Aanbestedingen. Akker met bijna algemeene sternen herko zen. De heeren nemen ctnder'dank aan de vergadering de herbenoeming aan. Aange nomen wordt het voorstel om evenals het vorig jaar 10 pCt. bijslag te heffen. In be handeling komt nu het bestuursvoorstel om de premie die tot dusverre voor koeien en stieren 2.50 bedroeg, voor stieren te bren gen op 1.50. Het voorstel wordt na eenige discussie verworpen. Na behandeling van eenige zaken vafh huishoudelijken aard sluit de voorziter de vergadering. R. K. Huisvestingscomité. Bij het P. K. Huisvestingscomité kwam heden morgen bercht, dat de nood in Roosendaal nog groot is. De toestand onder de armste or Ier de arme Belgen moet inderdaad ver schrikkelijk zijn. Mevr. Kellenears heeft zich daarom hedenmorgen naar Roosen daal begeven om zich van den toestand op de hoogte te steollen en teven» plannen te beramen hoe die ongelukkigen het beste onder te brenfyn. Daar er in verschillende plaatsen bij particulieren onderdak is aan geboden venvacht men dat ook deze on gelukkigen spoedig een onderdak zullen hebben Groote brand. Zestien paarden ^omgekomen. Heden nacht omstreeks een uur werd de ibrandweer gealarmeerd vor een fel uit- slaanden brand in de stallen van den stal houder de Jong aan de Hoogewoerd en het Utrechtsche veer. De brandweer was on middellijk ter plaatse en werkte met dc stoombrandspuit en eenige slangen op dé waterleiding maar kon niet verhoeden, dat drie stallen verbrandden en vijf andere stallen, .uitbrandden. De - brandweer deed al het mogelijke-om het pand van G. v. d. Velzen, dat er nast gelegen is te be houden .De brand beperkte zich hier tot zolder en dak. In de stallen waren 12 paar den waarvan er 9 aan 't rijk behoorden, welke vanwege de mobilisatie daar gestald waren. 16 paarden zijn door den rook ge stikt en hebben ook veel va$ 't vuur geleden De anderen werden met moeite gered. Ook 11 rijtuigen alsmede een partij hooi, stroo en haver zijn een prooi der vlammen gewor den. Ook de aangrenzende perceelen bekwa men belangrijke vuur- en waterschade. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister .Toen een der drie veld artilleristen, die belast zijn met de verzor ging, rook bemerkte en de vlammen die uitsloegen, wekte hij zijn makkers. Met hun drieën vlogen zij de brandende per- 'eeelen binnen en zagen daar een man in den brand staan. Zij sleepten hem naar buiten, doofden de vlammen en het vuur en brachten hem naar een veilige plaats. Het bleek de zwerver P. J. te zijn, die onder in vloed van sterken drank de stal is binnen- geloopen en zich daar in het stroo te ruste wilde leggen. Vermoedelijk heeft hij licht willen maken of misschien had hij een bran- dende.sigaar bij zich en on oplettend schijn- hij of de brandende lucifer of de sigaar weggegooid te hebben en heeft het vu-ur daardoor zich aan het stroo medegedeeld met het bekende gevolg. De ongelukkige, die geheel met brandwonden overdekt was, is later naar het Academisch ziekenhuis vervoerd waar men voor zijn behoud vreest. De drie in het perceel ingekwartier de militairen, die zich op den hooizolder te ruste hadden gelegd, konden slechts met groote moeite het brandgevaar ontkomen, Hun pogen