De organisaties, aan werkliedenzijde in het mogelijke conflict betrokken, zijn de Ned. Bond van Sigaren en Tabaks bewerkers, de Federatie, de R.-K. en de Chr. Sigarenmakersbond. .Een uit sluiting zou alleen het personeel treffen: bij een dezer vier bonden aangesloten. De strijd te Rotterdam, Dordrecht en Oorkum is door de arbeiders aangevan gen ter verwezenlijking vart het, Ge meenschappelijk Program, welke eischen ■de georganiseerde patroons niet wen- schen in te willigen, al zijn ^dan, blij kens de in verschillende vereenigtngen getroffen loonregelingen, reeds tege moetkomingen gedaan, die echter blijk baar door de hoofdbesturen der arbei dersorganisaties, niet voldoende worden geoordeeld. Men meldt uit Gorinchem aan de „N. Crt." In verband met de sigarenmakerssjta- king zijn 12 rijksveldwachters alhier ge- requireerd. Aan enkele fabrieken, waar nog gewerkt wordt, wordt gepost. De staking heeft overigens een kalm ver» loop. KORTE KRONÏEN. Op het gebied van den handel zal binnenkort iets nieuws worden inge-} Voerd. Te Utrecht wordt n.l. den 22en Januari a.s. een beurs geopend sjpeciaal bestemd voor de handelaren in koloniale waren en comestibles. Te 's Gravenhage fs in den ouder dom van 65 jaar overleden de heer A. E. Arkenhout Schokker, gep. hoofdin specteur voor de scheepvaart. In het Westland duiken weer klach ten op over het beheer der Westl. Stoomtrammaatscbappij. Deze maat schappij moet door een te scherpe con trole erg hardhandig optreden tegen haar personeel en tegen de passagiers. De audiënties van de ministers, van oorlog ad interim van marine, van kolo niën en van waterstaat zullen Vrijdag 24 dezer niet plaats hebben. Uit Stad en Omgeving. LEIDEN, 21 Januari. R.K. Bijzondere onderwijzers. De afd. Leiden en omstreken der Dioc. vereeniging van R. K. Bijz. onder wijzers hield gisteravond haar [jaarverga dering in het gebouw van den R. K. Volksbond. De vergadering, welke niet zeer talrijk bezocht was, werd geleid door den heer W. H. C. Düncker van Hazerswoude. Verschillende mede- deelingen waren van huishoudelijken aard. Het 'jaarverslag van de secreta resse constateerde een kleine vermin dering van leden, welk aantal -thans 56 bedraagt. De penningmeester gaf ver slag van zijn beheer, waaruit bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van fl0.08i/2. Naar aanleiding van een in gekomen schrijven van het hoofdbestuur ontstond een geanimeerde discussie over het misbruik der tijdelijke aanstellingen, algemeen was men van oordeel, dat het steeds verleenen van een tijdelijke aan stelling, ook aan hen, die reeds een ja renlange practijk achter den rug hadden, reeds een misbruik moet genoemd wor den. Het langzamerhand regel worden van een dergelijke handelwijzè zou ech ter slechts door wetswijziging kunnen worden tegengegaan. De voorzitter, die periodiek moest af treden, werd met op 1 na algemeene stemmen herkozen. De commissie ter voorbereiding van de actie voor gelijkstelling tusschenopen baar en "bijzonder onderwijs, belastte zich met het voeren van onderhande lingen met verschillende andere vereeni- gingen om door onderlinge samenwer king te komen tot een groote meeting, welke binnenkort zal plaats hebben. Op de volgende vergadering zouden defini tieve plannen worden vastgesteld. Na gebruikelijk gebed >verd de verga dering gesloten. Propagandaclub „St. Bonifacius". Gisteravond had in het Bondsgebouw een groote openbare feest vergadering plaats van de Propagandaclub