Telefoon 112. jy\ai ufacturen-Magazijiien VK \QT ONZE 827 CwÊ IfifS Onovertroffen Schoolkousen merk „stalen knie" Knieën en Voeten onverslijtbaar, in bruin en zwart verkrijgb. Zie Etalages. Haarlemmerstraat 134136. aantal werklieden in dienst^ De contri butie bedraagt van 41 tot f 6, mede naar het aantal werklieden. Patroons zonder in aanmerking komende werklieden tot en met twee werklieden betalen f 1die met 3 en 4 werklieden 12; met 5 tot 9 werklieden f3; met 1019 werklieden f4; met 2039 werklieden f5; met ,40 of meer werklieden f6. Op de statuten zal de koninklijke en bisschoppelijke goedkeuring worden aan gevraagd,. Na eene langdurige bespreking dankte de heer v. d. Meer voor de groote be- toonde belangstelling en dankte allen, die in de voorbereiding van den bond een werkzaam aandeel hebben gehad.' De voorloopige commissie zal nog haar functie blijVen vervullen ter afdoening der loopende zaken en daarna haar mandaat aan het centraal bestuur overdragen.: Door een der aanwezigen werd dank gebracht aan den heer v. d. Meer en het voorloopig comité voor hetgeen zij in het belang der vereeniging hebben gedaan. 'Hierna werd de vergadering met den christelijken groet gesloten. „Voor Eer en Deugd". [Het hoofdbestuur der vereeniging „Voor Eer en Deugd" heeft de brieven van het gezamenlijk Duitsch en Belgisch Episcopaat en van den Kardinaal-Aarts bisschop van Parijs tot bestrijding der zedeloosheid in brochure-vorm uitgege^ ven. Het hoofdbestuur dezer vereeniging heeft het nuttig geoordeeld, dat deze voor onzen tijd allergewichtigste stuk ken door ieder lid der Mannen-afdee- ling gelezen en herlezen worden. Het heeft daarom besloten aan d'e Di recteuren der afdeelingen voor ieder lid een ex. toe te zenden. De toezending geschiedt gratis en franco, doch'het hoofdbestuur vertrouwt [dat iedere afdeeling vrijwillig een gedeelte der onkosten zal willen dragen en een, aan het aantal ontvangen exemplaren ge proportioneerd bedrag aan den Secretaris van het Hoofdbestuur zal willen toezen den, KORTE KRONIEK De onderhandelingen tusschen het bestuur der Scheepvaartvereeniging, han delende namens de bij deze vereeniging aangesloten expediteurs, en de organi satie der expeditiearbeiders hebben ge leid tot het afsluiten van een collectieve arbeidsovereenkomst, waarbij de loonen van alle arbeiders in het expeditiebedrijf en de kverktijden tot (einde 1906 zijn vast gelegd, zoodat de Rotterdamsche staking der veemarbeiders wel spoedig tot het verledene zal behooren. De afd. Amsterdam van den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden houdt een enquête pnder de Am- sterdamsche winkeliers omtrent hun mee ning ten aanzien van het voorstel-Ter Haar c.s. tot intrekking van de verorde ning op de winkelsluiting. Districtsge- wijze worden de winkeliers bezocht en in de gelegenheid gesteld op de lijsten te teekenen, waarbij zij zich verklaren voor handhaving van de verordening op de winkelsluiting. Met aanvankelijk een dertigtal le den is te Middelharnis een coöperatieve spekslagerij opgericht. Blijkens de „Msb." heeft de afd. van de R. K. Middenstandsvereeniging De Hanze te Purmerend een druk be zochte protestvergadering gehouden te gen een raadsverordening, waarbij vooral de Middenstand getroffen wordt Van meerdere zijden protesteerde men tegen het onbillijke van een belasting op zon neschermen en het uitstallen van winkel waar op de stoep vóór den winkel enz. De