om de dieren te redden, hoe zeer daartoe door hen schier wanhopige pogingen werden aangewend, konden helaas niet met den gewenschten uitslag worden bekroond. Ook een partij hooi, stroo •en haver op den zolder van G. v. Velzen is verbrand. De commandant van de brandweer, de waarnemende commissaris van politie, de inspecteurs en een aantal agenten waren op het terrein aanwezig. Om drie uur was de brandweer den brand meester. De schade voor de eigenaars de Jong en van Velzen wordt gedekt door verzekering ofschoon tot een laag bedrag. Door de aanwezige voorraad hooi en stroo is het te begrijpen, dat het vuur spoe dig een groote uitbreiding -nam, zoodat een groot gedeelte van de perceelen en de daarin aanwezige inventaris uit- en ver brandden. Onbestelbaar. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de af zenders onbekend zijri. Terugontvangen in de le helft der maand October. Binnenland, brieven: mej. L. Aulkema, Middelburg; J. P. Altans, Rotterdam; mej. Bakker, Den Haag; I. S. v. Brederode, Amsterdam; J. Cheetkamp, Rotterdam; mej. I. Deurloo, Amsterdam; heer en mevr. Gerbrande-Sikkel, Sneek; W. Hoo- gerdijk, Amsterdam; P. Kraneburg, Tiel; Langemeijer Stockem, zonder pl. van best.; mej. v. Leeuwen, Warmond; T. v. d, Meer, Rotterdam; N. N., Bergen (N.-H.); J. v. Schaaik, Tilburg; S. Sloötbeek', Was senaar; mej. J. v. Veen, Leiden; P. Veen, Oldenbroek; J. Voorzaat', pl. v. best. onleesbaar; een zonder adres. Binnenland, briefkaarten: mej. K. Amra- raai, Hilversum; mevr.'B. Bobbe, Amster dam; mej. M. Boevy, Hilversum; mevr. Boon, Amsterdam; J. V. d. Broek, Den Helder; r- ej. M. Burgh, Rotterdam; C. J. de Clcr, Breda; L. Esper, 2e C., 3e B. 4e B., 2e Div.; mej. N. Fuchs, Den Haag fam. W. v. Goor, zonder pl. v. bestem ming; heer en mevr. I-IamersveltDe Vries. Tilburg; mej. A. Hesl.ing, Rotterdam; J. Jansen, Den I-Iaag; mej. M. v. d. Kooij. Amsterdam; H. v. Leeuwen, Utrecht; E. de Larie, Leiden; mej. C Paes, Den Haag; >'"iej. M. Roos, Hoorn; mevr. Sanders, Den Haag; T. Vlieland, Den Helder; zes zonder adres. Euitenland, brieven: mad. M. Blonde, Soerabaja; mad. Caroline, Soerabaja mevr. M. May, Ryde. Buitenland, briefkaarten: mevr. S. Coom ber, London; H. J. Gottmer, Edinburgh *H. Ruhl, London. Nota. Aan de afzenders wordt aanbevo len hun adres op de stukken te vermel den, opdat deze bij ónbestelhaarhéid aan hen kunnen worden teruggegeven. Werkloozen. J4jpt van geheel en gedeeltelijk werkloozen, dié zich aangemeld hebben bij de Arbeidsbeurs. Ook Werkloozen uit de omstreken zijn hier onder begrepen. (Dit aantal vrij gering.) Grondwerkers 5 Overige vakarbeiders bij de bouwvakken in ruimsten zin 101 Totaal 106 Mannelijke vaklieden in andere vakken\ gg voor een deel gedeeltelijk werkeloos/ Vrouwelijke vaklieden (waaronder dienst boden, naaisters en werksters) 70 Losse werklieden 75 Gedeeltelijk werkeloozen - Mannen allerlei vakken (veelal V3 weekL) 150 Vrouwen voor allerlei 160 Jongens voor allerlei25 Totaal 675 Slecht 1 bakker heeft zich aangemeld. