BUITENLAND. Uit de Pers. DE VLIEGMACHINE. „Hij moest deze stelling herroepen, maar te Florence teruggekomen, verza melde hij al de bewijzen voor de waar heid dezer bewering in een boek." „Dit werk werd door de inquisitie afgekeurd. Galilei moest geknield voor deze rechtbank zijn zoogenaamde dwa lingen afzweren en ontsnapte zoo aan ld en dood." De Maasbode schrijft naar aan leiding van deze brutale geschiedenis- vervalsching, Honderd-, duizendmaal weerlegd blijft de legende zich handhavenGalilei is door de Kerk vervolgd, in Galilei is de wetenschap vermoord door de domme beMlshandem van de (Kerk, maar in Galilei ook heeft de verwaten pauselijke onfeil baarheid haar graf gevonden, waarover het licht eener verrijzenis nooit meer zal opgaan. Nog altijd blijft het oude bakerpraatje rondgaan. »Oe Kerk wilde tn,u eenmaal niet, dat de aarde om de zon zou draaien, fen daar om heeft zij Galilei vervolgd. En toch, lang voor Galilei leerde de heilige Ni- colaas van Cusa hetzelfde, en de Kerld heeft hem geëerd en omhing zijn per soon met het kardinalen rood instede dat zij hem kleurde in zijn bloed. Na hem gaf de kanunnik Copernicus, ook al een man in het kerkelijk purper, zijn naam aan hetzelfde systeem, dezelf de wetenschappelijke ontdekking, waar van de arme Galilei de martelaar heet te zijn. De Kerk had niets te verbergen, Leo XIII zette de deuren der Vaticaans'che archieven wijd o(pen, de historici, de man nen van de wetenschap, werden uitge- noodigd de processtukken van Galilei eens na te gaan Het proces van Oalilei kreeg revisie, het vonnis werd herzien Maar niet het vonnis van de Kerk, maar het oordeel der mannen van de we tenschap. De Kerk had Oalilei niet gemarteld, de Kerk had den ,man niet achterVolgd, de beroemde Oalilei is niet gevallen als slachtoffer van zijn wetenschappelijk be weren, dat de aarde om' de zon heen- draait. En toch hield het praatje stand. Aan het slot van haar artikel schrijft de „Msbd."i i De Katholieke firma Bjensdorp geeft deze historische wijsheid tegelijk met haar chocolade aan de kinderen te slik ken. Wij kunnen niet zeggen, dat de ge schiedschrijven! van de Jirm'a van even onverdachte qualiteit is als haar zoet handelsfabrikaat. 'Wiii houden niet van de geschiedschrij ven! door middel van een conversations- lexicon, en tdan nog gecondenseerd op een reclameprentje. De firma houdt imu mers ook niet van tWeedenhandsgoedl Had de firma ziclh toch met Galilei willen bemoeien en aan zijn naam den roem' van haar fabrikaat willen verbin den, zij had dit kunnen doen op een manier, een Katholieke firma waardig. Zij had voor de jongens en meisjes prijzen kunnen uitloven tegen een hoog bedrag voor diegenep onder hen, die m'et historische documenten zouden kunnen bewijzen den dag en de plaats, waar Galilei van de zijde der inquisitie zou gekweld en gefolterd zijn geworden. De firma had er geen risico bij ge-1 had, want rij had zich in dit geval kun nen herverzekeren fcij het bureau van de „Apologétique Populaire" te Parijs, dat nog altijd een hooge premie heeft staan voor hem, die tijd en plaats kan noemen, waar de arme Galilei zijn schrik kelijk lijden heeft ondergaan. I I Toch houdt het praatje aan, en daar dloet 'een Katholieke firma aan mee. De Weck in het Buitenland. Journalistiek is een raar vak. Na een heek week in den Haag te hebben ge zworven, (waar het wiel wat weg had van 'Albanië, kom je thuis om de Wieek Jn het Buitenland te gaan schrijven. Ik ontmoette van de week een ouden kennis. „Wat ben je?" vroeg-ie. „Jour nalist." Hij snoof verachtelijk, en de vent had gelijk. Ondankbaarder vak be staat er niet. Wanneer je je leven waagt en al je mogelijke best doet om het publiek zoo nauwkeurig mogelijk in te lichten, dan wordt je beschouwd als een verrader, en een portie steenen krijg je als belooning. Maar dat is de risico van den arbeid, zou