St. Boni facius, afd. van den Ned. R. K. Volks bond, ter viering van haar eerste lustrum. De voorzitter, de heer J. H. Nijhuis, heette de talrijke aanwezigen welkom en vooral de eerw. geestelijken, de af gevaardigden van andere clubs, van de verschillende organisaties hier ter stede en het afdeelingsbestuur. Spr. wees op het vele, door de club in de eerste vijf jaar van haar bestaan reeds verricht en oesloot: „Wij zijn wel tevreden, doch nog niet voldaan." Uit volle borst werd daarna het pro pagandalied aangeheven. De secretaris, dë heer P. A. Lombert, las een overzicht voor van de werkzaam heden van de cluib gedurende de eerste vijf jaren van haar bestaan. Spr. wees er op, dat pater Hanen in Juni 1905 begon met een leestafel te stichten, het geen Heidde tot oprichting van de club op 15 Dec. 1907. Het bestuur bestond toen uit de heeren Nijihuis, v. Ree, v. Buuren, Bertels en Hoogervorst Spr. brengt hulde aan wijlen de heeren C. v. Bemmelen, J. v. Zandbergen en H. v. Ree, die groote verdiensten hebben gehad bij de voorbereidende werkzaam heden. Verder werden uitvoerige mede- deelingen gedaan omtrent tal van pro- pagandavergaderingen, leestafel, sociale bibliotheek, ^mtrent de actie voor de retraiten, bij' de tentoonstelling van ^>t Hubrecht, voor uitbreiding van het aan tal leden van den Volksbond, voor den bloei van de vakorganisaties enz. Met dankbaarheid mogen wij hier wel ver melden, hetgeen het verslag mededeelde omtrent de actie, welke de club heeft ontwikkeld met betrekking tot onze cou rant. Tweemalen heeft de propaganda- commissie medegewerkt bij1 het aanwer ven van abonnë's op onze courant en telkens met bevredigend succes. Jammer vond de secretaris het, en we zeggen 't hem volmondig na, dat er helaas nog Katholieken worden gevonden, die onder het een of ander vporwendsel geabon neerd blijven op een zoogenaamd neu traal blad. Het verslag vermeldde nog de actie van de club voor andere Katholieke bla den. L Verspreid werden ongeveer 5400 stuks boekën, vlugschriften enz. Tijdens -de propagandamaand der Voorhoede werden ongeveer 2500" vlugschriften aan den de Kath. Soc. Actie, de Katholieke Illus- stratie en de Leidsche Courant werden ongeveer 25.000 vlugschriften aan den man gebracht; pl.m. 1400 Katholieke scheurkalenders vonden hun weg. De club nam deel aan de tienuren-meeting „in Den Haag en aan de betooging voor de sociale wetgeving te Utrecht. De voorzitter wend bestuurslid van de Volksb. Prop. Unie. Verder brengt de heer Lombert hulde en dank aan den outd-adviseur, pater Ha nen, aan den tegenwoordigen adviseur, pater Zuidgeest, aan 't afdeelingsbestuur en aan allen, die de cluib steunden. Spr. vermaande echter ook tot nog meerderen steun. Tot slot bracht spr. hulde aan den jubileerenden voorzitter, die zijn eer ste lustrum viert als zoodanig. Spr. hoopt, dat de voorzitter nog vele jaren mogen geschonken worden en eindigt met den wensch, dat de Propagandaclub moge groeien en bloeien tot heil van Katholiek Leiden in het algemeen en van den R. K. Volksbond in het bijlzonder. .