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Hanze. Maandagavond te 7.30 uur •vergaderen in de zaal Fennes de lefd-eïi der pas opgerichte afdeeling der Hanze al hier. De agenda vermeld o. m. bestuurs verkiezing. NOORDEN. Aanrijding. De toestand van de 84-ja- rige vrouw, die Dinsdag door een motoit- fiets werd aangereden, is vooruitgaande en gunstig te noemen, hoewel aanvankelijk zoo ernstig, dat zij van de laatste H. H. Sacramenten werd voorzien. Het linker been was op twee plaatsen gebroken eVi in het gelaat was zij aan voorhoofd en neus vrij ernstig gewond. Uit het politie-onder- zoek is gebleken, dat de berijder geen schuld heeft, die noch thans alle kosten van verplegihig voor zijne rekening nam. NOORDWIJK. Voor de militairen. Niemand zal dur ven beweren, dathier niet veel gedaan wordt ter ontspanning der militairen. Gis teravond hadden zij zelfs keus. Namens de afd. Nocrdwijk van de Ned. Ver. tot afsch. van alcoh. dranken trad in het Militairen- Tehuis in de v. Limburg Stjrumstraat op de heer W. Banning met het onderwerp: ,,De ondergaande en de wordende wereld", terwijl in Café „Fortuin" van de Erven Gordijn den militairen een muziekavond werd aangeboden. Mej. Kettenis, concertzangeres, mevr. PolakCats (piano) en de heer Andriesse (viool), allen uit Rotterdam, hadden zich welwillend beschikbaar gesteld om den soldaten eenige aangename uurtjes te ver schaffen. Vooral de muziekuitvoering had veel publiek getrokken en de landweermannen toonden zich zeer dankbaar. LISSE. Veilingen en de oorlog. Uit het ver slag van de veilingsvereeniging De Een dracht bleek, dat er in dezen zomer voor bedrag van 35,000 minder aan groen ten was geveild dan het vorige Jaar. Voor een groot gedeelte komt dit op rekening van den Europeeschen oorlog. ROELOFARENDSVEEN. Gevaar voor besmetting. Met het oog op het heerschen der mazelen alhier, die 1 of .meer een epidemisch karakter dragen, wordt het niet wenschelijk geacht vluchtelingen naar hier te zenden. TER AAR. Belgische vluchtelingen. De collecte, die in deze gemeente gehouden werd tot ondersteuning der Belgische vluchtelingen heeft 894.45,5 opgebracht. Daar hier toch reeds woningnood heerscht en tengevolge daarvan slechte gelegenheid bestaat om vluchtelingen op te nemen, stelt het comité zich voor om de gelden af te dragen aan het comité dat te Leiden werkzaam is. De zeer milde bijdragen wettigen vooral hier, waar de tuindersbevolking met recht over ongunstige tijden klaagt, een woord van oprechten dank. ZOETERWOUDE. Défilé. Hedenmorgen defileerde de le mitrailleursafdeeling onder commando van kapitein Verberne voor de commissie leden te Leiderdorp-Zoeterwoude, die hun het verblijf aldaar hadden veraangenamd. Kapitein Verberne richtte tot de leden eenige hartelijke woorden van dank na mens de militairen. Ds. Kramer bedankte den kapitein voor diens hartelijke woorden. Een aanranding. Een .brutale aanran ding had gisteravond plaats op den Zoeter- woudschen weg nabij het heerenhuis van den heer J. v. Mannekus. Daar we er bij tegenwoordig waren, kun nen wij de feiten nauwkeurig mededeelen. Een jongeman, zekere van Z. uit Zoeter- meer-Zegwaard, kwam gisteravond zeven uur per fiats van Leiden rijden en werd opeens met een stokslag van de fiets ge slagen en door twee of drie mannen aan gehouden. Hij wist te ontkomen en haalde bij een bewoner een stok om