Uit Stad en Omgeving. Sntc'.L: y^Gnwte Oomiminfr Haarlemmerstraat 1 4. plaats hebben, kunnen deze beschouwd worden als de beste collectieve arbeis- overeenkomsten, tot nog toe tusschen werkgevers en werknemers-organisaties gesloten. Belangrijk zijn o.a. de volgen de puntenleerlingbeperking en toezicht op de opleiding van den leerling door een examencommissie. Gezamenlijk be heer van een arbeidsbeurs door werkge vers en werknemers met uitsluiting van elke ongeorganiseerde, hetzij patroon of arbeider. Voor leden van contracteerende yereenigingen is het gebruik van deze arbeidsbeurs verplichtend. Hierbij be hoort „het verplichte lidmaatschap van contracteerende organisaties". Ongeorganiseerd zijn is voor deze be drijven in de toekomst uitgesloten, op straffe van ontslag uit de dienstbetrek king. r- .Verder is. nog geregeld de rechtspo sitie van den arbeider öii ontslag, waar door willekeur zoo goed als uitgesloten is. Noemen WiLten slotte de regeling van loon en arbeidstijd, beperking van het bverwerk, commissie voor arbitrage bij geschillen, met bindende uitspraak enz.,- en het zal ieder duidelijk zijEn, dat hier na een lange voorbereiding (van de che- migrafen bijna twee jaar) een belangrijk tetuk werk is tot stand gebracht Beide contracten zijn gezamenlijk door patroons en arBeiders op den voet van gelijkberechtigden opgebouwd. De vrijzinnige concentratie. Naar wij vernemen, hebben in het Con centratie-comité der vrijzinnige partijlen thans zitting: voor de Liberale Unie de heeren mr. Dl Fock, prof. mr. J. E. Heeres, mr. P. Rink en A. Roodhuyzen voor den Vrijzinnig-Democratischen Bond de heeren dr. D. "Bos, mr. L. N. Rooden- burg, Herman Snijders en mr. J. Hj. Thiel, en voor den Bond van Vrije-Liberalen de heeren mr. AL Tydeman Jr. en prof. mr. A »G. Visser van Yzendoorn. Het bureau van het comité bestaat uit de heeren mr. M. Tydeman Jr„ voor zitter, mr. D. Fock, ondervoorzitter, en mr. L. N. Roodenburg, secretaris-pen ningmeester. Komieke drankbestrijding. Men kent de rhetorische uitdrukking van den Franscnen revolutionnair over het ophangen van den laatsten aristo craat Welnu, zij was niet nieuw. In het klassieke Fransch had hij al kunnen lezen van iemand, die dolgraag den laatsten Romein zijn laatsten ademtocht wilde zien uitblazen, den laatsten Romein.... A son dernier soupir. Waarop dan voor het rijm volgt: Moi seul en être cause et mourir de plaisir. De rhetoriek maakt nog voortgang. Althans volgens een verslag in de ^Tele graaf' heeft de heer F. U. Schmidt, een propagandist voor de drankbestrijding gisteravond in „Plancius" gezegd, dat de voorstanders der Plaatselijke Keuze niet tevreden moesten zijn ,iVÓór de laatste tapper in het laatste plaatsje Van Ne derland z'n laatste borrel heeft uit geschonken." Bij dat denkbeeld ontstond vroolijk- heid. Maar wij gelooven toch, dat de heer Schmidt het evengoed ernstig meende als zijn Fransche voorgangers met hun ophangerij en met het uitblazen van den laatsten adem. Daar moest niet gelachen zijn! (Tijd) Tegen de moderne dansen. De afdeeling 's-Gravenhage en omstre ken van de diocesaan-vereeniging van R. K. bijzondere onderwijzers in het bis dom Haarlem zal op Maandag 9 FebruJ ^ari a.s. des avonds te 7 uur een huishou delijke vergadering houden in het ge bouw Unitas aan de Prinsestraat, waarin de volgende motie van het bestuur dier afdeeling in behandeling zal komen „De afdeeling 's-Gravenhage en om streken van de Diocesaan Vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers in het bisdom Haarlem acht haar lidmaat schap onvereenigbaar met het deelnemen aan te veroordeelen dansen." Juist zoo! Wat in de motie staalt, spreekt eigenlijk van zelf. Wie zoo wei nig schaamtegevoel beeft en zoo weinig eerbied voor de uitspraken van meer dere bisschoppen, hooge geestelijken en vooraanstaande leeken,, toont zich in het openbare Katholieke Leven niet Katho liek, hoort dus niet thuis in een Katho lieke vereeniging^ N.