da ervan gedaan, wat in fiun vermogen was. de tehuizen, waarover wij beschikten om Kinderen onder te brengen, zijn afgestaan werden bevolkt met gezinnen. Van bijna al onze leden mochten wij vernemen dat zij persoonlijk ter plaatse hun uiterste jjest gedaan hebben om hulp te bieden; meerdere sub-comité's zijn opgericht en werken met veel succes. Zonder dat dus de opzet en de organisatie van ons comité er op berekend waren om vluchtelingen ronder onderscheid te helpen, hebben toch door bemiddeling van ons comité en van leden persoonlijk, alleen Vrijdag en Za terdag reeds meerdere duizendtallen onge lukkige vluchtelingen een goed onderkomen gevonden. Voor de afwikkeling van onze eigenlijke taak, de plaatsing van alleenstaande ^Ja- deren, moeten we dus weer geduldig enkele dagen wachten, tot de wanorde der vlucht voorbij is. Het comité heeft aan giften ontvangen r.tó.^o. L)e lijst dezer gaten zullen wij 0p verzoek van het comité morgen in ons 'blad puhliceeren. Belgische vluchtelingen. Comité Leiden. Het Comité voor Belgische vluchtelingen bericht bij deze dat een vast Bureau is ge vestigd in Café „Zomerzorg" Btatioiisweg. -Men wordt verzocht alle navragen aan .at Bureau te willen richten. Uok aanbiedin gen voor tijdelijke huisvesting van vluchte lingen worden daar ingewaent. liet Comité doet verder met de meeste [aandrang een beroep op de steun der Bur gerij Iedereen heeft zich in de laatste dagen niet eigen oogen van de ontzettende nood en lellende kunnen overtuigen. Aan alles is |belioeue, het dringendst aan ondergoed, dekens, luiers, handdoeken, zeep. Voor het in ontvangst nemen dezer am- Keien hebben zich de navolgende dames bereid verklaard: Voor dekens en beddegoed: Mevr." Mr. J. Paulus, Rijnsburgénveg 7. Voor kleeren, ondergoed enz.Mevr. Prof. l)r. Hesseling, Salverda de Grave Zoeter- woudsche bingel. Voor luiers, handdoeken enz.: Mevr. ivir. P. II. LibourelCoebergh, Papengracht. Geldelijke bijdragen gelieve men te zen den aan den penningmeester van het Hoofd- oomiié, den heer K. 11. Korff, Witte bin- gei 15. Reeds heden is met inteekeniijsten langs de huizen rondgegaan. De volgende dagen zal hiermede worden voortgegaan. Ook zat* een schaal-collecte worden gehouden-. Zo veel is er noodig om de vluchtelingen voor- loopig onderdak te brengen en te voeden. Dat daarom ieder bedenke, wie spoeoig helpt, helpt dubbel. Naar aanleiding van de vele aanvragen voor opneming van alleenstaande kinderen, bericht het Comité, dat aan deze nog met kan worden voldaan. Welicht zal r e e d s vanaf Woensdag a.s. een begin gemaakt worden met het afdoen van verdere aanbiedingen voor huisvesting. Het Comité. De burgemeester onzer gemeente maakt bekend, dat de hoofden van gezinnen, be nevens de besturen van Vereenigingsge- touwen, de houders van hotels, pensions, logementen en slaapsteden en de eige- an fabrieks-, stal- en andere ge- iouwen, waarin vluchtelingen uit België* [verblijven, zoo spoedig mogelijk en i n k geval vóór Woensdag 14 0 ct o b e r a.s. t e 12 u u r aan het Bureau ..van Politie eene schriftelijke opgave moeten inleveren, inhoudende: de namen en voornamen dier Belgen; hun burgerlijken staat (ongehuwd, ge- on. huwd, weduwnaar, enz.); hun woonplaats in België; de plaats waar zij thans zijn onderge bracht. Hiervan zijn uitgezonderd de besturen van den R. K. Volksbond, het Leidsche