REUZEN SUCCES „FAT5 T MM Bericht van Inzet. A. Meloenen, E. Kwaadgras TE HUIS FORMULIER van het Kort Verslag Aanbesteding. dioscoop Hoya! Zondag 3 en Maandag 4 Augustus De Levende Hietiijf te 's Gnveniiw, Een deugniet. Het 12-jarige jongetje, dat zich vóór eenige dagen bij de politie te Oouda aanmeldde met het verhaal, dat hij door zijn ouders was achtergelaten en daarom onder de hoedfe van het burgerlijk armbestuur werd ge steld, blijkt het geheele verhaal te Web ben verzonnen. De politie, die deze week haar nasporingen voortzette, "heeft ont dekt, dat de jongen thuis behoort te Rotterdam, dat hij vóór acht dagen van de school is weggebleven en rondge zworven heeft, tot hij zich aan de po litie te Gouda overgaf. Door zijn ouders is hij thans weer teruggedaald. Griezelige vangst. Eenige jongens, die te 's-Gravenhage gisteren op de Toussaintkade bezig waren met vischjesvangen, zagen, volgens het ,;Vad.", een schoen boven drijven. Toen ze hem ophaalden zag men dat zich nog in den schoen een sok en voet bevpnden. De politie nam alles in een zak mede. Ve r dronk en.Gisterenis te Reek (N.-Br.) nabij het zoogenaamde Wacht huis het 8-jarige dochtertje van- schip per Runstraten in de Maas verdronken. Na een half uur werd het lijkje opge- vischt. Even geneden Goriinchem is Woens dagavond om 10 uur een zandbak ge kanteld, met het gevolg, dat de 4 op varenden te water geraakten. Drie wer den er gered, doch een 21-jarige werkp man uit Hellouw is verdronken. Branden. Gistermorgen is te Wa- geningen op de steenfabriek van den heer S. O. een hooiberg met ongeveer 40.000 K.G. hooi verbrand. Waarschijn lijk is het vuur aangestoken door een 8-jarig knaapje, dat in hechtenis is ge nomen. T.e Oud-Vossemeer zijn gisternacht eenige hooiklampen afgebrand, welke voor vervoer per schip aan het Veer waren gebracht. De hoeveelheid beloopt 45.000 K.G. Oorzaak onbekend. Het hooi was verzekerd. -- Te Bussum is Woensdagnamiddag in een villa aan de Spiegellaan een ka mer met serre uitgebrand, terwijl de dienstbode alleen thuis was. In de kartonfabriek Union te Oude- Pekela, waar Woensdag een groote brand heeft gewoed, kan het personeel door werken. i On tspoord. Gistermorgen om 9 uur is van een personentrein biji een wissel op het rangeerterrein, te Sliedrecht een leege goederenwagen ontspoord. Er is alleen materieele irtchade eni het ver keer is niet 'gestremd). Bedreiging. Op de steenfabriek- te IJzendoorn heeft Dinsdag het ontslag van vier werklieden ^aanleiding gegeven tot ernstige bedreiging,tegen don patroon, den heer v. ,E. Tengevolge daarvan be waakt de rijkspolitie (de fabriek. Hetzakkenrollen op deinter- nat. tr ein'en. Men schrijft aan de „^Maasbode" Wij bevinden ons op het oogenblik in eenzelfde stadium als ruim vier jaren geleden. Misschien zal men zich nog wel herinneren, dat ook toen op groote schaal het edele gilde der zakkenrollers zijn winstgevend beroep mtoefende ten nadeele der reizigers op de internationalfe treinen A'dam, via Haag, Antwerpen. Wij kunnen het ons nog zeer goed herinneren, dat, dank zij het actieve op treden der Haagsche recherche, hjieraan spoedig een einde gemaakt werd. Een optreden dat groote erkentelijkheid ver dient, maar toch eigenlijk niet door de recherche van een gemeente op een inter nationale lijn