Gemeenteraad van Stompwijk. Gemengd Nieuws. cratische partij om mede de verantwoor delijkheid der regeening te aanvaarden.,, is een toestand geboren,, zooals onze parlementaire geschiedenis npg niet heeft gekend. •Het optreden eener concentratie-regee- ring, afhankelijk van de socialisten, is bij voorbaat .uitgeschakeld. Uitgeschakeld door de concentratie zelf.. Werd aanvankelijk vooral van Unie- liberale en vrijzinnig-democratische zijde op dit punt nog een, slag om den arm gehouden; verklaarde men slechts, in geval de concentratie geene zelfstandige meerderheid verkreeg, niet gebonden te. zijn tot optreden: van vrij-liberale zijde werd onomwonden, werd zonder voor behoud verklaard: „Krijgt de concentratie geen zelfstandige meerderheid, dan aan vaarden wij alleen het bewind in geen geval. Geen herhaling van een ministerie- (De „Meester iafhankelijk van de so cialisten." f Het is, grootendeels, op 'deze be lofte, dat de concentratie er in slaagdq de rechterzijde in de minderheid to brengen." En verder zegt het blad: .'b,En nu weten wij wel, welke ge ruchten er de ronde doen. Geruchten, dat de vrij-liberalen, in strijd met hun herhaaldelijk gegeven woord, toch aan een nieuw Meester achtig kabinet willen deelnemen. [Maxr wij behooren niet tot degenen, die hunne tegenstanders onmiddellijk van het slechtste verdenken. Wij tenminste weigeren vooralsnog aan zulk eene flagrante treuwbreuk te ge- looven. Wij weigeren dit zelfs na alles, wat aan dubbelhartigheid in cie Taatste maanden door de concentratie is ver toond,. Ook op het ruime gebied der dubbel hartigheid zijn grenzen, die niet onge straft overschreden worden, f Grenzen, die, naar wij meenen, de concentratie, zoo al niet uit hoogere motieven, dan toch uit eigenbelang ki |iet oog zal houden,. Want, nietwaar? tegen over een uit politieke immoraliteit ge boren bewind zou de oppositie in het vervullen harer bittere, maar noodzake lijke taak zich, meer dan ooit, door het zedelijke besef der natie gedragen weten,.,.. i Acht men dus jnèt ons', in 'trouwe, eene concentratie-regeering uitgesloten, dan mag met belangstelling worden af gewacht, hoe de overwinnaars deze con- stitutioneele puzzle zullen oplossen." Voorzitter de heer P. van Duijvendijk, burgemeester. Aanwezig 10 leden. Er is een vacature. Na opening der vergade ring worden de notulen gelezen en goed gekeurd. De Voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken,: a. Het proces-verbaal der op 27 Juni jl. gehouden opneming "der boeken cd {kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat het een en jinder in orde was, bevonden, terwijl een bedrag van f698 in kas was. b„ Het verslag der commissie tot we ring van schoolverzuim over het jaar 19112. t Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Aan de orde wordt gesteld het onder zoek van de ingekomen geloofsbrieven der nieuwbenoemde raadsleden, de hee- ren J. Wl. v. d. Salm, A. Romijn en J. Hoogendoorn. Aangezien de geloofsbrieven, in orde werden bevonden, wordt met algem eene stemmen tot toelating van genoemde 'heeren als raadsleden besloten. In behandeling komen: a. een adres van het feestcomité tot viering vanNeer- 'ands 'honderdjarige onafhankelijkheid