Uit Stad en Omgeving. Telefoon 112. Manufacturen-Magazijnen VRWQT ONZE -i27 - üi'overlioflen Schoulkonsen kW me k: „btnlcn Unie** tfl Knieën en Voeten onverslijtbaar, in bruin en zwart verkrijgb. Zie Etalages. liaaflemmeutraai 134136. het vaderland te vindiceeren. Maar de roerige socialistische elementen zitten ook niet stil en willen met veel kabaal en herrie een protest-actie tegen de ver banning op touw zetten., Reeds zijn de noodige plannen gemaakt voor een mon stermeeting. Later verklaarde de leider der ballingingen, Bain, dat hij niets van de meeting afwistv De heeren weten dus blijkbaar nog, niet, aan wier „zorg" zij hun belangen zullen toevertrouwen, aan de gematig de labours, of de onverzoenlijke socialis ten. 'tKan een verkwikkelijke strijd wor den, die nu juist niet door belanglooze motieven wordt gescherpt. Kardinaal Biourne heeft zijn vasten brief gewjjd aan het bekeeringswerk dat tegenwoordig in Engeland meer en meer de aandacht trekt. Het getal dergenen, zoo schrijft de kardinaal a m., die de leer van de Ka tholieke Kerk aannemen, beloopt bij be nadering 3j01.000.000 personen. Zij, die het gezag van den Apostolisch en Stoel v.erwerpen, maar zich toch nog altijd Christenen noemen, worden geschat op 320.000.000 zielen. Het getal echter dergenen, die in geen enkel opzicht Christenen genoemd kunnen worden, en die nooit de leer van Christus, ook in de meest verwaterde beteekenis of al- gemeenen zin aanvaard hebben, beloopt 1,042.000.000. Zij vormen m. a. wt, ruw geschat, niet meer of minder dan twee derde jder bevolking van de heele wereld. De kardinaal spoort dan zijn geloovi- gen aan tot steun van de vereeniging tot verbreiding des geloofs, een der oud-1 ste vereenigingen van Engeland. Nog altoos wordt in de woning van Kardinaal Rampolla het gerechtelijk onderzoek naar zijn niet onwaarschijnlijk verdwenen testament voortgezet De hoop, dit terug te vin den, wordt vanzelf met den dag geringer al snuffelt men de tallooze nagelaten papieren en uitgebreide boekerij zoo nauwkeurig mogelijk door. Van het mi nutieuze onderzoek kan het einde nog niet worden voorzien. De vorige week had de vertegenwoor diger der Staatssecretaris, advocaat Bar- luzzi, een geschil met de erfgenamen over een aantal brieven, die volgens hem betrekking op politieke vraagstukken en groot belang voor den H.-Stoel hebben, ftamens wien hij ze dan ook opeischte, terwijl de andere partij beweerde, dat zij grootendeels persoonlijke aangelegen heden raken en dus aan de familie toé-1 behoor en. Na veel gewrijf kwam men overeen, dat de brieven, wier afzenders nog le ven, aan dezen gerestitueerd, maar de overige verbrand zullen worden. Nader wordt nog gemeld, dat het on derzoek naar genoemd testament thans afgeloopen is. Er is niets gevonden, dat 't bestaan en verdwijnen van een twee de testament aannemelijk heeft gemaakt. GEMENGD. In den nacht van Zondag op Maan dag werden te Straatsburg drie onderofp ficieren door een aantal jonge lieden,' overvallen. Een der aanvallers werd gewond door een sabelhouw over het gezicht, een onderofficier door een mes steek. De politie kwam toesnellen en schreef de namen van verschillende der belhaj- mels op. Er wordt een nader onderzoek ingesteld. De regimentscommandant heeft een aanklacht wegens beleediging ingesteld. De historische kerk te Whitekirk, in East Lothian, is door brand ver woest Relieken van