Volkshuis, de Sociëteit „Amicitia", de St. Josephsgezellenvereeniging, Heeren Regen ten van de Rijkswerkinrichting en de firma J. C. Zaalberg en Zn., van wie reeds vol doende opgaven voorhanden zijn. Dezelfde besturen en personen worden eveneens verzochtvan latere verandering ven verblijfplaats van een of meer der bij hen vertoevende Belgen gelijke opgave te doen. f b. rl™ lo de< b, Werkloozen. Lijst van geheel en ge deeltelijk werkloozen, die zich aangemeld hebben bij de Arbeidsbeurs. Ook werkloo zen uit de omstreken zijn hieronder be- [grepen. (Dit aantal is vrij gering): (Grondwerkers 12 Overige vakarbeiders bij de bouwvak ken in ruimsten zin 78 Totaal 90 Mannelijke vaklieden in andere vak ken (voor een deel gedeeltelijk werk loos) 105 Vrouwelijke vaklieden "(waaronder dienstboden, naaisters en werksters) 82 Losse werklieden 110 Gedeeltelijk werkloozen: Mannon, allerlei vakken (eelal 1/3 weekloon) 150 Mannen, allerlei vakken (veelal 1/3 weekloon) 150 Jongens voor allerlei 20 Totaal 707 Slechts één bakker heeft zich aangemeld. Venten mot prima Zceuwsche mosselen. - Indien de wind gunstig is, komt er Dinsdagmiddag of Woensdagmorgen a.s. alhier een schuit met eerste soort Zeeu- sche misselen aan. Werkloozen, die bereid zijn met mosselen door de stad te venten, kunnen hun naam en woonplaats opge ven aan de Arbeidsbeurs (Stadswerf, Gal- jgenwater). De aangenomen venters zijn verplicht voor eigen rekening een tweewielige bak- wagen mede te brengen, terwijl hen van i*tadswege een emmer in bruikleen wordt afgestaan, die telkens, na verkoop der 'Hosselen, weder moet ingeleverd worden. Het verdient ook aanbeveling, dat de ven ters in het bezit zijn van een mes, om des- verlangd de mosselen van de schelpen te kunnen ontdoen. Leidsche Pluimvee-vereeniging. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van bovengenoemde vereeniging werd aange nomen het bestuursvoorstel tot het uit stellen der op 22, 23 en 24 Januari 1915 uitgeschreven tentoonstelling met het oog op de buitengewone tijdsomstandigheden. Het bestuursvoorstel om op nader te be palen datum te Utrecht met medewerking van de bij den Raad van Beheer aange sloten vereenigingen een tentoonstelling te houden, werd aangenomen. TER-AAR. Belgische "Vluchtelingen. Door een veertien tal ingezetenen van deze gemeente is een co mité gevormd, dat met toestemming van den Burgemeester bijdragen zal inzamelen tot het ondersteunen van de Belgische vlvclitelingen. Twee aan twee zullen deze mannen zich aan alle huizen aanmelden in het vertrouwen van velen eene ruime gift, van allen iets te ont vangen. Ook do kleinste gave zal dankbaar worden aanvaard. R.K. Middenstandsvcreeniging. Op Dinsdag 13 October om 7 uur des avonds zal in de zaal van L. van der Laan te Langeraar eene vergadering gehouden worden van midden standers om tot de oprichting eener R.K. Middenstandsverecniging te geraken en eene coöperatieve Middens tands-Credietbank te stichten. Tot de vergadering zijn uitgenoodigd de boeren, tuinderspatroons, neringdoenden en ambachtsbazen. Waarschijnlijk zal de Heer H. W. Spendel, die voorzitter is van de Leid sche afdeeling van „de Hanze", als inleider# optreden. ALPHEN. Een buitenkansje. De militairen, die deel hadden genomen aan de blussching van den hooibrand onlangs bij de Wed. de Kwaasteniet, te Aarlanderveen, 1. 