de Marxist zeggen, en daarom schudden we maar een oogen- blik die binnenlandsche troebelen van ons af, bedwingen onze vechtlust om onze buitenlandsche reis te ondernemen. We komen 't eerst bij de Vlamingen. Daar zijn deze week ook slagen geval len en de Vlaamsche beweging heeft ernstige verliezen geleden. Niet dat ze hier ook vechten en staken, daar vinden de Belgen het op het oogenblik veel te warm voor, en laten dat in dit jaargetij de veel liever over aan de nuchtere Hol landers. ,'Hier was het „Mortalia facta peribunt". Drie groote Vlamingen, de man van gezag, van wetenschap en van kunst, zijn deze week heengegaan. Elk was -de drager van een dier takken, maar de dood, die voor niemand wijkt, be zocht ze alle drie kort na elkaar zonder pardon voor hun kennis, invloed en ge zag. Het zijn Karei Buis, de oud-bur gemeester van Brussel, en overtuigd voorstander der Vlaamsche beweging, Max Rooses, de groote Vlaamsche kun stenaar en de hooggeachte Vlaming Leo van Gheluwe, bekend op muzikaal ge- bied, oud-hoofdbestuurder van 't mu ziek conservatorium te Brugge en oud- hoofdopziener der Belgische muziekscho len. Langen tijd heeft Vlaanderen zich in hun bezit mogen verheugen. Buis werd 78 jaar, Rooses was 76 en van Gheluwe bijna 79 jaar. Het is wel toevallig, dat juist deze drie groote Vlamingen moesten heen gaan, nu juist dezer dagen het Vlaam sche volk, dbor de feestelijke herdenking van den Sporenslag het Vlaamsche volks begrip verlevendigde, in deze dagen, nu de Vlaamsche hoogeschool te Gent, die in de drie overledenen krachtige bevor deraars vond, bijna werkelijkheid is. De Fransche Senaat heeft dezer dagen weer eenig licht geworpen op het po litieke geknoei in Frankrijk. Ondanks de buitengewone uitgaven, welke aan leger en vloot door het Fransche volk worden gebracht, moet de toestand van het leger allertreurigst zijn. D;e rede van den senator Humbert was een zware aanklacht tegen het Fransche legerbe stuur, hetwelk hij niets minder verweet dan dat het de millioenen voor leger en vloot verknoeid had. Zouden wij thans weer een oorlogsverklaring van Duitsch- land ontvangen dan zou het een repetitie worden van 17S0, zoo eindigde hij zijn vernietigend requisitoir.En de minister, hij imoestde feiten, (door Humbert aange voerd, als juist erkennen en beloofde een sauwkeurig onderzoek. Een Fransch blad deelde mede dat het volk deze tijding metiontzetting en schrik had aangehoord. Maar verdient dit volk wel anders? Hoe lang zal het nog bedrogen en vertrapt worden alvorens het zich opricht uit den poel, waarin Frankrijk door gewetenlooza politici is gebracht? Albanië is en blijft nog steeds een ge vaar voor de Europeesche vrede. Hoe langer zoo meer blijkt dat Griekenland in het land der Albaneezen een dubbel zinnige rol speelt en van de stelling uit gaat, dat het in troebel water goed vis- schen is. Terwijl de mogendheden met elkander overhoop liggen rukken de Grieksche troelen welke met de Alba neezen gemeene zaak maken, steeds ver der en hebben ook ;Walona reeds ingq- nomen. Italië kan dit niet langer lijdelijk aan zien en wil nu ook op eigen houtje gaan handelen. Zij heeft reeds oude lichtingen onder de wapenen geroepen. Maar zal dit geen olie op het vuur zijn? Oostenrijk is er natuurlijk nooit voor te vinden om Italië alleen zijn gang te laten gaan in Alba nië. En tusschen al deze intriges staat daar vorst Wilhelm. Hij heeft 'n kroon Tweede Blad, behoorende bij De Leidsche Courant van Zaterdag 18 juli no. 1448. ALliEMEEN OVERZICHT. Poincaré naar Rusland. Op het oogenblik van het vertrek van den Franschen President naar Rusland verklaarde de Nowoje Wremja in een hoofdartikel, getiteld „Europe en deVref- de", dat de reis van den president ten doei heeft de levensbelangen voor de beide bondgenooten te verzekeren te gen elke verrassing van buiten en dat de mogendheden