-Brabantsche Chr. Boerenbond. Naar wij vernemen, zijn er in de sta tuten van den N. C. Boerenbond eenige wijzigingen gebracht, welke door H.H. D.D. H.H. de Bisschoppen van Breda en Den Bosch zijn goedgekeurd. De Bond blijft één voor de beide bis dommen. Maar wordt Roomsch-Katholiek. Dat zijn de twee hoofdpunten. (D. v. N.) KORT! KRONIEK Aan de „Tijd" wordt gemeld, dat dr. P. J. H. Cuypers in het St. Louisa- huis te Roermond is geopereerd. De operatie is uitstekend afgeloopen; ver wacht wordt, dat de 86-jarige eerebur ger van Roermond na enkele dagen het ziekenhuis weer kan verlaten. De minister van justitie heeft een commissie benoemd, ten einde der regee ring te dienen van advies ten aanziejn van twee ontwerp-verdragen der subcommis sie van de Brusselsche zeerecht-confe rentie ter Verkrijging van een eenvormige regeling inzake de beperkte aansprake lijkheid van eigenaars van zeeschepen en in zake de hypotheken en andere voorrechten fcbcpen. In den stand der werkstaking aan 'de confectiefabrieken te Almelo is nog geen verandering gekomen. Van onder handeling is nog geen sprake. Het aantal werkwilligen is sedert het begin der staking iets verminderd. Zij worden door de stakers geregeld naar huis gebracht wat aan de politie, die met ongeveer 50 marechaussees en rijksveldwachters is versterkt, veel werk geeft. Gisternacht zijn weer bij eenige werkwilligen de ruiten ingegooid. M De staking der slagersgezellen aan de exportslachterijen te Oss is opgehe ven. De burgemeester van Delft heeft verboden de opvoering van „De Spaan- sche Vlieg", omdat dit stuk z. i. een aanstootelijken iphoud heeft. LEIDEN, 7 Februari. De Sergeant-majoor-administrateur A. M. van Waasdijk van het 4e reg. Infanterie alhier is door den Inspec teur "der Infanterie benoemd en aange steld tot adjudantonderofficier bij het 15e regiment Infanterie te Delft. Met de Stct. zijn verzonden de Koninkl. goedgekeurde statuten van de woningbouwvereniging ^Gns Belang", alhier. De vereeniging stelt zich uitsluitend ten doel in het Ibelang van de verbetering der volkshuisvesting te Leiden werkzaam te zijn. Zij beoogt te dien einde hygiënisch ingerichte woningen te stichten, tfen ein de deze bij voorkeur aan hare leden te verhuren en andere handelingen te ver richten, die bevorderlijk kunnen zijn aan het bij uitsluiting gestelde doel. Tot onderwijzers aan d'e R. K. Jongensscholen alhier zijn benoemd de heeren Wj. Duncker en M. Scheffer, onderwijzers aan de R. K. school te Hillegom. Lijst van de aan het kantoor alhier ter post bezorgde brieven en briefkaar ten, over de 2e Helft der maand Januari 1914, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt. Binnenland. Brieven: Tonia, Alida en Martha, Amsterdam. Mej. M. de Jong, id. K. E. H. Sikking, Dordrecht. L. v. d. Laan, 's-Hage. H. Hermans, IJssel- stein. Zuster Nee je, Leiden. Mej. M. v. d. Kamp, Oegstgeest. Jongejuf. J. Mir- res, Rotterdam. L. Kliphuis, id. Mej. v. d. Broeke, id. Wed. A. Hamma, Schie dam. H. Gressie, zonder bestemming. Dr Hl A. Enklaar, Zuidbroek. Een zonder adres. Briefkaarten. Mevr. J. Gerritsen, Bal- foort, A'dam. J. v. Egmond, id. C. J. Andoene, id. A. C. Th. A. Tuckens, id. iH. Luinders, 's-Hage. L. Bruggraaf, Haarlem. Boelen, Rotterdam. Wed. C. de Nie, Voorschoten. Mej. M. J. van Rooijen, zonder bestemming. Mej. God- dijn, id. 4 zonder adres. Buitenland. Brieven: Mevr. A. Kervel, Eilbracht, Suez. id. id. id. Briefkaarten: Heer en Mevr. v. d. Goes, Genua. ROOMSCHE AGENDA. Zondag 8 uur, Bondsgebouw, „Van Kribbe tot Kruis". M a a n d ag 9 Februari 's avonds 8 uur maandelijksche recollectie