Bij bekkenslag Firma J. J. Taverne Uit Stad Omgeving. 1 R.K, Dienstbode pc. o.ndat men dun volgens spr, tot, dwaze conclusies 1 Ingediend wordt eer. amendement van den Leer Vergon ven, om in de verorde ning te lezen „an-dere deigelij e voor werpen" inplaatu van „andere voor werpen". Oo!: wordt ingediend een amen dement van den heer Roem, om „op kroonlijsten of daken" te laten vervallen en te lezen „op gebouwen". De Voorzitter vraagt den kden om in den vervolge bij jui idisclie kwesties anic „denioniten te voren schriftelijk in te dienen. Het amendement-Roem vv rdt verwor pen met 21 stemmen tegen en 7 voor. Voor stemden de heeren Brief, Hoogen- boom, Zwiers, Botermans, P. J. Mulder, jRccm, v. d. Eist. De heer Fokker heeft intusschcn ook een amendement ingediend, om te lezen „of andere dergelijke r e cl a m c-voor werpen". Het wordt verwerpen met 18 tegen 10 stemmen. Voor de 'heeren v. !Hc.:r.el, Hoogenhoom, Zwiers, Boter mans, "v, Tol, Fokker, Roem, v. d. Eist, v. d. Pot, Pera. Met arneridemenTVergouwen wordt aangenomen met 18 tegen 10 stemmen. Voer de heeren v. Hamel, Hoogenboom, 'Aalberse, Vergouwen, Zwiers, Driessen, [Heeres, Botermans, P, J. Mulder, v. Tol, Fokker, Roem, Bosch, v. dt Eist, Kore- vaar, v. d. Pot, Pera, v. Qruting. Na eenige discussie bij art. 3 woidt de geheele verordening zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 25. Verzoek van de vereeniging „de Eendracht" om een - voorschot ten be hoeve van den bouw van arbeiderswo ningen op een terrein, omsloten door de 3-Octoberstraat, de Magd. Moonstraat en de Schelp ;nkade. B. en Wi stellen voor dit verzoek in te wiliksgn. De Commissie van Financiën heeft echter eenige bezwaren daartegen. De heer Reimeringer wenscht een kleine opmerking te maken naar aanlei ding van het praeadvies van B. en Wi. SHij zegt, dat de Commissie van Finan ciën niet döor een pessimistischen bril heeft gekeken, maar de nuchtere cijfers heeft bezien en toen tot de conclusie is gekomen, dat het risico voor de ge meente te groot is. De heer Fokker doet eenige vragen naar aanleiding van de kostenberekening. Verder vraagt spr., of het niet gewenscht is, dat de aanbe steding als verplichtend wordt opgelegd. De heer v. d. Pot meent, dat het toe staan van de gevraagde gelden een risico voor de gemeente blijft, maar als B. en |W. oordeelen, dat de woningnood zoo groot is, dat zij dit risico willen dragen, zal spr, stemmen voor het voorstel van BR. en Wi. De heer Biosch merkt op1, Idat uit de hujur letterlijk geen cent meer is te trekken, Dit blijkt hieruit, dat na een aanmerking van de Commissie van Financiën alleen de prijs van de goed koopste huizen is verhoogd. Dat is spr.'s eerste bezwaar. Wij krijgen een complex werkmanswoningen van f2.90 per week, 35 woningen van een soort, dat weinig in trek is. Dat is het tweede bezwaar van spreker. Dat er bij die 35 woningen 30 zijn van veel hoogeren prijs, vormt Spr.'s derde bezwaar, orndat hierin geen verbetering ligt van de volkshuisvesting. Uit s.ympathie voor de zaak zal spr. stemmen vóór het voorstel van Bl en W., als de Raad, na de overwegingen zijner zijds te hebben gehoord, toch het risico wil dragen. De heer Pera merkt ook op, dat de goedkoopste woningen veel te duur zijn voor de klasse van arbeiders, jdie op verbetering van huisvesting het meest gesteld zijn. Spr. zat stemmen te gen het voorstel. De heer Vergouwen zal meegaan met het voorstel van B. en jWc, ofschoon hij oordeelt, dat de ge- imeente een risico cp zich neemt. Sjpr. wijst er echter op, dat de. gemeente het bou wen