verricht behoefde te wor den. Nu schijnen de heeren zakkenrollfers van dit laatste lont geroken te hebben en zoodoende 'worden zij steeds brutaler in hun optreden. Het is daarom niet onwenschelijk er de betrokken autoriteiten op te wijzen, dat maatregelen dienen getroffen te worden om in te grijpen, maar hier schuilt de moeilijkheid, wie in zal grijpen. Het ligt niet op den weg van 3e re cherche van Amsterdam, Den Haag, of Rotterdam, rechercheurs op1 je interna tionale treinen mede te laten reizen, om dat de strafbare •handelingen buiten de kom van de gemeente plaats hebben, en zij dus eenigszins in de taak van de rijks politie zouden treden. Verwonderlijk is het echter, dat de be trokken spoorweg-maatschappijen de rijkspolitie er ijog niet ,mede in kennis gesteld hebben. Op verzoek yan het Rijk zouden zeer gemakkelijk Amsterdam^ Den Haag en Rotterdam twee recher cheurs kunnen afstaan. De spoorweg-Mij. zou vrij reizen kunnen geven en het Rijk vergoeding of toelage yoor yoeding. Wanneer men in een huis last heeft van veel muizen schaft men zich e.en kat aan en de gevolgen zijn. dat zonder diat de kat de muizen vangt deze op dfe lucht reeds wegblijven en de bewoners van het huis met vrede laten. Hetzelfde zal dan ook hier plaats heb ben. Alleen reeds door het feit, dat die treinen onder politie-toezicht komen te staan, zullen de zakkenrollers voorzichtig worden, daar zij allicht in hun medereizi gers een detective vermoeden. De gevol gen zullen dus zijn dat het publiek voort aan veilig kan reizen. Engelsche oorlogsschepen dooride Hollandsche tfigscfoi e rs« vloot. Men zal zich herinneren, hoe verleden jaar bij de manoeuvres van de Engelsche oorlogsvloot een eskader voer 'door de Hollandsche netten en aan vele vaartuigen schade betrokkende, Door de reederijvereenigingen zou bij) den Neder- landschen gezant een opgave worden in gediend van de geleden schade. De En gelsche regeering zou deze dan vergoer den, In verband daarmede is toen naar 't schijnt niet behoorlijk gehandeld. Er schijnen reederijen geweest te zijn, die te hooge opgaven hebben gedaan. De Engelsche admiraliteit heeft thans een order uitgevaardigd, waarin wordt ,Tot nog toe «werden de vorderingen wegens geleden schade aan 'de netten door de oorlogsschepen van de Engelsche vlboot veroorzaakt, zonder eenige aar zeling betaald. Nu echter» na de mar noeuvres van verleden jaar, de reeders hun eischen tot schadevergoeding bui tengewoon hoog hebben gesteld, zullen voortaan dergelijke vorderingen worden onderzocht/' De commandeerende officieren van schepen, die dit jaar aan de manoeuvres zullen deelnemen, hebben naar aanleiding hiervan de opdracht ontvangen alle bij zonderheden aan te teekenen met be trekking tot elke vloot die ziji zullen pas- seeren. Indien men vermoedt, dat men door de vleet gevaren is, zullen onmidr delink alle bijzonderheden, waaronder dit plaats vond, worden opgenomen, opdat de admiraliteit over voldoen|de bewijs materiaal kan beschikken. Het is dus voor onze .Hollandsche ree ders van groot belang, dat zijl alles nauw keurig opnemen, indien een vaartuig met schade binnenloopt, aangezien den 26en Juli j.l. de Engelsche manoeuvres een aanvang hebben genomen en daaraan, bijna 400 vaartuigen deelnemen. Als de schippers goede nota nemen van de