LEOP. MUNDHEIM Co. BLOCKER'S CACAO. 1000 150 300 FATUM55 DAALDERS Gemengd Nieuws. C. A. VERHE1J Accountant 2855 Leeraar M. 0. Boekhouden Asperges, Aardbeien Malta-Aardappelen. E. Kwaadgras „De Roskam", VERKOOPLOKAAL GOEDEREN, OE ROSKAM Er is geen betere cacao, dan Gevraagde betrekkingen. I AA GULDEN A GULDEN 4 F te 's finvenha^e, Juni s/s f163; 9 pud 10/15 Taganrog April/ Mei f 165. Gerst per 2000 kilo. 59/60 kilo Azof Zwarte Zee disponibel f148; 59/60 kilo Azof Zwarte Zee, stoomend f148; 49/60 kilo Azof Zwarte Zee, Sept./Dec. afl. f 147/6. Haver per 100 kilo. 50 kilo witte La Plata disponibel naar kwaliteit f 7.30, f 7.7054 kilo Pommersche disponibel f8; 48/49 kilo blanke Petersbui ger aangekomen f7.65. Mais per 2000 kilo. Amer. Mixed disponibel naar kwalite t van f120 tot f130; Amer. Mixed Sailgrade, Hessdried, disponibel, fl'9; Amer. Mixed begin Juni gewacht 137; Amei. lixed Sailgrade Juni levering f136; Amer. Mixed Sailgrade, Juli/Oct. aflading f 144Grove Donau 6 Juni gewacht f 133, grove Novorossisk alhier disponibel f135; kleine Novorossisk, volgende week gewacht f 137gele La Plaia, oude oogst, disponibel f 130gele La Plata, Juli/October levering f 132, f 131. De in publieke veiling geannonceerde 70 ton BS Donau-rogge werden verkocht van f 128— f134 uit lichter ontvangen cassa plus 1 pet. De 50 ton Petcrsb. rogge tot f145 booui vrij cassh plus 2 pet. AMSTERDAM, 2 Juni. Binnenlandsche Granen. Tarwe, nieuwe per 80 k.g. f6 f8; Rogge per 75 kilo f5.75 f6; Haver per 100 kg. i6 f8; Bruine booncn per H.L. f6 a f 10, Karwij per 50 kg. f 30>4 k f 30J4 Bruine Mosterd- per 70 kg. f24H- AMSTERDAM, 2 Juni. Binnenlandsche Granen op de conditiën van de Amsterdam- sche Korenbeurs. Mais. Amerik. disp. f140, stoomende f143, Juli/Oct. f144, f143; La Plata disp. f 133, stoo mende f132, f131, Juii/Oct.-levering f 132H, Sept./Dec.-levering f 134, Java Vlais witte loco f129, idem mixed loco f132, mixed Java mei/ Juni f139, witte idem idem f130, gele idem Idem f132. Handelsberichten. SCHIEDAM, 2 Juni. Moutwijn f 13.50, je never f 17.50, Commissie f 12.—. Stemming kalm. Spoeling f 1.10. Graanspiritus f 22Ti a f 22AS- Melasse f 18*4-19 Ruwe spiritus f 10. Olie. (Bericht van de makelaars Matthes Porton.) Raapolie per 6/w f 33^4, vliegend f 32H per Heet. Lijnolie per 6/w. f 27.vliegend f 26.per Heet. AMSTERDAM, 2 Juni. Koffie goed ord. Java 46H c. Superior Santos 37H c. Suiker kalm, Juni fil3* te koop, Aug. fllH genoteerd, Cct./Dec. fli^ geboden. ROTTERDAM, 2 Juni. Koffie goea ord JavA 46J4 c. Superior Santos 37 c. Suiker Onveranderd zonder zaken. Branden, Gisternacht is in den polder Oudeland, gemeente Steenbergen, brand ontstaan bij' den landbouwer M, Veraart Het huis brandde gedeeltelijk af. Te Waalwijk is gistermorgen brand ontstaan in een blok huizen, bewoond door vier gezinnen. Het 'géheele pand, be nevens drie inboedels, werd een prooi der vlammen. Uit de gevangenis ontvlucht. Zondagnamiddag is üit het huis van bewaring te Maastricht ontvlucht een Duitscher, genaamd Stephanus WilL De gevangene was veroordeeld tot drie ja ren .gevangenisstraf, wegens diefstal Hij wist jjit zijne cel te komen, en door vele vertrekken zocht hij een weg, totdat hij het rijwiel vond van den