voor de oud-retrai tanten. Maandag 8 uur, Bbndsgebouw, „V&n Kribbe tot Kruis". Dinsdag 8 uur, Bondsgebouw, „Van Kribbe tot Kruis". Dinsdag 8 uur, Stadsgehoorzaal, Concert ten bate der R.K. Vacantie-ko- lonies. j Donderdag 8 ujur, Stadsgehoorzaal. „Arti et iReligioni". A UP HEN. De harmonie Beethoven, te Alphen welbekend, viert het 25-jarig jubileum a.s. Woensdag 11 Februari met eene Soirée Amusante (zie advertentie). Daarna zal zij dit feest nog herdenken door dezen zomer te geven een groot concours voor muziek en zangverenigin gen. Met recht mag de Harmonie trotsch zijn, want wat ze reeds in de jaren van haar bestaan heeft gedaan, is meer dan bekend. De raad dezer gemeente vergadert op Donderdag 12 Febr. vrm. te 10 ure. Op de agenda staat: Voorstel van B. en W. met betrek king tot gaslevering in den Groeneweg en "omgeving. Missive van de directie der Holl. Electr. Spoorw. Maatsch, over uitbreiding van haar spoorwegnet, met voorstel van B. en W. Voorstel van B. en W. tot gewijzigde vaststelling der verordening voor de O. L. school. Voor stel van B. en W. tot het aangaan van eene geldleening. Voorstel van B. en W. tot het aanleggen van verhoogde? voetstraten in de Julianastraat en tot het aanwenden van pogingen om de kei bestrating in gemelde straat te doen vervangen door klinkerbestrating. Wij ziging begrooting dienst 1913. AUPHEN AAN DEN RIJN. Woens dagavond werd alhier door het Kruisver- bond „St. Bonifacius" de jaarvergade ring gehouden in het Juvenaatsgebouw. Tegen acht uur opende de voorzitter de vergadering met gebed en den Christ, groet. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en wenschte hun een zalig Nieuwjaar. De voorzitter sprak den wensch uit, dat het nieuwe jaar ook een zalig en voorspoedig jaar mocht wwch voor hei Kiuisverbond. Als een zeer mooi en goed begin, memoreerde de voorzitter de prachtige lezing van den spreker der propagandavergadering van Woensdag 28 (Januari, deniZ.Eerw. pater Eusebius van Velseroord, welke lezing tot gevolg had, dat 9 adspirantleden zich hadden opgegeven. De voorzitter hoopte, dat hun voorbeeld nog door velen zou worden gevolgd. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde was: jaarverslag van den secretaris. Deze gaf de vergadering een keurig gestyleerd en zeer nauwkeurig jaarver slag, waarnaar allen met genoegen luisterden. Met luid applaus bracht de vergadering hem dank voor zijn werk. Ook de voorzitter dankte den secretaris hartelijk voor hetgeen hij dit jaar in het belang der vereeniging gedaan had, niet het minst voor de moeite, die hij zich getroostte om het ambt als secretaris goed te vervullen. Ook de penningmeester bracht verslag uit van den toestand der financiën in het afgeloopen jaar. Uit dit verslag bleek dat de geldelijke toestand van het Kxuisverbond niet zeer rooskleurig is. Toch was er nog een klein batig saldo. De heeren Van den IJsel en v. Zwie- ten werden verzocht de rekening van den penningmeester na te zien. Zij bevonden die accuraat in orde, waarom zij tot de chargeering adviseerden. Dit geschied de, waarna de voorzitter den penning meester met enkele woorden namens de vergadering hartëlijk dankte. Terwijl de leden de hernieuwing hun ner beloften teekenden, werd er gestemd voor twee bestuursleden, wegens de pe riodieke aftreding van de heeren J. Krak en J. v. Steen. (Genoemde heeren werden met bijna algemeene stemmen herkozen en zij aan vaardden wederom bereidwillig hunne benoeming. Thans was men aan de rondvraag ge komen. Deze bracht niet veel merkwaardigs. Daarom werd de vergadering door den voorzitter spoedig metx het gebed en den Christ, groet gesloten, nadat hij de leden had dank gebracht voor hunne trouwe opkomst, en hen had aange spoord, toch immer trouw de verga deringen bij te wonen. Gisteravond