BINNENLAND. IJit Stad en Om&evinp. ALBERT RIEL MARE 36. Is hij geweest h«t onverstoorbare, scherp zinnige en heldhaftige hoofd van een machtigen Staat, rijk aan schitterende overleveringen en verbonden met enkele van de roerendste en meest geliefde hoofdstukken in onze gescliiedenis.Tegen- over deze nieuwe en onnaspeurlijke be zoeking schenken wij hem onze meest hartelijke sympathie." Op! tootjes, ïn Ssrajevo duren de opstootjes nog steeds voort De „Neue Freie Presse" meldt uit Serajevo het volgende: Het exercitieplein bij het station is in een militair kamp veranderd en troe pen kampeeren in linnen tenten. Langs de rails staan schildwachten met de ba jonet op het geweer. Het stadion is militair bezet. Niemand, die zich niet legitimeeren kan, mag den trein verlaten. Bij een rit door de sjad krijgt men een af schuwe lijken indruk van de verwoes tingen, die gisteren aangericht zijn. De rijtuigen gaan letterlijk over de .glas scherven, die hier en daar een voet hoog op de straat liggen. Men komt vele huizen voorbij, die door de woedende bevolking bijna vernield zijn. Van enkele huizen steken nog alleen de muren om hoog, al wat er binnen is, is vernietigd. Geheel'e winkelvoorraden liggen op straat. Als men niet beter wist, zou men denken, dat een aardbeving die stad ge teisterd had. I Men ziet massa's linnengoed, leder- artikelen en levensmiddelen in de stra ten liggen. Een ontzettende indruk maakt een zaak van grafsteenen, die in puin liggen. De steenen liggen gebroken op de straten. De politie was tegenovier deze volkswoede te zwak en de militai ren keerden eerst in de middaguren van het manoeuyresterrein naar de stad te rug. i In Konitza (Herzegowina) had gis terenavond een anti-Servische belooging plaats, waaraan Muzelmannen en Katho lieken deelnamen. De ruiten van vele Servische woningen werden aan scher ven geslagen. 1 Te Stolatz, Oplitsitsi, Sienitsa, Bos- nisch Brod en Teschanj, hielden de Mu zelmannen en Katholieken rouwplechtig- heden en anti-Servische betoogingenu Die vensters der Servische huizen en gebou wen werden ingeworpen, de inboedel van herbergen en winkels vernield. De oppositiebladen „Srbsparyec", „de Narod" en „Otazbini" verschijnen voor- loopig niet, wijl de drukkerijen vernield ziijn. Te Dol'nja Tuzla en Madlaj zijn on lusten uitgebroken. In beide plaatsen is de staat van beleg afgekondigd. De gouverneur heeft in geheel Bosnië en Herzegowina den staat van belqg afgekondigd. I De lijken van den aartshertog en-zijn gemalin zjjn gisterenavond om 7 uren met het slagschip „Viribps Unitis"' te Triest aangekomen. Zij) zullen van daar naar W.eenen worden verVoerd. De over brenging is spoediger geschiedt dan men aanvankelijk van plan was. De uitbarstingen van volkswoede te gen de Serviërs en de afkondiging van den slaat van beleg in Serajewo maak ten die plaats zeer zeker minder geschikt volor de rust en de stilte die de majesteit van den dood voor zich eischt Albanië. Het volgende sensatietelegram wordt liit Durazzo aan de Neue Freie Presse gezonden. In verband met den ernstigen toestand heeft de regeering besloten de ministers Tocrchan pasja en Moefid bei naar Italië te zenden om met Essad pasja in overleg te treden en hem te bewegen ten gunste van den vorst tusschenbeide te komen en den vorst voor algeheelen ondergang te bewaren. De ministers zul len vervolgens te Rome met de Itali- aanschc regeering confereeren. Prenk Bib Doda schijnt ook al niet meer vertrouwd te zijn. Het is thans dui delijk dat hij slechts voorwaarts is ge rukt om te roovcn en zich heeft terug getrokken om zijn buit in veiligheid te brengen. De toestand wordt steeds ver warder. Aan de Matin wordt dan ook uit Du razzo geseind, dat de Hollandsche missie op haar terugroeping aandringt, aange zien zij niet over de noodige middelen beschikt