van het Drievoudig Ver bond niemand bedreigen. Het Panslaws- tische blad besluit dan met een paar ha- telijke insinuaties aan het adres van Duitschland, welker leiders, volgens de Nowoje W rem ja, voortdurend bedreigin gen uitzenden naar alle kanten. Jammer dat het blad nu nog verster king krijgt in zijn bewering door het gisteren vermelde telegram van den Duitschen kroonprins. Dreigend besluit het: de bijeenkomst van den Tsaar en president Poincaré zal een slag toebren gen aan de ijdelheid en de eigenliefde van zekere volkeren, maar de volkeren, die vrede en orde verlangen, zullen er dankbaar voor zijn. De Nowoja Wremja is nog met de Russische regeering, maar het is toch moeilijk aan te nemen, dat het gestook van dit officieele Russische orgaan slechts getuigt van vreedzame bedoelin gen. Men moet zich intusschen afvra gen, of achter dat zinnetje omtrent de ijdelheid toch een bedoeling schuilt, een toespeling op Engeland, waaraan, zoo als het Berl. Tagebl. beweerd Rusland zou hebben voorgesteld een Russisch- Engelsche vlootentente. De hoofdredacteur van het Berliner Tageblatt, de heer Theodor Wolff, wel ke dikwijls bewijzen- heeft gegeven van een goede politieke en diplomatieke kijk te hebben, bespreekt in een hoofdartikel van zijn blad nog eens de kwestie, en houdt vol, dat het voorstel is gedaan als begin om geleidelijk te komen"' tot een bondgenootschap met Engeland en laat daarop volgen dat Engeland het voor stel niet heeft verworpen en dat Rusland zijn pogingen voortzet. Die hoofdredacteur van het Berliner Tageblatt heeft wederom van den per soon te Parijs, die hem de eerste ont hullingen deed, een schrijven gekregen, waarin wordt voortgeborduurd op het vroeger vermelde en verklaard, dat men in militaire kringen in Rusland aandringt! op spoed. Men zou niet alleen een sa menwerking van beide vloten willen, maar ook een verstrekkenden steun van de Russische militaire maatregelen te land door Engeland, ingeval van een oorlog met Duitschland, een soortge lijke toezegging als Frankrijk van Enge land kreeg tijdens de Marokkaansche cri sis. I Toch weet ook deze berichtgever niets zekers mede te deelen omtrent Enge- lands toezeggingen, zoodat voorioopig. de zaak niet verder schijnt te zijn ge vorderd, dan dat de Russische regee ring haar wil, en de "Fransche heeft be loofd ais tusschenpersoon op te tre den. Wij gelooven nog steeds niet, dat Engeland op de voorstellen zal ingaan en- blijven van meening, dat de Dardanel- Ienkwestie bij de besprekingen van Pe terhof een.hoofdrol zal spelen. Het Journal des Diébats bevat ook een artikel, dat iweer kan worden be schouwd als een algeineenè toast aan het adres der Triple Entente. Naar aanleiding van het gesprokene in de Senaat deze week zal Poincaré nog wel een lesje mee naar huis "krijgen, want 't is een publiek geheim, dat Rus land zich gaarne bemoeit met de mili taire aangelegenheden in Frankrijk, 't Is wel wonderlijk, dat dit juist publiek werd voor de reis en voor Poincaré is het zeker minder aangenaam. FEUILLETON. Albanië Uit Turijn wordt aan het Bierl. Tage blatt geseind, dat een eskader van vier pantserschepen, de „Roma", „Napoli", „Regina Elena", en „Victoria Emmanu- ele" onder bevel van den hertog der Abruzzen in Spezzia verwacht wordt, om; daar te worden slagvaardig gemaakt en onmiddellijk naar de Al ba neesChe wa teren te Vertrekken, allereerst naar Du- razzo, zooals het heet. Het 90e regiment infanterie, dat te Genua ligt, heeft tegelijkertijd het be vel gekregen zich in oorlogstoerusting! gereed te houden tot vertrek. Algemeen wordt aangenomen, dat dit bevel be trekking heeft op een aanstaande insche ping naar Albanië. Generaal de Veer terug? De Berl. Lok. AnZ. verneemt uit Du- razzo, dat generaal De Veer daar aan gekomen is van Valona. Generaal De Veer zou het Voornemen hebben zich tenug te trekkë({L In Durazzo is het weer minder kalml Geruchten, dat de stad zo,u aangeval len worden veroorzaakten een toene mende onrust onder de bevolking. Tal Van families uit de voorsteden vluchtten naar de stad Anderen verlaten Diurazzo./ Onder de vrijwilligers heerscht wegeiw het ontbreken van alle verzorging onte vredenheid. 