Telefoon 112. Manufacturen-Magazijnen VRAAGT ONZE 827 Onovertroffen Schoolkousen me k: „Stalen knie" Kniefin en Voeten onverslijtbaar, in bruin en zwart verkrijgb. Z e Etalages. Haarlemmerstraat 134136. 144 om 10 uur, 33 om lO^/g uur, 28 na IOV2 uur. Bij den gemeenteraad van Js Gravenha- ge is ingekomen een adres van denvisch- handelaar L Simmers, mede namens 37 vakgenooten, waarin verzocht wordt voor hun bedrijf een uitzondering te maken bij het tot stand brengen van een verorde ning op de verplichte winkelsluiting. Adr. betoogt, dat de vischhandelaren juist in de avonduren hun grootste ver diensten maken. De ronde stuivers. De ronde stiiivers, die vanaf 1 Juli niet meer gangbaar zijin, zullen reeds mu op de (post- en telegraafkantoren niet meer gebezigd worden voor uitbetalingen aan het publiek. Deze munten zullen bij ontvangst worden ingehouden ter onmid dellijke inlevering bij de betaalmeesters. KORTE KRONIEK {H,et hoofdbestuur der posterijen en telegrafie heeft het personeel der poste rijen opgedragen, het publiek bij voor komende gelegenheden te herinneren aan de wetsbepaling, dat pakjes, inhou dende vulpenhouders met gouden pennen, aangeteekend moeten worden verzonden. De R. 'K. Centrale Kiesvereeniging in het Kamer- en Statendistrict Sittard heeft besloten zich aan te sluiten bij den Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Nederland, De Limburgsche Landbouwbond vierde gisteren te Roermond zijn 121/2- jarig bestaan. Om 10 uur werd in de Kathedrale Kerk een plechtige H. Mis van dankzegging opgedragen. In den na middag had een fees Vergadering plaats. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 20 Februari. Hulp in Nood. Ten bate van het fonds „Hulp in Nood", is voor sls. Zondagavond een liefdadigheidsuivoering georganiseerd welke bij allen, die tegenwoordig zullen zijn, beslist een aangenamen indruk zal achterlaten. De medewerking is toege zegd door de rederijkerskamer „Vondel", de gymnastiekclub „Wilhelmina", door mevr. Dora Berghuis-Schoon (zang) en den heer |Hj. Berghuis (begeleiding), bei den uit Haarlem. Het program is vol afwisseling. Zoowel de rederijkerskamer en de gymnastiekclub als de heer en mevr,. Berghuis bieden 'de zekerheid, dat er veel te genieten valt tegen een zeer matigen entreeprijs, die daarenboven ten bate komt van een zeer nutitige in stelling. Naast den heer F, |WJ. Nanning, die door het aftredend collegium candidaat is gesteld als quaesfor van het Leidsche Studentencorps, hebben 14 andere leden den heer D. P. M. Graswinckel can didaat gesteld. De stemming heeft plaats Maandag en Dinsdag 23 en 24 dezer, des nam. van 4 tot 5V2 uur. Door den Inspecteur der Infanterie is de sergeant-majoor instructeur J. Mei lof van het 4e reg. Infanterie alhier be noemd tot sergeant-majoor-administrateur bij dat regiment. Vanwege de Kon. Ver. van gepen- sionneerde Onderofficieren en Minderen van het Nederiandsche leger "had gister avond door het bestuur der afd. Leiden, ten kantore van den heer Eduard IJdo, ter herinnering aan den geboortedag van wijlen Z. M. Koning Willem III, uitbeta ling plaats van een "bijslag op hun pen sioen, aan de leden en weduwen van leden. Aan de hulpbehoevende leden, ge- pensionneerd in den rang van onderoffi cier, werd ieder f 50 toegekend, aan die, gepensionneerd in den rang van "koipo- raal ieder f 40 en in dien van soldaat f 35, terwijl aan iedere