om haar taak te volbrengen en zij niet de verantwoordelijkheid wil dra gen voor de plundering en andere bui tensporigheden. Generaal de Veer is be houden in Albanië teruggekeerd. Een vereeniging van Servië en Montenegro. De Figaro deelt mede dat binnen «eni gen tijd de afkondiging is te verwach ten van de vereeniging van Servië en Montenegro. De proclamatie zou eergis teren retds zijn afgekondigd, maar de moord op den aartshertog deed de be trokken regeertngen besluiten ze voor- loopig ir te trekken. Wat de dynastie keverhoudingen aangaat zal de Status quo worden gehandhaafd, zoolang de tegenwoordige koningen van Servië en Montenegro leven. Daarna zal Alexander kroonprins van Servië den scepter van beide landen voeren. GEMENGD. De Home Rule-aanvullingSr w e t. In het Hoogerhuis begonnen he den de beraadslagingen in tweede le zing over de Home Rule-aanvullings- wet. Alle banken waren dicht bezet. Lord Lansdowne keurde de behande ling in tweede lezing goed, doch ver klaarde, dat de aanvulling iniet voldoende was om haar doel, namelijk: voorkoming van een burgeroorlog in Ierland, te be reiken. Ten slotte deelde hij mede dat de oppositie de wet zoodanig zou wijzi gen, dat de uitsluiting van Ulster zonder eenige tijdgrens een feit zou zijn. De burgemeester van Rome, Gemeld wordt dat de constitution eel - liberaal vorst Prospero Colonna tot bur gemeester van Rome gekozen is. Geweigerd. Op de Werkbond- tentoonstelling te Keulen zijn ook ge- exposeerd de negen ramen van Johann Thorn Prikker, geschilderd voor de Drie- koningenkerk te Neuss. De aartsbisschop van Keulen, Z.Em. Kardinaal von Hortmann heeft gewei gerd ze voor de kerk te aanvaarden. Een kostbare vracht. Te New-York liep dezer dagen een trein binnen, die zeker wel den kostbaarsten inhoud had, welke ooit een trein op het Amerikaansche spoorwegnet bevatte. De trein vervoerde namelijk een goudzen ding ter waarde van meer dan 7 miL- lioen aan staven en muntgoud. De zen ding was afkomstig van de ministeries Denver, Baltimore en Philadelphia en was bestemd om te voorzien ijl het goud gebrek in New-York. De laatste weken waren namelijk zul ke groote hoeveelheden goud van New- York naar Europa verzonden, dat de New-Yorksche bankiers leelijk in het nauw dreigden te komen. Om het gevaar van een goudnood te bezweren beval de regeering bovenge- noemden maatregel. De meest uitgebrei de voorzorgsmaatregelen waren getrof fen om berooving van den goudtrein te voorkomen. Veertig tot de tanden gewa- penden mannen bevonden zich in den trein met revolvers in den zak en een snelvuurgeweer in de hand. Er gebeur de echter niets en de zending kwam be houden te New-York aan. R. K. Openb. Onderwijzersbond in het Bisdom Haarlem. De R. O. O. R. in het Bisdom Haar lem hield te Amsterdam de vijftiende algemeene vergadering, onder voorzitter schap van den heer A. J. W. Brugman. Tot secretaris werd herkozen de heer C. D. Baas. Tot bestuurslid de heer R. Veltman. En tot penningmeester de heer Wi Tebaerts te Spierdijk, wegens be danken van mejw J. Bisschop. Na de pauze hield de heer P. J. J. Haazevoct, secretaris van het Bureau der R. K. Vakorganisatie, een lezing over „Aansluiting van den R. O O. B,. bij dat Bureau". Die afdeeling Haarlem had een voor stel gedaan tot aansluiting bij het Vak bureau en tot eene verhoogde contri butie. 