41 1 Voor kennisgeving aangenomen. 2a Een schrijven van den heer C. M. v. d. Lee, dat hij zijn benoeming tot 'weeshuismeester aanneemt Insgelijks brieven van de heeren N. Alkemade en P. de Qroot Jz., dat zij hun benoeming resp. tot gasthuismeester en tot lid van de schoolcommissie aan nemen. Dit drietal' stukken werd voor kennis geving aangenomen. 3jo. Missive van Ged. Staten met de mededeeling, dat de Minister van Water staat heeft goedgekeurd het gemeen schappelijk raadsbesluit van de gemeen ten Noordwijk, Noordwijkerhout, Kat-1 wijk en Wassenaar, tot ontbinding van het contract inzake het onderhoud van den grintweg Piet-Gijzenbrug—Wasse naar. Volgens de nieuwe regeling is Noordwijk alleen verplicht te zorgen voor dat gedeelte, hetwelk op Zijn grond gebied ligt. Volgens het oude contract was Noordwijk verantwoordelijk voor het goed onderhouden van den geheellen weg. 4o. |Een schrijven van het |T>ag. Bestuur der gemeente Vel'sen, Verzoekende, betui ging van instemming met een aan de Tweede Kamer gezonden adres inzake het bij die Kamer ingediende ontwerp van *wet tot verleening van ouderdoms-J rente aan behoeftigen. Wordt gesteld in handen van B. en Wl (Om advies. 5o. Verzoek van den heer Jan Plug Jz., te Noordwijk a. Zee, om hem tegen billijken prijs een stukje grond te ver- koopen, gelegen bij zijn' woonhuis, Sec tie No. 82. Bedoeld stukje heeft adres sant reeds jaren in gebruik, maar staat op het kadaster nog aangegeven als eigendom der gemeente. Gesteld in handen van B. en Wl om advies. Tot leden van het stembureau I te Noordwijk-binnen worden aangewezen voorzitter: de burgemeester; le plaats vervanger: wethouder van der Meer; 2e plaatsvervanger: Dr. A. Kervel. Le den lp. W. G. Alkemade, A. Balkenende, G. Kruijswijk. Stembureau II te Noordwijk aan Zee: voorzitter: Wethouder Alkemade plaats vervangers de heerenW. van Beeleo en C. Passchier. Leden: M. yerloop, C. Wassenaar en P. Admiraal. Alle niet aangewezen leden zullen als plaatsvervangers optreden. Tot onderwijzer aan de O. L. school' te Noordwijk-binnen werd benoemd de heer p. Prins, thans in gelijke betrekking te Noordwijk aan Zee. Aan den heer C. G. J. Alkemade werd overeenkomstig zijn verzoek ontslag ver leend als lid van de Schoolcommissie met betuiging van dank voor de door hem in die functie bewezen diensten, Overeenkomstig zijn verzoek werd aan den heer P. v. Biommel, tevens onder betuiging van dank, met ingang van 1 Mei a.s. ontslag verleend als lid van de Commissie tot Wering van School verzuim 'te Noordwijk aan Zee.- Aan den heer K. van Bohemen werd, overeenkomstig het .voorstel yan Be en Wl, opgedragen voor den tijd van 5 jaren het ophalen van asch en vuil 'tegen een jaarlijksche som wan f 13/75. B. en Wl zeggen in hun voorstel, dat deze som is verhoogd, omdat tengevolge van de uitbreiding der bebouwde kommen de kring, waarbinnen voortaan het ophalen van asch en vuil zal moeten geschieden, moet verruimd worden. Thans kwam aan de orde.de herziening der reglementen van de gasthuizen en van het weeshuis. Eenige kleine wijzi gingen werden goedgekeurd. Het gezamenlijk bedrag van de wees- gelden, gedurende 1914 door de gemeen te uit te keeren, is f 61^75. Hierna kwam aan de orde het vol gende voorstel' van B. en Wn „Krachtens art. 28 der Wpningwet wordt in gemeenten met een daarbij aan gewezen zielental een plan van uitbrei ding vastgesteld, waarbij de grond wordt aangewezen, die in de naaste toekomst voor den aanleg van straten, grachten en pleinen is bestemd. Hoezeer tot nog toe daartoe niet verplicht, komt het ons toch zeer wenschelijk voor, ook voor onze