vergadering had een zakelijk en kalm verloop. Resultaat was, dat een motie, voorgesteld door den heer G. de Wolff voorzitter der Hanze, na een wijziging met schier .algemeene stemmen |werd aan genomen. Hierin wordt het betreurd, dat de Raad deze eenzijdig drukkende veror dening in het leven heeft geroepen, en gezegd, dat het wenschelijker ware, de noodige middelen op andere wijze te vinden. De nieuwe parochiekerk, die aan de Schenkkade te 's Gravenhage opge richt zal worden, wordt toegewijd aan de ;H* JLiduina, Maagd van Schiedaml. Het hoofdbestuur van de Liberale Unie heeft, naar wij in de „Vaderlander" lezen, thans 7 leden in commissie ver- eenigd, om een leidraad te ontwerpen tot vaststelling van een program van ge meen tepolitiek* Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 14 Februari. R. K. Militaireri-vereeniging Donderdagavond werd in het gebouw der R.K. Militairenvereeniging den ge boortedag van den Eerw. Directeur, de WelEerw. pater L. F. J. Klücken, her dacht. Bij die gelegenheid werd alleen voor de leden een avondje gegeven. Om 7 ftur waren de leden op 't appél en werd na een hartelijke toespraak het cadeau, bestaande uit een fraaie eiken portret- lijst den Directeur aangeboden. Nadat door allen een welkomslied was gezon gen, werden door verschillende leden aardige voordrachten gehouden, -waarbij hun luide toejuichingen ten .deel vielen, 't Was een leuke avond, waarop natuur lijk de Directeur zich niet onbetuigd liet en zTn jongens flink tracteerde. Dat de R. K. Militairen-vereeniging steeds meer en meer gewaardeerd wordt, blijkt wel uit 7t feit, dat deze nu be staat uit 140 leden, een getal, tot dus ver nooit bereikt. ,Het bestuur ziet zich dan ook genoodzaakt een tweede zaal voor de leden beschikbaar te stellen* Voorzeker, een verblijdend verschijnsel. Maatschappij van Nederl. Letterkunde Voorgezeten door dr*i ,G. J. Roekenoogen hield de Maatschappij van Ned. Letter kunde in een der lokalen van het Nuts- gebouw Vrijdagavond hare gewone maandvergadering. Als spreker trad op prof. dr. J. J. Salverda de Grave, van Groningen, met het onderwerp: „|Het Roelandslied naar de opvatting van pro fessor Biédier". Spr. leidde zijne voordracht in met eene uiteenzetting hoe onze denkbeelden over het ontstaan van het oud-Fransche hel dendicht in den laatsten tijd, vooral door het werk van prof. Bédier „Les Legendes épiques", zoo geheel zijn y.eranderd. ;Hiet epos verhaalt geschiedkundige feiten van vóór drie eeuwen en de vraag was, hoe de kennis daarvan zoo lang had kunnen blijven bestaan. Vroeger nam men aan, dat onder den indruk der gebeurtenissen liederen waren gemaakt, die onder het volk blijven leven en de herinnering leven dig hadden gehouden; zij zouden zich langzamerhand hebben ontwikkeld tot een heldendicht. Thans beschouwt men dit laatste als een schepping van uen tijd, waaruit het dagteek ent, dus de 11e en 12e eeuw, en neemt aan, dat plaatsen lijke legenden en kronieken de gedacli- tenis van personen en .oorlogen vap vroe gere tijden hebben verlevendigd. Daarv- door bestudeert men thans meer den tekst van het gedicht zelf, terwijl voor heen de nadruk werd gelegd op de voor geschiedenis, op de evolutie, waarvan het heldendicht als het eindpunt werd be schouwd Deze veranderde wijze van behandeling illustreerde spreker door een letterkundige verklaring van het Roe landslied; hij deed uitkomen hoe schik terend 'Bédier allen hierin was voorge