'De heer Bulten verdedigde deze voor stellen en spoorde, motieven aanvoerend, op warme wijze tot aansluiting aan. Die heer Snijders was tegen aansluiting, omdat het hier betreft Roomsche open bare onderwijzers. Vooral op kleine plaat sen zal dit moeilijkheden biet zich bren gen. iD»e heer v. >d. B|ilt was het eens met beide voorstellen, omdat i„dit wel het minste is, wat wij kunnen doen". Van de Katholieke onderwijzers zitten slechts vijf onderwijzers in den Katholieken Volksbond. Dit als bewijs, hoe weinig de Katholieke onderwijzers eigenlijk prao tisch en actief meedoen aan de Kath, soaiale actie. De heer Brugman liet een ptrotest hoo- ren ten opzichte van de aanklacht, dat de meesten niets voor het Katholiek belang doen. Daar is de drankbestrijding en de Volkszang. Ook de heer Meijer zeide, dat onder wijzers nog wel iets doen en schaarde zich aan de zijde van den heer Snijders. Het voorstel van Haarlem werd ten slotte in stemming gebracht en aange nomen. In principe werd besloten tot conitri- butieverhooging. Het bestuur zal dit na der uitwerken en dan met een voorstel komen. Besloten werd (wat het bisdom Haar lem betreft) tot fusie tusschen de bonden in Haarlem en Utrecht Absenteisme. In eenjMaandag gehouden vergadering der centrale R. K. Kiesvereeniging in het district Bodegraven werd op voor stel der R. K. Kiesvereeniging te Woer den besloten, aan de R. K. Kamerclub een schrijven te richten ten einde het veelvuldig absenteïsme der rechtsthe Ka merleden tegen te gaan. Baron van Wijnbergen heeft op den Frieschen Landdag dat absenteïsme een legende en een leugen genoemd. Overste Thomson j\ Naar het „Hbl." uit goede bron ver neemt, zal het pantserdekschip „Noord- Brabant" met het stoffelijk overschot van overste Thomson hoogstwaarschijn lijk te Amsterdam aankomen. Het oor logsschip zal aan den kop van de Han delskade aanleggen en daar zal de lijk kist met het stoffelijk, fcverschot aan wal worden gebracht. Daar dit het oogenblik is, dat het lijk op vaderland- schen bodem komt, zal hier de officieele rouwplechtigheid plaats hebben. De re geering zal daarbij tegenwoordig zijn en bovendien zal, voor zoover de tijd het toelaat, aan vereenigingen en depu taties gelegenheid worden gegeven hul de te brengen aan de nagedachtenis van overste Thomson door het houden \an toespraken en het nederleggen van kran sen. Per trein van het Centraalstation zal het stoffelijk overschot naar Gro ningen worden overgebracht. De regeling der plechtigheidyis in'hau- den van den commandant in de stelling van Amsterdam, generaal-majoor A. R. Ophorst. De prinsen yan Oeganda. Broeder Ignatius (Ketter uit Olden- zaal) schrijift uit de Procure der Witte Paters te Marseille: De B|aganda's zijn 18 Juni LI. scheep gegaan aan boord van een Engelsch schip. Ik was belast met de inscheping van hun bagage en van die der Paters en der Zusters, die tegelijk met beu naar Uganda zouden reizen. Ik was dus reeds vroeg aan boord. Wat waren de Raganda's. verrukt over de ontvangst, hun bereid in 'Hplland. Pa ter Tauzin vertelde mij, dat ze nergens zoo feestelijk waren ontvangen geworden als in Holland, Daags vóór huin yertrek kwamen de groote photo's aan, die bij mevr. Laane in Buijtenhove waren gemaakt Voor ieder der Raganda's is er eene, ook een voor pater Laane in de binnenlanden en een voor Pater Tauzin. Ge hadt moeten zien de vreuged van Stanislaus, van Po- kino en van den prins Josef bij het zien dier photografieën. Eindelijk luidde de bel. Ik moest de boot verlaten. Een laatste handdruk en daar gingen ze weer terug naar hun land, die brave Biaganda's, om daar tot steun te strekken van hun broeders in het ge loof. Het goedkoope geld. Van een bekende groote firma te Anv sterdam is, niet het doel om haar in de schatting van het publiek te doen dalen, onlangs in een naamloos pamflet geschre ven, dat het geld, waarmede zij werkt, haar is verstrekt door geestelijken of kloosters. Onze lezers kennen het sprook je van dat goedkoope geld, waarvan tot dusver, ondanks onze royale aanbieding, niemand de bron heeft aangewezen. Blijkbaar ondervindt de firma van de „aantijging" Isichade of althans last en wij vinden nu in een niet-Katholiek blad een groote annonce, waarin zij een ac countants-kantoor laat bekend maken, dat het kapitaal, waarmede