zoon van den concierge van het paleis van justitie. Hij nam het rijwiel en is daarmede Verloren of gestolen? Het „Utr. Dagbi" van Zaterdagavond bevatte een advertentie, waarin aangekondigd, dat iemand een portefeuille met f 3500 heeft verloren. Volgens het blad is het echter ook niet onmogelijk, dat de portefeuille met f3500 is gerold. De eigenaar van het verdwenen voor werp was Zaterdagmorgen bij Kol ge weest aan de Oude Gracht en ging van dit bankierskantoor naar huis, door de Lichte en de Donkere Gaard. Daar liep een deftig gekleed heer hem bijl ongeluk tegen het lijf, doordat deze z'n liandr schoenen liet vallen, die de onbekende haastiglijk opraapte, zeggende „Pardon", De eigenaar van de portefeuille sloeg, op dit kleine incident geen acht en ver volgde zijn weg naar huis, toen in de Nachtegaalstraat voor de tweede maal een heer tegen, hem opliep, die eveneens z'n handschoenen op den grond liet vak len en ze eveneens opbeurde met de ver ontschuldiging „O, pardon". Even later bemerkte de Utrechtenaar, dat hij z'n portefeuille met de f3500 miste. Vermoed wordt thans, dat men hem die portefeuille heeft ontrold; dat de dader het eerst in de Lichte Gaard heeft ge probeerd onder het voorwendsel! z'n handschoenen (je laten valien, dat het toen niet is gelukt, waarop hij z'n truc in de Nachtegaalstraat heeft herhaald, hoogstwaarschijnlijk met e« n beter re sultaat. Na de vermissing van de portefeuille herinnerde de eigenaur zich, hoe hem tot tweemalen toe hetzelfde incident was overkomen met den heer, die handschoe nen liet vallen, waarop toen de veronder stelling voor de hand lag, dat men hem had gerold. Intusschen Iheblben ook andere perso nen Zaterdagochtend in de Lichte Gaard twee zeer chic gekleede heeren zien loo- pen, opi eenigen afstand van elkander, die elkaar met de hand ongemerkt een teeken wilden geven, Hochi wat todh door enkele voorbijgangers werd gezien en even de aandacht trok. Een derde per soon liep tusschen dat tweetall in. Men sloeg er echter, toen de beide heeren zich verwijderden, een in het W|ed en de andere langs de Oude Gracht, geen ver dere attentie op. 'Maar nu bekend is geworden de vermissing van de porte feuille met f 3500, en de ontmoeting van den eigenaar met den heer die hand schoenen liet vallen, gaat men aan het gebeurde grootere beteekenïs hieöhten. Een geluksvogel. Paris Sport schrijft over een gèluksvogel Reisser, belastingontvanger gn Franschi Guyana, reisde naar Frankrijk om zich aan te be velen voor een staatsbetrekking» Toen hij te Marseille voet aan wal zette, was hij al benoemd en vernam dat hij! bovendien 250.000 gulden had gewonnen in <de Pam,a- makanaalloterijl en 100.000 gulden in een loterij van het Crédit Foncier. Levend ingemetseld, De Ma^- dridsche correspondent van het „Journal" seint, dat volgens bericht uit Barcelona ergens in Catalonië een meisje levend is ingemetseld. Een jnetselaar te Barce lona kreeg dezer dagen bezoek van een paar onbekende heeren, "die hem ven- zochten, hen te vergezellen naar een bui tenplaats voor een noodzakelijke repa ratie. Een auto kwam voor en men tufte weg. Buiten de stad werd de metselaar door zijn metgezellen plotseling vastge grepen, 'gébondejni en geblinddoekt. Na een tocht