1000 100 FATUM" te 's Gravenhage, Denk om den Winter iin DE PAUW VIERDUIZEND GULDEN A. H. van UDEN, f AA GULDEN /A GULDEN j bij verlies van ftl I bij verlies van I \J \J één duim. (J 11 één wijsvinger. j 99 Q'esneden. In den afgeloopen nacht is de veldartillerist B. W. op de Veemarkt te Rotterdam door den huzaar J. O. met een mes over het gelaat ge sneden. Hij is; in het ziekenhuis verbon den. De huzaar, die werd aangehouden en een ernstige wond aan het hoofd had, veroorzaakt door een val, toen men hem een paar uur vroeger uit een café had verwijderd, waarbij hij tegen de straat sjoeg, is in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Moord. Zaterdag morgen om streeks negen uur, heeft zekere J. de Groot, wonende Jacob van Lennepstr. te Amsterdam, bij de politie aangifte ge daan dat hij zijn vrouw, met wie hij on geveer 11 weken gehuwd was, om het leven heeft gebracht. De politie begaf zich onmiddellijk naar het perceel, waar de vrouw in een alcoof met het hoofd op twee kussens met afgesneden hals werd gevonden. Inmiddels had een smid, wonende te genover het huis waar de misdaad had plaats gevonden, in de straatgoot een broodmes gevonden, bedekt met bloed' en haar. Daar hij zag, dat er iets in het perceel gaande was, bracht hij het mes bij de politie en later bleek dat met dit mes de moord was gepleegd. De echtgenoot van de vermoorde was reeds tien weken werkeloos. Vroeger moet hij melkbezorger geweest zijn. De politie stelt een onderzoek in. De vermoedelijke dader werd met het lijk geconfronteerd. i Nader meldt men, dat de naam, van het slachtoffer is Johanna Blok. Hedenmorgen hoorden de beneden buren, dat er boven ruzie was, zoodat vóór het plegen van den moord een ern stige mishandeling moet hebben plaats gehad, hetgeen ook blijkt uit het feit, dat de man, toen hij zich bij de politie aangaf, aan beide handen ernstig was verwond. De vermoedelijke dader is naar het Huis van bewaring overgebracht. De Groot is ongeveer 23 jaren oud. Door den bliksem. Gister morgen werd de kapberg van den heer K. Dekker in Oosterblokker (N.H.) door den bliksem getroffen. In korten tijd stond de geheele boerderij in brand, zoo dat bijna niets kon gered worden. In een uur tijds was van de gebouwen niet veel meer over dan een paar muren. Degroo- te voorraad hooi brandt nog fel. Ophol. Door het plagen van een jongen sloeg te Bennebroek een paard, gespannen voor een wagen, op hol. Er bestond groot gevaar voor ongelukken aan de Glip, doch de eerw. heer kapelaan Helm er, die het paard zag aankomen, sprong van zijn rijwiel, versperde daar mede moedig het paard den weg, zoodat het kon worden gegrepen. Van de tram springen. De sergeant der infanterie, JlvAjR-., liggende te Loosauinen, (sprong Vrijdagmiddag in de Havenstraat te R'dam van een in be weging zijnden motorwagen van lijn 7 de relectrische tram. Hij viel en rolde 'n eind over de straat, waarbij hem het linkeroor nagenoeg van het hoofd is ge scheurd In het Ziekenhuis is de serge ant, die ook eenige kneuzingen opliep, ter verpleging opgenomen. Zakkenroller. (Reeds enkele malen waren te 's-Graven'hage de laat ste dagen bij de politie klachten inge komen van tram