Uit Stad en Omgeving. de zaak, die het protest uitlokte, op nieuw is onderzocht. Volgens haar toch is beslist geen fout begaan, wat door nieuwe getuigenissen kan worden bewe zen. De alg. vergadering machtigde het B. B. daarvoor, Vitesse ten gerieve, een commissie te benoemen. Gevraagd zal daarvoor dc huidige Protest-commissie. Kerknieuws. Z. D. H. de BisschcU van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Hemelvaart), den Weleerw. heer A. J. M. van Meeuwen, tot kape laan te Rotterdam (H. Lambertus), den iWeleerw. heer S. Steur, tot kapelaan te 'Amsterdam (H. Maria Magd.), den wel eerw. heer H. P. A. van Dijk, tot kape laan te Haarlem (H.H. Elisabeth en Bar bara), den Weleerw. heer F. A. Bur- winkel, tot kapelaan te Lisse den Wel eerw. Heer J. H. E. van Brero, en tot Kap. te Castricum, den Weleerw. heer J. J. van Santé, die Assistent was te Bovenkarspel. Land- en Tuinbouw. Bloembollencultuur. De beurs van de Algemeene vereeni- ging van Bloembollencultuur te Haarlem is gister geopend. De groote zaal in de sociëteit Vereeniging wordt alhaast voor het doel te klein. Het bezoek was gisteren reeds zeer groot. Aardbeien, 7vlen schrijft uit Beverwijk aan de „N. R. Crt": Zaterdag is de tweede week van den aardbeien-export geëindigd. Tegelijk hier mede is de val in den prijs gekomen en was er niet zulke sterke vraag voor het binnenland geweest, de teruggang zou nog erger zijn gebleken. Reeds enkele jaren deed zich, zoowel in de aardbeien als in de boonencampagne het gebrek aan vervoermiddelen gevoelen en richtte enorme schade aan. Zo ogroot als dit jaar is deze nog nooit geweest. Behalve eenige Nederlandsche zendingen, kwa men aan de Berlijnsche markt door het mislukken der oogst in Duitschland, zoo goed als geen zendingen aan. De Vier- lander en Metzeraardbeien liepen af, en kwamen minder goed aan. De Holland- sche aardbeien en vooral de Bevenvijker worden steeds duchtige concurrenten van 'deze, en daardoor meer (gezocht. Dit laat ste en vooral het gebrek aan anderen fruit, noopte meerdere handelaars zich met de Hollandsche aardbeien bezig te houden. Gevolg: veel kooplust, en hooge prijzen. Daar laat plotseling de Holl. spoor het vervoer in den steek. De trei nen vertrekken te laat, waardoor de zen dingen van twee dagen tegelijk in Berlijn binnenloopen. Zoodoende is de markt plotseling overvoerd, daar de groote kooplust talrijke zendingen in de hand werkt. Daartegen bleek de markt niet bestand. Geduchte prijsdaling was het gevolg, zoodat het verlies c(i dien dag zonder overdrijving tusschen f 20 a 30000 kan geschaf worden. De teleurstelling, verslagenheid en verbittering is dan ook algemeen, vooral omdat hier enkel en alleen de schuld bij het vervoer ligt. Het zou dan ook meer dan wenschelijk zijn, dat de regeering zich ernstig met deze aangelegenheid bemoeide. Zulke voorvallen verlammen den geheelen han del en bedreigen een zich steeds meer uitbreidende cultuur. Rechtzaken. Haagsche Rechtbank. Het bij verstek gewezen vonnis der Rechtbank, waarbij K. v. R. te Leiden tot één maand was veroordeeld, omdat hij twee ruiten en een deurpaneel van een herberg had ingetrapt, werd gewij zigd wat de straft betreft en deze ver minderd tot 14 dagen. G. B. te L e i d e n, werd wegens we- derspannigheid veroordeeld tot 3 we ken gevangenisstraf. M. v. d. P. te N o o rd w ijk e r h o ut, wegens mishandeling van een ambtenaar tot f 7 boete of 7 dagen hechtenis. A. li. te Leiden wegens diefstal tot 6 weken gevangenisstraf. L. van L., tuinder te Boskoop had zich te yerantwoorden wegens