van werkmanswoningen door ver enigingen niet zoo erg moet prikkelen, teneinde het particulier initiatief niet te verlammen. De heer Reimeringer meent, dat er geen verband is tusschen (de bouwkosten en de huurkosten. Spr. vreest dan ook, dat bij een aanbesteding de bouwkosten duurder zullen blijken. De heer Botermans verklaart zich voor het voorstel van B. en W. Wet houder Fischer wil allereerst opmer ken, dat het volkomen waar is, dat de woningen worden gebouwd voor beter gestelde arbeiders. Maar in de woningen, die deze menschen verlaten, kujjuen weer anderen komen. Daard;or is dit bezwaar vervallen. De risico, die de gemeen ie op zich neemt, noemt spr. gering. De huur prijs is in stijgende lijn. Daarenboven, bouw en onderhoud van de woningen staan onder gemeentelijk toezicht. Dat er tien woningen zijn van beter soort, is noodig met het oog op de plaats, waar wordt gebouwd. Aan den lieer Ver gouwen antwoordt spr., dat de gemeente zich slechts zoo lang voor woningbouw interesseert, als er gebrek is aan goede woningen. Uit een statistiek toont spr. aan, dat van particuliere zijde te weinig wordt gebouwd in verband niet de uit breiding van de bevolking. Als de aan- nemingslcosten hooger zijn dan is aan gegeven, gaat de zaak niet door dit naar aanleiding van een bemerking van den heer Reimeringer. Het voorstel van B. en Wi, komt daar na in stemming en wordt aangenomen met 25 tégen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Reimeringer, Roem en Pera. Bij de rondvraag vestigt de heer Botermans de aandacht op den vuilen toestand van het slootje bij den overweg aan de Hollandsche Spoor. De wethouder van fabricage zegt, de zaak te zullen onderzoeken. Hierna gaat de Raad in geheime ver gadering. Na afloop van de geheime zitting is nog besloten tot aankoop van het per ceel Vischmarkt 18, thans bewoond door den heer S. J. Bomert, voor den prijs van f 13.000. Dit perceel is gelegen ach ter het stadhuis en om deze reden stel den R. en „W> den aankoop voor. Het besluit werd genomeH met 19 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren v. d. Lip, P. J. Mulder, Roem, Carpentier Altier, Bosch, Sijtsma, Corts, Pera, Hoogen boom. De heeren Zwiers, Koorevaar, v. Gruting en de Boer hadden intusschen de vergadering verlaten. LEIDEN, 1 Mei. Jubileum. Heden herdacht de heer J. F. A. Voorbij den dag, waarop hij voor 25 jaren in dienst trad als gemeentebode. Om negen uur werden de jubilaris en diens echtgeiioote door den concierge ten stadhuize, den heer Brakel, per rij tuig van hun woning aan den Middel weg afgehaald, Op het stadhuis gekomen, werden zjj eerst geleid naar de met groen en bloe men versierde bodenkamer en vandaar naar de commissiekamer. Hier werd de jubilaris toegesproken door den concierge Brakel, die wees op de trou e plichts vervulling en de stiptheid, die de heer Voorbij steeds beeft getoond, en de goede verstandhouding tusschen den jubilaris en zijn vroegere en tegenwoordige collega's. Namens alle ambtenaren ten stadhuize werkzaam, bood hij hem een eikenhouten schrijfbureau aan. Dit cadeau ging ver gezeld van een album, bevattende de 65 namen van de schenkers. Op bet titel blad was een zeer fraaie kunstpenteeke- ning aangebracht door den heer Poelman, ambtenaar ter secretarie. Hierna werd de jubilaris nog in harte lijke en van waardeerbjg getuigende woorden toegesproken door den heer Rosier, chef ter secretarie. Te kwart voor tien werden de jubilaris en diens echtgenoote wederom naar huis teruggebracht. Ook hier werden hem vele gelukwenschen aangebeden, o.a. een