de aanranders te achterhalen. Toen was van de aanranders niets meer te zien en zat er voor hem niets anders op dan aangifte te doen, waartoe hij naar het Raadhuis werd verwezen. Het hoofd der politie, burgemeester A. A. van Gils, is toen met een veldwachter, die aan het huis van v. M., bovengenoemd, en waar 60 vluchtelingen zijn, post had, ter plaatse een onderzoek gaan instellen. Zij ontmoetten daarbij een vrouw die een man over de sloot had zien springen en het land inloopen. De omtrek is afgezocht, evenwel zonder succes. Intusschen blijkt dat onze buitenwegen niet geheel veilig zijn. Langzaam fieten met een goede lantaarn op de fiets is aan te bevelen. Ondertrouwd: H. Jongeneel, jm.. 33 te Voorschoten, en H. Prins, jd., 19 j., te Bijnsburg. P. Hogewoning, jm., 22 j., en A. M. de Mooy, jd., 22 jr VOORSCHOTEN. Geboren: J. M., d. van J. G. Ver- steegen en J. W. Bergman; M., z. van M. L Simons; C. P.; d. van C. A. Verhoog en W. E. Wientjes. Overleden: G. Hoogendorp, wed. K. de Geus, 90 j. G e h u w d: H. H. de Graaf en C. Waas dorp. Burgerlijke Stand. RIJNSBURG. Geboren: Jacoba, d. v. P. Wieschmeijer en J. Dubbelaar. Pieter, z. v. D. v. d. Kwaak en M. A. v. d. Hoonaart. Gehuwd: J. J. Dikkeboom, jm. 23 j„ te Haarlemmermeer, en J. v. Egmond, jd. 21 j te Rijnsburg. 150 mannen allerlei, 2 waschvrouwen 81 naai sters, 21 werksters, 17 dienstboden, 2 winkel juffrouwen, 2 atrjjkstera. 160 vrouwen allerlei. KERKNIEUWS. De nieuwe Pauselijke Staats-secretaris. Kardinaal Gasparri is benoemd tot pau selijk statassecretaris. Kardinaal Pietro Gasparri werd op 5 Mei 1852 te Ussita ge boren en heeft dus den leeftijd bereikt van 62 jaren. Gedurende zijn priesterlijke loopbaan bekleedde hij verscheidene ge wichtige ambten bij de Romeinsche Curie. Sedert 1898 was hij aartsbisschop-titulair van Caesarea. Den 16en Mei 1907 is hij tot het kardjnaliaat verheven. Te St. Oedenrode overleed plotseling de Z. Ew. heer A. van der Heijden, rector van het St. Oda-gestieht aldaar. In het bisschoppelijk paleis te Breda heeft voorloopig zijn intrek genomen, Mgr. Lauwerijs, Groot-Vicaris van het aartsbisdom Mechelen. Nieuwkoop. De levering van steenko len (stukken) opLiieuw aanbesteed wegens gelijke inschrijving is gegund aars P. Kuyf voor 1.32 per 100 K.G., J. Bode graven schreef in. voor 1.40 per 100 K.G. Academienieuws. Leiden. De Geneeskundige Staatscom missie beovrderde heden tot arts den héér F. Alting du Cloux (Bloemendaal); tot s e m i-a r t s den heer D. W. G. van oorthuijsen (Leiden). Faillissementen. Uitgesproken: W. Machiel, koopman te Ruinen, gemeente Borger; rechter-comm. mr. J. C. II. Prikken, curator mr. H. J. Meijeringh, te Assen. L. E. Soeterman, klerk; rechter-comm. m^J. W. Huijsinga, curator mr. G. Jan sen. Geëindigd: G. Dit, te Nijmegen, Wed. Veereschildt Pieters, te Utrecht; C. Schuiten Jz., tc Zand- voort; G. Scholtcns, te Gasselte; J. Mejeur, te Nieuw-BuinenA. O. Wolthuis, te Gro ningen; P. F. L. Kerkhoff, te Utrecht; H. J. van der Beek, te Nijmegen. C. van den Heuvel, te Utrecht. Geëindigd: A. H. Hut, vroeger kantoorbediende, thans zonder beroep, te Rotterdam. Opgeheven: Wegens gebrek aan actief van C. Overwater. laatstelijk