Kinderwagens. Uit Stad en Omgeving. Gemengd Nieuws. M. Langezaal&Zn. Hooigracht 1 10.2737 ftospïium der katholieke Syriërs te be geleiden. Aldaar verzocht hij den Fran- schen consul1 te spreken. Nauwelijks was hij i;et salon binnengetreden, of hij ver klaarde zonder verdere plichtplegingen „/vUjuiieer, mijn besluit is genomen: ik Icêl terug tot de eenheid der Katholieke Ketk; ik zweer gehoorzaamheid aan den Pau„ van Rome, den navolger van den pri der apostelen, en ik begeef mij onder de bescherming van irljk". Dezelfde verklaring legde hij eenige minuten later voor mgr. Camassei, den ïatijnschen patriarch van Jeruzalem af. Daarna zond hij' een telegram naar Beirot en verzocht me daarin tevens, den H. Vader van den gedanen stap in kennis te stellen. /Vlijne vreugde bij het ontvangen van dit bericht was bui tengewoon grootook feliciteerde den patriarch en verzocht hem, zoo mogelijk eens over te komen.Den 3 Mei aan vaardde ik zijn plechtige geloofsbelijde nis en overhandigde op 11 Juni aan den H. Vader zijn eigenhandig schrijven. Pius X was bij het lezen van den brief diep bewogenmet van vreugde sidderende hand zegende Z. H. van uit de verte den gewezen patriarch en sprak vervolgens den wensch uit, dat diens ge- l'oofsgenooten en vroegere onderdanen tot de warè Kerk mochten terugbrengen. Mgr. Abdoelmessi die zich alom ver heugde in de sympathie zijner Jacobie- ten vooral in het gebied van Djabal-el- Toer en onder de Syriërs der kust van 'Malabar, ontving thans van alle kanten de hartelijkste gelukwenschen verschei dene Jacobieten begaven zich onmiddel lijk naar Beiroet om hem hier te felici- teeren. En herhaaldelijk gaf de grijze priester zijn innige vreugde erover te Vennen, „dat hij zich eindelijk weer in den schoot der waarheid bevond". Sport. Het Nederiandsche elftal. Het Nederlandsch elftal is voor de wedstrijd DenemarkenNederland op 17 'Mei te Kopenhagen te spelen als volgt samengesteld Doel: Göbel (Vitesse). AchterWijn- veldt (U. D.), en Bouwman (D. F. C.). IMidden: Boutmy (H. B. S.), de Korver (Sparta) en v. d. Nagel (H. F. C.). Voor: Noorduijn (H. V. V.), de Groot (Sparta). Buitenweg (U. V. V.), Vos (U. V. V.) en Kessler (H. V. V.) Wedstrijduitslagen van Zondag 8 Mei. Ned. Voetbalbond. Kampioenschap West. 3de klasse. Den Haag A. D. O.—W'. F. C. 0—3. Schiedam. HermesVictoria 16. STATEN-GENERAAL, TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 6 Mei. De Voorzitter deelt mede, dat bij de Kamer is ingekomen een missive van den Minister van Waterstaat, ten geleide van het rapport omtrent de oorzaken van het spoorwegongeluk te Beilen. De stukken zullen aan de leden wor den rondgedeeld. U n i v er s i t e i t s Ziekenhuis te Leiden. In behandeling komt de suppletoire begrooting voor Binnenl. Zaken voor 1914, waarbij twee ton wordt aange vraagd, als eerste termijn van een to taal bedrag van 41/2 millioen voor den bouw van een complex universiteits ziekenhuisgebouwen en laboratoria te Leiden. De heer Sclieurer (A. R.) wenscht in de eerste plaats dat er volle klaarheid kome over de quaestie, welke twijfel achtig schijnt, of bij den aankoop in 11910 der 'terreinen ook tevens princi pieel besloten is omtrent den bouw van de ziekenhuisgebouwen te Leiden. In de tweede plaats juicht hij toe dat de Minister niet blijkt te willen ingaan op het denkbeeld om het zie kenhuiscomplex te Rotterdam te vesti gen. Verder maakt hij nog eenige opmer kingen over de inrichting der gebou wen en wenscht hij dat de pleegzus ters een tot haar slaapvertrek behoorend eigen kamertje zullen krijgen. Wat de kosten betreft, hoopt hij dat de weg der bezuiniging zal betreden blij ven en dat verder de bouw bespoedigd zal worden. De heer Schape r (S.D.) dringt op dit laatste eveneens aan. De duur van 'den bouw," acht a tien jaar, acht hij veel 'te lang. Ook sluit hij zich aan bij de Opmerkingen