De Roskam B.van Noort - Hoogewoerd 31 B.van Noort - Hoogewoerd 31 Gemengd Nieuws. OPROEPING. Leest en Propageert g WASSENAAR H. Th. Straathof Voor de school der vesting-artillerie: van 15 Maart 191510 April 1915, van 12 April—8 Mei, van 10 Mei—5 Juni, van 7 Juni—3 Juli, totaal 50 man. Academienieuws. LEIDEN. Geklaagd voor het doctoraal examen In de rechten de heer W. A. H, Fuchter (den Haag.) De Geneeskundige Staatscommissie bcvor- deide heden ot arts den heer R. j. C. van Hamersvelt (Zoe'ermeer). tot semi-ans den heer W. J. van der Hoven van Gendercn (Leiden) Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) - Naar wij vernemen, heeft de Mi nister van Binnenlandsche ;Zaken be paald, dat militiecomimissarissen, die den leeftijd van 70 jaren hebben bereikt, hun ontslag moeten aanvragen. De confectie-bedrijven te 's-Gravenhage. Men schrijft ons In de gisteren gehouden conferentie tusschen patroons- en arbeidersorganisa tie is men betreffende het heerenbedrijf tot overeenstemming gekomen. Dank zij de kracht der organisatie en tevens door de welwillende houding der patroons is hier een flinke loonsverhooging tot stand gekomen, zonder dat het tot een srfcrijd kwam. „De loonsverhooging treedt reeds 15 Maart in werking. Voor het dames^ bedrijff worden de onderhandelingen nog gevoerd, terwijl ook voor het maat-con- feetiebedrijf gisteravond een samenkomst plaats had tussclien patroons- en arbei dersorganisaties, om ook hier tot een goede regeling te komen. Wat de staking bij den patroon Schul- ler betreft, wordt nog gemeld, dat bij deze firma alle pogingen, in fret werk gesteld om tot ëen goede oplossing te komen, zoowel door patroons- als ar beidersorganisaties, op niets zijn uitge- loopen. Hoog water. Men seint uit Arnhemi: De Rijn is in het afgeloopen etmaal blijven wassen; hedenmorgen is een was van 16 c.M. geconstateerd, zoodat de stand thans is 12.04 M. -j- A. P. of 5.27 M. Arnhemsch peil. Het schijnt echter, dat thans de stijging tot stilstand zal komen, want uit Keulen wordt heden morgen '6 c.M. was gemeld. Uit Zalt-Bommel: Nog steeds houdt de was der rivier dea Wlaal aan. De peilschaal teekende gisteravond 5.76 M. boven N. A. P. Het Rijksveer onderhoudt het verkeer met de Tielerwaard, ook voor rij,- en voertuigen, met tde halve pont, gekoppeld aan de veerstoombooi Vliegenier vermist. Reuter seint uit Santiago de Chili d.d. 12 Maart: De Chileensche vlieger, luitenant Bello, die eene vlucht onder nam om het brevet te krijgen, wordt ver mist. Men onderstelt, dat hij in zee ge vallen en verdronken is. Een controleur gewond De correspondent van het Hbld. te B;atavia seint, dat de controleur van de onderafdeeling Amoentai (Z. O. Borneo) M. .Hamerster; bij de arrestatie van een berucht sujet met drie revolverschoten werd gewond. Twee dier schoten trof fen hem in den onderbuik, een in den arm. De toestand van den gewonde is ernstig, maar niet hopeloos. Opstootje op Noesa Kom ban ga n. De correspondent van het Hbld. te Batavia seint, dat een opzichter der dwangarbeiders op "Noesa Kambangan, den 7en dezer Hoor arbeiders aangeval- len en levensgevaarlijk gewond,' dui 8eii dezer is overleden. De Italiaansche minister crisis. ROME, 12 Maart. Er loopt pen gerucht, dat Sonnino de opdracht tot vorming van een kabinet van de hand heeft ge wezen en den koning heeft verklaard, dat Giolitti de eenige is, die deze taak ten uitvoer zon kunnen brengen. IHbld. Bedwelmd. (In Ide Vu §(\vietenstraat- te 's-Gravenhage is hedenochtend een ongeveer 30-jarige kantoorbediende op zijn bed in bedwelmden toestand