BRAND- EN WATERSCHADE. I I F. KRUIJFHOOFT, Haarl.straat 26=30 Jaarlijksche Zomer-Opruiming. Beuzemaker C°. Vrijdag 26 Juni geopend van 10-12, van 2-6 en van 7-9 uur. A. s. MAANDAG, begint de Groote AANBESTEDING. U.tschuifbare Raam horren, SCHRAVENDlJKs LANGEZAAL ZOON, Metselaarszaak Agentschap Sassenheim. VISCHMARKT .2=13 TELEF. 530 VISCHMARKT 12=13 Nog slechts enkele dagen duurt de Opruiming der Witte Batist-Blouses Brand. Maandagavond ontstond 'n felle brand in den hooiberg en den stal van den veehouder C. Ubbel's, welk com plex midden in den bebouwden kamJ van Monnikendam is gelegen. Doordat de spuitbeproeving was bepaald op Dins dag half acht, werd algemeen gedacht, dat het alarm op een missverstand be rustte en duurde het zeer lang eer de brandspuit ter plaats,e was. De berg, waarin eenig oud hooi, brandde geheel', de stal' gedeeltelijk af. 1 Laag. De reizigers met den Taat sten trein van Enschede naar Oldenzaal zijn Zondagavond aan een groot gevaar ontsnapt. Nabij den Roomweg was door baldadige handen een paal op de rails Seworpen, die ongeveer 300 M. door e locomotief is meegenomen en van de rail's geworpen, waardoor ontsporing werd voorkomen. H o r 1 o ig e-d i e fBij den goudsmid Eerhardt te Rozendaal vervoegde zich gisteren een vreemdeling, die naar den prijs van een uitgestalde pendule vroeg. Toen de winkeljuffrouw zich eean loogen- blik verwijderde, om aan den patroon den prijs te vragen, maakte de vreemde ling van deze gelegenheid gebruik een gouden horloge en eenige andere siera den te ontvreemden en ijlings den winkel te verlaten. Onmiddellijk werd aangifte gedaan bij de politie, die er in slaagde den dief te achterhalen. Hij bleek afkom stig te zijn uit 's-Gravenhag^. Het gesto- lene was nog iii zijn bezit. Hij is gevan kelijk naar Breda overgebracht. Overreden. Een 20-jarige bewo ner van Doetinchem, 'die aan vallende ziekte lijdt, kreeg gisteren een toeval ter- Wijl hij naast de stoomtram (fietste. Onge lukkigerwijze werden hem dientengevol ge door de juist passeerende stoomtram beide beenen afgereden. De ongelukki ge ls in het ziekenhuis te Doetinchiemi opgenomen. Door den bliksem getroffen. Men meldt uit Oorssel, d.d. 23 dezer: Gistermiddag circa 1 uur bevond zich de landbouwer J. Hekkert, alhier, met eenigen zijner huisgenooten en een paar buurjongens aan de overzijde van den IJssel in het hooiland, toen zij door een onweersbui werden overvallen. Om zich voor den stroomenden regen, en meer nog voor de groote hagelsteenen te be veiligen, kropen er enkelen in een hooi opper, terwijl H. met zijn 14-jarig doch tertje en 5-jarig zoontje alsmede zijn buurjongen A. Scholten een schuilplaats onder een knotwilg zochten. Opeens kwam er een bliksemstraal onder den boom door, en smakte alle vier genoem de personen tegen iden grond. H. had zijn zoontje vóór zich staan, om hem met zijn bovenlijf voor de hagelsteenen te beschutten. Het kind werd eerst het hoofddeksel afgeworpen en onmiddellijk daarna werd het voor de voeten van den vader neergesmakt. Alle vier waren be wusteloos. Toen zij weer bijkwamen en wilden opstaan, konden zij zulks niet, zij vielen telkens weer neer en hadden het gevoel alsof er geen grond meer on der hun voeten