Nederland en de Oorlog. ALBERT RiHL vertentie, ontnomen. Het bedrijf als zoo- danig1 bestaat niet meer en daarmee is ook de portemonnaic, waaruit de re dactie betaald moet worden, verdwenen, terwijl de taak der redactie tegelijk veel zwaarder en omvangrijker wordt. jDaarbij komt nog, dat de bevoorrechten Nieuws- bureaux, hun prijzen verhoogen. De uit gaven hierdoor stijgen in het drievou dige, de inkomsten dalen /nog meer dan in het drievoudige, om niet eens te spre ken van de lacunen door mobilisatie in het 'zetters-, drukkersi-, expediteurs- en redactiecorps gemaakt. Er zijn heusch ijzeren zenuwen voor noodig om, onder zulke omstandighe den, de kalmte te bewaren. Het publiek (mJag deze dingen wel eens goed over wegen en bedenken, dat de krant in het brengen van offers in de voorste 'rij staat. Gemengde Oorlogsberichten. De „Kaiser Wilhem der Gros se." Men seint uit Berlijn: Vol gens berichten uit Las Palmas is de Duitsche hulpkruiser „Kaiser Wjl- helm der Grosse" door den Engel- schen kruiser „Hyghflyer" in den grond geboord, toen hij in de neutrale wateren van de S,paansche kolonie Rio del Oro voor anker ging. Engeland heeft hier door het volkerenrecht en de souvereine rechten van een neutralen staat geschon den. De Spaansche kolonie Rio del Oro ligt op de Noord-Westkust van Afrika en is een beschermde ankerplaats. Het Engelsche schip verrastte den Duitschen hulpkruiser, terwijl hij kolen innam, geheel in overeenstemming met de neutraliteitswetten. Churchill heeft den ondergang van het Duitsche schip in het lagerhuis me degedeeld; .teekenend is echter, dat hij de plaats er niet bij noemlde, opdat deze inbreuk op het volkerenrecht in Enge land niet bekend zou worden. Een deel van de bemanning van den hulpkruiser is gered. Beschieting van Mechelen. Mechelen is gisterochtend opnieuw ge bombardeerd onder voorwendsel dat 2 uhlanen gedood waren. Bij Merekter en Assche en rond Dendermonde hebben voorpostengevechten plaats gehad. Protest van missionarissen. Alle vertegenwoordigers de rKatho- lieke missiecongregaties in de Duitsche protectoraten hebben een levendig pro test gepubliceerd tegen Engeland's op treden, waardoor de Europeesche oorlog op Afrikaansch gebied wordt overge bracht, ofschoon de Congo-acte en inter nationale overeenkomsten in het belang van het missiewezen de onvoorwaarde lijke ntetraliteit van de Afrikaansche ge bieden tijdens de Eruopeesche verwikke lingen eischen. Het optreden van Engeland is een schending der solidariteit van het blanke ras tegenover het zwarte, ondermijnt het gezag van het blanke ras en betrekt de zwarten in een strijd, waar ze als on wetenden tegenover stonden. Wat moeten de missionarissen zeggen, als de inlandsche bevolking vraagt naar de oorzaak van den oorlog. Het optreden van Engeland brengt niet alleen ernstige gevaren mee voor de missiewerkzaamheid, maar voor elke ko loniale en beschavende actie en doet in de zwarten het denkbeeld ontstaan om de heerschappij der blanken af te schud den. Het protstschrijven eischt, dat alle ko loniale mogendheden de heillooze gevol gen van een kolonialen oorlog zullen af wenden. Graanvoorraad. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de bezetting van ver schillende streken van Oost-Pruisen de graanmarkt ontredderd heeft. De ver woestingen, die de Russische troepen daar aangericht hebben, en de vlucht van de plattelandsbevolking uit groote dee- len van het Oostelijke grensgebied, dat de voornaamste graanschuur van het ko ninkrijk Pruisen is, hebben tengevolge dat de landheeren daar het graan, dat van hen gekocht is. niet kunnen leveren. De koninklijke familie. De Belgische prinsen en de prinses zijn ver trokken naar Engeland, waar zij de maand September zullen doorbrengen. De koningin