van den heer Scheurer in het belang van het verplegend perso neel, en zou toejuichen indien de Mi nister voornemens zou zijn extern per soneel aan te wijzen, waarop z. i. wel eenigszins wijst het feit, dat er thans reeds minder vertrekken zijn dan voor het aantal zusters noodig zou wezen. Ook voor het dienstbodenpersoneel be pleit hij eenige verbeteringen. De heer He er es (U.L.) raadt de regeering aan niet zoo spoedig toe te geven aan de wensclien tot wijziging in de bouw- of inrichtingsplannen, waar de medische faculteit der universiteit in 'groote lijnen althans zeer ingenomen is met de plannen zooals zij worden voor gesteld. Verder geeft hij in overweging de benoeming van een directeur-geneeskun dige te doèn geschieden, alvorens met 'den bouw worde aangevangen, opdat van de adviezen van den benoemde bij 'den bouw alsnog zal kunnen worden gebruik gemaakt. De Min. vaa Binnenl. Zak en be toogt dat het inderdaad jammer is, dat de onderhavige zaak niet spoediger tot beslissing is gekomen. Maar de Minis ter wil niet beweren, dat zulks spoediger kon. En allerminst maakt hij er de vo rige regeering een grief van, want het staat vast dat Minister Heemskerk de zaak ter harte heeft genomen en diligent is geweest. De Minister zet nader uiteen, waarom Rotterdam niet in aanmerking kon ko men voor de stichting der gebouwen aldaar. Aan de opmerkingen van den heer Schaper zal de Minister aandacht wijden, maar sluit zich overigens aan bij de meening van den heer Heeres, dat men thans voorloopig aan de vastge stelde bouwplannen moet vasthouden. Ten slotte oordeelde ook de Minister den termijn voor den bouw te lang, maar er dient rekening gehouden te worden met de eischen der schatkist. Intusschen is bij dc Kamer thans aanhan gig het voorstel om voor den bouw een bouwfonds iu te stellen en als dat aan genomen wordt, za! het aan den Minis ter niet liggen om den bouw te bespoe digen. Na eenig debat tusschen de heeren Eerdmans (U.L.) en Rutgers (A.R.) over de houding van het voiig Kabinet tegenover dezen bouw, werd h.et ontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen evenals het ontwerp betreffende een nieu we regeling van de tractementcn van het personeel der stenografische inrichting". Hierna werd dc behandeling der In komstenbelasting voortgezet en zet de heer Van Vu uren (R. K.) de verdedi ging voort van zijin amendement op art 35 en dat strekt om de dividendbelangen terug te brengen op het bedrag van het oorspronkelijke ontwerp, n.l. 23/4 percent en haar dan wel te bepalen op 5 percent, gelijk het tegenwoordig ont werp wil. De heer van Nispen tot S c ve na e r (Rheden) verdedigt vervolgens het amendement, beocgende de dividenden progressief te belasten, aanvangende bij 23/f procent en kunnende stijgen tot circa 7 percent De bedoeling is geen veohooging van belastingdruk te leggen op instellingen, welke geen hooge uitkee- ring kunnen doen, doch zich tot een mati ge rente op het gestorte kapitaal moeten bepalen. Na de pauze heeft de heer K1 e e re - koper (S. D.) verlof gevraagd den Mi nister van Waterstaat te interpeüeeren over de bemoeilijking door de spoorweg directies van het spoorwegpiersoneel in het vervullen van het gemeenteraadslid- maatschap. De heer Men de Is (S. Dl) vroeg ver lof den Minister van Koloniën te inter- pelleeren over de strekking en de draag wijdte van het nieuw ingevoerde straf wetartikel, waarbij tegen Europeanen en inlanders in Indi'i straf wordt bedreigd voor het opwekken of bevorderen van haat of minachting jegens de regeering of groepen van Nederiandsche onderda nen of ingezetenen in Indië. In een vol gende vergadering zal omtrent het ge vraagde verlof beslist worden. LEIDEN, 6 Mei. Kleermakers-actie. De uitslag van de conferentie die Maan dag bij de fa. Noyen plaats had, Is dat de eischen van het personeel zijn ingewil ligd en de arbeid weer