gemeente een uitbreidingsplan te doen ontwerpen. Wlie met ohs den ont wikkelingsgang onzer gemeente nagaat, zal ongetwijfeld dit gevoelen deelen. De kosten van een uitbreidingsplan zullen ten hoogste f 700.bedragen. Wij hebben de eer, U voor te stellen, tot het doen ontwerpen van een uit-» breidingspl'an te besluiten, en ons daar voor een crediet te verleemen van ten hoogste f 700. Dit voorstel' werd na eenige discussie zonder hoofdelijke stemming .aangenomen Nog was ingekomen een verzoek van het Dag. Bestuur der gemeente Wperden om instemming te betuigen m'et een door den Raad dier gemeente aan de Provin ciale Staten van Zuid-Holland gericht adres, daarbij adhaesie uitdrukkende met het voorstel, aan de Staten ingediend, door de heeren Gevers Deynoot c.s., strekkende om de Staten uit te noodigen een uitgewerkt plan met begrooting op te maken tot stichting eener el'ectrici-» teitsfabriek. De Raad besloot zijn instemming met het bedoelde adres te betuigen. Het salaris van de gemeente-verlos kundige, Mej. M. Waldkötter, werd op voorstel van B. en W. met f 100.ver hoogd en gebracht op f 3(50. Naar aanleiding van een bij B. en Wl ingekomen verzoek van den heer J. Wl P. Spruijt om vergunning tot den ver koop van sterken drank in het klein voor lokalen in „Grand-Hötel Rembrandt" te Noordwijk aan Zee, deden B. en Wl het voorstel, art. 2 der verordening, krach tens art. 7 der Drankwet, toe te passen, en vroegen daarom den Raad te beslis sen, of genoemde inrichting voldoende waarborgen biedt, dat verkoop van ster ken drank in het klein bijzaak is. De Raad was van oordeel, dat de verkoop van sterken drank in het klein in genoemde inrichting bijzaak zal zijn, zoodat B. en W. gemachtigd zijn de ver gunning te verl'eenen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van Bi. en Wl tot verkoop van de „ziekenbarak", gelegen aan den Diuin- ,weg, Sectie A, No. 591, aan den heer J. J. Enthoven, die er f 3000 voor ge boden heeft. Bovendien wil de heer Ent hoven kosteloos aan de gemeente af-1 staan een strook grond langs de Schoob straat, Waardoor het mogelijk zal wor den deze straat te verbreeden juist ddar, Waar verbreeding zeer gewenscht is. Mocht de Raad tot den verkoop be sluiten, dan zal aan Ged, Staten onb heffing moeten worden gevraagd van de verplichting tot het hebben van een zie kenbarak. Het tegenwoordige gebouwtje is in de 20 jaren van zijn bestaan bijng nooit gebruikt. Zoo Ged. Staten de ontheffing niet willen verleenen, dan kunnen, zeggen B. en W. in hun voorstel, de 'kosten! tot het maken van een gelegenheid voor verpleging van besmettelijke zieken uit de opbrengst van den verkoop der te genwoordige barak bestreden worden. Omtrent dit voorstel werd na eenige discussie besloten, dat B. en Wc tot den verkoop kunnen overgaan, mits de heer Enthoven genegen is f 300 méér te geven, waardoor dus de verkoopsprijs f 3300.zal bedragen. Hierna kwam in behandeling een voor stel van B. en W. tot wijziging van de Verordening op de heffing van den Hoof delijken Omslag. B. en W. stellen voor, in verband met den tegenwoordig zoo hoogen levensstandaard, van het geschat te inkomen niet f3:00.maar f400. af te trekken voor noodzakelijk levens onderhoud. Door deze wijziging zal een aantal belastingschuldigen, die tot de twee laagste klassen behoorden, niet meer in de termen vallen. Het aantal be lastingschuldigen zal dus verminderen, waardoor het heffingsprocent iets zal moeten Worden verhoogd. Het voorstel werd zonder belangrijke discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een door B. en Wl voorgestelde ge wijzigde Verordening op