be schadiging van de vleet, van bet oogen blik, waarop de beschadiging plaats had en op welke plaats en hiervaif in hun journaal melding hebben gemaakt, dan heeft de reeder recht op schadevergoe ding, anders loopt hij kans, dat zijln vor dering wordt afgewezen. Een roovershol. De gemeente politie te Heerlen, een zeer goe'd[e vangst gedaan door de arrestatie van een paar personen, die reeds geruim en tijd verdacht werden, zich aan tal van dief stallen te hebben schuldig gemaakt. Een agent, op surveillance bijl nacht, zag, dat een paar verdachte personen zich bewo gen' in de omgeving vam zijn huis, De agent ging naar het politiebureau en, met den politie-inspecteur toog hijl op nader onderzoek uit. Aanvankelijk zagen zij schim noch schaduw van de individuen, doch na een uurtje te hebben gesurveil leerd, kreeg de politie beiden, in het vizier in de Geertstraat. Aanstonds werd een hupner overrompeld, tijdig genoeg, om te verhoeden, dat de nachtridder ge bruik kon maken van zijn met 6 scherpe patronen geladen revolver, welk wapen hij reeds uit den zak 'had gehaald. De politie-inspecteur hield den tweeden dief aan. Een der dieven, droeg schoe nen van diefstal afkomstig. Uit het ver hoor was gebleken, dat de dieven veel gestolen voorwerpen in een hol hadden verborgen. Dat hol heeft de politie ont dekt, op den berg nabij het Geleender- kapelletje; het was van respectabelen omvang en zongvuldgig voor regen en wind beschermd. De dieven hebben reeds békend de daiders te zijn van de vele in de laatste tijden gepleegde diefstallen en zul len Her beschikking van "de justitie ti Maastricht worden gesteld. Vreeselijke hitte. De hitte* golf, die in oostelijke ricMfmg over dt statfen van het Middel-Westen en O. der Unie trekt, heeft te Chicago 20 sterfge vallen teweeggebracht,' te Cleveland 12 en te New York 4. In andere stéden zijn er van! 1 tot 3 tiooden. En Van overal ko men tijdingen over bezwijmingen ttenge- volge van de bitije. Het jubileum der chocolade De chocolade viert op het oogenblik haar vierde eeuwfeest. Het geliefde genotmid- del is uit Amerika afkomstig^ en feitelijk kenden de Mexicanen reeds dte choco* lade, voordat ColumbuS Atlanta had ont dekt. Zij roosterden eacaoboonen,, en kookten een brij van maïsmeel. Eindelijk werden de eacaoboonen daaraan ïoege. voegd. Maar hun „chocolath" (aho'co i$ cacao en lath beteekent water) is niet met de eigenlijke chocolade te vergelij ken. In 1513 was de chocolade-bereiding in Europa bekend. Vele jaren proefden echter alleen de Spanjaarden en de Por- Jugeezen de delicatesse. Bij het verlo vingsfeest van Lodewijk den Veertienden met den dochter van, philips den Vierden van Spanjewerd in Frankrijk de eerste chocolade gegeten de jonge bruid had een kostbaar kistje chocolade voor haai aanstaanden echtgenoot meegebracht Spoedig was de nieuwe lekkernij aan hel Fransdie hof zeer geliefd. In ons land werd de delicatesse eerst later ingevoerd, doch zij was toen dan ook in een minimum yan tijd zeer popu lair. Onze voorvaderen smulden weldra vooral aan de flickjes, zoo genoemd naai hun maker, Caspar Flick, zeer waar schijnlijk de eerste, die in ons land die chocolade meer algemeen bekend en., bemind maakte. LLLUKAFl^Cl I WELRBEk'lU-l 1 naar waarnemingen verricht in den mor ge va 1 Augustus 1913, medegedeeld door het Kot. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildl Hoogste barometerstand 773.1 Horta. Laagste barometerstand 757.7 Nice. Verwachiing tol den avond van 2 Augustus zwakke lot matige, noordoostelijke tot noorde lijke wind, meest lichtbewolkt, droog wcei zelfde temperatuur. GEVRAAGD een R.K. 2e Dienstbode goed kunnende werken. Adres Mej. ROTERS, Aalmarkt 26, Leiden. 3765 Draaiers GEVRAA D voor keukenaarde werk en bloempotten. Hoog loon. Brieven franco onder letter Y Z aan BRINKGREVE's Boekhandel, Deventer. 3776 Door oms andigheden te koop of te huur aangeboden een WOONHUIS met goed beklante Verlofzaak station en aanlegplaats derStooin- booten langs Ringdijk Haarlem mermeer. Te bevragen onder no. 26 bij den agent van „De Leidsche Courant", J. C- v. Graas te Leimuiden. (3775) MED. DOCT. ARTS, is tot nadere aankondiging AF WEZIG. De H.H. Drs.BRUINING, DE JONG, NIEMER, WEEBERS zijn bereid de practijk waar te nemen. 3782 SPEKSLAGERIJ, Vet spek 11.85 1 Mager spek -1.85 per Rauwe reuzel -1.75 I 5 pond Gesmolten reuzel -1.75 i Vette lappen 35 cent per 5 ons. Doorregen lappen 40 cent per 5 Ons. P. M. VERHOEF, Steenstraat 1. (3779) Telef. 819. Zaterdag 2 Augustus 1913, te half acht, in het Notarishuis aan den Burcht te Leiden, ten overstaan van Mr. h. M. A. COE- BERGH. No aris te Leiden, afslag van de navolgende huizen en erven te Leiden. 1. Het HUIS. Hoef- straat 27, in bod ge bracht opf 1540.— Verhoogd met '50. 2. Het HUIS, achter het vorige, Jan van Houtkade 6, op. 640. Verhoogd met 60. 3. Het HUIS, Uiterste gracht 41, op 770. Verhoogd met 100. 4. Het HUIS, Schei straat 11, op1340. 5. Het HUIS, Schei straat 13, op. 1050. Verhoogd met 15. 6. Het PAKHUIS in de Wafelpoort 3, op 80.— 7. Het HUIS, le Ha venstraat 32, op 480. 8. Het HUIS, daar naast 34, op 500- Ten kantore van genoemden Notaris worden tot en met Zater dag van 10—2 uur verhoogingen aangenomen tegen genot van Vs der verhoogsom. 3736 Perziken, zoete Druiven, fijne Hand- en Stoofperen, mooie Tomaten, Snij- en Prinsesseboontjes. Doperwtjes, Witte en Grauwe Capucijners, puik beste Malta- en Zandaardappelen. Diefsteeg 6a 3778 Teleph. Inlerc. 9(2. voor aankomend student (jonge dame) in zeer beschaafden kring gevraagd. Brieven fr. onder no. 3769, Bureau van „De Leidsche Courant". VOOR HET VERKRIJGEN van de Tweede Kamer der Staten-Generaal Voor den prijs van SS cent. De Ondergeteekende, NAAM VOORNAMEN WONENDE te.-STRAAT. wenscht een Abonnement op het Kort Verslag. Het abonnementsgeld (55 cent) gaat hierbij"!--" postzegels per postwissel Aan te geven op welke wijze de betaling geschiedt. Op Maandag, den 18den Au gustus 1913, des voormiddags te elf uren, zijn Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, voornemens op het Raad huis aldaar, aan te besteden (Bestek no. 13): Het afbreken van perceel St. Jacobsgracht no. 4 en het bouwen van een posthuis voor den Reinigingsdienst op het vrijkomend terrein (Bestek no. 14): Het gedeeltelijk vernieuwen van de Driegatenbrug In den ZIjldIjk. (3729 De bestekken en de teekeningen liggen ter inzage en overname op het Bureau van vGemeente- werken op eiken werkdag de besteding voorafgaande van 's morgens 9 tot 's mjddags 4 uren en zijn aldaar per stel &f 1 verkrijgbaar (franco per post f 1.05) zoolang