is hervat. Bij de firma HolswiJder is gisteren het contract geteekend en gaat heden de loonsverhooging in. Onze beste wensclien aan den on- dernemenden heer S. Bulthuis, die in het keurig gerestaureerd perceel Nieuwe Rijn jl5, een naar de eischen des tijds smaakvol ingerichten winkel heeft geopend in lin gerieën, mode-artikelen, korsetter., boeze laars, tafelgoederen, complete uitzet'.en en wat verder tot dit vak behoort, alles zoo wel als stukgoed als in confectie. Een oppervlakkig kijkje in den winkel overtuigde ons reeds, dat hier een groote collectie samengaat met puike kwaliteit .Wijraden eenieder aan, vanavond eens le bezichtigen de ruime, frissche etalage en den comfortabelen winkel, die op een heldere, schitterende wijze is verlicht door eicctrische half-watt's lampen. Als gevolg van de heden door de .Tweede Kamer genomen beslissing in zake den bouw van het Academisch zie kenhuis, \v~-d' heden-namiddag van de academie en van alle bij het Hooger On derwijs beboerende gebouwen de natio nale driekleur ontplooid. Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) D'e Prins zal a.s. Zondag een gedeel te bijwonen van den kampioen-wedstrijd ti ssc'ien H. V. V. en de Voetbal vereeni- ging „Willem II", uit Tilburg. Aan het Deensche Koninklijke paar worden tijdens hun verblijf hier te lande door de Koningin toegevoegaan dsn Koning Schout bij naclr' Naudin ten Cate, s t c 1ng com m and a 111 te Den H ld:', kclo- net "Hobbema, brigadecommandant, "le luitenant der cavalerie, baron Van ITee- GEWÊSTELIJK GEMENGD. Verdronken. Te Katwijk a. Zee is gistermid dag het 3^-jarig zoontje van A. N. spelende in het Prins Hendrikkanaal ge raakt en verdronken. ckeren van Mokcaten, aan de Koningin mevrouw Groeninxc van Zoden, paleis- dame, Jhr. Van de Poll, opperschenker en baron Van Pallandt van Walfort, ka merheer in buitenge-—ien dienst Spoorwegongeval nabij de brug over het Oranjekan aal op 24 December 1913. Te dier zake zijn de verslagen le door de Maatschappij tot .Exploitatie der Staatsspoorwegen, 2e door den Raad van Toezicht op Spoorwegdiensten, uitge bracht aan den Minister van Waterstaat, aan de Staten-Generaal' ingezonden. Aan deze rapporten gaat vooraf een schrijven van den Minister van Water staat aan den Voorzitter der Tweede Kamer der Staten-General waaruit we het volgende ontleenen „Overeenkomstig de toezegging, ge daan bij' de beantwoording van den door den heer Limburg op 29 December 1913 ingezonden vragen, heeft de onderge- teekende de eer, U H.E.G. hierbij te doen toekomen het door de Maatschap pij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen ingevolge de betrekkelijke voorschriften ingediende verslag van het ongeval met trein 146 op 24 December 1913 met een naschrift, zoomede van het door den Raad van Toezicht op de Spoorweg diensten uitgebrachte verslag omtrent het door dat college volgens dezerzijd- sclie opdracht ingestelde onderzoek. De beide rapporten bevatten uitvoe rige gegevens omtrent de omstandighe den, waronder het ongeval plaats had, zoomede aangaande de toedracht daar van en de daarna genomen 1 eddingsmaat- regelen en voorts verklaringen van alle personen, van wie vermoed kon wor den, dat zij in staat zouden zijn, inlich tingen te verstrekken. Gelijk uit een ander moge blijken, is overtreding of veronachtzaming van de betrekkelijke voorschriften niet ge constateerd, terwijl evenmin sprake is van schuld of nalatigheid van het per soneel'. Ook mag uit de rapporten wor den afgeleid, dat de oorzaak van de ramp niet is toe te schrijven aan on-> deugdelijke samenstelling van den trein, aan de ntoestand van het materiaal, aan de soort der gebezigde voertuigen of aan de snelheid, waarmede de trein werd vervoerd. Intusschen hebben de uitgebreide onderzoekingen van den Raad en de Maatschappij niet kunnen leiden tot het met zekerheid vaststellen