zij werkt, niet is verstrekt door geestelijken of kloosters, 'maar, voor zoover niet van den firmant, voor het overwegend grootste gedeelte van niet-Katholieken Tot dergelijke publicaties moet, door de vergiftiging van het publiek, een han delshuis tegenwoordig zijn toevlucht ne men. Of het helpen zal? Dezer dagen waren wij in de gelegen heid te hooren, hoe men in kringen, waar de verstandsontwikkeling niet beneden die van een accountant moet staan, hard nekkig aan het sprookje van het goed koope klooster- en kehkgeld verknocht bleef. Het geld, dat stom is, maakt niet altijd wijs, wie dom is* Toespraak van de Koningin tot het leger. Gistermorgen te kwart over adhten zijn H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins, vergezeld van de hofdame ba ronesse Sloet van Marxveld, de adjudan ten majoor Ridder ,van\Rappard, (kapitein jhr. Sickinghe, kapitein Ruys en den ordonnans-officier luitenant Sixma ba ron van Heemstede, naar de kazerne te Groningen gegaan, alwaar de troepen van het 12de regiment infanterie met de stafmuziek Van de eerste infanteriebriga de onder commando van luit.-kol. Staal waren opgesteld. Na een inspectie over de troepen liet Hare Majesteit het caree formeeren pn hield daarna de volgende rede: Officieren, onderofficieren, korpo raals en soldaten, het is Mijn wensch, en kele woorden tot u te richten naar aan leiding van het sneuvelen van uwen wak keren kameraad en chef. Sedert 'die droe ve mare tot ons kwaim, trilt in ons de snaar van vaderlandsliefde. Nederland- sche harten kloppen sneller, volk en le ger, wij allen gevoelen ons op een gansch bijzondere wijze 'één, in rechtmatigen trots op den zoon van on zen stam, die in den vreemde getoond heef:, wat oud-vaderlandsche plichtsbe trachting móet beteekenenop zijne krijgsmakkers in Albanië, die een schoo- ne taak op de schouders namen in dienst der beschaving. Van ooggetuigen vernam Ik van de onverschrokkenheid en volharding, waar mede zij hun zwaren en gevaarvollen plicht vervullen, van de ontbering en moeite, welke zij zich getroosten, waar van wij hier 'wellicht nooit iets zullen vernemen. Hun allen onzen dank voor hetgeen zij voor den roem van vaderland en leger doen. Zij herinneren ons aan de veelomvattende roeping, welke aan ons dapper Indisch leger en onze vloot, aan het corps bestuursambtenaren is toever trouwd in ons groote Nederland onder de keerkringen. Wie zoude de tallooZe offers kunnen vergeten, die haar ge bracht zijn en iederen dag opnieuw wor den gebracht, die schitterende wapen feiten, die daden vhn zelfverloochening en moed in den dienst van het vaderland verricht. Ook dezen gedenk Ik met gfroo- te waardeering en dankbaarheid, die mannen van graniet en van staal. Zij al len gaan ons voor op den weg van plicht, van veerkracht en van moed. r Dat zij ons mochten bezielen, groot zijn als zij. Voorwaar, de dagen van Coen en De Ruijter, zij behoeven, zij mogen niet tot het verleden behoor en. Na deze toespraak werd door de staf muziek het Wien Neerlandsch Bloed in gezet, en keerden Hare Majesteit en Z. K. H. naar het gouvernementshotel te rug. If LEIDEN, 2 Juli. Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst. De Nederl. Maatschappij tot bevorde ring der geneeskunst, vergadert dit jaar te Leiden, op 5, 6 en 7 Juli. De verga deringen worden afgewisseld door we tenschappelijke sectie-vergaderingendie Dinsdag 7 Juli gehouden worden in het Academisch Ziekenhuis. Zondagavond acht uur geeft het mu ziekkorps van het 4e reg. infanterie een concert in Zomerzorg. Maandag vertrek ken de deelnemers per electrische tram' naar Noordwijk aan. Zee, waar alsdan een gemeenschappelijke maaltijd wordt gehouden in het Huis ter Duin. Dinsdagmiddag wordt een boottocht gemaakt naar het Kagermeer, waarna een feestmaal plaats heeft in de sociëteit Minerva. 