Kinder- Uit Stad en Omgeving. TELEPH. 112. ENORME SORTEERING Manteltjes. Hoedjes. Truitjes. Doeken. CSpeS. 4450 Haarl.straat 134-136, Leiden dleke aftreding van den voorzitter en den penningmeester. Beiden werden herkozen». Alsnu zou door Dr. JH. A. Poeis een lezing worden gehouden over „De On feilbaarheid van het Bijbelverhaal", De voorzitter deelde echter mede, „dat Pr. Poels door dringende werkzaamheden verhinderd was aan zijn voornemen ge volg te geven. r*~ Mededeeling werd gedaan van een aan Kardinaal van Rossum gezonden telegram van hulde, waarop de Kardinaal had ge antwoord, dat hij aan de vereeniging zijn zegen geeft, haren arbeid prijst en alien aanmoedigt. Uitvoerig werd ten slotte van ge'dach- ten gewisseld over de beste middelen om aan de bekeering van Nederland mede te werken. Hierbij werd vooral aanbe volen het houden van bijzondere diensten voor de bekeering van Nederland, het betrekken van de vrouw in de apologe tische propaganda, het preeken voor andersdenkende^ in de kerk, het uit strekken van de zielzorg door de pries ters ook over zoekende zielen; "ter be reiking van het doel zij men verder niet bang om andersdenkenden uit te dagen. Zorgen de leeken "er vooral voora dat zij zelf de kennis yan "hun geloof, drie thans dikwijls nog zoo rampzalig is, uitb 'den. De voorzitter beval ten slotte ami om in de kerk propaganda te maken, zooals dat reeds in enkele kerken, o.a. te Am sterdam, gebeurt. Henri Polak. Naar gemeld wordt, heeft Henrj Polak de benoeming tot lid van de Eer ste Kamer der Staten-Oeneraal1 voor Friesland aangenomen'. Zij, die afwezig zijn! In de Tweede Kamer werden Dinsdag de afdeelingen gevormd en dat geschiedt zooals men weet, door middel van lo ting. De voorzitter loot niet mee en twee katholieke ieden, de heeren Nolens en De Steurs zijn nog niet beëedigd, zoodat er 97 in de ^afdeelingen een{ plaats bekwamen. [Het is bekend, dat dit loten dikwijls een zeer grillige uitwerking hoeft, zoo dat de meerderheden en de minderheden' in de afdeelingen wel eenjs een sterk verschil vertoonen met de verhouding van Rechts en Links in de geheele Ka mer. Dit gebeurt n.l. wanneer de leden van Rechts en 'van Links in enkele af deelingen worden opgehoopt. Bij de trekking van gisteren was er slechts een afdeeling, waarin de Recht- sche leden de meerderheid hadden, n.l. afdeeling II, waarin 11 Rechtsche te gen 8 Linksche leden een plaats kregen. Toch koos deze afdeeling, evenals de vier overige, een lid der Linkerzijde tot Voorzitter, gevolg vermoedelijk van de afwezigheid der Rechtsch'e leden. Tengevolge daarvan zit geen enkel Rechtsch lid in de Centrale Sectie. Begint het absenteïsme weer? „Tijd.'* KORTE KRONIEK. De Fabrikantenvereniging voor de tabaksindustrie te Utrecht en omstreken heeft met algemeene stemmen besloten den heer G. L. M. Hagen als lid te roy- eeren. Dit &S geschied naar aanleiding van het niet nakomen zijner verplichtin gen, voorgeschreven in art. 22 der statu ten van 't verbond van sigarenfabr. in Ne derland. Zooals men zich' zal herinneren, heeft de heer Hagen dit voorjaar zijn fa briek in werking gesteld tijdens de uit sluiting, alvorens deze door het verbond was opgeheven. Door de bloemistwerkliedenvereeni- ging „St. Elizabeth", te Haarlem, onder- afdeeling van den Ned. R. K. Volksbond, zal een tuinbouwwintercursius worden op gericht Als leeraren 'zullen optreden de heeren J. Beumer, van Sassenheim^ W|. E. de Mol, van Amsterdam, en ,WL v. d. Laan, van Voorhout De gewone audiënties van den Mi nister van Buitenlandsche Zaken ad in terim en van den Minister van Marine zullen Vrijdag niet plaats hebben. LEIDEN, 25 September Plechtige installatie van leerlingen in de St. Jozefsgezellenvereeniging. Aan de uiitnoodiging, welke gedaan was om deze installatie bij te wonen, was rijkelijk voldaan. De St. Josefs zaal aan