groote waarde zijn bij dien brand verloren gegaan. Nabij de plaats van den brand werd suffraget- telectuur gevonden. De staking van onderwijzers in het Engelsche graafschap Herefordshire is geëindigd. De stakers $en hun .eischen in hoofdzaak ingewilligd, Op uitnoodiging van de Commissie van bet Engelsche Lagerhuis voor het onderzoek naar de wenschelijkheid om een tunnel onder het Kanaal te graven, is een groote vergadering van zakenV mannen uit de City gehouden. Het mi'r nisterie van oorlog en de andere depar,1- tem enten hadden vertegenwoordigers ge,1- zonden. Met algemeene stemmen is een motie aangenomen ten gunste van den bouw van een tunnel. De vergadering was van meening dat daardoor de har telijke betrekkingen van Engeland met Frankrijk en de andere mogendheden van het vasteland zullen worden bevor derd. In tijden van vrede zal de tunnel den Engelschen handel zeer ten goede komen en in oorlogstijd kan men hem gemakkelijk met dynamiet vernielen. Ln een anilinefabriek in de hoofd straat van Rommelsburg heeft een h e- vige ontploffing plaats gehad, die een schok als een aardbeving veroorzaak te. De uitwerking van de ontploffing was niet te overzien. De geheele buurt was in dikken rook gehuld en de om geving van vergiftige gassen vervuld, zoodat de brandweer de plaats van het ongeluk eerst niet bereiken kon. In de fabriek waren 400 menschen aan het werk, die de straat opvluchtten. Voor zoover men tot nutoe heeft kun nen nagaan, is het ongeluk een gevolg van de ontploffing van het zoogenaam de nitreertoestel. Het staat nu al vast, dat vijf menschen omgekomen zijn en vier vermist worden, 7. zijn zwaar en 2 licht gekwetst. hew-Yorksche couranten hebben 'n statistiek gepubliceerd over de bevol king van „Graeter New-York", het ste- dencomplex, dat de Amerikaansche han delsmetropool vormt. Uit de medege deelde cijfers blijkt weer eens overtui gend hoe uitermate kosmopolitisch de bevolking van de wereldstad aan 'de Hudson is. Het zielental der blanken in Graeter New-York bedroeg 4669162 van wie 21 pet het Engelsch als moq- deltaal hebben, 19 pet., der bevolking spreekt Jiddisch, 18 pet., Duitsch, 12 pet Itaiiaansch, 3 pet. Poolsch, 1 pet. Fransch, 1 pet. Zweedsch en 1 pet Mar gyaarsch. Echter is de assimileerende kracht van het Engelsch als algemeene taal van omgang, bestuur, onderwijs, en handel zoo groot, dat in de practijk van het New-Yorksche leven overal het En gelsch absoluut domineert BINNEN LAN LX iCouinkiijKC Besiuitvo. Bij Kon, besluit zijn benoemd tot bur gemeester: te Ursum PK Hi. L. J. Lom men, te Abbenbroek en Heenvliet J. Wj. Boers, secretaris dier gemeente, te Olde- hove G„ de Vries, secretaris dier ge meente, te Beilen W.. C. de Vidal de St Germain, te Spanoeek J. Schutgens, te Wormerveer Th, Cluysenaer, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Alblasserdam. Schipperskinderen. Aan hei negentiende jaarverslag van de vereeniging Schoolfonds voor Schip perskinderen in Zuid-Holland, gevestigd te Oude Tonge, dat in de aidaar gehou den algemeene vergadering is uitgebracht is het volgende ontleend: Op 31 December 1912 werd door de vereeniging aan 47 kinderen ondersteu ning verleend, om de school geheel ter keuze van den vader of voogd, te bezoe ken. Daarna zijn er 15 verzoeken tot ondersteuning bij het bestuur ingekomen, waarvan 1 na behoorlijk onderzoek werd ingewilligd; 17 kinderen hebben de