gaan en besprak sommige kwesties, waar in hij van hem verschilt, vooral deze: welke jplaats aan het conflict tusschen Roeland en Olivier in den opzet van het gedicht moet worden toegekend Na deze ontleding van het oudste en schoonste der oud-Fransche heldendicht- ten, gaf spr. een overzicht van de nieujwe problemen, die door de theorie van Bié- dier worden opgeworpen en van het andere aanzien, dat vroegere problemen thans krijgen; het onderzoek naar den schrijver," naar de bronnen komt nu op den voorgrond^ Spr. eindigde miet de richting aan te wijzen, waarin, naar zlijïne meening, zal moeten worden gezocht om het eigen aardig karakter van het heldendicht te verklaren. Met de gebruikelijke plichtplegingen aan den spreker voor zijne belangrijke voordracht werd de bijeenkomst door den voorzitter geslotena Bakkerspatroonsvereeniging. In het café „Zomerlust" alhier had gisterenavond de jaarvergadering plaats van de te Noordwijk gevestigde Bakkers- patroons Vereeniging voor het Noorder- lijk deel van Zuid-Holland, welke ver gadering werd bijgewoond door 42 le den en het EerelicLoprichter der vereeni ging, de heer N. J. Dijsselbloem van Noordwijk. De voorzitter de heer R. Kroon van Sassenheim, leidde de vergadering, de heer A. J. Dijsselbloem secretaris las de notulen, de penningmeester de heer D. Parlevliet Katwijk aan Zee gaf het financieel overzicht, waarbij een batig saldo te vermelden viel van f 761.461/2- De voorzitter bracht deze leden harte lijk dank voor hun accuraat werken, en wenschte hun nog vele jarren werkens in het belang der vereeniging. Door den heer Kloos alg. plaatsverv. was het jaarverslag gesteld, om den se cretaris iets te ontlasten van- zijn werk zaamheden en waarvoor hem ook werd dank 'gebracht, en geven wij het volgende er uit weer. Het ledental bedraagt nu 62, en het vergaderlokaal „Zomerlust" te Leiden is aangewezen voor de bijeenkomsten. Voor rekening der vereeniging was aangebracht: 47.^45 Kg. Gist, 1413 zak zout, 108 kistjes bruidsuiker, 229 kisten „Kwatta." Verder nog Pare Bruidsui ker, enz. benevens oventegels en brood- tnonden, enz. tot een gezamenlijk be drag van f 14.565.1U/2. Voorts voor rekening der leden 2450 balen bloem, 20 vaten boter, 118 bussen patentolie, 40 vaten krenten, 60 zak ro zijnen enz. een gezamenlijk bedrag van ongeveer f 35.000 uitmakend. De voorzitter had zich verdienstelijk gemaakt door een nieuw gevonden mid del voor het verdwijnen van „kakker lakken"; en de vereeniging was collec tief aangesloten bij1 de Nederl. Vereen, van voorstanders tot afschaffing van den nachtarbeid voor Bakkers. De vereeni ging had nu eigen gistwagen en paard, en wel met moeite doch toch gistleve- ring contracten afgesloten* Ten slotte werd nog van een pleizier- dag melding gemaakt naar Marken, MonJ nikendam en Amsterdam met de „Entos" De aftredene leden R. Kroon te Sas senheim, en J. Kloos te Noordwijk wer den wederom herkozen, waarna men ,,In den Vergulden Turk" aan een gemeen- schappelijken maltijd aanzat, waaraan ook het eerelid de heer Dijsselbloem van Noordwijk aanzat, alsook de gistbezor- ger der vereeniging. De „Temps" deelt onder het op schrift „Le gentleman du zéro absolu" bijzonderheden mede over een huldiging van den Leidschen hoogleeraar Kamer- lingh Onnes, die dezer dagen in de As sociation internationale du froid" te Parijs heeft plaats gehad. Aan een te zijner eere aangericht banket hield, na een inleidend woord