ge vonden, tengevolge van het feit, dat in de slaapkamer een gaskraan was open gebleven, terwijl de deur en de ramen dicht waren. Nadat door den geneesheer van den gemeentelijken geneeskundigen hulpdienst hulp, was verleend, is de man in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis vervoerd. Ontsporing. Op de hoofdlijn tusschen seinhuis 4 en *5 (zijn gisteravond omstreeks kwart voor negenen drie wa gens van een konvooi'der "S.S., rijdende van de Ertskade naar 'het station Wees- perpoort te Amsterdam, ontspoord. Het hoofdspoor was dientengevolge versperd, zoodat de treinen slechts over één spoor konden geleid worden. Aan de per Staats spoor vertrekkende reizigers werd aan het Centraalstation den raad gegeven, zich per tram naar het station Weesper- poort te begeven. IDe vertrekkende treinen der Hl. IJ. S. M. werden door de Riet landen geleid. Een en ander had groote vertraging tengevolge. Het aankomst- spoor bleef den gewonen dienst behou^- den. De schade' aan een der wagens is vrij aanzienlijk. Persoonlijke onge lukken hadden er niet bij plaats. Hotelbrand te Egmond aan Zee. Gisternamiddag zijn, zoo meldt de „Alkm. Crt."> in verband met een in te stellen gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van den Kurhausbrand te Eg- mond aan Zee aangekomen de heer en v. Ledden Hulsebosch en Sioroni, scheikun digen te Amsterdam, mr. A. M. Ledebocr en mr. P. van Hevnsbergen, uit Alk maar. Ook de directeur van het Kurhaus, de heer Wi. de Lange Jr., kwam niede. Bovendien kwamen er 'twee rijksveld wachters, vier gemeentewerklieden en een opzichter, die materiaal "hadden mee genomen om de puinhoopen onderste boven te werken. Men dacht oorspron kelijk de nog staande muren te laten springen met dynamiet, doch hiervan werd afgezien. Het onderzoek wordt voortgezet. Spoorwegongeluk bij :Hoog- hallen. Die „Nieuwe Gron. Ct." meldt, dat het rapport van het onder-' zoek naar de oorzaak Van het spoorweg ongeluk reeds wekenlang aan het depar tement van waterstaat is. Van dit rap port en bijgaande memories van toelich ting zijn vijfhonderd afdrukknn 'gemaakt, 't PiUbiiCeenen van het rapport verwacht men eiken dag. Het wacht op de toe stemming van den minister, die zich moet hebben uitgelaten, dat hij daarvoor tot dusver steeds den tijd niet gekomen heeft geacht. Vermoedelijk houdt dit verband met nog enkele ondergeschikte technische aanvullingen van het rapport. Als voorbeeld kan dienen, dat een spoor wegautoriteit de vorige week van den minister een opdracht kreeg, om van het bewuste spoor een teekening te maken. Naar de N. Gr. Ct. verneemt, zijn er onderhandelingen gaande tusschen mevr. de wed. Punt en de S. S. over schade loosstelling voor het doodelijk ongeluk, van haar echtgenoot bij Hooghalen. De Maatschappij zou f ^000 hebben aange boden, terwijl mevr. Punt f7000 zou vragen. i Onder den trein. Te Maas tricht is gistermorgen aan het station de schrijver J. R. Huiser, afkomstig van Groningen, door een uit Hasselt binnen- loopenden trein overreden en gedood. Verdronken. iDe h.eer Srneets, gemeente- ontvanger van Geldorp (N. B.), is in de rivier de Diommel! verdron ken, men vermoedt, dat hij door de dusterinis te water is geraakt. Verdronken. Gisteren is te Et- ten in den Grauwen polder verdronken gevonden het driejarig kindje van den landbouwer V. ('s-iHert. Ct.) Om de Heden te lokken. Óm het vergaderingsbezoek tde bevorderen, had de Coöp. Boerenleenbank te Vars- sevel'd besloten bij" iedere vergadering den aanwezigen leden 25 cent presentie geld te geven. ;Dit voorbeeld vond 'spoe dig navolging; in Aalten gaf men 15 Cent. En nu wil Dixperlo het nog beter maken, want daar zal men aan ieder lid 50 cent presentiegeld geven. Verduistering.