begeleidt hen, maar zal binnen eenige dagen naar Antwerpen te- rugkeeren. Een treffende b ij zonderheid Men vernaalt aan de „Oraafsche Ct." de volgende treffende bijzonderheid. Zooals bekend is uit het verhaal van een kloosterzuster in onze krant, voer den de Eerw. Zusters uit Visé op haai vlucht naar Maastricht het Allerheiligste mede, hetwelk door Zuster Claudine ge dragen werd. Na eenigen tijd voortge gaan te zijn, ontmoetten zij een Duit sche troepenafdeeling, die haar staan hield en vroeg wat de Zuster droeg on der "haar pelerin. Zuster Claudine trad vol waardigheid op de soldaten toe en sprak, terwijl zij hun de Ciborie toonde: „Ik draag den Christus in Zijn Sacra ment, den 'God, voor wien mogelijk me nigeen uwer dezer dagen zal verschijnen, en, gij allen die katholiek zijt, knielt ne der ter aanbidding van uw God." Allen knielden neer en eenigen volgden haar als vrijgeleide naar de Hollandsche grens Russen naar Frankrijk en Bel gië? Men zegt, dat 100.000 Russen zullen worden ontscheept op de Fran- sche en Belgische kusten, om het leger der bondgenooten te versterken. Belgische deputatie naar Amerika. Carton de Wiart, minis ter van Justitie, de staatsminister De Sa- deleer, ea de Kamerleden Hymans en Vandervelde zijn via Londen naar Ame rika vertrokken. In beslag genomen schepen. De Engelsche bladen melden dat 225 schepen in de Britsche havens zijn aan gehouden of zijn buitgemaakt ter zee. De ex-vorst van Albanië. Oostenrijk en Italië hebben geweigerd langer geld te leenen aan het vorsten dom Albanië. De vorst heeft gisteren, wijl de schatkist leeg was, het regee- ringsgezag in handen van de internatio nale controlecommissie neergelegd. Hij is met het vorstelijk gezin naar Brindisi vertrokken en zal als Prins von Wied dienst nemen in het Postdammer uhla- nenregiment, dat op het slagveld staat. De „Tribuna" meldt, dat Italië aan de groote mogendheden voorstelde die besluiten van de Londensche gezanten conferentie te handhaven. De regeerin gen besloten in dien geest en zullen de integriteit van Albanië tegen Servië en Griekenland handhaven. 'In geen geval zal Italië dulden, dat de Epiroten zich van de stad en de baai van Valona meester maken. De Fransche landstorm op geroepen. De minister van oorlog besloot de lichting 1914 op te roepen en weer tot de actieve reserve op te roepen de oudere landweerlichtingen, die tijdelijk naar huis waren gezonden. De Pauskeuze. Gistermorgen om 9 uur begaven de te Rome aanwezige kardinalen zich naar het Vaticaan, naar de Sala regia, waar de Zwitsersche en de Palatijnsche garde in groot uniform de eerewacht vormden. Kardinaal Ferrata celebreerde om 10 uur in de Sixtijnsche kapel de H. Mis „de spiritu sancto", die door 53 kardinalen' werd bijgewoond. Binnen in de kapel vormde de edelwacht in groot uniform de eerewacht. Gedurende de H'. Mis „de spiritu sancto" sprak Mgr. Galli een Latijn- sche rede uit „pro eligendo pontifice", waarin hij den kardinalen aanbeval spoe dig tot de verkiezing over te gaan en den meest waardige te kiezen. Na de H. Mis hielden de kardinalen eene korte vergadering; daarna gingen zij naar huis terug. Des namiddags kwamen de kardinalen op het Vaticaan terug en gingen om 5 uur in conclaaf. Gistermorgen nam de maarschalk van het conclaaf, Prins Chigi, bezit van zijn ambt en ontving de officieren van het legerkorps. De eerste, die ontvangen werd, was kolonel Repond, de oomman- dant der Zwitsersche lijfwacht. Allen droegen groot uniform. BINNENLAND. De Staatslotertij. Naar men meldt, heeft het uitstel van de trekking der 2e klasse van de Staats loterij alleen ten doel gehad de houders der klassikale loten niet te benadeelen. Het zou mogelijk zijn, dat deze door geldelijke omstandigheden of afwezig heid