was. Na eenigen tijd kon den zij zich met veel moeite staande hou den, behalve het meisje, dat naar huis moest worden gedragen. Dit kind heeft het meest geleden. Zij is getroffen links in haar hals. Aan haar linkerheup ver toont zich een klein zwart stipje, van waar een roode, steeds breeder worden de schrijnende streep óver haar geheele dijbeen loopt. Verder werd aan den bal van haar rechtervoet een roode plek opgemerkt, terwijl de klomp van den voet was gebarsten. Het kind was heden nog erg onder den indruk en klaagde over pijn in haar dijbeen en rechtervoet Het jongetje heeft het er het best afge bracht. De overigen klagen over gevoel loosheid en gedruktheid. Een wonder mag het genoemd wor den, dat deze vier personen er nog zoo goed zijn afgekomen. De derde knotwilg, vanaf dengene waar de menschen ston den, is geheel uit elkander geslagen. Het zoontje van D. T. is onder Mor- ra, bij Dokkum, door den bliksem ge dood. Het huis zijner ouders brandde af. Onder Ee is de boerderij van S. door den bliksem getroffen en afgebrand. Arme kerel Voor het hof van gezworenen te Kleef stond dezer dagen terecht de 45-jarige invaliede fabrieks arbeider Joh. Bastians uit Rhcinbcrg, be schuldigd van een poging tot doodslag op zijn vrouw. De arme kerel heeft in een toestand van overspianning gehan deld, toen hij duOr zijn vrouw, een feeks, die niets beter kan dan „zuipen", tot het uiterste getard was. Bw is sinds 1907 met zijn tegenwoor dige vrouw getrouwd, die reedis drie maal gehu-wd en tweemaal gescheiden is* Zijn vrouw is verslaafd aan den drank en bereidt haar man door haar liederlijk leven een bel op aarde. Getuigen verklaarden, dat Bi ook geen brave Hendrik is, toch te goed was voor dit wijf, dat zelfs op de „zuiperslijst" voorkwam en geheel bedronken was» De moordaanslag had 4 Juni van het vorige jaar plaats. Beklaagde vertelde hierover zelf: Ik kwam avonds van het werk thuis en vond oudergewoonte mijn vrouw dronken op het bevuilde .bed liggen. Het avondeten was niet klaargezet en daar om besloot ik zelf maar koffie en brood te bereiden. Toen ik de koffie gezet had, nam mijn vrouw de koffiekan weg; ik werd daarop zoo woedend!, dat Ik naar een kamertje naast ons gewoon vertrek snelde, daar een bijl greep en hiermede mijn vrouw een slag gaf op de rechter zijde van haar hoofd, zoodat er een 4 cJVl. groote bloedende snede op haar schedel ontstond. Ik ging foen in mijn ontsteltenis en overspanning naar een nabijliggende her berg en vertelde daar aan het dienstr meisje, dat alleen in de koffie zaal was, wat ik gedaan had, met de opmerking £>e oude is nu klaar... Miin vrouw sloeg geen acht op haar wonde en sloot de deur toen ik weg was. Den volgenden morgen vonden de buren mijn vrouw in haar bloed liggen; zij werd direct naar het hospitaal ver voerd. Ik werd even daarna gearresteerd en beken nu mijn misdaad. Op de vraag van den voorzitter van het hof, wat hij bij zijn daad gedacht had, of hij zijn vrouw had widen dooden, antwoordde de arme kerel: „Neen, dooden wilde ik haar niet, maar ik zou toch graag van haar af zijn. Dit leven is voor mij onverdraaglijke Ik kan maar werken, en zij zorgt wel, dat alles verdronken wordt" Dei officier van justitie, verzachtende