diefstal van plantjes uit den tuin van Th. Nieur westeeg aldaar, bij wien hij destijds ge durende nog slechts een paar dagen in dienst was met zijn vader. Bekl. beweer de, dat zijn vader hem op zekeren dag had gezegd dat in de Schouw een par tijtje hulstplantjes lagen, die wegge gooid moesten worden. Hij zou dit „zon de" hebben gevonden en zou ze daarom op aanraden van zijn zader tot zich heb ben genomen, waarna hij ze in zijn eigen tuin had overgeplant. De eigenaar, als getuige gehoord, verklaarde, dat de plantjes uit den grond in zijn tuin waren weggenomen en dus volstrekt niet be stemd waren om „weggegooid" te wor den. En het Openbaar Ministerie acht te na verder getuigenverhoor bekl. schul dig aan diefstal en Vorderde zijn ver oordeeling tot 8 dagen gevangenisstraf. !Bekl. en zijn vader hadden hun dienst betrekking opgezegd bij N. nadat deze de plantjes in den tuin van v. L. gezien had toen hij na de vermissing op onder zoek was uitgegaan. Diefstal. 1 A. K., 59 jaar, magazijnk'necht te L e i- 'd en, had ten nadeele van de firma Clos feil Leembrugge aldaar, bij wie hij al 35 iaar in dienst was, zich sch.uldig ge maakt aan diefstal van sajet en kousen. Bekl. bekende hem ten laste gelegde, bewerende niet te weten hoe hij tot zijn misdrijf gekomen was, hij wist niet wat hij deed. Intussen,en ontkende hij behalve de bij hem in beslag genomen kousen en sajet, nog meerdere goede ren te hebben weggenomen, zooals be weerd werd dat hij gedaan had. Het Openbaar Ministerie achtte, hoewel het voor de eerste maal was dat bekl. te recht stond, het feit zeer ernstig en vor derde 3 maanden gevangenisstraf. Een zwager van bekl., J. G., koopman te Leiden stond daarna terecht wegens heling door de door K. ontvreemde goederen van dezen te köopen, wetende dat ze gestolen waren. Deze bekl. ont kende hem ten laste gelegde, en het O. M. vroeg niet veel waarde hech tende aan de verklaringen van bekl.'s zwager en van een ander familielid van bekl., mede als getuige gehoord, vrij spraak, het overtuigend bewijs niet ge leverd achtende. Bij verstek werd behandeld de zaak tegen J. M. S., beklaagd van mishande ling van een hond, door hem ais trekdier gebezigd, te Wassenaar op 3 Mei j.l. Volgens den gehoorden getuige, ver balisant, had bekl. den hond getrapt te gen den kop en bloedend verwond, ter wijl het dier niet in staat was de. zwaar met goederen beladen hondenkar, waar op zich ook nog tvv e person l i be o.i- den, voort te trekken. Het O. M. eischte 14 dagen gevangenisstraf. H. B., 29 jaar, schipper te Leiden die gewoon voor de firma Clos en Leem bruggen aldaar, bij welke hij in dienst was, afval van wol te vervoeren, had zich op verschillende tijdstippen schul dig gemaakt aan verduistering van die goederen welke eene handelswaarde hadden van ruim een gulden per kilo. Er was ongeveer 1000 kilo vermist. Bekl. beweerde door twee kooplieden in in lompen H. van L. en J. KL te L e i d e n tot die verduistering geprest te zijn en dat hij dan van die kooplieden daarvoor een fooi kreeg. Eenmaal bezweken zijn de door de verleiding, had hij ook vol gende malen daaraan geen weerstand kunnen bieden en wilde hij de kooplieden niet verraden die ?eide hii {te balen molafval van den wal hadden weg genomen nadat hij ze daar gelost had. Hij kreeg ongeveer f7 fooi voor een baal. Het O. M. eischte beklaagdes ver oordeeling tot 6 weken gevangenisstraf. De kooplieden van L. en KL, daarna wegens heling terechtstaande, ontkenden, dat zij B. geprest hadden tot de afgifte der bedoelde balen en beweerden in tegendeel dat B. ze aan hen te koop had aangeboden, zeggende dat hij .ze verkoopen mocht cn dat zij alzoo niet hadden geweten dat B. ze gestolen had. De prijs van f 7 per baal zou volgens hen door B. zijn vastgesteld. Zij ver kochten de balen weer voor veel hooger bedragen (f30 a f 40 somtijds). Het Openbaar Ministerie, waargeno men door subst.