het Gasbedrijf werd na eenige bespreking goedgekeurd. De wijzigingen hadden hoofdzakelijk be trekking op het finantieel beheer. De openbare vergadering werd hierna voor eenige oogenblikken opgeheven en de Raad ging in geheime zitting. Na heropening deelde de Voorzit ter mede, dat tot accountant over hef gasbedrijf, voor het jaar 1914, benoemd was de heer Karei M. de Jong, accoun tant te 's-Gravenhage. De benoeming van een boekhouder bij het gasbedrijf werd aangehouden tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag bracht Dr. Ker vel ter sprake het groote ongerief, dat de reizigers per tram van Noordwijk naar Katwijk ondervinden van de slechte aarsluiting en van het ontbreken van een behoorlijk wachtlokaal. Spreker noo- digde B. en Wl uit, zich namens den Raad, alleen of in verbinding met andere gemeenten, te wenden tot de Directie van de N. Z. H. Tramwegmaatschappij, met het verzoek: le. verbetering te brengén in de aan sluiting met Katwijk te Rijnsburg 2e. voor een wachtlokaal te willen zorgen, Waar de reizigers tegen weer >en wind beschutting kunnen vinden. De Voorzitter beloofde deze zaak bij B. en W. ter sprake te brengen. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. Ingezonden Stukken, Buiten verantwoordelijkheid, der Redactie. (Amsterdam, 23 Febr. '14, Mjjnheer de Redacteur. Zöudt u voor het onderstaande nog een plaatsje hebben? iHet is de laatste maal, dat ik uwe gastvrijheid voor dit geval zal inroepen., De heer Die Zwart is ietwat langademig en heeft opnieuw een kolom noodig om iets te zeggen, naar aanleiding van het door mij ge schrevene. Weerleggen kon hij dit na tuurlijk niet en dat had ik ook niet van hem verwacht. •Waarom heeft hij niet met mij gede batteerd? lei. Om den door mij verkochten „py- ramidalen onzin"H Wat gemakkelijker, dan om niij in het gezicht van mijn publiek eens hartelijk uit \tje lachen! Doch daarvoor heeft hij mij wellicht "willen sparen Maar dan is het volstrekt niet aardig van hem, mij in uiw blad zoo in het nauw te brengen, dat ik „kromme spron gen" moet maken. 2e. Omdat ik zoo gemakkelijk applaus had kunnen krijgen voor mijn „pyramida- len onzin". Het is mij niet bekend, hoe het in R. K. vergaderingen gaat: de heer De Zwart kan er verstand van hebben. Maar ap plaus voor onzin? De heer De Zwart ziet, geloof ik, wat erg laag neer op de Leidsche arbeiders. 3e. Omdat men op een vergadering het publiek alles wijs kan maken. i Zoo, zoo! Ik wil niet profaneeren, maar..,, vergaderen de kerkelijken niet meer dan wij? En waarom zijn argumen ten in een krant meer waard dan op een vergadering Omdat ze dan niet weerlegd kunnen worden? Op de rest zal ik niet ingaan, daar ik dan toch zou gaan debatteeren met dezen heer en, om zijn verdachtmakingen, te kunnen weerleggen, allicht te veel plaatsruimte zou noodig hebben. Voor uwe lezers wil ik echter, indien u mij daarvoor eenige kolommen zoudt willen afstaan, gaarne de door den heer De Z. aangehaalde dingen eens h,ader uiteenzetten. Maar dan natuurlijk los van zijn praatjes. ,JV\et dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Ju OUDEGEEST. Naschrift;. Zooals een kat om een pot met heete brei draait bang zijnde dat zij haar bekje zal verbranden zoo draait de heer Oudegeest om 'cte feilen. Inplaats van op de door mij' tot tvveo- rnaai toe genoemde feiten in te gaan, komt de heer Oudegeest een heel plei dooi houden over het nut van openbare vergaderingen. Aangezien de heer Oude- geest geen nieuwe gezichtspunten opent, zal ik zeer kort zijn. Wat de openbare vergaderingen betreft, ik handhaaf in deze mijn ingenomen standpunt, waartoe