te Amsterdam; curator mr. G. H, A. Grosheide Jr. K, H. Abraas, beambte bij de invoerechten en accijnzen te Rotterdam. Land en Tuinbouw. In de Haarlemmermeer zijn dubbel zooveel bloembollen geplant als het vorige jaar, on getwijfeld dooi' den lagen prijs ervan. Yarkcnsstatisüek. Het ministerie van landbouw, nijverheid en handel, heeft aan de correspondenten van den landbouw de vier volgende vragen ter beant woording toegezonden 1. Indien het aantal varkens boven 6 weken in uw omgeving op 1 Augustus j.l, aanwezig op 100 gesteld wordt, op hoeveel zoudt gij dan het thans nog aanwezige aantal varkens stellen 2. Is het aatal varkens boven 6 weken op dit oogenblik aanmerkelijkkleiner dan in vorige jaren om dezen tijd? 3. Is het aantal zeugen, dat in den laatsten tijd gedekt werd, kleiner dan in anderen jaren om aenzelfden tijd? 4. Zal er spoedig een tijd komen, dat er van uit uw omgeving weinig weinig varkens voor de slacht zullen worden verkocht? Stoomvaartberichten. Telegrafisch Weerbericht. volgens waarnemingen verricht in den morgen van 16 October 1914, medegedeeld door het Kon. Néd. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773 UemeL Laagste barometerstand 762.5 Karlsruhe. Verwachting tot den avond van 17 October: Zwakke, tot matige winden uit Oostelijke richtingen, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen régen. Zelfde temperatuur. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Antenor, 14/10 te Suez, Java n. Amsterdam. Djember, (nieuw stoomschip) 15/10 tc Rot terdam v. Vlissingen. Nieuw Amsterdam, 15/10 te Rotterdam v. New-York. Oranje, 15/10 v. Gravesend, Amsterdam n. Java. Potsdam, 16/10 te Rotterdam v. New-York. Rembrandt, 16/10 te Amsterdam v. Java. Rotterdam, 15/10 v. Rotterdam n. New-York. Sloterdijk, 15/10 v. Rotterd. n. Baltimore. Sumatra, p. 14/10 Perim, Java n. Amsterdam, Tantalus, 12/10 te Padang v. Liverpool. Tubantia, 15/10 v. Plymouth, Buenos-Ayres n. Amsterdam. Kangean, 14/10 te Sabang, Amsterdam Java. Kawi, p. 15/10 Pantellario, Rotterdam n. Java. Rembrandt, v. 15/10 met daglicht v. Grave send, Java n. Amsterdam. Gemeentelijke Arbeidsbeurs Stads timmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden. 5 klerken, 1 klerk (vrouwelijke), 4 reizigers 45 timmerlieden, 18 metselaars, 5 voegers 1 wagemaker, 2 behangers, 18 schilders, 12 meu, belmakers, 2 stokers, 1 bakker, 1 banketbak, ker, 12 smeden, 1 blikslager, 3 loodgieters, 15 typografen, 3 kleermakers, 13 sigarenmakers, 0 schippers, 1 motor-schipper, 2 bloemisten, 2 warmoeziers, 5 grondwerkers, 15 loopknechts, 25jongens (allerlei), 1 rijwielreparateur, 0 mach, monteur, 1 typogr. mach. zetter, 0 voorslaan- ders, 1 babbelaarskoker, 75 losse werklieden. Laatste berichten. Electriciteitsvoorziening in de provincie Zuid-Holland. Ingesteld is een commissie, aan wie is opgedragen voorstellen te doen, ten einde in de behoefte van elcctrische kracht voor verschillende deelen van de provincie op de meest doeltreffende wijze te voorzien. Leden der commissie zijn: Mr. J. Limburg, lid van Gedeputeerde Staten; mr. W. Th. Gevers Deijnoot, G. J. de Jongh, prof. mr. A. C. Visser van iJzendoorn, C. Warnaer, prof. C. Feldt- mann, hoogleeraar