1. ontvingen Vrijdag nog eens weer een belooning van f0.39 de man, na verleden week ook al eens f2.50 te hebben geinsasseerd. Als 't nu maar niet ophoudt met deelen kan 't nog best worden voor de lui?! ALKEMADE. Zetters. Tot leden van het College van Zetters zijn benoemd de heeren C. van Rijzen en H. Bakker. Inenting, en herinenting. Gelegenheid tot inenting en herinenting zal op Zater dag, den 17en October a.s. worden open gesteld in de openbare schoollokalen te Oudeweting, Roelofsarendsveen en Rijn wetering. HOOGMADE. Rijksontvanger. Woensdag 14 Oct. des nam. van 2 tot 4 uur houdt alhier de Rijksontvanger zitdag. NOORDWIJK. Duinbeplanting. Onze lezers zullen zich misschien herinneren, dat de ge meente zich indertijd gewend heeft tot den minister van Financiën met het verzoek de duinen in de onmiddellijke nabijheid van Noordwijk,- voor zoover zij nog tot ,het domein behooren, te beplanten, wat niet alleen de schoonheid, maar ook de beteekenis de rduinen als zeewering ten goede zou komen. Wij vernemen nu, dat het in de bedoe ling ligt van het Beheer Domeinen, om reeds jn den komenden winter met de be planting op ruime schaal te beginnen. In de benarde tijden, die wij thans bele ven en die ons nog te wachten staan, valt het besluit der Domeinen, v,ooral uit een oogpunt van werkverschaiimg, zeer toe te juichen. Te meer is zulks het geval, nu door de voortvarendheid van onzen bur gemeester de toezegging verkregen is, dat voor den bovenbedoelden arbeid in de eerste plaats werkelooze land- en tuin- bouwarbeiders uit Noordwijk zuUen wor den aangenomen. Tot dat doel heeft de burgemeester zich bereids in verbinding gesteld met de bloe mistpatroons hier ter plaatse, om opgave te verkrijgen van het aantal werklieden, dat eventueel voor dien abeid beschik- baa zou zijn. KATWIJK. Belgische vluchtelingen. Van den Za terdag op den Zondagnacht arriveerden ook hier een 250-tal Belgische vluchtelingen, het welk een ongekende drukte teweegbracht. Verschillende jongedames riepen de menschlievendheid in der inwoners voor het verstrekken van beddegoed enz. In verschillends lokalen werden zij geza menlijk ondergebracht. Zondag is door het comité voor Belgische vluchtelingen een particulier te huis gezocht voor de men- schen. De vermoeidheid was op veler gelaat te zien. Nog meer worden er verwacht. LISSE. Opening van het gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond. Gisteravond had de feestelijke opening van het nieuwe Bonds- gebouw plaats. Dit gebouw is in een woord een prachtstuk. Het biedt ruimte voor min stens 50U personen. Een flinke onder- en bovenbewoning voor den concierge van alle gemakken voorzien. Een fTInk tooneel, gis teravond prachtig versierd boven weiKs scherm het devies van onzen overleden Paus Z. H. Pius X z. g. Moge er onder dit devies steeds worden doorgewerkt. Ter weerszijden van het tooneel de beeltenissen van Z. H'. Paus Benedictus XV en van H. M. de ko ningin een geschenk van den directeur der E. R. V. Onder de talrijke aanwezigen merkten we eenige Eerw. Geestelijken, den cen traal President, den heer J. W. Smit; aen directeur van de E. R. V. kon wegens fa milieomstandigheden niet komen. Het zangkoor, onder de bekwame leiding van haren directeur den heer A. Vv. v. ei. Meer voerde op uitstekende wijze het ,,»e- ni Creator" uit. Hierna'werd door allen staande het Bondslied gezongen. Alsnu