van ongeveer twee ,uur werd halt gehouden voor een eenzaam huis. De gevangene werd gelast een muur dicht t emetselen, waarachter zich een jong meisje bevond. De man weigerde eerst, doch toen werd hem een revolver opliet voorhoofd gezet. Nadat het lugubere werk was gedaan, werd de metselaar «weer geblinddoekt en weggevoerd. Na een lange rit legden zijln overweldigers hem neer in een boscih en verdwenen. De man heeft de zaak in handen der justitie gegeven, die onmiddellijk op on derzoek is gegaan. De barones Van Zuy 1 en van N y e v e 11 bestolen. 1 Volgens inlich tingen, door de Parijsche politie verstrekt, is barones Van Zui len van NyeveltDe Haan, echtg.enoote van den b1.kenden voorziiter der Frunsche automobiel-club, Vrijdag door een harer secretarissen voor de som van 80.000 francs bestolen. De dief, die opdracht had een dhèque te ver zilveren, is met het geïnde bedrag spoor loos verdwenen. Vrijdagmorgen verzocht de barones, die op het óogenblik in haar hotel in de Avenue du Bois de Boulogne verblijf houdt, haar secretaris, Daniël Wjittobi, 'n 27-jarig Hollander, de chèque te gaan in wisselen bij1 een bank in de Rue Lafitte. [Wjittob! voldeed aan dit verzoek, maar keerde niet terug. v t De rechter van instructie, Gilbert, wien het onderzoek van dezen diefstal opge dragen werd, heeft reeds een bevel tot inhechtenisneming van Wjittob .uitgevaar digd. Men neemt aan, dat hijl het vaste land reeds verlaten heeft Door de Par rijsche politie wordt het volgende Signa lement van den dief verspreid: lengte 1 M. 67 c.M., donkere gelaatskleur, blauwe oogen, gladgeschoren gelaat, donkerbruin krulhaar. Biij zijn verdwijnen droeg hij een zwart cheviot costuum en een zwarten bolhoed met rouwrand. Wjittob spreekt vloeiend Hollandsch en Engeisch en zeer goed Fransch, maar met een eenigszins iHiollandsch accent. De barones heeft een beloomlng van 10,000 francs uitgeloofd voor den 'per soon, die inlichtingen verstrekt, welke lal den tot de arrestatie van haar verdwenen secretaris. Brandstichting» Een jiogjng om brand te stichten in de Royal Acade my te Londen is Donderdag nog juist bijtijds ver.jdeld. In een afgelegen ver trekje vond een suppoost een. bordpa pieren doos, gevuld met wol en lappenb gedrenkt met brandspiritus. 'Brandende kaarsen waren aan de doos bevestigd. De wandaad wordt natuurlijk op rekening der kiesrechtvro.uwen geschreven. Spoorloos verdwenen. Te Berlijn is Nathan Belson, een 25-jarig Amerikaan, afkomstig dit "Brooklyn, aan gekomen, na langen tijd spoorloos ver dwenen geweest te zijln;. Hij vertelde ver leden jaar naar Minsk! in Rusland te zijn gereisd, na een telegrafisch bericht dat zijn moeder op sterven lag. Zij was reeds dood, toen hijl kwam,, Biiji een, wandeling, door Minsk, zijn geboorteplaats, werd, hijl zélf aangevallen door roovers, 'dip hem neersloegen en van zijln geld, 750 dollars, bei oofden» Maanden lang is hij in het ziekenhui sverpleegd. De roovers hadden hem den schedel ingeslagen en zijn hersenen waren zoo zwaar bëleedigd, dat hij zi'dh tot voor korten tijd niets van zij'n vorig leven herinnerde. Den 15den Mei' is hij over de Russi sche grens gezet Zijn verh ia! vond eerst te Berlijn wet- nig geloof, doch is bij telegrafische na vraag