school verlaten, zoodat op 31 December 1913 aan 47 kinderen ondersteuning werd verleend. Zij bezoeken de school als volgt: 12 te Oude Tonge, 6 in Den Bommen, 4 te Stad aan 't Haringvliet, 1 te So mm els- dijk, 1 te |H;erkingen, 1 te Goedereede, 1 te Ouddorpr 2 te Biriellé, 3 te Rotter dam, 4 te Rapendreeht, 2 te Sliedrecht, 1 te Hprdinxveld, 1 te Oudshoorn, 1 te Goudswaard, 2 te «Hjof van Delft, 1 te Bodegraven, .te Alfen aan den Rijnl 1 te Gorinchem, 1 te Nieuwenhoorn en 1 te Vreeswijk, tezamen 26 jongens len 21 meisjes ,van wie 32 de openbare en 15 de bijzondere school bezoeken. De rapporten omtrent gedrag, vlijt, schoolbezoek,; vordering van deze kinde ren luiden meest allen gunstig]. In 1913 hebben de ontvangsten bedra gen f 5766, en de uitgaven f 5737« De vereeniging telt .91 leden. R. K. Ver. van Sigarenfabrikanten. De R, K. Vereeniging van Sigaren fabrikanten voor het bisdom Haarlem is gisteren te den Haag opgericht Unaniem werd de noodzakelijkheid daarvan erkend en alle patroons, zonder ééne uitzonde- ringj verleenden hunne medewerking tot oprichting. Om voorloapig het bestuur te vormen, werden aangezocht de heeren Ju A. Donker te Gouda, J. P. de Rruijn te Zoeterwoude, en L. Wiegmans te Rot terdam, Jonker Fransstraat 8, welke heeren bereids statuten en huishoudelijk reglement zullen ontwerpen, hetwelk ter bespreking zal aangeboden worden op de eerstvolgende vergadering, te houden in het „Z.-HolL Koffiehuis", Groenmarkt 37 te den Haag, op Dinsdag 10 Maar* a.Su, des nam. te twee uur. R. K. patroons, die van de principieel'.1 noodzakelijkheid der R. K. organisatie doordrongen zijn en zich wenschen aa n te sluiten, worden tot de eerstvolgende vergadering van 10 Maart uitgenoodigc KORTE KRONIEK Naar de „Nu |H|aarl. Grt," verneem worden er in Zeeland pogingen aange wend om op het voorbeeld der Haai - lemmers, die verleden jaar in gezelscha den Katholiekendag te Vlissingen b( - zochten, ook een gezelschapsreis van katholieke Zeeuwen te organiseeren naar Rotterdam, op "den dag dat daar de Katholiekendag dit jaar plaats heeft. - In de gisteren gehouden Rottei- damsche Raadszitting werd de quaes,tie der regeling bij plaatselijke verordening van het sluitingsuur van winkels aange houden en wel op verzoek van den heer Spiekman, die het wenschelijk achtte, in deze ook het resultaat af te wachten van de in deze te Amsterdam aanhangig zijnde enquête. LEIDEN, 27 Februari. Vakgilde van Melkverkoopers. Het vakgilde van melkverkoopers „St Pasohalis" hield Woensdagavond eene ledenvergadering in de St, Jozefsgezel- Icnvereeniging. Bijna alle leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet. De notulen der vorige vergadering werden onder dankbetuiging aan den secretaris goed gekeurd. Nadat de voorzitter eenige me- dedeelingen had gedaan, kwam het voor stel aan de orde omtrent de herkiesbaar heid der bestuursleden. Bésioleii werd de aftredenden herkiesbaar te stelle'nj Punt 5Voorstel tot aanschaffing van een Gerber-apparaat werd uitgebreid met een voorstel tot oprichting van een installatie voor de katalase bepaling en ging toen zonder stemming onder den hamer door. Bjij de bespreking omtrent 4e financiëele regeling werd besloten eene leening aan te gaan van rentelooze aandeelen met jaarlijksche uitloting. Het 'bestuur had hiervoor hare medewerking toegezegd. Staande de vergadering werd toen de geheele leening