschillende extra uitgaven te doen, terwijl eveneens de waar schijnlijkheid groot is, dat verschillende ontvangstposten minder zullen opbrengen, dan bij het samenstellen der begrootiag verwacht werd. Met het oog hierop is dus versterking van den post „Onvoorziene Uitgaven" ten zeerste gewenscht, teneinde tezijnertijd zoo noodig de op „Onvoorzien" uitgetrokken gelden naar andere artikelen der begrooting te kunnen overschrijven. Ons denkbeeld is dus volkomen rationeel, hetgeen dan ook in het verslag door an dere leden tot ons genoemen is beaamd. In het verslag worden vervolgens nog eenige middelen aan de hand gedaan, un tot een nog meerdere bezuiniging, reeds door ons is voorgesteld, te gerak ;n. Zoo had een lid bezuiniging gewenscht bij de Electriciteitsfabriek en in de Admini stratie van Endegeest, Rhijngeest en Voor geest waar geen of zeer weinig winst is geraamd. Gelijk vanzelf spreekt is het s niet mogelijk .op een in zoo vage termen vervatten wensch in den breede in te gaan. Wij meenen daarom te kunnen volstaan met de opmerking, dat voorzoover ons Col lege bekend is, bij de verschillende takken van dienst de rioodige zuinigheid wordt betracht. Slechts zij hieraan nog toege voegd, dat wij reeds in het begin der \o- rige maand met het oog op de buitenge wone omstandigheden hierop ten allen overvloede nog hebben aangedrongen. Van een ander lid treffen wij in het ver- ag de vraag aan, of op de kosten van bureaubehoeften e. d. niet zou kunnen worden bezuinigd, wanneer die posten met 10 werden verminderd. Deze vraag moeten wij ontkennend be antwoorden. De.in de laatste 10 jaren tot zoover heeft zich ons onderzoek uitge strekt uitgetrokken bedragen voor bu reaubehoeften e. d. zijn zoo krap geraamd, dat bijna geregeld tegen het einde van bet dienstjaar een tekort werd geconstateerd en verhooging van den post noodig bleak. Veilaging is dus o. i. beslist uitgesloten. Een» derde middel, om tol bezuiniging te geraken ziet een lid in de opheffing an den cursus voor sprapkgebrekkigen. Ook dit middel kunnen wij U niet aan raden. Immers, zooals wij bij U bekend mogen veronderstellen, heeft het onderwijs aan spraakgebi^kkige kinderen, waartoe bij raadsbesluit van 11 November !909 werd besloten, zoo goed voldaan,* dat 1 et geleidelijk over alle scholen der 3e en 4o klasse, alsook over verschillende bijzon:1e- e scholen is uitgestrekt. Een voorstel tot opheffing van een door Uwe Vergadering ingesteld instituut, dat tot zulk een ,un- stig resultaat heeft geleid, is dan ook niet van ons College te verwachten. Hetzelfde lid wenscht verder bezuiniging op het naar zijne meening weelderig inge richt herhalingsonderwijs. Het zou ons college hoogst aangenaam geweest zijn, indien het lid, hier aan 't woord, tevens had aangegeven, in hoeverre het herhalingsonderwijs te weelderig is ingericht. De vage opmerking, dat het naar zijne becijfering 21.per leerling kost, is hiervan toch zonder meer geen be wijs. (Wordt vervolgd). Laatste berichten. wond, waaronder een inlandsch korpo raal zwaar en een Europesch fuselier lichte De Duitschers in Frankrijk en België. PARIJS, 22 October. Officieel bericht van 11 uur 's avonds: De bedrijvigheid, waarvan de vijand gis teren blijk had gegeven, is heden niet ver minderd. Tusschen de