aan de Technische Hoo- geschool, prof. C. J. van Swaaij, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool, en M. W. van Elzelingen, hoofdingenieur bij den Provincialen Waterstaat. Voorzitter dezer commiissie is de com missaris der Koningin, baron Sweerts de Landas; hd en secretaris mr. S. J. R. de Monchy, griffier der Staten, terwijl als adjunct-secretaris is toegevoegd mr. E. Thomassen A Thuessink vander Hoop. De Belgische vluchtelingen. Van regeeringswege zullen geen vluch telingen meer naar het noorden worden gedirigeerd. Behalve in kerken zullen zieken en zwak ken ook worden ondergebracht in de naar het zuiden met het oog op eventueel uitbreken van epidemiën gezonden baran ken, die door andere zullen worden ver vangen. Een ontslag. Aan generaal Kleijnkens is ongevraagd ontslag gegeven als' regeringscommissaris van het vluchtoord Veenhuizen, omdat hij weigerde aldaar een 200-tal uit de Belgi sche Rijkswerkinrichting te Merxplas ont snapten in ontvangst tenemen, op grond dat hij geen gevangenbewaarder was. Hij vroeg ontslag aan en droeg zijn functies over aan zijn plaatsvervanger, waartoe hij niet bevcegd was. Uitvoer van artikelen. Wegens den onrustbarend grooten uit voer van aardappelen en de daardoor ver oorzaakte prijsstijging, zal de regeering een uitvoerverbod afkondigen, met de be doeling met belanghebbenden in overleg te treden over een regeling van den uit voer, beoogende dat de prijzen hier te lande niet tehoog worden en de voor bin- nenlandsche consumptie noodige hoeveel heid ook binnenslands blijft, terwijl an derzijds de belanghebbenden bij den aard- appeluitvoer zoo veel mogelijk gelijkelijk zullen kunnen deelen in de voordeelen van den uitvoer van het voor hinnenlandsch verbruik niet noodige gedeelte van den oogst. Ook ten aanzien van het varkensvleescli bestaat een dergelijk voornemen. In een onderhoud met een der directeu ren van het Haagsch Correspondentie- Bureau ontkende minister Treub, dat de uitvoer van 1 ij n o 1 i e verboden is. Het desbetreffende bericht berust op een mis verstand van de douane, die ten onrechte lijnolie rangschikte onder smeerolie, waar van de uitvoer wel verboden is. De Minister verklaarde, dat de regeling inzake de su i k e r met belanghebbenden getroffen zoo goed werkt, dat overwogen wordt, een soortgelijke regeling te maken voor boter en kaas, evenals ten aanzfon van aardappelen en varkensvleesch; zij het ook uitteraard met belangrijke verschil len. Ten slotte verzekerde de Minister, dat binnen niet te langen tijd opheffing moge lijk zal zijn van het verbod aan meelfa brikanten, om van de hun ter beschikking gestelde tarwe ook bloem te maken, hoe wel dit nog wel eenigen tijd zal duren. De Duitschers in Frankrijk. PARIJS, 15 Oct. Officieel bericht van 11 uur 's avonds: De berichten van vandaag wijzen er op, dat er op verschiillende punten van het front vorderingen zijn gemaakt. Zoo den linkervleugel ten Noorden van de Lys, waar wij Estaire (Westelijk van Rijssel) genomen hebben, voorts in het centrum ten Noorden en ten Oosten van Reims, waar wij bijna 2 K.M. zijn gevorderd, en op de .Maasheuvels en in Woëvre ten Zuiden van St. Mihiel en bij Marcheville. LEIDEN» 16 Oct. Veemarkt: Aangevoerd paarden f 0.