ver kreeg het woord de heer Th. Kaaphorst, penningmeester van het Comité „Nieuw Bondsgebouw" wele khet gebouw an de al- deeling zou overdragen. Hij gaf een duide> lijk overzicht van de werkzaamheden or de commissie verricht en een gespecificeerd financieel verslag van de benoodigde gel den. De voorzitter bracht namens bestuur en alle leden de commissie in een kernach tige toespraak een welgemeend woord van dank. Vervolgens sprak de Geest. Aclv. de WelEerw. Heer J. H. E. van Brero, een woord tot de volksbonders. Spreker schetste de moedeloosheid der le den bij de vernietiging van hun oude Bonds gebouw. Maar spoedig bleek de energie der leden te zegevieren over de moedeloosheid en werden middelen beraam om te zorgen voor een nieuw gebouw. Dit gebouw, dank aller steun, zelfs van onzen Kerkvorst en onze beminde Landsvrouwe, is thans i-ot stand gekomen en dezen avond in gebruik genomen. Bedenke men echter wel dat dit gebouw alle katholieke arbeiders kon bevatten. Jammer is dit nog niet het geval. Spreker spoorde allen nog niet aangeslote nen aan zich spoedig aan te sluiten: er is plaats voor alle standen. Spreker scCietstc doel en werking van den Bond volgens de beginselen der R.-K. Kerk en op den grond slag van de Encykliek Rerum Novarum van Z. H. raus Leo XIII z. g. Na deze ieest- rede zong 't zarvgkoor het „Domine oalvam fac reginam nostram" en het „Laudate -o- mlne". Hierna richtte de centraal president het woord tot de feestvierende vergadering en feliciteerde de leden met hun prachtig gebouw en hij drukte er den wensch bij dat de afdeeling aar ijverige werkzaam heden moge blijven voortzetten, ja zefïs vermeerderen en in bloei toenemen. Na het dankwoord des voorzitters en het zingen het „Wien Neêrlandsch Bloed" gingen allen welvoldaan huiswaarts. RIJNSBURG. Belgische vluchtelingen. Ook hier zijn gisteren ongeveer 100 Belgische vluchte lingen gearriveerd, die voorloopig in open bare gebouwen zijn ondergebracht. Eeni- gen zijn hier en daar bij particlieren ge huisvest; de overigen zullen nog heden van een tehuis worden voorzien. Geen wittebrood. De bakkers hebben, daar niet allen in het bezit van bloem waren, onderling besloten geen witte brood meer te bakken. WARMOND. Belgische vluchtelingen. Zaterdagmid dag vijf uur ongeveer kwamen hier de eer ste vluchtelingen aan, mannen, vrouwen en kinderen, tezamen bijna zestig personen. Zij werden ondergebracht in de zaal van den heer C. Papöt. Nog veel droeviger aanblik echter leverde de tweede ploeg uitgewekenen, honderd en veertig in gefal. 's Nachts twee uur trok ken ze Warmond binnen. Voor het meeren- deel arme menschen, uit de plattelanclscne bevolking beneden Antwerpen en Mechelen. In de-ruime bovenlokalen van de parochiale school werden zij geherbergd. Gisterenmorgen is een H. Mis voor hen opgedragen en sprak Mgr. Smeulders een troostend woord tot de ongelukkigen, die zonder uitzondering allen ter kerke waren gekomen. Aangezien in deze gemeente nog geen huisvestingscomité was opgericht, werdep de eerste diensten geboden door eenige particulieren, die met veel toewijding alles in het werk stelden orii de gevluchten te voorzien van alles waaraan gebrek was. Ten huize van Dr. H. J. A. Walenkamp werd gisteren een vergadering belegd, waarbij een sub-commissie van het Leidsche Huisvestingscomité is opgericht, en déze zal de verdere