in os 'buurtschap Stompwijk, om eene bij drage uit de gemeentekas voor dat doelj 'b, een adres van de Wilhelmina-vereenm- g'in Veur-Leidschendam, eveneens om een 'bijdrage voor het houden van het onaf- hankelijkheidsfeest Na eenige discussie wordt met al,gem. stemmen besloten, de subsidie voor 'het feestcomité 'in de buurt schap Stompwijk en voor de Wilihelmina- vereeniging voornoemd te bepalen op f100. Tevens wordt met algem. stemmen besloten ten behoeve der feestviering in 'de buurtschap Veenweg aan B. era W|. een crediet van ten hoogste f 50 te ver- leenen voor een eventueele aanvrage om subsidie uit die buurtschap voor gelijk doel, onder voorwaarde, dat de gemeente Nootdorp ook in de kosten der feest viering bijdraagt. (Ter tafel wordt gebracht een schrijven van P. A. Mooijman Hz. en drie andere bewoners der buurtschap Veenweg, daar bij de wenschelijkheid te kennen gevende) die buurtschap te doen aansluiten aan het gasbuizennet en van gaslicht te voor zien. 1 i l pp voorstel des Voorzitters wordt met algem, stemmen besloten dit schrijven te remvoyeeren aan de commissie ,van be heer over de gasfabriek. Aan de orde wordt gesteld het voor stel der commissie van beheer over de» gasfabriek tot het aangaan eener geld- leening van f7000, waarvan de helft komt voor rekening 'der gemeente Veur, welk bedrag alsnog voor de uitbreiding be- uoodigd zal zijn. De Voorzitter deelt mede, dat onder genoemd) bedrag tevens bcgr^eii zijn de kosten, van verbouwing d< .abriek, na de plaats gehad hebbendd vergrooting, welke kosten geraamd kun nen worden op pl.rra. f2000. Na eenige discussie wordt met algem. stemmen be sloten tot het aangaan, eener geldleening tot ten hoogste f4000 tegen eene rente van 'ten hoogste 5 pet., af te lossen in 35 jaren. De Voorzitter deelt tevens mee, dat gelijk voorstel aan den Raad der ge meente Veur za! worden gedaan. Tevens wordt besloten: a. de begroo ting naar aanleiding en overeenkomstig het genomen leeningsbesluit te wijzigen; b. de begrooting voor den dienst 1913 'te wijzigen naar aanleiding en overeenkom stig de in de vorige vergadering ge nomen besluiten tot het opnemen van tijdelijk kasgeld ten bedrage van f3000 en f2000. 1 Vervolgens „>vorden in behandeling ge nomen eenige reclames inzake hondenbe»- lasting en 'hoofdei, omslagt iHierna sluit de Voorzitter de ver gadering,. Kazernestreek. Kazerne te As sen. Barbier is op kamer om harde stop pels van soldatengezichten te maaien. Milicien H. Wordt met een bot mes be werkt. 't Mes trekt door de harde baard, scheurt de haren uit de huid, zoodat H. een pijnlijk „Au" niet kan onderdrukken. Kameraden loopen toe. „Jong, wat 'n snee, Wat 'n blout", roepen ze en voor fi. even verbaasd opziet, trachtend op gezichten van vrienden te lezen of het 'geen mop is, weet wat er gebeurd, heb ben de ziekendragers hem al aangepakt. Met pleisters beplakt, met doeken om wonden. Npg hield denkbeeldig bloeden niet! op. Roode zakdoek maakt van soldaten kop een Drentsch boerinnengezicht. Eu al maar door nog bloed. „Den pnoar' onder de pompe." En H., door gedienstige handen gegrepen, wordt ach ter de kazerne gesleurd. Hoofd onder de pomp. En water, veel water over z'n kop.... en al wat verder bij zijn lichaam hoorde. Arm slachtoffer zelf gaat zijn toestand angstig inzien. 