— a f 0.—, 2 Veulens f 11U a f 130 43 stieren fÖO a f 330, 105 kalf- en melk koeien f135 a f300, per kilo fa 822 varekoeien f*85 a f230, 239 vette, ossen en koeien £180 a f335, per kilo f0.74 a f0.85, 413 graskalveren f 40 a f 95,61 kalveren (vette) f35 a f105, per kilo fO.SOafl.,53 kalveren (magere) f7.— a 13.—, 534 schapen (vette) f21 a f33, per kilo f0.60 a f0.70,223 schapen weide) f19.a f29.0 Lammeren (magere) a fdito vette jarige fa f 375 varkens (magere), f12 a 135, per kilo 44 a 45 ct, 0 varkens (vette) fü.a f0.312 biggen f 3.a f6.8 bokken of geiten f6 a f7. Ter markt aangevoerd: Runderen1622 Kalveren 114; Schaapen 757 Lammeren Kaas. Aangevoerd 76 partijen Besteed -werd voor: Goudscne kaas van f36 tot f38.2e soort van f33 tot f85. Vlug. Derby kaas van ftot fLeidsche kaas de 50 KG. van f 33 tot f 35.le soort van f tot f Vlug. Edammer kaas van f 30 tot f82. Handel inatig. Aan de stadswaag gewogen 76 partijen, 3243 stuks kaas, wegende 22362 KG. GOUDA, 15 October. Vee. Vette varkens met goeden aanvoer handel vlug, 28 32 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel- matig, 21 a 221/2c. por 1/2 kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, handel vrijwel, f 0.90 a f 1.30 per week. Lam meren met redelijken aanvoer, handel matig, 46 f 21. Nuchtere kalveren met goeden anvoer, handel vrijwel, f 8 a f 15. Gnwkalve- :n met goeden aanvoer, handel vrijwel, 30 a 'f 85. Fokkalveren f 14 f 28. KAAS. le qual. f 37.— a f 38.50, 2e quaU 34.i\ f 36.zwaardere f 40.iL 1' Noordhollandsclic kaas fa f.Aan gevoerd 100 partijen. Handel zeer vlug. BOTER met weinig aanvoer; handel vlug; prijs der goe- f 1.55 &f 1.60, wei- f 1.40 f 1.50. Marktberichten. HOOFDDORP. 15 Oct. Graanbeurs: Witte tarwe f9.50 af 10.Zaai tarwe f 11.af 12. Rogge f8.75 a f9.50, Haver f10.a f 11. Gerst f 9,a f 9.50, Bruineboonen f 14.a f 15.Paardenboone 11 f 9.a f9.50, Duiven- boonen f9.50 a f 10.50, Groene erwten f 11.50 a f 12.50, Karweizaad f 15.50 a f 15.75. Paardenmarkt. Hoofddorp 15 October. 70 werkpaarden 125 tot 400; 18 slacht- paarden 75 tot 118; 36 1 1/2-jarigcn 185 tot 250; 14 veulens 90 tot 115; 16 hitten 60 tot 400. Bovendien werden aangevoerd 18 koeien, prijs 140 tot 190. De handel was stug. EDAM, 15 Oct. Op de heden alhier ge houden markt zijn aangevoerd: 15 partijen boter. Hoogste prijs f0.80 per 5 H.gr. HOORN, 15 Oct. Kaas. Aanvoer 116 stapels, wegende 51.510 K.G. Kleine f 33V2» commissie f30,- fabriekB, f34. Gemengde berichten. Goede vangst. Door de politie te Delft is aangehouden zekere J. H. de Haas, een oude bekende der justitie, en eerst on langs uit de gevangenis ontslagen. De man maakt er zijn werk van zich door goudsmeden ringen te doen voorleggen, voorgevende deze te willen koopen. Onbe merkt verdwijnt een der ringen in 's mans zak. Het individu had bij zijne aanhouding een 6-tal gouden ringen ih zijn bezit, waar- er één bleek tezijn ontvreemd, ten na- deele van den goudsmid Van der M., aan de Voorstraat. De goudsmid W., bij wien de vorige week een gouden ring werd ont vreemd herkende den man eveneens als dezelfde, na wiens vertrek uit zijn winkel hij een gouden ring vermiste Een gevaarlijke snuiter gepakt. 