zorgen voor de Belgen dra gen. De commissie bestaat uit de heeren A. J. Schöiyinck, eere-voorzitter; H. Walen kamp, voorzlter en de heeren H. v. Delit, Romein, W. Heijl, C. van Stijn en B. Lans, resp. als secretaris, peningmeester en com missarissen voor voeding cn kleeding. Reeds dadelijk kwamen vele giften bin nen, maar er zal ook veel noodig zijn. Bij den heer C. M. van Stijn zijn reeds vele lcleedingstukken ontvangen. De vluchtelingen zijn zeer dankbaar voor de groote welwillendheid, waarmee Vvar- monds gemeentenaren hen ontvingen, het geen troost schenkt in hun droevig lot. Een meisje, dat tot de nier gehuisveste Belgen behoort, is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, als lijdende aan diphteritis. Eveneens een jonge vrouw, die aan een ziekte lijdende was. Dr. Walenkamp en twee assistenten ben alle geïnterneerden geneeskundig on derzocht en vandaag werden allen ingeënt. ZOETERWOUDE. Lelie-Bioscoop. De aangekondigde uitvoering van de „Lelie-bioscoop" had hedenavond plaats in het Patronaatsge bouw, wat voor menigeen een avond van genot geweest is. Het komische gedeelte van het programma deed een ieder schud den van het lachen terwijl het dramati sche de gemoederen weer in spanning hield. In één woord, het is een mooien avond voor de Lelie-bioscoop geweest. Het geheel werd aangevuld met voordrachten die zeer in den geest van het publiek vie len. Niet minder voldeed de muziek voor piano, 4-handig, en le en 2e viool. Een dankbaar applaus beloonde de muziekan ten voor hun waarlijk zeer verdienstelijk spel. Na het zingen van het „Wien Neêrlands bloed" gingen allen voldaan huiswaarts. Vaccinatie. Op 13, 14 en 15 September bestaat gelegenheid tot kostelooze vaccinatie ten huize van den Gemeente-geneesheer „Huize Veldzicht." Belgische vluchtelingen. In huize „Oud Raadwijk" zijn 30 vluchtelingen ondergebracht. Vele handen hielpen de arme Belgen aan het eerst noodige. Burgemeester van Gils, was gisteren van vroeg tot laat, een en ander regelend, bezig de hulpeloozen te helpen. Zeer dankbaar hoor den wij telkens na 't verhaal hunner lotge vallen „die goede Hollanders." Utrecht met 40 te kloppen. Kranig houdt zich het pas gepromoveerde Hercules. Het bleeft Quick in Den Haag met 82 de baas. De Haarlemsche eerste alassers verdeelden de punten 33, zoo deden ook D. F. O. en Sparta te Dordrecht. Hier was de uitslag 11. V. O. C. won op het kantje te Rotterdam van H. B. S., dat met een nederlaag Yan 21 naar de Residentie terugkeerde. In de noodafdeeling D heeft Sportman •zich gisteren uitstekend gedragen en onze verwachting overtroffen. Wij hadden gehoopt op een gelijk spel. Maar neen de „Sport mannen" wilden winnen en zonder Concordia naar Delft met 32. Een kranige prestatie. Van Ajax hadden wij beter verwacht. Hier hadden wij een gelyk spel verwacht maar de Rijswijkers dachten er anders over en speelden de puntjes in de wacht. V. U. C. won met 20. Er was dus maar halve vreugde in Leiden. Verder wonnen in deze afdeeling H. B. S. II van Quick II te Den Haag met -1 en H. V. V. II van D. V. V. met 1—0. In de Oostelijke Eerste klasse sleepten G. V. C. en Quick (O) te Wageningen en U. D. en Tubantia te Deventer gelijk. Hier waren de uitslagen resp. 38 en 00. De Quick won te Zutphen van Go Ahead met 32. KORFBAL. Voor de Zuidelijkste eerste klas hebben gisteren twee belangrijke ontmoetingen