'Voelt overal nattigheid Denkt dat alles bloedt. Wordt banger en als 'n kameraad aanraadt: „Goanaor 't hospitaol", rent hij naar het achterhek om' ,zoo gauw mogelijk in de barak te komen. Hek gesloten. Dan door de hoofdpoort Maar, in wit werkpak komt niemand in het hospitaal. Razend van suggestieve pijnen, terug naar kamer, om' blauw te kleeden. Dan naar het hospi taal. Alles in grootste wanorde gebracht heele boel op stelten. Toebereidselen ge maakt om bebloede lappen af te werken. En toen.... geen bloed, geen wond. Met 'n reprimande juist op tijd in de kazerne terug om straf te ontloopen. 'Gelach en gevraag of de pijn nog erg was. Kazernelol. Aangereden. Gistermiddag is op het Tulpplein te Amsterdam, een meisje, op een fiets door een tram aan gereden. Daar zij achter eeri motorwagen reed, had zij de van den anderen kant kant komende tram niet gezien. Toen zij wilde passeeren, werd zij door deze gegrepen en tegen den grond geworpen. Bewusteloos en zwaar gekneusd werd zij naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. Aan den grond geraakt. Een met hout geladen tjalk, schipper van der Woude, die van Rotterdam op weg was naar Kampen, is gisteren in de Zuider zee, nabij den Berg, niet ver van Elburg aan den grond geraakt. Elburgsche varenslui hebben den schipper met zijn gezin van het schip gehaald en in veiligheid gebracht. De schipbreukelingen hebben alles in den steek moeten laten. De lading was ver zekerd. Het schip niet Machine gesprongen. 3ra de nabij Barneveld gelegen fabriek van. de heeren de (Vries era'Zu,. is glstertniridag een machine voor de vervaardiging yan ijs met vreeselijk geweld uit elkaar ge sprongen. Een in de nabijheid staande .Duitsche monteur heeft daarbij hevige brandwonden aan hoofd en< handen op- geloopen. Een stuk van de machine ter zwaarte van eenige honderden "kilo's is als glas afgeknapt. /Verdronken. Op den, Schinkel te Amsterdam waren gistermiddag drie mannen en een vrouw aan het roeien. Een hunner, een 29-jarige behanger, maakte zich op een gegeven oogenblik, dat een aanvaring dreigde, angstig en sprong overboord, met het gevolg, dat hij onmiddellijk in de idiepte verdween en verdronk. {Het mes. Zondagavond is op den heuvel te Oss zekere v. G. zoodanig met een mes bewerkt, dat hem de inge wanden buiten het lidhaam traden. "De dader, v. (O. uit het naburige Heesch, werd dadelijk in verzekerde bewaring gesteld. Men vreest voor het behoud van G/s leven. Door den dra rak. Te Apeldoorn is eergisteravond een man, die gerulmen tijd in een bierhuis had doorgebracht, na zijn vertrek van daar op straat plotseling doodgebleven, vermoedelijk tengevolge van overmatig gebruik van sterken drank. On gezond drinkwater. Eerai- gen „tijd geleden werd te Heelstfm éen verdacht ziektegeval door een arts ge constateerd, die na een onderzoek tot de overtuiging kwabi, dat men hier te d'oen had piet een door slecht drink- Water veroorzaakte ziekte, waaro'm een en ander werd ter kennis gebracht van 'de gezondheidscommissie. In 'meerdere huizen werd toen geen ^an de eischen voldoend drinkwater ge vonden en tegen verschillende huiseige