weduwe f 50 Iwerd uitgereikt. ROOMSCHE AGENDA. Z o n d a g S uur. Bondsgebouw. Lief- dadigheidsuiVoering „Hulp in Nood". Maandag 9 uur. Bondsgebouw. Le denvergadering van De Hanze. ALKEMADE. Na afloop der geheime zitting in de IWpensdag gehouden raads vergadering, werd de openbare zitting hervat. Door den voorzitter wordt mede gedeeld, dat tot procedure inzake vorde ring grintschipiper zal worden overgegaan en sluit daarop de vergadering. BOSKOOP. Bij Kon. besluit is be noemd tot amanuensis-concierge aan de Rijikstuinbouwwinterschool alhier de heer Hu Abcouwer te Wageningen. GOUDA. Tengevolge van het niet vol doen aan de regeling, bepaald in de collectieve arbeidsovereenkomst tusschen den Ned. Bond van Boekdrukkerijen en de Typografenbonden, is gisteren bij de firma Cats alhier een staking uitgebro ken. Van de 15 werklieden zipi er 4 aan 't werk gebleven, onder wie twee meisjes. LEIMUI DEN. Woensdagavond gaf de tooneelvereeniging „Voorwaarts" haar laatste uitvoering in dit seizoen in de zaal van den heer J, de Keizer. Voor een stampvolle zaal traden op het Dio Bern. v. Leeuwen en Carl Hellmann, humoris ten uit Leiden, welke zeer mooie stukken ten genoore gaven. ,Wlij roepen deze hu moristen een tot weerzien toe, NOORDWIJKERHOUT. Voor een stampvolle zaal gaf gisteravond de Zang en Tooneel-vereeniging haar tweede avond voor de leden van den R. K. Volksbond. Met denzelfden ijver als den eersten avond werd gezongen eu ge speeld. De tooneelisten deden weer goed hun best en hielden de aanwezige dames en heeren aangenaam bezig. Het is goed te zien, dat de zangvereeniging toeneemt in goede uitvoering. Van de tooneelver eeniging kunnen we zeggen, dat ze zeer veel succes had,. Een woord van lof mag hier zeker ook gebracht worden aan de heeren |H. v. Leeuwen en J. Carel, die de leiding van tooneel en zang hebben gehad. RIJNZATERWOUDE. Aan den bij den heer A. de Boer gehouden Billard- wedstrijd werd door 10 personen deelge nomen, waarbij prijswinners werdende heer J. van der Hulst te Oud-Ade 1ste P. Verschie, Roelof arendsveen 2e en Th. Bakker, Roelofarendsveen, 3e prijs. RIJRWETERINa De Tooneelclub gaf deze week voor een flink bezette zaal haar uitvoeringen. De stukjes, welke op gevoerd werden, waren heel aardig en vielen zeer in den geest. STOMPWjIJK. Gisteren gaf het fan faregezelschap „Juliana" zijin tweede win- teruitvoering voor de leden, met mede werking van de pas opgerichte tooneel club van hier. Als naar "gewoonte liep het muzikate gedane naar wensch, :eis waaraan niet een der leden aan ook ge twijfeld had. Anders stond het met de tooneelstuk- jes. In aanmerking genomen den korten tijd, die aan de instudeering "kon be steed worden, daarbij nog overwegende, dat we hier te doen hadden inet perso nen, die nog nooit op de planken waren geweest, was de verwachting bij 't pu bliek niet hoog gespannen, 't Moet ech ter gezegd, de beide stukken vielen mee, vielen zelfs zeer in den smaak. Al heeft de tooneelclub nog niet aan de hoogste eischen voldaan, ze is op den goeden weg en we twijfelen er niet aan, of bij een beetje goeden wil zal ze ons een volgende uitvoering weer eenige prettige uren bezorgen. Een woord van lof en dank tevens aan den Eerw. heer v. Geest, kapelaan alhier, voor zijn degelijke leiding, 'is zeker niet misplaatst UITHOORN. Met ingang van 16 Maart is bij Kon. besluit tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier benoemd de heer Ft Leinweber, thans in gelijfke betrekking te Roelofarendsveen. iWOUBRUGGE. Een stier van den landbouwer J\ K. alhier, gestorve:; aan miltvuur, is onder politietoezicht op last van den districts-veearts verbrand,, Heden zijn de stallen ontsmet. iDe arbeider Hk R., die de vorige week met paard en wagen op hol raakte, is aan de bekomen wonden overleden. Kerknieuws Het heeft Z. H. den Paus behaagd te benoemen tot kanunnik van het Kathe draal Kapittel van Haarlem den Hoog eerwaarden heer P. C. Wjijtenburg, de ken en pastoor te VGravenhage. Woensdagmiddag overleed te Baarle- Nassau de Zeereerw. heer J. Rombouts, pastoor dier parochie, in den ouderdom van 58 jaren. Op ziekenbezoek zijnde, werd hij plotseling onwel en zakte inee.z. j Z.Eerw. s tierf nog denzelfden middag, r a niet weer tot bev\ astzijn te zijn gekomen. Leger en Vloot. De miliciens der lichtingen 1907 en 1908 van het 4e reg. Infanterie zullen worden opgeroepen om dit jaar voor her- halingooefeningen in werkelijker dienst te komen van 24 Aug. tot 3 Sept. en de miliciens der lichtingen 1909 en 1910 van dat korps van 429 Sept. a.s. Deze beide laatste lichtingen zullen deelnemen aan I de regiments- en brigade-oefeningen in de legerplaats bij Zeist, welke van 14 tot 27 Sept. zullen plaats hebben. Nieuwe Uitgaven. Tegen de hedendaagsche mode. Dezer dagen verschijnt bij het Cen traal Bureau voor de K. S. A., in samen werking met het secretariaat van de Derde Orde, een vlugschrift, getiteld: „Vrou wen, waakt voor Uwe eerbaar hei d", waarin op overtuigende en tref fende wijze gewaarschuwd wordt tegen de hedendaagsche onzedelijke modes. Wiij hopen, dat dit helaas zeer actueel vlugschrift alom in den lande ruim ver spreid zal worden. Een schoone taak hebben hier de R. K. Vrouwenvereeni- gingen. Dit vlugschrift moet besteld worden bij het Centraal Bureau voor de K. S. A. te Leiden. Rechtszaken. gisteren voor de Haagsche rechtbank terecht de 45-jarige varensgezel G. v. d, H., iemand, die reeds herhaaldelijk, laat stelijk wegens diefstal met inklimming, werd veroordeeld, Bekl^ bekende de turf gekocht te heb ben hij gaf daarbij op Vellekoop te heeten en brandstoffen- en fouragehandelaar in de Stevinstraat te Scheveningen te zijn. Hij had gedacht, omdat het tegen de Kerstdagen liep, het was 23 Dcc., er een broodje aan te verdienen. Den, val- schen naam gaf hij op, omdat hij be vreesd was, met het oog op zijin ver leden, herkend te worden. De turven heeft hij evenwel eerlijk bij partijtjes be taald. De 18.000 turven haalde hij biji partijtjes weg, maar de handel ging niet schitterend, zoodat hij de turven voor minder dan hij er voor gaf moest ver- koopen; hij kocht ze voor Ï4.85 p. d. en dikwijls verkocht hij ze voor f2 p. d. De schipper M., als getuige gehoord, deelde mede, dat hij turf vaart voor den handelaar de Ruiter, die met zijin schip in de haven ligt. Verder deelde hij mede, hoe hij door den hem als solide bekend staanden naam van Vellekoop is bewo gen, de turf zonder geld af te geven. Bekl. heeft de turven bij gedeelten weg gehaald. Toen hij argwaan kreeg, stelde hij in de Stevinstraat een onderzoek in en kwam toen tot de ontdekking, dat hij bedrogen werd. Bekl. heeft hem geen cent betaald. Bekl. hield vol, dat hij betaald had. De knecht van Muller, zekere v. d. Hoorn, die steeds in gezelschap van M. is