't Was Maandagavond nogal rumoerig' op het Ferdinand Bolplein te Amsterdam. Plein- tjesgasten maakten het den menschen nog al lastig en vooral de politie, die hen uit elkaar dreef. Toen het geduld der politie mannen was uitgeput, werd meer hande lend opgetreden en een belhamer gearres teerd. Een ander, die zich tegen de arres tatie van zijn kameraad verzette, werd mede ingepikt. Het tweetal is daarop naar het bureau aan de Stadhouderskade gebracht, waar inspecteur Kater totde ontdekking kwam, dat een goede vangst was gedaan. Dó snui ter, die zich tegen de airestatie van den anderen pleintjesgast had verzet, bleek niemand anders te zijn dan J. C. de Boer, die in December, bij zijn overbrenging per celwagen hij zat wegens rijwieldiefstal len in voorarrest uit een celwagen ont snapte. Met zijn mede-arrestant opgeborgen in het cachot van het politiebureau Stadhou derskade, heeft het tweetal getracht te ontsnappen. Het was bijna gelukt. Intijds werd het pogen ontdekt. De Boer is gisteren per celwagen naar het huis van bewaring overgebracht. (Tel.) Dood gevallen. In de Madusastraat te Amsterdam is een schilder, die daar werkzaam was, van een stelling gevallen. Kort na aankomst in het ziekenhuis is hij overleden. Krasse oudjes. De heer H. Wie riks te Apeldoorn wordt vandaag 100 jaar. IIij is nog kras en houdt gaarne een praatje over den tegenwoordigen oorlog en rept dan van den tijd, van 183339, dien hij onder koning Willem I diende, in garni zoen te Vlissingen en fort Bath. Zijn 91- jarige echtgenoote G&. Strunk, met wie hij 67 jaar is gehuwd, is ook nog kras. De beide oudjes hebben ten huize van hun 58-jarige dochter een onbezorgd leven. Gevaarlijke buitenlanders. Een familie opden 's-Gravendijkwal te Rotterdam had, meldt de „N. R. Ct.", als zooveel anderen, een gevluchten Belg in haar huis geno men. Deze Belg is door eenige landgcnoo- ten als een gevaarlijk persoon aangewe zen en ook door een politiecommissaris uit Antwerpen, die de wijk naar hier had genomen, herkend als iemand, die vele jaren in de gevangenis heeft doorgebracht Wegens berooving van een priester op den openbaren weg en wegens diefstallen met braak is hij eenige malen veroor deeld. Als een niet minder verdacht persoon is ook een Noor aangewezen, die aan boord van passagiersschepen de menschen be roofde en daarvoor veroordeeld werd. Deze Noor meldde zich te Rotterdam op het Noordsch consulaat om onderhoud nar.. Beiden waren kort voor den oorlog uit de gevangenis te Antwerpen ontslagen. Zij bevinden zich nu onder bewaking der politie. Waar op het oogenblik, volgens schat ting der politie, een 16.000 tot 18.000 ge vluchte Belgen bij particulieren zijn in huis genomen, acht dc ,,N. R. Ct." het wel geraden goed uit tc kijken, wat voor menschen men bij zich heeft. Anders is het niet uitgesloten, dat men aan allerlei verrassingen bloot staat. Brand op een werf. Gisterochtend is naar uit Triest gemeld wordt er op de werf van Mo^nfalcone door nog onopgehel derde oorzaak brand uitgebroken dn de ^tellingen en steigers van het reu we stoomschip no. 39, dat in Januari van star

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3