had de sociëteit „De Katholieke Kring", alhier een gezellig avondje. In 't begin van den avond wer den eenige prijzen onder elkaar ver speeld, een deel der leden deed dit op de biljart en een ander met kaarten. De HoogEerw. Deken vereerde de veree niging met zijhe tegenwoordigheid Aan het souper dankte hij het bestuur voor de uitnoodiging en hij hoopte, dat de Kath. Kring nog lang mocht blijven be staan, daar hij dan overtuigd was, dat men zich op een goede en nette wijze vermaakte. Na het souper brachten de leden nog enkele uurtjes door met ge zellig spel. pOUDA. De uitslag van de gisteren gehouden herstemming voor twee leden van den gemeenteraad is: District II. Gekozen de heer J. A. Donker (R.K.) met 406 stemmen. 0»p dr. J. G. Rups (Lib.) waren 375 stemmen uitgebracht. District III. Gekozen de heer I. van der Want (Lib.) met 590 stemmen. Op den heer H. S. H,. van <Pelt (R.K.) wa ren 547 stemmen uitgebracht. De samenstelling van den raad onder gaat door dezen uitslag geen verande ring. Er is thans nog een vacature (Her man). De heer W. Kromhout, hoofdcom mies ter gemeentesecretarie 'alhier, heeft wegens hoogen leeftijd tegen 1 'Mei ont slag aangevraagd. HAZERSWOUDE. Gisteravond hield de onlangs opgerichte ijsclub hare eer ste ledenvergadering in café Boers. Er waren orfgeveer 50 van de ruim 100 le den tegenwoordig. Het doel der ver gadering was het vaststellen der statu ten. Het reglement bestaat uit 25 arti- len. Het doel van de vereeniging is het in orde houden der ijsbanen en het zoo veel mogelijk ten voordeele van minver mogende organiseeren van wedstrijden. Het bestuur bestaat thans uit de hee ren \P. van der Weijden, voorzitter, L. Blank, secretaris,\P. Kerkvliet, penning meester en verder B. Windthorst, W. v. Vliet, A. N ij veld en L. van Geest. LEIMUIDEN. De R.K. Kiesvereeni-' ging LeimuidenrRijnzaterwoude zal ©p Dinsdag 10 Februari haar jaarvergade ring houden in de parochiale Jongens school. Aller opkomst wordt dringend verzocht. LISSE. Gisteravond hield de R. K. Kiesvereeniging op de bovenzaal van de Witte Zwaan" hare 16e Jaarvergade ring. De heer J. Pijnacker opende als voorzitter de vergadering en memoreerde dat wat de verkiezingen voor Kamer, Staten en Oemeenteraad ons in het afge loopen jaar hebben gebracht. In de een heid ligt de kracht, dit hebben de ge-rf meenteraadsverkiezingen bewezen. De zeer uitvoerige notulen werden zonder aanmerkingen goedgekeurd. Uit het jaar verslag van den secretaris, de heer A+ F. G. Plieger, bleek, dat we een jaar achter den rug hebben van nederlaag en van overwinning. Een dankwoord werd gebracht aan cie leden voor de be toonde eenheid en aan de propagandisten voor den betoonden ijver. De secretaris sloot zijn keurig jaarverslag met een aansporing om in deze jaren van rust ons te wapenen voor den strijd. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat naast een inkomen van f 207.50 een uitgave viel te noteeren van f 189.90, zoodat een voordeelig saldo viel te boe ken van f 17.59. Uit het finantieel ver slag van de leesbibliotheek bleekv dat was ontvangen f 1,62.81 en uitbetaald f 127.1-3, dus een voordeelig saldo .van f 35,13. Als verificateurs fungeerden de heeren C. Langeveld^ A. Mulder en CL, Rutgrink. Zij bevonden alles accoord. De bestuursverkiezing had tot uitslag' dat de beide aftredende leden, de hee-' ren J. Pijnacker en A. H. Schrama, bij acclamatie als zoodanig werden herbe noemd. terwijl in de vacature J. J. van Zoelen met 73, stemmen werd gekozen de heer A. Mulder tegen 47 op den heer J. Kortekaas. Tot afgevaardigde naar de R. K. Centr. te Haarlemmermeer werden herbenoemd de heeren C. Langeveld en H. J. Promis, terwijl als zoodanig naar den Prov. Bond werden herbenoemd de heeren A. F. G. Plieger en P. Warmer dam. Aan