de voorraad strekt. Aanwijzing in loco zal worden gehouden op Dinsdag den 12den Augustus 1913, van bestek no. 13 des voormiddags te 9 uren op het terrein en van bestek no. 14 des voormiddags te 11 uren (even voorbij het viaduct over den Zij ld ijk). Verdere inlichtingen ten Bureau Gemeentewerken dagelijks tus- schen tien en twaalf uren. heb ik met mijn Electrische Schoenreparatie-inrichting, alle reparatiën kunnen binnen een uur zeer netjes en sterk afge leverd worden, voor de billijkste prijzen. Dus zendt Uw SCHOENREPARAT E uitsluitend naar den Goedkoopen Leerhandel annex Electrische Schoenmakerij Janvossensteeé 67 3781 bij de Haarlemmerstraat, Leiden. Rapenburg ÏO Leiden. Prachtvolle en afwisselende Voorstellingen op Aanvang 8 uur. Einde ongeveer 10H uur. 3783 Hoofdnummer Zeldzaam mooie dramatische film in 2afdeelingen. Uitbundig succes. TOEGANGSBEWIJZEN lste Rang 50, 2de rang 30. 3de rang 20 ets. Voor Bondsleden lste Rang 50, 2de rang 20, 3de rang IS ets. p. Liter. p. Liter. Anijs60 Jenever. 90, 1.05, 1.20 Persico60 Oude Jenever 1.35, 1.40, 1.60 Frambozen60 Brandewijn 90, 1.05, 1.20 Curasao60 Cognac. .1.00, 1.30, 1.50 Rood90 Rum1.50,1.80,2.00 Bordeaux 50, 60, 80, 90, 1.00, 1.10, 1.20 p. fl. Bourgogne 1.05, 1.15, 1.60, 2.00 p. fi. Portwijnen 60, 80, 1.00, 1.20, 1.50 p. fl. Madera 60, 80, 1.00, 1.20, Sherry 90, 1.20 p. fl. Advocaat 90, 1.00, 1.10, 1-40, 1.60 p. fl. L, Boerenjongens 90, 1.10, 1.20, 1.50 p. liter. gj Boerenmeisjes 1.00 per liter, Bootz lik. 1.25. Aachener Exportbier 5 en 8 ets. per M fl. 00k per gPrseeIiokka1igbaar inHARTESTEEG 2. Zaterdags geopend van 9—6 en van 7—10 uur. Teleph. no. 1335. OSF KOOPT NIET OP ZONDAG. "W K R. K. M. V. „de Hanze" LOSSE NUMMERS van „DE LEIDSCHE COURANT" zijn iederen avond verkrijg baar bij de onderstaande adressen S. J. BOMERT, Vischmarkt 18. J. FLEUR, Haarlemmerstraat. N. GEYER Botermarkt 26/27, KIOSK, Apothekersdijk. G. KLE1)NHANS, Pelikaanstraat. P. J. MASSA, Haarlemmerstraat. 117. B. POLS, Haarlemmerstraat 31. Gevraagde betrekkingen. Van 1 5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. Terstond gevraagd twee Schildersknechts met kost en inwoning, loon naar be kwaamheid. bij P. Hillebrand, Mr. Schilder. (Weipoort) Zoeterwoude. (3774) Mevr. CRE1JGHTÖN, Hooigracht 48, vraagt door bizondere omstandigheden tegen 1 Nov. een 3784 Keukenmeid, zeltstandig kunnende werken en koken en ten Tweede Meld. Beiden van goede getuigen voorzien. Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, Iedere regel meer 5 cent. k contant. Er biedt zich aan een net burger meisje, R.-K., 32 jaar, als HUISHOUD STER, liefst klein gezin. Fr. Brieven onder no. 3766, Bureau van „De Leidsche Courant." Verloren te Zoeterwoude een nikkelen Heeren horloge met ketting. Tegen belooning terug te bezorgen HU LP POST SPAARBANK, Zoeterwoude. 3777 Alle betalende abonné's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd vojr GULDEN bij levenslange ongeschiktheid tot werken. GULDEN 'oij overlijden De uitkeering dezer bedragen is° gewaarborgd door GULDEN verlies van één hand of voet. GULDEN bij verlies van eiken anderen vinger. Ned. Ongevallen-Verz. Maats GULDEN bij verlies van één wijsvinger. Piet Heinplein, hoek Anna-Pauwlonasiraat.

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 4