omstandigheden in aanmerking nemend, eischte tegen B» een jaar gevangenisstraf. De verdediger vroeg oin de wettelijke minimum straf toe te kennen. Daarop veroordeelde het hof iden armen drommel tot 9 maanden gevangenisstraf. Aanbestedingen. Door den heer A. L. Verhoog, Architect te Sassenheim, werd heden aanbesteed, namens de Woningbouwvereeniging Vooruitgang". Het aanleggen van twee straten met rioleeringen, ophoogingen, bestratingen, enz. op een terrein aan de Zandslootkade, in verband met het eerlang bouwen van 56 woningen. De uitslag is als volgt: Gebr. Tj. en S. Tromp, Zaandam, f15685 H. J. de Heyder, Leiden, f15659; T. Kuin en L. Zandstra, Schellinkhout, f15480; T. de Waard, Lekker- kerk, f14985 J. Potman, Haarlemmermeer, f 14896 P. C. Langeveld, Neder Hardinxveld, f14760; A. Zonneveld, Haarlem, f14735 N. M. Kraayeveld, Utrecht, f 14210; P. Dekinga, Amsterdam, f13963 J. Oldenburg Jr., Bergen, f13933 W. Visser, 's Gravenhage, f13594; J. Saras, Oude Wetering, f12998. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Gehuwd: M. J. W. Rients jm. en J. Riedel jd. W. Hoogenstraaten jm. en H. G. van der Worm jd. J. Onderwater jm. en J. Cornet jd. P. van Rosse jm. en J, E. R. van Heuzen jd. D. Kalkhoven jm. en A. J, de Meij jd. H. Beijer jm. en A. van As jd. W. Schouten jm. en B. K. Tiele jd. J. A. Warmerdam jm. en M. A. van Veen jd. P. Zirkzee jm. en J. Lepelaar Jd. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden 1 kantoorbediende, 1 boekhouder, 1 metse laar, 1 smid, 1 vuui werker, 1 telefoonmonteur, 4 loopknechten, 2 incasseerders, 1 ziekenoppasser, 10 losse werklieden, 1 werkster. Gevraagd: 2 opzichters (electrisch bedrijf), 1 loodgieter, 2 sieenhouwers, 1 boekhouder, 4 schilders, 1 krullenjongen, 1 smid-vuurwerker, 2 koperslagers, 1 linnenjuffrouw, 4 sigarenmakers. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen var. 24 Juni 1914, medegedeeld door hel Kon. Ncacrl. Meteorologisch Ins/ltuul le De Dildt. Hoogste barometerstand 774.1 Horta. Laagste barometerstand 753.1 Vestmanoer. Verwachting lot den avond van 25 Juni: Zwakke tot matige westelijke tot zuidwestelijke wind, zwaar tot half bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Dondei dag 25 «Juni zullen de Magazijnen GESLOTEN zijn tot regeling der goederen. Namens- de Experts, Zie de advertentie van Donderdag-avond. Heden overleed, tot onze diepe droetheid, na een langdurig doch geduldig lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge- l efde Moeder Pdronella Johanna van der Peet Weduwe van D. Tijssen, in den ouderdom van 72 jaren. MARIA TIJSSEN. PETRUS TIJSSEN. WILHELMINA TIJSSEN. THEODORUS TIJSSEN. WILHELMINA TIJSSEN. Zoe'erwoude, 24 Juni 1914. Hooge Rijndijk. De Uitvaart en Begrafenis zal plaats hebben op Zaterdag 27 Juni, te 8H uur. 3789 Eenige en algemeene kennisgeving. Het Bestuur der Wassenaar- schen polder zal op Woensdag 8 |uli a.s., des n.m. 7 uur in het café van A. DE BOER te Rijn- zaterwoude, aanbesteden Het bouwen van een Machinistwoning bij het Stoomgemaal in Vriese- koop onder Leimuiden Bestek en teekening liggen ter inzage in genoemd café van af 22 Juni. Aanw. 1 Juli op het ter rein des v.m. 10 uur. Verdere inlichtingen verstrekt G. BOOT, bouwkundige te Oude- Wetering. 