-jDie Boerenleen bank te Zundert heeft vastgesteld, dat zij door den kassier B|uys is benadeeld vor 15.000. T e w a t e r. Te Haarlem struikelde een 9-jarig meisje aan het Zuider-buiten- spaarne over een boom en viel te wa ter. Het werd bewusteloos bovenge bracht en eenige leden van de reddingsJ brigade wisten na anderhalf uur de le vensgeesten weer op te wekken. H'et kind is gisternacht echter in het gast huis overleden. Kras. Do 90-jarige A. De Vries te Bienschop heeft .dezer dagen nog 100 roeden bouwland omgespit. Door de bestrating gezakt. Een vigelante, Maaandagavond door de Johannes Verhulststraat te Amsterdam rijdende, had een ongelukkig avontuur. Hoewel de straat geheel het normale aanzien had, zakte plotseling het paard met zijn achterpooten, het rijtuig met zijn voorwielen door de wegzakkende bestrating. Er was eensklaps een kuil één a anderhalve .meter diep, één a tna- derhalVe meter breed ontstaan! Het paard viel, de koetsier viel van den bok, de passagier, een heer, viel door de ruit. Allen kwamen er vrijwel onbeschadigd af, alleen de heer moest zijn reis naar het station en de stad uit vervolgen met een zeer diepe snede in een zijner vin gers. I Ernstig ongeluk. Op den Rijksweg te Tuk, onmiddellijk bij Steen- wijk, had een ernstig ongeluk plaats* Die landbouwer H. Oost van Nijens- leék reed in f linken draf met paard en brik waarin ^ijn moeder en mej. B>. Ydel, gezeten waren, toen iemand per feits ipaderde. Het paard van Oost schrok voor de fiets en sprong op zij1, met het ongelukkig gevolg, dat de brik om sloeg en alle inzittenden op den grond werden geslingerd. Oost zelf kwam er goed ,af, zijne moeder echter bleef met gespleten voorhoofd en ernstige kneu zingen in de borst bewusteloos liggen, Mej. Ydel had een arm gebroken en klaagde ook over pijn in de borst.. De gekwetsten werden in een nabij- zijnde woning binnengebracht en de hulp van dr. Adr.- de Jong te Steenwijk in geroepen. Een „kleine" vergissing. Men schrijft luit Bergharen aai de „Oel/J Dezer dagen 'begaf een onzer ingezete nen zich met een ospink naar het nabm rige Wijchen ter markt. Aldaar aangeko men, had hij het genoegen aldra daar voor een liefhebber te vinden. Nadat deze het beest bekeken had en op den rug daarvan de goede eigenschappen van een melkbeest meende ontdekt te hfeb- ben, werd naar den prijs gevraagd. De koopsom werd genoemd, men vond den prijs billijk en het beest verwissel de van eigenaar. De nieuwe eigenaar, ten zeerste ver heugd over zijn gedanen handel, haastte zich hiervan mededeeling te doen. Doch wie schetst 's man verbazing, toen hij vernam, dat het niet een vaars doch een os had gekocht. Nu ontevreden over zijn domme daad zag hij zich nu liever van zijn koop ont slagen. Dit kon natuurlijk niet worden toegestaan, aangezien het beest de eigtem- schappen van een os toonde ën eischte men betaling van het gekochte. Niet dan na veel moeite werd daaraan voldaan* Dpor verkoop van het beest met ver lies van een |6-tal jrijksdaalders is deze han delsman in Zeker minder goede stemming over de gedane zaken bij vrouwlief te ruggekeerd. i Brand op een stoomschip. De gezagvoerder van het stoomschip „Frisia" van den Kon. Holl. Lloyd, gis teren te Lissabon aangekomen, rappor teert, dat gedurende de reis door onbe kende oorzaak brand is ontstaan in het bagageruim, die met de aan boord bei- schikbare mfrldelen zonder dat zich inci denten voordeden, is