(Ap plaus.) De voorzitter bracht dank voor de fe licitaties en voor het stoffelijk huldeblijk, dat hem den loden December werd over handigd. Spr. beval ter lezing aan „De eindstrijd der vrije school" en het maand schrift ',St. Antonius". Ook voor de bi oscoop van den Volksbond vroeg spr. de belangstelling der Katholieken. Alsnu was het woord aan den weleerw. heer P. J. A. fy|. d. Cam men, advi seur van de Volksb. Prqp. Unie, den feestredenaar. Spr. bracht allereerst aar de leden van St. Bonifacius namens het bestuur van de Volksbond-Propaganda Unie een hartelijken gelukwensch over bij de viering van het eerste lustrum. Spr. hoopt, dat de club zal groeien niet alleen in ledentaL maar ook in ijver en .werklust, opdat zij bij de viering van haar tweede lustrum den Volksbond van Leiden zal hebben gebracht tot hooger bloei. Sjpr. zal het dan hebben over propa ganda. Propaganda beteekent voortplan ten, sterk doen worden, uitbreiden een leer, een stelsel en begins|el. Het kwaad heeft geen propaganda noodig. Het breidt zich van zelf uit als een vet,tig)e, olievlek. Ook het goed heeft veel aan trekkelijks maar het heeft veel tegen werking ook te ondervinden van den mensch. Daarom is er dan ook propa ganda noodig. Jammer is het, dat het kwaad zoo gemakkelijk voortplant. De zaak van het goed verkwijnt, als ze niet wordt geholpen en gepropageerd door God, ja, maar ook geholpen door ons, van wie God zich bedient. Da.arop moet een Roomsche man en een Roomsche jongeling zich er voor spannen en zich in werklust en in durf door niemand laten overtreffen. Spr. commemoreert het stukje van den beer Engels, die den Volksbond karakte riseert als de oefenschool en leerschool voor den arbeider. Spr. onderschrijft dit woord ten volle. Op geestelijk en stof felijk gebied is de Volksbond een oefen en een leerschool. Wie dus propagandist van den Volk§bond wil zijn, moet er op uitgaan om de menschen te trekken inden Bond om zich daar te laten oefenen in alles wat kan strekken tot hun geesjtelijk en stoffelijk belang. Waarom propagandist? Heeft die vraag eigenlijk nog wel een antwoord noodig? Spr. zou evengoed kunnen vra gen Waarom eet of drink ik of waarom sta ik 's morgens; op, enz. Ik ben pro pagandist omdat de bond., sterk moet worden, opdat hij veel kunne bereikenL En verder ben ik propagandist om ande ren aan die voordeden mede deelachtig te maken. Ik ben dus propagandist uit welbegrepen eigenbelang en uit naasten liefde. Wat houdt ons terug van het propagandist zijn?" De. bezwaren daar tegen komen /werkelijk Op niets nfeer. Na tuurlijk zijn gemakkelijk motieVen te vin den om zich buiten die actie te blijven. Iemand die Zondags niet naar de Kerk /gaat, vindt daar ook wel een uitvlucht voor. Iemand die geen Roomsche krant leest, zegt natuurlijkde Roomsche krant is achterlijk. Maar dat zijn uitvluchten, dat zijn smoesjes. Zoo doet ook iemand, die zich van het propagandawerk wil afhouden, maar wat hij al voor bezwa ren oppert, ze hebben niets om het lijf. Ernstige bezwaren bestaan er werke lijk niet. Bij het ijveren voor ieder goed werk is rekening te houden raet een gevaar lijken vijand: de onverschilligheid, de laksheid. Men betitelt tegenwoordig gaarne za- ken met „Koning". Men spreekt van Ko ning Filmmen spreekt van de pers als van de Koningin der aarde. Spr. zou echter willen vragen, of er wel een Ko ning zooveel .gezag heeft als de onver schilligheid. Deze is een koningin, die gehuldigd wordt vooral in onze kringen', die heerscht met tyrannie. Vooral tegen haar moeten we ons met alle mogelijke kracht verzetten. Spr. zou die koningin! willen onttroonen en haar brengen op, den brandstapel. Zij is een heerscheres, die in onze rijen ontzaglijk veel kwaad doet, die veel jonge naturen, welke veel beloofden, bij de pakken doet neerzit ten. Zij is de grootste sjoopster van on ze organisaties. Tegen haar dient de strijd aangebonden, onvermoeid. Om propagandist te zijn is slechts noodig een goede wil. Spr. vindt het zoo jammer van zooveel jonge kerels, die uit de verte ons propagandawerk werkeloos blijven aanstaren. Wat zou den zij veel kunnen doen, als zij de handen eens uit de mouwen staken De onverschilligheid is de grootste vijandin van alle vereenigïngsleven. Een vereeniging, die dat niet inziet, is ien ondergang gedoemd, hoe sterk ze ook mocht lijken. 