Uit Stad eri Omgeving. hulp van de K. S. A, werd opgiericjhlt het bondsorgaan de „Propagandist", dat de bond is aangesloten bij de K. S. A., terwijl goede samenwerking werd ver kregen met de Duitsehe vrienden. De financiën verkeeren in zorgelijken toestand; de ontvangsten, die f 102.37 bedragen, worden door de uitgaven met f 157.27 overtroffen. De begroeiing over 1913 wordt geschat o<p f114 in .ont vangst en uitgaven. Het voornaamste punt van de agenda was de bespreking van het bioscoopge vaar. Uit de discussies bleek, dat er veel schil van inzicht bestaat betreffende de werking van die controle-commissies. Een van de sprekers, pater Jansen uit Utrecht is van oordeel, dat getracht moei worg den meerdere oprichting van bioscopen tegen te gaan. Spr. wil adviscerentracht over het algemeen het bezoek te ver minderen en richt zooveel .mogelijk con trole-commissies op. De heer „Engels uit Leiden spreekt uit de practijk als lid van een contróle-commissie cu zeert, dat het gebleken is, dat <>p versch&lendfc plaatsen Voornamelijk in de groo- tere de controle-commissies weinig of niets uitlichten. Daarna zetslpz. uil een het werken van de K. S. A., die eigen films wil vervaardigen. Dit kost echter veel geld, en daarom moeien vele instellingen de films van de K. S. A. betrekken. Dan zet hij het werken van de K. S. A. in deze kwestie uiteen. De K. S*'A. wil eigen films vervaardigen, doch dat kost veel geld. Het geven var» voorstellingen in cigjen gebouw, heeft fiasco geleden. Het ge vaar van de groote menigte bioscopen ziet «preker niet inhot meer er ko men, hoe eerder dj groote massa zal verdwijnen, meent «preker. Bij de periodieke bestuursverkiezing werden de heer A. Teunissen. Arn hem en C. M. C. van Zwet, den Haag, als zoodanig herkozen, terwijl voor den heer C. G. van der Aa, die niet mecrl in aanmerking wenschte te komen, geko zen werd een lid van Jc Bossche pro- pagandadub, aan te wijzen door die af- deeling. Tenslotte werd als plaats voor de) volgende vergadering Leiden aangewe zen. Daarna werd het woord gegeven aan den Dhilschen afgevaardigde, den heer Van Lingen, die epn zeer interessante le zing hield, over het gevaar voor de Holl. Katnolieken in Duitschland. Met den Christelijke:! groet werd de vergadering, die om één uur geopend was, om half zes uur gesloten. Het hoogste recht het hoogste onrecht. Een teekenend staaltje er van, dab iemand recht kan hebben iets te doen en toch door de uitoefening van dat rechft' een ander onrecht kan aandoen, vindt men in het volgende bt-ridh&je uit de „N. R. CL": „In Januari van het vorige jaar werd ter eere van den kinderschrijver P. Lour werse in zijn- geboorteplaats een mo nument geplaatst op het Oranjeplein, in ide kom der gemeente. De ambachtsheer van Oost en West Souburg, dc heer Schorer, in Den Haag, meent nu, dat de gemeente niet het reent had, dit -monu ment aldaar te jplsatsenvolgens zijn inzicht heeft hij allee-i recht, boom en ie planten en te rooien, gras ie zaaien te hooien op gemeentegrond. Dc am bachtsheer wenscht nu, dat de ^gemeente dit monument wegruimt en hem schade loos steltvoor het gras, dat alp die plaats' had kunnen groeien. Hij heeft de ge meente in rechtin aangebroken." Men zou zoo zeggen, (er van afgezien of bijzondere omstandigheden zijn han delwijze rechtvaardigen) als de man zijn ouderwetsch recht uitoefent op zoo'n ouderwetsche manier is het 't beste, dat de wet hem dit ontneemt. Wij leven niet meer in den tijd der „heerlijkbjo- den." Hoofdredacteur van „De Tijd". „De Tijd" van gisteravond bevatte-hei volgende bericht: „Den Zeereerw. Heer jM. Victor Zwijsi- scn is, op zijn daartoe strekkend vtP- zock, eervol ontslag verleend als hoofdf- redacteur van „De Tijd", onder dank zegging voor de in die kwaliteit bewe zen diensten." Tweede Kamerverkiezingen. De R. PC. Centrale Kiesvereeniging in het district Enkhuizen heeft tot canda- daat gesteid voor de Tweede Kamer het aftredend lid, den lieer N. Ooster- baan. In de gisteren gehouden vergadering van afgevaardigden der vrijzinnige kie«- vereenigingen uit het district Zaandam is met algemeene stemmen dc heer Frans lNetscher definitief candidaat gesteid voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. De typografen staking. In antwoord op de uitsluiting van 320 gezellen door ae patroons zijn de samen werkende typografen-organiaaties be gonnen met de staking uit te breiden tot nog twee 'der uitgesloten personee- len. Het gezamenlijk aantal stakers is hierdoor geklommen tot ongeveer 950. De typografen, voor wie de eischen zijn ingewilligd, staan de helft van het bedrag van de loonsverhoogingj af aan de stakingskas. In Bellevue is gisteravond een vrij druk bezochte openbare vergadering ge houden van de werkliedenorganisaties in de grafische vakken, die ook de leiding der staking hebben. Als sprekers traden op de voorzitter van de gecombineerde organisaties, de heer Ph. Diamant, en de heer A. M, Oesterbar, lid van het hoofdbestuur van den Roomsch^Katholie- ken Orafischen Bond. De voorzitter noemde de opkomst be vredigend, in aanmerking genomen, dat er 250 gezellen noodzakelijk afwezig moesten zijn wegens het betrekken van oo6ten voor de drukkerijen, waar ge staakt wordt. Beide sprekers wekten op tot moed en vertrouwen in de staking. In een gistermiddag .gehouden verga dering van Amsterdamsene leden van' den Nederlandschen Bond van Öoek4 drukkerijen is besloten de actie van de Amsterdamsche Drukkers Vereeniging krachtig te steunen en de door die ver eeniging g.enomeu besluiten op hun in richtingen toe te «passen. i i Herziening Kinderwetten. Gisteren verscheen het verslag van de Staatscommissie tot redactioneele herzier ning dor Burgerrechtelijke kinderwetten. De commissie was samengesteld uit de volgende heeren: lid en voorzitter* n:r. J. Limburg, leden mr. G. Jannink, J. R. Snoeck H enkemans, A. C. A. Van Vuuren, lid en secretaris mr. C, J. Mj Wilde. De commissie vergaderde 34 malen. Zij begon tot de verschillende. Voogdij raden het verzoek te richten haar te wil len meedeelsn, op welke technische moei lijkheden zij bij het toepassen der Kin derwetten waren gestuit. Door de Voog dijraden werd aan jdit vestzcek welwillend voldaan. In de Memorie van Toelichting var het wetsontwerp zijn de voornaam ste bezwaren, die de Voogdijraden tegen de wet in haar tegenwoordige gedaante inbrachten, opgenoemd. De Commissie zette zich daarna aan het werk tot samenstelling van een wets ontwerp. De Memorie van Toelichting, die dit ontwerp vergezelt, noemt de ge dachten, die de Commissie daarbij heb ber: geleid. Ten einde de vergelijking met de be- 'staande wet te vergemakkelijken, heeft de commissie als bijlagen op het wets ontwerp laten volgen: 1&. de gewijzijgidfe artikelen achter elkander in het kader van het Burgerlijk Wetboek; 2o. dc tek sten van bestaande en nieuwe redactie naast elkander. Op de gronden, in de Memorie van Toelichting aangegeven, is als bijlage