het Rapenburg was gisteravond let terlijk tot Sn den nok gevuld met groote en kleine bezoekers, onder wie een vroo- lijke stemming beerschte. Met den Gezellengroet „God' zegene het eerzame handwerk" opende de Prae- ses, de Weleerw. heer Th- Vu dl. Laar, dezen vroolijken installatie-avond. De groote opkomst verheugde spr. in hoojge mate, omdat aruit /blijkt de sympathie onder de 'Leidsche Katholieken voor deze vereenjging. Spr. wenschte allen een ge noeglijken avond. Het feest nam nu een aanvang met twee leuke tooneelstukjesj.Waar het vestje van Sam gebleven was" en „De twee straatslijpers". De kleine kleuter, die vroeger al eens zoo dapper gezongen had over „Reuzenhoeden", kwam nog eens 'met suoces met dÜt nummertje .voor het voetlicht. De beoefenaars der gymnastiek kwa men voor >t voetlfcht mét vrije en orde- oefeningen, waaruit wel duidelijk bleek, dat de heer v. Brussel zijn jongens flink wat weet te leeren van dit gezonde werk. De Weleerw. heer .TÏl. v. d. Laar hield daarop de volgende Installatierede. De strijd om de arbeidende jeugd, zoo meen Sk wel te mogen noemen wat woelt en werkt in het sociale leven der laatste jaren, die strijd heeft eerst aangegrepen den volwassen werkman, voerde h-emj desnoods gedwongen, mée binnen den 'kr^ng der standsorganisatie en leerde hem ook ;in dien kring te erkennen het ko ningschap van Christus over dat soiriale leven of 'bracht hem er toe in dien kring met den Chrjstus der historie ook (jiens heerschappij over het leven der maat schappij te ontkennen. Doch dat soqlale leven, uiteraard zoo expansief, vond beneden die menigte der volwassenen een andere laag in de menschelijke samenleving, die laag is de arbeidende jeugd. Weldra immers bleek, dat de belangen der arbeidende klassen niet ten volle zouden zijn behartigd, als ook niet voor de komende tijden die be langen werden verzorgd en verdedigd; en dat alleen is mogelijk alls de jeugd onder den invloed en binnen den werk kring der sociale organisatie gebracht wordt. Sociale organisatie der jeugd- of jonge- lingsvereenigingenmet dien naam den ken we aan die wakkere schare van le venslustige jongelieden, die later in het leven moeten pal staan in den strijid' tegen het voortwoekerend ongeloof en die, wil len zil niet versagen, noodig hebben vor ming van geest en van hart, met on wan kelbaren moed, als het gevolg van de innerlijke kracht der overtuiging. Maar daarom heeft ook de jeugd zoo dringend behoefte aan leiding en steun. „Een wonderbare levensvolheid zegt Dr. Schaepman ligt in het leven der jeugcL De jeugd is' de afwezigheid van alles wat de mensdhheid vreest en sdhuwt; daar is geen zorg, geen smart, geen 'lijden, geen vrees. Daar is het lang genot, het groot oneindig genot der dui zend kleinigheden, daar is het spoedig vergeten der hevigste smart." Juist daarom is dat eeuwig bewegelijke en zich bewegende, telkens wisselende en opbruisende, zoo moeilijk te leiden in goede banen, vooral in de overgangsr jaren naar lichaam en geest. Het is geen kind meefi maar ook geen man. Hij is in de vlegeljaren, zoo zegt men. Mede lijdend ziet hij neer op degenen, die nog ter schole gaan, die nog niet zijn uit geleerd, zoeals hij. Terwijl hij van den eenen kant de allures .gaat aannemen van een groot mensch, toont hij aanr stonds weer duidelijk kind .te zijn in zijn doen en laten. Hoe gemakkelijk! vat hij op de vele moeilijkheden, 'die hij dagelijks onder vindt op allerlei gebied. Hij kan alles, weet alles, doet alles. Langzamerhand treedt te voorschijn de onmiddellijke voorbereiding tot het be-' roep, wat hij zich heeft gekozen, en zijn geest wendt zich naar'de toekomst, ter wijl hij (tiot nu toe nog gericht was op het t egenwoordigehij ontwerpt plan nen en Volgt ze na met onverdroten zelf standigheid en eigen oordeel en dat alles in den ongezonden dampkring eener mo