naren proces-verbaal oj>ge,maakt. Deze eigenaren, die allen in de nabijheid van) 'den Utrechtsohen weg wonen, waar ue waterleiding ligt, bewezen thans, dat zij reeds vroeger aansluiting daaraan ge vraagd hebben, doch dat zulks is ge- 'weigerd. Zij zullen thans opnieuw een verzoek doen aan de gemeente Rerakum tot aansluiting bij de gefneentelijkewater- leicting, opdat de bewoning hunner per- jceelen niet worde onmogelijk gemaakt. Einde van een staking. De staking onder de arbeiders aan de water leiding te Halfweg is geëindigd. Het werk is weder hervat. Dit resultaat is vooral te danken aan het flink optreden van een der kapelaans alhier, die zich midden onder de stakers begaf, hen door een flinke toespraak de nutteloosheid der staking onder het oog bracht, met het gevolg, dat zij eenparig besloten het werk weder te hervatten. Qverreden. Aan de Lunetten, het laatste blokhuis, voordat de trein uit Arnhem het station te Utrecht bereikt, is Maandagavond een droevig ongeluk .voor gevallen. Te ongeveer halfzes passeerde trein 38 uit Arnhem. Toen de trein voor bij was, werd een lijk gevonden aan de spoorrails. Het hoofd was van de romp gescheiden, terwijl de beide beenen on der de knie van het lichaam waren gere den. Niemand van het treinpersoneel), noch iemand anders had den man aan den kant van de spoorrails gezien. Ver moed wordt, dat.hij met grassnijden be zig Was. Het was de 66-jarige J. P., wonende Kovelaarstraat te Utrecht. Ernstig schietongeluk. >M en meldt uit den Helder, d.d. 22 dezer: Bij de schietoefeningen, welke heden morgen door het 4e reg. vesting-artille rie in fort Erfprins gehouden werden met zwaar geschut op een sleepschijf, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het afgaan van het schot uit een kanon van 24 cM. Lang 25 sloeg het sluitstuk uit een kanon, waardoor de sergeants Slikboer en Schot, de kanon nier le kl. Ten Bosch en de miliciens Alooij en Bart ernstig door brandwonden aan gelaat, armen, handen en borst wer den getroffen. Spoedig waren op het terrein van het ongeval autpriteiten en doktoren aanwe zig, zoodat de gewonden na een voor- loopig verband, zoo spoedig mogelijk naar het marinehospitaal vervoerd kon den worden. Gelukkig zijn geen menschenlcvens te betreurenen wonder is het wel, dat het ongeluk nog betrekkelijk zoo goed is af-, geloopen, wanneer men nagaat, dat het sluitstuk, dat ongeveer een gewicht heeft van 1300 pond, op ruim 25 M. afstand diep in den grond is geslagen. De verwonden behooren allen tot de 3e compagnie, le afdeeling. Een later bericht meldt ons, dat ser geant Slikboer, na verbonden te zijn, het marinehospitaal reeds heeft kunnen ver laten. Eigenaardig is het zeker wel, dat het projectiel, waarmede op de schijf werd geschoten, doel heeft getroffen. Nader vernemen wij, dat het met de patiënten in het hospitaal zeer goed gaat. Voor geen van allen bestaat levensge vaar. O, die alcohol. Te Ommelander- wijk (Gr.) heeft Zaterdag K. v. d. Wl, een alcoholist, een moordaanslag op 'zijn vader „gepleegd; vijfmaal heeft hij op hem geschoten. Hij is door de politie1 gearresteerd. Sabotage? Vrijdagochtend kwam voor de fabriek van gewapenden beton bouw De Kondorrte Amsterdam teeri