3720 Adverteert De Leidsche Courant. passend voor alle opschuif- ramen. 3782 Verkrijgbaar k f 1.75 in Eng. Amerik.Magazijn Brecstraat 55 ROVER-, OP EL-RIJWIELEN. Aanbeveli g overbodig. HOOIGRACHT HO. Reparatl e-Inrlchtlng. Wegens gebrek aan opvolger uit de hand te koop een in een welvarende plaats in Z.H. Tusschen personen komen niet in aanmerking. Brieven bureau Leidsche Courant onder no. 3749. Vanwege het bedanken van den tegenwoordige Agent A. H. v D. VOORN, wordt voor Sassenheim een accuraat en solied Agent ge vraagd voor het bezorgen der Courant en 't opnemen van adver- tentiën. Z.ch aan te melden Bureau Leidsche Courant, Oude Singel. (3784) 3779 Leest De Leidsche Courant. Geviaagde betrekkingen Van 1 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, k contant. SCHILDERS gevraagd bij J. W. KROON, mr. schilder, Hille- gom. (3772) DAGMEISJE. Gevraagd een Dagmeisje als tweede meisje. Adies Mevr. J. BOTS, Hooge Rijn dijk ka. 3780 Mevr. SMITS, Bilderdijkstraat 3, vraagi mef 1 Aug. eene nette DIENSTBODE, v. g. g. v. Loon f 120 en f 26 wasch- geld. Aanmelding na 7 uur 's avonds. 3781 Kleine Advertentiën Van 1—5 regels 25 cent, Iedere regel meer 5 cent. k contant. Een nette verstelnaaister Openbaar Slachthuis. Groote afslag 25 cent per pond. Zaterdag-voormiddag 10 uur, verkoop van een buitengewone groote partij gesteriliseerd Rundvleesch, Rundvet, Reuzel en Boullion, (3667) AF8LAO SPEK. Vet Spekf 1.40 Mager Spek - 1.5U Gesmolten Reuzel - 1.75 Rauwe Reuzel - 1.75. Vette Lappen 30 ct. per pond. G. VAN LEEUWEN, Noordeinde 37. 3783 Heerenrijwiel. Te koop een prachtig Luxe le klas Engelsch Heerenrijwiel,dunlopbanden, gezondheidszadel, leeren kettingkast, verder geheel compleet spotprijs f 49. met nog 11 maanden schriftelijke ga rantie op fiets en banden ook genegen in te ruilen, gewone prijs f85, een beste 2e-hands voor f 17 en een mooi iongensrijwiel Freewiel en Rem nieuwe buitenbanden voor f 19.50 geheel compl. Adres: Sigarenmag. STEENSTRAAT 6, vlak over Boerhaave. 3785 Plaatsing gezocht voor een LEERL1NG-ELECTRICIEN R K liefst tegen vergoeding van kost en inwoning. Br. letter C aan H. G. VELT- MAN, Boekh., Alphen. 3775 RIJTUIGEN. TE KOOP een licht Tentwagentje, met blauw laken bekleed; een goede Landauer vor Lgen prijs. Dogcarren, platte lage Melkwagens en een veeren wagentie. Ook inruilen bij J. M. JO- SEMANS, N. Beestenmarkt 32. 3778 DAMESRIJWIEL. Te koop een prachtig geheel com pleet Luxe Damesrijwiel, voor slechts f 39.50, met nog volle garantie op fiets en banden, ook genegen in te ruilen, een beste 2e hands met dubbele remmen voor f 23.—, beste banden. Adres: Sigarenmagazijn Steenstraat6, vlak over Boerhaave. 3786 H. H. TH. HEEMSKERK 3787 DOEZASTRAAT No. 8. Dik vet Spek f 1.40l Mager Spek. - 1.501 per Rauwe Reuzel - 1.75|5 pond Gesmolten Reuzel. - 1.75J Vette Lappen f 0.30 per pond. Doorr. Lappen f 0.40 VERLOREN j.I. Zaterdag een Zilveren Horloge met nikkelen ketting waaraan een gou den trouwring hangt De eerlijke vinder wordt beleefd verzochi, het tegen be looning terug te bezorgen bij den eigenaar BROXMAN, Gemeente-Veld wachter, te Zoeterwoude. 3777

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 6