't Is thans mjnder dan ooit de tijd| om onverschillig, halfbakken te zijn. Als wij katholieken ons erf niet beschutten, zal de vijand baas worden op ons erf en hij zal dat gaan bewerken en erop gaan) doen, wat wij moesten gedaan hebbenj. Spr. commemoreert het overlijden Van onze sympathieken minister Regout, die in de volle kracht .van zijd leven werd weggerukt. Die dood heeft ons katho lieken een bloedende wonde in het hart geslagen. Wij hadden zooveel verwach tingen nog van dien bewindsman. Hij durfde het monster der openbare onze delijkheid aantasten en de belagers on zer publieke eerbaarheid. Hij was als een Samson, die de Philistijnen versloeg. Hij was ons ten voorbeeld, hij was pro pagandist voor veel katholieke belangen. Spr. hoopt dat zijn geest bij ons1 blij- ve leven, dat wij van hem .zullen lee- ren, dat wij strijdende propagandjslteinl moeten zijn ock voor den Volksbond. (Luid applaus). De Voorzitter sprak daafna een har telijk dankwoord. De Voorzitter van de afd. Leiden van den R. K. Volksbond, de heer De la- Rivière, brengt hartelijk dank voor al hetgeen de Propagandaclub gedaan heeft voor den Bond. In 't bijzonder huldigt Spr. den Clubvoorzitter om diens $^m- pathieken arbeid, en den secretaris,die pas van een ziekte hersteld4 zulk een prach- 'tig verslag samenstelde. Spr. stelde dé zen aan de propagandisten ten voorbeeld en eindigde met een .warme aansporing tot deelname aan het propagandawerk. Namens de Jonge Garde bracht de heer Viddeleer een gelukwensch over aan de jubileerende club. Spr. hoopte dat de aangename samenwerking tusschen de beide clubs zou blijven bestaan. Als voorzitter van de financieele gelijkstel- lingscommis^ie dankt spr. ook voor de verspreiding van de duizenden puder- nummers. (Applaus). Na een korte pauze werd een bios coopvoorstelling gegeven, welke met veel belangstelling gevolgtd werd. Lui mige en tragische tafereelen wisselden alkander op 't doek af. Een collecte voor de bestrijding der onkosten bracht f 11.84 op, terwijl een lid, drie donateurs en tien begunsti gers zich opgaven. Na de gebruikelijke plichtplegingen werd de gezellige avond met den Chris tel ijken groet gesloten. Aan den militie le Luitenant <3. J. van Traa van het 4e Regiment-I'rtfaii'- terie is bij Beschikking van den Minisjter van Oorlog vergund zich tot 1 Ajpril 1914 in Nederlandsclv-Oost-Indië op te Jifouden. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, 8 uur, St. Lodewijkskerk, Steenschuur. Apologetische cursus. Spr. de weleerw. heer Th. M. P* Bekkers. Woensdag, 5i/2 uur St. Jozefszaal, Rapenburg 52. Bijbelsche geschiedenis (met lichtbeelden) voor de kinderen der St Petrus-parochie door den Weleerw. heer C. G. J. v. Leeuwen. Woensdag 8 uur. Bondsgebouw, Raipenburg 10. Bioscoopvoorstelling. Woensdag 8i/2 uur. Bondsgebouw Rapenburg 10, Alg. ledenvergadering, van de R. K. Vereeniging voor den Volkszang. Donderdag 71/2 uur. St. Josefs.