schuit aan, geladen met ,5000 K.G. ijzer. De boot meerde aan de Wieesperzijde en zou daar door een paar bazen worden gelost. Stakende monierwerkers beletten nu echter, dat wejk te verrichten en de schuit bleef volgepakt liggen. Zondagf- ochtend echter bleek de geheele inhou<J in het water te zijn geworpen. Men ver moedt, dat men hier te doen heeft met sabotage. De zaak is in handen van de politie. Vliegen. Door proever» is een Amerikaansch geleerde tot de ontdekking gekomen, dat er kleuren zijn,; die door de vliegen zooveel mogelijk vermeden worden. Op wanden, die behangen zijn met blauwe, bleekviolettej donkerbrui ne of citroen-gele behangselpapieren, zul len de Vliegen zich niet of veel minder nerzetten, en een kamer, met deze kleur behangen, zal veel minder Jast van vlie gen hebben. Dr. Howard, een bekende Amerikaansche specialiteit op hygiënisch gebied, heeft door talrijke proeven dit feit vastlgesteid. Zoo deed de djókter in een groote kist, welker wanden met verschillende ge kleurde stukken behangselpapier beplakt waren en die van boven met glas afge sloten was, een groot aantal vliegen. Hij merkte nu op, dat de vliegen bij voorkeur gingen zitten op het lichtgroene, rose,! lichtgele, donkergrijze, donkerroode, wit te en zwarte papier, terwijl ze aan de donkergele, scherp roode en oranjekleu ren minder de voorkeur gaven. Blauwe, bleekviolette, donkerbruine en citroen gele papieren werden bijna geheel ver meden. In streken, bijv. landelijke plaatsen,! waar men veel last van vliegen heeft, Zou deze wetenschap kunnen benut worden, om de vliegenplaag in de kamers te ver minderen. I Een familiedrama. Een ont zettend familiedrama is Donderdagmor gen te Heidelberg ontdekt. Er woonde daar het gezin Gernsheimer, 'bestaande uit den 70-ajrigen vader,, diens 64-jarige vrouw, een 43-jarige dochter en een.",58- jarige tante. Toen Donderdagmorgen de winkel niet geopend werd en meegas- lucht 'waarnam, waarschuwde men de politie, die de deur li et openbreken. Den; 'binnentredendein 'drong een sterke gas- lucht tegemoet en men ontdekte weldra, dat de hoofdkraan der gasleiding en, dè kraan in de badkamer geopend waren. Toen men deze kamer binnentrad, zag .men een vr'eeselijk schouwspel. Op een 'bed1 lagen de oude Gerns'heimer, zijn4 vrouw en clochter dood, terwijl de tante in dekens gehuld levenloos- op de chaise- longue werd gevonden. Alle personen Waren reeds eenigen tijd overleden. Het drama is blijkbaar met overleg en toestefriming van al de daarbij betrokken .personen uitgevoerd; dit blijkt uit de tynstandighieid, dat alle omgekomenen zich in de badkamer bevonden. Aan de buitendeur 'was een briefje bevestigd ,met het opschrift: „"heden geen melk noodig"i. Een op de schrijftafel gevonden pakket bevatte afscheidsbrieven aan den in het buitenland vertoevenden zoon en aan den districtsrabbijn. Een derde brief, aan d,e Heidelbergsche overheid gericht, gaf de reden op van "het vreeselijk drama. Hij bevatte de 'woorden: „Ik deel u m'edie, dat ziekte en nood ons lot dezen stap gevoerd hebben. Familie Gernsheimer." Gernshei'mer (had vroeger een bloeien- den tabakshandel, die evenwel de laatste jaren weinig meer opleverde, vermoeder 'lijk omdat de