Uit de Pers. MAGNA. Gemengd Nieuws. yeede Blad, behoorende De Leidsche Courant van oensdag 6 Mei no. 1388. pe voorzitter der I erste 'Kamer, [ar aanleiding van de benoeming baron Van Voorts tot Voorts tut sident derEerste Kamer schrijft de d: )e Katholieken in liet bijzonder heb reden om zich te verheugen over benoeming van dezen edelman uit rijen tot een zoo aanzienlijke post, zij jaren geleden niet liacd n kunne.' ietten, zonder dat de jaloersehheid van anti-papisme hevig ware opgewekt zicrh in een vlaag van nijd zou Oiiit1- !Zemd hebben. Men herinnert zich, veel' rumoer werd gemaakt bij de be- eding van den voorzittersstoel der eedc Kamer door een Katholiek. Het ecedent verleent een bijzondere beb e aan het feit, dat voortaan 'de Se in de vereenigde vergadering der Je Kamers zal' gepresideerd worden een lid der partij, welke door ds. ast, de Bronsveldianen en de Evange lie Maatschappij' voor dergelijke amb- ongesChikt en onwaardig wordt ge iten. geen aCht is geslagen op het ver- zingskab.ial, waarmee zij getiaCht heb- i den vorigen zoiner het land te inti- leeren, en dat met een passend voor aan dezer werkelijke quantité négli- 'ble de geest der .Grondwet is gevolgd een lid der sterkste partij \tot voor- ter der Eerste Kamer gekozen, mag een voldoening wezen als blijk van herneming der rechten van het ge ide verstand ook te onzen aanzien in openbare leven. Het kon niet 'uit- ven, dat op den duur alle wooroor- len, die tegen ons uit een bitter tij'd- k waren overgebleven, moesten ver- ijnen voor het goede inzicht en het me oordeel zoowel omtrent de waar heden, waarop wij rechtmatige aan- aak kunnen doen gelden, als omtrent vaderlandsliefde waarmede wij. onze itsburgeriijke plichten vervullen en lenwerken aan het heil van het Jge- tnebest. Zoo begroeten wij1 de benoe- pg van baron Van Voorst tot Voorst de waardeering dier benoeming in anti-revolutionaire en liberale pers een gunstig teeken dat wij toch we) s gevorderd zijn in onze emancipatie !ert het jaar, dat de hoogl'eeraar 'Sie- ibeek Katholieken voor openbare he ldringen totaal1 ongeschikt achtte, ja atholiek" en „dom" synoniem dorst klaren :n in een HaagsChen Brief van de d lezen we o.m. het volgende: Hen weet nu uit de verkiezingsdagen, een der grieven tegen de coalitie is veest en een der feiten, die het gevaar coalitie moesten aantoonen voor. de d. Herv. Kerk: de benoeming van een tholiek tot voorzitter der Tweede Ka- O.a. deed dit, zoo ik mij niet ten enmale vergis, de tegenwoordige ofdredacteur van „Het Vaderland":, thans de benoeming van een Katlio- t aanprees, zij1 het onder woorden vol voor den Katholieken president. Men zal' misschien toevoegenwees.t kbaar. Ik zal den tegenwoordigen snier niet de beleediging aandoen; voor deze benoeming dank of hulde _en en ik hoop, dat daarvan de leele^katholieke pers zich zal onthouw Men brengt een fatsoenlijk man hulde :en dank, (omdat hijvnaliet, wat onrecht zou zijn, en omdat 'hij niet verleden en zijn eigen karakter een in het aangezicht geeft. De critiek tegen zich omgekeerd ook niet te- nhem. Zij1 gaat rechtstreeks tegen hen, FEUILLETON. die den verkiezingsstrijd tegen de rech terzijde hebben gevoerd met middelen, als ik zoo juist wraakte. Hen roep ik op, in naam der politieke moraliteit, die in onze dagen ook nog haar waarde heeft, om het Kabinet, dat zij steunen, ter ver antwoording te roepen voor de benoe ming van een Katholiek tot president der Eerste Kamer. Die heer Ter Spill bijv. en zou hij de eenige zijn onder de l'ink- sclie l'eden heeft op 23 Mei 1913' te Utrecht zijn kiezers o.a. bewerkt met de benoeming van een Katholiek tot pre sident der Kamer. Zij hebben thans het recht van hem den durf te vragen om idit Kabinet, weder door zijd verkiezing aan