van den voorzitter der vereeniging, André Lebon, de be kende Fransche koeltechniek-deskundi ge, professor D'Arsonval een rede om het gewicht van de proeven en ontdek kingen van Kamerlingh Onnes óók voor leeken duidelijk te maken. In zijn antwoord op deze luid toege juichte rede gaf. prof. Kamerlingh On nes een uitvoerig overzicht van het vraagstuk der vloeibaarmaking van gas sen, waarbij hij een eeresaluut bracht aan de Fransche wetenschap. Daarna deelde hij bijzonderheden mede' omtrent zijn nieuwe onderzoekingen, en vertelde dat hij sinds eenige maanden bezig is met het bestudeeren der electrische ge leidbaarheid bij zeer lage temperaturen. Het bestuur der vereeniging van vrouwelijke studenten alhier heeft zich voor het jaar 19141^15 als volgt sa mengesteld: Mej. J. H. Qrondhout, prae- ses, mej. P. A. Loef, ab-actis I, mej. P. A. C. Wieringa, questrix, mej. C. d'Ury van Beest Holle, ab-actis II, mej. H. S. H. van Gameren, absessor. Prof. dr. J. J. G. Vurtheim, die pro fessor J. J. van Leeuwen opvolgt als hoogleeraar in de Grieksche taal en let terkunde aan de universiteit alhier, zal zijn ambt aanvaarden m'et het houden van een rede op Woensdag 7 Maart, 's na middags twee uur in de groote Stads gehoorzaal. Wij verwijzen onze lezers naar de advertentie in dit nummer van de too- neelclub „Futura", terwijl wij meenen te mogen verzekeren, dat die dilettanten alles hebben gedaan om te zorgen, dat de aanwezigen een aangenamen en ge notvollen avond zullen hebben. De bekende firma Langezaal en Zo nen op de Hooigracht alhier, herdacht heden haar 70-jarig bestaan. Onder huis- genooten en personeel is dieze dag niet onopgemerkt voorbijgegaan* Met de StjGt. ,zij|n verzonden de gewijzigde Statuten van de .afcL, Leiden der Zuid-iHollandsche Vereeniging „Het Groene ,Kruis"« iMet de St.pt. zijn verzonden de Statuten van de Vereeniging voor Ge schiedenis der genees-, natuur- ien wis kunde alhier* Voor het examen nuttige handwer ken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames J* G. Doorneveld ,en N. C. Groe nendijk, beiden alhier, ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur Zomerzorg, Tooneel- uitvoering „Futura." ;M a a nd a g 8 uur, Bondsgebouw Feestviering Kruisverbond en Mariaver- eeniging. •ALKEMADE. [De Raad dezer gemeente vergadert op Wloensdag 18 Febr. 1914, voorin* 9 uur. De agenda vermeldt: Af- en overschrijving begrooting 1913.. .Wijzi ging begrooting 1913, Adres van den Ned. [Wjelrijldersbond inzake straatver betering te Leidem Voorstel der Spoor wegmaatschappij inzak!ei uitbreiding lijln Ter Aar, Voorstel machtiging procedure inzake vordering grintschipper. Reclame hoofdelijiken omslag. Kohier hoofdelijken omslag voor 1914. BOSKOOP* De heer M. v. ,d. Broek, leeraar aan de Rijkstuinbouwwifiterschool alier, isbenoemd tot directeur van de te Boxtel te openen R.-K. landbouiwwinter- schooL LISSE. Aan het politiehuisje op den hoek van de Kanaalstraat is door de Gas- directie een bus geplaatst, waarin klach ten betreffende het gas kunnen worden geworpen. Deze bus wordt tweemaal daags geleegd. Een mooi idee. De tooneelvereeniging „St. Gene- sius", onderafd. van den R.K. Volksbond, zal in de volgende week .(Dinsdag) een uitvoering geven. Opgevoerd zal worden „Constantijn de Groote voor Rome of de strijd en overwinning van het Christen dom", treurspel in drie bedrijven, en „Daar zijn de Boeren" blijspel in één bedrijf. NIEUJWIKOO'K Gisterenavond gaf de Vereeniging „Gezellig Verkeer" haar laatste uitvoering in deze vastenavond1, in het café van den heer Th* v. et. 