geplaatst. Het onderzoeken der melkmonsters werd op gedragen aan den heer N. Verberg. Nadat van de rondvraag enkele leden hadden gebruik gemaakt, werd deze zeer geanimeerde vergadering, onder dank voor de trouwe opkomst, door den voor zitter met gebed gesloten. Een aanwe zige belangstellende melk verkoop er gaf zich nog als lid op. Met ingang van 1 April is be noemd tot commies bij het rijks-archief te Groningen dr. H. A. Poelman, alhier. Het comité Leiden en Omstreken van het Roode Kruis, is voornemens een transportcolonne op ;te richten. ROOMSCHE AGENDA. Vrijdag 8V2 uur. St JozefszaaL R. K. Kiesvereeniging. AALSMEER. Bij Kon. besluit is met ingang van 5 Maart benoemd tot burgen meester dezer gemeente de Edeiachtb. heer J. Kastelein, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemees ter der gemeente Ransdorp. BODEGRAVEN. De liberale kiesver eeniging Burgerplicht heeft candidaat ge steld voor den Gemeenteraad (vacature L. Ber) den heer J. J. Heusdens. BLEISWIJK. Vergadering van den Gemeenteraad op 25 Febr. Voorzitter de Edeiachtb. heer A. Sie- ling. De notulen der vorige vergadering Worden goedgekeurd. De Voorzitter hul digt de nagedachtenis van het overleden raadslid P. B,os. Ingekomen bericht van H. Bontenbal, dat hij de benoeming aanneemt als lid der Comm. tot wering Wan Sdhoolver-1 zuim tyan die Commissie het jaarverslag, een verzoek om naast het raadhuis een huis over de rooilijn te bouwen, afwijk zend beschikt. Het voorstel van C. Le- gro.uw, om P. Langendam, den veldwach ter, f 100 gratificatie te geven en f 25 j.aarll, lyerhooging van salaris, werd ver worpen, eveneens het voorstel van B. en Wl om het sail met f 25 ;s jaars te verhoogen. 11 De heer C. Legrouw doet uu het Voor stel Langendam de f 4.60 uitkoop der levensverzekering te schenken, verwor pen. De heer J. J. Groenewegen stelt voor f 1.de heer D. Breugem f 2,3-0 te geven. Over het verststrekkende' voorstel Breugem (staakten de stemmen.. Dit zaakje komt dus nog eens bij de volgende raadszitting. De Voorz. deelde mede dat de geld- leening van f 4000 a 41/2% geplaatst is bij een ingezetene tegen koers a pari. De heer J. J. Groenewegen dankt uit naam van de feestcommissie voor de ver leende subsidie. De Voorzitter sluit nu de vergadering. 25 Febr. vergaderde de werklieden- Vereeniging „Nut en Voorzorg". Uit de verschillende Verslagen bleek, dat de Ver. 147 leden telt en ruim 100 „begunsti gers". De uitgaven hadden' f 13J20. bedragen, het nadeelig saldo over dit boekjaar was f 265; het bezit der Ver. is nu f 275 E f Aangenomen wordt het voorstel', dat herstellende zieken geenerlei arbeid zul len mogen verrichten, om daardoor de taak jder „ziekenbezoekers" te vereenvou digen. De Voorzitter, de Edeiachtb. heer Siel'ing, dankt allen die hebben mede gewerkt aan den bloei der vereeniging, uit de beste wenschen en sluit de verga dering. HAARLEMMERMEER. Gisteravond hield de afdeeling Haarlemmermeer van „Het/Witte Kruiis" een ledenvergadering te Nieuw Vennep onder voorzitterschap van Dr. Nanninga. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat dank zij de bijzondere actie die het vorige jaar door de afd. was ontwikkeld, het ledental was gestegen van 300 tot 1300. De finanti- eele rekening bedroeg over 1913 in onU vangsten f 3102.151/2 en in uitgaven f 1400.30, alzóo een batig saldo van f 1701.851/2 .Deze rekening en verant woording was door een Commissie nage zien, <die tot goedkeuring adviseerde, het geen door de vergadering werd gedaan. De begrooting voor 1914 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld tot een bedrag van f 4801.53 met een bedrag Van f 372.851/2 aan onvoorziene uitga ven. Daarna werd aan de orde gesteld de voorstellen van het bestuur over „Wijkverpleging". De voorzitter deelt mede wat het bestuur reeds had ver richt ten dien opzichte. Tevens waren ter vergadering aanwezig de plannen voor het bouwen van twee wijklokalen met zusterwoning enz. enz. Deze zouden Volgens schatting plm. f 6000.— per stuk kosten. Door een paar leden werd over de voorstellen het woord gevoerd., Ten slotte werd door den burgemees ter Mr. Slob na een krachtige verdedi- ging van de bestuursvoorstellen, een voorstel ingediend, om het bestuur te machtigen in het algemeen alles te doen wat voor de instelling en in standhou ding eener go^de -wijkverpleging 1100- aig is. Dn voorstel werd bij acclamatie door de vergadering aangenomen, xoodat het hestu,ur de machtiging werd verleend om hare plannen verder af te wikkelen. Ook werd het bestuur gemachtigd twee commissies in te stellen, die meer spe-i ciaal de Wijkverpleging in haar geheel zullen hebben te beheeren^ Bij den rondvraag werd nog gevraagd hoe het met de badhuisjes stond, waarop de voorzitter antwoordde, dat alle plan nen en formaliteiten daarvoor zijn af gedaan, doch dat wegens de vele kosten van de Wijkverpleging, de bouw van de badhuisjes nog uitgesteld was geworden. Daarna werd de vergadering geslotenl LISSE. In eene Woensdagavond ge houden vergadering der R.K. Patroons-) vereeniging, werd besloten het loon der werklieden vast te stellen op: '6 maanden f 12 en 6 maanden fll per week met een werkdag van 6 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds. Drie zomermaanden zal echter om 5 uur worden begonnen^ De middagschaft is van 12 uur tot half 2. De tijd is berekend op en var den tuin, zoodat geen looptijd meer wordt gegeven. Hedenavond vergadert de bloemist- werklieden-vereeniging „St. Isidorus", waar het besluit zal worden besproken. VOORSCHOTEN. De Vrijzinnige kiesvereeniging heeft gisteren den heer L. J. Bakker candidaat gesteld voor den gemeenteraad. WARMOND. Het huis van den lieer J. Bladei, dat gedeeltelijk in de Leede gebouwd is, is door de zandbakbooten aangevaren, en wel zóó erg, dat de ge heele gevel gescheurd is zelfs de be timmering aan den binnenkant is gesple ten. De burgemeester heeft proces-ver baal ervan opgemaakt. In de plaats van den heer M. v. d. Voet, zal voortaan de heer J. Ouds- hoorn :Cz., concierge zijn van de ruïne en algemeene begraafplaats. GEWESTELIJK GEMENGU Ernstig ongeluk. Woensdag omstreeks half 6 heeft bij dé Centrale van de Zuid-Holl. Electr. Spoorweg Mij. nabij Leid9chendam een ernstig ongeluk plaats gehad. Door eene nog onbekende oorzaak geraakte de 20-jarige S. Broeckhuysen, chauffeur, wonende te Scheveningen, onder den trein. Vreeselijk verminkt werd zijn lijk door de politie naar de Algemeene Ble-J graafpl'aats vervoerd., Gemeenteraad van Leiden. (Vervolg.) lOo. Verordening, houdende regeling van de bezoldiging der politie-beambten in de gemeente Leiden. 