geweest, ontkent ten stelligste; dat bekl. bij hem aan boord is geweest om te betalen. Na het hoeren van den brandstoffen- koopman de Ruyter, die nog meedeelde, dat Muller bij hem als zeer eerlijk bekend staat, kreeg de officier van justitie, mr. Hanegraaf, het woord tot het nemen van zijn requisitoir. Spr. erkende eenige moeilijkheid in deze vervolging, wat be treft het opgeven van den valschen naam, teneinde M. tot afgifte van de turven te bewegen en dus daaraan voorafgegaan moet zijn, D<e getuigenverklaringen na gaande, meende spr,, dat vaststaat, dait die valsche naam is opgegeven vóór de afgifte van de turf. Verder de listige kunstgrepen in het licht stellende, die bekl, gebruikt heeft, en het meer dan zware strafregister van bekl., meent spr., dat het ten laste gelegde wetLig en over tuigend bewezen is evenals de recidive, en vraagt hij veroordeeling tot 2 jaren gevangenisstraf. Mr. S. N. B, Halbertsma, als verdediger optredend, bestreed de meening van het O. M. Het bewijs was z. i. niet .geleverd, daarom vroeg pl. vrijspraak, van bekl. Uitspraak 26 Febv, a.s. Rijwiel-verduistering. "Wiegens verduistering van een rijwiel stond voor de Haagsche rechtbank te- rechi. de 33:jarige werkman B. 'Wj. S., thans zonder vaste woonplaats, vroeger te .Hazerswoude. BekL Verklaarde, dat hij van zekeren Oudshoorn op 1 No>v„ een rijwiel had gehuurd en daarmede naar Rotterdam is gereden. Onderweg is hij dronken geworden en weet niet aan wien, noch voor hoeveel hij de fiets heeft verkocht. De rijwielhandelaar D. verklaarde, dat bekl. een rijwiel huurde om daarmede even naar een baas te gaap. De officier van justitie', mr. Brantjes, bekk-'s Schuld bewezen achtend, vorder de 6 maanden gevangenisstraf. Mr. Ro- Iandus Hagedoorn, als verdediger op tredend, meende, dat het bewijs niet vol doende was geleverd en pleitte nader onderzoek of vrijspraak. Uitspraak 26 Februari a.s. Turven-diefstal. Wegens oplichting van 13.000 turven, ten nadeele van den turfschipper Muller j uit Leimuid en, die in den Haag tijde lijk aan den Zx Buitensingel lag, stond Ingezonden Stukken, Buiten verantwoordelijkheid derRedactie. A'dam, 17 Februari 1914. Mijnheer de Redacteur 1 In Uw blad van gisteren komt zekere heer J. A. de Zwart Jr. debatteeren te gen de rede, welke ik verleden week in de Qraanbeurs gehouden heb. Of debatteeren is eigenlijk niet het woord in het Idebat moet men bewijzen, wat men zegt, terwijl in het door mij bedoelde stuk niets dan losse beweringen en in sinuaties voorkomen. Heeft de heer de Zwart verzuimd ter vergadering, waar hij ruim den tijd voor debat had kunnen krijgen, zijne praatjes te verkQopen en gebruikt hij thans Uwe kolommen slechts om wat achterna te schelden, ik zal de gastvrijheid van Uw blad niet in roepen om thans met hem te gaan po- lemiseeren. Menschen, die den moed missen, oog in oog met hunnen tegen stander te staan op de publieke tribune, geeft men niet zooveel eer. Slechts wensch ik Uwen lezers er op te (.wijzen, dat de hoofdstrekking van mijn betoog van verleden week al weer door het stuk van den heer de Zwart beves tigd wordt. Die hoofdstrekking was: de kerkelijke vakbeweging dient niet in hoofd zaak ter verbetering van den toestand, doch ter bestrijding van onze vakbe weging en het socialisme. Dit nu komt aan het slot van bedoeld ingezonden stuk zoo sterk uit, waar de heer de Zwart schrijft: Voorwaarts met onze