-officier van justitie, Mr. Brantjes, deze beklaagden nog veel gevaarlijker achtende dan B., eischte hun ne veroordeeling tot zes maanden ge- vangeinsstraf. Vergiftiging te Abbenbroek. Advocaatgeneraal bij den Hoogen Raad, Mr. Ledeboer nam heden con clusie in de zaak van "Gabriël Spoor, landbouwer te Abbenbroek, door de Rechtbank te Rotterdam en het Gerechts hof te 's-Gravenhage veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf wegens moord op Willem Huibert Westerveld, dien hij op 4 Mei 1912 een kop koffie met mor phine vermengd, had laten drinken, ten gevolge waarvan deze op 5 Mei 1912 is overleden. Vier cassatiemiddelen waren in deze zaak voorgesteld. Vooreerst ontbrak in het vonnis en het arrest elke motiveering van bekiaagdes opzet om te dooden en diens voorbe dachten raad. Ten tweede was ten on rechte als bewezen aangenomen dat de dood is veroorzaakt door drank waarin morphine was, nu het vonnis der Recht bank slechts gewaagt van een aan ze kerheid grenzende waarschijnlijk heid dat de toegediende hoeveelheid' den dood heeft veroorzaakt. Ten derde was ten onrechte recht gedaan op getui genverklaringen die bijzondere meenin gen of gissingen inheiiden, n.l. de ver klaring van de dienstbode van Wester veld ,dat haar baas een gezonde, vroolijke man was; en de verklaring van Wëster- veldes vrouwdat haar man van zijn thuiskomst af tot aan zijn overlijden niet heeft gëurineerd of ontlasting ge had. Ten vierde was beklaagde ten on rechte veroordeeld wegens moord, of schoon de voorbedachte raad hem niet ten laste was gelegd, doch alleen, dat hij geruiinen tijd te voren het voorne men heeft opgevat en liet besiuit geno men Westerveld van het leven te be- rooven. Advocaat-generaal achtte het eerste en het tweede middel ongegrond. Wat het eerste be:reft was o.a. ten onrechte een beroep gedaan op een arrest van den Hoogen Raad. Het tweede middel miste gedeeltelijk zijn feiielijken grondslag terwijl overigens wettige bewijsmiddelen waren gebezigd. Het derde middel acht te adv.-gen. voor wat het tweede onder deel betreft, gegrond en daarom conclu deerde hij op grond daarvan tot ver nietiging van het arrest van het Hof en verwijzing der zaak naar een aangren zend Hof voor eene nieuwe feitelijke be handeling. In verband hiermede lied adv.- gen. het vierde middel buiten bespreking. Uitspraak: 26 Juli. LEIDEN, 8 Juli. Uitslag der bevorderingen op het Gymnasium te Leiden. Van de eerste tot de tweede klasse: Onvoorwaardelijk. G. M. Joustra, J. Knottnerus, Madeleine A. Koops, Elia T. M. Ovink, W. E. van Panhuijs, C. Frédé- rique Pels Rijcken, L. v. 'tSant, J. v. dqer Scheer, A. Verwer, B. W. Werten- bqroek, M. v. Wijk, J. de Ruijter Zijlker bqjoh. E. Carpentier Alting, F. Bey, N. H. Biegman, H. F. Cath, J. G. de Graaff Mertina C. L. Grupstra, W. J. A. Jans- se, J. J. v. d. Lip, D. Rosenbaum, Dora de Sitters. Voorwaardelijk: J. J. Versluys, H. A. A. Driessen. Niet bevorderd: 7 leerlingen. Van de tweede tot de derde klasse. Onvoorwaardelijk: C. H. Beekhuis, L. Hoorweg, H. J. Jansen, W. G. Joustra, J. J. Mijs, L. O. v. d. Plas, J. G. G. Tolk, Annie K. P. Kooijman, L. Kruijff, J. v. Leeuwen, H. Oort, Jenneke A. M. v. Romburgh, J. J. Schokking. Voorwaardelijk: Alga C. van der Plas, Geertruida H. Los, R. F. C. Romanesko, Coba J. Schreuder. Niet bevorderd: 9 leerlingen. Van de derde tot de vierde klas: Onvoorwaardelijk: C. Albricht, Z. H. Carpentier Alting, Emilie H. J. v. Beeck, Lucretia Ceuvel, B. R. Damsté, J. Dutry v. Haeften, A. v. Eek, J. E. Goudsmit, J. Kruyt, I. C. de Regt, H. J. C. Tende- loo, Nancy S. C. Tendeloo, M. v. d. Voet, H. Vos, J. v. d. Worm, C. Sophie v. Wijngaarden. Voorwaardelijk: Mary Bryce, Jeannet- te Heyligers, Mary F. Keunen, W. F. Splinter. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Van de vierde tot de vijfde klasse: Onvoorwaardelijk: P. J. Coffrie, Alida C. Hoogendijk, Annie Huysman, A. A. A. Knappert, N. Koers, Estella S. Marsman, Petronella F. Meerburg, D. van Praag, J. de Ren, M. E. van der Veen, M. Paula D. de Waal, Willa. C. van Wijngaarden. Voorwaardelijk: A. W. H. Bussink, D. P. G. de Gunst, J. A. Scheuer. Niet bevorderd: 3 leerlingen. Van de vijfde tot de zesde klasse: Onvoorwaardelijk: W. F. J. Brouwer, H. Th. Greidanus, Egb. J. M. Kielstra, T. Kruyff, L. N. Rietdijk, Cath. Sijtsma, L. J. van 't Sant, H. M. Sasse, J. van der Wissel. Niet bevorderd: 2 leerlingen. Bij het concours-hippique op Hout- rust behaalde een eervolle vermelding: Luit. Wilson, alhier, met „Soliman'V 1 min. 36 sec. en 3 fouten. In de vitrine van den Kunsthandel Sala op de Breestraat staat geëxposeerd een door den Warmondschen schilder Lucien Manceau vervaardigd portret van Mgr. N. J. Smeulders, geheim kamerheer van Z. H. den Paus, deken en pastoor van Warmond. Het zeer goed gelijkend portret stelt Z.E. voor gekleed in het paarsche ge waad van kamerheer versierd met het ridderkruis van Oranje-Nassau. SASSENHE1M. Aan den oproep der heeren Warnaar, Roozen en Speelman, hadden velen gehoor gegeven, om gis teravond ter vergadering te komen, tot het samenstellen van verschillende com- missie's voor de feestviering ter herden king van Neerlands onafhankelijkheid. De heer Warnaar leidde wederom de vergadering, en zette uiteen, welk plan in den vorigen vergadering was ontwor pen. Volgens genoemde heeren waren een zestal commissie's noodig, die het hoofdcomité ter zijde zal staan. In de eerste plaats moest men over gaan tot de verkiezingen van een hoofd comité. Door het voorloopig comité, wa ren eenige namen op een groslijst ge plaatst, doch bijna geen der heeren wil den voor voorzitter in aanmerking ko men. Niettegenstaande de vele moeite die de heer J. Speelman deed om niet in aanmerking voor voorzitter te komen, werd hij met overgroote meerderheid als zoodanig gekozen. Verder nemen in het hoofdcomité zitting de heeren J. W. Marbus, J. Thijs Jr., B. P. Roest en C. Rijnsburger. De verschillende cc,mniissies werden vervolgens vastgesteld, het voorloopig comité had een lijstje opgemaakt welke met enkele personen door de vergade ring werd vermeerderd. Evenals de Zeereerw. Heer Pastoor, woonde ook Ds. Wustenhoft: deze ver gadering bij en nam zijne benoeming tot lid van het comitéaan. Het plan is om in de derde week van September de onafhankelijlcheidsfeesten te vieren. GEWESTELIJK GEMENGD. Hedenmiddag kwam een jongen die op de Hóogewoerd bij de Watersteeg te Leiden wilde uitwijken voor de elec- trische tram, met den bchangerswagen dien hij voortduwde in botsing met een van den anderen kant komenden tram, waarbij hij het glas van den electrischen lantaarn indrukte. Procesverbaal werd tegen hem opgemaakt. Een 27-jarige Amsterdamsche dame, die gisterenavond over de Breestraat te Leiden fietste, wilde uitwijken voor de electrische tram, waarbij het rijwiel slipte. De dame, viel bewusteloos en werd binnengedragen in den winkel van den heer Meeuws, waar zij spoedig tot bewustzijn kwam. Daar zij klaagde over pijn in den rechtervoet, begaf zij zich naar het politiebureau waar Dr. Boon- acker constateerde dat zij den enkel ver stuikt had en den voet verbond. Laatste berichten. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Provinciale Staten van Zuid-Holland. Hedenochtend 11 uur hebben Provin ciale Staten van Zuid-Holland onder voor zitterschap van den Commissaris der Koningin, den heer E. C. baron Sweerts de Landas Wyborgh, in het gebouw dei- Tweede Kamer hunne gewone zomerver gadering voortgezet. Aan de orde was allereerst de verkie zing van drie leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, wegens de perio dieke aftreding van de heeren H. Waller (A.R.), die wegens vergevorderden leef tijd niet voor eene herbenoeming in aan merking wenschte te komen, J. D. baron van Wassenaer van Rosande (C.H.) en mr. L. W. C. van den Berg (A.R.). In de vacature-Waller werd gekozen dr. A. Kuyper (A.R.) met 43 van de 74 uitgebrachte stemmen, tegen 27 op den heer A. Plate (V.L.), 1 op den heer mr. Zimmermans (L.), 2 op den heer van Kol (S.D.A.P.) en 1 blanco. De heer J. D. baron van Wassenaer van Rosande (C.H.) werd herkozen met 44 van de 75 uitgebrachte stemmen, tegen 29 op den heer mr. P. Rink (U.L.) en 2 op den heer H. van Kol (S. D. A. P.). Evenzoo werd herkozen mr. L. W. C. van den Berg (A.R.) met 44 van de 75 uitgebrachte stemmen, tegen 28 op mr. nj. Limburg (V.D.), 1 op den heer J. M. Pijnacker Hordijk (V.D.), oud-lid der Tweede Kamer, en 2 op den heer van Kol (S.D.A.P.). Vervolgens was aan de orde de her ziening van het algemeen polderregle ment, met de daarop ingediende amen dementen. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Op art. 4 (stemrecht van de ingelan den) lichtte de heer Zaayer een amen dement toe, strekkende om het oude be ginsel „morgen morgensgelijk", dat niet alleen voor de lasten, maar ook voor de lusten geldt en evenwicht tusschen lusten en lasten brengt, te behouden, en niet de stemkracht te verminderen naarmate het grondbezit toeneemt, gelijk Ged. Staten met de commissie wenschen. Het gevaar bestaat thans, dat de beslissing zal wor den overgebracht naar de minderheid der gronden, die het oppergezag in de ver gadering zullen verkrijgen. Met de nieuw voorgestelde schaal bestaat de mogelijk- héid, dat 50 H.A. 50 stemmen uitbrengen en 250 HA. slechts 48 ctemmcn. Tcvcr- geesf zoekt men gronden voor dien revo lutionairen ommekeer m de verhoudin gen, voor die buitengewone versterking van de bevoegdheid van het klein-grond- bezit. Prof. mr. Visser v. IJ zen doorn, voorzitter van de commissie, bestreed het amendement, met nadruk erop wijzend, dat allerlei systemen voor het stemrecht in de verschillende polders van Neder land bestaan en dat nergens van de in voering van een schaal eenig nadeel is ondervonden, terwijl het onjuist is, dat dit stelsel, gelijk de voorsteller van het amen dement betoogde, leidt tot buitengewoon ongewenschte gevolgen. Dat dit onjuist is, ziet men bij de naamlooze vennoot schappen. De kleine aandeelhouders heb ben daarin toch meestal niets te zeggen, ondanks de beperking van het stemrecht der groote aandeelhouders. Doel van de voorgestelde schaal is nu alleen de goede behartiging der polderbelargen te waar borgen en daartoe dienen ook de stem men der kleine grondbezitters tot hun recht te komen. Ons bestaand stemrecht