derne wereld. Heeft zbo'n jongen niet noodig lei ding en steun? Die leiding en die steun wordt hem naast het opvoedingswerk der ouders gegeven in de vereeniging der St. Jozefsgezellen; daar ook kan hij leeren wat hij noodig heeft te weten als Katholiek op de eerste plaats en als burger op de tweede plaats. Hier vormen wij den Katholieken man door den omgang met Katholieken en het grondig onderricht in de godsdienstleer. Spr. hoopt, dat de ouders gullen mede werken, dat de leerlingen Zondagmid dags half vijf bij dat godsdiens ton dep ri cht komen. Verder zet de Eerw. spr. uiteen, hoe bier de jeugd wordt opgevoecl tot toe komstige burgers door herhalingsonder- wijs, teekenonderwijs; hier wordt ook gezórgd voor ontspanning door muziek, tooneel en gymnastiek. Spr. ejndigt met deze woordenIn dit jaar, waarin het eeuwfeest gevierd wordt van Vader Kolping, zullen wijl' op diens 'graf de voornemens neerleggen van pre sident en bestuur en commissarissen, dat wij onze jongens zullen vormen tot ech te Hoilandsche jongens, waarop wij groot kunnen gaan en die voordeel zullen af werpen voor Keric en Maatschappij (luid applaus). De Eerw. praeses deelde nu mede, dat het hem verheugde, 37 nieuwe leden te kunnen installeeren en» bracht nog ter sprake de spaarkas, waarvan hij de voordeelen en de inrichting uiteenzette en deelte ten slotte mede, dat in den ke- gelwedstrijld de eerste prijs was behaald door ;H'. v. "Kleef met 51 punten, de tweede prijs door J. Verhoef en CJiris- tiaanse elk met 46 punten. Den verderen avond kregen we 'te aanschouwen versidhillende bewonderens waardige standen van de gymnasten eri nog tal van leuke voordrachten, waar om vroolijk gelachen werd. De symphonic zorgde voortdurend voor schoon e muziek. Omstreeks half elf was het feest ten einde. In zijn slotwoord zei de Eerw. prae ses nog, dat Zondag alle leerlingen zon der uitzondering in de zaal worden ver wacht, omdat hiji hun dan waarschijnlijk allen kan voorzien van een mooie ver rassing. De installatie der gezellen zal niet plaats hebben a.s^ Z'ondag, doch den daarop volgenden Zondag. Een goed begin. 1n Eigenaardig opschrift voor een ver slag. Maar we willen eigenlijk geen ver slag schrijven van de debatavonden, de praatavonden, welke de debatingclub van de „Hanze" heeft georganiseerd. Een journalist is door zijn tweede na tuur een gezworen vijand van, dooddoe ners als „niet geschikt voor publiciteit", „niets voor de couranti', maar in het onderhavige geval maken we toch een dergelijke beoordeeling tot de onze. De praatavonden zouden veel van hun inti miteit verliezen, zoo de courant er uit gebreide verslagen van gaf. Alleen zul len we dan ook vermelden over wat er gesproken wordt. Gisteravond heeft de weleerw. pater C. L. Zuidgeest op een duidelijke wijze ingeleid een bespreking over de Zondagsrust, een mo del-inleiding. De discussies waren zeer geanimeerd en brachten veel ophel dering en een "helder inzicht in de besproken kwestie. Er heerschte een on gedwongenheid, waarbij het niemand moeilijk viel te zeggen, wat hij meende en zooals hij het meende. Waarlijk de debatingclub van De Hanze heeft met de twee eerste avonden een goed begin gemaakt Quo vadis Voor een stampvolle zaal werd gis teravond wederom de prachtfilm Quo Vadis? vertoond. Na wat wij reeds over een der eerste vertooningen1 vermeldden mogen we nu kort zijn. Zeggen wij althans dat de reproduc tie van Sienkewicz* meesterweek 'de toe schouwers meermalen in ademlooze span ning bracht, en de roerende, piëteitvol verzorgde Christentafereelen hen in zulk een ernstige stemming bracht dat in den beginne zelfs geen applaus gehoord werd. Het eerste applaus, maar dan ook een daverend kwam op een juist moment. Toen Ursus den stier die de hero zoo kostbaren last torste, den nek kraakte, werkte de suggestie van het handen- kloppende