Uit Stad en Omgeving. Gemeenteraad van Wassenaar. feleïoon 112. Oroot© Sorteering NIEUWE KATOENTJES VICHY'i enz. Llw Keuze Ktlkts en Fbd- t&ileschortea is grout. Katoenen en Zwarte DIENJAPONNEN worden op maat spoedig en voordeellg geleverd. 12.8 Zie Etalages. H33rlcninierctr33I 134 136. van het landbouw- en het veeartsenij- kundig hooger onderwijsVerbod tot uit en vervoer van sommige artikelen; Wij ziging der wettelijke bepalingen omtrent den accijns op 'het zout; Bepalingen tot wering van ziekten van nardappelenVer leening van ouderdomsrenten aan behoef- tigen; Machtiging tot het aangaan van eene overeenkomst met de Ned. Cen traal Spoorweg Maatschappij in zake de pensioenregeling voor haar personeel; Voorzieningen ten behoeve der statistiek van den in-, uit- en doorvoer; Verhoo ging van hoofdstuk V der Staatsbegroo- ting voor 1914 (gebouwen medisch on derwijs Rijksuniversiteit Leiden); Nade re wijziging en aanvulling'van de Pensi oenwetten voor de land- en zeemacht 1902 (pensioenen militairen beneden den rang van officier)Heffing van op'centemi op de vermogensbelasting en op de be lasting op bedrijfs- en andere inkomsten. Een vogelaar met zoet gefluit. Onder dit opschrijft plaats de heer A. P. te Haarlem het volgende stukje in de „Haarlemsche Hanze": „Het komt mij voor zijn nut te kun nen (hebben ter algemeene kennis te bren gen van onzen Roomschen Middenstand hetgeen mij voor eenigen tijd is gepas seerd en ik U hier wil vertellen. Het gebeurde dan, dat ik bezoek kreeg van een mijnheer v. Z. als afgevaardigde van het magonniek weekblad te Amster dam. Z.Ed. kwam mij aanbieden door bemiddeling van dat blad, mij belang rijke uitbreiding mijner klandizie te be zorgen door verscheidene maconnieke fa milies te recommandeeren en in het al gemeen mij aan te stellen als protégé der vrijmetselarij voor mijn branche. Voorwaarden werden niet gesteld, alleen was gewenscht een kleine annonce in bovenbedoeld weekblad. Iets dergelijks is ook voorgekomen bij andere Katholieke winkeliers hier ter stede. Ik meen, dat het verkeerd is hier op in te gaan en bedoel dus met dit schfijven eene waarschuwign, maar maak tevens attent op de activiteit welke van die zijde wordt ontwikkeld om onze Roomsche activiteit nog eens wat aan te wakkeren."t Wetsontwerp verleening ouderdoms renten aan behoeftigen. Voorzien van adhaesiebetuigingen van jyerschil'lende gemeenten zal aan de 2e Kamer een adres worden gericht, waarin verzocht wordt 'te willen handhaven !het thans geldend beginsel, dat ouderdoms rente en administratieve bemoeiingen voor 'deze aangelegenheid komen ten laste van het Rijk en deze niet, zooals in bovengenoemd wetsontwerp wordt beJ oogd, zullen worden gebracht ten laste der\gemeenten^ In dit adres wordt o.m. overwogenl, dat, afgezien van1 het feit, dat de ouder-i domsrenten yoor een gedeelte komen ten laste van de gemeenten, bovendien aan de gemeenten een belangrijke financieiele last wordt opgelegd door de uitvoering dezer voor een groot deel in handen der gemeentebesturen te leggendat toch een uitgebreide administratie vals hier gevorderd wordt, een vaak moeilijk on derzoek en de verdere kosten aan de uitvoering verbonden geheel door de ge meenten moeten worden gedragendat de gemeenten reeds zoo zeer zijn belast met ;de uitvoering van wetten, zonder dat het Rijk de onkosten aan de gemeenten vergoedt, dat het aan hoogst ernstige bedenkingen onderhevig is om op deze wijze nog meer ten laste der gemeente te brengen, „Leidt hen niet in verzoeking". Krijgt tmen tegenwoordig bijna, wel' een courant in1 handen zonder een bericht, dat er hier of daar wieer *n jongmensch, een jon'gen soms, ziéh uit ide voeten heeft gemaakt met een, dikwijl^ vrij groote som gelds, die hij voor z'n patroon in ontvangst moest nemen? Gaat het ande ren, zooals mij, dan komt bij dat gevoel, dat het jonge merisch verkeerd handelde, ook steeds een gevoel van' groot 'medelij den met zoo'n jongen op. Hij