het bewind gebleven, ter verantwoording te roepen over deze keuze. Heeft hij dien durf niet, dat hij dan den zedel'ij'ken moed hebbe aan de kiezers, wier gunst hij' veroverde door zulke middelen, te zeggen, dat hij gedwaald heeft. Op dit teircin vooral moeten wij' niet angstig wegschuilen, alsof het wel eens kwaad zou kunnen, Wanneer wijl duidelijk zeggen, hoe de zaken staan. De hoog heidswaanzin is daarvoor nog te groot. Het Huisgezin schrijft o.m. Wij behoeven ons zelf niet te over- schaten, maar het wordt tijd dat we ons voor vol aanzieji. Wat aan de benoeming van een katho liek tot voorzitter der Eerste Kamer, t'ot voorzitter ook vaii de vereenigde vergade ring der beide Kamers een eigenaardig aroma geeft, is dat dit zoo kort is ge}\ scliied na een geweldige Hetze, het vo rig jaar niet door de gepatenteerde anti papisten alléén tegen de katholieken ge dreven. De katholieken hadden te veel te zeg gen, de katholieken speelden den baas, de katholieken zouden het land aan den Paus verkoopen en overleveren, enz. De nagalm van het geschreeuw klinkt u i og in de ooren. Weinu, een vrijzinnige regeering, een kabinet van den „volkswil" nogal, draagt voor het hooge ambt een katholiek ter benoeming aan H. M. de Koningin voor. Wat zegt daarvan dr. Bronsveld die den vorig'en zomer met liberalen en so dalisten één lijn trok ondanks zijn af keer van algemeen kiesrecht en staats pensioen Wat zeggen daarvan ds. Quast en mr. Tideman en de overige paladijnen der anti-katholieke acrtie? Wat zegt daarvan de Evangelisclhe Maatschappij met haar orgaan de „Pro testant"? Een Bisschoppelijk woord. In een hoofdaitikel onder bovenstaand opschri.t vestigt de Maasbode de aan dacht op een toespraak, 'door Mgr. Gallier gehouden, enkele-weken geleden bij gele genheid van de feestviering van hei Lief dewerk „Oud Papier" te Amsterdam. Met een verwijzing naar het Evangelie van|den dag, verklaart Mgr., hoe de Za ligmaker in de parabel van den Goeden Herder niet slechts zich zelf geteekend heeft, doch mede aangaf, hoe de herders, die in Zijn plaats over de kudde worden aangesteld, zijn moeten voor Zijne scha pen. Als een voorbeeld bij uitnemendheid van zulk een goeden Herder, noemt Mgr. onzen H. Vader den Paus. En dan be sluit Z. Di. H. daaruit den noodzakelijken plicht van allen, die in hem hun herder erkennen, om zich door de stem van dien Herder te laten leiden. „Daarom hooren zij te luisteren naar zijne stem en hebben die te volgen. Toont uwe liefde voor den Paus dan ook vóór alles door naar zijne ;stem te luisteren"). Liefde >en gehoor zaamheid voor den Paus! En opdat eenieder wete, wat in het bijzonder voor deze dagen door Paus 'en Bisschoppen van onze gehoorzaamheid verlangd wordt, trekt Mdr. Callier aller aandacht op dit punt: „Ge weet allen, wat de H Vad.e rvan u vraagt: dt ade Katholieken met vereende krachten zul- foen hij ontwaakte, kon hij zich van I geschied was, nog geen helder bee'd men. .Hij was zich slechts bewust, er iets onaangenaams was geschied, roode striemen op zijn hand riepen i langzamerhand een en ander in de nnnering terug. Wie had hem gesla- i?... En zij, waar was zij gebleven? ie had heni haar ontroofd? Waar be id hij zich hier? Wie waren de men iën, die hem zoo zorgvuldig voedsel ichten, hem zoo heimelijk gadesloe- 1? Zij zeiden hem, dat hij ziek was, sar hij gevoelde geen lichamelijke int. zij de rust en de.goede verple- kalmeerden zijn zenuwen zich spoe- zoover, dat zijn herinnering du'delijl- bverd. Een vreesélijk licht scheen hem 'e gaan... Men wilde hem op zij zet- ',men had hem hier laten brengen hem uit den weg te ruimen. Ja, zij ty hem uit den weg ruimen, daar zij h verkocht had. Ui] liet in vertwijfeling het hoofd in de sden zinken... Toen meende hij haar •Pgeschreeuw weer te hooren. „'Redt van dien ijlenden jongen", had zij Hoepen zij, die hem zoo vaak haren Adonis had genoemd. Die striemen op zijn hand zij1 was er de aanleiding van!.,.. O, wat haatte hij haar plotseling! En toch had hij het weder luid willen uitschreien, dat hij haar verloren, voor immer verloren had. Maar één ding stond bij hem vast. Hij zou dezen aanslag verijdelen. Hij wilde hier niet versmachten. Hij wilde haar zoeken, waar zij ook maar was, om met haar af te rekenen. Met de slimheid, die vaak als rest van het verstand over blijft, zeide hij, dat hij rustig moest zijn, wijl men in 't tegenovergestelde geval an dere maatregelen tegen hem zou nemen. Na eenige dagen gelukte het Hellbrinck zich aan de waakzaamheid van zijn ver pleger te onttrekken en heimelijk de in richting te verlaten. Zijn eerste weg was naar zijn atelier: hij werd daarheen getrokken, als kon slechts daar het doorleefde hem duide lijk worden. De beeltenis van haar, welke daar nog stond, doorstak hij in dolle woede. Zij had hem zijn jeugd, zij'n geluk ontstolen, zij had hem alleen gelaten... om wille van het snoode geld; dat zou haar ook in 't ongeluk storten. De gedachte, haar te zoeken om zich te wreken, doorkruiste steeds wilder zijn brein en gaf hem de woorden in, die later onder zijn zaken gevonden en aan zijn moeder gezonden werden, len arbeiden aan de groote taak, welke de Katholieke Kerk in deze wereld te verrichten heeft. Dus: katholiek-ver- eenigd moeten we zijln als katholieken, want anders kan van vereende krachten absoluut geen sprake zijn". Ziedaar, wat (het Kerkelijk Oezag vraagt van de katholieken. Wat het al zoo menigmaal gevraagd heeft. Nu is het volgens 's Bisschops woord een plicht naar die stem des Pausen te luisteren en die te volgen. Een plicht van gehoorzaamheid: wie u hoortv hoort Mij een plicht van liefde tevens, want zegt Mgr. ten slottedaar mede zullen we het grootste bewijs ge ven onzer liefde jegens den Paus; want ook tegenover den Paus geldt: wie mijl liefheeft, onderhoudt mijne geboden. Wat vooral dit woord maakt tot een punt van ernstig' nadenken voor allen, is wel de bijgevoegde beweegreden tot deze vermaning: „deze gehoorzaamheid is in onze dagen te meer noodig, wijl er zoovelen zijn, waarvan we helaas het tegenovergestelde moeten betreuren". Dil woord van een onzer Bisschoppen, gericht tot de kinderen der H. Kerk, immers het doelt op hen, voor wie het volgen van 's Pausen stem een plicht heet, dal spreekt van „zoovelen" geeft re den tot ernstige overdenking. Wie meenen mocht, dat ons Holland, dat op vele punten de wenschen van den H. Vader zoo gewiliig opvolgde, men •denke slechts aan de vervroegde en veel vuldige H. Communie niet een derge lijke vernieuwing noodig heeft, luistere naar dit bisschoppelijk woord. De Bis schop, die als de torenwachter heel het terrein naar allefzijlden (overziet (piet scherp toeziende waakoogen, spreekt nog van „velen". Zij'n er dus nóg vereenigingen, heele categorieën van Katholieken, op wie dit woord toepasselijk is, dat ze toch niet lan ger doofblijven vpor de stem van hun Herder, maar in gewillig volgen zich aan sluiten bi; de bestaande katholieke ver eenigingen (óf (nieuwe (organisaties vormen op katnolieken grondslag en in overeen stemming met de katholieke levensbe schouwing. Wie eenigszins bekend is met den so cialen toestand van Nederlands Katholie ken, weet dat deze vraag des Pausen, door Haarlems Bisschop nog eens aan gedrongen, nog steeds om een antwoord vraagt aan velen, zoowel onder de eerste standen als de laagste, en evenzeer aan de vele schakeeringen van den midden stand. God geve, dat dit antwoord spoedig kom el Wie zijln plicht van trouw, volgzaam kind der Kérk begrijipt,' waclite nu niet langer. Hij