te Minsk en Brooklyn volkomen juist gebleken, iKerk verbrand, tDe kerk op het eiland Burano te Venetië is gedeelte lijk door bi-and vernield. Schilderijen, die worden toegeschreven aan Giovanni) Bel lini en Girolamo da Santa Cruce, en in de sacristie werden bewaard,, zij'n zwaar beschadigd. IMen Schat de schade op 50.000 lire. Faillissementen. Uitgesproken; A. P. de Visser-Hoppen brouwers Bzn., winkelier te Boxtel, cur. mr. C. M. van Leeuwen. A. Kuvpers, bakker te St. Oedenrode, cur. mr. B. R. 'Wesseling. J. Erens Jzn., bloemist te Groningen, cur. mr. W. J. Koppius. K. van Kalcken te 's Graven- hage, cur. mi. G. C. J. Varenkamp. D. Schaaks, timmerman te Lel ren, cur. mr. H. W. C. J. de Jong. J. W. Vreeswijk en J. van Riet, timmerlieden en aanne aers te Leiden, cur. mr. J. G. van der Lip. Opgeheven: J. Hans.-en, timmerman en aannemer te 's Hertogeubos. h. N.Been wed. de Bruijn te 's Gravenhage. Tabbernal te Delft. LEIDSCHE SPAARBANK aJItiirrtQ iVlefl B«9a3. Inleggersrekening. 1913 Saldo aanvang der maand 2.873.278.92'/, Ingelegd214.948.83 Bijgeschreven rente op afgeloste boekjes 196.68 t 3.088.424.43'/, Terugbetaald 210.750.18/, Saldo van het tegoed einde der maand2.877.674.25 Aantal inleggers 1913 Aanvang der maand13413 Nieuwe inleggers122 13535 inleggers waarmede is afgerekend 80 Einde der maand13455 Burgerlijke Stand. LEIDERDORP. Getrouwd: W. Blom 23 J. en C. van Winkel 19 j., beiden alhier. J. van der Zwart, 23 j.f te Voorschoten, en J. Boer, 22 j., alhier. C. Glasbergen 24 j. en B. Mitus 24 j., beiden alhier. LISSE. Geboren: Allda Wilhelmlna, d. v. D. Eigenbrood en A. Klngma. Hendrikje, d. van B. Abbink en J. Wind. Cornelia Anna, d. van J. H. van der Drift en A. Slootbeek. Jan, z. van F. K. Dankelman en E. Mulder. Johannes, Jacobus z- van J. van derSalmen A. van Ruiten., Elisabeth, d. van L. J. Feelens en D. Baartman. Gerarda Cornelia Johanna, d. van D. Beijk en M. van Dlemen. Adrianus Theodorus. z. van M. A. Verlaan en W. P. Vis- schtr. Getrouwd: M. van der Vlugt en A. M. van Riek. Th. Verdegaal en M. van der Zon. Overleden: Levenl. d. van G. L. Meijer en f). J. Bakker. W ARMOND. Geboren: Apolonia Maria, d. van C. van Schle en M. J. van der Geest. Mar a Cornelia, d. van G. van Leeuwen en J. F. Samwel. Wilhelmina Maria, d. van J. van Steen en W. M. Pouw. Ondertrouwd: R. Verloren, 30 j. van Rotterdam en H. M. Leemans, 24 j. alhier. Overleden: E. H. van der Geest. 2 j. Joh. Doeswijk 50 j. A. H. Roozen 24 j TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Juni 1913, medegedeeld door het Kon. Nedcrl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.6 Horta. Laagste barometerstand 747.0 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 4 Juni: Zwarke tot matige wind, uit Zuidelijke rich tingen, half tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk enkele regen of onweersbuien, zelfde tempera tuur. Tot onze diepe droefheid over leed heden te Boxmeer, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, in den ouderdom van 75 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoe der, Mevrouw Gerardina Wilhelmina Nuijens geb. OL.DEWELT. m. G. VAN WICHEN-Nuijens. F. H. VAN W1CHEN en Kinderen. Alkemade, 29 Mei 1913. 