heeft schuld zeker, dat zal wel niemand ont kennen, maar heeft niet even groote schuld de patroon, die door zoo'n som tijdelijk toe te vertrouwen aan zoo'n kind, toont alle gevoel van verantwoor delijkheid te missen Denkt u eens even in den toestand van zoo'n jongen inj Misschien kind van onbemiddelde ouders als jongste klerkje of bediende in het genot van een heel klein tractementje, heeft hij natuurlijk tal van onbevredigde wenschen. Nu ziet hij zich plotseling in het bezit van veel geld dikwijlshij heeft als het ware nu de vervulling van die wenschen in zijn eigen hand, is het dan wonder, dat menigeen voor die ver leiding bezwijkt? Hij doet slecht met het geld te nemen natuurlijk, maar op 15J, 16-jarigen leef tijd zitten de moreele begrippen dikwijls nog niet zoo heel diep. En door dien eenen misslag bederft die jongen zijn heele toekomst, zijn heele leven. Zouden nu zulke vergrijpen niet veel minder doorkomen, wanrfeer in dergelijke gevallen ook de patroon «strafbaar was (met flinke geldboete), omdat hij een minderjarige met zoo'n opdracht had be last? Op deze wijze zou diens verant woordelijkheidsgevoel zeker verscherpt worden -en misschien zou menig jong leven daardoor voor ondergang behoed worden. (,»Vad.") De bieraccijns. Het Hbld. merkt op, dat, daar de mi nister van Financiën vami de verhooging van den bieraccijns een 'hoogere op brengst van f 1.2' >0.000 per jaar ver wacht en de geiaamde opbrengst van den accijns op azijn en bier voor dit jaar f 1.500.000 is, de nieuwe belasting van accijns op bier dus bijna zal worden verdubbeld. Herziening ongebouwde eigendommen De regeering is voornemens, de grond belasting der ongebouwde eigendommen te herzien en overweegt daarbij, of en kele gegevens der vorige, in 1882-^1889 plaats gehad hebbende herziening, nog dienst kunnen doeat Die vraag is deze: „Zijn de in 1882-h 1889 aangenomen fypen voor een nieuwe herziening wederom als typen te gebrui ken, nadat hun tegenwoordige waarde zal zijn vastgesteld, of is de toestand in de gemeente zoodanig veranderd, dat die oude grondslag niet meer bruikbaar is en een geheel nieuwe indeeling moet worden gemaakt? De minister wenscht hierover het ge voelen te kennen van de controleurs der grondbelasting en van de colleges van zetters en heeft den controleurs verzocht, hiervan na gehouden onderzoek en over leg, een verslag uit te'brengen voor 1 Meii. „Niet bestellen op Zondag" De directeur-generaal der posterijen en telegraphie vestigt de aandacht op de bestaande gelegenheid voor de afzenders van poststukken, om den wensch te Tcen- nen te geven, hunne zendingen niet op Zondag te bestellen, door middel van naast de postzegels te plakken strook jes, dragende de aanduiding „Niet be stellen op Zondag", welke strookjies te gen (den prijs van 1 cent per vél van 50 stuks aan de postkantoren verkrijg baar zijn. Voor zooveel noodig, wordt er hierbij op gewezen, dat, wat de postpakketten betreft, het verlangen van niet-besitelling op Zondag zoowel op de adreszijde van het pakket als op de bijbehoorende kaart behoort te worden uitgedrukt. KORTE KRONIEK f—i Het bestuur van den R. K. Lim- burgschen Middenstandsbond heeft col lectief ontslag genomen. i-n Niet minister mr. Th. R. Rleyte,' maar diens naamgenoot mr. O. M. Pleyte Mzn., oud-directeur der Astra Romana, is voorgedragen om benoemd te worden tot-directeur der Biataafsche Pleitraleum- maatscha'ppij in Indië. LEIDEN, 6 Maart. :Bij Kon. besluit is aan mr, J. E. Heeres, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid, te vens voorzitter van den Voogdijraad al hier, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten, en1 is in diens plaats benoemd mr. dr. J» Schok king, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente. Tevens zijn herbenoemd tot leden van den Voogdijraad de heer J. A. M. A. Grondhout en mevr. A. C. Montagne, ge boren Van der Lee. i—Op uitnoodiging van de Philosofi- sche Faculteit der Leidsche