de praktijk mij hee$t gebracht Door den heer Oudegeest wor den de door mij gebruikte woorden eenigszins belachelijk gemaakt. Doch in ernst, is het dan geen pyramidale onzin, om op'het ééne oogenblik te beweren, dat de Kath. vakbeweging in Brabant- niet anders doet dan feestvieren enz. en eenïge oogenblikken later staan te vertellen, dat in den laatsten tijd in Brabant nog al veel stakingen voorko men? Is het dan geen onvolledig heid, om van de financieele weerkracht van onze vakbeweging cijfers te noemen, die in de verste verte niet bij de werke lijkheid komen? Is het dan geen on juistheid, oin te zeggen in strijd met de feiten dat de Christelijke vak beweging uitsluitend opkomt voor de godsdienstige belangen der arbeiders, en als bewijsmateriaal daarvoor aan te voeren, wat door den R. K. Volksbond of Patrimonium verricht is? IHet is anders wel typeerend, dat de heer Oudegeest op geen enkel feit is ingegaan,. ,H,et oordeel daarover laat ik gerust aan den jezer over. De heer Oudegeest schrijft, dat ik het door hem genoemde feit betreffende het doel der Christelijke vakbeweging niet weerlegd heb;. Wanneer de oprich ting van een R. K. B|estuurdersbond door den heer Oudegeest wordt beschouwd als een weermacht tegenover de sociaal democratie en haar aanhang, is het mij goed. Hij geeft daarmede toe, dat de Katholieke vakbeweging als een gecen traliseerde macht optredende door haar arbeid voor lotsverbetering tevens werkt in het nadeel der sociaal-democraten. En dat is ook logisch, daar een Kath. be- stuurdersbond niet naast den socialis- tischen kan staan. Immers, het einddoel van beide is zoo geheel principieel verschillend. De heer Oudegeest zou gaarne wen- schen over de door mij genoemde „din gen" eerst waren het losse bewerin gen uitvoerig van repliek te dienen. Het spijt mij te moeten melden, dat ik daarop niet kan ingaan, aangezien ik de volgende week mijn militairen dienst plicht ga vervullen. Een troost kan ik den heer Oudegeest nog geven, n.l. dat hij op den a.s. „Roo- den Zondag" waar hij als spreker optreedt zijn „bewusten" toehoorders kan gaan vertellen, dat hij er zich te Leiden met een „Jantje van Leiden" heeft atgemaakt. U, mijnheer de Redacteur, dankend. J. A. DE ZWART Jr., Od van den Ned. R. K. Volksbond. iWiij hebben het antwoord van den heer de Z. wat moeten bekorten. Hiermede sluiten wij onvoorwaardelijk het debat. Red. L. Crf. Rijpwetering. In de 1.1. gehouden Raadsvergadering van de Gem. Alkemade is met recht geJ wezen op het toenemend schoolverzuim te Rijpwetering. Het raadslid, de heer S., heeft bij die gelegenheid de school-1 commissie van Rijpwetering en in het bijzonder ondergeteekende een pluim op den hoed gestoken. Nu luidt de verorde ning van de Schoolcommissie, dat zij eerst kennisgeving van schoolverzuim moet ontvangen en dan eerst handelend kan [optreden. Ojp die kennisgeving wacht de Schoolcommissie altijd nog. De matrozen van een schip kunnen toch niet van wal steken, als de kapi,-! tein commandeert te blijven liggen Dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, N. P. VERKLEIJ. Na de Retraite. Het zit er weer in. De geestelijke voeding, waarnaar wij zoo reikhalzend hadden uitgezien, verlangende naar den dag, die ons als leden der H. Familie zooveel voldoening naar ziel en lichaam zou schenken. Ja, meer dan voldoening biedt zij ons, de gesloten Retraite. Was ons aantal grooter dan het voorgaande jaar, wij mogen venvachten en vertrou wen, dat dit aantal het volgend jaar zoo groot zal zijn, dat de geheele Re traite bezet zal zijn met leden der Hl Familie. Wat toch zeker wel mogelijk