van de oor zaak der ontsporing, welke de ramp heeft ingeleid. Aan de hand van de onderscheidene omstandigheden, welke werden gecon stateerd, hebben de opstellers van de beide verslagen zich onderstellingen ge vormd omtrent hetgeen vermoedelijk tot die ontsporing aanleiding heeft kunnen geven. i Volgens de beide rapporten moet wor den aangenomen, dat de ontsporing is veroorzaakt getfrirende den korten tijd, waarin het AB-rijtuig no. 2088 het ge deelte spoorweg bereed, dat zich ter lengte van ruim 22 M. uitstrekt van het zuidelijke landhoofd der brug tot en met de eerste wisselstang. Doch terwijl de Raad de oorzaak meent te moeten zoeken in den toestand van het gedeelte aan den weg" in de onmiddellijke nabijheid van genoemd landhoofd dus vóór de plaats, waar het eerste teeken van ontsporing is aangetroffen, zoekt de Maatschappij die oorzaak in het breken van een wissel stang voorbij die plaats. De minister vestigt de aandacht op het feit, dat bij de op 10 October 1913 gehouden inspectie van twee leden van den 'Raad van Toezicht op de Spoorvve- diensten, de onderhoudstoestand van de baan ter plaatse in ^een enkel opzicht tot opmerkingen aanleiding gaf, zoodat deze als voldoende kon worden aange merkt. Al kan de eigenlijke oorzaak, aldus de minister, van 't zoo betreurenswaardig ongeval niet niet zekerheid worden vast gesteld, noch deze onzekerheid, noch het ongeval zelf zou mogen leidien tot de jnee- ning, als zou d'e veiligheid op spoorweg gebied hier te lande in het algemeen min der groet zijn, don in het buitenland. Het tegendeel moge blijken uit het eveneens hierbij gevoegde dezerzijds samengestlde vergelijkend overzicht van ongeva len op de spoorwegen in Nederland en aangren zende landen over de jaren 1909, 1910 en 1911." Kleermaaksters te 's Gravenhage. Nader kan gemeld worden betreffen de de actie der kleermakers-gezellen te 's-Gravenhage, dat thans ook in het da- mesbedrijf met de patroons-organisatie een overeenkomst is afgesloten die ook voor de in deze betrokken arbeidsters goede bciea'ingen inhoudt Terwijl vroeger de dameskleermaak sters in het stille seizoen nagenoeg zon der verdiensten waren, soms 6 a 7 we ken, is thans in deze nieuwe loonrege ling vervat, dat in het drukke seizoen niet minder dan 60 uren, in hét stille seizoen 30 uren uitbetaald moeten wor den, zoodat deze arbeidsters thans ook in den stillen tijd niet verstoken zijn van een weekgeld. Tevens is in deze overeenkomst een bepaling opgenomen, die ook den betrokken arbeider bij ont slag een zoodanige hooge uitkeering ver zekert dat hij althans de eerste weken niet zonder verdiensten is. Verder is het minimum uurloon gebracht van 30. op 35 cent en het loon van 371/2 op 40 ct In enkele zaken wordt bij uitzondering 45 cent betaald. Was er vroeger in het geheel1 geen regel in het kleedingbedrijf, thaps is door de actie der organisaties over al de verscihlleiide takken een goede rege ling tot stand gekomen, terwijl de rege ling in het damesbedrijf, wat betreft het uitbetalen der 30 uren in den stillen tijd, iets nieuws op het gebeid der vakbe weging is. 1 1 1 i Albanië. Volgens een telegram, door de Alba- neesche regeering ontvangen, hebben de Epiroten in de orthodoxe kerk van Ko- dra 200 mohammedaansche Albaneezen gekruisigd en vervolgens de kerk in brand gestoken. Toen de gendarmes gis teren Kodra bezetten, vonden zij de ver koolde lijken. Spoorwegongeluk. Volgens een bericht uit Brunn heeft gisteravond bij het station Sokolnitzeen treinbotsing plaats gehad. Er zijn veel dood en, Dertien personen zijn zwaar ge wond. f Een Scheepsbrand. De Franconia van de Cunart-lijn meldt in een draadloos telegram, dat zij een boot heeft opgepikt, waarin dertien man van het Engeische stoomschip Columbian van de Leyland-lijm, dat, op weg van Antwerpen naar New-York, Zondag avond op zee in brand geraakte, Bijna