publiek in het Romeinsche Colisseum zoo, dat geen enkel paar han den stil bleef. De herhaalde bijwoning van deze schilderij van het beidensche leven ouder den wellustigen Nero noopt ons echter nogmaals te waarschuwen voor het mee nemen van kinderen naar deze overigens zoo leerzame vertooningen. Van het oudere publiek hopen we ech1- ter dat niemand zal verzuimen deze les (van den triomf des Kruises te gaan ne men. 3-October feest. Blijkens id;en heden bij1 Eduard IJdo verschenen officiëelen Feestwijzer voor de viering van 3 October, begint de dag zooals andere jaren met koraalmuziek, bespeling van het Carillon en het sprin gen der fontein op de Vischmarkt. Van 8 tot 10 uur heeft in De Waag1 d-e traditioneele uitdeeling1 plaats yan brood en haring aan 3577 vrouwen en in de Jongensschool Aalmarkt van tabak, pijpen, bier of koffie aan 3302 mannen. Middags één uur begint een groote optocht van stedelijke vereeni gingen met hunne banieren d,oor de straten onzer stack i 's Namid'dags half vijf worden concer ten gegeven op dje Korenbeurs en de Lammermarkt. En ,s avonds te zeven uur heeft in. de Stadsgehoorzaal plaats de opvoering van de 3-October-revue „Eind Goed, Al Goed of Leiden wordt een Wereldstad!",, waarover wij eenigen tijd' geleden reeds een en ander aan onze lezers konden mededeel en. Öp het Schuttersveld, waar overdag ook volksVermake rijkheden plaats heb ben, begint 's avionds half acht een groot avondfeest met drievoudig concert, ter wijl heel het feest besloten wordjt met een schitterend vuurwerk. Men ziet, dat in veel de oude tra,d'itie gehandhaafd blijft. Dat heeft o. i. ook een goeden kant, want het zou "inder daad jammer zijn, als goede oud|e ge bruiken zouden worden afgeschaft. Hopen we, dat het weer nog eenige dagen blijft als gisteren en heden. Dan vieren we ,op 3 October- een heerlijk Leitdlsch feest. 1 i Rente-Invaliditeitswet. Naar wij vernemen zijn bij de Rente commissie, welke hier ter stede is inge steld ten behoeve van de voorbereiding van beslissingen op verzoeken om rente, als bedoeld in de artikelen 369 en 370 der Invaliditeitswet reeds ruim vijfhon derd aanvragen van zeventigjarigen uit deze gemeente ingekomen. Er worden echter nog eenige honderden 'aanvragen -yerwacht. Zooals men weet, heeft volgens art. 369 der Invaliditeitswet ieder, die op 3 Dec. 1913 den leeftijd van 70 jaar heeft bereikt of overschreden recbjt op een wekelijksche ,uitkeering van twee gulden per week, als hij kan doen blij ken, dat hij in de tien jaren, die aan dien datum of aan het bereiken van den 70- jarigen leeftijd voorafgaan, gedurende 156 weken tegen een loon van niet meer dan f 1200 's jaars is werkzaam geweest. Kleermakersgilde „St. Ger. Majella". Deze afdeeling hield Dinsdagavond in de zaal der St. Josefsgezellen een ver plichte vergaoering, die zeer goet? was 'bezocht De „voorz., de heer 'J. A. War merdam, opende deze met den Chr. groet en 'riep allen, na de grootsche propagan- deverg. van j.lh Vrijdag, het welkom toe, oolk aan de nieuwe leden en hoopte, dat huin besluit vast stond en zij zullen blijven ijverige werkers voor tien bloei der R. K. vakorganisatie. De notulen werden door den secr., den heer Bertels, gelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Het voorstel van het Bondsbestuur. om de contributie der afdeelingen met 1 ct. te verhoogen tot aanstelling van een vrijgestelde, voorloopig voor 3 dagen, werd zonder stemming aangenomen. We gens den toestand der kas kon het be stuur niet aanvaarden het verzoek, om het orgaan de R. K. Vakbeweging op kosten der kas te verstrekken, doch de voorz. spoorde allen aan zich te abon- neeren. Tevens werd besloten a.s. Vrij dag door het bestuur van St. Ger. Ma jella te ^oen oprichten eene Christerijke kleermakersorganisatie, daar er veie ver zoeken dienaangaande waren ingekomen en zulks noodig bleek. Tevens deelde de voorz, mede, dat de propagandaverg. een goéden indruk 'had gemaakt bijl ver schillende patroons. Daarna werd door den voorz. een le zing gehouden over de huisindustrie, welk punt op de volgende vergadering wordt voortgezet De 'heer v. Buren bracht verslag uit als kasnaziener. Besproken werd tevens nog eens een propagandaverg. uit te schrijven en daarbij uit te noodigen de heeren pa troons. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. onder dankzegging voor de opkomst met den Chr. groet deze vergadering. -— De het: ;H|. v, Luijken, Nieuwe Rijp alhier, d*e het er op aanlegt die eerste firma op het gebied van gramofones en muziekinstrumenten te zijn, heeft weder om een belangrijke verandering in zijn magazijn aangebracht ditmaal in ver- bandmet den alleenverkoop der bekende Pathéfones, welke hem is opgedragen. Op de eerste étage van zijn woning heeft hij een apart knus .gehoorzaaltje doen inrichten, waar hij het schoonste en beste te hooren .en te zien geeft wat er op gramofoongebied te vinden is. Op machines van allerlei: aard en groot te laat hij u gaarne veflerlei hooren uit zijn rijke collectie platen. En men hoeft niet bevreesd te zijn, dat men door een geweldig geluid zal doof gezongen of getrompet worden. De heer v. Luijken heeft er machines staan, die geheel naar de grootte van ieder vertrek kunnen ge regeld worden, en die onder het spelen kunnen afgesloten worden, waardoor men niets bijna van het vervelende kras sen van den naald,hoort. Prachtige machines staan er voorts zonder hoorn, waaraan men niet kan zien, dat hét een ^gramofone is én die een werkelijk sieraad voor dé kamer zijn. Men ga zien en.... eens kijken en luis teren op de Nieuwe Rijn '87, of we met het bovenstaande te veel gezegd heb ben. Men behoeft niet eens erg "bang te zijn voor zijn zak; de heer v. Luijken verschaft u een pracfitmaohine met een collectie platen ooik op afbetaling. Het detachement militairen van het 4e reg. infanterie, dat te Amersfoort ge- stationneerd -is bij de Eerste school voor verlofsoffiicieren, keert Vrijldag 26 Sept. a.s. naar het garnizoen alhier terug. Op 1 October as. -keeren de mili ciens der Januariploeg 1913, die niet voor het blijvend gedeelte bestemd zijn, met groot verlof naar hunne haardsteden terug. Door de secties van den Gemeente raad voor het onderzoek der begrooting 1914 zijn benoemd tot rapporteurs -de heeren De Boer, Fokker en Hartevelt. Eindrapportéur is mr. Fokker. Door mr. "A. J, Fokker, lid van den Raad dezer gemeente, is bij dit college een .voorstel ingediend, om, zoo- al9 ook in verschillende andere vge* meenten geschiedt, waar men merk waardige gebouwen heeft, voor de be zichtiging van het Stadhuis een kleine vergoeding te vragen, n.L f0.25. ;H|ij wijst er daarbij op, dat ook voor de bezichtiging van „Den Burcht" en „De Lakenhal" entrée wordt gevraagd. Het bedrag, dat daardoor in cle gemeentekas vloeit, moge niet zeer aanzienlijk zijn, het zal toch altijd wel de moeite waard wezen. ;Hij komt met dit voorstel juist thans, nu B. en iWj. voorstellen de sala rissen van den concierge, de -boden en den bediende van het Stadhuis .te ver hoogen, omdat dezen daardoor wel eenig bedrag aan fooien zullen moeten derven. Het voorstel gaat vergezeld van een concept-verordening, waarin deze heffing is geregeld. Donderdag 16 October zal voor de Haagsche Rechtbank in behandeling komen de zaak tegen de Leidsche studjpnt v. L., beklaagd' van moord op> mej. H. in de van Merlestraat te 's-Gravenhage,) het meisje, mlet ie hij verkeering, hiad en dat hij in de gang harer woning doom een revolverschot Van het Leven beroofde. Een honderdtal kinderen d)e heden avond per Haarlemsche tramt te half zeven te Leiden arriveeren gaat in optocht langs de Statinsweg. Rijnsburgersingel, Maresingel, Oude Heerengracht en Ingezonden Mededeelin k 30 cents per regel. 