tengevolge der mobilisatie moesten verzuimen hun lot in te wisselen. Uiter lijk 3 dagen vóór de trekking der vol gende klasse moeten de loten, zooals men weet, ingewisseld worden. Gebeurt dit niet, dan verliezen de houders het recht tot verwisseling en krijgt de col lecteur de vrije beschikking over het lot. Vandaar werd de trekkingsdag voor de 2e klasse uitgesteld, waardoor tevens de verwisselingstermijn is verlengd. Vermelding verdient voorts nog, dat op den dag, waarop de verschuiving werd afgekondigd, toch slechts een vijfde der klassikale loten nog niet verwisseld was .Den volgenden dag zou de ver wisselingstermijn verstreken zijn. Landstorm. Naar het „Vad." verneemt, behoeven de visschers, die tot den landstorm be- hooren en nog geen oproeping hebben, geen toestemming om naar zee te gaan. Zij kunnen vrij uitvaren. Een gelukwensch van de Ameri kanen. Aan H. M_ Wilhelmina, Koningin der Nederlanden, is gislteren uit de legatie van de Vereenigde* Staten van Amerika de volgende in het Engelsch gestelde brief gericht: Mevrouw, De vele Amerikanen, die veilig en gelukkig zijn in Uwer Majesteits, land in deze moeilijke tijden ,wenschenhun erkentelijkheid te betuigen voor de vriendelijke gastvrijheid, welke zij in het onzijdige Nederland genieten. Zij bieden Uwe Ma esteit hunne op- rechte en diepgevoelde goede wen- schen aan bij gelegenheid dat Uwer Majesteits geboortedag met zooveel getrouwheid en trots door geheel! de bevolking des lands wordt herdacht. 'En zij bidden dat God Uwe Majesteit en uw vrij liand in vrede, in voorspoed en in eere moge bewaren. (w.gl) Henry van Dyke, Amerikaansch gezant in Nederland. Dankbetuiging aaijdeKoningin Aan H. M|. de Koningin is toegezon den het volgend telegram: Tweehonderd vier en dertig Belgi sche vluchtelingen, ten diepsrte ont roerd over de gevoelens van deelne ming hun bewezen gedurende hunne reis van Eysden tot Old eb roek en hun ne ontvangst en goede huiifvesting aldaar, nemen de eerbiedige vrijheid om Hare Majesteit hunne gevoelens' v,an algemeene hoogste dankbaarheid' uit te drukken. J. Drees, Belgisch Pastoor uit Moulandi, thans te Oidenbroek in het Vluchtoord. Mijn en in de Noordzee. De kapitein van een gisteren te Rot terdam van Engeland aangekomen Ne- derlandsch stoomschip bracht het sensa tion eel e bericht mede dat gisteren een aantal Duitsche stoomtraw'ers, die men overschilderd en Idie merken Hufl en Yar mouth had gegeven, er op betrapt zou den zijn mijnen te strooien in de Noord zee. In verband hiermede besloot een tweetal reederijen te Rotterdam, die hun schepen tijdelijk In de NewcaSjtleVaart hadden gebracht, hiervan voorlbopig af te zien. Nederlanders in België,. De oorlogscorresjpondent van „De. Maasbode'7 sphrijift: „De Brusselaars hebben abrpluut par tij gekozen, tegen alle daar vertoevende Nederlanders en Ned'erlandschen werk lieden en neringdoenden wordt het le ven in Brusfie'1 to aal (onmogelijk'gemaakt. Onze Minister van Buitenlandsjche Za ken heeft krachtige financieele hulp voor hen toegezegd, terwijl de Belgische ge zant te 's-iGravenhage een groot commui- que ten spoedigste haar Brussel heeft gezonden, waarin omschreven zijn ge worden de goede diensten op gebied van liefdadigheid, ondersteuning en ver pleging aan duizenden Eielgiscbe vluchte lingen bewezen en waarin de Belgen aangemaand worden vooral geen waarde te willen hedhten aan verspreide verha len als zoude de neutraliteit van Neder land geschonden zijn door het doortrek ken van Duitsche troepen. iWiij kunnen nu hopen, dat een en ander aanleiding zal geven, dat de posi tie van Nederlanders te Brusfsel tegen over de Belgen wederom als Veilig zal worden beschouwd.'