is. Gezien het groot aantal leden dié onze H. Familie telt. Vast staat het wel, dat zij, die dit jaar voor 't eerst een Retraite nu hebben meegemaakt, niet meer thuis zullen kunnen blijven. Velen, die onbekend zijn met een Re traite, zullen allicht vragen: wat is dat toch, een retraite? Zonder mij als leer- aar te willen opwerpen of te beschouf- wen, kan ik met de beantwoording van zulk een vraag heel kort zijn. De geslol- ten retraite, leden en nietf-leden der H. F., is een zich in God vernieuwen. Zij geeft een schat van genade, zij doet ons denken aan het verleden en de tod- komst, doet bidden met kracht en liefr de, met een krachtigen wil en een vu/ rige begeestering, werkt krachtig op ons leven, beurt ons op in de moeilijke rijf den, doet een ongekende zoetheid ge/ voelen voor de iiarde en meest verf steende zielen. Geen macht der wef reld is in. staat, de last der tijden kart met zoo groot en zwaar zijn, dat zij dc zoetheid ontneemt, welke uw ziel smaakt van blijdschap en dankbaarheid na de retraite. Het ware dan ook té wenschen dat vele vooraanstaande man nen nog meer dan vroeger een retraite mede maakten, om de genade welke ge schonken wordt bij het houden van dei retraite, omdat zij dan kunnen zijn de dragers van de toekomst, omdat zij dan zullen zijn ware leden der H. Familie, strijders voor God en Kerk, Vorstin en Land. Om dien strijd goed te strijden is het noodzakelijk, ja een plicht, ons van goede wapenen te voorzien. Welnu, broeders, die wapenen ontvangt u om niet in de gesloten retraite. Naar een hooger leven dus, naar het hoogst ber reikbare peil van echt Katholiek leven, elkaar steunende en vermanende in en voor het goede. Dan kan er gebeuren wat wil. Als wij zulke mannen zijn, dan mag de vijand van Gods kerk ons bespotten en belasteren, maar zal niet aan ons komen. Ik mag deze kleine opwekking niet sluiten zonder nogmaals een welgemeend dankwoord te bren gen aan de eervv. paters en zusters in de dagen van de retraite aan ons be{- toond. Wij, oud-retraitanten, zullen ze ker geworden zijn propagandisten voor de retraite, wij zullen het aan een ieder vertellen, wij zullen opwekken, daar waar het noodig is (en waar is het niet noodig?) Welnu, kameraden, aan gepakt met frisschen moed, en met vol harding volgehouden, wetende dat wij een Gode welgevallig werk doen. Ik eindig, geachte redactie, met dank bar egevoelens voor de door u verleen de plaatsruimte, met de woorden van den dichter, welke wij tot de onze mak ken als leden der Aartsbroederschap der Heilige Familie. t Wij hebben U gevonden, O God, zoo groot en goed. Wij blijven U behooren, I In voor- en tegenspoed. t W,ij willen voor U strijden, En waken voor Uw eer, iW,ij willen met U lijden, i Maar sterkt gij ons, o Heer. Leiden, 242'14. H. van I. Oud-retraitant. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde heden tot arts de heer J. G. Bosma, te Rotterdam; te: semi-arts de heer B. Nier- stradt te Leiderdorp. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan J. Parmentier is vergunning verleend tot het uitbreiden van de fabriek van wollengarens, in het perceel Schelpenkade, Door Albert Gerritsen is verzocht om ver lof voor den verkoop van uitsluitend alcohol vrijen drank, voor gebruik ter plaatse van ver koop, in den winkel en de daarachter gelegen kamer van het perceel Haarlemmerstraat no. 87 Faillissementen'. Uitgesproken: De naamlooze vennoot schap Koek- en Beschuitfabriek de Vlijt, ge vestigd en kantoor houdende te Koog aan de Zaan, cur. W. P. Vis. C. A. Mesritz, koop man in galanterieën, te Hengelo, cur. mr. M. A. Engels, te