eigenaar wegens "hoogen leeftijd en ziekte zich ,niet goed meer aan zijn zaak kon wijden,. [H|ij was twaalf jaar lang lid) van dén gemeente raad en stond overal in hoog aanzien en achting. t {Brand in een mijn. Sinds een ,paar dagen staat een zwavelmijn teCastel Fermini op ;Sicillië in brand. Toen de brand uitbrak bevonden zichl 700 werk lieden in de mijlni en de brand! woedde bij de eenige lift naar de buitenwereld. jHet werd een tragische ren door de donkere nauwe gangen. Verblind door den rook en het vuur, en, totaal uitgeput trachtten de.mensdhen ónder een vreese- lijke paniek door de andere gang te ont komen. Velen konden gelukkig overgaan in een andere mijn; zjj moesten vier kilometers onder de aarde -doorloopera. JV\aar een dertigtal mannen moest den dood in de vlammen vinden. In de om geving ziet men overal tafereelera van smart en angst. 7 Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Stadstimmerwerf. Telefoon no. 127. Geopend van 9—12 uren des morgens en van 2—5 uren des middags. Aanvragen van werkzoekenden 2 kantoorbedienden, 1 reiziger, 1 stukadoor, 2 metselaars, 2 schilders, 1 bankwerker, 1 lood gieter, 1 banketbakker. 1 kellner, 1 pakhuis knecht. 1 magazijnknecht, 4 loopknechten, 8 losse werklieden, 1 m torschippersknecht, 1 brood bakker, 1 huishoudster, 2 werksters 1 kinder juffrouw. Gevraagd: 1 koperslager, 1 stratenmaker, 2 electrd-monteurs, 5 metselaars, 2 kachel- en haardenmakers, 2 schoenmakers. Aanbestedingen. Aan het Centraal Bureau der SS. te Utrecht is gisteren aanbesteed: Het vervangen van de kraanbrug aver het Stobbegat nabij Heerenveen door een ophaalbrug. Begrooting f 17,800. Inge komen vier biljetten. Laagste inschrijver firma Van Eg.nond Co. te Zocterwoude voor f 17,322. Faillissementen. Uitgesproken: F. Redeker, timmerman te Groningen, cur. mr. Wedeven. Geëindigd: G. van der Meulen, photograaf en winkelier te Dokkum. W. A. Wakker, confiseur cuisinier, firma H. C. Louwerse Zn. te Haarlem. Burgerlijke Stand. LEIDEN. Geboren: Helena Hendrica, d.v. E. J. R odakker en P. Canbier. johannes, z. van J. Wijling en C. Felix. Johannes, z. van W. van Strater en J. de Boer. Abraham, z. van G. Verwer en W. Baart. Caiharina Pe- t'onella Huberta, d. van L. J. Pierlot en C. P. H. van Straalen. Cornelia Wilhelmina, d. v. C. W. Oostv en en H. M. Segaar. Alida, d. van G. Pielanen en M. W. van der Kwartel. Maria, d. van P. Kouprie en M.J. Diemei. Jacobus Arie, z. van J. A. Riebeek en C. C- le Mair. Gerrii, z. van G. Nieboer en P. Re geer. Johannes Marinus, z. van P. W. Vér beek en N. Hoope. Marie, d. van A. Steen bergen en M. M. Kreuger. Wilhelmus Jose ph üs, z. van E. Habraken en M. A. v. Es. ILirtholomeus, z. van A. Bavelaar en H. M. HolLbeek. Maria Pelronella, d. van C. J. v. Weeren en J. Walraven. Ferdinand Frits, z. van H. Kooreman en J. de Haas. Overleden: J. C. Delmeei, d. 8 d. N. Paauw geb. Groot ol j. J. P. Dobbe, wed. van W. C. ter Heide 72 j. G. Seijn geb. Nieuwenburg 40 j. M. J. Meulendijk in. 69 j. A. van der Spek m. 63 j. M. Gelton, wed. van P. W. J. Kou- wenburg 88 j. M. B. Bos, w. 75 j. M. Flantfeber d. 21 j. AARLANDERVEEN. Geboren: d. van Voors-Middendorp. d. van Zwaneveld-Lit. Overleden; A. Brand 44 