gebluscht. De bagage is gedeeltelijk verbrand, gedeeltelijk door water beschadigd. Per soonlijke ongelukken hadden er niet plaats. De kapitein prijst het gedrag der bemanning als voorbeeldig. De Fri sia vertrok gisteravond van Lissabon en wordt, behoudens onvoorziene omstan digheden, Zondag te Amsterdam ver wacht. Kokend water. Te Haarlem heeft de 2-jarige M. een kan kokend water over het lichaampje gekregen. Het kindje is aan de gevolgen overleden. Tusschen de buffers. Woens dag is te Uden (N.B.) bij het rangeeren de hulpwachter G. Kremers met 't hoofd tusschen de buffers geraakt, hij was on middellijk dood. De man laat een we duwe met vijf zeer jeugdige kinderen achter. (Tel.) Bekend. T., beschuldigd van diefstal met braak en inklimming en moord, gepleegd op de wed. Rakers, en brandstichting in den nacht van 28 op 29 December 1912 te Denekamp, die sedert Januari 1913 in voorloopige hechtenis zit, heeft thans bij den officier van justitie te Almelo een volledige be kentenis afgelegd. Vermist. 11 Dec. 1913 werd uit een kunstwerkplaats voor goud, zilver, koper enz. te Utrecht, aan het adres van Kardinaal van Rossum te Rome, een houten kistje verzonden, waarin een 6,-tal zwaar verguld koperen kandelaars, hoog 0.75 Meter, op met bloemen en takken bewerkte voeten op 3 pooten, in het midden een verdikte rand, kop uitge weekt met kartelrand. Bij aankomst en bestelling te Rome op 20 Januari 1914 werd een der kan delaars uit het kistje vermist. Sluitzegels. Het is Zaterdag middag te Amsterdam geweest, schrijft het N. v. Ned., dat het record in on beschaamdheid, waar het „sluitzegels" gold, geslagen is door een kleinen jon gen, van drie voet hoog, met kromme beentjes en een niet geheel van aard- sche smetten vrij allerbrutaalst wip neusje. Hij dringt de in den winkel staande menschen op zijde en dringt voor de toonbank, waar zijn sportpetje ternau wernood als een vettig eilandje boven uitsteekt.... De winkelier weegt rozijnen in een zakje,... De jeugdige vlerk stelt onmiddellijk zijn vraag, met iets in de intonatie van „zeg-eris-nee-as-je-durft", Jieppu nog sluitzegels De vraag werkt verschil lend. De een lacht, de tweede kijkt1" wre velig en een oude juffrouw kijkt vroolijk ...ze is doof, iw,at wel Verklaart aangaande de zonnigheid van haar gelaat. De winkelier is paarsch geworden en snauwt woedend „nee! En maak dat je der luitkdmt". En toen had het geweldige plaats, het .alllerbrutaaltste, Waarover de winke-> lier nog zit te snakken van woede en te lOOgbibberen van kwaadaardigheids... In de angstige stilte zei de jongen in één adem van verontwaardiging en metieen diep gekrenkt gevoel en min achting in zijn stem voor zoo'n slechte wereldinrichting als onze aardë hem op dat oogenblik toescheen en de heele winkel was één stuip van den lach „Zeg aakelige vent kan je dat dan niet op je ruiten zetten dat ik niet voor niks heb te loopen En de winkeldeur draaide woest op de scharnieren rond, toen de sluitzegel- speculant nijdig wegstapte naar zake lijker lui. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 912 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden: 1 karitoorbediende, 1 boekhouder, 4 opper lieden, 1 machinesteller, 3 grofbankwerkers, 2 scheepsbouwers, 1 koetsier, 1 schipper, 1 bloemist, 4 loopknechten, 2 magazijnknechten, 10 lossewerklieden, 2 werksters. Gevraagd: 1 ijzersmelter, 1 ijzerfraiser, 3 timmerlieden. 