ook afzonderlijk opgenomen een bewer king van de bepalingen omtrent de ent zetting -en ontheffing van de voogi|ij. Bij het bewerken van het onderwerp* ontmoette de Commissie hier en daar bepalingen, waarin haar eenige veran dering wenschelijk scheen. Verandering niet var: eenigen principieeien aard, doch voor de praktijk gewenscht, cf waar door e-.n binnengeslopen fout wordR weggenomen. Voor het aanbrengjen van dergelijke veranderingen is de Commis sie niet ieruggedeinsd. Daarnevens heeft zij eenige andere door haar wensch'elijk geachte wijzigingen als bijlage aan het jerslag toegevoegd, terwijl zij mede als bijlage een lijst van in ,de rechtspraak £n literatuur behandelde vragen heeft ongemaakt KORTE KRONIEK'. Z. Li. HooftiWAardigheic baron, Zom Von Mach, f-Ussdtoop van Straatsburg in den Elzas, Is voor 'n kort verblijf te 's- Gravenhage aangekomen cn heeft, als gast van den gezant van 't Duitsehe Kei-, .verrijk aldaar, den heer Von Müfler, in trek genomen in het gezantschapsgfc-j Louw aan den Langen Vijverberg. Baron Zcrn Von Bui ach i3 ccn jongere broeder van den tegenwoordigen Staats secretaris van den zelfden naam in het Rijkstand. LEIDEN, i4 Januari. St. Jo?.efgezellen»vereensging. .De eerste vergadering in het nieuwe jaar werd geopend met een hartelijk v/oord van gelukwcnsch door -den Eerw. praesea, kapelaan v. d. Laar. Deze her innerde er aan, dat het jaar 1912 met gulden letteren staat opgeteekend in de geschiedenis der Jozefsgezellenvereeni- ging, omdat het was een jubeljaar. We hebben toen feest gevierd en heel Leiden met ons. Maar al is 1913 geen jubeljaar, het is toch een hoogst gewichtig jaar voor ons allen en voor de vereeniging. Spr. wenschte allen voorspoed toe en hoopte, dat de oude goede geest in de vereeniging zou blijfven voordeven. Spr. herinnerde er ook aan, dat 1913 het jaar is der verkiezingen en hóópte,dat ook daar bij dejozefgezellen hun plicht zouden doen. Nadat uit volle borst een frisch lied was gezongen, werd het woord gegeven aan den dichter van dit lied, den heer P. Q. Hocks, die in een geestige inlei ding mededeelde, dat bij een kort woord zcl'. spreken, niet over den socialistischen toekomststaat, want die zal er toch nooit komen, en niemand weet hoe hij er edgenJijlk uit zou moeten zien, maar over enkele staatsromans. Er zijn. in den loop der tijden heel wat van die romans verschenen. Spr. geeft allereerst den korten inhoud weer Van het boek. dat door den Amerikaan Edward Bellamy werd geschreven in de vorige eeuw cn ir, 't Nederlandsch verscheen onder den titel: „Het jaar 2000". Daaruit Vernemen we de geschiedenis van den Amerikaan, die 113 jaar sliep en toen ontwaakte, waarna hij de veranderingen opmerkt, -die in de twintigste eeuw ont staan waren. De mededeeling van die nieuwe toestanden Vormen den verderen inhoud van het boek. De nieuwe eeuw is de eeuw van den arbeid, de eeuw verder van hersenschimmige 'dwaasheden. De lezing van dat boek bracht spr. tot het onderzoek, of meerdere Van die romans verschenen in den loop der tijden. Spr. commemoreert dan de „RepubJica" Van Piato (ongeveer '400 j. v. Chr.)de „Utopia" Van Thomas Morus, die den 8en juli 1535 zijn trouw aan het Katho licisme boette met den dood en in 1886 zalig werd Verklaard; de verschillende fantastische verhalen, die na de ontdek king van Amerika de ronde deden om trent deze nieuwe wereld. Zeer in den smaak yjei de uitvoerige schildering van het eiland Utopia, zooais Morus dat