R. K. Vakbe weging. Het is meer dan tijd. De Leidsche (soc.) Bestuurdersbond om vat reeds 1400 vakvereenigingsleden, waaronder, helaas, verschillende Ka tholieken. Tegenover de gecentrali seerde socialistische organisatie moet een flinke macht worden gesteld, een macht, die sterk door haar één-zijn met succes zal kunnen optreden voor de rechten der Kath. vakbeweging. Niet dus tegenover de patroons, doch tegenover de gecentraliseerde socia listische organisatie moet een flinke macht worden gesteld. Ik dank de heer de Zwart voor deze erkenning pn U voor de verleende plaats ruimte. Hoogachtend, J. OUDEGEEST. NASCHRIFT. Als een kat in de be- nauwdneid zit, maakt zij rare sprongen, zegt het spreekwoord. Dit schijnt ook van toepassing te zijn op den heer J. Oudegeest, die met bovenstaand inge zonden stuk, den flater, dien hij op de vergadering van verleden week gemaakt heeft, op ,een hoogdravende manier tracht goed te praten, wat hem evenwel niet gelukt is. inplaats van de feiten te weerleggen, zooals deze docr mijl ge publiceerd zijn, komt hij op grootschen toon vragen, waarom door mij op deze verandering niet is gedebatteerd. Mijn antwoord hierop kan kort zijn. Ie. Ik was op deze vergadering als belang stellende gaan luisteren, niet wetende of vermoedende dat door een zoo hoog staand man, als de heer Oudegeest is, zooveel pyramidale onzin, .zoovele on volledigheden en onjuistheden zouden worden gedebiteerd, waarvan er enkele door mij werden genoteerd. 2e. Door mij wordt het nut van openbare debat vergaderingen niet ingezien, daar den- gene, die (de meerderneid der vergadering acnter zich lieert, wei zoo kan gaan staan praten, dat hij verzekerd is van het applaus der vergadering, bovendien de verschillende debatvergaüeringen, die ik heb medegemaakt, heboen inij in die meening gesnjtid. De eenigen tijd ge leden plaats genad hebbei.de vergadering van <je Katholieke Kleermaker-orgam- satie, waar docr .Mocij.ran met c.eb^t vrij gesproken werd, was daar een spre kend bewijs van. Inplaats van een debat over de scneidingslijn in de vakbeweging werd het van lieverlede een en al poli tiek een noodzakelijk gevolg van de wijze, waarop de leden der z.g. neutrale en moderne organisaties worden opge kweekt. Bovendien, op een vergadering kan men het publiek alles wijs maken, terwijl de argumenten in de pers ge bruikt, door iedereen gezien en beoor deeld kunnen worden. Om deze redenen acht ik dergelijke debat-vergaderingen overbodig. De heer Oudegeest verwijt mij dat ik scheld, losse beweringen en insinuaties neerschrijf) enz. Als de heer Oudegeest de door mij genoemde fei ten losse beweringen noemt, dan was zijn geheele betoog op deze vergadering nog veel minder. Want daar werd de algemeene i&ociale organisatie uitgespeeld tegen de vakvereenigingen, als zijnde precies dezelfde lichamenBovendien het door den heer Oudegeest beweerde,; als- dat de Christelijke vakbeweging opkomt uitsluitend voor de godsdienstige be langen, zou door hem bewezen worden door te wijzen opt clatgene, wat de alge meene sociale organisaties als haa rtaak beschouwen, en door hem op rekening van de vakbeweging geschoven werd!! Aangezien de heer Oudegeest de door mij genoemde feiten niet weerspreekt, zal ik zoo vrij zijn daaruit te concludee- ren dat ze juist waren. Door het slot van mijn stuk tracht hij te bewijzen, datgene, waarop zijn betoog neerkwam op