Noordzee en La Bassée wordt de slag op hevige wijze voortgezet, zonder dat de Duitschers het Belgische leger en de Fransch-Engelsche troepen tot wijken hebben kunnen brengen.. Hetzelfde is het geval tusschen Atrecht (Arras) en de Oise. De vijand legt een groote krachtsontwikkeling, aan den dag, welke nergens met succes bekroond is. In Argonne hebben wij vorderingen ge maakt tusschen Saint Hubert en het Fort de Paris. Teil noorden van Verdun hebben wij terrein gewonnen Jn de richting van Haumont en Brabant a/d. Maas. In Woëvre hebben wij een aanval in de richting van Champion afgeslagen. Minister Bertling afgetreden. De portefeuille van Financiën aan Minister Treub. Naar wij vernemen zal de „St.ct." heden avond bevatten het eervol ontslag van den minister van Financiën, den heej' Bertling, voorts het eervol ontslag van minister Treub als minister van Landbouw, Han del en Nijverheid en diens benoeming tot minister van Financiën. Naar wij verne men is het de bedoeling, dat, nu minister Treub, blijkens de „St.ct." van heden avond, overgaat naar het ministerie van Financiën, de afdeeling Arbeidsverzekering zoo spoedig mogelijk onder dat ministerie zal worden gebracht en dat de uitvoering der Beurswet aan den minister van Finan ciën zal worden overgedragen. In verband hiermede is het waarschijn lijk dat de heer Treub het ministerschap van Landbouw, Handel en Nijverheid ad interim zal blijven waarnemen totdat de noodige wettelijke regelingen voor boven genoemde overbrenging zullen zijn getrof fen. Naar wij nader vernemen heeft de heer Bertling eene aanvrage om ontslag uit zijne betrekking van minister van Finan ciën aan II. M^ de Koningin aangeboden omdat hij het in het landsbelang ge wenscht acht dat thans onder de buiten gewone omstandigheden, waarin ons land verkeert, iemand met groote parlementaire ervaring als minister van Financiën zal kunnen optreden. Onlusten In Ned.-lndië. Blijkens een uit Nederlandscli-Indië ont vangen telegram omtrent de onlusten in de landstreek Mamasa der afdeeling Man- dar van het gouvernement Celebes en On- derhoorigheden, is dc versterking te Pala- dang genomen. Daarbij werden pegeA mi- I litairen beneden den rang van officier Marktberichten. DELFT, 22 October. Yeo. Vette koeien le qual. f225 a 350, dito 2e qual. f150 a 225, kalflcoeien 1 qual. f200 a 3-10, dito 2e qual. f150 a 200; vaarkoeien 1c qual. f180 a 250, dito 2e qual. f100 a 180; vette kalveren le qual. f80 a 115, dito 2e qual. f50 a 80, wei schapen le qual. fa dito 2e qual. f schapen met lammeren le qual. fa dito 2e qual. fa vette lammeren f18 a 23, weilaimneren famagere arkens f 12 a 36, Biggen f 5.a 12. nuchtere Kalveren f 5.a 30.Paarden f 50a 250.stieren f af Rundvleesch f 0.36 a 0.78 a 0.70. Vet Kalfs- lcesch fl.a 0.90 a 0.80, schapenvleesch - a c., lamavleesch a c., alle» per kilo. Aanvoer 381 Runderen; 6Paarden;21 vette Kalveren95 magere Kalveren163 Schapen of Lammeren, 293 Varkens; 865 Biggen; 15 Geiten of Bokken. Boter, f 58.a f 66.per vat van 40 kg. Aanvoer 220 achtste en 47 zestiende vaten, wegende samen 4170 kg. Graan. Tarwe f12.a 12.75, Chevaliergerst f 13.a 13.50. Zomergerst f 12.75 a 13.llaver f 11.a 11.50. Pnardenboonen fa Bruine Bocuien f 13.a 14.50, Groene Erwten f 12.a 13.50, Koolzaad fa Mixed Mais f 10.