Voor stelt. Kort stipte spr. nog aan het sombere boek van „Civitas Solis" (Zormestaat) van Thomas Campaneila; de Geschiede nis der zeven Rambiërs; „Nova Atlantis" van Ba co van Veruiam en enkele ge schriften uit cie 19e eeuw. Spr. wees er vooral op, dat sommige utopisten ge tracht hebben hun hersenschimmen in werkelijkheid om te scheppen, dochdaar- in-steeds schipbreuk ieden. Dat zal steeds gebeuren, besloot spr., zoolang wiji men- schen blijven en geen Engelen. Na het krachtig applaus bedankte de Eerw. praeses in een kernachtig woord voor deze inieressante lezing, daarbij den wensch uitend, dat de heer Hoeks, het geen hij nog iri portefeuille had, bij een andere gelegenheid nog eens in de Jozef- g-ezellenvereen.jZjpu willen ten besteigeven. Nationale Bank. Het perceel no. 27 op liet Rapenburg, Waarin sedert Mei van het vorig jaar de naaml. vennootschappen Nationale Bank er. Leidsche Trust- en Safe maatschappij zijn gehuisvest, heeft sedert dien datum een algeheele innerlijke gedaantewisse ling ondergaan. In den rechtervleugel be vinden zich thans drie ruime vertrekken, resp. voor directie, .personeel en archief, die alie een zeer aangenamer indruk maken. De loketten zijm gehouden in marmer en koper, er tegenover bevinden zich rustbanken en het geheel wordt door een centrale inrichtig verwarmd. De andere'helft van het gebouw bevat allereerst dc couponkamer, waar de per sonen, die hier hun effecten in bewaring zullen laten, gelegenheid hebben voor het knippen van couponnetjes en derge lijke aangename bezigheden. Een frissdie wachtkamer, die in marmer is gehouden, dat blijkbaar uit één stuik gezaagd is, maakt op den bezoeker een zeer Ipret- tigen indruk. In de kluis, die opgetrokken is in gewapend beton en inwendig be vloeiden met ven 2500 K.G. ijizeren staven, is plaats vooxr 3000 loketten, terwijl er verder nog ruafflite te over is voor kof fers van teizend publiek. De safekastjes zijn voorzien van zeer practische afneem bare sloten. De deur, welke toegang geeft tot de kluis, weegt 5000 K.G. en is van zeer bijzondere constructie. .Men kan er zijn eigendommen veilig aan toe-, vertrouwen. Ze y/ordt door zeer inge wikkelde sloten dichtgemaakt. Heel het gebouw maakt den indruk van degelijk heid en soliditeit Antiek beeldhouwwerk of nieuwe namaak In de N, R. Ct. schrijft de heer A.. Hoy nek van Papeudrecht onder boven- staanden titel een- artikel, waarin hij de uitvoerige geschiedenis verhaalt van een beeldhouwwerk, dat volgens den te Lei den wonenden koopman, die het aan het Rotterdamsch Musrum van Oudheden wilde overdoen, moest voorstellen het beleg van Rotterdam in den Jonkertran sen-oorlog. De heer Hoynck zag echter in dit stuk niet belangwekkends en ant woordde den koopman, zekeren Wernik, dat men van zij^ aanbod geen gebruik zou maken. Bijiaa, zoo verhaait de heer Hoynck van Papeudrecht, verder, was ik het deurkalf vergeten, toen vele maanden daarna een neer uit Vlaardingen mij in het museurn kwam bezoeken, onder den arm een zwaar houten paneel dragende, dat hij juist van een rondreizend koopman had gekocht. Toen het omhulsel los werd gemaakt, vroeg ik terstond of die koop man wellicht Wernik ud Leiden was. Het snijwerk op deze plank geleek na melijk: zeer veel op dat van het deurkalf; het moest bepaald door denzelfden beeldsnijder vervaardigd zijn. Dezelfde gotieke nissen, nu echter van grootere afmetingen, dezelfde schilden, thans met de wapens van Culemborg en Gelder land, want