de orde was thans de behandeling van de concept-statuten voor de R.K. Centrale „Haarl.meer". De voorzitter zette een en ander uiteen en betreurde dat omtrent deze zaak al zooveel is geschreven en het C. B. als 't ware ver dacht is gemaakt. Het heeft den gewo nen weg bewandeld. Wiij behoeven dit concept niet zooals ;t daar ligt tte accep teeren, wij kunnen wijzigingen indienen.' De heer Warmerdam vond het jammer dat het concept niet meer rechtten geeft aan'de kiezers. Hij stelde voor dat wij aan het C. Bi verzoeken een commissie te benoemen, welke een concept zal ont werpen, in den geest zooals dit is saam- gesteld in de Centrale Katwijk-Leider dorp. De heer Langeveld keurde ook het geschrijf in een courant ten zeerste af en ontraadde aanneming van de motie. Hij vond 't concept beter dan het reglement! vafl de Centr. Katwijk-Leiderdorp. De heer Plieger was voor het behandelen van het concept, waartoe men overging. Op enkele artikelen werden na zakelijke besprekingen belangrijke wijzigingen voorgesteld. LEIDSGHENDAAL De R. K. Midden- standsvereeniging zal a.s. Maandag haar tweejarig bestaan feestelijk herdenken in de zaal van den heer 'H. Heijdt Als feest redenaar treedt op de Weleerw. heer J. Schiphorst, terwijl een bioscoopvoor stelling zal worden gegeven door de Lelie-bioscoop. NIEUWKOOP. Voor de lichting 1914 der nationale militie hebben zich in de ze gemeente 31 jongelieden aangemeld. NOORDWIJKERHOUT. De R. K. Volksbond zal zijnen donateurs en leden een feestavond aanbieden op Dinsdag 17 en Woensdag 18 Februari a.s. De voorbereidende werkzaamheden voor het krankzinnigengesticht vorderen al goed. Deze week is een kabel gelegd op het terrein voor electrische bewer king. Ook is de tunnel door den Schulj> weg gereed gekomen, zoodat men' nu goed kan opschieten met het vervoer van materialen. Een 10-tai keeten zijn reeds op het terrein verrezen en hier en daar verschillende stukken grond geëgali seerd. RIJPWETERING. De toonelvereeni- ging Door Oefening Beter, zal, naar uit een advertentie blijkt, in de volgende week op 17 en 19 Febr. de gemeente naren wederom vergasten op eenige ge zellige avonden. Het is jaren geleden, dat zij voor het laatst optrad. Het hoofdnummer van het program wordt gevormd door het historisch tooneel- spel „Een stoute daad", welk stuk speelt tijdens den 80-jarigen oorlog in 1573. Verder eenige blijspelen, n.l.,,'t Paardenspel van Smeerkanis Co.", en „Het verdraaide hoofd" (beide zullen 'n lachsucces hebben.) Wij twijfelen er dan ook niet aan of niemand zal er spijt van hebben deze avonden te hebben bijgewoond. STOMJPWIJK. Donderdag hield de Kolfclub te Stompwijk haar jaarlijlkschen Kolfwedstrijd in het café „Blesse IPaard" alhier. Er werd gekolfd volgens den ai- gemeenen K'olfbond., n.l. 3 series, welke gespeeld werden in 2 ploegen. In de le ploeg behaalde de heer Cor Waaijer den len prijs met 162 punten,, de heer <C.;Wiaaijer den 2en prijs met 142 punten en de heer Th. Wiilling den 3en prijs met 124 punten. In de 2e ploeg behaalde de heer J. v. Veen den len prijis met 110 punten, de heer J. Wiilling den 2en prijs met 101 punten en de heer H. Santen den 3en prijs met 88 punten. De geheele wedstrijd had een gezellig verloop. VOORHOUT» Volgens „Verslagen en Mededeelingen van de Directie van den Landbouw 1913 no. 6" werden te Hille gom in 'tjaar 1912 geteeld 99 HA. 97 A. hyacinthen, 131 HA- 77 A. tulpen, 53 HA. 44 A. narcissen en 82 HA. bijge wassen; totaal 367 JiA, 19 A. met bloem bollen bgteeld land, Lisse komt daarin voor jpet 133 HA. 59 A. hyacinthtn, 146 HA. 38 A. tulpen, 66 H;A 22 A narcissen, 18 HA 79 A. bijgewassen;, totaal 365 'HA. Voorhout beteelt geza menlijk 347 lH,A 36 A., als: 77 HA 37 A hyacinthen, 148 HA. 5 A. tulpen, 91 H;A 3 A. narcissen en 30 HA 90 