Studenten, is gisteravond in de collegezaal van het Botanische Laboratorium alhier als spre ker opgetreden prof. dr. Th. J. Stomps, uit Amsterdam, met het onderwerp „De Sahara". Aan de hand van een aantal lantaarn plaatjes voerde spr. zijn hoorders rond van Biskra aan den rand van de Algier- sche Sahara, naar El Oued in het dus genaamde Soaf, dan naar Touggourt en Temarin terug naar Biskra, vertellende van de in de drie genoemde plaatsen gebruikelijke en verschillende wijzen van exploiteeren van eene oase. Ten slotte werd door spr. gewezen opi tal van bo tanische, zoölogische en geologische bij zonderheden, wélke 'in de woestijn zijn op te merken en bijzondere aandacht verdienen. Die voordracht werd door een talrijk en aandachtig gehoor gevolgd en bij' het eindigen warm toegejuicht. ROOMSCHE AGENDA. V r ij d a g (heden) 81/2 uur, St. Jozefs- zaal'. Verg. R. K. Bjloemist-, Land- en Tuinbouwlieden. Maandag 9 Maart, 's avonds 8 pur, Maandelijksche recollectie voor de oud-retraitanten.- KATWIJK. Voor het examen als schip per op de zeilvisschersvaartuigen zijn te 's-Gravenhage geslaagd C. Ouwehand, Q. de Jong, H. van iDiuyn, C. van Duyu, J. den Hollander,en voor het examen als stuurman op zeilvisschersvaartuigen eveneens te 's-Gravenhage gehouden, Dl de Haas en P. Varkevisser. Men schrijft uit Katwijk aan de „N. Crt": Gedurende de laatste vijf jaren heeft de gemeente zich ontzettend uitgebreid. Een groot aantal straten, ja geheele wij ken, zijn er aan Noord- en Oostzijde bijgekomen. Die uitbreiding, hoe groot ook voor een zoo kort aantal laren, heeft echter geenszins gelijken tred gehouden met de vermeerdering van het aantal' ingezetenen en dus ook piet met de be hoefte aan woningen. Er zijn geen woningen te krijgen noéh in de hoogere, noch in de lagere huur prijzen. En wordt er eens een enkel' huis gebouwd, nauwelijks staat het onder de kap of het wordt al betrokken. Kat wijk breidt zich uit. De laatste maand van 1913 zijn bijna 80 paren getrouwd en maar enkelen 'hebben m woning kun nen bemachtigen. Er zijn géwone huizen, waar drie gezinnen samenwonen. Wiel worden nu en dan huizen gebouwd, maar daardoor werd geenszins afdoende in het tekort voorzien. Aan geschikte woningen van een huur waarde van f 2 tot f 4 per week be staat een groot tekort, hetgeen tengevol ge heeft dat de visschers en andere ar beiders zich dikwijls met ongelukkige krotten moeten tevreden stellen en daar bij als natuurlijk gevolg een veel te hoogen huurprijs moeten betalen. In den gemeenteraad is reeds over dezen Inoodtoestand gesproken', en er op gewezen, dat geen medewerking werd ojndervonden van het D)omeinbestuury Door dat bestuur kan Katwijk aan grond kohl en Gelukkig zijn er op particulier initia tief /pogingen in het werk gesteld om ''te komen tot een bouwvereeniging. Dieze is thans geconstitueerd en de koninklijke goedkeuring is reeds aangevraagd. AIS architect van deze bouwvereeniging zal! o(ptreden den heer H. J. Jesse te Oegst- geest bij Leiden. Slaagt de vereeniging erin terrein dat geschikt is te verkrijgen, dan kan Katwijk binnen afzienbaren tijd een rij nieuwe woningen bezitten, die fcan een lang en erg gevoélde 'behoefte voldoet. NOORDWI J KERHOUT. Ten over staan van het Gemeentebestuur werd gis termorgen ten raadhuize verkocht de Armentuin, gelegen in de kom van het dorp. Het perceel werd in bod gevraagd op f 2000 door den heer P. Verdegaal. Te half twee zou de afslag plaats heb ben. Toen bleek de inzet met f 300 ver hoogd. De heer J. M, van Parera mijnt daarop af op f 100 en werd dus voor de som van f 2400 kooper. -Over eenigen tijd zal de hoeve van den heer Ju van der Meer, gelegen aan het Duin, publiek worden verkocht. OUDE WETERING. Naast de open bare „gchool bestaat hier ook een bijzon dere, een Christelijke school, en nu zal het volgend jpiar de tweede bijzondere, een Katholieke school worden gebouwd. Dit laatste schijnt den voorstanders van het openbare