passagiers, over op ljjn 3 of 4 gepleegde zakkenroller ijl Thans is op aanwijzing van een tram conducteur een Roemeen aangehouden, genaamd L., die op het achterbalcon van een motorwagen van lijn 4 aan een heer een portefeuille ontrolde. De verdachte, die opgaf van beroep bokser en artist te zijn, was kort ge leden van Antwerpen gekomen. Hij is ter beschikking van de justitie ges.ieid'. Een merkwaardige gebeur tenis, Voor de leerlingen eener kl'as- se van een onzer gemeentelijke burger scholen heeft de onderwijzer op het bord een verhaaltje geschreven, dat tot onder werp heeft: een kind dat aan den huis dokter de tong moet laten zien- Op zicfh zelf eenvoudig genoeg, ware het niet dat midden in 't verhaal hdt volgende gebeurtde tong kwam slechts schoorvoetend uit den mond 1 Aldus gelezen door een onbescheiden blik, die toevallig in het schoollokaal geworpen werd. De zestiende, iDe „Miinchener Neuesten Nachrichten" vertellen het vol gendie aardige voorval als een oase temidjden dier woestenij van 'berichten over dood 'en verderf. De achtergeblevenen houiden 'n edelen wedstrijd om de gewonden te helpen. Dat is zeker schoon en goed. En zeker kan een volk in zulke dingen nooit te veel doen. Doch ,t schijnt mij toe, dat er naast die goede daden ook pseudo-dadien staan, die jniets beteekenen. Een klem vroolijk voorval in een groot lazaret kan in het licht stellen, wat ik meen: Een gewonde ligt stil en stijf in een zaal, waarin de zaakkundige kpachten van het Roocüe Kruis rustig en goéd hunne zware taak vervullen. i.Doch dan komt er een optocht dames in de zaal; dames uit de beste standen; dames, die van niets wetenidames, die echter een on- 'Xveerstaanbaren aandrang gevoelen om haar goeden wil, waaraan niemand twij felt ,te toonen. i Zij hebben van allerlei gegeven en daarom meent men haar ilen toegang niet te kunnen weigeren. Zulk een dame komt ook bij den ge wonde, die bewegingloos moet blijven liggen. „Kan ik misschien iets voor u doen?" Neen, Ik dank u. JDioch mis schien kan ik u het gezicht een beetje met water en azijn afwasschen „Hm". De idamie neemt het gereedlig gende sponsje, (doötpt in het gereed staande water en strijkt er den gewonde mede langs het gelaat, op 'de wijze, waar op men 't haar gleleerd heeft. „W;enscht u nog iets anders?" Nu kan de goed moedige Beier zich niet langer bedwan gen. „Wieet u, zoo zegt hij, ik heb u het genoegen niet willen vergallen, maar u is vandaag al de zestiende, die mfijn 'gezicht gewasschen heeft". Sport. Voei i>al. De wedstrijd Ajax IV. O1. C. I. te Leiden, eindigde ?n een gelijk spel 44. V.O.C. had een vrij sterk elftal terwijl Ajax was versterkt met D. Wijn- veldt (U. J>.) den bekenden internatio naal, die geregeld als back voor het Ned1, elftal uitkomt Naar aanleiding van de buitengewone omstandigheden heeft de N. V. B. een noodcompetitie in het leven geroepen. 