- zaal, Rapenburg 52. Feestuitvoeringi voor leerlingen. Donderdag 8 uur. Bondsgebouw Rapenburg 10. Jaarvergadering Maria- vereeniging. Maandag 8 uur, St Jozefszaal, Ra penburg 52. „Gelocf en Wetenschap". Voordrachten van mevrouw Wensma Klaassen. AARLANDERVEEN. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag 22 Januari te 10 uur. Op de agenda staat: Voorstel tot het Uitgeven van grond in erfpacht aan de ^,Bouwverecniging „Volksbelang". Adres S. M. v. Meeuwen betreffende straat verlichting in het Dorp. Vaststelling van de kohieren Hoofd. Omslag, Belasting 'op honden en Schoolgeld. BOSKOOP. Bij Beschikking van den Minister van Oorlog! is aan den! bij het 4e Regiment-Infanterie ingedeelden mili cien J. Boer der Januariploeg 1913 een jaar uitstel van eerste oefening ver*, leend. GOUDA. Tot adsistent bij de post en telegrafie te Delft is benoemd de brieven- en telegrambesteller N. »W. v. Klaveren alhier. KATWIJK. De bevolking jJ.ezer ge meente, die op 1 Januari' 1912 bestond uit 11049 ingezetenen, vermeerderde irt' den loop des jaars door geboorte met 412, door vestiging met 406 personen. Zij verminderde door overlijden met 98 door vertrek met 374 personen, zoodat zij op 31 December des jaars bedroeg 11395 ingezetenen en wel 5880 m. 5515 ,vr. Het aantal voltrokken huwelijken be liep 75. HOOGMADE. Jl. Vrijdag hield de Onderl. Ongevallenverzekering voorWou- brugge en omstreken hare jaarvergade ring, die zeer slecht bezocht was. Uit het verslag van den secretaris-boekhouder lichten wij het volgende: Telde de ver eeniging op 1 Febr. 1912 40 leden, thans is dit aantal 43. Met hei batig saldo van het vorige jaar ad f318,89 bedroe gen de ontvangsten f595,57. Aan drie ongevallen werd uitgekeerd flü4.83y2. De gezamenlijke uitgaven bedroegen f 122,66. Het batig saldo bedraagt alzoo f472,91. Was het verzekerd loonbedrag in het vorig jaar ruim f52.000, thans is dit geklommen tot ruim f 60.000. De te betalen premie zal dus bedragen 0,2 pet. of f2 per f1000 verzekerd loon, waar over bij. de leden zal beschikt worden. In plaats van het overleden bestuurslid W. J. van Staalduinen werd gekozen de heer G. Be ijlen. Nadat de voorzitter, als afgevaardigde naar d^n Centr. Bond, ver slag over de laa£t gehouden vergadering van dien bond had uitgebracht, sloot hij de vergadering. NIEUWKOOP. Zondagavond hield de R. K. Kiesvereeniging „Eendracht maakt macht" een vergadering in de R.» K. Jongensschool. Aanwezig 102 ledeik De ZeerEerw. Heer Pastoor was door een lichte ongesteldheid verhinderd,. 'Zes nieuwe leden hadden zich opgegeven'. Nadat de Verg. door den Voorzitter den Heer Alb. J. P. Bots met een Nieuw- jaarswensch geopend was) en de Secre taris de Notulen, die ongewijzigd goed gekeurd werden, gelezen ha<L deelde de Voorzitter onder andere mede. dat er hier voor den Katholiekendag te Alphen 30 en te Noorden 1.0 bewijzen vani deel neming genomen waren. Wijzende op het groote verlies,.dat de Katholieken in Nederland geleden hadr iden door den dood van Zijn Exc. "Minis ter Regout, vej-zocht hij voor diens ziele- rust een gebed der leden. Nu kv/am aan het woord de Penning meester die kon verklaren en bewijzen, dat er een flink batig saldo was^waar- om besloten werd op een dag1 "in de maknd .Februari een spreker uit te noodigen. Nu betrad de Secretaris de Heer N. Swarte het spreekgestoelte om een cau serie te houden over het getal zeven en de rol die dit getal speelt in het Oude en Nieuwe Testament, in de Al- gem. Gesch. enz. Deze lezing viel zeer in de smaak