1 I De Voorzitter stelt namens B..en iWi. yoor, onn aan de hoofdagenten drie ariejaarlijksche verhoogingen te geven in plaats van twee, zoodat zij opklimmen tof f 975, De heer Pera zou het maximum eer der willen bereikt zien,. Nu heeft een politie-agent het eerst bereikt, als hij on geveer vijftig jaar oud is. Spr. zouhet maximum bereikt willen zien na 17 jaren dienst. Aan den heer Pera antwoordt de Voorzitter, dat het ook niet wen schelijk is, dat de politie-agenten zoo lang op het maximum blijven staan, 3|. en W,. handhaven hun regeling. De heer A al ber se dankt voor de attentie, die B. en Wl aan zijn opmerkin gen hebben geschonken inzake den kin dertoeslag bij de salarieering der politie agenten. Spr. is het niet eens met het argument van Bi. en W. tegen den kin dertoeslag, dat n.l. in andere gemeenten zulk een regeling nog niet bestaat Eén gemeente moet de e erste zijn. Met de andere argumentatie, dat n.l. voor andere gemeente-ambtenaren deze regeling niet geldt, is spr„ het echter wel eens, Spr. wil daarom later, zoo het blijkt dat andere leden zich met hem vereenigen, een voorstel inzake kindertoeslag indie nen. H.ij acht kindertoeslag in het belang èn van de ambtenaren met een groot gezin èn van de gemeente-financieni. Z,oo hij een motie indient inzake deze zaak en deze mocht worden aangenomen, hoopt hij, dat daarop dan eerder zal worden ingegaan, dan op zijin drie jaar geleden ingediende motie inzake de rechtspositie van de gemeente-amb tenaren. De heer Pera houdt staande zijn wensch, dat het maximum vlugger be reikt zal zijn, waaropTJTe Voorzitter in- den breede uiteenzet, dat, ij.u ieder het maximum kan bereiken, terwijl het vroeger slechts weinigen te beurt viel. Enkele jaren geleden stond het gemiddeld salaris op 600, nu zal het staan op f 825. Een agent, wiens plicht het is zich te ontwikkelen, is van opvoeding geen valman, en heeft op (23 a 24 jarigen leeftijd f700. Ook geniet hij nog emo lumenten. Spr. vindt er niets tegen, dat burgers aan de agenten voor bijzondere diensten iets bijzonders geven. Het spijt spr., dat er ^een adres is ingekomen van de neutrale politie-agenten-vereeniging, ofschoon het beter is gesteld dan som mige vorige adressen. Het heeft den schijn van maar steeds door blijven vra gen. Betreffende het adres van de R. K. vereeniging merkt spr, op, dat bij de tegenwoordige regeling het maximum toch spoediger en zekerder bereikt wordt dan vroeger. Den heer Aalberse geeft de V o o r z i t- t e r toe, dat het eene argument sterker andere argument ook wel nün cf meer steekhoudend. Spr. acht het verkeerd, als de gemeenten tegen ölkaar opwerken, als de eene gemeente tegen "de andere wordt uitgespeeld. Spr. voelt echter per soonlijk veel voor de kindertoeslag. Men schen, die een zelfde ambt bekleeden, moeten in dezelfde maatschappelijke po sitie verkeeren dat is een ideaal, Maar gebeurt dan in de burger-maatschappij? Heeft ook bi.v, een winkelier met een groot huisgezin geen moeilijker bestaan dan een andere, die een klein huisgezin heeft De heer Pera verklaart op de zaak niet verder te zullen ingaan. De heer Fokker wil aan B, en Wl vragen, om, wanneer in een vacature in de hoogere politie-rangen moet wo.rden voorzien, aan den Raad voor te leggen, of er al dan niet in die vacature moet worden voorzien, of niemand van het lagere personeel die betrekking kan ver vullen,. De heer Sytsma vraagt aan den Voorzitter, om, wanneer de kwestie van kindertoeslag in de Vereeniging van ge meenten ter sprake komt, het niet voor te stellen, alsof de Leidsche Raad er voor is. Spr. is er van