1 Vele Mirdieten verlaten de stad De noodtoestand onder de vluchte lingen moet onbeschrijfelijk zijn, alles ontbreekt hun. Oeneraal De Veer is uit Valona hier aangekomen^ GEMENGD. Demoord te Serajewo. Men verwacht te Weenen dat het onderzoek in zake den moord op het aartshertoge lijk paar te Serajewo einde der vol gende week geëindigd zal zijn. Het re sultaat zal onmiddellijk aan den keizer worden medegedeeld. Of het geheele materieel gepubliceerd zal worden, en ih welken vorm dit geschieden zal, is nog niet bekend. Sinds het afkondigen van den staat van beleg in Bosnië, en Herzegowina zijn daar drie personen onder de bepa lingen der krijgswet terecht gesteld. Nieuwe straatverzakking in P a r ij s. Gisteren hebben zich in de straten van Parijs vel'e plotselingen in zakkingen voorgedaan. Op het plein St. Augustin zonk voor de tweede maal de bestrating 75 c.M. diep weg en bij na- tder onderzoek bleek, dat zich ondeT dit weggezakte plaveisel een reservoir van grondwater bevond met afmetingen 4 meter lengte, en 3 meter breedte en diepte 2 meter. Op anderhalven meter afstand van deze put loopt de goed ge fundeerde tram. In de xues Bobillot, (Belliar, en Eugène Carrière hebben eveneens weer instor;- tingen plaats gehad. D;e diepte bedroeg van één tot twee meter. Het gemeentebestuur heeft op ver schillende plaatsen boringen gelast, om de zwakke punten in het plaveisel te kunnen ontdekken. iEen m o or denaar terecht gesteld. Gistermorgen heeft te Tours de terechtstelling plaats gehad van den notaris-klerk Maurice Doucet. Toen de procureur der republiek hem kwam wek ken, zeide Doucet: „Ik dacht het wel, want ik zag gisteren den directeur der gevangenis van Tentevrault. En ik zei- de tot mijn bewaker: „Het zou morgen wel mijn laatste dag kunnen <:ijn." Dou cet kleedde zich zender Kuip aan en na een gesprek te hebben gevoerd met zijn verdediger, dronk hij een glas rum. Tot tweemaal toe vroeg hij of hij be zoek mocht ontvangen van een vrouw, die hij vroeger gekend had. Maar zijn wensch kon niet worden bevredigd, daar de bedoelde vrouw reeds lang de gevan genis verlaten had. Doucet stemde er in toe, de mis bij de wonen, maar gedu rende de godsdienstoefening onderhield hij zich met den dokter. „En de twee eieren, die gij mij voor morgen beloofd hebt? Ik zal ze niet gebruiken, daar ik straks zal ontwaken in (het schimmenrijk" Maar hij bemerkte, dat ook rij in bezwij ming viel. Zijn adem inhoudende nam' de jonge man haar in zijn armen en Broadway op :den voet volgend, ging! hij met zijn kost baren last een twintigtal treden af. Toen hij voelde, dat hij buiten de gevaarlijke atmosfeer was, legde hij het meisje met oneindig veel voorzorg op den grond en steunde haar met den rug tegen den muur. I Zij waren alleen op het smalle trap portaal. Beneden hoorde men het rumoer, ver oorzaakt door het verschijnen van den commandant, electrische bellen, stem men van alle zijden, kreiten, de dokter 1/ de dokter 1 Miss IJ. zegde de jonge man met een stem, die .van ontroering beefde( Miss Kate Li. riep h ij Zachter. Zij zuchtte lang en bleef een oogen blik versuft voor zich staren. Plotseling herinnerde Zij -zich alles en richtte zich eensklaps op. Vaderl.L Waar is hij? -Kom, Miss, steun op mij.,.. Z,ij hield zijn hand vast; hij voeldfe dat haar hand beefde, maar de zijne beefde ook. Daar hij begreep welk een eenzaams- hei d nu over dit meisje zou neerdalen, maakte een onuitsprekelijk medelijden Doucet bleef voortdurend uiterst kalm en koelbloedig. Aan Deibier, den beul, verklaarde