'Dat deze competetie niet bij iedereen in den smaak zou vallen is te begrijpen. De aardigheid is er spoedig af als H. V. V. of Sparta tegen den een of an deren derden klas^er moet kampen en het steuncomité vaart er ook niet beter bij. |Het Gouden Hoofd kon zich ook niet met die zienswijze vereenigen en heeft daarom besloten aan de noodcompetitie niet te 'kunnen deelnemen en verzocht aan den N. V. B. de indeeling der le klasse competitie te laten, zooals ze i9 en de degradatie en promotie niet te handhaven, terwijl de liefdadigheid aan het goeddunken der vereenigingen over gelaten wordt. Vereenigingen die door slechte trein verbinding aan sommige wedstrijden niet kunnen deelnemen, (zullen daarin tege moet gekomen worden, dat de wedstrij den op neutraal terrein zullen worden gespeeld. Er hebben gisteren eenige vriendschap pelijke wedstrijden plaats gehad, waarin de opbrengst geheel of gedeeltelijk ter beschikking werd gesteld van verschil lende steuncomité's. Te Rotterdam be haalde Sparta een kleine overwinning op D. F. C. (32). De opbrengsten bedroegen ongeveer f350. Het bestuur van Sparta stelde dit bedrag ter beschik king van het Kon. en Plaatselijk Steun comité. In den Haag sloeg H., B. S. Quick met 42. Wegens het slechte) weer was het op Houtrust niet druk. De opbrengst werd bestemd voor het Kon. Nat. Steuncomité. Wegens het ongunstige weer gingen verschillende andere liefdadigheidswed strijden niet door. Kunst en Wetenschappen. Nicolaa- Beets. De 100-jarige gedenkdag van Nicolaas Beets geboortedag (13 September 1S14) is, zoo al niet onvermeld, dan toch zon- ider opienbare viering voorbij gegaan. Wia- ren de tijfden aniders, 'de schrijver Van de Camera Obscura zou op Jlet taal- en letterkundig congres te Haarlem (zijn ge boortestad) in redevoeringen en in een Hildebranid-t en toonstelling dankbaar hier- idaaht 'en gehuldigd' zijn. Maar het con gres werd afgelast en Ide 25 ontwerpen voor een Hildebrandmonument aan den ingang van (het Haarlemmerhout bleven na keuring len bekroning voor het pui bliek ontoegankelijk. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Ondertrouwd: L. Waasdorp jm. 22 j. en A. Stoeken, jd. 20 j. J. Th. Silvester, jm. 25 j. en M. Heusen, jd. 26 j. J. C. Thonus, jm. 26 j. en A. H. S. Arent- seD, jd. 26 j. H. Korenhof, jm. 23 j. en P. van der Linden, jd. 23 j. G. J. van der Laan, jm. 37 j. en P. 't Hart, jd. 33 j. ALKEMADE. Geboren: Cornelia Alida Maria d. van J. van der Meer en A. Vol- water. Johannes z, van A. van Haastregt en M. van der Zon. Overleden: J. E. Turk 12 mnd. J. C. Pietbroek 8 mnd. G. A. van der Meer 3 mnd. AARLANDERVEEN. Geboren: Z. van van Lienden en Kempen. D. van Zirkzee en Blokker. Getrouwd: J. C. Niemeijer 26 j. en G. A. E, M. Allart 26 j. (bij vol macht). .ALPHEN. Geboren: D. van Gesman en Visser. Z. van Wijfje en Dongelmans. Z. van van Lammeren en Mesman. G e- trouwd: L. van Klaveren en W. v. d. Schee Overleden: K. Wouters-Plomp, wed., 69jr. BOSKOOP. Geboren: Helena Martina Jacoba, d. van P. J. C. Oosthoek en S. A. van Nes. Cornelis Martinus, z. van A. Loef en G. E. van der Stal. Gerrit Wouter, z. van G. W. van Gelderen en G. van Hemert. Betjen Rika, d. van S. M. Rood en R. M. Menko. Getrouwd: G. van Zoelen, 58 j. en H. Fokker, 45 j. Overleden: C. de Leen, 72 j. BODEGRAVEN. Geboren: Jannetje, d. van G. Boer en G. den Hertog. Gerrit, z. van A. J. Breeveld en J. Kouwenhoven. Jannetje Cornelia, d. van J. Spijker en A. Vuijk. Ondertrouwd: M. Spek 25 j. en