j. geh. met Th. Overes. Jos. van Gemeren jm. 3 mnd. OUDSHOORN. Geboren: d. van Bleeke- Berkelaar. Overleden: W. Schijf 1 j. VOORHOUT. Geboren: Leonardus Jacobus z. van Hundrikus van Went en Martina Cornelia van Wieringen. Theodora Agnes z. van Leonardos de Groot en Geertruida Johanna van der Meer. Simon Laurentius z. van Cornelis Angevaare en Elizabeth Zoet. Ondertroi Hendrik Leonardus van der Horst jm. 21 Haarlem en Magaretha Hoogervorst jd. van Velzen. Johannes Jacobus Post im van Voorhout en Elisabeih Heemskeik jo. van Leiden. Hendricus Leonardus va Hulst jm. 23 j. en Johanna van Rijn jd. beide van Voorhout. Getrouwd: He Leonardos van der Horst m. 21 j. van lla en Margaretha Hoogervorst jd. 20 van V VALKENBURG. Getrouwd: Joh. Fr. h burger 24 j. en Anna Vaikeviss, r 2j j. WARMOND. U eb o ren: Theodo a W mina d. van Th. W. van Nickerk en Kerkvliet. Overleden: Maria ten wed. van J. van Slingerland 57 j. Marga Risman 83 j. WASSENAAR. Ondertrouwd: J, Kouwenhoven en M. A. de Greef. J Viegen en G. Haaf ten. Overleden: L. levliet m. 73 j. G e b o r e n Johannes Hend Gerardus, z. van F. W. Verhorst en W. F. kers. Anna Maria Cornelia, d. van Vosse en A. M. A. Ogier. Johanna J Helena, d. van Th.Remmerswaal en H. Dels ZWAMMERDAM. Geboren: d. van douw-Kersbergen. d. van Zwarts-Zuide d. van Teekens-Molenaar. Opgave van personen, die zich Leiden gevestigd hebben. J. F, Verkoyen en gez., Pieter de la C straat 4, kleermaker. J. Olthof, Plantsoe J. Kling, Hoogl. Kerkgracht 32, arbeide A. Benning en gez., Pr. Hendrikstr. 15, fabr arbeider. Wed. G. F. Eilbracht, Hooge dijk 2b. W. R. Martens en gez., Rijn-en S kade 82, assistent bij de posterijen. A Staals, Botermarkt 18, winkelbediende. - Schooneveld, Oude Singel 36, dieustbodt M. Kraakman, Stationsweg 57. J. Bruggt en gez., Poelgeeststraat 2_. H. Nieuwenhi en gez., Korte Langstraat 3. sigarenmake, Q. W. Beugelsdijk, Lange Mare 52, dienstt J. B. Snethlage en gez., Rijnsburgerwei schout bij nacht. H. N. Berkhout, Drie straat 29a. N. v. d. Stel en gez., M Moonsstr. 11A, timmerman.— W. G. Spelt gez., Vreewijks r. 2. N. P. Schipper, Ku steeg 2, winkelbediende. C. v. Haasterei gez., Volmolengracht 21. C. v. d. Berji gez.. Lammermarkt 52. houtdraaier. J. b( en gez. Vliegeniharshof 1 F.J. S. v. d.J Haarl.str. 21 beh ngor. - A. G. Govers, H siusstr. 16. W. Bierkens, Kraukrstraat sigarensorteerder. Opgave van personen, die uit Leil vertrokken zijn. H. W. fr. v. d. Steen, Zoeterwoude, H. F dijk H. 150. S. van den Oever, Schc Spaansche Voortstr. 98. H. N. IJsbrai Leeuwarden, Kanaalstr. 19. J. Fr. J. Fortui Amsterdam, le v. d. Helstr. 17n. W. fr. den Haag, Vaieriusstr. 49. Joh. Sloos, D Brookhorststr. 20. H. W. Warmgoor, Hi/ sum, Achterom 101. Mej. M. G. J. Ph Utrecht, firma Lomme Steenweg. P. J. W Man, Rotterdam. Geldersche kade 22. Spierenburg,, geh. met de Tuijk, Rotterd Kruiskade 92. Mej. S. Zijlstra, Leeuwarl Kleine Kerkstr. W, Th. Nieboer, Oegstgi Pieterstr. 141 f. Mej. E. J. Dentz, den Hl v. Slingerlandstr. 17. C. v. Nimwegen, Si veningen, Jan v. Houtstr. 7. - H. Schin Amsterdam, Amstelveensche weg 5. Th. J. Knegtel, den Haag, Riviervischinarkt 5i Wed. Dee-Jasperse, te Helpman, Oostersin N. Verlind, den Haag, Christinnesir. 