3 metselaars, 3 schilders, 3 koperslagers, 4 vuurwerkers. Faillisseméntën. Uitgesproken: W. Schagen, mosterd fabrikant, te Zaandam. Cur. uir. A. Moens te Beverwijk. L. H. Schut. Cur. mr. T. H. Fokker. j. G, Wiesu, banketbakkersbediende. Cur. als voren. Ch. J. Veraert, kantoorbe diende, te Watergraafsmeer. Cur. mr. I. G. Stibbe. D. Schornagel jr., handelaar in bouw materialen te Haarlem. Cur, mr. j. h. Monnik. A. Jansen en J. H. Jansen, aannemers te Velp en als zoodanig handelende onder de firma Oebrs. Jansen. Cur. mr. I. Cohen Hzn. H Schorn, gescheiden vrouw van C. F Grei- mann, pensionhoudster, Amsterdam. Cur. mr. S. J. van Roijen. Opgeheven het faillissement wegens ge brek aan actief van B. J. Huis in 't Veld, handelsreiziger, te Sloten (N.-H.) J. B. Mosse- veld te Kaatsheuvel H.J. Windthoudt weduwe Busscher en H. J. Bogaerds beiden te Amster- darrt. W. J. Jambroes, Den Haag. Gehomologeerd de accoorden in de faillissementen van D. C. Hellinx. E. Matthijs, huisvrouw van A. van Kampen en A. van Kampen, echtelieden. Naamlooze Vennootschap Maat schappij tot Exploitatie van het Internationaal Reclamebureau, Amsterdam. Geweigerd het aangeboden accoord in het faillissement van I. Pekler. Geëindigd: C. G. Damsma, koopman, te Aalzum bij Dokkum. De nalatenschap v. L. C. C. Fukken in leven sigarenhandelaar te 's-Gravenhage. D. Beista, veehouder te Pur- mer. V/. P, ten Bosch, vroeger drogist te 's-Gravenhage. Marktberichten. LEIDEN, 13 Maart. 1914 Veemarkt. Aangevoerd 0 paarden f—0 a f0—0 Veulens f 0- a f 0.9 stieren f 120 a f275, 425 kalf- en melkkoeien f 1S5 a t 350, per kilo f a 127 varekoeien f 130 a f 310, 215 vette ossen en koeien f 200 a f 350 per kilo f 0.74 a f 0.80, 57 kalveren (vette) f 55 a f150, per kilo 1.00a f 1.05, 173 kalveren (magere) f 5.— a 16.—, 563 schapen (vette) f 22 a f36, per kilo 59 a 69 c. schapen (weide) f aLammeren magere) f a f dito vette jarige f a f 751 varkens (magere) f 17 a f 52, per kilo 47 a 51 ct. —0 varkens (vette) f 0 a f 711 biggen f 9a f 14. 4 bokken of geiten f 3 f 8. Ter markt aangevoerd: Runderen' 776. Kalveren 230 Schapen 563; Lammeren Kaas. Aangevoerd 17 partijen. Besteed werd voor Goudsche kaas le srt. f32 a f 34, 2e srt. f29 a f31, Derby kaas f Leidsche kaas f 31.00 a f33.00 2e srt. f 28 a f 30, p. 50 Kg. Aan de stadwaag gewogen 15 partijen, 563 stuks kaas, wegende 3807 kg. Handel Goudsche kaas vrij ving, Leidsche kaas matig. HOOFDDORP. 12 Maart. Graanmarkt. Witte tarwe le soort f7.00a 7.50, 2e soort f 6.25 a 6.75 3e soort f0,aO.roode tarwe (winterangel) f 0.— a 0.— roode tarwe (zomergladde) f0.— f0.—rogge,! 0.— a 0.—, haver f 7.00 a 7..50, duivenboonen f 9.— a 10.00, paardeboonen f 7— 8.—, bruine boonen f 00.—a 00.—groene erwten f 9.00 a 10.50 karwijz. (oud) f a fkana riezaad f 16.a f 16.75. Wijker vale ewten,, 0 0 a f Chevaliergerst fO a f 0,—karwij- zand 'oogst; 1913) f 15.25 a f 15.50. LEEUWARDEN, 13 Maart. B otermarkt. Fabrieksboter f aboerenboter f a f54. Fabrieksboter f 52% a f 55% A.anvoer 19/3 47/6. Noteering van de Com missie le kw. Fabrieksboter f 1.39. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland, le soort fabrieks boter f 0.47. Kaas. Nagelkaas Fabrieks- f 34.— a f 60.— Aangevoerd 19968 Kg. GOUDA, 12 Maart. Vee. Vette varkens met redel, aanvoer, handel matig, 21 a 24— c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vrijwel, 24 a 25% c. per Icilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel beter, f 1.80 a 2.10 per week. Vette schapen met weinig aanvoer, handel redel. f 18 a f 28. Nuchtere kalveren met groote aanvoer, handel matig f 8 a f 13 Fokkalveren f 22 a f 36. Kaas. Aangevoerd 30 partijen.le kw. f 32-34,00 2e kw. f 28 a f 31, zwaardere f Handel vlug. Boter met goeden aanvoer, handel vrijw. Prijs der goe- f 1.35 a f 1.38, wei- f 1.20 a f 1.25. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen var. 13 Maart 1914, medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.2 Perpignan. Laagste barometerstand 746.5 Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 14 Maart: toenemende tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt met regen, later wellicht opklarend, zelfde temperatuur. Advertentiën. Heden overleed, na een lang durig doch geduldig lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, de Heer PETRUS PIJPERS, in den ouderdom van 73 jaar, na mij gedurende bijna 25 jaren als trouwe en eerlijke Bedden- en Matrassenmaker gediend te hébben. J- A. KOHSCHULTE. Leiden, 11-3-14 1463 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader 1471 COKNEUS VEELEMURF, in den ouderdom van 58 jaar. WED. C. VEELENTURF— Moons CORNELIS M. VEELENTURF JOHANNA G. VEELENTURF PETRONELLA P. VEELENTURF MATTHIJS C. VEELENTURF JOHANNA M. VEELENTURF Bodegraven, 11 Maart 1914. Heden overleed na een kort stondige ongesteldheid, na voor zien te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden, de heer PETRUS VAN DER ZON, in den ouderdom van 69 jaren. Wed. p. VAN der ZON- Sanders. Zevenhoven. P. VAN der ZON, M. VAN der ZON-van der Vosse en Kinderen. Voorhout. J. JANMAAT, A. JANMAAT—van der Zon en Kinderen. Nteuwveen. M. VAN der ZON. Zevenhoven. ant. van DER zon, H. van DER zon-van Rijn en Kinderen. Wllnls. W. VAN der ZON, W. VAN der ZON- Zwetsloot en Kinderen. Overveen. L. j. VAN der ZON, g. VAN' der ZON- Verdeqaal en Kinderen, Zoeterwoude. p. c. van rossenberg, j. van rossenberg van der Zon en Kinderen. Zevenhoven. M. M. VAN der ZON. Zevenhoven. 1458 Zevenhoven, 12 Maart 1914. Algemeene kennisgeving. Ondergeteekende betuigt bij dezen haar hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van haren geliefde echtgenoot, FRANCISCUS JOHANNES KEMPEN. 1456 Wed. F. j. KEMPEN-v. Eyk. Aarlanderveen, 11 Maart 1914. Die iets te vorderen heeft van-, verschuldigd is aan-, of titels of borgtochten of andere bescheiden onder zich mocht hebben, be- hoorende tot de onder het voor recht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschap van Mej. JOHANNA SCHIJF, in leven Weduwe van den Heer NICOLAAS BOERE, gewoond hebbende en overleden in het St. Anthonius Gesticht te Lan- geraar, gemeente Ter Aar, den 3 Febr. 1914, wordt verzocht daarvan vóór den 1"" April a.s. opgave, betaling of afgifte te doen ten kantore van den No taris J. C. SPRU1JT, aan de Julianastraat te Alphen aan den Rijn. 1412 het satyriek R. K. Spotblad Proefnummers GRATIS verkrijgbaar bij den Agent J. VAN DER STEEN, Mare dijk 22 Leiden. Verkooping van 48 KERK- SCHAPEN, op W o e n s d a'g 18 Maart 1914, des morgens 11 uur, aan de R.-K. Kerk. 1449 Het Bestuur. PRIJSNOTEERING van 1ste qualiteit VARKENSVLEESCH Karbonade per pond 42% c. Mage.re Lappen 45 Doorregen Lappen 40 Vette Lappen 32% Rollade of stukje 50 Gehakt 42 Versche Worst 42% Rauwe Reuzel 40 Gesmolten Reuzel 40 Vet Spek 32 Mager Spek 40 Haagsche Leverw. 40 Dik vet Spek per 5 pond f 1.50 Mager Spek „5 „1.75 Bestellingen worden zonder prijs- verhooging aan huis opgenomen en bezorgd. 1452 Beleefd aanbevelend, Spekslager Haarlemmerstraat 12. Ontvangen en geëtaleerd: De nieuwe Engelsche HEEREN- en JONGENSPETTEN in alle kwaliteiten Ruime keuze in KINDERMUTSEN De nieuwste modellen STIJVE en SLAPPE HOEDEN voor het Voorjaar DAMES- en HEERENPARAPLUIE's in alle prijzen 146I

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3