dadelijk volgde een reeks geweldige ont ploffingen, waardoor het toestel voor draadlooze telegrafie werd vernield. In de boot was nog het lijk van den eersten hofmeester. Een tweede boot met dén eersten en tweeden officier en zeventien man is nog zoek. De dertien man wa ren uitgeput, ze waren veertig uur in de boot geweest. (N.R.Ct.) Oplichterstruc. Het geviel,dat Zaterdagmiddag een als tuinman uiiz,end persoon, met hark en schoffel gewapend1, langs een der Haagsche straten wan delde en voor een raam een cactus zag, die zijn oog bekoorde. Even later schelde hij aan. Toen hem was opengedaan, bleek 1 ct doel van zijn schellen de gezondheid van de cactus te zijn, welke hij boosaardig bedreigd achtte. „U hebt daar een mooie cactus", zei onze tuinman met bewonderend-neerge trokken onderlip, hoofd-wiegelend in be langeloos welbeuagen om de sclioone plant, „die is wel f 7.50 waard, maar 'tis jammer dat de aarde verzuurd is." Gelukkig had hij 't echter in het voor bijgaan gezien en noodig moest daar wat aan gedaan worden. En niet minder ge lukkig was 't, dat hij juist een paar zakjes poeder bij zich had, waarvan hij in een ommezien een vloeistof zou maken, die de aarde ih den pot weer in orde brengen zou. En zoo ging onze tuinman aan het werk. In een oogenbük had hij in een emmertje water een zakje poeder op gelost, waarna de vriendelijke huisvrouw hem een kopje thee presenteerde,.j 't was ook zoo'n aardige, behulpzame man Toen de behulpzame man 'zijn kopje uit had, liet hij zich voor zijn „poeder" een halven gulden betalen en vertrok toen onder belofte om in het najaar nog eens te kome nkijken „hoe <k plant zich gehouden had"„ Intusschen was -de vrouw des huizes wel een beetje teruggekomen van haar oordeel; zoo heel belangeloos was de tuinman niet geweest. Toen haar man later thuiskwam, ver telde deze haar, dat de cactus juist een schralen grond noodig heeft en dat het poedertje niets helpen zou. En daar had ze nog wel twee kwartjes èn..-. een kopje thee voor over gehad. De belangstellende tuinman moet dien middag nog meer menschen hebben beet genomen met zijin poedertjes, die hij „ge lukkig toevallig" bij zich had. Branden. Te Enschede is he denmorgen half negen een huis aan den Noorderhagen, toebehoorende aan mr. E. ter Kuile, en bewoond door den heer S. Menko, afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. Verzekering dekt de scha de. Te Wijk bij Maastricht is gister avond een winkelhuis in de Hooge Brug straat, bewoond door den heer Brou wers, tot den grond toe afgebrand. Een groote voorraad klompen leverde goe de brandstof. De brand schijnt ontstaan door het springen van een gaslamp. Ver zekering dekt de schade. Te Sprang zijn gisteravond twee huizen, van Jac. Uijthoven en een van Van Dongen geheel afgebrand. Een var ken kwam in de vlammen om. Het eer ste huis was niet verzekerd, het andere laag. Een nieuwe Tabaksoort. In deu staat Connecticut in Noord- Amerika, waar men talrijke tabaksplan tingen heeft, is in den laatsten tijd een nieuwe soort ontstaan, die een bizondere handelswaarde kan verkrijgen. Voor ongeveer tien jaar werden daar voor de eerste maal tabaksvelden aange legd met een zaad uit Cuba dat uit ver schillende soorten bestond. De planten werden geschift en het volgend jaar in rijen nitgeplant. Door zelroevruchtmg ontstonden nieuwe generaties, zoodat in 1912 reeds meer dan een millioen plan ten voorbanden waren. Bij den oogst van 1912 ontdekte een der werklieden eeu plant, welke veel grooter was dan de anderen, en zich ook door de bladeren onderscheidde. Die be stuurder van de plantage vond nog twee van zulke struiken, welke naar de serre werden overgebracht. Een goed jaar la ter had men er 5000, welke vooral door het groot aantal bladeren kenbaar wa ren. Dit aantal varieerde tusschen 60 en 80. Het onderzoek der bladeren is ze$rj gunstig