van den Bond van Oud-onderofficieren, ver gezeld van een bloemstuk. Gistermorgen was de jubilaris gecom plimenteerd door B. en Wi. en was hem door den burgemeester namens B. en-Wl een enveloppe met inhoud' overhandigd. Schermen. Alhier hebben gisteren in Zomer- zorg de wed:trijde:i plaats gc! ad, uilge schreven door de Leidsche Sportorgani satie. Er werd geschermd op sabel en floret. De deelneming was bevredigend. Juniores (ailcn Lerüngen van de H. B. S.) personeel floret: le prijs, zilv. me daille, C. J. A. Janssen; 2e, bronzen medaille, J. Planjer. Personeel sabelle prijs, kunstvoor werp, opperwachtmeester Ter Weer (2e reg. veld-art,)2e, kunstvoorwerp, serg.- majoor Marks (4e reg, inf.); 3e, grootc zilv. medaille, sergeant Rosemeijer (4e reg, inf.); 4e, zilv. medaille, R. J. W. Pelle, Leidsche Sportorganisatie. Personeel floret: le prijs serg.-majoor Marks (4e reg. inf.); 2e Iter son, lid van „Excelsior"; 3e sergeant Rcsemeijer (4c reg. inf.); 4e opperwachtmeester Ter Weer (2e reg. veld-art). Corpswedstrijd sabel: le prijs Leidsche Schervnclub, gewonnen door de heeren Marks, Pellc en 'de Tombe. Corps wedstrijd floret: le prijs „Excel sior", gewonnen door de heeren Kettenis, Iterson en Zaalberg, De deelneming stond alleen open voor Leidenaars, De wedstrijden waren uitge schreven ter gé tegenheid van den vijfden verjaardag van Prinses Juliana. In den toestand van den heer J. v. Schaik is eenige verbetering gekomen het bewustzijn is teruggekeerd. Ofschoon gelukkig minder dan de vorige dagen, blijft de toestand toch nog zorgwekkend. De oudste der dienstd, predikanten bij de Ned. Herv. gemeente alhier, ds. F. Oberman, die na een zeer langdurige ernstige ziekte Zondag 1.1. weder voor het eerst voor de.gemeente was opge treden, is gisteren in den laten avond ten zijnen woonhuize aan de Heeren- gracht op 63-jarigen leeftijd plotseling overleden. Naar wij vernemen, is de Berlitz School of Languages, sedert 12 jaar hier ter stede werkzaaml eigenares geworden van het pand Turfmarkt 3. Nu sjaat het huis dus geheel ten dienste van dit insti tuut, wat aan het geven der lessen niet anders dan ten goede kan komen. Op de veemarkt alhier is een koe achtergebleven. Het beest is gestald bij de firma Dieben. Katwijk-Leiderdorp. De R. K. Centrale Kiesvereeniging Kat wijk-Leiderdorp vergadert den 14 Mei in hotel Rijnland te Leiden. NOORDW1JK AAN ZEE. Gisteren werd ook alhier het Oranjefeest gevierd maar hier bestond het alleen uit een namiddag- en avondfeest. Op het pro gramma stonden eén bloemencorso en een lichtstoet. Het eerste gedeelte kon wegens gebrek aan deelname niet door gaan. De lichtstoet werd gisterenavond met veel animo onder groote belangstel ling gehouden. Begeleid door de muziek van Noordwijkerhout trok de stoet met fakkels door de verschillende straten en boulevards en maakte een heel aardig effect. De feestcommissie had het leuke idee gehad de muziek van het fanfare korps te doen afwisselen door een con cert van rommelpotten. Een aantal kna pen, -ieder voorzien van een rommelpot, liepen in den stoet mee en trachtten zoo nu en dan eenige tonen te ontlokken aan dit oud-vaderlandsche instrument VOORHOUT. Gisteravond hield de Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw alhier de jaarlijksche algeineene vergadering in Boerhaave, met 62 van de 115 leden. Van het be stuur was afwezig de directeur de heer P. Warmerdam. De voorzitter de heer C. Colijn, open de de vergadering. Mcmoreerend daarbij het 10-jarig bestaan der Bank, welke in die jaren zoo reusachtig vooruit