plaats gehad. Te Leiden tusschcn Vitesse en Fluks te 's-Gravenhage tusschcn H. S. V. en Vitesse. Het pas gepromoveerde Fluks had door zijn jongste overwinning van 90 op O. S. C. R. zeer de aandacht getrokken. Een overwinning op de Kampioen daaraan heeft Fluks zelf niet gedacht. Maar uit den wedstrijd van gisteren is voldoende gebleken, dat Fluks van zich zal laten hooren. De verdedigende houding van de geelzwarten viel op. Vitesse was uit stekend in vorm en zal zich wel als eerste handhaven. Ze bleven de baas met 62. In Den Haag zegeuvierde Vitesse met 74. op H. S. V. SPORT. In de Westelijke eerste klasse heeft H. V. V. de kampioenclub van Nederland de eerste plaats weten te behouden door U. V. V. te Land en Tuinbouw. Rijkstuinbouwschool te Lisse. Bij het gehouden toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwwmterschool te Lisse op 9 en 10 October 1914 zijn geslaagd: C. F. J. de Ridder te Leiden; Q. J. E. Eikhuij- zen te 's-Gravenliage; M. L. Evelein, te Haarlem; H. C. Neelissen teOverveen; A. H. M. Roosen te Bloemendaal; J. G. D. Teer te Diemen; G. J. A. van der Veld te Lisse; G. E. Veldhuijzen v. Zanten, H. II. Veldhuijzen v. Zanten, W. R. Veldhuij zen v. Zanten, allen te Hillegom. De nrs. 2, 7, 8 9 en 10 zijn mede geslaagd >or de toelating tot de Engelsche en Duitsche lessen; no. 4 voorwaardelijk; no. 6 is mede geslaagd voor de toelating tot de lessen in de Duitsche taal. Eén candidaat werd niet toegelaten. A. Wesselo te Lisse slaagde als toe hoorder voor de lessen in de Engelsche taal. Na gehouden herexamen in een of meer vakken werden nog tot de 2e klasse toe gelaten: A. A. Bolt te 's-Gravenhage; C. T. Engel te Hillegom; P. A. Goemans te Hillegom. Eén leerling werd niet tot de 2e klasse bevorderd, evenmin slaagde een leerling voor zijn herexamen Engelsch. RECHTZAKEN. IIAAGSCHE RECHTBANK. Verkoop van Anti-perine door een drogist. De rechtank te 's-Gravenhage vernieugde het vonnis van den Kantonrechter te Lei den, waarbij H. J. C., drogist te L e i cl e n werd veroordeeld tot 2.boete of 2 da gen hechtenis wegens het verkoopen van 10 cent anti-perine en sprak beklaagde vrij. De Loterijzaak te warmond. Bevestigd werd het vonnis van den ~<-i<a- schen kantonrechter, waarbij H. O., ga renwinkelier te Warmond werd veroordeeld tot /5U.boete of 20 dagen nechtenis, we gens overtreding van de Loterijwet, doch de straf veranderd in 25.boete of 25 dagen hechtenis. Bevestigd werd het vonnis van denzeliden kantonrechter, waarbij P. G., bierhuishou der te Leiden werd veroordeeld tot 3.— boete of 2 dagen hechtenis. Hooge Raad. Behandeld weiden de cassatieberoepen van: lo. P. J. C. G., te L e i d e n, met ver nietiging van een vonnis van den kanton rechter aldaar, door de rechtbank te 's-Gravenhage veroordeeld tot 50 boete of 10 dagen hechtenis, wegens het in zijn winkel aan de Heerenstraat te Leiden ten verkoop in voorraad heb*ben van 3 po lis-premieobligaties van „de Tijdgeest"; 2o. J. A. S., winkelier te Leiden, aan de Haarlemmerstraat tegen een vonnis der rechtbank te 's-Gravenhage, waarbij hij, eveneens met vernietiging van een von nis van den kantonrechter te Leiden, is veroordeeld. De „zeejongens". Advocaat-generaal bij den Hoogen itaad Mr. Besier nam heden conclusie in de za ken van B. v. d. P. en J. G., schippers te Katwijlc-aan-Zee, door den kantonrechter te Leiden