onderwijs de schrik om het hart te hebben geslagen. Zij 'hieblbien nl. besloten om in Oude Wetering een plaatselijke afdeeling van de Vereeniging voor Volksonderwijs r— d.w.z. voor open baar onderwijs 1—1 qp te richten, en in verband hiermede was voor gisteravond een spreker uitgenoodigd, een openbaar onderwijzer uit Amsterdam', de heer J. Groenewoudt. (Die opkomst was groot; blijkbaar had den zich ook vele tegenstanders van den spreker door nieuwsgierigheid laten ver- lèiden om deze vergadering bij te wonen. De spreker hield een breed-uitgewerkt pleidooi voor de wetenschappelijke en de geestelijke, de zedelijk-godsdienstige waarde van de openbare school, waarbij hij het afkeurde, dat op de bijzondere school den kinderen de beginselen van een bepaalde godsdienstige richting wor den bijgebracht en vooral heftig ten velde trok tegen het onderricht in den Bfijbel op de lagere school. Na afloop der lezing gaf zich voor het debat op de heer Th. Wilmer, redac teur van de „Leidsche Courant". In het half uur tijd, dat hem werd toegestaan, behandelde de debater achtereenvolgens de verschillende beweringen van den spreker. Hij verklaarde te hebben be sloten om te debatteeren voornamelijk met het oog op de aanwezige geestver wanten, op wie misschien de spreker eenigen indruk heeft gemaakt dat bij een debat een tegenstander wordt „be keerd", achtte hij zoo goed als uitge sloten. De heer W. gaf toe, dat de voor standers van het bijzonder onderwijs zich niet tegen de openbare school verzetten, omdat op die school het wetenschappelijk gehalte van het onderwijs minder zou zou zijn, maar hij protesteerde tegen de bewering van den spreker, dat het weten schappelijk peil van' het bijzonder onder wijs lager is dan dat van het openbaar, 'tls een beschuldiging, die de spreker niet bewezen heeft en niet bewijzen kan. Uitdrukkelijk vraagt hij den spreker, het bewijs te leveren, zoo hem dit mogelijk is;. Als er hier of daar, op.een enkele plaats, wel eens iets heeft gehaperd of nog hapert aan een bijzondere school, is dit een- gevolg van het s c h a n d e 1 ij k on- recht, den voorstanders van het bij zonder onderwijs aangedaan. Zij toch moeten eerst meebetalen aan de ongeveer elf millioen gulden, die de gemeenten in Nederland per jaar uitgeven voor de be kostiging van de openbare scholen en moeten dan nog zelf, zonder één ceut uit de gemeentekassen, zorgen voor hun eigen onderwijs. Niet om de zuiver-verstandelijke, de wetenschappelijke, doch om de.geeste lijke, de zedelijke vorming, die aan de kinderen op de openbare school wordt geschonken, kunnen en mogen geloovig- Christelijke, Katholieke oudehs hunne kin deren niet aan die school toevertrouwen. Ook al zouden liberale, socialistische of anarchistische openbare onderwijzers niets van hunne beginselen iin de kindereTs overstorten (wat de debater wel veronder stellen wil, doch volstrekt niet toegeeft), zooals de jspreker concludeerde) dan nog is die school niet geschikt voor onze kin deren, omdat een Christen zijn kinderen van jongs /af moet ppvoeden in iden dienst, de kennis en de liefde van God, zooals debater nader aantoont. Nadat nog verschillende uitlatingen van den spreker door den debater nader zijn beschouwd én sommige met elkaar in tegenspraak gebracht, vraagt hij van de aanwezige met-geestverwanten met klem om dezelfde verdraagzaamheid in practijk te brengen, die de voorstanders van de bijzondere school beoefenen: gelijk recht voor allen, zoowel voor de aanhangers van de openbare, als voor die van de bijzondere school. De aanwezige Katho lieken spoort debater aan, krachtig te ijveren voor een Katholieke lagere school. 