hij: „Het is mij aangenaam, kennis met u te maken", terwijl hij tot een der helpers zeide: „Gij riet er goe dig uit." Om twintig minuten over drie verliet hij zijn cel, om zich naar de guil lotine te begeven, die voor de gevange nis was opgesteld. Toen hij over de bin nenplaats liep, riep hij:. „Vaarwel, mijn vriendengoeden dag, goeden dag." Voor de guillotine schreeuwde hij zoo luid hij konWieg met Tours. Toen hij 't hoofd op het blok had neergelegd, had hij nog den tijd „een, twee" te tellen, maar voor hij drie kon zeggen, viel het mes. De ouders van Doucet woonden de terechtstelling bij. Het lichaam werd aan de geneeskundige faculteit ter hand gesteld. Heiligschennendedadente Thielt. In een der laatste nachten, zoo meldt de G. v. A., hebben schurken te Thielt zich aan verschrikkelijke feiten schuldig gemaakt. Zij wierpen verscheidene ruiten van de St. Pieter stuk, zaagden het linkerbeen af van een groot kruisbeeld, dat buiten de kerk staat, en trokken den nagel van de rechterhand uit. Zij sloegen de door nen van de kroon af en kapten alsof zij de Joden wilden overtreffen in wreed heid, de borst van de beeltenis van den Verlosser open. Langs de kerk is een ommegang aan gebracht; ook daarop vierden zij hunne woede bot. De aangezichten van O. L. Vrouw en St. Nicolaas van Tolentijn zijn 'door de baldadigen vernield. Hef beeld van O. L. Vr. boven den hoofd ingang, draagt de sporen van steenwor pen. Ook de paterskerk kreeg een bezoek en draagt de sporen van hun kolossalen godsdiensthaat. Die prachtige muurschil dering, Franciscus voorstellende, die de kruiswonden ontvangt, is besmeurd, en gedeeltelijk weggeschrapt. Van Franciscus' beeltenis is bijna niets overgebleven, en de oogen in het beeld van O. L. Vrouw zijn uitgehaald. Het geheele lichaam van den Zaligmaker is met messen doorstoken en doorkorven; en langs het beeld heeft men geschreven „Vive la Liberté" Leve de vrijheid. Zouden deze lieden er ooit aan gedacht hebben dat Diege ne, Dien zij hier verminkten, de vrijheid aan de wereld schonk? Ook in de nieuwe kerk zijn ruiten in geworpen. De woning van den heer Emiel.Maes, kerkmeester der (nieuwe parochie, werd eveneens door de schurken bescha digd. Zij wierpen o.a. een groote ruit in. Een oude legende. De firma Bensdorp geeft reclame plaatjes (pit. Op een dezer vindt men een portret Van Galileo GalileL Het tablautje stelt voor den armen Oalilei, rouwmoedig geknield voor een verzameling fanatieke monniken van allerlei pluimage en een hooghartigen bisschop in zijn statiepil|unje. Dat is Galilei voor rijn rechters. En hoe historisch juist de chocolade-firma ook bij haar reclame te werk gaat, bewij ze het facsimile van de eigen handteeke- ning van onzen Galilei. Het achterschrift leert ons verder, dat Galilei was een „Italiaansch stqrrekuja- dige en natuurkenner". „Hij was de stichter van de experimen teel e natuurkunde in Italië". „Hij ontdekte de wet van het isochro- nisme voor de regeling der uurwerken"! ■„'Hij vond de thermometer en de hy drostatische balans uit, ontdekte de wet ten der zwaartekracht, en plaatste te Venetië den eersten sterrenkijker, ijverde voor het stelsel van Copernicus en be weerde, dat de zon en niet de aarde het middelpunt was, wiaar alles om draaide"! Omdat hij dit alles zoo knap gedaan had, „werd hij door de Katholieke Kerk Vervolgd"1. „Daarom-" schrijft de firma Bens- dotp. I zich van hem meester.