ontslagen van rechtsvervolging, doch door de Rechtbank te s-Gravenh'age veroordeeld tot een geldboete van 20.of 5 dagen hechtenis terzake van overtreding der Arbeidswet 1914 ieder door op zijn vis- schersvaartuig een jongen mede te nemen die nog leerplichtig was en dezen arbeid te doen verrichten, bestaande in het vasthou den van de reep. Zes cassatiemiddelen waren In deze zaak aangewend. Alle midelen ongegrond ooraeeienue, concludeerde advocaat-generaal voornoemd tot verwerping van de beroepen in cassatie. Uitspraak 9 November. Ten westen van Rijsel heeft onze cava lerie Zaterdag een Fransche divisie cava lerie bij Hazebrouck volkomen en een an dere Fransche divisie cavalerie onder ern stige verliezen verslagen. De gevechten aan het westelijke front hebben tot nog toe tot geen beslissing ge leid. Geïnterneerde militairen. Hedenochtend half zeven kwam aan het Holl. Spoorstation te 's-Gravenhage een trein met 1600 Belgische militairen die na liet beleg van Antwerpen over onze grenzen zijn ge vlucht. Nadat hun aan het Station van brood cn melk was verschaft zijn ze naar Ockenburg bij Loosduinen geleid om daar te worden geïnterneerd. Met 40000 man, vertelde een der militairen zaten we in een driehoek door de Duitschers opgesloten, en wij zouden in de pan gehakt zijn als wij niet gevlucht waren. We waren blijden in Holland te zijn waar het heel goed is. Bij het passeeren der voor internecring bij Loosduincn bestemde Belgische troepen door 's-Gravenhage beijverden vele bewoners van die buurt zich den vreemden militairen vruchten en versnaperingen aan te bieden. Marktberichten. ROTTERDAM, 12 Oct. Tee. Aanvcer 234 runderen, 127 vette kalveren, 2225 schapen, 2 nuchtere kalveren, 1187 varkens. Prijzen pcri/2 K.G.: Koeien en ossen 32-37- 43., vette kalveren 40 42V2, 45 c.. Prijzen per stukschapen 2025, lammeren 2530, varkens 3134, exportvarkens 2528. BINNEN LANDSCHE GRANEN, Tarwe aan voer klein en verkocht aan de te Rotterdam gevestigde firma's a 12.50 per 100 kilogram, op den door de regcdling vastgestcldcn prijs. De Esssersoort, waarvoor tot dusver geen minimumprijs afzonderlijk werd vastgesteld, werd onverkocht gezonden, in afwachting eener nadere regeling. Naar vermeldt werd door andere firma's nog al wat tarwe ver boven den gestelden maximum-prijs gekocht. Rogge niet noemenswaardig getoond. Gerst minder aangeboden, prijshoudend ver kocht. Chevallier 1U0 K.G. 12.7513.75. Winter en zomergerst 12.5012.90, llaver minder ruim ter markt, prijshoudend verkocht 100 KG. 10.7511.25. Bruine boonc met tame lijk aanbod, onveranderd verkocht, per llcct. 1113.50. In bijzonder geval iets meer betaald. AMSTERDAM, 12 Oct. Vee. Aangevoerd 431 vette koeien le qnal. f 0.77 a 0.82, 2e qual. f 0.72 a 0.75, 3e qual. f 0.63 a 0.69 per kilo, 72 melk- en kalfkoeien f 200 a 320, 58 nuchtere kalverne f 12a 18,13 schapen f22.28.lammeren, 823 vette varkens Hollandsche le qual. 63 tl 65 c., idem 2e en 3e qual. 61 tl 63 c., Overzeesche en Gelclersche le qual. a c., idem 2e 3e qual. c„ Fransche a c., per kilo. Gemengde berichten. Laatste berichten. De Duitschers in Frankrijk. BERLIJN, 11 October. Mededeeling van het groote hoofdkwartier van hedenavond: Over boord geslagen en verdronken.Gis teren is te Vlaardingen van de haringvisschcrij binnengekomen het loggerschip VL. 45, schip per B. Beekman met verlies van den 17-jarigen schepeling G. E. uit Rotterdam, die over boord was geslagen en hoewel spoedig binnengehaald, reeds bleek te zijn overleden. Lijk opgevisclit. Gistermorgen is door het s.s. Telegraaf XVII1, kapt. J. Witte, te Hoek van Holland aangebracht het lijk van een manspersoon, gevischt op 20 mijlen ten N.W. van het vuurschip Maas. liet. lijk waar van de identiteit niet was vast te stellen is overgebracht naar de begraafplaats tc s'-Gra- venzande. Naclitsocieteiten. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie te 's-Gravenhage een algemeenen inval gedaan in alle dusgenaamde nachtkroegen, die, met den schijn van sociëteiten, den geheelen nacht geopend blijven en veel ongerief veroorzaken aan de omwonenden. Overeenkomstig de be- elen, door den politiechef aan de ambtenaren .11 beambten, met de invallen belast, gegeven, werden de inrichtingen, waarvan de politie reeds vroeger gebleken was van zoodanige onregelmatigheden by introductie als anders zins, dat daar inderdaad geen schijn of schaduw van een werkelijke sociëteit aanwezig was, onmiddellijk gesloten, en kreeg de inrichting een politiepost voor de deur. Evenzeer gesloten werden die inrichtingen, waarbij de politic na ingesteld onderzoek dergelijke onregel matigheden constateerde. Tevens werd aan die inrichtingen ook voor volgende dagen J beslist sluiting aangezegd indien tc beginnen f met hedennacht met te halféén des nachts, het gewone sluitingsuur voor eafé's de in richting dicht ging. De inrichtingen, waar geen onregelmatigheden waren te constateeren, werden niet gesloten, doch uit den aard der zaak blijft de politic er een wakend oog op houden. De invallen zijn tegelijkertijd precies op hetzelfde uur, nl. twee uur na middernacht, ten uitvoer gebracht. Smokkelen. Nog steeds schrijft men uit Venlo aan de „Geld." nog steeds wordt er Ïesmokkeld, ondanks de strenge grensbewa- ing. En niet alleen levensmiddelen, ook paarden. De rechtbank te Roermond legt veroordeel den wegens smokkelarij in deze dagen de zwaarste straffen op. Een paar kregen 4—6 maanden gevangenisstraf. Zelfs dat schijnt niet af te schrikken. Allerlei listen worden aangewend om paarden, die door Duitsche handelaars voor .grof geld worden gekocht, over de grenzen te krijgen. Een veel beproefde truc is met het paard, ingespannen in ploeg, cg enz. vlak aan dc grens op een stuk land wat te gaan werken, totdat de gelegenheid schoon is, den buit over de grens te vervoeren. O verrellen en gedood. Te Weert is door een militaire auto overreden en gedood het 6-jarig dochtertje van de familie Tullenians. Gezonken. Men meldt aan de „N. Grt.": De zwaar bevrachte motorboobvan den heer Brouwer te Wolvega ia bij Warga gezonken. De bemanning is gered. In brand gerankte vrachtboot. Do ,,'s-Hertogenbosch" van de firma II. Verschure en Defais tc Amsterdam is gistermorgen ter hoogte van Vreeswijk in brand geraakt. Door snel, krachtdadig ingrijpen is de brand spoe dig gebluscht; alleen een gedeelte der lading heeft schade geleden. Branden. Te Zaandam werd gistermiddag te halfzes de hulp van de brandweer inge roepen voor een binnenbrand in liet café ,,'t Centrum" van den heer W. Fust aan de Westzijde, vermoedelijk ontstaan door het omvallen van een petroleum toes tel. De brandweer slaagde er spoedig in het vuur te blusschen.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3