onderaan was het wapen van zekeren van Heijst te zien, die in Cu lemborg gewoond moest hebben. Inder daad bleek nu, dat Wernik dit snijwerk had verkocht, daarbij de mededeeling voegende, dat hij het v.an iemand uit Kuilenburg gekocht had. En het wal daarbij niet gebleven, want aangemoe digd door het tot stand kom er. van den koop, had hij nog eens goed gezocht en nu in dezelfde stad nog twee ge schilderde portretten „gevonden", waar op het wapen der van Heijstan niet ont brak. Mijn bezoeker, blijde ineens zoo in de „familiestukken" te komen, had alles gekocht. Later werd den schrijver een looden plaat vertoond, waarop in relief derge lijke figuren en wapens voorkwamen als op het Culemborgsche paneel. De ver onderstelling, dat Wernik ook dit ding „gevonden" had, bleek den schrijver ook weer juist te zijn. Na nog eenige dergelijke geschiede- nisjes verhaald te hebben, besluit schr. aldus Liefhebbers van oud snij en beeld1- houwwerk meen ik een dienst te doen door er op te wijzen, dat het „Vinden" en het verhandelen van de bovenbeschre ven voorwerpen zooveel moeite en zorg schijnt te veroorzaken, dat de lieden die er ons land mee afloopen, er verstrooid1 door worden, zoo erg zelfs, dat zij zich hun naam somtijds niet meer kunnen te 'binnen brengen, en zich dan maar Bak ker of ook nog wel anders'noemendal er nu en dan zulke hoeveelheden anti quiteiten gevonden en opgediept wor den, dat ook vrouwen met den verkoop moeten worden belast; en ten slotte dat het drukke werk het onderschcidings vermogen verzwakt, want een van de drie personen, die er mede rondzwalk ten, maakte dezen zomer aan een der koopers van de vermelde looden prul len wijs, dat daar „wel voor zeven gul den tin" aan zat. De afu. Leiden van den Ned R, K. Orafischen Bond heeft besloten ten bate van het Tuberculosefonds van dezen Bond een uitvoering te geven op 26 Ja nuari a.s. Gisteravond had de Typ. Vereeni ging Laurens Jansz. Coster hare leden en donateurs uitgenoodigd tot de gewone jaarlijksche feestviering in den foyer Yan de Stadsgehoorzaal. Evenals andere jaren was ook weer dezen keer de foyer ge heel gevuld en heerschts er een. opge wekte en feestelijke stemming. De voor zitter verwelkomde in zijn openingswoord de donateurs en donatrices, leden en uit- genoodigden. en in het bijzonder den beschermheer, den heer G. H. Stijthoff, die steeds toont de vereeniging welwil lend gezind te zijn. De burgemeester had bericht gezonder wegens ambtsbezighe den niet aanwezig te. kunnen zijn.. Spr. verwelkomde echter de aanwezige raads leden. als vertegenwoordigers van het stadsbestuur. Daarna bracht spr. een kort jaarverslag uit. De vereeniging ver loor een lid door den dood. Zeven leden vierden hu.n ciien&tjUbilé, van wie drie hun 40- en vier hun 25-jarig. Aan zie kengeld werd uitgekeerd 520 gulden. .WiijL ziging werd gebracht in de statuten en in het huishoudelijk reglement. Het be stuur trad geheel af op één commissaris na. De vereeniging sloot zich aan bij het gem. werkloozenfonds en bij den fede ratieven bond, die te Utrecht zijn. zetel heeft. Spr. isprak er zijn vreugde over uit, dat op dezen feestavond verschillende standen te zamen zijn en zag daarin het symbool van de samenhorigheid der standen, die elkaar moeten heipen en ondersteunen. Met een opwekking om vroolijk feest te vieren, sloot spr. zijn toespraak. Daarna begon, men mei de afwerking van het zeer varieerend program mu ziek, zang en tooneel wat besloten werd door