^ Zijn liefde werd nog sterker door een vurig verlangen om haar te beschermen. Toen hij zag, dat zij het lichaam' van haar vader omstrengeld hield, hem' wan hopig in het Fransch toeriep, als vond zij, in dit ontzettend oogenblik slechds de echo van haar gedachte) Jn de taal van haar voorouders, voelde hij een traan langzaam langs zijn wang glijden. Hij was zichzelf niet meer meester. VII. AAN DEN ARBEID. Majoor Hezey was niet dood. Na twee lange uren, die het meisje, dat bevend aan het voeteinde van het bed stond, een eeuwigheid toeschenen, hadden de middelen, idie 'die dokter van het fort onafgebroken aanwendde, tot uitslag dat de onmacht, die het gelaaft van den grijsaard paars had gekleurd, afnam. .Langzamerhand begon de borst kas weer op en neer te gaan en maakte) de afgrijselijke Jcleur van het gelaat, die Kate schrik aanjoeg, plaats voor een gezonde tint. Eerst nu maakte dr. Sanderson, dien Maurice Rimbaut voor het eerst zag, zich gereed de wond te onderzoek'dn, die majoor Heuzey, niet in staat te vluchten, aan de vergiftige werking van de Japansche ontpioffmgs^toffen h overgeleverd. Toen de .uniform Was weggeknipt, kon men de wond zien De schouder was letterlijk verscheurdhet bovenarmbeen was verbrijzeld en daar een gedeelte van de borstspieren afgerukt was, kon men twee uitstékende ribben zien, die gebroken waren. De majoor was geraakt door een van die staalscherven, die zoo veel verschil len van de splinters van oude granaten, die regelmatig en .stelselmatig uiteen spatten. In de projectielen van groote hoedanigheid neemt het stalen omhulsel dat natuurlijk niet zeer dik is, onder de Verschrikkelijke kracht,did het uiteen slaat, ingewikkelde vormen aan, met scherpe hoekenen gedraaide, spiraal vormige punten, honderd maal meer te vreezen dan de kogel van het moderne geweer, die eene ronddraaiende bewe ging heeft, maar regelmatig aankomf. Toen het bloed gestjuit was, gaf de dokter blijk, dat er nog een greintje hoop was. De majoor was van een buitengewoon krachtig gestelhij zou er misschien n!og boven op komen en Kate, die geheel .van droefheid gebroken was, scheen te herleven. Maurice Rimbaut had haar op willen beuren, haar in de stilte van deze som bere kamer troostwoorden toe willen fluisteren, maar luitenant Spark verloor haar, als een trouwe hemd', niet uit het oog. En de jonge Franschman zegde in zich zelf, dat het meisje zonder twijfel deze stomme bewondering kende, dat zij er reeds door geroerd moest zijn en dat zi» op zulk een tragisch oogenblik er de voorkeur aan zou geven, troost en opbeuring te zoeken bij een officier, dien zij reeids maanden lang kende dan bij een ombekende, hoe sympathiek ook de ontvangst was geweest, waarmee zii hem' had aangemoedigd. En ,deze gedachte deed hem1 buiten gewoon veel pijn. Eindelijk opende majoipr Heuzey de oogen en zijn eerste blik viel op Kate, die zich angstig over hem had heen gebogen. Kate, mijn kind, murmelde hij met een stem, even zwak' als een zucht,..» Zijt gij hetL'. Ik ben blij, dat God me.» 'deze weinige oogenblikken gegeven' heeft.», óm u terug te zien.... O! Vader, zeg dat niet, snikte het mieisje.». Gij hioet leven, ik wil hetU. Niet waar, dokter, is u er nu wel bang voor? I Uw vader heeft beslist rust noodig, Miss.». s Ik tal niets meer zeggen.» maar zeg hem, 'dat hij mij niet moet verlaten^ JWordt vervolgd). 28; Maar toen kwam Kate en wierp zich onder het uiten van een hardverscheu- rende kreet op. het lichaam van haar vader Vader, spreekkijk naar meOl raderllieve vader!..'.. Op hetzelfde oogenblik voelde de in- jenieur, dat hij zwaar in het hoofd werdj: lij herinnerde zich ongenblikkelijk de vaarsdhuwing van luitenant Forster..t». in deze atmosfeer blijven was de snelle 'ergiftiging van de ontploffingsgassen Midergaan. Broadway zag er van zijn kant uit, als !em beschonken man.é De jonge Fransch- nan klopte 'hem op den schouder-: Vlug Kapitein!.., Belast u met den ommandantl Laten we van hier vluch- en! Oifschoon de reus bijna bedwelmd was, legreep hij hem toch. Hij lichtte het on- tewegelijk lichaam van den ouden sol- laat op, nam hem- op de schouders en ;ing det rap af. Miss, ik smeek u... kom vlugl En Maurice Rimbaut nam het meisje ■ij de hand om om haar mee te trekken.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3