Hengelo. P. Kroezenga, smid, te Nieuw-Buinen, cur. mr. H. Diephuis. W. Janse, schoenmaker, den Haag, cur. mr. V. H. Rutgers. L. J. W. Stahleker, handelsagent, Den Haag, cur. mr. A. L. Th. v. d. Does. J. Midderham, timmerman te Leiden, cur. jhr. mr. P. W. C. v. d. Goes. Geloofsvereeniging „De Goddelijke Genezing" te Amsterdam, cur. ihr. mr. N. O Teding van Berkhout O. de Jager, winkelier en koopman in galanterieën, Amsterdam, cur. mr. W. J. Ph. de Lille Hoger- waard. H. J. Bogaers, losse werkman, Am sterdam cur, als voren. Oeëindi'gd: S. Ebbes, bakker te Lippen huizen. Opgeheven: H, van Bijsterveld Den Haag Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Uit Portugal. MADRID, 27 Febr. De onderstaats secretaris Van binnenlandsche zaken heeft gezegd, dat de inlichtingen, die men ont vangen heeft, schijnen te bevestigen, dat zich in Portugal een belangrijke revolu- tionnaire beweging doet gevoelen. Het land zou in een toestand van anarchie verkeeren. PARIJS, (27 Febr* Het Petit Journaal bevat een door het Spaansche ministerie van binenlandsche zaken te Madrid openbaar gemaakte telegram, volgens hetwelk te Lissabon patroeljes soldaten door de straten trekken. Zij zouden op betoogers gevuurd hebben en er zouden verscheidene dooden en gewonden zijn. MADRID, 27 Febr. De bladen be vatten een telegram uit Badajoz, melden de, dat er, volgens uit Lissabon ont- vang'en (berichten, daar een bom gespron gen is in het St. Apol'inia-^tation, waar door groote schade is aangericht. Er zijn op verschillende plaatsen ontsporingen voorgekomen, doordat de rails opgebro ken waren. Menschen zijn daarbij niet omgekomen. Voorts zouden stakers bij HelVas op twee treinen een aanval ge daan hebben met dynamiet. N.R.Ct. Maiktberichten. LEIDEN, 27 Februari 1914.— Veemarkt Adngevoerd 0 paarden f—0 a f0—0 Veulens f 0- a f 0.7 stieren f 120 a f340, 290 kalfr en melkkoeien f 180 a f 320, per kilo f a 260 varekoeien f 165 a f 290, 203 vette ossen en koeien f 210 a f 350 per kilo f 0.74 a f 0.80, 61 kalveren (vette) f 55 a f140, per kilo 1.10 a f 1.15, 164 kalveren (magere) f 5,— a 16. 654 schapen (vette) f 22 a f 38, per kilo 59 a 69 c. schapen (weide) f aLammeren magere) f a f dito vette jarige f af 738 varkens (magere) f 17 a f' 48, per kilo 47 a 49 ct. —0 varkens (vette) f 0 a f 459 biggen f 8a f 13. 4 bokken of gelten f 2 a f 7. Ter markt aangevoerd: Runderen 760. Kalveren 225 Schapen 654; Lammeren Kaas. Aangevoerd 24 partijen. Besteed werd voor Goudsche kaas le srt. f31 a f 33, 2e srt. f 28 a f 30, Derby kaas f Leidsche kaas f 31.50 a f32.50 2e srt. f 28 a f 30, p. 50 Kg. Aan de stadwaag gewogen 17 partijen, 615 stuks kaas, wegende 4259 kg. Handel matig. HOOFDDORP.26 Febr. Graanmarkt. Witte tarwe le soort f7.10a 7.40, 2e soort f 6.75 a 6.95. 3e soort f6,25a6.50, roode tarwe (winterangel) f 0.— a 0.— roode tarwe (zomergladde) f0.— f 00.rogge, I 5.25 a 5.75, haver f 7.25 a 7.75 duivenboonen f9.— a 9.50, paardeboonen f7.—. 7.15, bruine boon?n f9.— a 10.—groene erwten f 8.25 a 9.10 karwijz (oud) f 15.— a f 15.75, kana riezaad f 15.— a f 15.50. Wijker vale erwten f 0 a f Chevaliergerst f0.— a f 0,karwij- zaad -oogst 1913) f 15.