en werd met aandacht en belangstelling aangehoord, waarna de Voorzitter de vergadering met „een gebed" sloot, evenals hij haar daarmede geopend had!. SASSENHEIM. In de tramtrajecten is de volgende verandering gekomen]: Traject OegstgeestSa^senheim loopt door tot de Molenstraat, traject Liss.e Sas.senheim eindigt bij de R. K. Kerk. VOORSCHOTEN. Zondagavond vier de de afd. Voorschoten van d.en Ned. R. K. Volksbond haar 16e Jaarfeest, het welk o. m. werd bijgewoond door d;e Zeer.Eerw. heer Pastoor, Geest. Advi seur, de Weleerw. heer kapelaan, eft de Weleerw. heer Beukers, Rector van het pensionnaat van O. L. V. v. Lour- des. Bijdorp. Na opening door dien voor zitter, den heer G. A. Miersman, werd door allen staande het bondsliecfygezom- gen. Hierna schetste de Z, E. Pasjtoor den toestand van onze afdeeling, dje aan bloedarmoede lijdende is, deed een be roep op allen om financieel te steunen door zich als lid of donateur of donatri ce aan te sluiten en moreel te steunen door het trouw bezoeken der vergade ring. Daarna trad St. Genesius, met een schoon programma voor het voetlicht; de rollen waren goed ingestudeerd- en: allen hebben getoond, dat zij de wenken van den nieuwen regiseur, de Wel.Eerw. heer Kapelaan Visser hebben weten ten nutte te maken. Iedereen ging na een dankwoord van den Geestl. Adviseuh voldaan over den genotvollen avond naar huis. Naar wij vernemen moet men de kippendieven in handen hebben van den voor eenige dagen gepleegden diefstal bij deii landbouwer J. d. M. alhier* Voor den rechter van instructie moet gebleken ?ijn, dat de in verhoor genomenen de ware daders zijn. De mannenzanJgvereeniging: D. E. V., directeur Corn. A. Bonten, zal op Ponderdag 23 Jan., 's avonds, te 8 uur in het Hotel 'de Groote Vink een uit voering geven voor HH. Donateurs enl Begunstigers met welwillende mede werking van de heeren. Jac. Kroon! 1ste Viool, G. Bohle, 2e viool, C. L. Veer man cello, G. Verh'ey, fluit; J. Aarts, IpianoCorn. A. Bonten1 orgel. Na af loop zal er gelegenheid zijn, om per stoomtram huiswaarts", te keeren. VOORHOUT. Zondagavond zeven uur vergaderde in café Boerhaave de R. K. Volksbond en hare^onderafd. Zieken- fonds. Van deze laatste kunnen wij vei melden dat de rekening van den pen ningmeester een voordeelig saldo te boe ken gaf van f54.39, ook dat is vastge steld, dat leden, opgeroepen in werke lijken dienst 'geen recht op uitkeerini hebben, dat zij in dien tijd geen contri butie behoeven te betalen, doch na teru keering uit den dienst, en aanmelclin bij het bestuur direct weer hun. rechte verkrijgen. Nadat de vergadering was geslote volgde een vergadering van de afd. D voorzitter opende deze vergadering mi gebed, hield een keurige rede over d gesloten retraite en sprak den wensci uit dat alle leden dit 'jaar in de gelegen heid zouden zijn eene gesloten retrait te kunnen meemaken. De heeren F. v. d. Ploeg en P. Wei) hoven werden geïnstalleerd, 't Versla van den penningmeester vermeldde ai inkomsten f 356.231/2, aan uitgaven et bedrag van f301,89i/2, zoodat een b tig saldo te boeken was van f 54.39. Betreffende het vaststellen der begm ting kon men het niet eens wordei besloten werd deze nog eens te herzie De secretaris gaf een prachtig 'jaarve slag te hooren, waaruit wij even aa stippen, dat het ledental is gestegi met plm. 40 leden, de onderafd. m drie nieuwe nl. coöperatie, tooneel i prop.