'Bosch. Om de leden aangenaam bezig'te houh. den, iwuis uitgenoodigd de heer Verkerk van Uithoorn, die met zijn gezelschap door afwisseling van Muziek en nette Voordrachten aan hooge eischen voldeed en allen aangenaam bezighield tot mid dernacht. NOORDWIJK. Gisterenavond hield de afd. „Noordwijk en Omstreken" van de Holl. Maatschappij van Landbouw een vergadering in de bovenzaal van de „Poort van Cleef". De voorzitter, Jhr. WL C. van Panhuijs, leidde de vergade ring. Als spreker trad op de heer L. B. v. d. Slikke van Groote Lindt (bij Dord recht). Spreker beantwoordde de vraag: „Hoe leert men de rentabiliteit van zijn bedrijf kennen?" De landbouwer moet den stand van zijn bedrijf kennen. Door aanteekening te houden van de inkomsten en uitgaven jmoet men te weten komen, of zijn be drijf een bestaan oplevert. De spreker toonde aan, dat de boekhouding, ook voor den landbouwer, nuttig en noodig is. De boekhouding kan oris leeren, welk onderdeel van ons bedrijf ingekrompen of uitgebreid moet worden de waarde van het boekhouden komt tot zijn recht bij de verandering van boerderijde boekhouding kan ons zelfs behoeden van den ondergang. In het verder deel van zijn bespreking gaf de spr. op duidelijke, bevattelijke manier een voorbeeld, hoe de boekhou ding van den boer op de eenvoudigste manier kan worden ingericht. De boek houding moet zijneenvoudig, duidelijk, practisch ingericht. Als begin van het boekjaar achtte de spr. voor den boer 1 Juni den geschikt^ sten datum. Allereerst moet op dien da tum een inventaris worden opgemaakt d. i. een lijst van de bezittingen en de schulden op 1 Juni. Ten tweede moet m'en steeds bij zich dragen een zakboekje waarin alles wat gekocht of verkocht, alles, wat uitgegeven en ontvangen wordt in het kort moet worden aangeteekend, Om de 14 dagen worden deze aantee- keningen geboekt. Dit moet geschieden in een z.g. rubriekenboek, waarin ver schillende rubrieken worden aangelegd, waaronder de uitgaven en inkomsten van elk onderdeel van zijn bedrijf worden opgeteekend. Zoowel van een eenvou- digen inventaris als van een der rubrie ken ,n.l. die van melkvee, gaf de spr. op het bord een voorbeeld. Op het einde van het jaar doet een eenvoudige optel ling en aftrekking ons zien, of ons be drijf winst heeft opgeleverd en hoeveel en welk onderdeel voor den boer het voordeeligst is. Na afloop dezer uiteenzetting werden door de aanwezigen eenige vragen ge steld, die naar genoegen door den heer van de Slikke werden beantwoord. Na afloop hiervan bracht de voorzit ter zijn dank aan den spreker voor zijn met zooveel aandacht beluisterde woor-' den en sprak de hoop uit, dat velen er door mochten worden aangespoord de boekhouding bij hun bedrijf in te voeren. Hierna werd de vergadering gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Uitgaande van de voetbalclub „Noordwijkerhout", werd er gisteravond in café het Wapen van Noordwijkerhout eene uitvoering ge lgeven door de welbekende humoristen Helmarm en Elfering. Een programmja bestaande uit humoristische voordrach ten werd afgewikkeld op de manier, die wij van die beide heeren gewoon zijn. Het publiek was dan ook ruimschoots voldaan over het Igenötene, blijkens het Leihaaldelijk applaus. Ongetwijfeld zul len zjjj! het duo nog wel eens weer wih len ontmbeten. De