sluite zich aan bij bestaande katholieke vere.nig'ngen; of zoeke onder zijn stand- en vakgenooten geesiverwan- ten op, om te komen tot het oprichten ven nieuwe organisaties; als goed kind der Kerk, zie hij daarbij niet op tegen terug- stooting en miskenning óf teleurstelling, maar verheuge zich om wille van Chris tus' zaak desnoods smaad en verguizing te lijdenovertuigd van ons aller, ook zijn plicht, om iedere in zijn staat en naar de mate zijder krachten medie te werken aan het groote werk des Pausenalles te her stellen in Christus, ruste hiji niet, voordat mede door zijln plichtsvervulling, deze wensch van het kerkelijk gezag vervuld zij. Belasting naar Draagkracht. Dr. Nolens schrijft in de N. Venl. C r t. Nu is het regelen en heffen eener belasting „geheel naar draagkracht" een onmogelijke eisch. Ook een inkomstenbelasting, hoe men ze ook regele, kan er niet aan voldoen. Immers de omstandigheden, waarin de belastingplichtigen verkeeren, kun nen zóó verschillend zijn en zijn zoo verschillend, dat het ideaal van eene Nu zocht hij zich tegen alle navor- schingen te beveiligen, terwijl hiji zich geheel begaf onder de gezellen, met wie hij in den laatsten tijd schier uitsluitend verkeerd had. Het waren gezellen uit alle landen, door de woelingen van den tijd daar bijeengebracht. Hun eenig streven was opstand tegen alle politieke en sociale verhoudingen, opstand tegen God en een zich tegen alles en ieder verzettend egoïsme. Hun onvaderlandsch streven had 't eerst in Rusland een vaste gestalte aangenomen; hoewel daar met ijzeren vuist vervolgd, breidde het zich over het geheele werelddeel uit en trad nu hier dan daar met booze plannen aan 't licht Zij waren daarbij' volleerd hierin zich aan alle nasporingen te onttrekken, wan neer men hen zocht en ondanks alle maatregelen, om hen in handen te krij gen, de politie te verschalken. Overal wisten zij jongeren om zich heen te verzamelen en voor hun be schouwingen toegankelijk, ja geestdriftig te maken. August Hellbrinck was toevallig met eenige leden van den bond in aanraking gekomen en de geest, die hen bezielde, behaagde hem, zonder dat hij de gevol gen daarvan inzag of de ware strekking er van begreep. Hun afkeer tegen de rij ken stond hem evenzeer aan als de wilde haat, die zij de Kerk toedroegen» .Veel, belasting naar draagkracht, waarvan dan ieder niet meer last en druk zal gevoelen dan ieder ander, onmogelijk bereikt kan worden. En in betrekkei ijken zin zal ook een goed ingericht tarief aan den "eisch van de draagkracht kunnen voldoen. Niet iedere post daarvan op zich zelf maar alle posten te zamen in hun geheel en in verband met de overige belastin gen. Overigens komt het mij voor, dat de billijke eisch, dat de belasting naar draagkracht moet geheven wprden niet zoozeer moet gesteld worden aan iede re belasting afzonderlijk, dan wel aan het geheele stelsel van belastingen, aan alle belastingen te zamen genomen. En dan zal nog slechts op zeer onvol maakte wijze aan dien eisch kunneii worden voldaan. De minister scheen in zijn rede van 24 April 1.1. dat ook wel te voelen. Immers hij zeide: „het staat toch wel vast, dat in een goed samenstel van be> lastingen de indirecte belastingen de di recte moeten aanvullen en dat wanneer men enkel directe belastingen zou heb ben, men werkelijk een belastingstelsel zou bezitten, waaraan groote gebréken zouden kleven." Het niet naar draagkracht belasten is wel het grootste gebrek. En indien ,nu alleen directe .belastingen naar draagkracht werden geheven, zou er van indirecte geen sprake kunnen zijln, want dan zouden ze het heele stel sel bederven. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag 5 Mei. Artikel 33 wordt z. h. st. aangeno men. Art. 34 reeds vroeger aangenomen zijnde, komt thans art. 35 in behande ling, dat de belasting der vennootschap pen, vereenigingen, maatschappijen en stichtingen (de dividendbelasting) stelt op 5 pet. De heer v. Vuur en (R. K.) verde digt hiero,p jzij amendement, om deze heffing te verminderen tot 2.75 pet., op grond, dat de dividendbelasting feite lijk een dubbele belasting is, omdat de dividendtrekkers toch ook weer getrof fen worden en dat deze belasting vol strekt niet alleen de Cresussen treft, maar ook den kleinen man, zelfs hij, die zijn rente voor eerste levensbehoef ten noodig heeft. Hij herinnert, dat er vroeger een pa tentbelasting was, welke werd betaald voor het recht, een bedrijf te mogen uit oefenen. Toen waren de naamlooze ven nootschappen zelfs in gunstiger condi tie. Destijds werd ook wel een licentie- geld bestaanbaar geacht voor n.l. ven nootschappen, maar niet, wanneer daar naast inkomstenbelasting werd geheven van de dividenden. Pierson wilde de di videnden Delasten bij de bron, d. i. bij de vennootschap zelf, maar dan ook niet bij den trekker van het dividend zelf, het was slechts een wijze van invordering, voorgesteld le. om fraude moeilijker te maken, en 2e. om te zorgen, dat ook de buiten 's lands wonende aandeelhouders werden getroffen, maar dubbele belas ting was er niet. Hij bestrijdt de opvatting, dat de 74. vennootschap zou zijn te beschouwen als een afzonderlijk op zich zelf staand han delspersoon. Men heeft hier te maken met een juridische fictie, welke in belas tingzaken niet kan gelden. Anders toch zou men haar ook gewoon in de vermo gensbelasting moeten aanslaan en zou zij allicht tot de hoogst aangeslagenen wor den gerekend. De heer van Vuuren breekt zijn rede af en de vergadering wordt verdaagd tot heden elf uur, als wanneer de aanvul- lingsbegrooting voor het Academisch ziekenhuis aan de orde is. wat hij aan de gesprekken van Dornick en mis Ahrens ontleende, kwam met hun inzichten overeenmen was hier slechts openhartiger, meer geneigd tot handelen, geestdriftiger en beslister, waar het e op aan kwam, uit de theorieën de prac tische gevolgen te trekken. Op grond zijner verbroedering miet 'hen, hoopte hij thans ook op bescherming en hulp. Die hulp viel Hd brinck dan ook ten deel. Men wist hem op "zoo heimelijke wijze uit Florence te verwijderen, dat alle nasporingen der pc li tie, tot welke de geneesheer zich gewend had, ver- geefsch bleven. Hiji had zich naar Rome begeven, waar de bondgenooten, gelijlk in alle groote steden, hun sluipholen en geheime werkplaatsen hadden. In de na bootsing van handschriften en Tie her stelling van teekeningen toonde de schil der zich vaak een bruikbaar medelid der bende ,dat voor geen opdracht terug schrikte. Reeds spoedig na zijn aankomst in Rome ontdekte hij' in een Florentijnsoh blad het bericht van het liuwelijk van mrs. Ahrens met den om zijn rijkdom be kenden mr. Morsly. Het blad bevatte eenige bijzonderheden omtrent de schitte rende trouwpartij en ook een schitterende lofrede op de jonggehuwden, wier hu- manen zin zich door grootsche schen kingen bewaarheid had. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Mijnneer de Keciacieur. Voor onderstaand stukje verzoek ik een weinig plaatsruimte in uw blad. Bij voorbaat mijn dank. In het nummer van 1.1. Zondag las ik iets over het absenteisme der Ka tholieke Kamerleden, en toen dacht ik onwillekeurig aan de hier in "Ier Aar gehouden vergadering van de woning bouw vereeniging, waarin de Katnone- ken ook schitterden door hun afwezig heid. In de hier bestaande bovenge noemde vereeniging hebben de Katno lieken de overgroote meerderheid, (van de 113 aandeelhouders zijn er ongeveer 80 Katholiek) en nu waren op de laatst gehouden jaarvergadering, waarvoor als punt 7 op de agenda