-club. Over het algemeen kon de afdeelit zich verheugen in een gestadigen blot ook de onderafd. gaan steeds voorui In de vacatures door periodieke aftn ding ontstaan, werden bij acclamatie i aftredenden herkozen. De heer L. v. Lans werd gekozen in de plaats v< den heer Vlasveld, die wegens omsta digheden van persoonlijken aard had b dankt. De prop, club St. Jeroen w ijverig in de weer, colporteerde metD Voorhoede, Roskam, Jaarboekjes enz. Er heerschte een vriendschappelijk! geest, en het was een zaakrijke en nu tige vergadering. W'ADDINXVEEN. Tot adsistent bij/ post en telegrafie te Eindhoven is b noemd de brieven- en telegrambestell C. Voorkamp alhier. WARMOND. Gisteravond vergader de afd. Warmond van de Algem. Vere< voor Bloembollencultuur, onder voon terschap van den heer Kruseman. Uit rekening en verantwoording van 'di penningmeester bleek, dat de ontvan sten bedroegen f213,32i/2 en de uitgav f 143,98, alzoo een bang saldo v f 69,341/2. De voorzitter dankt den pe ningmeester voor zijn accuraat behet Bespreking tentoonstelling tot later aa gehouden. Bespreking uitloting. Met b trekking tot deze uitloting werd besioi deze jaarlijks tweemaal te doen plas hebben, maar ze niet meer op de agem te vermelden; een en ander om de v( gaderingen zonder verloting even bezocht te doen zijn ais die waar! eene verloting plaats heeft. Hierna volgt een bespreking coöp. az koop van zakken en manden. Aanko zakken wordt niet behandeld. De coc aankoop van manden scheen ook n; veel bijval te oogsten, want slechts e kleine hoeveelheid werd besteld. 0( zaak hiervan is te zoeken in het fe dat de prijzen van manden bij coi aankoop slechts onbeduidend vermin; ren, waardoor dus deze aankoop weii voordeelen afwerpt. Na de gebruikelijke rondvraag sic de voorzitter, met een woord van da aan de aanwezigen, de vergadering. Door den telegrambesteller J. Brs gelmans is eervol ontslag aangevraaj ZEOWAARD. De heer C. L. J. B< burgemeester en secretaris dezer g( meente, herdenkt vandaag onder zc vele blijven van belangstelling, zoc wel van gemeentenaren als. autoriteit en vrienden buiten, de gemeente den d waarop hij vijftig jaar geleden tot laaf gemelde betrekking werd benoemd. I '73-jarige jubilaris vervult nog met 0 g.ewektheid zijn ambt. GEWESTELIJK GEMENGD. Stoombootongeluk te Bo&koop. Als aanvulling op een door ons rei vermeld bericht ontleenen we aan „Msbd." Een der stoombooten der maatschap „Vooruit" voer met vollen gang tegen spoorwegbrug nabij Gouda. De bootw reeds met de voorsteven onder de bi gekomen, toen de stuurman bemerl dat er niemand op het voordek aanwe was om de pijp te strijken. Het v toen reeds te laat om er zelf iets aan gaan veranderen. Een botsing was da door onvermijdelijk. De schoorsteen wi weggeslagen en daardoor kreeg juist stuurstoel zijn deel. Het electrische lil werd door den schok onmiddellijk! de geheele boot gedoofd, waardoor t paniek ontstond in de kajuiten der bo die geheel gevuld waren met passage De stuurman kwam echter zonder lid melijk letsel vrij door zich tijdig te i wij'deren. De boot was echter zon< stuur en daar de machines doorwerkt voer ze met volle kracht door, zooi ze ten slotte, na de brug gepasseerd zijh, met volle kracht op den wal liep. schade is vrij aanzienlijk,. Die dienst booten van genoemde maatschappij j dervondeïi den volgenden dag belangrij vertraging en verandering. Gemeenteraad van Zoeterwoui Vergadering van hedenmorgen. Voorzitter de heer A. V. Gils, Bufj meester.

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2