overtuigd, dat de meer derheid tegen kindertoeslag is. Spr. vraagt, waarom de burgemeester, behalve de twee klassen agenten, ook nog een klasse van brigadiers heeft inge steld. Dat brengt ook weer voorkeur van den een 'boven den ander, geeft aanlei ding tot knoeiriiem De burgemeester is in zijn oordeel over de agenten afhanke lijk van 'hun superieuren. Aan den heer Fokker antwoordt de Voorzitter, dat de formeering van het politie-agenten-corps behoort tot de competentie van den burgemeester,. Den heer Sytsma antwoordt spr., dat het voor den ijver der politie-agenten goed is als meer verschil van rang bestaat. Hierna worden de algemeene beschou wingen gesloten. Bij art. 6, bepalende dat de verordening in werking treedt op 1 Juli 1914, is door de heeren Fokker, èytsma, v. d. Eist en Boteimans een amendement ingediend^ om de verordening te doen ingaan op 1 April. De heer Fokker licht dit amen dement toet. Als een nieuwe salaris-rege ling gewenscht is, dan is het rationeel, deze zoo spoedig mogelijk in te voeren. De heer Vergouwen sluit Zich aan bij de voorstellers. De Vooirzitteir bestrijdt het amendement, De nieuwe sa laris-regeling steunt niet op1 de overwe ging, dat de tegenwoordige salaris-rege ling absoluut onhoudbaar isw Daarenbo ven: 33 van de agenten hebben dit jaar reeds een verhooging gehad., Ook in Utrecht heeft men gehandeld, Zooals ft en WL nu voorstellen. Dit jaar is reeds ingevoerd verhooging van opcenten op de personeele 'belasting. Eerst het vol gend jaar hoopt spr. op grootere baten uit de lichtfabrieken. Daarom adht spr. het met het oog op den financieelen toestand der gemeente beter, het voor stel van B, en Wj. aan te nemen. Wet houder v. d. Lip merkt op, dat de sala rissen van de ambtenaren ter secreta rie ook eerst met 1 Juli worden ver hoogd. De heer Fokker verdedigt nog maals het amendement. De kosten er van bedragen f1125. De Voorzitter ..erki nog op, dat ook spoedig voor de brugwachters loonsverhooging wordt voorgesteld. Hoe daarmede dan te han delen. ,Ten slotte wordt gestemd {en wordt het amendement verworpen met 20 tegen 7 stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Eist, Fokker, Pera,, Sytsma, Vergou wen, Zwiers en Botermans. Voor de rondvraag is het woord aan wethouder Fischer, die 'mededeelt, de raadsleden spoedig te zullen uitnoodigen om de verbrandingsover en de andere gebouwen van de gemeente-reiniging] in dogenschouw te nemen. Bij de rondvraag vraagt de heer Ver gouwen, hoe het komt, dat een werk- looze op een Vrijdag niet wilde werken en zeide, eerst Maandag werk te kunnen aannemen, daar hjj anders de uitkeering miste,. De heer B, r i t antwoordt hier op, dat de bedoelde werklooize zopi kan gehandeld hebben, omdat men zes dagen zonder werk moet zijn om te kunnen trekken uit het werkloozenfonds,. Die Vrijdag was misschien de vierde 'dag. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering. Gemeenteraad van Noordwijk. Zitting van gisterenmiddag Voorzitter: Jhr. WL C. van Panhuijs, burgemeester. Afwezig de heer A. Balkenende. In zijn openingswoord wenschte de Voorzitter den raadsleden een gelukkig jaar toe, ook yoor hun gezinnen. De notulen Werden vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. Ingekomen stukken l.o. Eenige missives van Gedeputeerde Staten ter begeleiding van goedgekeurde raadsbesluiten.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2