— a f 15.50. LEEUWARDEN, 27 Febr. Botermarkt Fabrieksboter f 574- boerenboter f af—. Aanvoer 9/3 36/6. Noteering van de Com missie le kw. Fabrieksboter f 1.44. Noteering van de vereeniging van boter- en kaashandelaren in Friesland, le soort fabrieks boter f 0.57. Kaas. Nagelkaas Fabrieks- f 28.a f 42. Aangevoerd 21667 Kg. STOMP WIJK. Deze week werden op de eieren- veiling aangevoerd 5279 eieren. De prijzen be droegen f4.15 a f4.85 de 100 stuks. GOUDA,26 Febr. Vee. Vette varkens met goeden aanvoer, handel matig, 21 a 234 c. per half kilo. Biggen voor Engeland met goeden aanvoer, handel vrijwel, 24 a 25c. per 4 kilo Magere biggen met goeden aanvoer, handel beter, f 140 a 1.75 per week. Vette schapen met weinig aanvoer, handel vrijw, f 20 a f 28. Nuchtere kalveren met goeden aanvoer, handel matig f 8 a f 14 Fokkalveren f 16 a f 34. Kaas. Aangevoerd 20 partijen.le kw. f 31-33,50 2e kw. f 28 a f 30, zwaardere f Handel flarw. Boter met goeden aanvoer, handel vrijw. Prijs der goe- f 1.35 a f 1.40, wei- f 1,25 a f 1.30. MEPPEL, 26 Febr. Boter. Aanvoer 1100 kilo lste soort per 4 vat f 26. 2de soort f 25.— 3de soort f 24. stukken van 14 kilo f 2.10 a f 2.35. EDAM, 26 Febr. Op de heden alhier gehou den markt zijn aangevoerd20 partijen boter Hoogste prijs f 0.85 per 5 H.Gr. Beurs van Amsterdam. 27 Februari 1914. NEbCTtATO. 3% ObL Ned. Werk. Schuld 3% Cert dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. Aprfl-Oct Dito 4% Jan.-JnU. Portugal 44 ObLTabaksmon. 3% Obl. lc serie Kusland.44% Obl. 1909 Ned. Ree. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. a R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 GoudL >99 Brazilië, Fund. L. 1898. Columbia 3°L Gee. B. Schuld Venezuela 3% Dipl. Sch. 1905 4% Arasterdam 1900-0» 3% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand, N. West <5 Pae. Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert v. Amer. Car. A Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert v. g. A. Unit. Stat Steel Corp. Cert. v. pret AancL dito Aand. Barge <k Moormaan (ïk^ Amst Cult. Mij. der Vorstem. Qew.aand. „Ketahoen"Mijnb.M|. Redjang Lebong Mijnb. M^aaud. Aand. Great Cobari, Gee. HolL Petr. A. Aand. K. N. M. t erpL r. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Eaim Petr. Mij. Aand. Sum Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pret aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Dell Comp. Aand. Deli Cultuur MJ. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat Pt Cert v. Aand. Maxw. Land Gr, Cert v. aand. Pernv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. a?nd. Corp. Lhu. Aand. HolL IJz. Spoorraij. Aand. Mij. t. Ex» v. Staatasp. Gest Obl. Boxtel Wesei 1875-80 Cert v. aand. Atchison Tooeka Cert v. aand. Chesapeake Ohio Cert r. aand. Denv. 'ét Rio Or. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mtj. Gew. A. Kans. City So«th Rw, Cert v. aand. Miss. Kaas 4 f. 4% le Hyp. Obl. dito. N.-Y. Ontario A Western Cert v. gew. aand. Rock Istaad Gew. aand. South Pacific Afgest gew. aand. South RJw. Cert. v. gew. aand. Union Pac.Rk, 4% Goud Obl. Union Pac. Rk. Gew. aand. Wahash Leeningen Amsterdam a f H» Paleis voor VolksvUW 1869 Aan L Witte Kruis Antweipen 1S8P7 Hongaarsche Hypb. 1884 Theiss. Rcgulir. Ges. 1880 ol. StaatsL Oostenrijk I860 3% Madrid 1868 Turksche Loten 1870 Congoloten 1888 Panama-Ka naai loten 2H Vorige Koers Koers. heden. 77 77% 77*18 774 67 H 67 h 84*ie 834 87 874 84^ 834 934 61*16 61% 92*i 924 93*4 934 83*J8 83% 83 He 83% 75V* 754 804 804 1004 1004 504 504 56% 56% 964 964 148 76H« 764 504 504 39H6 49% 654e 654 1104 110% 100 1004 169 169 154 154 191 188 114 11% 2064 206 605 6054 247 248 230 224 3 24 11 11 2514e 2494 164H 1644 5794 582 5044 502 3 3 84e 8% 45'-a 454 964 964 994 994 984 934 634 63 H 14 4e 124 294 284 25*16 25% 204 194 90 90 284 284 5*ie 5% 95.4 95%. 25% 254 1614 1604 95*8 954 24e 2% 1034 104'% 1.— 0.80 764 764 794 794 1164 116 1484e 148% 1664 1664 664 664 474 474 35.40 35.40 61.- Prolongatie rente 3.H 4 4 pCt.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 3