M. Kaptein 24 j. L. Verduijn 25 j. en M. van Wijk 23 j. Overleden: D. A. Lammers 10 j. HAZERSWOUDE. Geboren: Leentje Adriana, d. van A. de Gelder en L. van Dorp. Willem, z. van T. Ramp en W. Kersbergen. Overleden: G. van der Haven, 2 w. KATWIJK. Geboren: Dieuwertje d. van A. Noppe en N. Zwaan. Jacob z. van C. van Duijn en C. Schaap. Gerrit z. v. Jac. van Duijn en L. van Rijn. Jansje d. van Jac. van Beelen en Jac. van der Niet. Willebrordus Gerardus z. van F. J. Luijten en M. M. Olsthoorn. Willemina d. van W. van der Plas en A. van der Bent. Cornelia d. van J. van Rijn en A. Kraaijenoord. Neeltje d. van H. Kuijt en L. Snijders. Jan z. van L. Plug en K. Nijgh. Annetje Michael d. van A. den Haas en H. de Jong. Petronella d. van C. Guijt en P. Hees. Trijntje d. van H. van der Bent en L. Guyt. Dirk z. van G. van Duijn en L. Parlevliet G e h u w d: W. de Reus jm. en A. P. v. Weliejd. Ondertrouwd: N. Boesaard jm. en P. van der Plas jd. Overleden: Elisabeth van der Drift 76 j. echtgen. van J. .Godijn. Leendert van den Oever 4 m. z. van P. J. en van J. van den Oever. Neeltje van Duijvenbode 2 j. d. van P. em van Jac. van Duijn. Janke Rippen 26 j. echtgen. van H-. van Duijvenbode. Gerritje Parlevliet 5 m. d. v. L. en D. van der Wiel. LISSE. Geboren: Maria Petronella, d. van W- Sprengers en J. K. Blokker. Cornelis Martinus Marie, z. van C. J. Hoes en J. A. de Mooij. Pietje, d. van D. Eigenbrood en A. Kingma. Gerarda Maria, d. van A. L. van Zonneveld en H. C. Schoone. -Johanna Hendrika Cornelia, d. van H. J. Mosseveld en J. C. Touw. Hendrik, z. van J. Schrier en E. W. H. Dannijs. Gerarda, d. van C. W. Kaak em G. Spaargaren. NOORDWIJK. Geboren: Adriana Jo hanna d. van A. Roskam en A. Smit. Cornelis z. van C. van Rooijen en T. Onder- wa' ter. Wilhelmus Hendrikus Samuel z. van E. A. van der Plas en M. P. van Hensbergen. Theodora Petronella d. van F. Hoogervorst en M. van der Linden. Christina d. van A. van 't Wout en J. Varkevisser. Dirkje d. van J. Spaanderman en J. Hoek. Gijs- bertus z. van W. Smit en L. van der Niet. Christiaan Albert z. van R. Gottlieb en W. Klein Lebbink. Hendrika Helena d. van H. Hoogervorst en M. G. Steenvoorden. Overle'den: Willem Cornelis van de Putte 30 j., ongeh., wonende te Leiden, tijdelijk alh. NIEUWKOOP. Geboren: Bemardus Be- nedictus, z. van S. Splinter en J. Bos. Anna Helena, d. van P. C. Vroonhof en C. Bakker. Jan, z. van T. Bloos en A. van 't Kruis. Adrianus, z. van P. Kruijf en A. de Leeuw. Overleden: A. v. d. Graaf echtg. van J. H. Ahles 60 j. NIEUW VEEN. Geboren: Clara Maria, d. van Th. J. Janmaat en G. Loogman. Ondertrouwd: Hendrikus Endhoven en Leonarda Verbij. NOORDWIJKERHOUT. Geboren: Cor nelis J., z. van B. P. Mense en J. Koster. Theodorus, z. van N. Mooyman en H. C. Blok. Johanna G., d. van J. L. Broekhof en A. M. vaD der Voet. Aart, z. van F. de Smit en A. G. de Groot. Johanna, d. van J. Hoogkamer en M. van Veen. Ondertrouwd: Corns. Leeflang 25 j. en Aaltje Schaap, 20 j. Overleden: Jan Scheepmaker, 7 w. Wilhelmus G. Hoeks, 7 maanden. VOORSCHOTEN. Geboren: Johannes Marinus z. van D. J. Cuilenburg en J. Potje- wijd. Maria Johanna d. van C. A. van den Bos en