— 11.—, Lijnkoeken 13.— a 14.—. GOUDA, 22 October. Tee. Vette varkens met redelijken aanvoer, handel vrijwel 29 it 32 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vlugger, 22 A 23Vuc. per */j kilo. Magere biggen niet goeden aanvoer, handel beter, f 0.80 a f 1.35 per week. Vette schapen niet weinig aanvoer, handel flauw, f 22 it f 30. Nuchtere kalveren niet goeden aanvoer, handel vrijwel, f'8af 15. Graskalve ren met goeden aanvoer, handel vrijwel, f 30 a f 80. Fokkal veren f 14 it f 32. KAAS. le qual. f 36.— it f 38.—, 2e qual, f 33.it f 35.zwaardere f A f Noordhollands-lie kaas f38.A f.Aan gevoerd 92 partijen. Handel vlug. BOTER met redelijken aanvoer; handel vlug; prijs der goe- f 1.55it f 1.60, wei- f 1.35Af 1.45. HOOFDDORP. 22 Oct. Groanbeursï Witto tarwe f9.75 a f 10.—, Zaai tarwe f 11.— ft f 11.50, Rogge f8.50 a f9.—, Haver flO.— a f 10.50 Gerst f 9,f 9.50, Bruinebooncn f 12.50 a f 18.50, Paardenboonen f 9.a f9.25, Duiven- boonen f 10.a f 10.52, Groene erwten 1' 12.a f 12.50, Wijker vale erwten f13.— a l'M.50, Karweizaad f 15.50 a f 15.75. ZOETERWOUDE, 22 October. Eierenvelllng. 294 kipeieren f 8.80 A f 9.10, 15 eendeie ren f 6.90 it f 0.peen f 4.50, roode kool f 5.00. LEEUWARDEN, 23 Oct. Boter. Boerenboter lste soort f 57.Aanvoer 4/<» °/s, Fabricks- boter f5657, aanvoer R,/s. :BYcNotecring de Commissie lste qual. fabrieksboter fl.48 per K.G. Notecring van de Commissie der Vereeniging van Boter- en Kaashandelaren in Friesland, lste soort fabrieksboter f57. Kaas aanvoer 270804 K.G., f25.A 60. Handel gedrukt. LEIDEN. 22 Oct. Yeemarkt: Aangevoerd 0 paarden f 0.a f 0.0 Veulens f Oa f O 23 stieren f75 a f 345, 122 kalf- en melkt koeien f125 a f310, per kilo f a 1148 varekoeien f90 a f275, 281 vette ossen en koeien f125 a f310, per kilo f 0.70 a If 0.83, 432 graskalvercnf 45 a f 100, [63 kalveren (vette) f25 a flö, per kilo f0.85af 1.05, 54Jkalvoren (mager) f7.— a 14.—, 841 schapen (vette) f22 a 35, per kilo f0.60 af0.70, 223schapen (weide) f20.a f30.0 Lamineren (magere) fa fdito vette jarige fa f 606 varkens (magere), f12 a f30, per kilo 40 a 45 ct, 0 varkens (vette) fO.a f0.—431 biggen f 3.a f6.15 bokken of geiten f 4 a i'7. Ter markt aangevoerd: Runderen; 2flUr Kalveren 117Schapen 764 Lammeren Kaas. Aangevoerd 112 partijen Besteed werd voor: Goudsche kaas van f35 tot f36.50 2o soort van f30 tot f34. matig. Derby kaas van ftot fLeidsche kaas cle 50 KG. van f32 tot f34.— 2e soort van f28 tot f31. Stug. Edammer kaas van ftot fHandel Stug. Aan do stadswaag gewogen 98 partijen, 4094 stuks kaas, wegende 28185 KG. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 23 October 1914, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 Hermosand. Laagste barometerstand 758.2 Den Helder en Vlieringen. Verwachting tot den avond van 2-1 October, Zwakke tot matige zuidelijke tot zuid westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wellicht enkele regenbuien. Zelfde temperatuur. ADVERTENTIE. De Heer en Mevrouw C. BRUINS- MACOEBERGH geven kennis van de geboorte van een Dochter. Vlissincen.1 22 oclober 1914. Leiden. Eenige Kennisgeving. 5252 BREESTRAAT II! Telefoon Interc. 82 5256 ZOETERWQUDSCHE SINGEL Telefoon 921

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3