^ Voor Belgische vluchteli ngen. Z. D. H de Bisschop van Haarlem heeft f 100.geschonken voor de Bell gische vluchtelingen. Sub i^ëtashloem 1914. Het Nationaal Comité voor den ver koop der Sobriëtas-bloem in 1914 maakt bekend, dat alle actie voor dit doel is stop gezet. Staatscommissie Electriciteits- voorziening. Bovengenoemde oommissie is tot de volgende conclusies gekomen: ie. de regeering verleene niet dan bij hooge uitzondering hare medewerking ten behoeve van het aanleggen en ex- ploiteeren van inrichtingen en werken tot het voortbrengen, geleiden, transfor- meeren, verdeelen en leveren van elec triciteit, zonder dat er concessie ver leend is, hetzij voor elk dezer onder- deelen afzonderlijk, hetzij voor eene com binatie van eenige dezer of van alle; 2e. concessiën worden bij voorkeur verleend aan publiekrechtelijke lichamen of .aan corporatiën, waarop publiek rechtelijke lichamen een overwegenden invloed hebben; 3e. bij het verleenen van concessiën worde in het oog gehouden, dat: a. het stelsel van stichting van dis trictscentrales de meeste kans biedt, dat! het igeheele Rijk spoedig en op econo mische wijze van electriciteit zal voor zien worden1 b. uitbreiding van het aantal centrales ten behoeve van deze voorzienijng, al thans wat het vasteland van het Rij!$. betreft, niet dan bij uitzondering wen-" schelijk kan worden geacht; c. het voor eene economische en, met het oog op de zekerheid van het bedrijf, de meeste waarborgen biedende voor ziening wenschelijk is, dat de centrales, voor zoover zulks eenigszifns mogelijk is, onderling verbonden worden, omJ elkander te kunnen steunen; - 4e. de Regeering overwege ernstig den aanleg van transportleidingen van de staatsmijnen uit en naar belangrijke cen tra van verbruik, in het bijzonder "den aanleg van de lijn HeerlenHelmiond; 5 e. het noodige worde verricht, opdat naast de wettelijke regeling, dife reeds' bij de Staten-Generaal aanhangig is, tot stand worde gebracht eene aanvulling) vana. het Wetboek van Strafrecht j b. de Wét van 7 April 1869 (Stbl. no.i 57}, laatstelijk gewijzigd bij de Wet van 2 Mei 1897 (Stbl. no. 122). De aanvulling vian het Wetboek van Strafrecht moet. strekken om te voor zien in de leemte, dat volgens "on ze wet geving diefstal van electriciteit straffe loos kan worden .gepleegd. Op het voetspoor der Staatscommissie1 voor de electrisdhe geleidingen bevëeltf de commissie de volgende wijzigingen van dat wetboek aan. Na art. 310 worde .een tweede lid ingevoegd, luidende: „Hij, die opzette lijk wederrechtelijk beschikt over elëc- trisch arbeidsvermogen, waarover een ander rechtmatig te beschikken of mede te beschikken heeft, wordt, als schuldig aan diefstal van lelectrisch arbeidsver mogen, gestraft met gevangenisstraf Vatt ten hoogste vier jaren of een geldboete van ten hoogste zestig gulden." De aanvulling van de wet van 1869 mloet dienen om te voorzien in de leemte, dat de electriciteitsmëters niet aan eene contróle der overheid onderworpen zijn* De Staatscommissie dringt daartoe aan op uitbreiding der wet van 7 April 1869 voornoemd totf electrische een- heden en meetwerktuigen. Uil Stad en Omgeving. LEIDEN, 1 September. Jubiié. In alle stilte herdacht de 'heer G;. H: Laagland heden het feit, d'at 'hij 25 jaar als onderwijzer werkzaam is geweest aan de R. K. Jongensschool in de Pelikaan straat alhier. 