1 Wiij vertrouwen dat de inwoners van Leiden en omgeving de congresleden op een waardige wijze zullen ontvangen en de stad, door het uitsteken der vlaggen, een eenigszins feestelijk aanschijn zul len geven. Indische Missievereeniging. Van de Ind. Missievereeniging, welke zich ten doel stelt steun te verlcenen aan de beschaving van de inheemsche bewo ners der koloniën door bekeering tot het Christendom, is ook een onderafdeeling gevormd voor het dekenaat Leiden. Het bestuur dezer afdeeling bestaat uit de heeren Kapelaan A. Leusen, voor zitter, Th. Noordman, secretaris, en G. P. Timp, penningmeester. Een 7-jarige jongen, die het gister middag blijkbaar te warm had en naar opluchting zocht, viel op de Apothekers- dijk te water. Een poli tie-agent, die daar juist surveilleerde, bracht den knaap door handreiken op het droge. De knaap had gelukkig geen letsel bekomen en kon te voet naar huis gaan. f— Gistermiddag kreeg een bewoner van de Mussclienbroekstraat een toeval in het Noordeinde. Blijkbaar was de man door de hitte bevangen. Door omstaan- ders werd hij in Plaats Royaal binnen gebracht, waar hij spoedig bij kwam en te voet zijh weg vervolgen kon. Een banketbakk'erslkaiecht uit Am sterdam deed gistermiddag bij de poli lie alhier aangifte, dat hem, ter wijl hij een kaartje kocht aan het sta tion, zijn portemonnaie ontrold is ge worden, welke een vrij aanzienlijk bedrag bevatte. Die politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. In verband met deze be rooving is hedenmorgen door de politie te Utrecht een man aangehouden, op wien een portemonnaie werd gevonden, welke beantwoordde aan die, welke den bakkersknecht ontfutseld was. Die porte monnaie werd in beslag genomen en de man voorloopig in vrijheid gesteld. Bij een uitgeschreven prijsvraag voor het Gerardus Majella Ziekenhuis te Bjussuin is de eerste prijs toegekend aan onzen vroegeren stadgenoot den ar chitect Martin Rietbergen te Utrecht, aan wien ook de uitvoering is opgedra gen. De Militie Eerste-Luitenant F. Wi. van W/ijk, van het 4e (Regiment Infanterie alhier komt óp 10 Jiulï a.se in werkelijken dienst voor dei* tijd van vier tveRen. tot het bijwonen van Oefeningen dooi- dat regiment te houden. Hedenochtend werd voor heit front Van het 4e Regiment Infanterie op de kazerneplaats alhier op plechtige wijze de zilveren medaille"wegens; 24 Jaren militairen dienst uitgereikt aan den te Katwijk gedetacheerden Sergeant Wi. Woud van dat Regiment. Het Regimentsimuziekkorps was b'ij die plechtigheid tegenwoordig en deed daar bij eenige vroolijkë muziek hooren. Hedenmorgen half vijf ongeveer was de Breestraat in rep en roer. De studenten maakten voor de sociëteit Mi(- nerva een kabaal en lawaai, dat de bewo ners der huizen in de omgeving in hun nachtrust gestoord werden. Het was een echt spectakel. Ondanks de vermaningen van de politie om zich kalm te gedragen begonnen de studenten met stoelen en. bierglazen te gooien. De politie zag zich nu genoodzaakt met geweld op te treden en van de sabel gebruik te maken.- Er vielen klappen, waarbij niemand letsel bekwam. In een oogenblik was de stoep ontruimd en trokken de levenmakers zich in de sociëteit terug en kreeg de Rreo straat.haar gewoon morgenaanzien weer terug. Den geheelen nacht was het ru moerig in de straat. Waarlijk, het wordt tijd, dat aan dergelijk optreden van de toekomstige leiders eens paal en perk gesteld wordt. In het voormalige Caeciliagasthuis is een buitengewone school voor achter lijke kinderen geopend. In overleg met de klasse-onderwijzers, worden door de hoofden der scholen de kinderen aange wezen, die voor een plaats in aanmer king komen. Alvorens toegelaten te wor den, worden de kinderen nader onder- Ingezonden Mededeeling 6 30 cent per regel. DENKT OIU B MEU BEEiVl AG AZi JN zocht door het hoofd der school en door dr. de Vries, geneesheer van het gesticht voor jeugdige idioten Voorgeest. 