de openbare vergadering, n.l. dat de Christelijke vakbeweging niet in hoofd zaak opkomt voor de economische be langen van den arbeider, leder, die met den piaatseiijken toestand van onze vak organisatie op de hoogte is, zal uit uit laatste stukje gelezen hebben, waar dit op slaat. ,H,et bedoelt n.l. te zijin een directe propaganda voor de totstandko ming van een R.K. Bestuurdersbond, een organisatie, waarvan het voorstel tot op richting door ondergeteekende is gedaan op initiatief van derden n.l. door Nemo in het „K. V." op de vergade ring zijner vakvereeniging. Dit voorstel tot oprichting van een R.K. Bestuurders bond werd gedaan niet in hoofdzaak te gen den L. B; B., doch le. om door centralisatie het vroegere verband tus schen onze vakvereenigingen te herstel len. 2e. om door gezamenjijk optreden op te komen voor de erkenning onzer vakvereenigingen bij mogelijke loonac- ties, door de moderne op touw gezet, als, gelijk bij de Meubelmakersaciie is geschiedde Katholieke organisatie wordt buitengesloten. 3[e. om bij even- tueele werkstaking of uitsluiting voor een georganiseerde steunbeweging te kunnen zorg dragenin tegenstelling met (de (bewering van den heer Oudegeest dat de Katholieke vakbeweging alleen opkomt voor de godsdienstige belangen der arbeiders, zoodat, indien zijn bewe ring waar was, dit laatste dan ook over bodig zou zijn. Op de openbare vergadering werd door den heer Oudegeest het financieele weer standsvermogen (der geheele moderne vak beweging op ruim 2 millioen geschat, terwijl, voegde hij er ironisch bij, het waarborgfonds van het R.K. Vakbureau slechts beschikt over 1500 gld. Een bru taal mensch heeft de halve wereld, zou Du ijs zeggen. Immers, het waarborg fonds van het Vakbureau is een instel ling, welke het N. V. V., ondanks zijn uitsluitend opkomen voor de positiever betering der arbeidende klasse, niet eens bezit. Ieder, die een weinig op de hougie is v&n l- R.ïv, VaKot»veging, en hare centrale, het Vakbureau, zal toch weten dat door dit fonds bij economi sche conflicten iedere week 1500 gld. aan steun kon worden uitgekeerd, a! zou het ook een jaar duren. Alleen door liet Vakbureau w erd in 1913j 28000 gld. steun uitgekeerd. Is dit uen lieer Oudegeest soms niet bekend, dat tijdens de uitsluiting in de sigarciiindustrie de R. K. georganiseerde tabaksbewerkers, ondanks het door hem aun de 'R. K. Vakbeweging toegedachte bewijs van minder finantieel weerstandsvermo gen, per hoofd gerekend meer uitkee- ring hebben ontvangen dan de arbeiders, aangesloten bij het alleen zaligmakende N. V. V.? Wanneer de Christelijke vakbeweging is ,opgericht met het doel alleen de gees telijke belangen te behartigen, waarom heeft dan de Lito-, Photo- Chemigrafenn bond, een organisatie aangesloten bij het N. V. V., waarom heeft dan deze organri satie hare i'inantieele en moreele mede werking verleend aan de oprichting van een Katholieke vakorganisatie in dit be drijf? Die praktijk leerde ook hun zeker anders. Dit is den heer Oudegeest onge twijfeld wel bekend, De indruk, dien het ingezonden stuik van1 den heer Oudegeest op mij heeft ge maakt, is die van het spreekwoord ;„Veel geschreeuw en weinig wol". U, mijnheer de Redacteur, dankend, J. A. DE ZWART Jr. Academienieuws. LEIDEN. De Geneeskundige Staatsco nmissie bevordeide heden tot semi-arts den heer F. van den Bergh te den Haag, Geslaagd voor liet Candidaats-examen in de rechten de heer W. Holthuis te Arnhem. Gemeentelijke Aankondigingen. Aan J. P. de Bruyn is vergunning verleend tot het oprichten van een Sigarendrogerij in het perceel Hoogewoerd 99. Sport. Leidsche Voetbalbond. Voor Zondag 22 Februari 1914. le Klasse. Leiden: L. V. V. IILeiden. Leiden: De Sportman IILugdunum^ Leiden: D. L. V.Ajax III. Voorschoten: L. F. C.Beresteijn. 