levert het gezag in de polders over aan de administrateurs van het groot-grond- bezit. Dat acht spr. verkeerd. H,et groot grondbezit hou '- v -> - verbr.tóringen in de polders tegen, omdat die groote grond eigenaars vaak van de polders en hun gronden niets afweten en alles overlaten aan hun administrateurs, waarvan velen zich mordicus verzetten tegen iedere regeling, die zal leiden tot verzwaring van lasten. Aan het adres van den Watersehaps- bond hechtte spr. niet veel, want in dien Bond zijn de kleine grondbezitters bijna niet vertegenwoordigd. De heer Korte weg achtte de schaal, door de commissie voorgesteld, nog er ger dan die van Gedeputeerden. En deug delijke motieven voor die schaal had spr. nog niet vernomen. Niemand heeft zich over het voorstel verklaard, maar wel hebben de Watersohapsbond en Rijnland zich ertegen verklaard. De heer B. v. d. G ij p Barendregt, die zichzelf aandiende als administrateur, bestreed het amendement. De groot grondbezitters hebben soms belangen tegenstrijdig aan die der kleine grond bezitters. Daarom dient de macht der groote grondeigenaars geknot. De heer v. d. Blink meende, dat art. 2 steeds de bevoegdheid geeft om een andere schaal vast te stellen, als de schaal van art 4 niet voldoet. De heer mr. Limburg, lid van Ged. Staten, betoogde, dat in verschillende provinciën reeds een schaal bestaat, ter wijl in anderen het stemrecht is over gelaten aan de bijzondere reglementen der polders. Dit voorstel brengt dus in derdaad geen revolutie^ Ook in de hoog heemraadschappen van Zuid-Holland 13 trouwens reeds een schaal ingevoerd. Niet slechts Gedeputeerden, doch 2/3 dei commissie is vóór het stelsel van een schaal, omdat men niet wil, dat het groot-grondbezit de overmacht heeft. De heer Za a ij e r repliceerde uitvoe rig, waarna tot kwart voor tweeën ge- pauseerd werd. Verkiezingen Eerste Kamer. In de Prov. Staten van N.-Holland werden na herstemming uitgebracht: op den heer D. J. van Houten te Weesp- (U.L.) 39 stemmen, op den heer L. M. Bonnicke te Amsterdam 20 stemmen, en 15 blanco. Gekozen is dus de heer D. J. van Houten. Door de Prov. Staten van Zeeland werd gekozen mr.. A. J. F. Fokker, lid der Pro vinciale Staten voor Zierikzee, met 22 stemmen. Mr. C. Lucasse, aftredend anti« revolutionnair, had 18 stemmen. Beurs Yan Amsterdam. 8 Juli 1913. Nederland. 3% Obi. Ned. Werk. Schuld 3 Cert. dito 2 Vi dito Hongarije. Goudl. 4%. Oostenrijk. 5% Obl. April-Oct. Dito 4% Jan.-juli. Portugal 44 Obl.Tabaksmon. 3% Obl. Ie serie Rusland.44% Obl. 1909 Ned. Ree. 44 dito Obl. 1909 4 dito bij Hope <fi Co. a. G. R. 125 4 dito 6e Emiss. Servië 4% Obl. 1895 Mexico 5 Goudl. '99 Brazilië, Fund. L. 1898. Columbia 3% Gee. B. Schuld \7 Af1071l0l9 Plïr,! *\ph 1QTV 47o idem 1911. Aand. N. West. Pac. Hyp. B. C. Amalg. Copper Cy. C. v. Aand. Cert. v. Anicr. Car. Found C. Un. Cigar. M. C. v. A. Cert. v. g. A. Unit.Stat. Steel Corp. Cert. v. pref. Aand. dito Aand. Barge Moormann (Iiq.) Amst. Cult. Mij. der Vorstem. Gew. aand. „Ketahoen"Mijnb.Mij. Redjang LebongMijnb. Mij.aand. Aand. Great Cobars Gee. HolL Petr. A. Aand. K. N. M. t. expl. v. Petr. Br. a f 1000 Aand. Moeara Enim Petr. Mij. Aand. Sum Palenn Petr. Mij. Gew. aand. intern. Merc. Mar. Cy, Pret. aand. dito. dito. Aand. Amsterdam Deli Comp. Aand. Deli Cultuur Mij. Aand. Deli-Mij Aand. Un. Langkat PI. Cert. v. Aand. Maxw. Land Gr, Cert. v. aand. Peruv. Corp. Lim. Cert. v. Pref. aand. Corp. Lim. Aand. Holl. IJz. Spoormii. Aand. Mij. t Expl. v. Staatssp. Gest Obl. Boxtel Wésel 1875-SO Cert. v. aand. Atchison Topek2 Cert. v.aand. Chesapeake Ohio Ccii. aoiiü. Dchv. et k o ur.bp. Gew. aand. Erie Sp. Mij. Gew. A. Kans. City South Rw. Mexic.Intern. Prior LienObl.44'% Cert. v. aand. Miss. Kans T. 4% le Hyp. ObL dito. N.