'De spreker herhaalde daarna in een rede van meer dan drie kwartier nog eens wat hij reeds te voren had gezegd. Ondertusschen was het bij twaalven ge worden, Toch wilde de debater nog op één uitlating in het tweede betoog van den spreker wijzen. Om aan te toonen de weinige zorg, die de Katholieken aan het onderwijs besteden, had de heer Groenewoudt gewezen op het groot wntal analphabeten in Spanje. De bater herinnerde er aandat in Spanje de regeering voor het onder* wijs zorgt, en deze sinds meer dan een eeuw voor vier-vijfden in handen is van.... vrijzinnigen en dat dus het door spr. tot de Katholieken gerichte verwijt op de vrijzinnigen terugvalt. VOORSCHOTEN. Door de afdeeling Voorschoten „St. Isidorus" van den Ned. R. K. Bond van Bloemisten, Land en Tuinbouwlieden en de afd. Voorschoten Bidt en Werkt, van den Ned. Prot. Christ. Bond van Bloemisten, Land en Tuinbouwlieden, is een schrijven gericht naar heeren bloemisten en landbouwers, waarin zij hun verlangen te kennen geven om het werk Zaterdagmiddag te doen eindigen te vijf uur bij de bloemisten en te zes uur bij de landbouwers, met be houd van het zelfde loon. De verkorte Zaterdagmiddag, aldus het schrijven, is een maatschappelijke behoefte gewor den; bovendien zou de Zondagsrust hier door ten zeerste worden bevorderd. Naar wij vernemen heeft het Pensio naat Bijdorp reeds het verzoek ingewil ligd en één der Landbouwers heeft de wensch te kennen gegeven om den ar beid Zaterdag half zes en de overige dagen te half zeven uur te doen eindi gen. De vereenigingen hebben dus reeds succes. De St. Barbara-vereeniging, onder- afdeeling van den Volksbond, zal Zon dagavond na de Meditatie haar jaar vergadering houden. Het bouwterrein, voorheen behoo- rende aan het instituut Groot Stadwijk, thans aan het opvoedingsgesticht Nieuw- Voordorp, is bijna geheel en al bebouwd daar er nu wederom vijf heerenhuizen in aanbouw zijn. VOORHOUT. Het hoofdtelefoonkan toor alhier wordt opgenomen in het Nederlandsch-Belgisch Telefoonverkeer. WARMOND. Alhier is plotseling over leden de heer A. v. d. Wjilk, ruim 80 jaren oud. De overledene is lid van den raad geweest, kerkvoogd der Ned. Herv. kerk en hoofdingeland van Rijnland, doch was in de laatste jaren geheel ambteloos. WOUBjRUGGE. De lessen van den tweejarigen landbouwcursus namen gis teravond alhier een einde. De Rijksland- bouwieeraar, de heer Neéb, van Rotter dam, deed een onderzoek naar de be kwaamheid der leerlingen, die, volgens zijn verklaring allen aan de gestelde eischen voldeden. De voorzitter der Hollandsche Maat schappij van Landbouw dankte den leer- aar, den heer B'osma, voor zijn uitnemend onderwijs aan onze toekomstige land bouwers en veehouders gegeven. Dat er nog genoeg hooi in voor raad is, bleek uit de gehouden verpach ting van gras.in de polder „Vierambacht" alhier. In 1913 bracht dit op f, 728, ter wijl nu maar voor f 643 werd gepacht. Sport. Sport-agenda Leidsche Voetbalbond. Ie Klasse. Leiden. D. L. V.—Lugdunum. LeidenDe Sportman II. (Sportman-terr.) 2e Klasse. Leiden. D. L. V. IIDe Sportman III (Half 11.) Lugdunum IINoordwijkerhout. O. N. I.Norvicus. Voorschoten. LisseBeresteijn II. Leiden. L. V. V. Ill—L. F. C. II. 3e. Klasse. Leiden. Ajax IVLugdunum III. Leiden IINorvicus II. (Sportmanterrein half 11.) Lisse. Lisse IIL. F. C. III. Vergadering van hedenmorgen, Aanwezig de Voorzitter en alle leden behalve de heer v. Pallandt, wethouder. De Voorzitter opent de vergade ring en deelt mede dat er een schrij ven van dankbetuiging is ingekomen van de familie Eijbert Terheijde voor de belangstelling, door den raad bewezen bij gelegenheid van de ter aarde bestel- ling van den oud-wethouder. De Voorzi tter en de heer Rul$ rok spreken hierna nog eenige waardee- rende woorden aan de nagedachtenis van den oud-wethouder. Ingekomen was nog een schrijven ter goedkeuring van het te verstrekken voor- schot aan de Bouwvereeniging te Wlass'.l naar. Medegedeeld wordt nog dat de joude school (verkocht istvoori-rujimi f il 2000t Aan de gemeente Woerden (electri- teits centrale) zal geen adhaesie wor den betuigd. Ter sprake komt de kwestie over de betaling van de aansluitingen van de gasfabriek. De directeur schijnt de kos ten minder te hebben voorgesteld dan ze in