een hal. Bij Kon. besluit is, buiten bezwaar van 's rijks schatkist, benoemd tot ge- delegeerde van de Neder!, regeering bij het in Maart 1913 te Monaco te houden IXe Internationaal Congres voor Zoölo- logie, dr O. C. J. Vosmaer, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit alhier. Pirof. van Leeuwen heeft het voor nemen, ook ditmaal, evenals in vorige jaren, na dc Kcrstvacantie eenige avond voordrachten te houden voor studenten en verdere belangstellenden op Dinsdag 21 en 2S jan., 4, li„ 13, 25 Febr., 4 en li „Maart, telkens te 7 uur, in een der lokalen van het universiteitsgebouw op het Rapenburg. Het onderwerp zal dit maal zijn„Het Attische' blijspel". Door den heer P. Buitendijk, arts alhier, is aan 's Rijks Museum van Na-1 tuurJijke Historie weder een aanzienlijke collectie dieren ten geschenke gegeven. Deze collectie bestaat uit: 1.13zoogdieren 8 vogels, 36 visschen, 44 slangen, 6 hage dissen en 14 vorschen; verder 2 buizen met crustacea macrura, 5 curstaoea bra- chyura en 3 isopoda, meest van de reede van Semarang, 10 cephalopoda van de zelfde reede, 4 buisjes met schelpen Van zee- en zoetwatei molleken, 1 buisje naaktslangen, eenige schelpen van me- laniasoorten, 5 flesschen met scypbome- dusën van de reede van Se ma rang en uit de Baai yan Batavia, eindelijk nog 17 buizen met plankton uit Java-Zee, Riouw- Archipel, Straat Malacca, Golf van Bengalen, Indischen Oceaan, 'Golf van Aden en Roode Zee. Den schenker is daarvoor de dank der regeering betuigd. ROOMSCHE AGENDA. Dinsdag, half acht. Stadsgehoorzaal Feejstvergadering 2de Lustrum jongq Gajde. Spr. Mr. Dr. J. van Best. Woensdag, 8 uur, St. Jozefszaal, Rapenburg 52, Bioscoopvoorstelling. Woensdag, 8 uur, Bondsgebouw Rapenburg 10, Bioscoopvoorstelling. Vrijdag, 81/3 uur, Bondsgebouw, Ra penburg 10. Apologetische cursus. Spr. de weleerw. pater C. Zuidgeest Vrijdag 5 uur. Bondsgebouw, Ra penburg 10, Bijbelsche Geschiedenis met Lichtbeelden. Spr. Pater J. H. A. Hen- driksen. Vrijdag, 8 uur, Bondsgebouw Ra penburg 10, Bioscoopvoorstelling. HILLEGOM. De heer R. Velthuyzen van Zanten (anti-revolutionair) is Maan dag bij enkele candidaatstelling tot lid van den gemeenteraad gekozen. KATWIJK. De burgemeester dezer meente, de heer T. A. O. de Rul viert 1 April a.s. zijn veertigjarig am jubileum als zoodanig. LEIDSCHENOAM. Gisteravond h de pas opgerichte vereeniging van gre werkers, metselaars en opperlieden, derafd. der afd. Leidschendam van R. K. Volksbond, haar eerste vergader Na opening der vergadering door WelEerw. geest adviseur en een ha lijken welkomstgroet van den voorzit verkreeg de heer M. van der Ven, Utrecht, het woord. Kort en duidt werden door hem 't nut en de noot kelijkheid van aansluiting bij den al meenen vakbond uiteengezet. Sprei wijst op de stijgende prijzen der prod ten en den hoogen woninghuur. Wil u hierin voorzien en werkelijk voordeel halen, dan is het niet alleen noodig, wij ons vereenigen, maar ook, dat wij 1 sterk maken. En om ons sterk te mal is het eerste vereischte aansluiting den Bond. Door den Bond kan tussch beide getreden en kunnen onaangena dingen voorkomen worden. Spreker hi de nog eenige voorbeelden aan, waai door tusschenkewnst van den Bond v en flinke voordeelen werden behaald. Vervolgens wijdde de spreker ui.t 0 de z.g. neutrale vereenigingen, welke werkelijkheid niet bestaan, daar iedi vereeniging een beginsel nastreeft. 