-Y. Ontario cS Western Cert. v. gew. aand. Rock Island Gew. aand. South Pacific AfgesL gew. aand. South RIw, Cert. v. gew. aand. Union Pac.RIr. 4% Goud Obl. Union Pac. Rir. Gew. aand. Wabash Leeningen Amsterdam a f 100 Paleis voor Volksvlijt 1869 Aand. Witte Kruis 24 Antwerpen 1887 4% Hongaarsche Hypb. 1884 4y0 Theiss. Regulir. Ges. 1880 5% Staatsl. Oostenrijk 1860 3% Madrid 1868 Turksche Loten 1870 Congoloten 1888 Panama-Kanaal loten Prolongatie rente 34 a Vorige Koers Koers. heden. 774 774 77 l* 774 66*16 664 83»é 83 85 824 944 62 62 93% 93% 824 84 834 744 744 974 102 1014 43% 574 964 87 974 1564 64 4« 64 424 424 44 44 53% 534 1044 1044 1114 1544 1544 154 146 148 374 374 194 193 5754 583 2364 216 2074 2074 34 4 144 144e 290 148 1484 578 579 547 34, 8*4 84 474 89.4 894 95 954 974 974 964 96%. 55,4 lt>LB 10% 25% 244 25% 95 954 214 214 914 91 314 314 154 15% 934 94 214 214e 149 1474 954 954 3 3 1064 1074e 1.25 76 774, 794 1154 1484 1614 162 644 44 35.— 58 35.- 4% Marktberichten. WASSENAAR, 7 Juli. Radijs 2 c., Peterselie 1 a 2 ct. boonenkruid 1 a 1 4 c., peen 2 a 54 c., rabarber 2 a 3 c., alles per bos. Zuring 8 a 10 ct. per ben. Kropsla 39 a 65 c., bloemkool f2.— a f6.— per 100. Meidoppers f 1.30af 1.60, doperwten f 1.50 a f 1.75, raspererwten f2.— a f2.20, witte capucijners f 1.90 a 2.—, groene capucijners f 1.90 a 2.10, peulen f2.60 a 2.75,' tuinboonen 45 a 75 c. per 10 K.G. Kruisbessen 26 a 32 ct. per K.G. eieren f5.— a 5.05 per 100. KATWIJK, 7 Juli. Veiling der Tuinbouwver. Balen Due of York f 2.40 a f 0.00, balen ronde f 1.75 k f 1.80, manden Due of York f 1.40 k f 1.90, manden dito kleine f 0.50 a f 0.60, man den rond f 1.45 a f 1.75. dito klein f 0.55 a f 0.50. Peen f 3.— a f 3.10 per 100 bos. Bloem kool N. Holl. I f 9.75 a f 11.dito 11 f 6.- a f 6.50. ROTTERDAM, 8 Juli. Aanvoer: 48 paarden, 1001 magere runderen, 436 vette runderen, 196 vette kalveren, 343 nuchtere kalveren, 2. bokk. 0 schapen, 129 biggen, 0 vark. Prijzen per 4 kilo; koeien en ossen 41-44-47, stieren 35-40, kalv., 45-50-55—. Per st. melkk. 160-340 kalfk. 175-360 stieren 150-370, vaarzen 00—paarden 120-250 slachtpaardcn 80-140, hitten 90-140, pinxen 110-140, biggen 11-20.—, nucht. fokk. 18-30, slachtk. 12-20, biggen per week 2.2.25. Aanvoer koeien en ossen beperkt, later grooter. Door hooge vraagprijzen handel tegengehouden. Doch zeer duur gekocht, zelfs 1 a 4 ct. bovert noteering voor beste spoelingkoeien. Voor België flink gekocht. Stieren ruime aan voer. Prijzen als vorige week. Vette kalveren, beste soorten, vlug verkocht. Prijzen iets hooger. Mindere soorten ook goed verkocht. Op de magere markt melk- en kalf- koeien aanvoer en omzet goed. Prijzen zeer hoog. Aanvoer graskalveren was nog beperkt. Omzet langzaam? Jong vee pinken en vaarzen redelijk aangevoerd, handel zeer sleepend. Verkoop be perkt, wat men toeschrijft aan gebrek aan gras. Nuchtere fokkalveren duur verkocht, handel vlug. Berichten uit Londen ongunstig. Aanvoer minder. Werk- en slachtpaardcn tragen handel, duur verkocht. Hitten weinig ter markt. van 4 kilo. Ie kw. 55. 2e kw. 51. 3e kw. stukken van 4 kilo 70—75. Eieren. Aanvoer 46059. Kippeneieren 3.85 a 5.10, ganzeneieren 0.—kalkoeneieren 6.50- a 8.—, eieren van handelaren f 4.— f a ><X eendeieren f 4.35 a f 6.—

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 3