uitgevallen, en men koestert de schoonste verwachtingen van de verdere aanplanting van deze schijnbaar door een toeval ontstane soort, die tweemaal zoo veel bladeren oplevert als welke andere Cuba-soort ook. Zij wordt Stewart Cu ban geheeten. Zulke mutaties, gelijk men in de plant kunde het ontstaan van nieuwe c- --n, zonder 's menschen tnedo-n noemt, zijn reeds vroeger bij de tabak w.rgenomen. Voor eenige jaren werd een Havana- plant met 72 bladeren beschreven. Tot dusverre heeft men er echter geen prak tische gevolgen van gezien en ook nu zal, men moeten afwachten of de ei? r -heu pen dezer nieuwe soort durn— Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 25 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden 1 Kantoorbediende, 1 Krullejongen, 1 Metselaar, 1 Opperman 1 Bankwerker, 1 Grondwerker, 6 Loopknechten, 6 losse werklieden 2 werk sters, 1 Noodhulp-dienstbode. 1 Koetsier. Gevraagd: 1 behangersknecht, 5 plaatwerkers, 1 liont- frajser, 2 smidsknechts, 1 autogenelasscher, 1 kuiper, 2 boekbinders, 2 boekdrukkers, 2 letter zetters. Marktberichten. STOMPWIJK. Heden werden ter eieren- veiling aangevoerd 6717 kippeneieren, waar van de prijzen bedroegen f 3.70 a f 4.43 de 10*3 stuks, benevens 372 eendeneieren, die f 4 a f 4.30 opbrachten. De volgende week zal de veiling gehouden worden op Maandagavond. WASSENAAR, 5 Mei. Radijs 1 a 1H c., raap stelen 1 c., peterselie 1 a 2 ct, peen 6 a 10 ci., rabarber 3 a 5 ct. per bos; spinazie 8 a 14 ct., zuring 8 a 12 ct. per ben; kropsla f 1.50 a f 2.50 per 100; eieren f 4.a f 4.25 per 100. WOERDEN, 6 iMei. Op de kaasmarkt waren heden 325 partijen aangevoerd. Alen besteedde voor Gondsche kaas le soort f 23.a f 30-50 2e soort f 24.a f 27.00 zwaardere .00 a gestempelde f 28.00, f 30.per 50 K.G. Handel vrij vlug. AMSTERDAM, 6 Mei. Aanvoer 216 vette kalveren, le kwal. f 1.08 a 1,10, 2e kwal. f 1.05 a 3e kwal. f 1.—, 114 nuchtere kalveren f 12.a f 18.—, 696 vette varkensHoll. le kwal. f 0.44 a f 0.46, 2e en 3e kwal. f SNEEK, April. Boter. Aangevoerd 3a en vat. Prijs le keur f 44. Bij de Ver. le keur fFabrieksaanvoeren 24/6 en f45—.Nolee- ring van de Commissie der Vereeniging voor boter- en kaashandelaren in Friesland le soort f45.— Vee. Aangevoerd 343 koeien,37kalveren,684 schapen, 1470 lammeren, 331 varkens en biggen. Prijzen van vet vee per kg.varkens 2022—ct. Biggen voor Londen 22 A 24 ct Handel in Melkkoeien, behoorlijk, Schapen Varkens en Lammeren gewild. Rest prijshoudend. PURMEREND, Mei. Kaas. Aangevoerd stapels, f0 a —.00 de 50 Kg. Boter. Aan gevoerd 1594 kg., f 1.20 a 1.30 per kg. Vee. Aangevoerd 411 runderen, vet vee f0.75 a 0.88 per 'kg. 1 paarden83 vette kalveren f 0.95 a f 1.15 per K.G.607 nuchtere id. f 15a 30 p. st. 405 vette varkens f 0.42 a 0.46 per kg.120 magere id. f 23 a 33 per stuk; 467 biggen, f 9 a 14 p. stuk; 2294 schapen en lammeren. Handel vlug. Eieren f3230. ADVERTENT1EN, Den 11e Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders 2619 JACOBUS BROEKHUIZEN en MARGARETHA THEDIECK den dag hunner Vijftig-Jarige Echtvereeniging te gedenken. Hunne dankbare Kinderen. Leimuiden, 29 April 1914. Op den 17den Mei a.s. hopen onze geliefde ouders MARTINUS BADER EN ANTJE SMITS hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Han dankbare Kinderen. Nieuwveen, 6 Mei 1914. 2790 Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze geliefde Echt genoot en Vader Wilhelmus van Wielingen in den ouderdom van ruim 72 j. Ma. VAN WIERLNGEN- MUNSTERMAN en Kinderen. Hoogmade, 4 Mei 1914. 2761 Winkelhuis te huur. Wordt ter overname aangeboden, tegen 1 Augustus, door verande ring van zaken, een sinds jaren bestaande Kantoor- en Schoolboekhandel. Huur wordt grootendeels gedekt door verhuringen aan H.H. Stu denten. Brieven bureau van De Leidsche Courant onder no. 2781.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3