2 ook met de neutraliteit, daar uit de 1 den de haat tegen het Katholicisme de strijd tegen de Kerk spreken. slot zijner rede betitelt spreker daar ook den Katholieken arbeider, die lid van een neutrale vereeniging t treedt, niet ten onrechte met „huic laar",omdat dezelfde Heer en God^ hem des morgens aanbeden, des avoi door hem i,n 't aangeziaht wordt slagen. Vervolgens wordt de contrlbi geregeld en verkrijgt de WelEerw. ar seur het woord, die den heer Van Ven in welgekozen woorden dankte v< zijn mooie en bevattelijke rede. LISSE. Het Ondersteuningsfonds ziekte houdt Zaterdagavond in deWi Zwaan zijn 16e algemeene vergadering behandeling van een belangrijke agen NOORDWIJKERHOUT. In cafi Het Wapen van Noordwijkerliout verj derde gisteravond de R. K. Mans zangvereeniging „Pius X". De voor: ter opende de vergadering met all welkom te heeten, inzonderheiddeaar.» zige personen, niet leden, tot wie er uimoodiging was gezonden. Hij lie te het doel en streven der vereenigi toe, beantwoordde de vragen, welke 0 trent een en ander werden Opgeworp en vroeg de niet leden, of zij ben •waren lid te worden van de vereenigi Hier voor gaven zich alsdan 5 niew leden op. Medegedeeld werd dat de heer J. rel, musicus alhier, zich beschikba: stelde om den Directeur te Vervang wanneer deze eventueel afwezig moi zijn, hetwelk werd goedgevonden. Vervolgens doet de Penningmees! rekening en verantwoording, waart: bleek dat de kas sloot met een klein 1 (tig saldo. Hierna wordt het Reglement voorj lezen en op enkele punten herzien, a. zal het Bestuur tot 5 leden word uitgebreid, terwijl de contributie op cent werd vastgesteld. Na behandeling van het Regleme wordt een definief bestuur gekozen, 1 staande uit de Heeren 'H. Brouwer, voi zitter, C. F, Bemelman, J. Balk, C Broekhof en H. yan Leeuwen .Gzn. bverige Bestuursfuncties zullen ondi de bestuursleden onderling worden v deeld. Alom is «aan de orde, benoeming v ben Directeur. Met algemeene stemm wordt benoemd de heer L. J. W. Bejje bergen van Henegouyven te Leiden het jaariijlcsch honorarium vastgesteld f75;—. Ook wordt nog besloten de wekeli sche repetitie op Dinsdag te houden, 'daarmede reeds heden te beginnen. Na het stellen der rondvraag, wol de vergadering onder dank gesloten. ROELOFARENDSVEEN. Een vern kelijk toonecltje werd gistermorgen hier afgespeeld. Een varken, beste: voor de slachtbank, moest over een vie der naar de slachtplaats van W. v. d. gedreven worden. De krulstaart had 1 pan ld een voorgevoel van zijn lot; 1 dier was onwillig. Bij het voortdrijv van het dier over den vlonder geraal het met zijn geleider, den slagerskne: S., van den vlonder, zoodat beiden in diepe Veènwetering stortten. Gelukl werd spoedig hulp geboden, zoodat b den er met een frisch bad afkwamen, VOORHOUT. De afd. Voorhout v het Hollandsch Bloembollenkweekersj nootschap vergaderde Maandagavond de vergaderzaal van den heer C. Paart I kooper. De heer W. v. d. Laan, vooi heekje de talrijke aanwezige leden harte welkom en wenschte allen eenivcx spoedig jaar. Het jaarverslag van den penningmeest sloot met een batig saldo van f 17.1 Geïnstalleerd werden als leden de heer J,. Angevaren, A. de proot enflW. v.d. Bui Tot afgevaardigde ter algemeene vi gadering, te houden te Haarlem 20 Ja werd herbenoemd de heer Th. C. Mei De beschrijvingsbrief voor deze aig meene vergadering werd nu behandel waarvan punt 6 wel 't meest gewicht! was. De afd. Kwintsheul stelde voor 0 een betere regeling te treffen in 'tto

Leidsche Courant | 1913 | | pagina 2