is ge gaan. Daartoe aldus spr., heeft zeker de kassier veel bijgedragen, door zijn accuraat beheer. Spr. herinnerde tevens aan den verjaardag van Prinses Juliana, die samen valt met het 10-jarig bestaan der Bank, wat het bestuur aanleiding ge geven had alle leden te traeteeren. De heer Zuilhof leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Tot lid van den Raad van Toezicht wordt met algemecne stemmen herkozen de heer J. Zuilhof, en tot bestuursleden die periodiek aftraden,werden herkozen de heeren S. P.Warmerdam en Jac. Wester hoven, de eerste met bijna algemeene de laatste met 44 stemmen, 7 stemmen verkreeg Dr. Bots. De rekening en Ba lans over 1913 werd nagezien door de heeren J. Th. van der Prijdt, en Joh. Meijer Az., weike laatste mededeelt, de ze volmaakt in orde te hebben bevon den. Een gedrukt verslag wordt de le den rondgedeeld. Het salaris van den kassier wordt op voorstel van het be stuur met f 100 verhoogd. Met bedekking tut de wijziging van den rentevoet, wordt besloten dezen we der terug te brengen voor spaargelden op 3 pet., en voor voorschotten op 44/$ pet, echter alleen dan wanneer van de Centr. Bank bericht zal zijn ingekomen dat ook zij den rentevoet zullen hebben verlaagd. Voor spaarders worden meer gunstige voorwaarden bekend gemaakt. Tot nu toe werd voor een bedrag van f 1000 en daarboven voor een jaar en laager vast gezet 4 pet. rente vergoed, het bestuur stelt thans voor deze som op f500 te brengen, ten einde het sparen meer in de hand te werken. Hierna sloot de voor zitter de vergadering. WARMOND. Dezer dagen overleed de oudste ingezetene der gemeente, de heer Jac. de Groot, een man, die een bekenden naam in de bloemistenwereld verworven heeft. Zijn vakkennis was bui tengewoon groot en zijn liefde voor de bloemen was zoo hecht, dat, toen hij vier jaar geleden, zijn 75-jarig jubilé bij de firma Kouwenhoven vierde, hij nóg niet scheiden kon van zijn lievelings werk, maar geheel vrijwillig nog zijn bloemenverzorging voortzette. Meer dan eenmaal gedurende zijn le ven, heeft hij op tentoonstellingen enz. bekroningen verworven, en op bovenge noemd diamanten jubilé, schonk H. M. de Koningin hem de Oranje Nassauorde. Vooral voor de veredeling van den Amaryllis heeft hij buitengewoon veel tot stand gebrcht. Bij het maken van een schoeiing langs de Leidsche Vaart sloeg de mole naar J. v. L. met een pasgeslepen bijl in den enkel, zoodat deze half doorge hakt was. Door zijn kameraden werd hij naar Dr. Walenkamp vervoerd, die den wond verbonden heeft. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscom missie bevorderde heden tot arts de heer F. E. van der Gugten te den Haag; tot semi- arts de heeren P. E. Timmers te Oeggtgeest en A, C. Romyn te Delft. Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Voorzitter Eerste Kamer. Naar wjj vernemen, is het Eerste Ka merlid, Baron v.;:i Voorst tot Voorst, benoemd tot Voorzitter dier Kamer. Gisterenavond had te Amsterdam in „Krasnapoisky" een bespreking plaats tusschen de hoofdbesturen der verschil lende bakkersorganisaties, n.I. de Alg. Ned. Bond van Arbeiders (sters) in het bakkers-, enz. bedrijf, de Bond van Chr. Bakkersgezellen in Nederland en de R. K. Bond van Bakkers, Chocolade en Sui kerwerken, betreffende de afschaffing van den nachtarbeid. Daar de besprekin gen niet ten eind konden worden ge bracht, zullen deze de eerste week in Juni worden voortgezet. De Prins zal 3 Juli met de' „Zee land" naar de Skandinavisdie landen vertrekken, na eenige dagen te voren de Koningin op haar bezoek aan Gro ningen te hebben vergezel'd De Tweede Kamer heeft heden be sloten, Woensdag bij den aanvang der vergadering te behandelen het we'sMit- werp betreffende den bouw va.i eea nieuw universiteitsziekenhuis te Leiden. Wegens gebrek aan plaatsruimte moeten wij een verslag van de Maat schappij tot bevordering der Toonkunst en enkele andere berichten tot een vol gend nummer uitstellen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 1 Met 1914medegedeeld door hei Kon Neacri. Meteorologisch Instituut te De. Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 Stomoway. Laagste barometerstand 749.6 Horia. Verwachting tot den avond van 2 Mei: Matige Noordoostelijke tot Noordwestelijke wind, gedeeltelijk bewolkte lucht, weinig of geen regen, later iets zachter. Mmktberichten. LLIDfcN, i .wei 1914 Veemarkt: Aangevoerd 0 paarden t 0 a fQ—0 Veulens f U— a f 0.—, 35 stieren f 130 a f 395, 683 kalf- en melkkoeien f 125 a 1 425, per kilo f a 387 varekoeien f 110 a f 34u, 157 vette ossen en koeien f 180 a 385 per kilo 1 0.74 a f 0.82 35 kalveren (vette) f 40 a f ISO, per kilo 1.05 a, f 1.10, 154 kalveren (magere) f 5,— a 17. 53b schapen (vette) f 24— a 138— p. k, 59 a ö9 c. 432 schapen(wetde) f 23.00 a 35—. 440 Lammeren magere) f 11 n f 14.50 dito vette jarige f af 1032 varkens ^magere) f 17 a r 43, per kilo 48 a cü cl. —0 varkens (vette) f u a f 779 biggen f 7 a f 12. 6 bokken of geiten f 2.50 f 0. Ter markt aangevoerd; Runderen 1262, Kalveren 189 Echapen 958; Lammeren Kaas. Aangevoerd 113 partijen. Besteed werd voor üoudsche kaas le srt. f29 a f31,— 2e srt. 1 25 a f 2b.—, Leidsche kaas f 28 a f 30.2c srt. f 25 a f 27, p. 50 Kg. minder soort f a Aan de stadwaag gewogen 90 partijen, 450 stuks kaas, wegende 22474 kg. Handel matig. HOOFDDORP,30April. Graanmarkt. Witte tarwe le soort f7,25a 7.80, 2e soort f6.50 a 7. 3e soort f0,—a0.—roode tarwe (winterangel) f 0.— a 0.— roode taiwe Uomergladde) fu.— i O.—rogge, t 5.25 a 5.75, haver f 7.— a 7.50, duivenbooncn f 10.— a 10.50, paardeboonen i 725 35, bruine boonen f a groene erwten f8.— a 8.50, kar wij zaad f 15.— a f15.25, idem (nieuw) in voorkoop f—.00, kanariczaad [oud] f a f idem [nieuw) in voorkoop .- Wijker vale erwten, 0— a f 00. Chevaliergerst f0.— a f 0,—, karwijzaad «oogst 1913) f—a f Zomergerst f.000 a f0.—Winterteerst f5— a f5.25. LEEUWARDEN, 1 Mei. Botermarkt. Fabrieksboter f 45 a 46 boerenboter f 00 a f Aanvoer 35/3 71/6. Noteering van de Com missie le kw. Fabrieksboter f 0.4S. Noteering van de vereeniging van hoter- en kaashandelaren in Friesland, le soort fabrieks boter t 1.15. Kaas Aanvoer 32147 Kg. Prijs f 25j^-51. Handel matig. GOUDA, 30 April. Vee. Vette varkens met redelijken aanvoer, handel gewoon, 20 a 23 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goe den aanvoer, handel matig, 22 a 23Jr4 c. per half kilo. Magere biggen met goeden aanvoer, han del vrijwel, f 1.50 a 1.80 p. week. Vette scha pen m. redelijken aanvoer, handel vrijwel f27 a f32. Nuchtere kalveren met'redelijke aanvoer, handel vrijwel, f IQ a f 14. Fokkalveren f 18 a f 35. Kaas. Aangevoerd 196 partijen, le kw. f 29 a f 31, 2e kw. f 26 a f 28, zwaardere f 32. Handel vrij vlug. Boter m. matigen aanvoer, handel gewoon, Prijs der goe- f 1.30 a f 1.34, wei- f 1.05 a f 1.25. Eieren per 100 stuks f 3.50 a f 4.handel minder, aanvoer ruim. MEPPEL, 30 April. Boter. Aanvoer 1100kilo lste soort per vat f 24, 2de soort f 23. 3de soort f 22. Stukken van 1L$ kilo f^l.85 a f 2.10. EDAM, 30 April. Op de heden alhier gehou den markt zijn aangevoerd 10 partijen boter. Hoogste prijs 67p. H kg. Kipeieren f 3.75 a f 4.