2e Klasse. Voorschoten: L. V. V. IIIBeresteijn II IO1/2 uur.) Leiden: O. N. I.Noordwijkerhout. LisseLisseNorvicus. Leiden: Lugdunum IIDe Sportman III 3e Klasse. Leiden'L. F. C. IIINorvicus II. IO1/2 uur.) Beurs van Amsterdam. 20 Februari 1914. Nel-érland. 3% Obi. Ned. Werk. Schtdd 3 Cert dito 24 dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct Dito 4% Jan.-juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. le serie Rusland.44% Obl. 1909 Ned. Ree. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope Co. a. O. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4 °L Obl. 1895 Mexico 5% Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898. Columbia 3°/, Gee. B. Schuld Venezuela 3 /D Dipl. Sch. 1905 4% Amsterdam 1900-0* 3% Leiden 1896. 4% idem 1911. Aand. N. West <5 Pac. Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Amer. Car. Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v. g. A. Unit. Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge <5 Moormann (liq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstem. Ge w. aand. „Ketahoen"Mtjnb.Mlj. Redjang Lebong Mijnb. Mij.aancL Aand. Great Cobars» Gec. Holl. Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Sr. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sur? Palemb. Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy. Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam De!i Comp. Aand. Delï Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat Pl. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr, CerL v. aand. Peruv. Corp. Urn. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormij. Aand. Mij. t. Expl. v. Staatssp. Gest Obl. Boxtel Wesel 1875-80 Cert. v. aand. Atchison Topeka Cert v. aand. Chesapeake Ohio Cert v. aand. Denv. Rio Gr. Sp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. Gew. A, Kans. City South Rw. Cert. v. aand. Miss. Kans <5 T. 4% le Hyo. Obl. dito. N.-Y. Ontario <S Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific AfgesL gew. aand. South Rlw. Cert. v. gew. aand. Union Pac.Rlr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rlr. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4% Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 370 Madrid 1868 1 urksche Loten 1870 Congoloten 1888 Panama-Kanaal loten Prolongatie rente 4H pCt. Vorige Koers Koers. heden. 78 774 77 H 77 H 67>Hi 674 84 844 88 "K« 88% 83H 83% 93'hp 93% 61H 614 934 934 924 934 84 84 4e 834 83% 70S 76% 32 83 10! 101 504 504 57 H 574i8 96 96 87 97 148 77 77% 514 514 50*,, 50 66^fi r55{« 1114 111% 100'B 1004 169 lu9 154 154 193 192 14'4 14% 209 2084 "U'4 623 246 2454 230Vi 23Ü4 3 3 He lHHe 114 250 248 1654 1644 583 >04 508 507 3 3 8*4 9*4 474 464 964 064 99 994 994 994 64 62 4 16 Hf 164 29 HU 291H 25sifi 25% 214 21 'ld 284 284 7 He 7% 95ft8 95% 26 254 161 1614 964 964 3' 8 4 104He 104% 1.10 l.iO 764* 7:4 78'He 78'% 115% 115% 147;H 1474 167 167 66 H 654 47 47 35 90 61 44 PC t

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2