37 leerlingen, hebben zich reeds aan gemeld, zoodat uitbreiding wordt over wogen. Aan de school zijn werkzaam het hoofd en een onderwijzeres. Aan de collecteurs der le klasse van de Staatsloterij F. van Romburgh, J. Wi Wilbrenninck, M. H. Bosslé, J. C. Oostelie, wed. H. D. Arentsen en H. Wi. Spendel zijn 590 loten in de 405de Staatsloterij' verstrekt. In de week van 24 tot en met 30 Juni zijn ter kennis gekomen van den Cen.tr. Gezondheidsraad in de provincie Zuid-Holland de volgende gevallen van besmettelijke ziekten: Te Leiden 3 gevallen van Roodvonk, 1 geval van Diphtheritis, te Boskoop 2 gevallen van Diphteritis. te Hillcgom 1 geval van Diphteritis, ,te JVoordwijk 1 gen val van Diphteritis. Bij het te 's-Gravenhage gehouden Notarieel Staatsexamen 2e gedeelte is geslaagd de heer G. J. KuyS, alhier. Gevonden Voorwerpen. Moer van een wagen. R. K. kerkboek. Vulpenhouder. Damesparapluie. R. K. beeldje in een kokertje. Damestaschje, met zakdoek lapjes enz. Sleutels, Stuk van een doubléketting, 8 ledige biscuit- blikken. Witte vrouwenzak met inhoud. Bruine rozenkrans, blauwe postduif, een blauw zakje met vijf pond spek, zwart fluweelen ceintuur, kindermatrozenmuts, melkvat, zilveren kinderarmband, .band van een kinderwagenwiel, zilveren geld stuk, heerenparapluie, klein taschje met 2 kromme naalden, zilveren Zeeuwsche broche, bruin jurkje, 3 sleutels en 1 onderdeel van een motorrijwiel, blauw koralen kinderarmband, bruine haarpen, hondenhalsband met ketting, wit meta len armband, zilveren rozenkrans, een schooltasch, twee Iederen bagagedragers, tienrittenboekje H. IJ. S. M., koralen beurs, waarin portemonnaie, een bruine wandelstok, kleine gouden broche, een gladde gouden ring, speld of insigne (2 gekruiste sabels), lederen sabelkwast ledig koralen beursje, nikkelen rozen krans met 2 medailles, korte stalen ket ting, ledig koralen beursje postspaar bankboekje, Engelsch boekje, witte zakdoeken, nikkelen rozenkrans in etui. zilveren dameshorloge met ketting, zil veren armband, zwartbonte bok, kanten kraagje, portemonnaie met 1 stuivertje, gouden armband, bruine langharige hond (collie), zwarte fietspomp. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag, behalve Don derdag, en Vrijdags, van 1—-3 uur n.m. ten politiebuieele alhier. bpoorlijn AalsmeerUithoorn. De Spoorlijn AalmeerUithoorn werd gis,termorgen zonder eenige plech tigheid voor het publiek verkeer open ges,telld. Premie-jacht Reeds geruimen tijd werd er door ka piteins van stoombooten en motorschip pers geklaagd, dat zij zoo dikwijls ver volgd werden wegens te snel varen In wateren van Rijnland en Haarlemmer meer. En zij meenden heel dikwijls on rechtmatig bekeurd te worden, maarzij schreven dit toe aan de hoogt premicn die aan verbalisanten werden toegekend voor elk procesverbaal, 't Was soms een ware jacht. Door betrokken gezagvoerders dier stoomschepen en motorbooten is nu aan het bestuur van Rijnland en den Haar lemmerpolder verzocht om de in de ver ordeningen bepaalde snelheid te herzien. Men kan zich daaraan niet voldoende houden. Zij wijzen er ook op dat in de laatst gehouden zitting van het kanton gerecht te Leiden niet minder dan 27 overtredingen werden behandeld tegen bovengenoemde bepaling van maximum snelheid. j AARLANDERVEEN. Met motorfiets en zijspanwagen reed de heer R. een paar dagen geleden uit. Ongeveer bij de hofstede „Valhof" van den heer Hoogen- doorn, raakte P. het stuur kwijt, waar door hij pardoes in de diepe wegsloot tereclri kwam. Spoedig waren dame en heer weer op den vasten weg en hadden gelukkig geen. letsel bekomen. Ook de fiets, welke met eenige hulp spoedig werd opgehaald.,.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2