A. Lelieveld. WOERDEN. Geboren: Cornelia Wilhel- mina d. van H. J. van der Maas en N. Blonk. Cornelis z. van J. Breunesse en J. Kolling. Overleden: J. Kanneworf 75 j. wedr. van A. Kroes. ZWAMMERDAM. Geboren: Dirk z. van H. van der Laar en N. van Triet. Berdina d. van E. W. van Beek en B. van Kempen. Bertha Cornelia d. van J. Verweij en G. van Os. ZEVENHOVEN. Geboren: Z. van Mes man en Murk. D. van Immerzeel en Bartelmeijer. D. van de Hoord en Harding. In de Sted. Werkinr zijn opgenomen. DATUM. PA'«EN. Vol. per. ■t i 6 Sent. zondao 25 8 31 7 Maandao i7 4 41 8 r» Dinsdag 39 8 47 9 WÖENSDAQ 42 8 50 10 Donderdaq. 38 8 46 h Vrijdaq 39 8 47 12 Zaterdag 41 8 49 Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middag-. Aanvragen van werkzoekenden. 6 klerken, 2 klerken (vrouwelijke) 5 reizi gers. 30 timmerlieden, 19 metselaars, 5 voegers, 5 behangers, 12 schilders, 15 meubelmakers, 10 smeden, 3 smidsjongens, 2 blikslager 14 kleermakers, 9 broodbakkers, 1 banketbakker, 12 sigarenmakers, 1 jongste kok, 6 warmoeziers, 10 bloemisten, 8 grondwerkers, 10 loopknechts, 29 jongens (allerlei), 2 schippers, 2 stokers, 1 rijwii'lreperateur, 27 typografen, 140 losse werk lieden, pl.m. 150 mannen voor verschillende vakken, 33 naaisters, 29 werksters, 12dienstboden 1 baker, 2 winkeljuffrouw. 2 strijksters, 150 vrouwen v. allerlei, 1 waschvrouw. Gevraagd: 1 knipster, 1 linnenstopster. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Sept. 1914, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Blldt. Hoogste barometerstand 763.2 Nuenchen. Laagste baromeierstand 746.5 Christiansund. Verwachting tot den avond van 15 Sept.: Krachtige tot stormachtige, later tijdelijk af nemende Zuidelijke tot Westelijke wind, be trokken mei regenbuien, later wi llicht opklarend, zelfde temperatuur. DANKBETUIGING. Hiermede betuig ik mijn op rechten dank aan Dr. WILLINCK, Arts, te Rijpwetering, die door de heelkundige behandeling, welke hij geheel op zich nam, mij van kanker aan mijn lip heeft bevrijd. 4685 H. VERMEIJ, Molenaar te Oud-Ade. De Leidsche Duinwater-Maatschappij. Vermindering van druk. De Directie brengt ter alge- meene kennis dat de toevoer van duinwater gedurende de maand September des nachts (uitgezon derd Zaterdag- en Zondagnacht) van 126 uur bij tusschenpoozen zal verminderen of ophouden, wegens werkzaamheden aan de hoofdhuis. (4682) DE DIRECTIE. GEVRAAGD als l,te hypotheek Qp een pand met overwaarden, tegen een billijken renten, met of zonder aflossing. Brieven franco onder No. 4686, aan het Bureau van „De Leidsche Courant", te Leiden. Stationsweg 151, 's Gravenhage Lid Ie Klasse van het Nederlandsche Instituut van Acconntants. Leeraar M.0. Boekhouden en Handelsrekenen. 4009 Leeraar M. 0. Staatsrecht. Leeraar M. 0. Staathnishondkonde. Inrichting van Administratie. Opmaken van Statuten enz. s F. SOUPART LEIDEN. Rijnkade 4. SPECIALITEIT IN Grafzerken, Kruisen en verder marmeren werken. Electrische Melkinrich tingen Roomboterfabriek Dc prijs der ROOMBOTER dagel. versch is f «,SO per Kilo. KARNEMELK 5 cent per liter. 