R. K. Blpemistwerldiedenverj- eeniging St. Isidorus vergaderde in café Van Darm. Tegenwoordig was ook de vrijgestelde van den Bond St. Deus de- dit. De voorzitter opende de vergadering en heette allen Welkom, in het bijzonder ook de aanwezige Protestante wbrklier den. Hierna werd verslag uitgebracht van de te Haarlem gehouden vergade. ring van den Bond St. Deus dedit. Mo- dedeelinJg werd gedaan van de uitkomsi van de vergadering, belegd door de be sturen uit de [omliggende gemeenten. Bij* na overal werd eene verhooging van loon toegekend. Ook hier wordt door verschillende patroons verhooging toe gekend. In verband met deze mededee- ling vraagt de heer Loerakker 't woord, die op bevattelijke wijze aantoont het nut van het vereenigingsleven en ook de aanwezige Protestanten opwekt, eene vereeniging te stichten. Gezamenlijk kan men alsdan op verbetering aandringen. Tot bestuurslid wordt 'gekozen B. P. Mjense. De rondvraag leverde niet vee] op, zoodat de Vergadering werd gesloten. Dinsdag en Donderdag a.s. geeft de R. K. Volksbond eene feestavond aan zijn donateurs en leden in café Het WaS- pen van Noordwijkerhout. Een rijk pro gramma, bestaande uit zang en tooneel1- stukjes zal worden uitgevoerd. Ook zul len eenige liederen uit de Leeuwerk worden Jgezongen, om de leden te doen kennis maken met den Roomsehen volks|- zang. SASSENHEIM. Vrijdagavond hield de heer L. J. Quant, luitenant le klasse van de Kon. Marine, leeraar aan het instituut te Willemsoord zijn aangekondigde le zing. De spreker werd ingeleid door den heer G. ten Bruggencate alhier. Voor de pauze behandelde de inleider de bewapening van een modern oorlog schip. Wij kregen een duidelijk beeld van de grootte en zwaarte van de mo derne schietwerktuigen. Ook werd me degedeeld wat men moet verstaan onder een Dreadnought, en hoe die bewapend wordt. Na de pauze kreeg pien een 60tal licht beelden te zien van verschillende oorlogs bodems, moderne kanonnen enz. Wij zijn. er van overtuigd dat deze voordracht voor de aanwezigen zeer 'leerrijk is ge* weest. TER AAR. De tuindersbond „God zij met ons" alhier zal op Vrijdag 20 Fé- bru^^-i avonds 7 uur in het Rond$ café het Papenveer een ledenvergjaderiug houden. De agenda vermeldt: bespre- kinlg verkoop doppers; bespreking het in contract telen van pronkboonen machtiging tot toetreding als lid, bij d» groep veilingvereenigingen onderafd. v. d. Nederlandschen Tuinbouwraad; ba* stuursvoorstel oprichting van een onder afd. in den Bond voor augurken, kom,L kamrners, en groenten, naar aanleiding van inigeko)men adressen(voorstellen her ziening en aanvulling reglement. VOORHOUT. Ip een zeer gezellige bijeenkomst van dé leden, met hun echt- genoote, vierde gisterenavond de Veree niging „Sociëteit door vriendschap bloei end", haar 17de jaarfeest. Deze vergade ring werd bijgewoond door 33 gasten die rich kostelijk amuseerden onder lei ding van den heer W;. v. d. Laan, voor het muzikale gedeelte zorgde de heer J. Hoogervorst van Oegstgeest. De waarheid van het spreekwoord „Gezelligheid kenhgeen (tijd" is de 'schul dige geweest dat men eerst Iaat in de beste stemming van den goedgeslaagden feestavond huiswaarts ging. De afd. Voorhout van de Maria- vereeniging en het Kruisverbond vierde haar tweede jaarfeest in „Boerhaave'', En het is een echte, gezellige feestavond geweest, waarvan de besturen alle eer hebben. „Professor" Proper uit Den Haag voerde de allerverbluffendste goo cheltoeren uit, die 'de verbazing over zuUr een ongekende handigheid ten top deden stijgen. De voorzitter van het Kruisverbond de heer Fr. Angevaare, en de geest, ad viseur der fvereenigingen,de Weleierw heer C. Wiemers, waren wel de tolk der ajanwezigen, toen zij den heer Proper hartelijk dank brachten voor rijn praesta- ties, voor de aangename wijze, waarop hij de aandacht van de aanwezigen had weten te spannen. 