41 Heerengracht naar het wijkgebouw aan het Levend'aal. Op Dinsdag 30 September a.s tot nadere aankondiging op volgenden Dinsdag, telkens des na dags te 2 uren, zal in het Eliizabetl aan de Oude Vest gelegenheid wo gegeven tot kostelooze inenting vaai en minvermogenden. ROOMSCttb AGENDA [Vrijdag half ,9. St. Jozefsgez« zaal. Vergadering .R K. Metaalbe kersbond. Spreker de heer E. Sch van Amsterdam. Vrijdag, half 9, Jonge Garde, gemeene ledenvergadering iin de Joseph-Gezellen-Vereeniging. Besmettelijke ziekten In de week van 17 tot en met September 1913 zijn ter kennit geks van den Central en Gezondheidsrad volgende gevallen yan besmette ziekten Leiden 1 geval van roodvonk, degraven 1 geval van .typhus. B koop 1 geval van djphteritis.Oe geest 1 geval van roodvonk. V djnxveen 1 geyal van diphtei W|armond 4 gevallen v^n diphtei "Wassenaar 1 geval van diphtei Festival te Roelofarendsveen, [Het was Dinsdag een prachtige 'Het weder zoo mooi als men sle verlangen kan. Van alle huizen woe driekleur en vele waren smaakvol sierd. Een opgewekte feestvreugde gelde zich in alles af. Al vroeg k er beweging, die sterk aangroeide, de feestvierende Harmonie met mi door het dorp marcheerde naar feestterrein. De aankomende treinen' en extra ten 'brachten successievelijk de ver lende vereenigingeni, 'zoodat deze ac eenvolgens met muziek het feestte opmarcheerden. Ieder corps beg door een der heeren Commissar Gaandeweg had zich (het feestcomit zameld en waren de corpsen uit St wijk, Hillegom, Ter Aar, de Heerlij •Hoogmade en St. Caecilia van \l mond opgesteld. Intusschen waren 'de feestconun het bestuur en werkende leden van de voor Harmonie met de Heeren D teuren en Bestuurderen der muziek sen in de raadzaal van het gemeenit vereenigd alwaar (allen zouden wo verwelkomd en toegesproken. Het eene teleurstelling dat door eene steldheid (de iBurgemeester (van Alke verhinderd was persoonlijk het we uit te spreken. Een van sympathie g gend schrijven was het bewijs da met het feest meeleefde. D: voott van het feestcomité, de Heer Dr. v. ren las dat schrijven voor waaraa nog een woord van hartelijk welkom voegde, hetwelk veel geestdrift bi en met daverend applaus werd begi Hierna werd de eerewijn aangebo Terstond werd daarna de stoet den ommegang door het dorp opges die geopend werd door Liefde voor monie gevolgd door het rijtuig wi de Eerw. Heeren Kapelaans van parochie en van Warmond gezeten ren. Wegens Kerkvisitatie door H.Ew. Heer Deken van Leiden wa Z.Ew. heer pastoor verhinderd me( gaan. Achtereenvolgens kwameni de schillende corpsen, waartusschen de tuigen der feestcommissie zich bevon Het was een alleraardigst idéé een tuig met bruidjes in den stoet een pl te geven; deze bruidjes waren ook gesteld geweest blij 'de ontvangst raadhuize. Het was een buitengev opgewekt schouwspel, dat veel ent siasme verwekte. De geheele bevo was op de been en langs den) we| schaard en begroette den stoet me valsbetuigingen. Na den terugtocht de stoet op het feestterrein ontboi waarna onder directie van den Direi den Heer Wagenaar van Liefde Harmonie de feestmarsch door de eenigde corpsen werd uitgevoerd, 'mooie marsch bij het einde luide 1 juicht. De feestvierende Harmonie op< daarop de rij der vereenigingen met paar opgewekte stukken en vervol werden door alle Harmonieën e* nummers voorgedragen die veel inoogstten. Ieder corps ontving als innering een' prachtig zilveren med die onder toepasselijke toespraken r den Voorzitter der feestcommissie 'Heer v. Dooren, werden uitgereikt [Honderden toeschouwers vulden het gestrekte terrein en vele harmonieën wierven met hun extra nummers denheids- en sympathie-betuigingen het opgetogen publiek. Bij het vallen van den avond het terrein in een ommezien in

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2