88 Hoogachtend, H. J. Rijsbermen, Kraaierstr. no.5. als alles duur zal worden, dat Ge er bijtijds voor gezorgd hebt om dekens te koopen, nu ze allemaal zoowel wollen als gestikte en moltonnen nog zeo mirakel goedkoop te krijgen zijn in den Goed- koopen Beddenwinkel op de Haarlemmerstraat 239. Dit is en blijft ten allen tijde het bekende, soltde, wundergoedkoope adres voor uw beddengoed. Wij alleen verkoopen de echte Leidsche Wollen dekens voor f 2.98. Dan nog enkele honderden stuks van die heele fijne gebloemde wollen dekens in rood of blauw, waarvan de geregelde prijs f 7.00 is, die geven we nu voor f 4.8011 Ook nog een reuzenpartij gestikte dekens, grootste 2-persoons, van f 6-50 voor f 3.40, en onze wereldberoemde moltondekens kosfen thans maar 24 cent. Wees gewaarschuwd, betaal in deze beroerde tijden niet te veel, maar gaat voor je dekens alleen naar den Goedkoopen Beddenwinkel, 239, Haarlemmerstraat 239, naast den koekwinkel van den heer Timp. 4687 Nederlandsche Hulsvrouwen Meer dan ooit moet u thuis toezien, wanneer U bij uwen winkelier een verpakt artikel koopt, of dat artikel wel in Nederland is gefabriceerd. Heeft U MAÏZENA noodig, vraagt u dan HONIG's Maizena U krijgt prima kwaliteit. U bespaart 2 13 cent per pakje. U helpt werkloosheid bestrijden. 4684 Haarlemmerstraat 229. BERICHT DE ONTVANGST VAN ALLE Nouveautés voor het aanstaand j Najaars- en Winterseizoen. Groot is onze keuze in gegarneerde en ongegar- neetde DAMES- en KINDERHOEDEN voor de be kende lage prijzen. (4683) Tevens maken wij u opmerkzaam, dat nu de beste gelegenheid is voor het veranderen uwer hoeden. ZIET DE ETALAGE. Alle betalende abonné's ov dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd voor GULDEN /AA bij levenslange Lfl B I I GULDEN ongeschiktheid BBS HI I bij overlijden tot werken. \J \J GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. GULDEN verlies van één hand of voet GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned, Ongevallen-Verz. Maatsch Plet Helnplein, koek Aaaa^auiloaatuaat. ifcT" Weêeiis uitbrei ding der zaak. nette wasschen gevraagd. 2 ets. droog toegeslagen. 2'/, ets. gemangeld. 1728 Stoomwasscherij .MOLENZtCHT". li. J! A. POL. Mare Singel 71a. Gevraagde betrekkingen Van 1—5 regels 50 cent, Iedere regel meer 10 cent, A contant. Wordt gevraagd, om terstond in dienst te treden, een Tweede BAKKERSKNECHT of vergevorderd Leerling, bij de Wed. V. J. DRIESSEN, Hazers- woude, Rijndijk. 4653 Gevraagd met 1 October op een dorp bij Leiden, in een gezin zonder kinderen, een R.-K. BOERENDIENSTBODE, Brieven franco onder no. 4655, Bureau van „üe Leidsche Courant". Terstond gevraagd een flinke R.-K. DIENSTBODE, bij C. VAN LEEUWEN, landbouwer, te Oud Ade, bij Leiden. (4661) Boerenarbeider gevraagd die zeer goed kan melken en rijden voor vast werk. Adres: L.v.D. HOEVEN Landbouwer, te Voorhout. (4681) Kleine Advertentiën Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent. contant. Er biedt zich aan een R. K. Dienst bode, liefst als HUISHOUDSTER of BOUWMEID. Br. fr. lett. A. Hulp- postkantoor, Rijpwetering. 4662 VERLOREN een ZILVER HORLOGE, Woensdag avond langs den Langeraarschen dijk tegen belooning terug te bezorgen bij M. W. VAN TOL, Jacz., Langeraar. (4680)

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 4