— per 100 stuks. DLLFT,30 April. Graanmarkt.Rogge f7.75 a 8.50, Tarwe t9.50 a 12.75, Chevaliergerst fS.5Q a 9.50, Zomergerst f7.a 8.—, Haver f7.40 a 8.25, Paardenboonen f 0.a 0.bruine Boonen f 12.a 15.50. Groene Erwten f 10.25 a 11.00, Mixed Mais f 7.a 7.50, Koolzaad f a Lijnkoeken f 12.50 a 13.09 per 104 stuks. Boter f 50.a 62.— per vat van 40 kg. Aanvoer 454/8 56/16, wegende samen 9640 kg. Veemarkt. Vette Koeien le kw. f225 a f350, 2e kw. f 150 a 225, Kalfkoeien le kw f225 a 350, 2e kw. f 150 a 225, Vaarkoeien le kw. f 180 a 300, 2e kw. f 100 a 180, vette Kalveren le kw. f 80 a 125, 2e kw. f50 a 80, schapen m. Lam. le kw. f 40 a 52, magere Var kens le kw. f 14 a 36,Biggen f 5.a f 14- nuchtere Kalveren f 3.a 32.Paarden f 50 a 250. Rundvleesch f 0. a 0.86 78 a 0.70. Vet Kal fs- vleesch f 1.20 a 1.10 a 1.per kilo. Aanvoer 543 Runderen; 5Paarden11 vette kalveren452 magere Kalveren2207 Schapen of lammeren 322 Varkens; 949 Biggen, 35 Geiten of bokken. ADVERTENT1EN. Heden overleed te Amsterdam, voorzien van de H.H. Sacramen ten der Stervenden, onze diet- bare Grootvader, Mr. FELIX THEODOR WESTERWOUDT, Staatsraad i. b. d., in den ouderdom van 83 jaren. E. M. H. NOORDMAN- Van Rijckevorsel. J. P. NOORDMAN. Leiden, 29 April 1914. 2661 Heden overleed, voorzien van de H. Sacramenten der Sterven den, Mejuffrouw WILHELMINA WANNA in den ouderdom van 86 jaar. J. A. BOTS. Leiden, 29 April 1914. De begrafenis zal plaats heb ben op Zaterdag 2 Mei a.s. des voormiddags ten elf uur. 2658 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een zeej langdurig en smartelijk lijden en na meer dere malen gesterkt te zijn dooi de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze ipnig geliefde eenigstc Dochter, Zuster en Be huwdzuster, Anna Cornelia Maria Vreeburg, in den nog jeugdigen leeftijd van bijna 29 jaren. J. P. VREEBURG. S. VREEBURG- Pannebakker. A. A. VREEBURG. A. G. VREEBURG. M. M. VREEBURG- Boskoop. de Korte. C. J. VREEBURG. C. M. VREEBURG— Hazerswoude. Vermeulen. A. J. VREEBURG. Voorscholen, 28 April 1914. De Uitvaartdienst zal plaats hebben in de Parochiekerk van den H. Lauientius te Voorschoten, op Zaterdag 2 Mei a.s. te 9 i ar de Begrafenis daarna. 2613 Tegen 15 Juni of l^ter wordt gevraagd een 2671 goed kunnende koken en van goede getuigen voorzien. Brieven onder letters C H L aan GE1JERS Bockhandel, Botermarkt Leiden. GEVRAAGD een Bouwmeid, in klein gezin zonder kinderen. Brieven onder no. 2670 aan het bureau van dit blad. EEN KAASBRIK. Tc koop, tegen billijken prijs, een zoo goed als nieuwe, licht- loopende KAAS- of MELKBR1K, lang 2.50 M., breed 1 M., hoog 1.40 M., op stevige veeren en blank vernist. Te bevragen bij J. VAN EEDEN, NoQrdwijk. 2620 Aangekocht van de Ned. Havana-Fabriek v. d. BERG en Co. te Huizen, een prima partij Sigaren, waaronder 2, 2Va, 3, 4 en 5 ets. Sigaren. De 2 ets. in blanke kist jes, een goéde Sigaar, wordt verkocht a f 1.25 p. 100 stnks. De 27g, merk „Toontje", A f 1.50 per 100. Zaterdagmorgen op de Markt, bij GEBRS. MAC li I ELSE uit Haarlem. 2683 zouden wij 't overal willen doen bekend maken dat de Tentoon- toonstelling der St. Vinceotius-Verecniging ZONDAGAVOND wordt m- GESLOTEN us 1 en men 't aan zich zelve zal te danken hebben als men geen SO Cents heeft om een prijs te kunnen winnen en een IPrSJs heeft ge wonnen bij de Kegel- of Sjodbakwedslrijdeu. W an Zondat, dan nog ven kaasje en ge doet tevens tin goed werk. Adverteert m i)e leidsche Courant.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3