's Middags waren er 'goocheltoeren- uitgevoerd voor de kinderen der St. An- na-vereeniginjg, die daarbij op gulle wij ze werden getracteerd. VOORSCHOTEN. In de Gemeente, raadzitting wees de Voorzitter er in zijn openingswoord op, dat in één opzicht het verloopen jaar voor de gemeente niet gunstig was, nl. wat betreft de toename in bevolking. Deze is slechts gestegen van 3|599 tot 3607. Hij hoopt dat dit slechts een tijdelijl kverschijtosel zal rijn en gelooft dat deze weinige toename ook n gevolg is van den tragen bouw van arbeiderswoningen. Mocht hier van particuliere zijde niet aan gearbeid wor den, hetzij door een bouwvereeniging of anderszins, dan hoopt hij dat de ge meente Idesnoods deze zaak zal aanvatten. De Gas- en Waterleiding geven alle reden tot tevredenheid. De keuring van vleesch en vee werkt ook zeer gunstig.. Ingekomen was een schrijven van den heer G. Schmal, waarin hij' den Raad mededeelt wegens drukke werkzaamhe den als lid van den Raad te moeten be danken. Missive van Bi. en Ws. van Woerden om adhaesie te betuigen aan eer. verzoek schrift aan Ged. Staten van Zuid-Hol land tot het oprichten ,van een Provin ciale Electr. Centrale. B|. en Ws. stel len voor zulk een adhaesiebetuiging te zenden Men verbindt zich daardoor tot niets, maar hoe meer steun er komt. hoe spoediger de zaak wellicht zal gelukken. De heer C. Eggink vindt dit overbo dig, daai men door contract aan Leidei) verbonden is en betuigt men adhaesie, dan sluit dat z.i. in, dat men er ook ge bruik van zal maken. De Voorzitter merkt op, dat men aan Leiden gebonden blijft zoolang 't con tract loopt. Is er na afloop van 't con tract, zulk een Centrale, dan kan men zien, wat 't voordeeligst is. 'i Voorstel van B. en Ws. wordt aan genomen. Adres van de heeren P. Jongeneel en J. v. Os, koopers van enkele perceelen bouwterrein om de rooilijn niet te ne men volgens de bouwverordening. Deze schrijft voor de rooilijn tusschen twee van elkaar liggende perceelen te nemen op 't meest achterwaarts liggende per ceel. Dat zou hier 9 a 10 M. van den weg worden. B. en Ws. stellen voor de rooilijn te laten nemen 3, M. vanaf het hek, onder voorwaarden dat indien op die plaats 't riool ligt, dat dan de rooilijn meer achteruit komt* Voorstel Bi. en W)s wordt goegekeurd, I11 verband met de notulen deelt de Voorz. nog mede, dat van de Directie der H. IJ. S. M. bericht is ingekomen dat maatregelen zullen genomen worden om aan den toestand bij den overweg van 't spoor een einde te maken, zoodat men niet meer zooveel last zal hebben van lang wachten voor de sluitboomen. Tot leden van 7t Stembureau bij de a. s. Gemeenteraadsverkiezing werden aangewezen (de heeren [De jOraaf 'en Koot, Tot plaatsvervangende leden werden benoemd de heeren Mens <en R. Eggink [Tot lid van de 'Commissie tot Wering van Schoolverzuim werd het aftredende lid, de heer C. Eggink herkozen, die deze benoeming aannam. Op den heef C. v. d. Giesen was 1 stem uitgebracht.

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2