1, Ofschoon het gebruikelijke feestbetoon heden werd achterwege gelaten, hadden zijn collega's (geureend dien dag toch niet geheel onopgemerkt te moeten laten voor bijgaan en werd hem namens hoofd en personeel een blijvend aandenken aange boden, bestaande uit een barometer en een zilveren inktstel. Moge het den bescheiden onderwijzer, 'die in allen eenvoud, maar met onver- moeiden ijver steeds zijn plicht Ideieidj gegeven zijn inojg lange jaren Zijln diens sten te bewijzen aan het R. K. onder wijs alhier. I en oud-stadgenoot gered. Verleden Zaterdag zijn in (d'en loop van den namiddag vijf paters Conventueel en, Hollanders, als vluchtelingen uit Leuven, waar hun klooster lag, teruggekeerd1 in Limburg, te Urmond aan de Maas. Onder d:ze bevond' zich ook 'd'e Zeer- eeerw. pater Rafaël Sanders, een oud- Lei denaar. De paters hebben op hun vlucht veel moeten 'doorstaan. Binnenkort hopen wijl onzen lezers daarvan nadere bijzonder heden mede te doelen. Lectuur voor de militairen. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, wordt het ophalen der couranten en tijdschriften voor de militairen hier ter stede ,tot nog 'toe zoo wel willend door Mevr. Hammes met hare meisjes gezellen en eenige andere jonge dames verricht nu de vacantie ten einde is overgedragen aan het Vrouwencomité Oorlogstoestand 1914. Dit comité zal nu aan werkelooze jongens dit werk .opdra gen. Een zeer goed dankbeeld'. Aan het werk van bovengenoemde da mes brengen wij bij deze gaarne hulde. Het was ongetwijfeld geen gemakkelijke taak de opgehaalde lectuur over onze talrijke (kazernesniet (oordeel te toei deepen.. Moge de Lejdsche ingezetenen met 'de zelfde animo en nauwgezetheid de cou ranten blijven verstrekken! Dat de Katho lieke hierin met hunne katholieke lectuur niet ten achter blijven! Ontvlucht Gisternacht zijin fWee jongens, achttien en negentien jaar oud, ontvlucht uit 'het Rijksopvoedingdgeoftciit alhier. Ze hadden zich van andere klee ding weten te voorzien, om niet door de uniform herkend te worden: De politie uit de omliggende plaatsen werd dade lijk in kennis gesteld en het mocht den gemeenteveldwachter Sleekens en den rijksveldwachter Kwakkel te War mond gelukken, nabij het Warmonder- hek beiden in handen te krijgen, nadat da vluchtelingen door vier slooten wa ren gegaan, om hun Vervolgers te ontko men. ROOMSCHi AGENDA. W]oensdalg9 (uur. -Vergadering Ned. R. K. Volksbond. V r ij d a g, 9 uur 's avonds. Bonds- gebouw. Buitengew. vergadering Werkl.- fonds. Zeer noodzakelijke opkomst in verband met de crisis. HAARLEMMERMEER. Te Hoofddorp is gisterenavond door de bezetting van het fort de verjaardag van H„ M. onze geëerbiedigde Koningin wel niet met uiterlijk vertoon gevierd, maar toch is deze gewichtige gebeurtenis in eigen kring zeer opgewekt herdacht;. In het gebouw van de St. Jozefschool waarin het Militair tehuis is gevestigd waren, de militairen vereenigd, alsmede ver schillende genoodigden, bestaande uit hen, die zich ten opzichte van de mili tairen zeer verdienstelijk maken.. Zang en muziek en hartelijke toespraken bene vens voordrachten wisselden elkander ai Het is een prachtavond geweest, en de verjaardag van .H M.. is eenvoudig, doen op zeer waardige wijze herdacht. Ze zal nog langen tijd bij de militairen in her innering blijven. NIEUWKOOP. De schouw in den Polder Nieuwkoop en Noorden, aanvan kelijk bepaald op Woensdag a.s., is uit gesteld tot Dinsdag 8 Sept. De landweer- en militieplichtigen J. P. de Jong en J. Pieterse zijn we gens lichamelijke ongesteldheid ontsla gen uit den militairen dienst. WARMOND. Eene collecte gehouden in de Ned. Hervl Kerk alhier ten behoe ve van het Roode Kruis .'heeft opgebracht f 23.24. ZOETERWOUDE (dorp). Dat het passeeren der buitenwegen den laatsten tijd door de vele oefeningen van ons leger wel eens bemoeilijkt wordt, onder vond ook de heer H. W. hedenmorgen. De manschappen in de achterste ge lederen van een compagnie infanterie Ingezonden Mededeelinget 30 cent per regel. DEimK 1 OY\ f JVIEUBELMAGAZlJh MA**13 36. liepen ongelukkigerwijze tegen zijn rij wiel, waardoor hij van den hoogen kan! in den Vliet nabij Allemansgeest ge raakte. Het anders onheilspellend toe steken van geweren was in dit geval hei middel tot een gelukkige redding. Kerknieuws. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot kapelaan te Goes den Weleerw. heer M. M. v. d. Eem; tot kapelaan te Halfweg en Houtrak- polder den Weleerw. heer L. J. J. Scham per (9 Aug. 11. priester gewijd)tol assistent te Ovezande den Weleerw. heer P. L. Ch. v. d. Meer (9 Aug. 11. priestei gewijd); tot kapelaan te Ooltgensplaa! den Weleerw. heer J. G. M. Jansen (9 Aug. 11. priester gewijd); tot ka pelaan te Rijswijk -den Weleerw. heer H. Brouwers; tot kapelaan te Ursuni den Weleerw. heer Ch. C. F. M. Hen- ning (9 Aug. 11. .priester gewijd); tot kapelaan te 's Qravenhage (O. L. Vr. v, Goeden Raad) den Weleerw. heer S. A. J. Willemsen, en tot kapelaan tt Krommenie den Weleerw. heer A. Ver hagen (9 Aug. 11. priester gewijd); tol kapelaan te Nieuwendam den Weleerw, pater fr. F. J. Spoorenberg, O.E.S.A Jubilea. Morgen, 2 September, herdenken tie zeereerwu hooggel heer L. iWiesterwoudl te Warmond, de zeereerw. zeergél heer A. Oudejans te Voorhout, jde weleerw. heeren Th. Winkelman ea A. Kramer te Amsterdam hun 12i/2-jarig priesterfeest. Gemeenteraad van Leiden. V er gad ring wan hedenmiddag. Voorzitter Jhr. Mx. N. C. de Gijse- laar. I Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat ingeko men is een schrijven van den Bond vati Ned. Onderwijzers om het schrijven aan gaande salarisverhoogin'g als niet inge zonden te beschouwen. De voorzitter apprecieert dit 'schrijven ten zeerste en meent een woord van hulde niet te mo gen onthouden. Eenige reclames LI. 0, werden in (handen van de comm. gesteld Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van twee Wethouders, jaar van aftreding 1920, (aftredend: de H.H. J. A. Bots en H. W. Fischer), De heeren J. A. Bots en H. W.Fischer worden resp. met 30 en 29 stemmen herkozen. Beide heeren nemen de be noeming aan onder dankzegging voor het genoten vertrouwen. 2. Benoeming van drie leden Van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter, (aftredende leden: de H.H. A. L. Reimeriijger, Voorzitter, J. Bosch en Mr. C. W„ van der Pot 3zn., leden). De aftredende leden worden herko zen. De heer Reimerihger wordt als voorzitter herkozen. 3. Benoeming van twee leden van de Commissie van Fabricage, (aftredende leden: de H.H. A. Mulder en K. H. Korff). De heeren A. Mulder en K. H. Korff worden herkozen. 4. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slacht huis, (aftredende leden: de H.H Dr. H. J. Zwiers en S. de Boer Azn.). De (heeren Dr. H. J. Zwiers en S. de Boer Azn. worden herkozen. 5. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud.Archief, (af tredende leden: de H.H. Mr. J. F.. Hee- res en Mr. A. van der Eist). De heeren Mr. J. C. Heeres en Mr. A. van der Eist worden herkozen. 6. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Marktwezen, (af tredende leden: de H.H. D. van Gruting en S. de Boer Azn.) De heeren D. v. Gruting en S. de Boer Azn. worden herkozen. 7. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke ver ordeningen en uit dezen van den Voor zitter, (aftredende leden: de H.H. Mr. A. van der Eist, Voorzitter, Mr. P. E- Briët en K. SijtsmJa, leden). De heeren Mr. A. v. d. Eist, Mr. P. E. Briët en K. Sytsmia worden her kozen, de heer Mr. v. d Eist als voorz. 8. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (aftredende leden: de H.H. Mr. A. J- Fokker en Mr. J. H. Carpentier Alting)- De heeren Mr. A. J. Fokker en Mb J. H. Carpentier Altinig worden her kozen. 9. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Stedelijke fabrieken van Gas en Electriciteit, (aftredende le den: de H.H. J. Korevaar P.Azn. en Mr. A. J. Fokker. De heeren J. Korevaar P.Azn. en Mr. A. J. Fokker worden herkozen.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2