48 G. W. Castelein, Alphen a. d. Rijn. St. Jos< gesticht. Adr. v. Riet, Amsterdam, Laui gracht 29n achter. P. Vonders, Schevenin Dirk Hoogenraadstr. 115. C. Krug, Dordn Mej. E. v. Leeuwen, den Haag, Fran slag 154. Uitlotingen. RUSLAND 5 pCt. PREMIELOTEN 1894 Trekking op 15 Juli 1913. 18 24 25 81 82 98 164 191 60'' 659 806 822 837 874 926 933 1 1187 1191 1310 1340 1857 1383 1419 1507 1 1587 1678 1686 1717 1745 1792 1802 1862 2 2053 2063 2131 2155 2235 2313 2332 2495 2630 2653 2753 2836 2840 3049 3092 3159 3254 3294 3333 3352 3522 3529 3717 3768 3158 3969 4u03 4046 4057 40-6 4100 4111 4 4172 4206 4209 4230 4_G7 4386 4469 4482 4 4,s06 4871 4991 5010 5049 5055 5157 5239 5 5285 5317 5375 5395 5563 5699 5717 5747 5 5764 5926 5954 6006 6008 6067 6109 6223 6 0269 6317 6357 63 8 64 tl 6463 6512 6558 0 6796 6819 6909 6974 7063 7103 7111 7156 7 7280 7330 7342 7424 7446 7357 7469 7525 7 7569 7652 7684 7954 7958 8C00 8030 8048 8 8124 8166 8291 8333 8448 8462 8629 8784 ft 89s9 90.'2 9028 916 i 9192 9259 9333 9389 9 9653 9666 9699 9706 9656 9773 9863 9979 9i 10047 49 65 It 1 lo9 165 168 215 274 324 336 364 4ll 570 589 594 717 746 875 950 966 1136 1187 1224 1 1267 1354 1391 1436 1507 1512 1527 1554 1 1688 1754 1757 1766 1816 1945 1985 2038 2 2096 2134 2194 2280 2-» 15 2582 2606 2669 2 2843 2845 2859 2881 2957 2985 3020 3053 3 3148 3170 3294 3302 3316 3436 3462 3471 3 3685 3694 3790 3964 4063 4080 4394 4450 41 4627 4730 4776 4826 4875 4886 4903 4985 51 5054 6066 5078 5171 5235 5299 5395 5402 5 5486 5730 5742 5763 5917 6006 6024 6077 6 6165 6172 6376 6497 6554 6668 6789 6908 6 6981 7114 7290 7352 7367 7413 7415 7492 7 7589 7632 7820 7873 7877 8080 8114 8177 81 8225 8430 8491 8522 8 .28 8534 8541 8656 81 8787 8809 8904 9024 9047 9115 9183 9252 92 9350 9430 9563 9622 9718 9872 Betaaibaar 16 October 1913. LOTEN BRUSSEL VAN 1L05. Trekking van 15 Juli. Seriën: 1169 30796 51271 87421 114184 I486 1170 30995 53041 90121 126406 !48ï 3375 31947 54659 90673 1168o3 i: -7 4928 322L9 55429 91327 1171:2 15 1 6093 32625 59099 95010 118167 154i 6135 33535 64405 95.178 118641 3 553 6496 34744 65457 95439 118781 157. 7160 35-'44 69779 95907 120438 160Ü 7947 35950 71718 97217 122036 1601 11501 36454 74810 98989 131290 161' 12950 36578 76123 99311 133320 1621 14717 38682 7690J 100710 134558 IÓJS 16585 39140 77444 1013J3 137458 164 18752 43899 77594 101502 137768 165- 19078 45255 78583 102872 137897 1656 21142 45735 79444 103485 141705 16.4 21644 45993 81217 103449 145685 16Ó3 23519 47476 8255 105623 146557 16ö2 25308 48261 84966 106772 148001 Hoofd i rijzen Serie 1220 -!5 n o. 9 fr. 250.06 ser. 117112 no. 22 fr. 2500: ser. 30995 no. fr. 1000: ser. 101303 no. 25 fr. 500: ser, 1624 no. 2 fr. 500. Met fr. 200: ser. 1770 no. 5, s. 6096 n. 1 s. 6096 no. 20; s. 6135 no. 19: s. 7947 no. s. n. 11: s. 33535 n. 12; s. 35244 no. 18; 36154 n. 7; s. 36578 no. s. 43899 n. 18: 59699 no. 16; s. 64405 no. 2; s. 100/19 n. 1 s. 102872 no. 7; s. 103485 no. 6; s. 1' 1184 i 13; s. 141705 no. 8; s. 153750 no. 15; s. 15ÓJ no. 23. De overige in bovenstaande seriën verval nos. met fr. 110. Betaalbaar 2 Jan. 1914.

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 4