werkelijkheid blijken te zijn. Indien de gasverbruikers onwillig blijken de kosten te betalen, zal den verbruikers geen gas meer geleverd worden. Een uitgebreide discussie wordt ge-j voerd over het aanleggen van proefvel- den. In verband hiermede komt de be strating van wegen ter sprake. Ten slotte wordt besloten dat deöost- dorperweg zal worden begrint eneen wandelpad naast dien weg zal wordei aangelegd. De Raad staat toe de begroQ. ting in zake wegverbetering indien noo dgig te overschrijven vooral in verband met het aanleggen van proefland. Eenl- ge stukjes grond langs den Oostdorpet weg zullen door de resp. eigenaars mofc ten worden afgestaan. De woning van' den heer Manhaven zal voor den veldi wachter worden bestemd. Aan de firma Schoot uit Hillegoq bloembollenschuur te bouwen, wordt toegestaan te Wassenaar eei De O. L. school aan de Waaldor perlaan zal eenige verbetering onder gaan. Volgt de vaststelling van het kohie Hondenbelasting over 1914. De Voorzitter geeft b(ij dit pun een uiteenzetting van eenige misstands die in Wassenaar bij sommige eigenaar van honden bestaat. Spr. acht het noodij een nieuwe regeling te treffen. Vastgesteld wordt daarop het suppl kohier H. O. 1913. Aan de orde komt de wijziging va de begrooting over 1914. Deze wordt goedgekeurd. Ter tafel komt het voorstel tot boui van een brandvrij archief. De griffie za in geval van verbranding wel tal va stukken kunnen overschrijven, maar alle zeker niet Voorgesteld wordt een kastje van bi ton te bouwen, beneden in de gang va het raadhuis. De begrooting hiervan i f 200. Beslist brandvrij is echter bedoel de berging niet. Een asbest deur 21 worden aangebracht. De kast kan nil grooter worden, omdat men anders o riolen stuit. De grootte bedraagt 21/2 b 11/2* De Voorzitter stelt nog vo< het gedeelte dat voor overschrijving va baar is te verzekeren. De raad kan zia met dat voorstel zeer wel vereenigen,] De heer Wiouters acht het bedrJ van f 200 te weinig en stelt voor f 50 uit te trekken voor bedoelde kast. De Voorzitter is den heer Woi ters voor dit voorstel zeer dankbar De heer M a n s v e 11 voelt veel vofl een grootere kast. De Voorzitter deelt echter mefl dat de vergrooting van 'bedoelde klu op onoverkomelijke bezwaren stuit. 1 De heer Roo ij akkers wenscht d inschrijving voor het uitvoeren van d werk. De heer Ruijgrok wil liever ei grooter bedrag uittrekken, indien dil kluis dan brandvrij is. Het voorstel Wouters, aangevuld ni het voorstel-Rooijakkers wordt met bijl algemeene stemmen aangenomen. In verband met de bepaling van juiste plaats van het schoolgebouw is schrijven ingekomen van den heer Peet boom. Deze geeft in genoemd schi ven eenige terreinen aan waar v< gens zijn oordeel de school kan wordi gebouwd. v I i De Voorzitter ligt de bezwar die door den heer Peereboom word uiteen gezet, nader toe. De heer M a n velt voelt veel voor een school te Ooi dorp. De gemeente zal zich daar zek sterk uitbreiden. De heer Roo ij akkers meent d er bij den Deijl meer zal worden g bouwd. De heer Hooft Graafland sti voor dat deze school-kwestie nog eei nauwkeurig door B. en Wk zal wordi onderzocht. B. en Wi. zijn geheel vi hieromtrent later met een voorstel komen. De termijn wordt bepaald S voor 1 Mei. Het voorstel .Hooft Graafland woi met bijna algemeene stemmen aangen men. Dit besluit zal aan de Wassenai sche Bouwvereeniging worden medeg deeld. De kwestie inzake de rioleering d door den Voorzitter dreigend genoeü wordt, komt aan de orde. Bij den Oeijl is voldoende afwateri te vinden, indien de rioleering diep g noeg zal worden gelegd. De Voorzitter wijst op het v(X deel de rioleering in de berm van 'd weg te leggen. De toestemming van' Rijk zal echter noodig zijn daar de v langs den Deijl rijksweg is. Aan hand van een teekening geeft spr. f uitvoerige .uiteenzetting van de kwö De kosten zullen bedragen f2153. Het plan van rioleering en de pu

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2