stond, verkiezing van drie bestuursleden, wegens aftre ding, waarvan 2 Katholiek zijn, en nu waren op die vergadering maar 8 room- schen tegenwoordig. Wat had er nu ge beurd ais de andersdenkenden van bun recht gebruik hadden gemaakt en een paar candidaten van hun richting ge steld hadden? Wij waren geslagen ge weest. O, laten wij toch actiever wor den, en meer moeite doen om onze rechten te handhaven. Niet opzien te gen een kleine afstand, want in een gemeente als de onze kan men niet elke vergadering naast de deur hebben. Wel zou ik onzen Katholieken bestuursleden willen verzoeken bij volgende gelegen heid te willen bewerken dat de vergade- rnig in meer geschikt locaal, en op meer gelegener plaats te houden. Doch wij moeten in geen geval uit gemakzucht of uit onverschilligheid thuis blijven. Maar laten wij Katholiek zijn van de daad, dat is onze plicht. Een Roomsch aandeelhouder van de Woningbouw Veree niging. Ter Aar, 5 Mei 1914. Diefstal. De politie te Breda heeft, naar de Br. Ct."» meldt, Zaterdag op het Stationsplein aldaar aangenoudcn "1. D. v. U., tecnniscb reiziger voor een firma in het Noorden, van ons land, als verdaent van diefstal van een pjrtemon- naie, inhoudende ruim flüU, gep.eegd ten nadeele van 'een ktllner van l.e-t Uran- je-Hotel te Breda. Bij zijn vernoor aan het bureau van politie bekende bij den diefstal, waarna bij is overgebracht naar het huis van bewaring. Het ontvreemde geld was grootendee.s ui .gegeven. Aangevallen. CLte.av-nJ hec.'t een bewoner van de Sarp.iatis.raut te Mm- sterdain bij de pol.tie aangifte g.daan dut hij hij in het OosterparK was aangevallen door 4 jonge mannen, die geid van hem eischten. Onder een z a n d t r e i n. Bij de Polanenstraat te Amsterdam is gisteren een 6-jarig knaapje onder 'n zandtran ge raakt, met het gevolg, dat een zijner boe nen werd verbrijzeld >en van beide har.d,es enkele vingers werden a.gereden. In ernstigen toestand werd het kind in het Binnengasthuis opgenomen. Er van door. Een aannemer te Schoten, wiens faillissement werd aan gevraagd, ging er met ongeveer f5U00 van douF naar Canada. Vóór zijn landing daar heeft de justitie te Haarlem de band op hem doen leggen, en de man is nu alweer op de terugreis. Het groobte ge deelte van het geld had hij nog. Verdronken. Gistermorgen is G. v. d. H. bij het scheppen van vioed- water in de Nieuwe Haven te Werken dam van de steenglooiing gegleden en verdronken. Maandagnamiddag is het 6 jarige dochtertje van den wagenmaker O. te Boxum in de Boxumervaart gcvaLen en verdronken. Hellbrinck lachte schamper. Hij kende dien huinanen zin maar ai te goed. Met zijn geld had zij ook een gevangenis voor hem gekoc.it! Aan de lo.rede was het bericht toe gevoegd, dat het echtpaar waarschijnlijk .n Engeland, het vade.bnd van d.-n brui degom, zich metterwoon zou vestigen. Het blad hoopte echter, dat zij de schoone Arnostad, die zooveel aan hen dankte, niet voorgoed verlaten hadden* Dit bericht vervulde Hellbrinck met woeste vreugde. Hij wist, waarom zij Florence verlaten wilden. Hij had hen een dreigbrief laten zenden, die hun rust verstoorde. Zooveel aan hem lag, zouden zij geen rust vinden, noch bij hun Luculische maaltijden, noch in de zijlden kussens van hun door goudvossen getrokken rijtuig. Ook naar Engeland kon zijn wraak hen volgen; hij kon ook naar Engeland vertrekken! Zijn verhuizing naar Engeland volgde spoediger dan hij gedacht had. De p« li.ie had tengevolge van al te dalle waag stukken haar waakzaamheid jegens de bonden verscherpt en de daarbij be trokkenen achtten het beter, hun verblijf maar in Engeland te vestigen, waar de gastvrijheid nog het meest onbekrompen was. August sloot zich bij die gezellen (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 5