A bijgewassen. We zien hieruit, dat onze gemeente no. 4 staat met het aantal HA. hyacinth en (Bloernendaal met inbegrip van Overveen en Vogelenzang beteelt 80 HA 39 A, hyacinthen.) Oj> het gebied van iulpen- cultuur staat zij op no. 3 met Haar- lemmermeer 193 IHA 7 A. Cfp dat van narcissencultuur no.'l. Bijgewassen no.4, Met het gezamenlijk aantal HA is zij no. 3. iWie zien uit bovenstaande gegevens dus, dat onze betrekkelijk kleine gemeente groot is op het gebied van bloembollen cultuur. Voor.de nationale militie hebben zich alhier 11 jongelieden aangegeven. Door een commissie, bestaande uit 13 personen,, worden pogingen aange wend om de moeilijkheden in de R.K, Kiesvereeniging uit den weg te ruimen. Men heeft tegen Maandagavond 9Febr, a.s. ten 7 uur in „Boerhaave" een ver gadering belegd voor alle leden der R. K. Kiesvereeniging. Het comité stelt zich voor, de vergadering dan te laten be slissen oï het struikelblok voor goede samenwerking, nl. de gemeenteraadsver kiezingen, niet uit den weg kan geruimd worden door dat voor haar niet nood zakelijk arbeidsveld buiten het reglement te laten. Daarna zal dan bestuursverkiezing plaats hebben. GEWESTELIJK GEMENGD. Brandstichting. Betreffende de aanhouding van den verlofhouder A K. te Hi a a r 1 e m ni e meer inzake brandstichting in zijn wo ning kan nog het volgende worden ge meld: Toen eenige dagen geleden in zijn woning brand was ontstaan, was deze spoedig gebluscht, >doch daar vele voor werpen met petroleum waren gedrenkt, was de brand al direct verdacht. Een politie-onderzoekyolgde; de justitie stelde ter plaatse een onderzoek in, doch alles zonder resultaat De rijksveldwachter T. te N^Vennep bleef echter doorzoeken, en met succes. In de gehouden instructie voor den rechter-commissaris bleken zoo veel overtuigende bewijzen te kunnen worden aangevoerd, dat A K. in voor- loopige hechtenis werd genomen. Een woord van hulde voor den ijverigen po litieman is hier wel op zijn plaats. In den nacht van Wjoensdag op Don derdag 1L werd bij den landbouwer Jac. van Leeuwen, Veen weg te Nootdorp, een paard, hetwelk een tamelijk langen staart had, op stal de staart afgesneden. Van de dader(s) geen spoor. Twee winkeliers te Leiden zijn gis terenavond weer met een proces-verbaal verrast wegens overtreding van de ge meentelijke verordening op de winkel sluiting. Academienieuws. LEIDEN. Met gunstigzn uilslag afge cgd het doctoraal examen in de rechien door de heeicn W. M. Oawerkerk (Ned. Ir.dië) en L. de Blécourt (Hees bij Nijmegen). Sport. Leiosche Voetbalbond. Voor Zondag 8 Februari 1914. lste klasse. Voorschoten: BeresteijnSportman II, Leiden: L. V. V. II—Ajax lil. 2de klasse. Leiden: O. N. LiLugdunum II. Lisse: L/sseiL F. C. II. Voorschoten: Beresteijn- IISportman III (10Va uur). 'NoordwijkerhoutNoord wijkerhoiut— Norvicus. 3de klasse. Leiden: Lugdunujm IIIO. N. I. H (10Va uur). Bekercompetitie 3de ronde. Leiden: De Sportman—,Di L. V. II, Voorschoten: BieresteijnSportman II. Leiden: Lugdunum.L. V. V. ,W;egens een reglementaire overtreding is de 21 overwinning van Fluks II B op H. S. V. III in een 50 nederlaag veranderd. Rechtszaken, Om eenjjjpiaiven Cent. De 'Hooge Raad is opgeroepen geweest om uitspraak te doen over de belangrijke vraag, ontstaan bij de regeling der win kelsluiting £|oor de gemeente, of een water- en vuurnering een winkel is of een fabriek. Een water- en vuurvrouw te Arnhem had nl. des morgens vroeg, half vijf, voor een halven cent een keteltje heet water verkocht, dus vóór den tijd, waarop de winkels er mogen zijn geopend, en zij was daarvoor veroordeeld tot f 0.50 boete of 1 dag hechtenis. In beroep bij den Hoogen Raad werd te haren behoeve aangevoerd, dat een water- ea vuurnering geen winkel i*

Leidsche Courant | 1914 | | pagina 2