5 IIFFDFWFRK voor KINDERBESCHERMING Het Bestuur geeft dankbaar kennis van de ontvangen Jubilé- aalmoes groot Veertig Gulden en beveelt het Liefdewerk den Katholieken aan. J. F. J. DRIESSEN, President. H. W. SPENDEL, 2857 Secretaris. Kloksteeg 13, Leiden. Opleiding voor akte M.O. fabrieks- boekhouden van het H. W. G., ais- mede voor alle onderdeelen der accountants-examens. Puik beste nieuwe Diefsteeg ©a 2853 Teiepb. Interc. 942. MANUFACTUREN. Een nette R.K. Jongeman 19 jaar, vrij van militairen dienst, zag zich gaarne hier ter stede geplaatst, als bediende, in- of extern. Br. onder no. 2816 aan het bur. van „De Leidsche Courant". Losse nummers van het R.K. Spotblad 2859 zijn steeds verkrijgbaar bij den Agent: J. VAN DER STEEN, Maredijk 22, Leiden. Papengracht 6a. De Deurwaarder j. A. TEUNIS zal verkoopen op Woensdag 4 Juni a.s., des voormiddags te 10 uren, in diens bovengenoemd Lokaal, onder meer diverse Meubilaire bestaande uit: Eikenh. Ameu blement met leerdoek, Secretaire, div. Karpetten, Overgordijnen, Vloerzeil, Slaapkamerameuble ment, Spiegel, enz, Afkomstig van het Faillisse ment van H. J. NIEUWENBURO, Meubelmaker te Leiden. 2851 Heeren Winkeliers, die genegen zijn otn tot de ver kiezingen het R.K. geïllustreerde spotblad „DE ROSKAM" voor hunne Winkelramen te hangen, worden beleefd ver zocht hun adres op te geven onder no. 2850 bureau Leidsche Courant. AMSTERDAM. DEN HAAG. Etotermarkt 12. ONTVANGENeen groote sorteering Mousselines, Neteldoek en Eponge. 1 GROOTE KEUZE: Fantasie Katoen en Zephir. HAARLEM. De Administratie van „DE LEIDSCHE COURANT' belast zich met het plaatsen van Advertentiën in alle Bladenzonder prijsverhooging. SIM ViNCENliUSHUIS, TE LISSE. Voor de bewerking van den tuin van dit gesticht, wordt gevraagd een TULNMAN bekend met vcensclie tuinderij, boven 35 jaar, gehuwd of on gehuwd. Valt de keuze op een gehuwde, dan moet de vrouw in staat zijn bij de huiselijke bezigheden in het gesticht behulp zaam te zijn. Brieven en inlich tingen bij den Secretaris van het Bestuur, H. W. SPENDEL. Lange Mare 66. Leiden. 2858 van 1—5 regels 50 cent, iedere regel meer 10 cent, a contant. Gevraagd om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, een R.-K. B0ERENDIENSTB0DE, bij J. HEEMSKERK, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk. 2848 Kleine Advertentiën. Van 1—5 regels 25 cent, iedere regel meer 5 cent. contant. Xe koop 50 kop bruine boonen extra en 400 boonenrijzen a 1 Yi ct. per stuk, bij TH. C. MENS, te Voorhout. (2856) TE HUUR nabij de R. K. Kerk te Groenendijk-Hazerswoude, Arbeiderswoningen. Te bevragen bij A. VAN ENGEN, Hooge Rijndijk 127, Zoeterwoude. (2852) Alle betalende abonne's op dit blad zijn volgens de bepalingen, vermeld op de uit te reiken polissen, tegen ongelukken verzekerd GULDEN bij levenslange J ongeschiktheid tot werken. GULDEN 'oij overlijden GULDEN bij totaal ge zichtsverlies van één oog. 3 II i bij verlies van bij verlies van 1 Xj \J één duim. één wijsvinger. J||l GULDEN verlies van één hand of voet. De uitkeering dezer bedragen is gewaarborgd door de Ned. OULDEN bi] verlies van eiken anderen vinger. Ongevallen-Verz. Maatsch. 99 Riet Heinplein, boek Anna-Paiiwlonastraat.

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 4